Rijnsburg pakt winst in spektakelstuk FC Lisse degelijk langs SHO Sport Barendrecht geniet van Quick Boys Harinck smaakt Heerjansdam niet Eerste zege voor ARC MAANDAG 21 NOVEMBER 1994 De spelers van Rijnsburgse Boys en Scheveningen wier pen zaterdag vanaf het eerste fluitsignaal hun ziel en za ligheid in de strijd. Die aanpak resulteerde in een schouwspel dat zich kenmerkte door tal van onverwachte wendingen, zeven goals (waarvan vier voor de Rijnsbur gers), zes gele kaarten en een rode prent. Een matige ar biter en een trainer die een paar schoenzolen versleet completeerden het geheel. RUNSBURG» De oefenmeester die zich - tot groot ongenoegen van de Sche- veningse aanhang - veelvuldig binnen en aan de rand van het speelveld meldde, behoorde tot het Rijnsburgse kamp. „Kwam omdat ik mijn team wilde op peppen", verklaarde Rob Kie- bert later zijn escapades. „Ik wilde bezieling zien. We hebben een groep die ambitieus is, die goed traint, maar die in de wed strijd af en toe vergeet strijd te leveren. Op die momenten heb ik me laten zien. Heel bewust. Ik hoop wel dat ze er wat van geleerd hebben, want zoiets kun je natuurlijk niet elke week doen." De eerste goal viel al in de tweede minuut. Pas in blessure tijd zou de laatste volgen. Ste ven Faber was degene die de lont in het kruitvat stak. Hij pas seerde met een fraaie kopbal doelman Piet van der Toorn, die zijn doel kort daarvoor had ver laten om een voorzet van Peter vgn Duyn weg te slaan. Negen minuten later was het alweer gelijk. Ron de Jager benutte een penalty. Deze was gegeven om dat Richard Hoogervorst Hans Tellier onreglementair had afge stopt. Voorafgaand aan de over treding had de grensrechter echter voor buitenspel gevlagd. Na overleg met de lijnbewaker bleef arbiter Stolze bij zijn be slissing een strafschop toe te kennen. Het was zijn eerste foutje. Er zouden er nog een paar volgen. Mede omdat zowel de Rijnsbur gers als de Scheveningers zon der laatste man opereerden, ontspon zich nadien een open duel. Daarin werd het betere schaafwerk niet geschuwd. Bin nen een kwartier kregen aan Rijnsburgse kant Hoogervorst (nog lang niet op niveau), Faber en Marco Klaassen een gele bon en werden bij Scheveningen Marcel de Jager en Marlon Grootveld via dezelfde kleur ge verbaliseerd. Gevoetbald werd er ook nog. Ed Roos kromde van ver de bal stijlvol achter Van der Toorn (2-1). Ron de Jager en Jeffrey van Driel daarentegen faalden in kansrijke positie. In de tweede helft veranderde er weinig aan het spelbeeld. Nog steeds kon de wedstrijd alle kanten op. Een treffer van Ron de Jager werd wegens buiten spel afgekeurd en een vrije trap van Klaassen eindigde bovenop de lat. Vervolgens was Rijns- Invaller Folkert Wesselius heeft de 'matchwinner' als eerste. burgse Boys het spoor een tijdje bijster. Kiebert kon zwaaien en schreeuwen wat hij wilde, Sche veningen liet middels twee goals van René van Oosten niet na te profiteren van de mindere periode van de Rijnsburgers. Een nederlaag dreigde voor de Boys, maar zover kwam het niet. Nadat Van Duyn op de blessuretijd de winnende goal v paal had gekopt, besloot Stolze Kiebert Co. een handje te hel pen. Vier minuten voor het einde van de reguliere speeltijd zag de arbiter als enige in een Scheve- ningse verdedigingsactie tegen Van Driel een strafschop. Roos zette die om in 3-3. Nog was het leed niet geleden voor Scheve- Rijnsburgse Boys tegen Scheveningen gescoord. Martin den Haan achterhaalt FOTO HENK BOUWMAN ningen. Eerst kreeg de mekke rende Tellier geel en rood te zien en in blessuretijd kopte in valler Folkert Wesselius ook nog eens de 4-3 achter Van der Toorn. Scheveningen zag dit al les verbijsterd aan en koelde zijn woede na het laatste fluit signaal verbaal op Stolze. Aan hangers van Scheveningen had- BARENDRECHT» NICK ?