Van Gaal ziet fantastisch Ajax Zaragoza trotse leider in Spanje I Sport Rijvers boekt record en een verliespunt Off-day Sampdoria verpest terugkeer Gullit Southampton: met dank aan Grobbelaar MAANDAG 21 NOVEMBER 1994 982 1! chef willem spierdijk. 071 -356464. plv.-chef rob onderwater. 071 -35644 Overmars hersteld van liesblessure utrecht Marc Overmars lijkt hersteld van de liesblessure die hem enige weken aan de kant hield. De Ajacied, die de kwetsuur op 19 oktober opliep tijdens de Europese uitwedstrijd tegen Austria Salzburg, speelde het laatste halfuur tegen FC Utrecht. Hen negatieve reactie bleef uit. Ook Ronald de Boer, die net als Overmars de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Tsjechië miste, is weer speelklaar voor het duel tegen AC Milan in Triëst. Roda JC terug aan kop den haag Roda JC is terug aan kop van de eredivisie. De succes formatie van trainer Huub Stevens won met 2-0 bij FC Gronin gen. Gevierde man bij Roda JC was Huiberts. De behendige aan valler besliste het duel na ruim een kwartier. Hij scoorde zowel in de zeventiende als in twintigste minuut en bracht daarmee zijn seizoentotaal op acht. Later miste Huiberts nog een gewel dige kans op 0-3. Erwin Koeman speelde bij Groningen zijn 250e competitiewedstrijd in Nederland. Roda-doelman Hesp verleng de in het Oosterpark zijn ongeslagen status tot 528 minuten. Henk Zon overleden rotterdam In zijn woonplaats Rotterdam is donderdagnacht de ere-voorzitter van Excelsior, Henk Zon, overleden. Zon (78) was een voetbalbestuurder in hart en nieren, en gaf ruim veertig jaar zijn beste krachten aan de voetbalclub van Woudestein. De man met de eeuwige glimlach, de bulderende bas en de onafscheide lijke sigaar, was onder meer 25 jaar voorzitter van Excelsior. Ook maakte hij geruime tijd deel uit van het bestuur betaald voetbal van de KNVB, waar hij destijds de portefeuille technische zaken beheerde. Peter Hofstede zet Jari Litmanen de voet dwars. Rechts kijkt Kanu toe. volendam gpd Kees Rijvers is altijd een trainer geweest met liefde voor de jeugd. Als bondscoach debu teerde hij in september '81 met een abnormaal jong Nederlands elftal. Gemiddeld was dat elftal - met de debutanten Rijkaard, Gullit en Kieft - net 23 jaar. PSV was zaterdag bij Volendam (0-0) nog een stuk jonger, nog geen 22 jaar in doorsnee. Het moet de jongste ploeg zijn die PSV in 40 jaar betaald voetbal ooit had, misschien zelfs het jongste elftal aller tijden in de geschiedenis van het Nederlandse profvoet bal. Het record dat Rijvers op zijn naam krijgt was er niet een uit volledig vrije wil. Tegen Volen dam moest PSV het doen zon der Wouters, Vink, Van Mol, Linskens en Menzo, zodat de interim-coach zelfs twee spelers moest laten debuteren: doel man Ronald Waterreus en Tom my van der Leegte. De linkshalf was zaterdag één van de liefst vijf spelers bij PSV onder de ne gentien jaar- Rijvers was na afloop tevre den met het gelijkspel, hoewel PSV wel al zijn negende verlies punt boekte deze competitie: 13 gespeeld - 17 punten. In het vo rige, desastreuze seizoen had PSV in deze fase twee punten meer... De tijdelijke baas van PSV haalde zijn tevredenheid minder uit het resultaat als wel uit het spel van de jeugd. Met zijn 'drie beste spelers' doelde Rijvers op Ronaldo, Nilis en aanvoerder Numan. Voor wat betreft de eerste