pacht op verboden landbouwgif 'En dat in ons rustige Lisse' Leiden Regio Sinterklaas massaal ingehaald Weer problemen met parkvilla's Morsebel Dief verontschuldigt zich Jeugdwerk positief over de toekomst van soosa vonden Burenruzie loopt uit hand (MANDAG 21 NOVEMBER 1994 Tussen 5 december en 31 januari :htwf wger nïepe politie en de Algemene Inspectiedienst (AID) van het s vanministerie van landbouw gaan tussen 5 december en 31 ^oJjanuari kwekers, akkerbouwers en loonwerkers in Alke- tigeijnade, Leiden, Jacobswoude, Leiderdorp, Voorschoten en êra4foeterwoude controleren of zij verboden bestrijdings- et aainiddelen in hun bezit hebben en of de middelen die zijn ïsdaaoegestaan wel op de juiste manier zijn opgeslagen. Als lijk vïe zaa^jes niet goed hebben geregeld krijgen ze een lan wf)oete die tot duizenden guldens kan oplopen. "loor*: 11 he'*lkemade/leiden iter p- J Voordat het zover is krijgen de agrariërs de gelegenheid verbo tten bestrijdingsmiddelen in te leveren. Dat kan van 28 novem- ler tot en met 2 december bij depots voor klein chemisch de gemeenten Leider- p (Simon Smitweg 3), Alke- ade (Korte Goog 20) en Lei- len (Banckertweg 15). Inwoners Zoeterwoude en Voorscho- kunnen het spul brengen liaar Leiden en inwoners van lacobswoude kunnen in Alke iade terecht. Het inleveren is 2 december gratis. Daarna 'orden de kosten in rekening ;ebracht. Bestrijdingsmiddelen die niet •iijn toegestaan zijn: middelen «ie geen toelatingsnummer op 'i verpakking hebben, midde len waarbij het goedkeurings- nmer op de verpakking be- met PD en alle middelen 'Ivaarvan de toelating is inge- druktrokken of vervallen. Aanleiding voor de groot scheepse controle-actie is vol- politiewoordvoerder H. de wijzigingen in de 1 Auto's opengebroken woüBRUGGE/KOUDEKERKDiverse auto's zijn eind vorige week opengebroken in Koudekerk en Woubrugge. Uit de auto's die in 1 Koudekerk aan Park te Hom en aan de Den Tollstraat stonden ■jwerd geluidsapparatuur gestolen. Hetzelfde gebeurde met auto's fsj j dje geparkeerd stolden aan de Wilhelminalaan en de Weegbree [in Woubrugge. Bij ëéii andere auto aan de Weegbree werd alleen het frontje van de radio meegenomen. Te hard op Hoge Rijndijk zoeterwoude Bij een snelheidscontrole op de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude hebben vrijdag 68 hardrijders een bekeuring ge kregen. Er werden 274 passanten gecontroleerd. De hoogste snelheid bedroeg 84 kilometer per uur, terwijl 50 kilometer per uur is toegestaan. Auto's vernield leiderdorp» Vandalen hebben in het weekeinde auto's vernield in Leiderdorp. Bij een auto aan de Marjoleintuin werd de anten ne afgebroken. De volgende nacht werd de achterruit van dezelf de auto vernield. Ook werd een ruit vernield van een auto die geparkeerd stond aan de Florijn. Auto rijdt in de Ziende nieuwkoop» Een 20-jarige Nieuwkoper heeft vrijdagavond de Al- phense politie en brandweer nogal wat werk bezorgd. De man raakte met zijn auto van de weg en kwam in De Ziende terecht. De chauffeur kroop ongedeerd uit de wagen en ging naar zijn vriendin, zonder zich verder om zijn auto te bekommeren. Voor bijgangers waarschuwden politie en brandweer. Duikers door zochten de auto op eventuele slachtoffers, maar vonden niets. Uiteindelijk werd de chauffeur bij zijn vriendin opgespoord. Hij was vergeten de politie te bellen. Inbraken in Alphen alphen aan den run Bij een inbraak in een huis aan de Handel- hof in Alphen zijn dit weekeinde een videorecorder en sieraden gestolen. De daders kwamen het pand binnen na het openbre ken van een raam. In dezelfde nacht werd ook ingebroken in een woning aan het Valeriusplein. Hier werden waardepapieren en een computer gestolen. Uit een school aan de Nachtegaallaan werd vannacht een computer gestolen. Twee gewonden