r Bondscoach roept Youri Mulder op Advocaat geeft interesse PSV toe Sport Noordwijk heeft Amerikaanse goalie te gast Vier DIOK-spelers niet fit Tap in Kuip open voor bouwvakkers Toestemming voor fusie Den Haag/Leiden Speciaal draaiboek voor FC Twente-Feyenoord DINSDAG 15 NOVEMBER 1994 ckAdvocaat tevreden over tandem Roy-Kluivert Bondscoach Dick Advocaat heeft Youri Mulder, de zoon I van oud-international Jan, opgeroepen als vervanger van de geblesseerde Ronald de Boer voor de EK-kwalificatie- interland tegen Tsjechië. De Boer ondervindt zoveel hin- der van een rugblessure dat hij zich niet in staat acht morgen in de gerenoveerde Kuip de Tsjechen partij te geven. De Boer blijft wel als zeventiende man bij de se lectie. dium gemaakt. Hij vindt de jon ge Ajacied eigenlijk nog niet he lemaal rijp voor het Nederlands elftal. Maar nu zowel Bergkamp als De Boer door blessures ont breken, John Bosman kennelijk definitief is afgeschreven en Pierre van Hooijdonk in de ogen van de bondscoach inter nationaal (nog) te kort schiet, kan hij weinig anders dan Klui- vert zijn debuut laten maken. Het aanvalsduo dat de jonge Ajacied gistermiddag op het af sluitende trainingspartijtje vormde met Bryan Rov, kon de bondscoach redelijk bekoren. „Alleen doet Roy bij balverlies nog onvoldoende verdedigende arbied", plaatste Advocaat niet temin een kanttekening. „In Engeland mag hij zijn man la ten lopen, maar bij ons zal hij hem moeten volgen. Aan de bal gaat er wel voortdurend drei ging van Bryan-uit. Hij probeett dan voortdurend openingen te zoeken en acties te maken."' CPD-VERSLAGGEVER Mulder, oud-speler van FC Twente, staat sinds vorig sei- zoen op de loonlijst bij Schalke 04. Advocaat liet de naam van de spits, die ook nog even in de I jeugd van Ajax speelde, voor het - eerst vallen aan de vooravond lyan de interland tegen Noorwe- gen, vorige maand in Oslo. Hij i noemde de 25-jarige Mulder toen één van de spelers die ex- Mra in de gaten werd gehouden i en liet doorschemeren hem uit te zullen nodigen voor de vriendschappelijke wedstrijd te gen Frankrijk, op 18 januari vol gend jaar in Utrecht. Kwam de selectie van Mulder, die zich morgen meldt in het Noordwijkse trainingskamp van Oranje, vroeger dan gepland, de l keuze voor Patrick KI ui vert als aanvalsleider van het Neder lands elftal, had Advocaat even eens liever in een wat later sta- Bayern kiest Beckenbauer MUNCHEN «SIP Franz Beckenbauer de t Bayern München. Met slechts tien van de 2928 stemgerechtig den tegen werd de voormali ge international en bonds coach maandag gekozen tij dens de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Becken bauer, die met Bayern vier keer landskampioen werd, volgt Fritz Scherer op. Deze was negen jaar eerste man van de recordhouder in Duit se voetbaltitels. De Kaiser" werd voor een periode van drie jaar aangesteld als voor zitter. Wat betreft de positie die Roy moet gaan innemen (scha duwspits of linksbuiten) is hij er nog niet helemaal uit, zo liet Advocaat weten. „Het gaat er om dat er morgenavond een goede combinatie staat. Het moet klikken. De combinatie Van Vossen/Kluivert. die ik za terdagmiddag tegen Volendam Youri Mulder. heb geprobeerd, is me niet zo goed bevallen. Van Vossen komt het beste tot zijn recht als hij vanaf links kan komen. Als Advocaat toch mocht be sluiten Roy opnieuw als links buiten op te stellen, wat niet aan te nemen valt, dan ver dwijnt Van Vossen uit de opstel ling. Oranje kiest in dat geval voor een 4-3-3 formatie, zonder