twee had Rijvers zeker gelijk. Ronaldo miste twee opgelegde kansen, Nilis had ook een keer kunnen scoren, beiden speelde in het geheel een matige wedstrijd. Numan kon minder verweten worden. De interim-aanvoerder was door de interim-coach als spelverdeler opgesteld, maar kon die rol uiteraard niet aan. Numan werkte weer hard, maar mist van nature het raffinement en de rust om het spel lijn te ge ven. Louis van Gaal blijft een moeilijk te peilen trainer. Hij lag er gistermiddag bijvoorbeeld in Utrecht geen moment wakker van dat Ajax een punt verspeelde tegen FC Utrecht (0-0). Integendeel zelfs. De oefenmeester uit Avenhorn strooide na afloop zelfs met complimenten. Al les was weer fantastisch geweest. Ajax zelf natuurlijk in de eerste plaats. Maar ook tegenstander FC Utrecht en scheidsrechter Jaap Uilenberg werden door Van Gaal ge roemd. Er was slechts één minpuntje: „Jammer dat het publiek geen doelpunten heeft gezien. Die waren zeker op z'n plaats geweest in deze fantastische wedstrijd." UTRECHT. GPD FC Utrecht-Ajax was zeker geen onaardige wedstrijd. Maar zo geweldig als Van Gaal het alle maal vond was het duel zeker niet. Het door zoveel blessures geplaagde FC Utrecht schaam de zich er allerminst voor om zich de meeste tijd massaal te rug te trekken in het eigen straf schopgebied. En Ajax had drie dagen voor het Champions Lea gue-duel tegen AC Milan ook niet echt de geest. De Amster dammers creëerden hooguit drie opgelegde kansen. Dat vond Van Gaal ook wel een beetje weinig. Nwankwo Kanu, Jari Litma nen en Danny Blind hielpen de opgelegde mogelijkheden om zeep. De misser van de verder sterk opererende Blind viel in de categorie onmogelijk. Na goed voorbereidend werk van invaller Mare Overmars kreeg de Amsterdamse aanvoerder vlak voor tijd van dichtbij een vrije kopkans, maar hij mikte onzuiver naast. Overmars, die vier weken met een blessure buitenspel stond, loste na een goed uur spelen de onzichtbare Finidi George af. De Amsterdamse aanvallers hadden sowieso een nare mid dag in Utrecht. Linksbuiten Pe ter van Vossen had een hele zware dobber aan Ferdy Vier- klau en slaagde er alleen in de eerste helft twee keer in om de donkere verdediger van zich af te schudden. Nog veel slechter verging het Patrick Kluivert. De jonge spits viel op geen enkele goede actie te betrappen. Hij verloor al zijn persoonlijke duels van David Nascimento en leed tussen de bedrijven door ook nog regelmatig knullig bal verlies. Trainer Louis van Gaal pakte de spits nog harder aan door hem op een wel heel pijnlijk moment naar de kant te halen. Precies twintig seconden voor het rustsignaal van arbiter Jaap Uilenberg werd Kluivert vervan gen door Ronald de Boer. Het kwam Louis van Gaal eigenlijk heel slecht uit dat hij in Utrecht alsnog een beroep op Ronald de Boer moest doen. Met het oog op de confrontatie met AC Milan had hij De Boer graag aan de kant willen houden om de geplaagde rug van de midden velder/aanvaller nog wat langer te ontzien. Maar ook met Ro nald de Boer in de punt van de aanval slaagde Ajax er niet in om het cordon rond doelman René Ponk te breken. FC Utrecht stond de Amster dammers ook met het mes tus sen de tanden op te wachten. Maar het manlijke duel ont spoorde geen moment en dat was zeker voor een groot deel de verdienste van arbiter Jaap Uilenberg. In de tweede