Info Klacht van de directie van het Zeehospitium 'Verziekte' sfeer in top Rijnlands Zeehospitium Goe(d)koop WOENSDAG 16 NOVEMBER 1994 N BRANDENBURG,071 -356484 OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD ZIEKENHUIZEN De algemeen directeur van het Rijnlands Zeehospitium (RZH) in Katwijk, ir. E.J. van Gorten - berghe, maakt ernstig bezwaar tegen de wijze waarop het LD. op 2 november verslag heeft ge daan van een rechtszaak bij de Leidse kantonrechter. Het be trof het ontslag van directeur B. van Rooy van de mytyl/tyltyl- school De Vicrbot, een onder deel van het RZII, door het be stuur van deze school. Naar de mening van de alge meen directeur van het RZH, die tevens bestuurslid is van De Vierbot, bevat het verslag een aantal feitelijke onjuistheden. Zo vermeldde de krant dat de heer Van Rooy zijn ontslag aan vocht bij de kantonrechter: het was integendeel het bestuur van De Vicrbot dat om ontbinding van de arbeidsovereenkomst verzocht. En Van Rooy zit niet thuis wegens 'verziekte arbeids omstandigheden', zoals de krant schreef, maar volgens Van Cortcnberghe wegens 'situatio nele arbeidsongeschiktheid'. Voorts wordt Van Rooy als me debestuurder van het Zeehospi tium aangeduid, maar dat is hij niet. Hij is directeur van De- Vierbot en lid van het manage mentteam van het Zeehospi tium. aldus klager. Zo zijn er nog enkele details die hij onjuist acht. Maar zijn grootste grief richt zich tegen het feit dat de krant spreekt over 'een verziek te sfeer in de top van het Zee- hospitium'. Daar is volgens kla ger geen sprake van. Het RZH bestaat uit tal van centra: een revalidatiecentrum, een voor zieningencentrum, een cen trum voor hart- en longrevali- datie, De Vierbot en een facili tair bedrijf. Waar het om ging was louter een conflict lussen het bestuur van i >e Vierbot en de directeur van die school. De andere onderdelen van het RZH RUUDPAAUW het hadden aldus klager. Door dat in verslag niet duidelijk te mal 'is schade toegebracht aan beeld van het RZH en aan de latie-opbouw met collega stellingen in de regio'. De verslaggeefster voert aan dat haar verslag gebaseerd is op mededelingen en uitspraken die ter rechtzitting zijn gedaan. Men kan hel inhoudelijk niet eens zijn met sommige citaten, maar dat kan men niet op haar verhalen. Voorts wijst zij er op dat men het in het spraakge bruik al gauw over het Zeehos pitium heeft, ook als het maar om een onderdeel van het ge heel gaat. Zij geeft toe dat enkele de tails inzake de be stuursstructuur van het RZII door haar verkeerd zijn weer gegeven. Formeel heeft de algemeen directeur gelijk. Het ging om een zaak tussen be stuur en directeur van de mytyl/tyltyl- school. Het RZH in zijn totaliteit was bier niet in het geding. Anderzijds zijn er in de ze zaak dusdanige dwarsver banden (de algemeen directeur van het RZH die tevens in het bestuur zit van de mytylschool en de directeur van de mytyl school die in het management team zit van het RZH) dat het Zeehospitium niet kan ver wachten dat zijn naam buiten gebruik blijft. KJager heeft daar wat weinig oog voor, maar men kan niet altijd alles zuiver for meel blijven zien. Wel had de verslaggeefster in dit verband wat scherper de lijnen moeten trekken dan zij nu heeft gedaan. En als zij zich wat meer had ver diept in de organisatiestructuur van het RZH dan had zij enkele hinderlijke onjuistheden op dat gebied in de berichtgeving kun nen voorkomen. Ik deel de mening van de ver slaggeefster dat zij moet weer geven wat er ter zitting wordt gezegd en dat het op dat mo ment niet aan haar is om uit te maken wat waar en niet waar is. De algemeen directeur kan bij voorbeeld wel vinden dat bij Van Rooy niet mag worden ge sproken over 'ziekmakende ar beidsomstandigheden', als diens advocaat dat als argu ment hanteert, dient de verslag geefster dat zo weer te geven, zij het duidelijk in citaatvorm. Wat dat laatste betreft is zij niet overal nauwgezet. Daar waar het vermoeden wordt uitge sproken dat een op handen zijnde fusie van scholen ook wel iets met het ontslag te maken kan hebben, geeft de verslag geefster