/JK VOETBALMEDEWERKER Barendrecht moest zaterdag in de ontmoeting met Quick Boys genoegen nemen met een figu rantenrol. Dat vond Martin van dér Kooij, de coach van de thuisclub, niet leuk. Als voetbal liefhebber kwam hij echter vol ledig aan zijn trekken. „Ik heb echt genoten van het spel van Quick Boys. Het is absoluut de béste ploeg waar we tot nu toe tegen gespeeld hebben." Wat Barendrecht op sportpark De Bongerd ook probeerde, er bleek geen kruid gewassen te gen het bij vlagen oogstrelende voetbal dat de Katwijkers op de mat legden. Onder aanvoering van vormgever Jaap van Duyn en de niet te stuiten Peter Kruit boekten de bezoekers een over tuigende zege: 1-4. Barendrecht, normaliter met twee spitsen acterend, trachtte Quick Boys te verrassen door ditmaal met drie aanvallers te opereren. Van der Kooij: „De bedoeling was dat we daardoor druk konden uitoefenen. We wilden Quick Boys niet laten aanvallen." Daar kwam evenwel weinig van terecht. Laatste man Jaap van Duyn schoof bij de blauwwitten voortdurend door naar het middenveld en de nu merieke meerderheid die de Katwijkers zodoende in de mid delste linie hadden, leidde tot een veldoverwicht voor de for matie van Henk Wisman. Van der Kooij liet zijn libero Fred La gendijk weliswaar ook regelma tig het middenveld opzoeken, maar omdat de roodwitten niet secuur opbouwden zette dat weinig zoden aan de dijk. Van der Kooij wist na afloop nog niet of zijn zet met Lagendijk juist was geweest: „Als je je laatste man niet laat doorschui- ven word je weggetikt, maar aan de andere kant is het eigenlijk onmogelijk om tegen zulke aan vallers zonder rugdekking te spelen." Uitblinker Peter Kruit en de beweeglijke Hicham Rbii maak ten in Barendrecht veel indruk. Zij speelden hun mannetje uit, toonden zich pijlsnel en waren in hun acties erg doelgericht. De hard werkende Marcel Har- teveld completeerde aanvanke lijk de Katwijkse voorhoede. Na een overtreding 'van Maurice van de Put moest de rech terspits met een enkelblessure het veld ruimen. De net herstel de Gert Aandewiel kon zo zijn rentree maken. Wisman pos teerde hem centraal op het middenveld, waardoor Martin Steenvoorden weer voorin kon spelen. Daar bleek hij een pri ma aanspeelpunt. Voor Har- tevelds uitvallen stond Quick Boys trouwens al lang op 0-1. Kruit had na een kwartier op het randje van buitenspel een pass van Floor van Duyn verzil verd. De Katwijkse dadendrang le verde daarna nog heel wat ge vaar op, maar Ronald van Dijk, Floor van Duyn en Hans van der Plas scoorden niet. In de slotminuut van deel één sor teerde een magnifieke combi natie wel effect. Aandewiel, Steenvoprden en Rbii speelden Kruit vrij, die via de binnenkant van de paal raak kopte: 0-2. Ba rendrecht stelde er voor rust slechts een paar weinig gevaar lijke doelpogingen van Jarno van de Wilde tegenover. Na de thee kregen de rood witten meer mogelijkheden. Wisman: „We zorgen rond de VOETBALMEDEWERKER FC Lisse zit in de lift. En trainer Mark Wotte heeft op het knopje voor de hoogste etage gedrukt. Afgelopen zaterdag werd het tussenstation SHO in elk geval overtuigend gepasseerd, zonder dat de deur zelfs maar werd ge opend: 4-0. De manier waarop de bezoe kers uit Oud Beijerland werden verslagen was verre van spran kelend, maar wel zeer degelijk. Slechts één moment verloor Lisse de controle op het duel, toen Patrick Plugge een voorzet van Roy van Duppen vlak na rust, bij een 2-0 tussenstand, Vair dichtbij vrij kon inkoppen. Een katachtige reflex van Marijn Mokveld, die in de eerste helft nog wat onzeker oogde, voor kwam echter de aansluitings treffer. Ook