helft nam FC Utrecht niet eens de moeite meer om de eigen helft te verlaten. En Ajax morste net als tegen Roda JC voor de twee de keer een puntje in de vader landse competitie. Maar dat vond Louis van Gaal dus hele maal niet erg. ,,Ik heb een fan tastische middag gehad", zei hij met een stalen gezicht. FC Utrecht: Ponk: Vierkiau, Smit. Nas cimento en Wijnands; De long. Asmus, Booy en Hernandez; Hasselbaink (87. De Kruyff) en Hofstede (75. Smolarek). Ajax; Van der Sar; Reiziger, Blind, See- dorf en Frank de Boer; Kanu, Litmanen en Davids; Finidi (62. Overmars), Klui vert (44. Ronald de Boer) en Van Vos- EREDIVISIE FC Utrecht-Ajax 0-0. Scheidsrechter: Ui lenberg. Toeschouwers: 14.000. FC Twente-Feyenoord 5-1 (2-1). 25. Van Halst 0-1 (eigen doel), 34. Mols 1-1, 41. Boerebach 2-1 (strafschop), 69. Bruggink 3-1, 73 Zwijnenberg 4-1, 80. Bruggink 5- 1 Scheidsrechter: Wegereef. Toeschou wers: 12 100. Gele kaart: Hoogma (FC Twente). FC Groningen-Roda JC 0-2 (0-2). 17 Hui berts 0-1, 20 Huiberts 0-2. Scheidsrech ter: Reygwart. Toeschouwers: 11.075. Ge le kaart: Koeman (Groningen), Senden, At- teveld (Roda JC). NEC-Go Ahead Eagles 2-1 (0-1). 41. De Gier 0-1, 55. Van Eijkeren 1-1 (straf schop), 85. Van Wanrooy 2-1. Scheids rechter: Blankenstein. Toeschouwers: 3240 Willem ll-Dordrecht'90 1-0(1-0). 40. Ste wart 1-0. Scheidsrechter: De Graaf. Toe schouwers: 6100. Rode kaart: 76. Wilster man (Dordrecht'90, 2x geel) Gele kaart: Van Gastel, Latupeirissa (Willem II). Volendam-PSV 0-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 5500. Gele kaart: Ooyer, Molenaar (Volendam), Prommayon, Play- fair(PSV) Heerenveen-Sparta 1-0 (0-0). 80 De Vis ser 1-0 (strafschop) Scheidsrechter: Luy- ten. Toeschouwers: 12.500. Rood: 86. De Bruin (Sparta, 2x geel). Gele kaart: Roelof- sen, Tammer (Heerenveen), Van den Berg, Noorlander (Sparta). MW-Vitesse 2-3 (0-1). 19 Gillhaus 0-1, 61 Balarabe 1-1, 73 Helder 1-2, 88. Hel der 1-3, 90 Lanckohr 2-3. Scheidsrech ter: Van den Ende Toeschouwers: 4600. Topscorers: 1. Kluivert (Ajax) 10; 2. Ronal do (PSV) 9; 3. Roelofsen (MW). Graef (Roda JC), Huiberts (Roda JC) 8; 6. Van Hooijdonk (NAC), Nilis (PSV) 7; 8 De Gier (Go Ahead Eagles) 6, 9. Dennis de Nooijer (Sparta), Van der Laan (Sparta), Boogers (Sparta), Van Eijkeren (NEC), Litmanen (Ajax), Boerebach, Mols (FC Twente) 5. Programma, morgen: FC Twente-NAC Za terdag: Dordrecht'90-FC Groningen, GA Eagles-Heerenveen, NAC-NEC; Zondag: Ajax-MW, PSV-Feyenoord (18.00 u), RKC- FC Twente, Roda JC-FC Utrecht, Sparta- Willem II, Vitesse-Volendam. Roda JC 13 8 5 0 21 27- 7 Ajax 11 9 2 0 20 34- 6 FC Twente 11 7 4 0 18 30-14 Feyenoord 12 7 3 2 17 26-16 PSV 13 7 3 3 17 31-17 Vitesse 12 4 5 3 13 13-17 MW 12 5 2 5 12 21-21 Willem II 12 5 2 5 12 16-18 Heerenveen 13 5 2 6 12 15-26 FC Utrecht 12 4 3 5 11 16-19 Sparta 13 4 3 6 11 17-17 NAC 11 3 4 4 10 17-19 NEC 12 4 2 6 10 18-19 Volendam 13 2 6 5 10 12-20 Groningen 13 2 4 7 8 16-26 GA Eagles 13 1 5 7 7 11-30 Dordr.'90 13 0 6 7 6 7-25 RKC 11 1 3 7 5 13-23 EERSTE DIVISIE BUITENLANDS VOETBAL GENUA GPD De omstandigheden waren ideaal voor de fans van Sampdoria om Ruud Gullit op nieuw welkom te heten bij hun club. Te genstander Torino was een ideale partner voor de nieuwe start. De lente leek in Ge nua zijn intrede te hebben gedaan (een wolkenloze lucht en een temperatuur