bij vechtpartij nieuwkoop Bij een vechtpartij aan de Dorpsstraat in Nieuw koop zijn zaterdagnacht twee mannen gewond geraakt. Een po- litiesurveillance zag de twee vechtersbazen en greep in. Een 26- jarige Nieuwkoper werd met een gebroken neus en oogletsel overgebracht naar een ziekenhuis. De man, die de klappen uit deelde, werd aangehouden. Na verhoor werd ook hij naar het ziekenhuis gebracht. Bij zijn aanhouding verzette hij zich en werd door een politiehond in zijn hand gebeten. Diefstal uit kerk n den run» Tijdens een kerkdienst in gebouw De Bron in Alphen is een Alphenaar gistermorgen zijn leren jas v gulden kwijtgeraakt. De jas hing in de garderobe van het ge bouw. Geld gestolen alphen aan den run» Een 28-jarige Alphenaar is vrijdag een porte monnee met 1175 gulden kwijtgeraakt. Het geld zat in een jasje dat in een kantoor van een bedrijf aan de Van Foreestlaan over een stoel hing. De man heeft gisteren aangifte gedaan. Alphense gewond bij ongeval alphen aan den run Bij een botsing op de kruising Churchilllaan en Burgemeester Bruins Slotsingel is gisteren een 23-jarige vrouw gewond geraakt. Het slachtoffer reed met haar auto vanaf de Bruins Slotsingel de Churchilllaan op en gaf daarbij geen voorrang aan een auto, die werd bestuurd door een 50-jarige Al phenaar. De vrouw is met hoofdletsel overgebracht naar het Eli- sabethziekenhuis in Leiderdorp. milieuwet waardoor het bezit van verschillende middelen niet meer is toegestaan. „Bovendien is tijdens controles in het verle den gebleken dat er nogal wat verboden middelen bij de be drijven staan." De gebieden in de politiedis tricten Rijn en Braassem en Lei den/Voorschoten zijn de eerste die op deze manier worden aangepakt. De andere districten in het gebied Hollands-Midden komen in de loop van volgend jaar aan de beurt, aldus de poli- Veehouders worden uitgeslo ten van de in totaal 700 af te leggen bedrijfsbezoeken. Boe- ser: „Deze bedrijven gebruiken toch al weinig bestrijdingsmid delen. Bovendien hebben we te weinig personeel om ook de veehouders op te zoeken." Van 21 november tot en met 31 januari kan verdere informa tie worden verkregen op tele foonnummer: 01713 - 14400. Tot en met 2 december kan er van maandag tot en met vrijdag van tien tot vier uur worden ge beld. Vanaf 5 december is dit informatiepunt alleen op dins dag bereikbaar. roelofarendsveenHonderden kinderen hebben de Sinterklaas en zijn gevolg zaterdag ingehaald in Roelofarendsveen. Om twee uur kwamen ze met de boot aan bij het sluisje aan de Witte Singel. In een koets werd de Goedheiligman vervolgens door het centrum van De Veen gereden. In De Tweesprong vierde hij samen met de kinderen zijn verjaardag. foto OEGSTGEEST LOMAN LEEFMANS „Van de vier woningen die zou den worden opgeleverd, bleken er al weer drie niet in orde te zijn. Het is de zoveelste keer dat er problemen zijn van Peter Stolk. Het is triest dat ik daar over weer een mededeling moet doen." Dat zei wethouder G. van Eisen (Progressief Oegst- geest) vorige week tijdens de raadsvergadering over de twee onder-een-kap woningen aan de Gerrit Rieveldlaan. Er rust een vloek op de ople- vering van de 24 parkvilla's in de wijk Morsebel door ontwik kelaar Stolk/Proper uit Rotter dam. De kopersvereniging had diverse klachten over het met selwerk waarvan de kwaliteit onacceptabel werd gevonden voor een woning van vier ton. Uiteindelijk werd dit euvel uit de wereld geholpen maar ver volgens liep de oplevering ver traging op. De nieuwe bewoners hadden al in oktober hun nieuwe sleutel moeten krijgen. Dat gebeurde pas eind vorige week maar drie van de vier konden al weer di rect worden teruggegeven, om- s wisten zaterdag BoIIendorp even landelijk nieuws vervolg van voorpagina Het anders zo vreedzame buurtschap De Engel is