in het resterende deer van de wedstrijd hield de bal- lenvanger zijn doel schoon, tot grote tevredenheid van Wotte. ..Ik heb in de rust gezegd dat we de nul achterin moesten vast houden Dan zouden de doel punten vanzelf wel volgen om dat SHO risico's moest gaan ne mén. Dat hebben de jongens goed opgepakt, want we heb ben niets weggegeven." Vooral Bert van Duyvenbode speelde hierin als stofzuiger een belang rijke rol en werd door zijn trai ner dan ook zonder twijfel als absolute uitblinker aangewe zen. Dat de berekenende speelwij ze van de thuisclub, al dan niet toevallig gesponsord door een Japanse leverancier van reken machientjes, niet leidt tot aan trekkelijk voetbal kan Wotte na de matige seizoensstart i doelpunten gemaakt. Tegen Zwart-Wit'28 voor de competi tie en Zevenhoven voor de be ker. Dat zegt genoeg, maar toch krijg je te horen dat de tegen stander te zwak was of dat we er acht hadden moeten maken", legde Wotte de kritiek naast zich neer. Punten zijn voor Lis se op dit moment noodzakelijk om de aansluiting met de top te vinden en dit mag desnoods ten koste gaan van technische hoogstandjes. Zeker als de gras mat lastig te bespelen is zoals aanhang van de blauw-gelen wel .wat te genieten. Bijvoor beeld bij de openingstreffer door Dennis Iliohan. Hij kopte hard raak, nadat Peter Wubben de bal 'volgens het boekje' van af de achterlijn had voorgetrok ken. De overige treffers van de thuisclub kwamen voort uit de door Wotte voorspelde fouten van de tegenstander. Bij het tweede Lisser doelpunt, een vrije trap van 30 meter van Bert van Duyvenbode. ging doelman Groenendijk niet vrijuit. Na rust den plannen van wat meer fy sieke aard, maar stuitten geluk kig op een Rijnsburgs veilig heidscordon. Rijnsburgse Boys: Schot; Vaartjes, Hoogervorst (Roest), Dick Heemskerk, Den Haan; Van Duyn, Roos. Klaassen, Kamperveen; Faber (Wesselius), Van Driel. zestien voor te weinig druk op de bal. Daardoor hebben we toch weer te veel kansen wegge geven." Pas in de slotfase lever de een Barendrechtse kans ook een treffer op. Van de Put scoor de met het hoofd op aangeven van invaller Jeroen Pronk. Veel maakte dat niet uit want daar vóór had Quick Boys, dat veel vuldig vooral door Jaap van Duyn opgezette fraaie patronen liet zien, al een veilige marge opgebouwd. Na voorbereidend werk van Leonard Pluimgraaf en Steenvoorden schoot Rbii al vlot na rust de 0-3 binnen - zijn zesde competitiedoelpunt - en halverwege het tweede bedrijf knalde Steenvoorden na een technisch hoogstandje de 0-4 op het scorebord. Daarna lieten de pupillen van Wisman nogal wat kansen onbenut en kon Ba rendrecht, dat het in de slotpe riode na een rode kaart voor de naar Kruit trappende Derrick Goedkoop met tien man moest doen, zelfs nog een beetje te rugkomen. Quick Boys: Van der Niet; Rog, Pluim- T, Jaap van Duyn, Van aer Plas; Rbii. voeten van Jelle Visser, die René Ras liet scoren. Een grove ver- dedigingsfoLft stelde Barry Op dam tenslotte in staat alleen voor de keeper te verschijnen en doeltreffend uit te halen. FC Lisse maakte hiermee dui delijk de lift niet te willen verla ten voor de hoogste verdieping is bereikt. Om over drie weken het vooralsnog ongenaakbare Katwijk naar beneden te sturen. FC Lisse: Mokveld; Polman, Spruyt. Wajer, Van Duyvenbode; Ras, Hermes Katwijk pakt belangrijke punten GERT-JAN ONVLEE Heerjansdam-trainer Jos Houweling had het knap moeilijk met de 4-2 nederlaag die zijn ploeg in en tegen Katwijk had geleden. Met name scheidsrechter Harinck had het in de ogen van Hou weling voor zijn de laatste weken zo leuk draaiende (want vijf overwinningen op rij) team verprutst. „De man floot subjectief slecht", liet de trainer van Heerjansdam