van twintig graden), toen Gullit zijn rentree maakte in het Marassi-stadion, dat voor de ze gelegenheid ouderwets was vol gelopen. Twee uur later verlieten de fans met een ka ter het stadion en voelde Gullit zich ook niet lekker. Een off-day van zijn nieuwe ploeg verpeste de terugkeer van de Amster dammer. Sampdoria kwam niet verder dan een 1-1-remise tegen Torino en moet een hoge positie op de ranglijst uit haar hoofd zetten. De Genuese club verkeert nog net niet in degradatiegevaar, maar een neder laag bij Fiorentina kan het spook al oproe pen. De vedetten Lombardo, Mancini en Platt zijn al weken uit vorm, terwijl de dertigers Zenga, Vierchowod, Mannini en Evani aan slijtage onderhevig lijken. Gullit probeerde zijn ploeg met enkele individuele acties over het dode punt te helpen, maar slaagde daar niet in omdat doelman Pastine op al zijn schoten een antwoord wist. Zelfs nadat Sampdoria via Jugovic (op aangeven van Gullit) de leiding nam, worstelde de beker houder met zichzelf. Een kwartier voor het einde maakte Marco Osio (die een rentree maakte na anderhalf jaar blessureleed) ge lijk uit een pass van de Ghanees Abedi Pele. In de slotfase miste Platt de beste kans op 2-1, toen hij op een meter van het doel de bal na een schot van Gullit onder zich door de spectaculaire transfer. Gullit kan'alleen uitkomen in de competitie, terwijl Sampdo ria vooral in de Europa Cup II kans maakt op een hoofdprijs. De transfer is in dat licht bezien enigszins verbazingwekkend. Niet alleen is topscorer Alessandro Melli opgeof ferd en beschikt Sampdoria in de Europa Cup straks over een spits, Gullits aanwezig heid levert coach Eriksson ook een buiten landersprobleem op. De drie vreemdelin gen (Platt, Mihajlovic en Jugovic) hadden allen een specifieke taak in de uitgebalan ceerde ploeg. Trainer Eriksson hield zich gisteren op de vlakte: „Het is altijd lastig om iemand naar de reservebank te verwijzen. Natuurlijk kan dat tot onrust bij de spelers leiden, maar voor Ruud Gullit neem ik graag dat risico. Het kan de aanval meer power geven, zodat niet alles op de schouders van Mancini komt". DORTMUND SID/DPA De triomf duurde twaalf ach tereenvolgende thuiswedstrij den. In het dertiende duel in eigen stadion stond Borussia Dortmund zaterdag zijn eerste punt af. SC Freiburg hield in het uitverkochte Westfalensta- dion de lijstaanvoerder van de Duitse Bundesliga op 1-1. Top scorer Andreas Möller zette Dortmund op voorsprong, maar Kohl verzorgde in de 76e minuut de gelijkmaker. Voor Dortmund-doelman Klos het eerste tegendoelpunt in 546 minuten Bundesliga-voetbal. Achtervolger Werder Bremen won met 3-1 van Bayer Uer- dingen en verkleinde het gat met de koploper tot twee pun ten. Op de derde plaats staat Einde aan zegereeks van Dortmund Borussia Mönchengladbach, dat met 2-1 verloor van Ein- tracht Frankfurt. In de mid denmoot speelden Bayern München en Karlsruhe SC 2-2. De Duitse kampioen Bayern München heeft de vorm van vorig jaar nog steeds niet te pakken. De Zuidduitsers leken in het Wildparkstadion tegen de plaatselijke Karlsruhe SC op de zege af te stevenen. Dank zij treffers van Frey en Schupp en een tegendoelpunt van Schmitt stond Bayern voor met 2-1. Maar in de laatste minuut van de emotierijke wedstrijd verloor het team van trainer Trappatoni het hoofd. Scheids rechter Krug stuurde