schaduwspits en met Michael Reiziger als extra verdediger. Alle andere posities staan vast. Ed de Goey zal uiteraard het rugnummer één dragen. Li bero Danny Blind krijgt assis tentie van de mandekkers Stan Valckx en Frank de Boer. Aron Winter, Wim Jonk en Rob Wit- schge, geheel hersteld van zijn hamstringblessure, staan op het middenveld, en de aanval wordt gevormd door Gaston Taument, die op de training van gister middag geen hinder meer had van zijn achillespeesblessure, Patrick KI ui vert. Bryan Roy en waarschijnlijk Peter van Vossen. Advocaat: „Ondanks alle afwe zigen hebben we nog steeds een uitstekende groep." NOORDWUK GERT-JAN ONVLEE Noordwijk heeft sinds twee weken een Amerikaanse keeper te gast. Of de 23-jari- ge Taylor Barada een 'blijvertje' zal zijn, moet nog blijken. Vooralsnog gaat de za terdageersteklasser er zelf van uit dat de kans klein is dat dat het geval zal zijn. Elftalbegeleider Simon van Beveren ver klaart het waarom achter die gedachte. „Barada is drie weken geleden op goed ge luk naar Nederland gekomen. Hij heeft geen verblijfsvergunning en geen werkver gunning. Met andere woorden: er zal nog heel wat moeten gebeuren voordat hij hier eventueel aan de slag kan." Noordwijk heeft zich bereid verklaard de Amerikaan te helpen met het uitzoeken van een aantal zaken. Voorts mag Barada, die in Virginia een studie History en Fo reign Affairs volbracht, voorlopig met de selectie meetrainen. Barada belandde bij Noordwijk op voor spraak van keeperstraiuer Frans Hoek. De Amerikaan had zich bij Hoek gemeld en de Volendammer herinnerde zich dat Noordwijk eerder dit seizoen nogal na drukkelijk op zoek was geweest naar een doelverdediger. De zaterdageersteklasser was immers in de problemen geraakt nadat de beoogde opvolger van de naar Port Vale vertrokken Arjan van Heusden, Max de Jong. op het laatste moment alsnog had getekend voor I t Den Haag. Ajax-keeper Peter van der Kwaak kreeg vervolgens geen toestem ming van de KNVB om naar Noordwijk over te stappen, waardoor Wim Visscher nu de doelverdediger is van Noordwijk. Barada, een goede vriend van zijn in middels bij FC Zwolle furore makende landgenoot Berhalter, kwam in Amerika nooit uit voor een vertegenwoordigend team. Wel wordt hij door Noordwijk-trai- ner Ruud Brring een 'enthousiast keeper- tje' genoemd. Bröring: „Ik zou bet wel leuk vinden als-ie blijft. Of bij in het eerste komt? Geen idee. Als Barada in Nederland mag gaan voetballen en als hij dan voor Noordwijk kiest, begint hij gewoon in het derde, of vierde. Dat is bij ons de gebrui kelijke procedure." Beaamt ook Simon van Beveren: „Het is absoluut niet zo dat Barada hier als keeper voor het eerste elftal zal binnenkomen. Dat is ook ons uitgangspunt niet. We zijn als vereniging gewoon bezig om een en- thousiaste jongen, die door zijn coach naar Nederland is gestuurd om beter te le ren keepen, een beetje te helpen. Dat is al- Volgens de wetten der logica is Dick Advocaat binnenkort trai ner van PSV. De bondscoach gaf gisteren toe dat de topclub be langstelling voor hem heeft. Vo rige week al lieten de beleidsbe palers in Eindhoven weten de geschikte kanditaat te hebben gevonden, maar diens naam nog niet naar buiten te kunnen brengen. De cirkel lijkt daarmee aardig rond. Advocaat wil pas officieel reageren, als de belangrijke in terland tegen Tsjechië achter de rug is. PSV is op dit moment voor hem geen thema. „Ik heb andere dingen aan mijn hoofd." Eerder al zei de bondscoach bepaalde signalen uit Eindho ven