THE ROAD TO dvocaat is geheel de smaak van PSV oos duo herstelt zich prima op WK Dubbel 'Guus Hiddink is een toptrainer' Juventus heeft het makkelijk De onomstreden man Clubs dreigen met boycot Orhan Delibas in finale diok athletics wint dik Handballers winnen weer IJ DAG 25 NOVEMBER 1994 Quick Boys q Jaap van Duyn J I heeft eindelijk een plek gekregen op de as van het veld bij Quick Boys. Gol Sport q q Col Sport wil hoger- JJop met elftallen met voornamelijk Turkseen Marokkaanse voetballers. to Eltingh en Paul Haarhuis 9ben zich gisteren in Jakarta flaatst voor de halve finales het tennistoernooi om het feldkampioenschap dubbel- De titelhouders behaalden le rode groep hun tweede winning. Het Nederlandse versloeg de iiadees/Amerikaanse combi natie Grant Connell/Patrick Gailbraith in drie sets: 6-7, 7>-5 en 6-4. Tom Nijssen verloor met zijn Tsjechische partner Cyril Suk opnieuw. Het tweetal moest in de witte groep met 1-6 6-7 bui gen voor de als derde geplaatste combinatie Black/Stark (Zim- /VSt). Het verlies betekende uit schakeling. Eltingh en Haarhuis begon nen met verlies in de eerste set. De Nederlanders verloren met 6-7, na een tiebreak van 2-7. ,,Het liep niet lekker", vertelde Eltingh. ,,Wij werden boos op elkaar bij fouten. Daarna her stelden wij ons gelukkig." In de tweede en derde set wa ren Eltingh en Haarhuis veel sterker dan hun opponenten, die zich volledig richten op het dubbelspel: 7-5 en 6-4. Gail braith speelde dit jaar nog geen enkelspelen: Connell slechts zes. Vandaag spelen Haarhuis en Eltingh hun laatste groepswed strijd. De Zweden Jan Apell en Jonas Bjorkmann, die in twee sets (6-2 7-6) te sterk bleken voor Sergio Casal en Emilio Sanchez, zijn dan hun tegen standers. Daags tevoren had het Spaanse duo nog moeten bui gen voor de Nederlanders. In de witte groep behaalden de Australiërs Woodbridge en Woodforde ook hun tweede overwinning ten koste Adams/Olhovski (Aus/Rus). De setstanden waren 6-2 en 6-4. De 'Woodies' verzekerden zich met hun overwinning ook van een plaats in de halve eindstrijden. zeist gpd/anp Aron Winter vernam gisteravond van Dick Ad vocaat zelf dat hij de KNVB de rug toekeert en trainer wordt van PSV. ,,Ik belde hem op omdat ik hem voor iets anders nodig had en toen ver telde hij het me. Ik heb hem gefeliciteerd en ge zegd dat ik het hartstikke leuk voor hem vindt", laat de vedette van Lazio Roma telefonisch we ten. ,,Ik vind het wel jammer dat Advocaat ver trekt," vervolgt Winter. „Hij is een eerlijke man, een goede kerel, ik kon het goed met hem vin den. Maar hij zou wel gek zijn als hij het aanbod van PSV niet had aangenomen. In de keuze van Guus Hiddink als nieuwe bondscoach kan Winter zich heel goed vinden. „Ik heb nooit onder hem getraind, maar van an dere jongens heb ik alleen maar goede dingen over hem gehoord. Alleen bij de afscheidswed- strijd van Hans van Breukelen heb ik hem mee gemaakt, toen maakte hij ook een prima indruk op mij. En bij PSV heeft hij het destijds natuur lijk ook heel goed gedaan. Ik reken hem tot de categorie Cruijff, Van Gaal, Zeman (huidige trai ner van Lazio Roma), tot de toptrainers dus..." pndscoach achtste PSV -trainer in vijftien jaar P' :k Advocaat is de juiste man voor PSV. Dat zegt Frank lesen. De manager heeft er mooie argumenten 'bij. tij heeft twee belangrijke zaken bewezen: hij kan om- kn met vedetten en hij kan omgaan met druk. Volgens heeft hij zeer goed gepresteerd bij het Nederlands En een bijkomend argument: hij deed ook de 's en hij bleek zeer goed om te kunnen gaan met Dat is heel belangrijk voor PSV." Hans Kraay