niet duidelijk aan van wie deze bewering afkomstig is. varingen v Turn verslag Zware kritiek is de redactie ten deel ge vallen op de verslag geving van de Open Leidse Turnkam- pioenschappen die op 5 november in de Vijf Meihal wer den gehouden. Hel verslag in de krant bestond bijna ge heel uit een be schrijving van de er in een 16-jarige Leid- turnster die dag. Aan het slot waren er nog enkele opmerkin gen over de jazz-gymnastiek. ,,Dank zij DOS-Naaldwijk gaan de open Leidse turn-, spring- en jazzkampioenschappen na der tien uur niet als een nachtkaars uit." Een lezer vindt dat er van al les en nog wat aan het artikel ontbrak. „Eigenlijk te veel om op te noemen. Niets over de nieuwe opzet met de toestel kampioenen. Niets over het fa cultatief vloer- en paardturnen. Niets over de aanmoedigings prijzen voor de deelnemers tot tien jaar. Niets over de LEIDSE KAMPIOENEN. Niets over het jongens/herenturnen. Niets over het niveau waarop geturnd werd. Niets over de sfeer". De nachtkaars-opmerking vindt hij 'de limit'. Uit een brief van een lezeres: „Wie er nu eigenlijk Open Leids Kampioen zowel bij de dames als bij de heren is geworden, ben ik uit het stuk niet te weten gekomen. Is dit nu informatie7 De titel bij de dames ging nota bene naar een Leidse van een Leidse vereniging. Een verhaal was daar zeker van te maken, een 9-jarige die zo goed is dat ze mee doet in de categorie 11 - 13 jaar en dan nog Leids kam pioene worden ook! Over ge miste kansen gesproken. Waar om dan wel twee kolommen met een verhaaltje over een Leidse die op de 11e plaats in haar categorie eindigde? Er wordt bovendien nog gesugge reerd dat het meisje dat eerste werd in deze categorie (14-16 jaar) Leids kampioene werd. Op zijn minst onzorgvuldige be- De ombudsman van het l.eidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan he adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (nazes uur) en 128030 (overdag). richtgeving en zeker geen juiste en volledige." De nachtkaars-opmerking zit ook haar dwars. „Het slot van de avond was een waar jazz- dansfeest met alle deelnemers op de vloer, jammer dat de ver slaggever toen al heel lang weg In haar verweer zegt de sport redactie dat zij „nadrukkelijk niet heeft gekozen voor een uit gebreid wedstrijdverslag omdat het hier om jeugdsport gaat (een 9-jarige werd Leids turn- kampioene) en wij terughou dend zijn in verslaggeving van jeugdsport." De slotopmerkin gen in het verslag worden, aldus de sportredactie 'negatiever ge ïnterpreteerd dan ze daadwer kelijk bedoeld zijn'. De verslag gever heeft niet meer willen zeggen dan dat het gevaar van 'als een nachtkaarts uitgaan' aanwezig is als aan het slot kwalitatief mindere groepen op treden'. Zij erkent dat aan de verslaggeving 'een apart kader waarin wordt vermeld wie de winnaars zijn, heeft ontbroken'. Ik acht hiermee de kritiek van de lezers onvoldoende weer legd. Zeker, de sportredactie heeft het recht een dergelijk evenement met een eigen in valshoek te behandelen. Dat zij een willekeurige turnster een dag volgt, kan aardige details opleveren die anders onbelicht blijven. Maar daarmee kan men niet volstaan. Kampioenschap pen vragen ook om een wed strijdverslag. Het negeren van het wed strijdverloop met de opmerking dat het hier om jeugdsport gaat, wijst op onvoldoende kennis van de ontwikkeling van deze sport. Het vrouwenturnen wordt nationaal en internatio naal gedomineerd door zeer jeugdige meisjes. Kampioenes zijn zelden ouder dan 15, 16 jaar. Wat men daar ook van mag vinden, het is nu eenmaal zo. Het feit dat een 9-jarig meis je zo goed is dat ze veel oudere turnsters de loef afsteekt en open Leids kampioene wordt, is gewoon nieuws en de krant heeft de plicht dat te brengen. Als de sportredactie daar een oordeel over wil geven, kan zij dat in een commentaar doen. Overigens was het niet zo dat de kampioenschappen louter het speelterrein van 9- of 10-jarigen waren. Er waren wel degelijk ook oudere categorieën, zoals de uitslagen op de scorebord pagina (waarnaar in het verslag verzuimd werd te verwijzen) aangaven. Mocht