te hebben ontvangen. Op de vraag waarom hij de moge lijkheid van een overstap niet wilde ontkennen antwoorde hij gisteren: „Moet ik dan gaan lie gen?" Om er zeer duidelijk aan toe te voegen: „Er is interesse. Meer wil ik er nu niet over kwijt." Advocaat voelt er kennelijk voor zijn nog tot de wereldtitel strijd van 1998 lopende verbin tenis met de KNVB te ruilen voor die van clubcoach. Hij zei vereerd te zijn met PSV's toena dering. Ook van de kant van de spelers krijgt zijn mogelijke be noeming instemming. De Eind- hovense selectie presenteerde het bestuur recentelijk een lijst je met drie namen: Ronald Spelbos, Huub Stevens en Dick Advocaat. Van dat trio is Advocaat de meest ervaren. Spelbos is pas voor het tweede jaar zelfstandig trainer bij NAG, voor Stevens geldt bij Roda JG hetzelfde. Ad vocaat heeft als bondscoach drie zware seizoenen achter de rug en maakte de vorige zomer een wereldtitelstrijd mee. Grote clubs heef hij niet gehad. Hij werkte bij Haarlem. SW en Dordrecht en was een tijdje as sistent bij Oranje onder Mi- hels. Dei i PSV in Advci caat is niet nieuw. Drie jaar ge leden al probeerde de club, des tijds nog geleid door managei Ploegsma, de 'kleine generaal naar Eindhoven te halen. Tever geefs. Westerhof kwam en were na een jaar opgevolgd door De Mos. Beiden slaagden niet. De naam van de opvolger als bondscoach circuleert ook al. Dat is Guus Hiddink, die eind jaren tachtig PSV naar de inter nationale top bracht. Hij is één van de weinige vaderlandse toptrainers die vrij is, zijn activi teiten als deskundig commenta tor hij l ilmNet en Studio Sport daargelaten. Hiddink liet desge- vraagd weten niet meer dan ge ruchten te hebben gehoord. De KNVB heeft nog geen standpunt bepaald. Karei lan sen, bestuurslid technische za ken: „Dat kan ook moeilijk, want wij weten van niets. 1 leeft Advocaat interesse van PSV toe gegeven? Dat betekent niet al les. Interesse wil nog niet zeg gen dat er ook sprake is van een aanbieding. Voorlopig gaan wij er vanuit dat hij blijft. Maar ik zal voor de zekerheid eens gaan informeren." -0 LFC-UDWS waarschijnlijk verboden leiden De stadsderby LFC-UDWS gaat zondag waarschijnlijk niet door. De kans is groot dat de KNVB de Leidse vierdeklasser j 1 UDWS verbiedt te spelen naar aanleiding van de uit de hand ge- lopen wedstrijd tegen Docos, afgelopen zondag. Toen zou UDWS-speler Gary Thomson de scheidsrechter hebben getrapt. v. en Deze zaak wordt volgende week donderdag behandeld door de tuchtcommissie. Het toeval wil dat LPC in hetzelfde schuitje zat. De club van de Boshuizerkade mocht afgelopen zondag niet spelen omdat in de wedstrijd van de week daarvoor - ook tegen Docos - de voetballer Appie Bensaga een kopstoot zou hebben uitgedeeld aan de scheidsrechter. Gisteravond werden de be trokken speler en de scheidsrechter gehoord op het bondsbu- reau in Leiderdorp. Later deze week doet de tuchtcommissie uit- spraak. Dan valt ook een definitief besluit over het treffen tussen I beide vierdeklassers. Noordwijk kiest sporters van het jaar noordwuk» De beste sporters van Noordwijk worden maandag 2 januari in de schijnwerpers gezet. Dat gebeurt in Hotel Oranje tijdens het traditionele Nieuwjaarsgala voor alle Noordwijkers. De verkiezing van de sportman, sportvrouw en sportploeg van het afgelopen jaar is een initiatief van de Sportraad Noordwijk. Alle Noordwijkers kunnen kandidaten voor de sporttitels aan dragen. Dat kan door een briefje met de naam van de kandidaat en de motivatie waarom hij of zij