werd zijn opvol ger, maar Kraay - die wel de wa re professionalisering van de club initieerde - maakte zijn contract niet af; hij struikelde over de affaire-Gullit, de ster die per interview een transfer naar AC Milan afdwong en 'en pas sant' Kraay het verder werken onmogelijk maakte. Assistent trainer Guus Hiddink nam het over, toen het - vanwege een door de KNVB bedongen af koopsom - onmogelijk bleek Ri- -nus Michels aan te trekken. Met Hiddink ging het zo lek ker dat besloten werd door te gaan.'Het leverde in '88 de Eu ropa Cup voor landskampioe nen op, het meest prestigieuze succes in de historie van de club. Maar ook aan de euforie rond Hiddink kwam wat snel een einde en weer was het een interview - in Panorama - dat als slijpsteen fungeerde. Hid dink verdween - Robson kwam. Twee keer werd de Engelsman kampioen met PSV, maar niet temin werd Robson na afloop van zijn contract dank gezegd en uitgeleide gedaan. Hij paste bij nader inzien toch niet zo bij PSV. Wie wel? Opvolger Hans Westerhof ook niet en Aad de Mos evenmin. Dick Advocaat dus wel, meent Arnesen. En meent ook het be stuur van PSV. „Advocaat heeft tot de zomer van '97 de nieuwe trai- van PSV. Volgens Ar- is er bij de onderhande niet over een afkoopsom „PSV betaalt niets, ook een van onze voor- Of Advocaat iets heeft met de KNVB weet ik Dat zijn ook onze zaken Advocaat is alweer de sinds Kees Rijvers bijna jaar geleden - na een se- ruim zeven seizoenen - Zeven coaches heb- na Rijvers mogen pro- in Eindhoven. Alleen Hiddink slaagde met lof, zelfs van Hiddink werd bonje afscheid genomen, trainers in vijftien jaar is 3l. PSV heeft dus in de ja- en negentig wat pro- gehad met de techni- staf. Na Rijvers nam Jan het over, maar Reker niet bekwaam ge- hoofdtrainer te Libregts werd Dat werd geen de Rotterdammer paste niet bij de cultuur van Eindhoven vierde feest h Libregts uiteindelijk kon rden uitgezwaaid. loet ifyney. ockeyers winnen ook tweede duel 'neyHet Nederlands mannenhockeyteam heeft ook de twee wedstrijd tijdens het WK in Sydney gewonnen. De ploeg ver leg India met 4-2. Nederland nam in het begin van de tweede lft afstand van de tegenstander. Klein Gebbink en De Nooijer Jen de stand van 1 -1 naar 3-1Na de 3-2 van Ahmed uit een afbal, bepaalde Van den Honert, die ook voor 1-0 had ge- rgd, de eindstand op 4-2 uit een strafcorner. lolyfield weer in boksring :hester Voormalig wereldkampioen in het zwaargewicht ander Holyfield keert terug in de boksring. De 32-jarige Ame- ;aan, bij wie artsen in april een aangeboren hartafwijking aan- iffen, is volgens doktoren in Rochester 'kerngezond'. Holyfield rspeelde zijn wereldtitel eind april, in het gevecht tegen land- noot Michael Moorer. Bij een onderzoek een paar dagen later nstateerden artsen de afwijking, waarop Holyfield aankondig- te stoppen. In juni kwam hij, na een bezoek aan de psychia- op dat besluit terug. Vb orto-spits Joeran ontsnapt aan dood ibon» De Oekraïner Sergei Joeran is woensdagnacht aan de od ontsnapt. In de straten van Porto botste de Porto-spits met n Mercedes op een ander voertuig. De chauffeur van de ande auto vloog daarop door de voorruit, knalde tegen een lan- arnpaal en overleed even later in het ziekenhuis. Joeran haalde toen de auto naast hem uitweek. Na het ongeluk maakte de ikraïner zich snel uit de voeten. Later op de dag belde hij de litie om aangifte te doen. Oud-PSV-coach Robson, nu werk- am bij Porto, lijkt het ongeluk aan te trekken. Bij zijn vorige ;rkgever, Sporting, had hij te maken met Tjerbakov die in de- 'mber aan een auto-ongeluk een ernstige rugblessure