ik me al langer ergeren aan de wat gebrekkige bericht geving van uw blad, boven staand artikel doet voor mij de deur dicht. Er is blijkbaar geen hoor en wederhoor toegepast, het is tendentieus en hangt van on waarheden aan elkaar. Zo is het RZH geen revalidatiecen trum voor gehandicapte kin deren of verpleeginrichting, maar een gezondheidsorgani satie met: - een woonvoorziening voor gehandicapten - een revalidatiecentrum - een centrum voor hart- en longrevalidatie - een mytyl/tyltylschool Er bestaat in de top van het RZH geen adjunct-directeur. Er is een algemeen directeur en de managers van de diverse centra. Op een school met ne gentig leerlingen is de aanwe zigheid van 47 leerkrachten wat aan de hoge kant, wellicht is u dat ontgaan. Het RZH is voor 1992 inderdaad geteis terd door diverse wisselingen in bestuur en directie. Er is echter orde op zaken gesteld middels een interim-direc teurschap vóór de komst van de huidige directeur. Uw blad heeft hier destijds uitgebreid konde van gedaan en toen op een zorgvuldige manier. Blijkbaar zijn uw ar chieven weg? Een instelling die met en door de komst van de huidige directeur reeds geruime tijd een goed draaiende, efficiënte gezondheidsorganisatie is wordt door uw onzorgvuldig artikel volkomen ten onrechte in een negatief daglicht ge steld. Uw bedoelingen hier mee blijven duister. U zult inmiddels begrijpen dat ik geen prijs stel op be richtgeving conform de Privé of Story, en zeg hiermee mijn abonnement op. G.J.W. van den Driesche Katwijk. (Naschrift redactie. De meeste gegevens in het verhaal zijn ontleend aan de zitting van de kantonrechter. Het betreft uit spraken van advocaten. Ver warrend in het verhaal, die kritiek is terecht, is dat er van directie wordt gesproken, ter wijl er soms sprake moet zijn van managementteam of van een kwestie tussen het bestuur en de heer Van Rooij. De re dactie ontkent willens en we tens het Zeehospitium of on derdelen daarvan in een ne gatief daglicht te hebben wil len stellen. Het gaat hier om een ontslagzaak waarbij par tijen een en ander zelf naar buiten hebben gebracht. U straft de boodschapper en niet de veroorzaker van het 'kwaad') ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) en dagelijks Rijnland Ziekenhuis vestiging St. Elisabeth Leiderdorp BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178) dagelijks 14 30-15 15uuren 19.00-19 45 uur l Kraam- en zwangerenafdelmg: buiten de gewone bezoektijden, voor de partner; bovendien van 10.30-11.15 uur en van 19.45-21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00-15 30 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel 071-454545) dagelijks 14 00-15 00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse I en 11 daarnaast ook 1115 tot 12.00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21.00 j De goe(d)kope opmerking van burgemeester Goekoop in het Leidsch Dagblad van 9 november j.l. waarbij hij slechts een teveel aan fietsen op de stoep bij 'een koffie shop op het Noordeinde' als overlast beschouwt, is mij in het verkeerde keelgat ge schoten. Als omwonende die vanaf het begin echte over last ondervond van de koffie shop en dit ook regelmatig signaleerde, beschouw ik de ze opmerking als een triomf voor de 'brave', 'onschuldige' koffieshophouder. Van de nog steeds be staande overlast van te luide muziek, het gebeuk op het tafelvoetbalspel, de fout ge parkeerde auto's met statio nair draaiende motor van de geachte clientèle, de rond hangende en schreeuwende bezoekers, is het college van B en W terdege op de hoogte, maar daarover geen woord. Het wordt steeds duidelijker dat het college gewoon niet durft op te treden tegen de koffie(hasj)shops en dat zelfs een redelijk voorstel om de openingstijden terug te bren gen volledig genegeerd wordt. Dit alles op nog geen honderd meter van school gebouwen voor volwas seneducatie. Zou de burge meester persoonlijk de fiet sen geteld hebben op de stoep bij 'een koffieshop op het Noordeinde', breeduit zittend in zijn gouden koets in de optocht van 'een gezel lig Leids feest' op 3 