zater dagmiddag veranderd in een blauwe politievesting. Nieuws gierig kijken de bewoners uit het raam naar de drukte op straat. Het buurtschap halver wege Sassenheim en Lisse, is onverwacht landelijk nieuws. Zo'n honderd agenten probe ren te voorkomen dat het par keerterrein van wegrestaurant De Engel het toneel wordt van een gewelddadig treffen tussen ruim honderd aanhangers van CP'86 en een iets grotere groep anti-racisten. Terwijl binnen de extreem- rechtsen hun jaarvergadering houden, schelden en tieren soms onherkenbare demon stranten er buiten op los. In de vertrekken van het restaurant lopen journalisten koortsachtig heen en weer en snorren de ca mera's. Of ze een bestuurslid van de CP kunnen spreken. „Nee", bijt een bij de deur ge posteerde uitsmijter hen toe. „Dat roept alleen maar agressie op." In de keuken wordt politie- commandant J. Muller van het korps Haaglanden op de hoogte gehouden van de pogingen om twee streekbussen te regelen. Hoewel dit niet zijn 'gebied' is, heeft hij de leiding. „De bijeen komst zou eerst in Zoetermeer worden gehouden. Dan kunnen we tegen het korps Hollands Midden wel zeggen dat dit het moet uitzoeken, maar wij zijn op deze operatie al helemaal voorbereid." Mobiele eenheid, agenten te paard en politiehon den vormen op de Heereweg het straatbeeld. „En dat in ons rustige Lisse", beklaagt burge meester G. van der Kroft zich. Enige CP-leden verlaten even de vergadering om naar het toi let te gaan. Een jongen bedekt zijn gezicht met zijn jas om te voorkomen dat hij herkenbaar op foto of film wordt vastgelegd. Een ander partijlid spreekt zijn schande uit over demonstran ten buiten. „Op deze manier moeten we in het buitenland gaan vergaderen." Terwijl de demonstranten ie dereen die ook maar enigszins zichtbaar in beeld verschijnt op de gevoelige plaat vastleggen, verlaat CP-voorzitter H. Ruiten berg de vergadering om een verklaring af te leggen. Hij zegt dat veel aanhangers Van zijn partij de confrontatie met de demonstranten wel willen aan gaan. Enkele tafeltjes verder kijkt Paul Elfering sip voor zich uit. De ober/kelner van het wegres taurant heeft de boeking gere geld. „Vrijdagavond reserveerde een man onder de naam Jan Willemse een zaal bij ons. Pas vanochtend, toen ik een formu liertje op tafel zag liggen, werd me duidelijk dat ik de CP in huis had. Nadat vervolgens eerst een inspecteur van politie zich hier meldde, kreeg ik een telefoontje van de demonstran ten. Ik moest stappen tegen de CP nemen, anders zouden ze zelf langskomen. Nu zit ik met een probleem en dat wijt ik aan de jongens hier binnen. Zij zijn onder valse voorwendsels bin nengekomen." Even later instrueert politie- commandant Muller buiten zijn manschappen. De jeeps, die ter afschrikking eerst langs de de monstranten rijden, wil hij als laatste redmiddel achter de hand houden. De bussen van de NZH, die de CP'ers moeten ver voeren, staan enkele honderden meters verder al klaar. Wanneer de Heereweg is afgezet, rijden zij langzaam door. Als de veelal jeugdige en kort geschoren partijleden, be schermd door een politiecordon via een zijdeur het pand verla ten, kan een bewoonster haar woede niet onderdrukken. Ze steekt een middelvinger naar de CP'ers omhoog. „Dat is nu de jeugd van tegenwoordig. Ik hoop dat die bus straks in de fik gaat." De betogers die aan de andere zijde van de politiewa gens staan opgesteld, kunnen evenmin op de sympathie van het publiek rekenen. Bij het ver trek van de CP'ers wordt over VOORSCHOTEN De dief. die vrijdagavond eer compactdiscwinkel aan het Am bachtspad in Voorschoten over viel, verontschuldigde zich vooi zijn daad. Nadat de beheerde: van de zaak hem de vierhon derd gulden die in de kassa za ten had gegeven, zei de overval Ier het geld 'heel hard nodig' tt