over bid. De derde Oekraïner, die de afgelopen twaalf maanden in irtugal zijn auto aan puin reed, is Koelkov. De speler van Rob- voetbalde destijds bij Benfica. Hij hield aan het ongeval ;n blijvend letsel over. ewichtheffer breekt wereldrecords 'Nbul De Rus Alexei Petrov heerste gisteren op de WK ge- :htheffen in Istanbul. De Europees kampioen stelde in de »se tot 91 kilogram de wereldrecords stoten (228 kg) en trek- (186 kg) scherper. Petrov realiseerde de records in een extra ut. Na de reguliere wedstrijd stonden zijn totalen op: 185 kg ilcken en 227,5 kg stoten, goed voor een totaal van 412,5 kg. De ïreldtitel was het logische gevolg van de krachtsexplosies, de vrouwen ging de titel, voor de verandering, naar een iekse: Panagiota Antonopoulou. eugdkampioenschap biljarten De acht beste jeugdbiljarters uit deze regio strijden w en zondag in Biljart Centrum Oegstgeest om de gewes- ijke titel. De winnaar van deze wedstrijden doet mee aan het derlands kampioenschap. De wedstrijden beginnen zaterdag 110.30 uur en zondag om 12.00 uur. Het biljartcentrum ligt n De Voscuijl 36 in Oegstgeest. Dick Advocaat verliet voortijdig de bij het Nederlands elftal bewe zen z'n mannetje te staan", al dus penningmeester Harrie van Raaij in jongensboekenjargon. De spelers zijn natuurlijk alle maal tevreden met Advocaat: goeie trainer, goed mens, erva ren, goeie visie. Of hij bij PSV past? Edward Linskens zou het kunnen beoordelen als speler weg die naar Wembley moest leiden. die het langst bij de club speelt. Van Linskens is in elk geval de oktober-uitspraak dat Aad de Mos zeker niet bij de cultuur van PSV past. Linskens nu: „Van Advocaat kan ik dat niet zeggen omdat ik hem niet ken. Niet dat ik helemaal blanco tegenover hem sta, maar ik heb nooit on der hem gespeeld. We moeten afwachten, want het wordt een hele klus. Er is hier de laatste ja ren nogal wat gebeurd, dus... Maar dat is uitdaging voor Ad vocaat natuurlijk. Dat zal de re den zijn dat hij bij Oranje ver trekt en naar ons komt." Voorzitter Maeyer sprak gis teravond het verhaal tegen dat Advocaat zou hebben geëist dat er geld beschikbaar moet zijn om wat verdedigers te kopen. Maeyer: „Nee, hoor, we hebben geen enkele toezegging in die richting gedaan. Er zijn ook geen plannen voor extra trans fers." Juventus kende gisteren een ge makkelijk avondje in de derde ronde van de UEFA-beker. De Italianen versloegen in Wenen Adiriira Wacker uit Oostenrijk met 3-1. Roberto Baggio maakte voor Juventus twee van de drie treffers, het andere doelpunt kwam op naam van Conté. Bin der bepaalde in de 56ste mi nuut de eindstand op 1-3. Be halve Juventus verschafte ook het Franse team Nantes een uit- stekende uitgangspositie voor het behalen van de volgende ronde. De koploper in Frankrijk won thuis van het Zwitserse Sion met 4-0. Verder boekte Eintracht Frankfurt in Duitsland een moeizame zege op het Itali aanse Napoli: 1-0. De Duitsers kenden het geluk dat de Italiaan Buso in de 54ste minuut in ei gen doel schoot. Toen was bij Napoli overigens verdediger Cannavaro vertrokken. Scheids rechter Puhl trok tweemaal geel, en dus een rode kaart. Roberto Baggio passeert Helmut Graf van Admira Wacker en scoort 2-0 Voor Juventus. De ploeg uit Turijn won met 3-1. foto»epa Guus Hiddink over voetbal: „Vroeger had ik iets met spelers als Piet Keizer en Jan Mulder, excentriekelingen, die op een leuke manier een beetje gek zijn. Zulke figuren kom je vooral in Am sterdam tegen." Hij zei het bij het begin van dit seizoen. Na tien jaar in de top, zich verheugend op een seizoen in de luwte. Hij zal er