oktober? Spoedeisende hulp: dagen nacht open RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131dagelijks 14.00 15.00 u en II daarnaast ook van 11.15-12.00 uur. 18.30-19.30 uur Klasse I n oorheelkunde 1830-19.30 Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19 00-20 00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voorzwangeren: zaterdagen zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor. partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voorouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoek; mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, en neurologie: 14 .15-15 .00 uur en 18.30-19 30 uur; oogheelkunde e heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met de hoofdverpleegkundige. BIOSCOPEN i&Sg ie specialist 12 jr.. dag. 19 00, kening met de maffia. LI DO 2 Forrest Gump al dag. 20.45. Forrest Gump is de ultieme anti-held in een film van Robert Zemeckis. Tom Hanks als tegelijkertijd de onnozele hoofdrol speler, zwijgende getuige en volksheld woe ook 14.30. Een de achtervolgingsscène van oud-voet baller en televisiepresentatorO.J. Simpson. Althans die waanzinnige sgè- ne die in de VS live op televisie werd uitgezonden, lijkt voor deze film model Speed*?;? jSag^l.lö. Cameraman Jan de Bont maakt met deze actie-film een spetterend regie-debuut Gefrus treerde ex-agent Dennis Hopper chan teert zijn vroegere baas. de overheid. bus die ontploft als het voertuig harder •e jonge poli et tijdei geles het ding :s moet tijdens het spitsuur i De waarheid kan hard zijn, zoals te lezen is op deze zonnewijzer van de Dorpskerk in Wassenaar. 'Des schendagen zijn als eene afgaande scha duw'. En: 'Praeteritum Tempus Nunquam Re- vertitur' (Het verleden komt nooit weer). De fraaie zonnewijzer da teert van 1759 en ver vaardigd door A. van Dijk. ANNO 1894 - De zorg voor de heeren der schepping, met na me voor de liefhebbers van rooken. is bijna gren- zenloos en de bewijzen daarvan komen zelfs van buiten onze veste. De gelegenheden voor hen, om zich de daartoe strekkende benoodigdheden aan te schaffen, nemen steeds toe. Zoo werd he denavond weder een winkel geopend aan de Steenstraat No. 21, welk perceel voor zijne nieu we bestemming de noodige veranderingen heeft ondergaan. Net beschilderd is de nieuwe winkel opstand en ook de zachtgroene tint van den met goud afgezet ten want geeft aan het geheel een aangenaam voorkomen. De verlichting door middel van gasgloeilicht met beelden en een drielichtskroon laat evenmin te wenschen over. Maar waar het vooral op aankomt, voor de quali- teit van het voorhanden rookmateriaal, zullen ze ker wel de uiterste zorg dragen de heeren Koe- voets en Hoogerheijde, wier fabriek te Zieriksee is gevestigd en die nu hier ook een filiaal vestigen, daartoe aangespoord door het succes, dat zij met dergelijke inrichtingen reeds in Den Haag, Mid delburg en Vlissingen ondervonden hebben. Be halve sigaren en tabak, beschikken zij over eene speciale sortering in Russische, Egyptische en Turksche sigaretten, alsmede aanverwante artike len in koffie en thee. Houdt het inwendige gelij ken tred met de nette étalage en de fraaie verpak kingen - en daaraan doen de fabrikanten, die hunnen zaken vijftien jaar geleden in het klein begonnen en sedert zagen uitbreiden, niet twijfe len - dan voorspellen wij hun ook hier een ge- wenscht debiet. - Op de reede van Vlissingen is gistermiddag een treurig ongeluk gebeurd. Eene Belgische loods- sloep, die een loods aan boord van het binnenko mende schip „Spindrift" zou brengen, is bij het aanleggen omgeslagen. De loods is meer dood dan levend gered met nog vier anderen van de bemanning, maar de schipper van de loodssloep, De Munnick. twee rivierloodsen en twee roeiers zijn verdronken. - Wegens diefstal of verduistering van een gou den ring ten nadeele van een bezoeker van een koffiehuis in het Doelenstraatje, stond heden voor de Haagsche rechtbank terecht eene jeugdi ge dienstbode m genoemd koffiehuis werkzaam. De eigenaar meende dat de ring van zijn vinger moest zijn gehaald, maar bekl. beweerde hem ge vonden te