De eerste echte test voor Docos s Oegstgeest belust op revanche lorpoToi inj ««•••DIADORA n Sport m Voorbeschouwing Graeme Obree sleept UCI voor rechtbank Gerry Francis weg bij Queens Park Rangers ^>A!7"UIC van de V Hennie de Klerk deskundige bij Oegstgeest - Voorschoten Klassement topscorers '94-'95 Victorie kan voor UVS in Alkmaar beginnen ZATERDAG 12 NOVEMBER 1994 Wim Visser is een gelukkig man bij de Morsclub Wim Visser pakt de zaken serieus aan. De 45-jarige Me- renwijker, sinds dit seizoen trainer bij de koploper in de vierde klasse Docos, heeft tijdens het interview een vol geschreven bloknote voor zich liggen. ,,Ik wil er zeker van zijn dat een aantal onderwerpen wordt behandeld, dus heb ik me even voorbereid." Ere wie ere toekomt, dus de eerste ronde is voor de tot nu toe succesvolle coach. LEIDEN GERARD B Hij steekt een sigaartje op en brandt los. Eigenlijk komt dit interview te vroeg. Hoewel we riant bovenaan staan, kan je nu nog niet beoordelen of ik het als nieuwe trainer goed doe. Er is nog helemaal geen vergelij kingsmateriaal. Docos heeft wel vaker goed gedraaid in de be ginfase dus dit zegt nog niets." Wat niet weg neemt dat hij nu al kan zeggen dat hij het prima naar zijn zin heeft bij de Mors club. „Na veertien dagen al voelde ik mij hier volledig thuis en ik hoor dat ze hier tevreden zijn over mij. Maar ook dat weet je pas echt als het wat minder gaat. Denk nou niet dat ik graag een keer wil verliezen om mijn nieuwsgierigheid te bevredigen. Ik hen gewoon benieuwd of die- jongens de goede instelling kunnen vasthouden, liet is in de Leidse voetbalwereld name lijk algemeen bekend dat de- mentale kracht van Docos wat minder zou zijn, maar ik heb nog geen reden gehad om te denken dat ze geen goede men taliteit hebben." Een paar trucs heeft hij al uit gehaald om zijn selectie lopjll tussen de oren te krijgen. Visser, in het dagelijks leven werkzaam als personeelsconsulent en dus gewend om mensen te motive ren, legt uit. „Onze doelstelling is niet het kampioenschap of goed voetbal maar een x-aantal punten. Ik ga niet zeggen hoe veel punten dat zijn, maar ik kan je verzekeren dat de ploeg die boven ons eindigt terecht de- titel pakt. liet is een ideetje van mij en ik heb dat in de oefenpe riode een beetje verspreidt bin nen de groep. Langzamerhand kreeg ik ze allemaaj achter me. Typisch iets waar ik de heren op kan aanspreken." Hij zet zijn Hans-Wiegel-bril- letje even recht en vervolgt. „We stonden een tijdje geleden in de SJZ-kantine na een wedstrijd van het tweede. Op een bord daar hing de indeling van de vierde klasse en één van mijn spelers zei dat hij nooit had ver wacht tegen ploegen als Teylin- gen en Bernardus te spelen. On zin natuurlijk, die clubs zitten terecht in onze klasse. Ik zei toen als zij dat zo erg vonden zij daar zélf iets aan moesten doen. Het werd even stil en je zag ze denken. Ik geloof dat ze de hint wel begrepen hebben." En tot dusver verloopt hetsei- zoen op rolletjes. In 7 duels werd maar één punt verspeeld en troffen de roodwitten maar liefst 32 maal het vijandelijke doel. Bovendien heeft de con currentie al veel terrein verlo ren. Kan het nog misgaan? Zijn pretoogjes gaan even op standje serieus want hij kan weer iets kwijt dat op zijn lijstje staat. „De laatste wedstrijd tegen Meer burg (5-1 voor Docos. red.) viel me wel wat op. Wij speelden goed en Meerburg was gewoon kansloos, maar toch bleven ze tot de laatste minuut doorgaan. Daar moeten wij ons tegen wa penen want als wij denken dat de andere ploegen stil blijven staan, zal het Docos-potentieel potentieel blijven." De oud-keeper van onder ande re LFC en LDWS heeft twaalf jaar trainerservaring dus begin- nersfouten zal hij niet meer zo snel maken. „Ik heb ze natuur lijk wel gemaakt. Als beginner heb je bijvoorbeeld nog geen idee van de invloeden van bui tenaf. De grootste fout is dat ik te veel dingen liet gebeuren zonder te beseffen dat ik moest optreden. Hoe ik dat nu anders doe? Je moet spelers aanspre ken op hun verantwoordelijkhe den. Mijn grenzen zijn ruim, r m O maar als ze daarbuiten komen hebben ze een kwaaie aan mij. Zo hadden een maand geleden Marco Verplancke, Dennis Stuifzand, Hans en Herman van Marwijk geen zin in een bepaal de oefening. Ze liepen gewoon te klooien. Ik heb ze apart geno men en ben een andere oefe ning met ze gaan doen. Dat ging ook niet en toen heb ik de training maar voor ze beëindigd en gezegd dat de training daar na 'nieuwe ronde, nieuwe kan sen' was. Die kans hebben ze gegrepen. Die zondag daarop zei Hans van Marwijk na de wedstrijd tegen VCL (10-0 voor Docos, red.) 