hebben. Vervolgens ging hij ei razendsnel vandoor. De man kwam rond zes uur 's avonds binnen en pakte een cd- schijfje om dit te beluisteren. Vervolgens schreef hij iets op een papiertje en schoof dit de beheerder van de winkel tóe. Op het briefje stond dat hij geld moest geven. Als hij weigerde zou hij de gevolgen hiervan on dervinden. De beheerder gaf het geld, omdat hij de situatie be dreigend vond. dat de afwerking niet in orde was. Deuren klemden, schilder werk was niet af en de verwar ming ontbrak. „We hadden het plan om elke week vier huizen op te leveren. Bij de eerste vier liep het niet helemaal goed. Dat is verve lend. We hebben de aannemer opdracht gegeven met extra mensen de zaak in orde te ma ken. Volgende week worden er dus niet vier maar zeven huizen opgeleverd", aldus directeur P. van de Gugten van Stolk/Pro per. voorschoten De onlangs bereikte oplossing voor het Open Jongerenwerk in Voorschoten, een nieuw onderkomen in de uitbreiding van het gemeenteliuis, heeft een positieve weerslag op het jeugdwerk. Dat is gebleken uit overleg dat wethouder H. Smits neeft gevoerd met ver tegenwoordigers van het jeugdwerk. „Er was sprake van opluchting. Er is nu dui delijkheid over de toekomst van het Open Jongerenwerk. Dat heeft overigens nog niet geleid tot toezeggingen over de hervatting van de soos- avonden in de buurthuizen, maar het gaat wel de goede kant op", stelt Smits. Voorschoten is nu vrijwel volledig verstoken van jeugd werk. De soosavonden in de buurthuizen De Boschbloem en Alettahof werden onlangs geschrapt. Bij de Boschbloem was er sprake van klachten uit de buurt, die hebben geleid tot strenge voorwaarden. Er mocht geen alcohol meer worden geschonken, de jeugd boven de 17 jaar was niet meer welkom en de zaal moest om half elf dicht. Voor het jongerenbestuur hoefde het toen niet meer. Dezelfde ontwikkeling was er overigens den van het Open Jongeren werk in gebouw Het Onder dak. Ook hier hield het be stuur het voor gezien na strenge voorwaarden, het ge volg van klachten van omwo nenden. Bij de Alettahof on stond een onaangename sfeer door een grotere toeloop van jeugd, het gevolg van het feit dat eigenlijk alleen daar nog de soosavond bezocht kon worden. Na een incident met agressieve jongeren besloot het bestuur de soosavond te schrappen. Voorzitter H. Lyklema van het bestuur van Alettahof toonde zich optimistisch na het gesprek met wethouder Smits. „Ik kan nog niet zeg gen dat we binnenkort weer met de soosavonden begin nen, want daar moeten we nog over praten. Maar de op lossing voor het Open Jonge renwerk is een belangrijke doorbraak", aldus Lyklema. Wethouder Smits heeft offi cieel nog niets vernomen van het Open Jongen Jongerewerk ten aanzien van de overbrug gingsperiode. „I-let kan wel anderhalf jaar duren voordat het jongerencentrum in de uitbreiding van het gemeen tehuis gereed is. Ik heb in middels officieus wel begre pen dat het Open Jongeren werk in de tussentijd soos avonden in het Cultureel Centrum wil gaan houden. Dat kan een oplossing zijn, maar dan moeten er wel ga ranties komen dat er geen overlast onstaat voor de om wonenden. Anders wordt het probleem alleen maar ver plaatst." VRIJE TIJD staven en flessen verf. Met e kortstondige charge van de ME worden de demonstranten op afstand gehouden. Paarden en honden worden daarbij ingezet. „Laat die honden er maar op los", brult een van de omstan ders. De anti-racisten worden na het vertrek van de CP'ers minu tenlang op het parkeerterrein van het wegrestaurant vastge houden. „Probeer die club maar naar hun voertuigen te begelei den. Maak er maar een soort demonstratie van", zegt politie- commandant Muller na verloop van tijd. De groep trekt onder luide muziekklanken weg, ter wijl ze zichzelf bijeenhouden met een