weten. „Hij heeft de wedstrijd hier voor ons verziekt. Heerjansdam is echt niet beter dan Katwijk. Maar als we ooit een kans hadden om van Katwijk te winnen, was het vandaag." Voor de woede van Houweling ('Ik dacht dat haringen niet van Katwijkse vissers hielden, maar deze Harinck blijkbaar wel') kon enig begrip worden opgebracht. De niet sterke leidsman tekende vooral in de eerste helft voor een aantal beslissingen die op z'n minst wat ongelukkig voor de gasten uit Heerjansdam uitpakten. Maar Houweling (hij ging aan de kant als een Advocaat te keer) en zijn ploeg sprongen daar wel heel erg onvolwassen mee om. Maakten de scheidsrechter uit Vlissingen uit voor rotte vis en nog erger, en haalden zichzelf daarmee duidelijk uit het spel. Ook zorgden ze er met die handelwijze indirect ongetwijfeld voor dat Harinck bij twijfelgevallen nog iets gemakkelijker het voordeel aan de thuisclub gaf. Katwijk zou Katwijk niet geweest zijn als de ploeg in die hecti sche fase van de eerste helft de partij niet als een regerend ama teurkampioen van Nederland naar zich zou hebben toegetrok ken. De formatie van Kees Guyt boog in die periode een 1 -0 ach terstand in een 3-1 voorsprong door drie kansen op rij te verzil veren. Die marge kwam na de pauze niet meer serieus in gevaar. Een gang van zaken waaruit overigens niet de conclusie mag worden getrokken dat Katwijk de runner-up uit Heerjansdam zaterdag in dat tweede part niet meer in de wedstrijd liet komen. Het tegendeel was immers waar. De elf van Houweling, die zich in de eerste helft al nauwelijks de mindere van Katwijk had ge toond, benutte de drie kwartier na de thee om de thuisclub op eigen helft vast te zetten en ook daar te houden. „Zelden zal een ploeg Katwijk de laatste jaren zo onder druk hebben gezet als wij vandaag", stelde Houweling later. En hij had gelijk Het kostte collega Kees Guyt naderhand ook geen moeite de zienswijze van Houweling te beamen. „We hebben in de tweede helft te weinig gebracht". Desondanks was de trainer van Kat wijk een meer dan tevreden man. Niet alleen door het resultaat, maar vooral door de strijdvaardige wijze waarop zijn ploeg zich had gepresenteerd. Guyt doelde dan vooral op het viertal Hans Zwaan, Pirn Langeveld, Marco van der Plas en Marco de Ridder. „Vier spelers die de afgelopen weken door blessures nauwelijks hebben kunnen trainen, niet echt fit waren maar zelf aangaven dat ze wilden spelen en vervolgens hun verantwoordelijkheid namen door zich voor meer dan honderd procent te geven." Natuurlijk stak Guyt vervolgens nog over de inzet van het hele team de loftrompet, maar zijn boodschap was op dat moment al duidelijk: het collectief van Katwijk had het tegen Heerjansdam gemaakt. En de rol van scheidsrechter Harinck was van onder geschikt belang geweest. Toch stond Harinck in zekere zin wel aan de basis van de be langrijke gelijkmaker van Katwijk. Kort nadat Martin Beuk de verder vlekkeloze doelman Teun van Duyvenbode met de ope ningstreffer had verrast, kreeg Zwaan wel heel eenvoudig een vrije trap mee na één van zijn vele duels met bewaker Pippi Pruymboom. Pim Langeveld stuurde de bal van zo'n meter of achttien schitterend in dé rcchterkruising van het Heerjansdam- doel. Amper acht minuten later diende het nog namekkerende Heeijansdam opnieuw een tegengoal te incasseren. Goed voor bereidend werk van Johan Vogelaar en Wilfred Kwestro werd door later uitgevallen Marco de Ridder op waarde geschat. Na dat een valpartij binnen de zestien van de al jaren eenvoudig duikelende Frans de Visser ('dader' Kwestro later: „Daar was dus echt niets aan de hand") door Harinck tot grote woede van Heerjansdam was weggewuifd, was het aan Langeveld om de wedstrijd