Kuffour met zijn tweede gele, en dus rode, kaart van het veld. De verdediger van Bayern kwam naar de zin van de leidsman na een blessure te snel weer in het veld. De vrije trap, voortko mend uit een overtreding van Kuffour, trapte Carl feilloos langs doelman Kahn: 2-2. Nauwelijks een minuut later zond Krug Bayern-middenvel- der Schupp van het veld. Hij ontving zijn tweede gele kaart. De thuisploeg verhoogde nog één keer de druk, maar uitblin ker Kahn, vorig jaar nog in dienst van Karlsruhe, hield zijn doel schoon. LONDEN RTR De veelbesproken Bruce Grob belaar, die wordt genoemd in een omkopingszaak, hield voor zijn club Southampton zijn doel schoon. Dat dankte hij vooral aan Paul Dickov van Arsenal, die een strafschop miste. Door een treffer van Magilton in de zestigste minuut haalde Southampton voor het eerst in zeven wedstrijden de volle winst binnen. Grobbelaar ver richtte een aantal fantastische reddingen. Manchester United profiteerde zaterdag dankbaar van de twee de competitienederlaag van koploper Newcastle United. De Mancunians wonnen met 3-0 op eigen veld van Crystal Pala ce, Newcastle verloor bij Wim bledon met 2-3. Door deze re sultaten is Manchester United nu lijstaanvoerder met 34 pun ten uit vijftien wedstrijden. Dat is één punt meer dan Blackburn Rovers (3-1 winst bij Ipswich Town) en Newcastle United. Manchester United, waar doelman Schmeichel na zeven minuten geblesseerd uitviel, had geen enkele moeite om het bezoekende Crystal Palace te bedwingen. In de achtste mi nuut zorgde Irwin voor de ope ningstreffer en nog voor rust maakte de Fransman Cantona er 2-0 van. Kanehelskis bepaal de de eindstand, vijf minuten na de hervatting, op 3-0. Het was zijn elfde treffer dit seizoen. De vijf doelpunten bij Wim bledon - Newcastle vielen in de eerste 36 minuten. Wimbledon, de club van de Nederlandse doelman Hans Segers, nam de leiding met 2-0 door treffers van Clarke (na 80 seconden) en Ekoku (27e minuut). Newcastle kwam echter uitstekend terug en stond vijf minuten later al weer gelijk door toedoen van Beardsley en Kitson. In de 36e minuut bezorgde Harford de thuisploeg weer een voor sprong. In de tweede helft weer stond Wimbledon op het knus se veld een lawine aan aanval len van Newcastle. Ook het feit dat Jones van Wimbledon in de 73e minuut met een rode kaart moest vertrekken, had geen ge volgen. Zeven minuten voor tijd liet Wimbledon nog een straf schop onbenut. Blackburn Rovers bleef op het vinkentouw door de vijfde ach tereenvolgende overwinning. In de achtste minuut zette Sutton Ipswich Town met een kopbal op achterstand. Thomsen maakte halverwege de eerste helft gelijk, maar door Sher wood kon Blackburn toch nog met een voorsprong gaan rus ten. In de 70e minuut maakte Shearer er 1-3 van. Standard Luik blijft An- barcelona anp Bruce Grobbelaar verricht weer een van zijn vele reddingen. derlecht op de voet volgen. De koplopers in de Belgische com petitie maakten tijdens de twaalfde speelronde geen fout. Anderlecht bracht de uitwed strijd tegen St. Truiden met 2-0 tot een goed einde, Standard kopieerde voor eigen publiek die uitslag tegen het Lierse SK van Eric Gerets. Het gat met de achtervolgers Club Brugge en KV Mechelen bedraagt drie punten. Anderlecht trof zaterdag in St. Truiden een fanatieke tegen stander, die met iets teveel na druk