als bonds coach waarschijnlijk niet naar selecteren. Hij was altijd realist. „Zijn de goede prestaties er, pas dan kan men gaan denken aan een uitbouw naar een mooiere speelstijl." Hiddink heeft altijd wel wat gevoeld voor het realisme van Mi chels. Eerst de prestatie, dan de schoonheid. Toch is er zeker een overeenkomst met zijn voorganger Advocaat. Geen man van woorden, meer van daden. Geen dikdoenerij. „Als trainer moet je niet op een voetstuk gaan staan. Ik ben geen man die op de dug-out klimt." Advocaat deed dat ook niet. Evenals Advocaat was hij geen „groot" speler. Wel moest hij het meer hebben van de techniek dan zijn voorganger, maar tot de top heeft hij nooit echt behoord. Vijftien jaar De Graafschap, PSV, Amerikaanse avonturen bij San Jose Earthquakes en Was hington Diplomats, afbouwen bij NEC. Van 1984 tot 1990 uitgegroeid tot de succesvolste trainer ooit bij PSV. Drie titels, drie bekers, de Europa Cup I. Fenerbahce, Valencia, nog eens Valencia. De termijn is bepaald op 1 januari 1995. Met medewerking van „Bill" Maeyer, Dick Advocaat en de KNVB. De benoeming is in feite zonder tegenspraak to.t stand gekomen. Een leven lang in de topsport en nooit omstreden. Ook dat is de kracht van Guus Hiddink. De Braziliaanse voetbalclubs Sao Paulo en Palmeiras hebben gedreigd uit de competitie te stappen. Ze doen dat, als de Braziliaanse voetbalbond (CBF) beide verenigingen, naar aanlei ding van een massale onderlin ge vechtpartij, een straf oplegt. De bond overweegt aftrek van een punt. Sport Recife heeft om de straf gewaagd. De wedstrijd tussen wereld kampioen Sao Paulo en lands kampioen Palmeiras liep in ok tober uit de hand. De scheids rechter legde het duel, dat in 2- 2 eindigde, een kwartier stil. Hij zond uiteindelijk zes spelers van het veld. De bond strafte de clubs niet. Beide verenigingen gingen door naar de volgende ronde in de strijd om de landsti- tel Volgens Sport Recife, door het gelijke spel van Palmeiras uitge schakeld, moet de bond maat regelen nemen, omdat het re glement dat voorschrijft. Het conflict heeft, volgens Sport Re cife, directe gevolgen gehad voor het algemeen belang van de Braziliaanse competitie. Delibas moest het in de halve finales niet alleen opnemen te gen Marmouri maar ook tegen juryleden uit Algerije, Tunesië, Egypte, Syrië en Rusland. Volgens zijn trainer bokste Delibas een van zijn beste par tijen van de laatste tijd. „Het ging inderdaad erg goed", be vestigde de meervoudige Ne derlandse kampioen. Toen ik hem in de derde ronde met een rechtse directe op de kin acht tellen rust bezorgde dacht ik dat mij niets meer kon gebeuren. Het was onbegrijpelijk dat de jury toch nog tot een onbeslist kwam. Gelukkig haalde ik door die voorkeursstem de finale." Delibas komt morgen in de eindstrijd uit tegen de Russi sche kampioen Dimitri Strilsjin- Orhan Delibas houdt aan het toernooi om het wereldkam pioenschap boksen voor mili tairen in elk geval een zilveren medaille over. De Apeldoorner bereikte gisteren in Tunis de fi nale van het zwaarwelterge- wicht. De winnaar van van het olympisch zilver versloeg de Tu - nesiër Ben Ali Marmouri dank zij voorkeurstemmmen. De bokscomputer gaf een onbeslist van 9-9 aan. „Er gebeurde precies wat ik woensdag al verwacht had toen de Tunesiër zich voor de halve finales plaatste en daardoor de tegenstander van Orhan werd. De jurering tart hier alles. Wij overwegen ook met een aantal landen een protest in te die nen." Real Sociedad stuurt Toshack weg hij zijn zieke dochter bezocht. Bij terugkeer, woensdag, kreeg hij te horen dat het bestuur ver