verkozen zou moeten worden, in te leveren bij het secretariaat van de Sportraad aan de Marij- kestraat 4. De enige voorwaarde die wordt gesteld is dat de kan didaten in Noordwijk wonen en, uiteraard, in 1994 een aanspre kende sportprestatie hebben geleverd. Vivax speelt onder de maat bodegraven De waterpoloërs van Vivax hebben gisteravond een slechte prestatie neergelegd in het water van het Bodegraafse zwembad dat de thuisbasis is van B£&PC. De Oegstgeestenaren verloren de inhaalwedstrijd in de eerste klasse met 9-6. Alleen Hans Dreisburg en Sjors Verburg (die beiden tweemaal scoor den), haalden hun normale niveau. De rest van het team was de weg een beetje kwijt. Dat bleek vooral in overtal-situaties. In de laatste twee perioden lag Vivax maar liefst acht keer met een man meer in het water, maar dat leverde slechts een doelpunt op. De Oegstgeestenaren misten ook nog twee strafworpen. Docos tegen Noordwijk voor LD-Cup leiden De Leidse zondagvierdeklasser Docos ontvangt donder dagavond het eerste elftal van Noordwijk. De wedstrijd voor het toernooi om de LD-Cup begint om 20.00 uur op het sportpark in het Morskwartier. Onderzoek naar Bruce Grohbelaar londen De Engelse voetbalbond FA is gisteren begonnen met het onderzoek naar de betrouwbaarheid van Bruce Grobbelaar. De doelman wordt ervan verdacht dat hij zich tijdens zijn perio de bij Liverpool enkele keren heeft laten omkopen. Grobbelaar ontkent, de FA gunt hem het voordeel van de twijfel en zag nog geen aanleiding voor een voorlopige schorsing voor de keeper van Southampton, die ook international is van Zimbabwe. De affaire is aangezwengeld door het Engelse boulevardblad The Sun. De doelman heeft al aangekondigd tegen elke mogelijke straf in beroep te gaan. „Grobbelaar krijgt de komende twee we ken de gelegenheid op de aantijgingen te reageren. Hij is voor de voetbalbond onschuldig zo lang zijn schuld niet is bewezen", al dus een woordvoerder van de FA. Toen de FA vergaderde, was Grobbelaar nog in Harare. H ij speelde er zondag met Zimbabwe tegen Zaire (2-1). De wedstrijd trok meer belangstelling dan ooit. Voor het hotel van Grobbelaar verzamelden zich horden journa listen. leiden pieter van der vliet rugbymedewerker DIOK kan een aantal belangrij ke spelers nog steeds niet op stellen. Thomas Suring en San- der Hadinegoro zijn beiden weliswaar vrijwel blessurevrij, maar de twee belangrijke scha kelspelers moeten nog altijd buiten de lijnen blijven. Yves Kummer, die eind oktober zijn l pols brak in de competitiewed strijd tegen Eemland, komt voorlopig ook nog niet aan spe len toe. De Leidse rugby-inter national moet nog minimaal drie weken met een gipsman- mm chet om zijn pols blijven lopen. Robert Broers heeft nog altijd last van de ernstige nekblessure die hij opliep tijdens de inter land in Moskou tegen Rusland, enkele weken geleden. Vandaag moest hij zich melden in het Diaconessenhuis waar bekeken werd of sprake is van een nek spierscheuring of een scheurtje in de nekwervel. Het is niet de eerste keer dat Broers problemen met zijn nek heeft. In 1992 was de Leidse flanker meer dan een half sei zoen uitgeschakeld door ver schoven nekwervels na een on gelukkige botsing op het rugby- veld. rotterdam gpd Voor zo'n zeshonderd bouw vakkers, die tot zeven uur had den overgewerkt, werden gister avond in Feyenoords nieuwe Maasgebouw de tapkranen opengedraaid. Proefdraaien in de Kuip, op dat de leiding morgenavond bij de interland tegen Tsjechië niet ■voor verrassingen komt te