touw. „Zo vallen er geen gaten in de groep en kan er niemand tussen komen om één van ons te arresteren zegt woordvoerder Eugène. Hij is ge frustreerd over het optreden van de politie. „Wij hebben de politie diverse malen gegaran deerd dat we niet zouden aan vallen als de CP'ers maar naar buiten zouden komen. We wil den zien dat de vergadering was afgelopen. De politie wilde daar niet aan." In De Engel keert de rust langzaam weer. Een overgeble ven nieuwsgierige merla cy nisch op. „We hebben alle moeite moeten doen om Sinter klaas hier naar toe te krijgen. Hier hoefden we niet eens om te vragen." LEIDEN Gregoriaans. Het Sint Lodewijkskoor in loeiden is op zoek naar teno ren, bassen, sopranen en alten. Het koor aan de Scheenschuur zingt gregoriaanse en latijnse muziek. De repetities zijn op vrijdag van 20- 22 uur. 's Zondags om 10 uur is er een hoogmis. Informatie: 071 - 154857. Ledenvergadering. De Industriebond FNV houdt op dinsdag 22 no vember een algemene ledenvergadering in het wijkgebouw Irene aan de Driftstraat. Aanvang: 20 uur. Bingo. Speeltuinvereniging Zuiderkwartier houdt op dinsdag 22 no vember een bingo in het clubgebouw aan de Amjelierstraat in lei den. Aanvang: 20 uur. Gastouders. Het Gastouderbureau houdt op dinsdag 22 november een informatie-avond voor mensen die gastouder willen worden in het gebouw van de stichting Welzijn Leiden aan de Breestraat. Aan vang: 20 uur. Textiel. 'De neergang van de Leidse textielnijverheid na 1670' is de titel van een lezing die de vereniging Oud Leiden op dinsdag 22 no vember houdt in het Centrum voor Beeldende Kunst aan de Hoog landse Kerkgracht. Aanvang: 20.15 uur. Postzegels. De l^eidsche Vereeniging van Postzegelsverzamelaar houdt op dinsdag 22 november een bijeenkomst in het restaurant van zwembad De Zijl aan de Paramaribostraat. Er wordt een filatelis tische lezing gehouden en er is gelegenheid tot kopen en ruilen. De bijeenkomst begint om 20 uur. Voor de jeugd is er van 18-19.30 uur een lezing. ALPHEN AAN DEN RUN Hobby. Activiteitencentrum Driehoorne aan de Sterrenlaan in Al phen is op dinsdag 22 november het decor van een vrijetijd- en hobbymiddag. Vanaf 10 uur presenteren clubs, cursussencentra, ac- tiviteitengroepen en allerlei hobbyclubs zich. Verder is er een bingo en zijn er spelletjes. 'l ussen 16.30 en 17 uur treden ouderenkoren op. KOUDEKERK/HAZERSWOUDE Vogels. De Vogel werkgroep Koudekerk/Hazerswoude houdt op dinsdag 22 november een bijeenkomst in café De Hoek aan de Dorpsstraat in Koudekerk met het thema 'landschappen, flora en fauna van de Amsterdamse waterleidingduinen'. Niet-leden betalen 5 gulden. Aanvang: 20 uur. alphen aan den run en 57-jarige schoonvader. Zij konden ter plaatse aan hun ver wondingen worden geholpen. De vechtpartij ontstond nadat de 50-jarige vader bij de buren ging klagen over een aantal pes terijen. De broer van de buur man sloeg toen met een pik- haak naar de 50-jarige. Deze wist het anderhalve meter lange voorwerp echter te bemachti gen en sloeg terug. Vervolgens kreeg ook buurman zelf een klap met de stok. Nadat de overige familieleden op het geschreeuw afkwamen, liep het handgemeen uit op een flinke vechtpartij waarbij over en weer rake klappen vielen. Bij een uit de hand gelopen bu renruzie zijn vrijdagavond aan de Alphense Kortsteekterweg vijf mannen gewond geraakt. Twee van de betrokkenen, een 39-jarige Alphenaar en zijn 43- jarige broer uit Rijnsburg, moesten in het Leiderdorpse Elisabethziekenhuis worden op genomen met een hoofdwond en ademhalingsproblemen. De andere deelnemers aan de vechtpartij zijn door de politie aangehouden en overgebracht naar het Alphense politiebu reau. Het gaat om een 27-jarige Alphenaar, zijn 50-jarige vader

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 9