der wil mët assistent-coach Iri- John Toshack is weggestuurd bij Real Sociedad. De coach uit Wales was acht jaar werkzaam bij de laag geklasseerde club uit San Sebastian. Real Sociedad verloor afgelopen weekeinde op eigen veld met 3-2 van Celta de Vigo. Na de nederlaag spoedde Toshack zich naar Wales, waar Toshack kwam in 1985 in dienst van de Baskische club. In 1989 vertrok hij voor iets meer dan een jaar naar Real Madrid. Na zijn ontslag daar keerde hij terug naar Sociedad. leiden pieter van der vliet rugbymedewerker DIOK Athletics heeft op overtui gende wijze het tweede team van de Haagsche Rugby Club verslagen. In een eenzijdige wedstrijd wonnen de Leide- naars gisteravond met 29-10. Uiterst nerveus begon DIOK aan de 'wedstrijd. Er moest ge wonnen worden wilde de Leidse formatie nog aanspraak maken op een plaats bij de bovenste zes voor de promotieplay-offs. De fouten door balverlies en slechte passes stapelden zich op waardoor na tien minuten de konden nemen door een penal tykick van Edwin Quarles. De Athletics stelden snel orde op zaken, want met de hard wer kende voorwaartsen in een hoofdrol werd veel terrein ge wonnen. Vlak voor de rust werd het aanvallende DIOK-spel be loond met een vijfpunter. Na een ruststand van 12-3 werd het uiteindelijk 29-10. De resultaten van de overige wedstrijden in de eerste klasse van komende zondag zijn bepa lend voor de eindnotering van de Athletics op de ranglijst voor de in januari beginnende play- haarlem anp Vaak gebeurt het niet dat het Nederlandse handbalteam een toernooi kan domineren. In Haarlem koestert coach Harrie Weerman het succes. Gisteren werd ook de tweede wedstrijd gewonnen: 23-22 tegen Estland. Nederland is na twee dagen mede-koploper, Turkije heeft een beter doelgemiddelde. Ita lië, vrijdag de eerstvolgende te genstander voor Oranje, werd met 24-13 afgedroogd. De resultaten zijn voor Weer man tijdens de plaatselijke handbalweek, die vijf werkda- aan het opdoen van ervaring. „Winnen is altijd leuk, maar nog leuker op langere termijn. We moeten verder kijken", be seft de coach. In die verte is februari, dan speelt Nederland de eerste twee duels' in de voorronde voor het Europees kampioenschap. Ma cedonië is de tegenstander, Em- men de plaats van handeling voor de thuiswedstrijd. In april staan twee ontmoetingen met Bulgarije op het programma. De kansen op het bereiken van de volgende ronde zijn gering. „Macedonië heeft pas nog met zeven doelpunten verschil van een A-land", vermeldt Weer- man's kennis van zaken. Naar die wedstrijden leeft het jonge team tpe. De leergierig heid is in theorie aanwezig, aan de praktische uitvoering wordt gewerkt. Tegen de Esten wer den de verdedigende varianten geoefend. Met het zogenaamde 4-2-systeem, de offensieve ten dens, met twee vooruitgescho ven verdedigers ver voor de cir kel. Zij moesten zo snel moge lijk de bal heroveren, de op bouw van de tegenstander sto ren. Het plan lukte slechts deels. Weerman besloot tot de takti- avond tegen Slowakije 26 tegen treffers waren geteld. Aanval lend, met nog twee doelpunten meer, was het spel in orde, maar de coach ergerde zich aan de vele defensieve tekortkomin gen. Tegen Estland was de start veelbelovend (4-1), maar weldra werd het manco aan lichamelij ke massa weer duidelijk. De ze ge was uiteindelijk benauwd, 23-22. De coach heeft nog een kwartaal met veel trainen en enkele wedstrijden om verbete ring aan te brengen. De twee ti- me-outs, die hij in de laatste minuut van beide helften ge bruikte, werkten slechts voor

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 29