op de aanval speelde. Dat ging een helft goed. Daarin vie len geen doelpunten. Degryse stuurde de titelverdediger in de tweede periode naar de winst, die tot stand kwam via treffers van Walem en Boffin. Standard Luik behaalde even eens de achtste overwinning in twaalf wedstrijden. Het dit sei- FOTO AP zoen verrassende Lierse kreeg voor de rust al twee treffers te verwerken. De eerste treffer was van Goossens. Vidmar nam de tweede voor zijn rekening, waardoor zijn totaal op negen kwam. In de tweede helft bleef de stand ongewijzigd. Alleen verloor Standard Luik wel Gen- aux met een rode kaart. Real Madrid, Barcelona en De- portivo la Coruna hebben el kaar gevonden net onder de top van de Spaanse ranglijst. Het trio moet Zaragoza boven zich dulden. Het verschil tussen de vreemde eend en de topploegen bedraagt één punt. Deportivo, Real Madrid en Barcelona hadden zaterdag las tige uitwedstrijden op het pro gramma staan. Real ontsnapte met een fel bevochten overwin ning (2-1) bij Valencia, Barcelo na toonde zich één helft een klasse beter dan Valladolid (3- 1). Deportivo, zonder de Brazi liaanse ster Bebeto. verloor met 2-0 bij het laaggeplaatste Ovie- do. Zondag passeerde Zaragoza de drie clubs op de ranglijst via een moeizame overwinning (1- 0) op het matige Albacete. Real stond bij Valencia snel voor door een treffer van Ama- visca. Hij scoorde in de 22e mi nuut. Een glaszuiver doelpunt van Fernando, dat de gelijkma ker zou hebben betekend, vond na een uur geen genade in de ogen van arbiter Diaz Vega. Za- morano maakte er vier minuten voor het einde 0-2 van. In de voorlaatste minuut scoorde Mij- atovic tegen. Barcelona speelde volgens Jo- han Cruijff de eerste 45 minu- 0. Scheidsrechter: Blommesteijn schouwers: 3643 Bijzonderheid: Drei mist strafschop. VW-Telstar 0-2 (0-1). 23. Van Roon 0-i 61. Ahannach 0-2 Scheidsrechter: Luir ge. Toeschouwers: 2066. Gele kaart: Koo des. Smak (Telstar) Fortuna S.-FC Zwolle 5-1 (2-1). 1 Bommel 1-0, 5. Van der Weert 2-0, 4. Reijnders 2-1. 80. Van Bommel 3-1, 8! Van der Weert 4-1, 87. Hamming 5-1. Scheidsrechter: Schaap Toeschouwers: 5100. Gele kaart: Lee (Fbrtuna), Maas kant, Berhalter, Schellevis, Van der Has (Zwolle). Haarlem-FC Den Haag 1-0 (1-0). 44 Va der'Haar 1-0. Scheidsrechter: Van Veli wen Toeschouwers: 2130 Gele kaart: P;. corm (Haarlem), Gentile, Stam, Adam, Va der Laan (FC Den Haag) Bijzonderheid: A biter Van Veluwen staakt de wedstrijd ino 43e minuut. De spelers van FC Den Has zijn woedend op de fluitist nadat hij strafschop aan Haarlem heeft toegeken; Van Veluwen wees eerst een hoekscho toe, maar gaf op advies van zijn grensrec) ter een strafschop voor een vermeend handsbal van Gentile. Na vijf minuten he vat Van Veluwen het duel met de gewraakj strafschop, die door Van der Haar keer wordt benut. Topscorers: 1 Velten (Heracles) 14; 2. Va der Weert (Fortuna) 12; 3. Huysen (Haj lem), Sibon (WV) 11; 5. Taihuttu (He mond Sport) 9; 6. Dijkhuizen (Excelsior) Van der Vegt (FC Zwolle), Van Schijnde (De Graafschap) 8, 9. Van Roon (Telstar) Mutsaers (AZ), Van der Laan (FC De Haag) 7. Programma, vrijdag: FC Zwolle-TOP Os Zaterdag: Cambuur-Helmond Sport, Den Bosch-RBC, Excelsior-Eindhoven Graafschap-Fortuna S.. Heracles-Haarlem Veendam-VVV. Zondag: FC Den Haag-Em men,Telstar-AZ. 13 9 3 1 21 34-) 13 7 2 4 16 26-) 13 7 2 4 16 28-2 13 7 2 4 16 24-21 13 6 4 3 16 22-, 13 6 3 4 15 22-1 13 7 1 5 15 27-21 13 5 5 3 15 18-1! 