staan. Helmich Rigter, hoofd commerciële zaken van het Sta dion Feyenoord, onthaalde daartoe alle door de stromende regen drijfnatte arbeiders op een glaasje bier, 'want dat heb ben ze na al die maanden wel verdiend'. Stadion Feyenoord staat mor genavond voor een krachtproef. De toezegging aan de KNVB, dat de vernieuwde Kuip klaar zou zijn voor de eerste thuisin- terland tegen Tsjechië, moet worden nagekomen. „De Kuip is voor tachtig procent klaar", zegt Helmich Rigter, „de gasten kunnen weliswaar nog niet op timaal, maar naar behoren wor den ontvangen." Het is nog baggeren geblazen over de ongeplaveide zandpa den, de toevoerweggetjes moe ten nog worden aangelegd, de straten nog worden geasfal teerd, kortom, er is nog vol doende werk aan de winkel. Rigter: „De infrastructuur in en rond het stadion is nog niet klaar, het bouwproces is nog in volle gang. Pas begin april kun nen we zeggen dat het helemaal af is." De tegels in het bad van de kleedkamers moeten nog wor den gevoegd, de telefoons in de perskamer nog worden aange sloten, „maar morgen", belooft Rigter, „is dat alles in orde." Zodat Prins Willem Alexander 'met een handeling op het veld' de ingebruikname van het sta dion kan inluiden. Met een groots Kuipfeest voor suppor ters, sponsors en aandeelhou ders wordt op 12 april de vol tooiing van de Kuip gevierd met als hoogtepunt een wedstrijd te gen waarschijnlijk Real Madrid. „Want dan is de Kuip pas echt klaar." Het nieuwe Maasgebouw wordt vanaf morgen in gebruik genomen. Per lift of roltrap kun nen de diverse zalen (voor re cepties, congressen, bruiloften en partijen) worden bereikt, waaronder ook een brasserie, die zes dagen per week (van 9.30-20.00 uur) is geopend. Ver der bevinden zich in het Maas gebouw alle kantoren van zowel het stadion als van de Stichting Feyenoord - deze worden vanaf SPORT OP TV 16.30-17.30 EURO: Autosport NascarW.nst- on Select 500 vanuit Talladega (VS) 17.00-17.15 Did 2 Sport Heute 17.30-18.00 EURO: Voetbal: competitie uit Midden- en Zuid-Amenka 18.00-19 30 EURO Eurogoels overzicht Eu ropese voetbalcompetities 18.39-18.47 Ned 2 Spcrt;ournaai 18 45-19 10 RTL Sport 19.30-20.00 EURO: Eurosportmeuws. 19.30-20.00 BRT 1: Sport De nieuwe districten Den Haag- /Leiden en Rotterdam/Gouaa kunnen er wat betreft het be- stuui amateurvoetbal van de KNVB komen. Wel wil de sectie leiding, die gisteravond verga derde, met de betrokkenen pra ten over de nieuwe competitie- opzet eis van de vier afdelingen uit het huidige district West II niet ingewilligd. Zij willen alleen nieuwe districten (West 111 en IV) vormen als zij ook de com petitie en bijkomende zaken mogen afhandelen. Zo niet, dan hebben de instemmende ver klaringen van de vorige week gehouden afdelingsvergaderin gen geen nul „We willen als bestuur uma teurvoetbal nog met de afdelin gen praten over de opzet van de competitie," zo zei voorzitter Ad l-ansink, blijkbaar niet over tuigd van de ingeleverde plan De beslissing over de twee af delingen (Nijmegen en Haar lem) die niet akkoord gingen met het plan van aanpak van sectiebestuur, lijkt eenvoudiger. Daar mogen de afgevaardigden van de afdelingen op 26 novem ber over beslissen. Komen zij niet met wijzigingen op de voorstellen van het bestuur, dan, worden de 'dwarsliggers' gr-ï dwongen het voorbestemde hu welijk aan Ie gaan. Dus: Haar lem met Amsterdam en Nijme gen met de rest van Oost-Ne-' derland. enschede anpGroningen verwachten we hele maal wet omdat die lub /<-ii moet spelen." Van Rhee is tevreden