definitief te beslissen. Akkoord, het was Hans Zwaan die Langeveld wegstuurde en vervolgens zelf bij de eerste paal intikte, maar de tussenliggende actie van de aan de rug gebles seerde ('Een soort spit') Langeveld was er weer een van grote klasse. Acties die na de pauze amper meer te bewonderen waren. Heerjansdam drukte, maar imponeerde niet en het (gedeeltelijk) leeg gestreden Katwijk kwam nauwelijks nog voetballend in beeld. Invaller Stefan Roodakkers tekende desondanks met wat zijn eerste balcontact moet zijn geweest voor Katwijks nummer vier, voordat Theo Kulsdom na een scrimmage en een opzichti ge handsbal van De Visser nummer twee voor Heerjansdam liet noteren. Het deerde Katwijk, dat in Armand Corijn een meer dan ver dienstelijke vervanger van de geschorste Henk Langemaat in de ploeg had, allemaal niets meer. De lastige opponent Heerjans dam was door een bepaald niet fitte ploeg toch geklopt. En dat zijn overwinningen die aan het einde van de rit dubbel tellen. Katwijk: Van Duyvenbode: Corijn. Van Zeist, Vogelaar. Kwestro; lang Eindelijk weer eens lachende gezichten in de kantine van ARC. De Alphense eersteklasser deed zaterdag door een 2-1 zege op Volendam afstand van de laatste plek. Overtuigend was het allemaal niet gegaan, maar de punten waren het belang rijkst, vonden de Alphense sup porters. En bovendien, de eerste thuiszege van ARC was tot stand gekomen zonder de nieuwkomers. Trainer Wint van Zwam vond het ronduit flauw om te conclu deren dat ARC blijkbaar zonder de spelers die dit seizoen nieuw zijn, wel de punten kan pakken. ,Als het slecht draait, gaat de eerste kritiek altijd naar de nieuwe jongens. Dat is me veel te gemalckelijk." Aanvoerder Jo han Boer was het met z'n trai ner eens. „Je moet niet vergeten dat het vorig jaar dezelfde sup porters waren die riepen dat er nodig versterking moest komen. Met de nieuwe spelers was het vandaag hetzelfde gegaan. Het gaat erom dat er 'beleving' is; en die was er tegen Volendam." Volgens de ARC-captain is er de afgelopen twee weken veel gedaan om de felheid in de ARC ploeg terug te krijgen. „Ook ik heb veel gepraat met spelers om de boel weer op de rails te krij gen. Bovendien heb ik gepro beerd in wedstrijden en op trai ningen het goede voorbeeld te geven. Je kan moeilijk andere spelers verwijten maken, als je er zelf de kantjes van afloopt. Boer was tegen Volendam in derdaad een toonbeeld van in zet. Dat leverde overigens pas in de tweede helft van de wedstrijd resultaat op, want ARC was zeer behoudend begonnen. De ploeg was vorige duels vaak al in de openingsfase met tegentreffers geconfronteerd en wilde daar om in eerste instantie de nul vasthouden. De defensie stond inderdaad als een huis, maar eenmaal in balbezit slaagde de thuisploeg er geen moment in iets constructiefs te doen. Saai heid troef dus, maar dat veran derde in de tweede helft. ARC was wat rustiger aan de bal en dat leverde meteen kan sen op. René van Meggelen schoot net naast de paal op aangeven van Frank Bloemheu- vel en Johan Boer mikte in het zijnet na een goede combinatie met Ruud Bos. Na een kwartier was het wel raak. Van der Meer bracht de bal hoog in het strafschopge bied van Volendam. Keeper Verhoeven bleef als versteend in zijn doel staan, terwijl de bal twee keer stuiterde, Bos verde diger Klepper van zich afschud de en met een halve omhaal voor 1-0 zorgde. Ook Van Zwam had de enorme verdedigings- fout in de Volendamse afweer gezien. „We hebben op die ma nier 25 treffers om onze oren gekregen, mogen we er zo ook eens eentje maken?" Vijf minuten later leek de be slissing te vallen. Johan Boer zette op de middenlijn verdedi ger Klepper op het verkeerde been en rondde net in