13 6 2 5 14 25-2 13 5 3 5 13 27-2: 13 5 3 5 13 21-2( 13 4 5 4 13 17-11 13 3 6 4 12 18-2 13 5 2 6 12 15-21 13 4 3 6 11 21-2! 13 3 3 7 9 22-3! 13 1 3 9 5 15-3! 13 0 2 11 2 6-31 Fortuna S. Heracles Excelsior Graafschap FC Zwolle TOP Den Haag Cambuur L Helm.Sport WV Veendam AZ Emmen Telstar Haarlem Den Bosch Eindhoven Eindhoven-Heracles 1-3 (0-0). 54. Velten 0-1, 69. Hilgerink 0-2, 80. Krüzen 0-3, 87. Hendriksen 1-3. Scheidsrechter: Os kam. Toeschouwers: 1442. Gele kaart: Radjin de Haan (Eindhoven), Wiggers, Kolmschot, Hilgerink, Waslander (Hera cles). RBC-Excelsior 0-0. Scheidsrechter: Tem- mink. Toeschouwers: 2100. Helmond Sport-FC Den Bosch 3-1 (0-0). 59.. Vincent 1-0, 60. Vincent 2-0, 68. Schuman 3-0, 80.'Van Nistelrooy 3-1. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 2000 Gele kaart: Kalizic (Den Bosch). TOP Oss-Cambuur 1-1 (1-1). 16. Konter man 0-1, 37. Waterink 1-1. Scheidsrech ter: Takacs. Toeschouwers: 2121 Gele kaart: Haatrecht (Telstar), Elzinga, Abma (Cambuur). AZ-De Graafschap 1-0 (1-0). 31. Van Dam 1-0. Scheidsrechter: Van Egmond Toe schouwers: 3451. Rood: 68. Matthaei (De Graafschap). Gele kaart: Den Turk, Coolen (AZ). Emmen-Veendam 1-0 (1-0). 23. Drent 1- WV le periodekampioen BELG IE Twaalfde speeldag: St-Truiden-Anderlechl 0-2, Charleroi-Aalst 0-0, Standard-Lierse 2-0, RWDM-Lommel 0-0, Gent-Cercle 4- 0, Mechelen-Beveren 1-1, Oostende-Eke ren 1-1, Brugge-Club Luik 2-0. Stand kop: Anderlecht 12-18, Standard 12-18, Brugge 12-15, Mechelen 12-15, Lierse 12-14, Seraing 12-14, Gent 12-13, RWDM 12-13, Aalst 12-12, Antwerp 12- 11, Beveren 12-11. DUITSLAND Veertiende speeldag: Kaisersl.-Duisburg 1-0, 1860 Munch-Leverkusen 1-1, Karls- ruhe-Bayern M. 2-2, Uerdingen-Bremen 1-3, Stuttgart-Bochum 2-2, Dortmund- Freiburg 1-1, Frankfurt-M'gladbach 2-L Stand aan kop: Dortmund 14-23, Bremen 14-21, M'gladbach 14-18, Kaisersl. 14 18, HSV 14-17, Leverkusen 14-17, Frei burg 14-17, Bayern M. 14-17, Stuttgart 14-16, Karlsruhe 14-16, Frankfurt 14 14 ENGELAND Vijftiende speeldag: Leicester -Man. City 0-1, Coventry- Norwich 1-0, Ipswich- Blackburn 1-3, Man.United-Crystal P. 3- 0, Nottingham-Chelsea 0-1, Queens PR - Leeds 3-2, Sheff.Wed.-West Ham 1-Q Southampt -Arsenal 1-0, Tottenha ton Vil. 3-4, Wimbledon -Newcastle 3-2. Stand aan kop: Man.United 15-34, Black burn 15-33, Newcastle 15-33, Liverpool 14-29, Nottingham 15-28, Leeds 15-24, Chelsea 14-23, Man. City 15-22, Norwich 15-21, Southampt. 15-20, Arsenal 14- 19, Crystal P. 15-19, Coventry 15-19. Tottenham krijgt eind van het seizoer punten in mindering. FRANKRIJK Achttiende speeldag: Montpell -Nice 0-0, Martigues-Rennes 1-0, St-Etienne-Paris SG 1-3, Bordeaux-Lille 1-0, Le Havre- Caen 1-1, Lens-Auxerre 1-1, Sochaux^ Metz 4-2, Nantes-Bastia 0-0, Monaco- Cannes 0-0, Strasbourg-Lyon 1-0. Stand aan kop: Nantes 18-38, Paris SG 18-34, Cannes 18-31, Lyon 18-30, Strasbourg 18-30, Bordeaux 18-29, Lens 18-28, Auxerre 18-27, Martigues 18-27, St- Etienne 18-23, Rennes 18-23, Monaco 18-22. GRIEKENLAND Negende speeldag: 0FI Kreta-Doxa Drama 5-0, Xanthi-Edessaikos 1-0, Levadiakos- Heraklis 1-2, lomkos-Apollon 0-3. Panathm.-Ethnikos 3-0, Olympiakos-AEK 0-1, Athinaikos-Larissa 0-0, Kavala-Pa- niomos 1-0. Stand aan kop: Panathin. 