hebben in een der lokalen van het kof fiehuis. Zij verkocht hem te Leiden voor 10, ter wijl hij volgens den eigenaar eene waarde had van 140. Het Openb. Min. vorderde vier r den gevangenisstraf. ANNO 1969 - Een kwart miljoen Amerikanen overwegend jong en blank, hebben zaterdag voor de climax van de driedaagse demonstraties tegen de Viet- nam-oorlog gezorgd met een manifestatie, die de grootste was van alle soortgelijke protestacties in Amerika. Van de 40.000 manschappen van het le ger en de politie behoefde slechts een klein deel ingeschakeld te worden, toen een ultra-linkse stu- dentengroep zich zonder marsvergunning naar het ministerie van Justitie begaf. Zij werden met traangas en een minimum aan knuppelgebruik verdreven. ;r(Jean-LouisTrinti_ Diens grootste hobby is het afluisteren van de telefoongesprekken van zijn bu- burgerlijke It innermgen profetie. Sirens di 20.00. 22." toont het Australië ir jr geliefde Dreams ma 20.00. 22.15. Inachtver- :r angst. hoop. her- li 20.00. 22.15. John Duigan "ié inde jaren dertig Hugh Grant met zijn vrouw nun sensuele verlangens ontdek ken na contacten met een onorthodoxe The house of the spirits woe 20.00. Bil- le August verfilmde de gelijknamige tirannieke grootgrondbezitter. zi|n me diamieke vrouw en hun dochter die ver liefd is op een revolutionair. Met Meryl Streep, Glenn Close en Jeremy Irons. CULTUREEL CENTRUM DE X tel 123568. Bron voor de dorstigen woe 20.30. Filmdebuut van Joeri lljenko, de car raman van Sergej Paradzjanov. De S jetcensoren hielden de vertoning vai dit loflied op het boerenleven twintij jaar tegen. LAKCINEMA tel: 124890, Cleve- ringaplaats 1 Les Enfants ma 20.30. Marguerite 1 langer naar school gaat. .VC tel: 071-146449, Breestraat 66 Ten Monologues from the lives of the serial killers en The dead man 2: Re turn of the dead man do t/m zo. 20.00. Twee films van Ian Kerkhof In Ten Mo- nologues stelt hij de perversiteit van Hollywood aan de kaak waar de grootste gruwelijkheden worden vervromd tot amusement. In Dead Man schuifelen levende doden rond in het schaduwge- p' Boetzelaerstraat EURO eL.es 16 jr.. dag 18.45.21.00,zo n al., dag. oook 16." Ryan, Andy Gare tertjes lijken het loeaie gezin ie vormen i totdat duidelijk wordt dat Meg aan de drank is Eenmaal afgekickt komen er Baby's day out al za. zo. woe 14.00. I De Aristokatten al za, zo. woe 14.00. PARKFILMHUIS tel: 01720-95600 The Wedding Banquet vr, za 20.30. Ko-j medie van Ang Lee. Om zijn Taiwanese geë migreerde homoseksuele Winston buurmeisje op touw Pa en ma zijn daar VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071-614354, Marijkelaan 4 The Mask 12 jr., dag. 13 15,16.00. 18 45,21.30 ASTA 2. The Crow 16 irdag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ASTA 3 De Ai Four 16.00. 18 45. 21.30, c 13.15 BABYLON 1 tel. 070-3471656, naast Centraal Station. Forrest Gump 12 jr., dag. 14.00, 17.00, 20.30, do alleen 17.00, 20.30. BABYLON 2 De vlinder tilt de kat op al., dag 13.15. 16.00, 18.45.21.30. BABYLON 3 The adventures of Priscilla, queen of the desert 16 jr., dag. 13.15, 16.00, METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Car- Lies 16 jr.. dag. 13.00. 15.45. 10,21 30. )LE 'jnt. 13.15. 18.30, METROPOLE 2 Duimelijntjeal Ned. gespi Clear and present danger 16 jr.dag. Natural born killers 16 jr.. dag. 16.0 18.45, 21.30, do vr madiook 13.11 16.00. METROPOLE5 Reality Bites al., dag. 16.00, 18 45, The Shadow 12 jr.. dag, 13.15, 16.00,1 18.45.21.30. ODEON 2 The Chase 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45.21.30. ODEON 3 Baby's day out al dag. 13.15, 18.45 I Speed 12 jr dag 16.00. 21 30. ODEON 4 Riksbioscoop Blink 12 jr .dag. 11.45, 14.15. 16 45, 19 15.21 45 HAAGS FILMHUIS tel. 070-3656030, Spui 191 ZAAL TroisCouleurs: Rouge 16 jr., dag. 19 30, 21.45. Fresa Y Chocolate 16 jr., zo woe 16.15. zaal II Sonatine 16 jr.. dag. beh. ma 21.45. Ladybird. Ladybird 16 jr dag. 19 30, zo woe ook 16 15, Ma ma 16 jr dag 21 45. woe ook 16 15. ZAAL III Euroscope Europa do vr 19.30. rr 24.00, zo 16.15.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 10