Zorg en Zekerheid VRIJDAG 25 NOVEMBER 1994 Per 1 januari 1995 verandert er voor veel mensen het een en ander op het gebied van de tandheelkundige hulp. Waarschijnlijk heeft u het al gelezen in de bladen, gezien op televisie, gehoord van uw buurvrouw of via uw collega's op uw werk. De discussies laaien torenhoog op zonder dat iemand exact lijkt te weten wat er aan de hand is. Voor alle duidelijkheid: de wijzigingen zijn in principe van toepassing op alle ziekenfondsverzekerden. Daarom heeft Zorg en Zekerheid de allerbelangrijkste vragen voor u op een rijtje gezet. Leest u ze stuk voor stuk rustig door en maakt u zich vooral nog geen zorgen. Het is zelfs mogelijk dat u er uiteindelijk op vooruit gaat. Kijkt u maar. Ja, per 1 januari 1995 gaat voor volwassenen vanaf 19 jaar het grootste deel van de tandheelkundige hulp uit de hoofd verzekering. Voor jongeren tot 19 jaar blijft de ziekenfondsverze kering wat betreft de tandheelkundige hulp voor het grootste deel gewoon van kracht. Alleen vergoedingen voor kronen, bruggen, gegoten vullingen en orthodontie (zoals hijvoorbeeld beugels) komen te vervallen. De regelmatige controles blijven voor alle verzekerden wel vergoed, maar zijn vanaf die datum niet langer halfjaarlijks maar jaarlijks. Begin november 1994 besloot de minister van Volks gezondheid dat een aantal vergoedingen niet langer binnen het ziekenfondspakket konden blijven bestaan. De minister bepaalt dus welke vergoedingen er in uw hoofdverzekering blijven. Het staat de zorgverzekeraars wel vrij om een aanvullend pakket aan te bieden. Gelukkig wel. Naast onze bestaande aanvullende verze kering hebben we de AV-Standaard met tandheelkunde en de AV-Top met tandheelkunde. Beide pakketten vergoeden 75% van alle tandheelkundige kosten tot een bepaald maximum. De AV-Standaard tot een maximum van 300,- en de AV-Top tot een maximum van 1.000,- per persoon. Bovendien wordt in de AV-Top orthodontie voor kinderen vergoed tot een maximum van 1.500,- per kind per jaar. Tevens bieden beide pakketten een ruime vergoeding van tand heelkundige kosten als gevolg van een ongeval. Zorg en Zekerheid kiest voor uitbreiding van de bestaande aanvullende verzekeringen om zo het risico over zo veel moge lijk mensen te kunnen spreiden. Een verzekering werkt immers alleen met behulp van de wet van de grote aantallen. Hoe meer mensen zich aanmelden voor een aanvullende verze kering, des te lager de premie per verzekerde kan worden. Zorg en Zekerheid is immers een sociale zorgverzekeraar en maakt zich daarom sterk voor uw gebit. Allereerst hebben we de bestaande aanvullende ver zekering a 2,- per persoon per maand. De premie voor AV-Standaard met tandheelkunde wordt 6,90 per persoon per maand en de AV-Top met tandheelkunde wordt 13,- per persoon per maand. Daar zult u in eerste instantie misschien van schrikken. Maar tegenover deze kostenstijging van de aanvullende pakketten staat een daling van de premies voor de hoofdverzekering (Ziekenfondswet en AWBZ). De nominale premie voor de AWBZ daalt met 25% naar 9,35 per maand en de premie voor de ziekenfondsverzekering blijft gelijk op 16,50 per maand. Daar komt nog bij dat u de nominale premie voor uw kinderen niet meer hoeft te betalen. Dit kan oplopen tot een Voordeel van 12,40 per maand per kind. Allereerst worden normale behandelingen tot 1 januari gewoon vergoed. Alle speciale behandelingen zoals kroon- en brugwerk, prothesen en orthodontie vergoedt Zorg en Zekerheid ook gewoon volgens de 'oude' regeling. Voorwaarde is wel dat deze behandelingen voor 5 november 1994 zijn aangevraagd of zelfs al zijn begonnen. Met andere woorden, heeft u al voor deze datum een prothese of een andere kostbare behandeling aangevraagd en toegezegd gekregen? Dan hoeft u deze kosten nog niet zelf te betalen, op de wettelijke bijdrage na. Alle aanvragen na deze datum kunnen dus wel voor uw eigen rekening komen, tenzij u een aanvullende verzekering heeft. Hiervoor geldt dat alle behandelingen die voor 5 novem ber 1994 zijn aangevangen of aangevraagd door de orthodon tist, worden vergoed tot en met 31 december 1995. Na deze datum komen deze kosten voor uw eigen rekening, zelfs als uw kind al tweeëneenhalf jaar op de wachtlijst staat en pas volgend jaar in aanmerking komt voor behandeling. Sluit u echter een AV-Top af, dan worden deze kosten wel vergoed tot het eerder genoemde maximum van 1.500,- per jaar per kind. Dit kan van persoon tot persoon sterk verschillen. Bij regelmatig tandartsbezoek kan het al snel oplopen tot enkele honderden guldens per jaar. Maar als bijvoorbeeld uw jongste dochter een beugel nodig heeft, uw partner een prothese en uzelf een kroon, kunnen deze bedragen nog aanzienlijk hoger zijn. En dan moet u al helemaal niet denken aan wat het u kan kosten als uw jongste zoontje in een baldadige bui op het crossfietsterrein zijn tanden beschadigt. Daarom is het verstandig om u aanvullend te verzekeren, zodat u niet onverwacht voor hoge kosten komt te staan. Dit geldt natuurlijk ook voor alleenstaanden, tweeverdieners en noem het maar op. U kunt niet voorzichtig genoeg met uw gebit zijn. Als u interesse heeft in de aanvullende verzekering, die niet verplicht is maar wel verstandig, hoeft u nu nog niets te doen. Tussen Sinterklaas en Kerst sturen we u een persoonlijk bericht. Daarin vertellen we u exact hoe en per wanneer u zich kunt bijverzekeren, wat we precies vergoeden en hoeveel u dat dan gaat kosten. We beloven u dat u zich geen zorgen hoeft te maken als u direct na het vertrek van de Goedheiligman nog geen post van ons heeft ontvangen. Het aanschrijven van bijna een half miljoen verzekerden kost nu eenmaal even tijd. We vragen hiervoor uw begrip. We hopen u via deze vragenlijst voorlopig voldoende geïnformeerd te hebben. Uiteraard houden we u verder op de hoogte van alle belangrijke ontwikkelingen die ons nog te wachten staan. Mocht u toch nog vragen hebben, dan kunt u ons gratis informatienummer bellen: 06-0327 op werkdagen van 08.00 tot 18.00 uur. Zorg en Zekerheid zal zich ook in het komende jaar sterk blijven maken voor de verzorging van uw gebit. Dat wil toch iedereen Onze verzekeringswinkels vindt u in: Alphen aan den Rijn, Amstelveen, Hoofddorp, Katwijk, Leiden, Lisse, Mijdrecht, Noordwijk en rijdend door de hele regio.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 10