9- 27. OFI Kreta 9-20, Heraklis 9-18, PA0K 8-16, AEK 9-15, Apollon 9-14, Aris 8-13, Olympiakos 9-13, Xanthi 9-12, Edessai- kos 9-11. ten zonder inspiratie. Een tem poversnelling in de tweede pe riode was voldoende voor drie doelpunten. Jordi Cruijff had daarin nauwelijks een bijdrage. Na ruim een uur mocht hij weer plaatsnemen naast zijn vader. Kort daarvoor maakte Ronald Koeman van elf meter zijn vijf de seizoenstreffer. Daarna liep Barcelona via Stoitsjkov en Ba- kero uit naar 3-0. Matosas deed kort voor het einde nog iets te rug voor Valladolid. „Met over winningen als deze word je kampioen", hechtte Cruijff veel belang aan de postieve eindsco- re. Deportivo hield spits Bebeto aan de kant. De Braziliaan kreeg rust met het oog op de Europe se bekerwedstrijd tegen Borus sia Dortmund. De tactische zet deed de koploper geen goed. Het matig presterende Oviedo nam in de 2e minuut een voor sprong door Cristobal. Een mi nuut voor het einde besliste Ri- vas het duel met de tweede goal voor Oviedo. Kostadinov van Deprtivo kreeg in de slotminuut rood. Voor 36.000 kijkers had Zara goza tegen Albacete veel moeite de status van topploeg te bewij zen. De enige treffer in het duel kwam in de 68e minuut van Poyet. Het was genoeg voor de koppositie. ITALIË Tiende speeldag: Bari-Cremonese 2-0, Brescia-Roma 0-0, Cagliari-Genoa 1-0, Juventus-Reggiana 3-1, Lazio-Padova 5- 1Napoli-Fiorentina 2-5, Parma-Foggia 2 0. Sampdoria-Torino 1-1, Milan-Inter 1 - 1 Stand: Parma 10-23, Lazio 10-21, Fio rentina 10-21, Juventus 9-20, Roma 10- 17, Foggia 10-16, Ban 10-16, Cagliari 10-15, Sampdoria 10-13, Inter 10-13, Milan 10-13, Torino 9-11, Genoa 10-11 Napoli 10-10, Cremonese 10-9, Padova 10-8, Brescia 10-3, Reggiana 10-2 OOSTENRIJK Zeventiende speeldag: FC Tirol-Rapid! Wien 2-3, Vorw.Steyr-SalzburgO-0, Linzer ASK-Sturm Graz 3-0, Modlmg-Admira W 2-1, Austria W.-Linz 4-0. Stand aan kop: FC Tirol 17-21, Austria W. 17-21, Rapid Wien 17-21, Salzburg 17-20, Vorw.Steyr 17-18, Linzer ASK 17-17, Sturm Graz 17-17. PORTUGAL Elfde speeldag: Tirsense-Braga 1-0, Sal- guieros-Beira Mar 2-1, Boavista-Madeira 3-1, Sporting-Sebutal 2-2, Amadora-Leira 2-3, Farense-Porto 0-3, Guimaraes-G. Vicente 3-1, Maritimo-Chaves 4-1. Stand aan kop: Porto 11-19, Sporting 11-19, Benfica 10-14, Maritimo 10-14, Tirsense 11-14, Leira 11-13, Boavista 11-12, Guimaraes 11-11, Belenenses 11-10, Braga 11-10, Chaves 11-9. SCHOTLAND Veertiende speeldag: Dundee Un -Hearts 5-2, Hibernian-Motherwell 2-2, Kilmar-. nock-Celtic 0-0, Partick-Aberdeen 2-1, Rangers-Falkirk 1-1 Stand aan kop: Ran gers 14-27, Motherwell 14-25, Hibernian 14-23, Falkirk 14-21, Celtic 14-19. He arts 14-17 SPANJE Elfde speeldag: Valladolid-Barcelona 1-3, Sociedad-Celta 2-3, Tenerife-Betis 1-4, Atl.Madrid-Logjones 3-0, Zaragoza-Alba- cete 1-0, Compostela-Bilbao 0-1, Espa- nol-Gijon 1-1, Sevilla-Santander 1-3. Stand aan kop: Zaragoza 11-17, R Ma drid 11-16, Barcelona 11-16, Deportivo 11-16, Betis 11-14, Bilbao 11-14, Espa- nol 11-13, Celta 11-12, Sevilla 11-11. Valencia 11-11, Compostela 11-11, Te- nerife 11-10, Gijon 11-10. iZWITSERLAND Twintigste speeldag: Grasshopp.-St. Gal len 2-1Lausanne-Aarau uitg Servette- Zurich 2-0, Neuchatel-Lugano 1-1, Young Boys-Sion 1-3. Stand aan kop: Grasshopp. 20-27, Lugano 20-25. Aarau

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18