het straf schopgebied beheerst af: 2-0. Volendam maakte toen pas werk van deze wedstrijd. Het lange centrale verdedigingsduo Klepper/Mens werd naar voren gedirigeerd, maar dat leverde aanvankelijk alleen ARC kansen op 3-0 op. Van der Meer kreeg de beste mogelijkheid op de derde treffer, maar Volendam- keeper Verhoeven redde op het nippertje. Zeven minuten voor tijd kreeg Volendam de eerste kans van de wedstrijd. De ploeg nam een vrije trap zeer snel, de ver dediging van ARC] lette niet op en Mens schoof beheerst in: 2- 1. Het was de inleiding tot een zeer spannende slotfase. Een keer kwam de Alphense ploeg erg goed weg. Twee minuten voor tijd mikte eerst John Bin ken op de lat, de afgeketste bal kwam weer voor het doel. waar na Klepper tegen de onderkant van de lat kopte. Na nog wat ze nuwslopende minuten blessu re-tijd kon ARC de eerste thuis zege vieren. Wim van Zwam hoopt dat de ze wedstrijd de ommekeer in luidt. „Ik heb deze week gezegd dat we keihard moeten werken om uit de malaise te komen en dat we een beetje geluk nodig hebben. Dat was allebei het ge val." Volgens aanvoerder Johan Boer was er de afgelopen weken flink aan de stoelpoten gezaagd van de trainer vanuit het be stuur en de sponsorgroep. Boer vindt dat eigenaardig. „Zelf hebben ze de verwachtingen zo hoog opgeschroefd, terwijl je je kan afvragen of dat wel terecht is. Als je ons potentieel met dat van vorig jaar bekijkt, vraag ik me af of we wel sterker gewor den zijn." T och gelooft Boer dat een positie hoog in de midden moot voor zijn ploeg mogelijk is. „Als er maar beleving is.' ARC: Wins, Van der Weiden. Kooy, Bloemheuvel. Ftoogendoom, Dijkiru EERSTE KLASSE A Katwijk - Heerjansdam 4-2 (3-1). 18. Beuk 0-1,21 Langeveld 1-129. De Ridder 2- 1, 38 Zwaan 3-1. 80. Roodakkers 4-1, 90. Kulsdom 4-2. Scheidsrechter: Ha rinck. Toeschouwers; 1500 Gele kaarten Corijn. Krayenoord. Vogelaar (Katwijk), Kulsdom, Stolk (Heeriansdam). Rijnsburgse Boys-Scheveningen 4-3 (2-1), 2. Faber 10. 11. Ron de Jager 11 (straf schop). 26 Roos 2-1, 60. en 76. Rene van Oosten 2-2 en 2-3. 86 Roos 3-3 (stral schop), 93. Wesselius 4-3. Scheidsrechter Stolze Toeschouwers: 800. Gele kaarten Hoogervorst. Klaassen. Faber (Rijnsburgse Toeschouwers: 500. Gele I man (ARC), Bond. De Boer. M< Teerhuis 2-0. Schei Scheidsrechter: Brouwer. Toeschouwers: 1000. Gele kaarten: Brienen (Ba an Dijk, art: Goedkoop (Barendr e-SHO 4-0 (2-0). 14. Spijkenisse-Noordwijk 9 18-16 10 2 5 3 9 4 0 5 Capelle 10 2 5 2 7 EERSTEKLASSEC 10 2 3 5 7 12 - 29 I B-W0G 4 Spakenburg FlevoBoys Blau* W'34 Dracht. B. 4-ACV 1-1, Elbur- 15 21 12 17 .12 14 5 2 10 13 - 16 9 26 9 1 3 5 5 9-20 12 - 24 6 - 15 TWEEDEKLASSER 10 2 3 5 7 9 26 3 5 5 3 6 5 ildwijk-0 DERDE KLASSE A hoten Sport lust 2-C tan Boys-Spirit 1 4, SV35-Xerxes 3 2 Rohda'76 10 15 Die Haghe 101 orschoten 10-15 int 10 15 's-Grav SV 10 7 Gravenz 10 14 Jodan Boys 10 7 VIERDE KLASSE B Alphia-LFC 3 1, Floreant-WDS 0-0, CVC AFDELING LEIDEN Kagia-Abbenes 3-1, GWS-SVLV 6-3, Lugdunum-SVOW 13, LSW'70-Koude kerk 1-3, UVS Woubrugge 4-3, MVKV TAVV4 4. TAVV 10-17 SVOW 10-11 Kagia 10-15 Lugdunum 9-10 10-11 SVLV Karlsruhe boos op Matthaus KARLSRUHE SID Karlsruhe SC overweegt bij de Duitse bond een aanklacht in te dienen tegen Lothar Matthaus. De aanvoerder van het Duitse elftal beledigde zaterdag na af loop van het duel met Karlsruhe SC (2-2) vice-voorzitter UIrich Heynig. „Hebben jullie de scheids vandaag omgekocht?", beet de laatste man van Bayern München hem toe. Matthaus ergerde zich openlijk aan hel gedrag van FIFA-scheidsrechter Krug, die in de slotminuten twee spelers van Bayern, Kuf- four en Schupp, uit het veld stuurde.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19