over de manier waarop de politie de voetbaltopper aan wil pakken. „Er zijn goede afspraken ge maakt. Niets staat een ware voetbalhappening in de weg." De politie van Enschede schat dat tussen de duizend en de vijftienhonderd aanhangers van Feyenoord naar het Diek- manstadion komen. De meeste fans reizen op eigen gelegen heid naar Enschede. Suppor Iers-begeleiders van Feyenoord vangen in het stadion net Rot terdamse legioen op. De interlandcarrière van Luis Olivcira behoort tot het verleden. De geboren Braziliaan speelde tien interlands voor België. Zijn band met bonds coach Paul van Himst is defini tief verbroken. Enkele honderden politiemen sen zijn zondag in en rond het Diekmanstadion in Enschede paraat om ongeregeldheden hij de voetbaltopper EG Twente- Feyenoord te voorkomen. In nauw overleg met beide clubs en de KNVB heeft de politie maandag een draaiboek opge steld om te verhinderen dat supporters met elkaar slaags ra ken. De wedstrijd is beladen om dat burgemeester Mans van En schede vorige maand tot woede van de voetbalbond op het laatste moment besloot het duel te verbieden. Mans had aanwij zingen dat fans van I'G Gronin gen en het Duitse Schalko'04 naar Enschede zouden komen om de aanhang van FC Twente en l eyenoord hij te staan in hun onderlinge strijd. Volgens Wil van Rhee, direc teur veiligheid van de KNVB, beslaat die angst dit keer niet. „Misschien komen wat aanhan gers van Schalke op deze wed strijd af, maar dat zullen er niet veel zijn. Supporters van FC Oliveira meldde zich af voor de EK-kwaliflcatiewedstrijd van de Rode Duivels tegen Macedo nië, woensdag in Brussel. De aanvaller van Gagliari zei zich niet lekker te voelen. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Den Lucky Ten, trekking maandag 14 novem- Kfl,,. ber: 2 3 4 10-16-22 25 27-33 37-40- 41 48 49 59 61 63 68 /4 /9 LOTTO 45 bruto 20.664 gulden, >ri|S: 56 winnaars bruto 2212.90. v.erde ars 35.20. v.|tde pr.,-, lan, Ba. Clerc. Janse... KoeperHan en N'Diayc 10, 10. Schwar/ man en Tsii/|ov 9. 12. Gantwaro 8. 13 Mer.ns 7. 14 Wesselmk 6, 16 BurK-son. Durdycv en Galaiiov 5, 18 Milsim 4. 19 C.ssé 3. 20. Alias 2 TENNIS maandag in gebruik genomen - en worden er de Stichting Top sport Rotterdam met het SMA (Sport Medisch Adviescentrum) en vanaf januari de Stichting Marathon Rotterdam onderge bracht. Ook krijgt de suppor tersvereniging een kantoor in het Maasgebouw. Nog niet vol Het vernieuwde Feyenoord-sta- dion is overigens nog niet uit verkocht voor de F.K-kwalifica- tiewedstrijd. De KNVB heeft nog circa tienduizend kaarten over em jeeft daarom besloten de kassa's bij de Kuip open te hou den tot enkele uren voor het be gin van de interland. Er rijden extra treinen, bussen en trams naar De Kuip. „We hopen dat veel supporters daar gebruik van maken, want rond het sta dion is slechts een beperkt aan tal parkeerplaatsen beschik-' baar", aldus Wil van Rhee. di recteur veiligheid van de KNVB. De Tsjechen krijgen in Rotter dam steun van ongeveer zeven honderd supporters. De mees ten komen per bus naar Neder land. Overigens heeft de KNVB be sloten om voortaan kaarten voor interlands hij de stadions van Feyenoord, Ajax, PSV, FG Utrecht en Heerenveen te gaan verkopen. De voetbalhond hoopt daarmee het KNVB- sportcentrum in Zeist enigzins te ontlasten. De telefoons staan daar bij interlands vaak dagen lang roodgloeiend. In het nieuwe Maasgebouw brengen liften en roltrappen de bezoekers naar de diverse zalen.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21