'Wim, je speelt zoals je traint'. Voor mij was dat genoeg. Sindsdien is alles tip top." Wim Visser is dus een gelukkig man bij Docos, dat morgen te gen UDWS zijn eerste prijs kan binnen halen. Een overwinning betekent zo goed als zeker de periodetitel. Heeft hij een tip voor UDWS-coach John Ver schoor? „Hoe ik tegen Docos zou spe len? Het is niet aan mij om dat te verzinnen maar ik wil wel zeggen dat je de problemen over je heen roept als je tegen ons defensief speelt. Wij hebben genoeg spelers die hun tegen stander kunnen uitspelen en hoe verder wij van onze eigen goal spelen hoe beter dat is voor ons. Verder wil ik niets zeggen maar een goed verstaander heeft maar een half woord no- dig." Het maakt niet uit hoe de te genstander zal spelen. Visser gaat iedere keer met plezier naar de Haagsche Schouwweg. „Op zondag ga ik 's morgens de deur uit om te genieten. Zeg nou zelf, Docos is toch een heerlijke ploeg. Ook na de wed strijd is het leuk. Ik blijf graag hangen want ik wil deelgenoot zijn van de hele club en niet al leen de trainer zijn van de A-se lectie. Bij Oegstgeest waar ik vijf zeer fijne jaren heb gehad, kwam ik in de regel niet voor tienen thuis. Met Docos spelen we op zondag en willen de meesten voor Studio Sport thuis zijn. Dat is waarschijnlijk mijn redding." Het hoge woord is eruit. Wim Visser staat in het wereldje be kend als een gezelligheidstrai ner. Is hij wel ambitieus ge noeg? „Waar ik de meeste vol doening uit haal is wanneer ik een team herkenbaar kan laten spelen. Als een ploeg speelt zoals de trainer is, dan ben ik gelukkig. Daar doe ik het voor. Bovendien wil ik Docos bren- Wim Visser: „Ik heb de meeste voldoening v gen het i grote club thuishoort. De echte uitdaging komt volgend seizoen pas. Ik bedoel, ik hoop dat ik volgend jaar aan de echte uitda ging kan beginnen. Als je be grijpt wat ik bedoel." Nog even een laatste woord over de toekomst. De verre toe komst. Hoe wil Wim Visser her innerd worden? Hij gaat er even voor zitten en na een trek aan het volgende sigaartje zegt hij: „Ik zou graag willen dat de Leidse voetbalwereld mij zal herinneren als een trainer met wie het gezellig werken is en die zijn ploeg goed heeft.laten voet ballen. Of het in die volgorde is? Tja, ...misschien wel." Het bloknote wordt er voor een allerlaatste keer bijgehaald. „Heb ik al gezegd dat nu pas de echte test voor Docos komt?" Tafeltennissers voor eerste keer in play-offs RON HOOGENDAM De tafeltennissers van Peco- s/Oegstgeest maken vanmiddag in de Voscuyl (om 17.00 uur) hun debuut in de kampioens- play-offs. Tegenstander is het naar de herfst-en landstitel lon kende Van Sloun. Een toetje voor Oegstgeest. maar of het lekker smaakt is nog maar de vraag. Tot nu toe pendelde de club heen en weer tussen de ere- en eerste divisie. Die tijden lijken, gelet op de jaarlijkse uittocht van topspe- lers naar het buitenland, voor bij. Oegstgeest is qua spelerspo- tentieel in tafeltennisland ge zond. liet Thorn Tafeltennis- centrum, de thuisbasis in de Voscuyl. is een van de modern ste hallen van Nederland. De Oegstgeester selektie wordt sinds jaar en dag getraind door de onverzettelijke Joly Sojinu, de donkere 'pingpongprofeet'. De sympathieke Amerikaanse Nederlander kent het pingpong van Leiden tot China. De coaching laat Sojinu over aan Co Claussen. Hoewel Oegst geest de reguliere competitie met een nette derde plaats be ëindigde wil Claussen zich aan het einde van de rit niet zonder slag of stoot neerleggen bij die zelfde positie. Als het aan de coach ligt zal er gebeukt moet worden, want zo zit hij. op sportief gebied dan. zelf in el kaar. Claussen: We zullen duide lijk alles of niets moeten spelen, met meer risico's dus, want in feite hebben we niets te verlie zen. Op papier is van Sloun ge- woon sterker, maar dat wil na tuurlijk niet zeggen dat ze zo maar weer op hun sloffen win- In de géwone competitie werd Oegstgeest in eigen huis kansloos met 7-3 weggemept door de Limburgers, die nota bene zonder hun 'dure' Chinees Wang Wei opereerden. De ver- De Schotse wielrenner Graeme Obree heeft vrijdag aange kondigd dat hij van plan is gerechtelijke stappen te onder nemen tegen de wereldwielrenunie UCI. De UCI diskwalifi ceerde hem tijdens de wereldtitelstrijd, in augustus gehou den in Palermo. „Ik heb een advocaat geraadpleegd. Als er ook maar enige kans van slagen is dat ik win, zal ik de UCI zonder twijfel aanklagen aldus Obree tijdens de Zesdaagse van Bor deaux. De UCI sloot Obree uit voor de achtervolging, waar op hij titelhouder was, omdat hij een niet toegestane hou ding op de fiets zou hebben aangenomen. Obree, die komend seizoen zijn profdebuut maakt bij de Franse ploeg Le Groupement, kondigde tevens aan dat hij een nieuwe aanval zal doen op het vorige week gereden we relduurrecord van Tony Rominger. De Zwitser legde in een uur 55 kilometer en 291 meter af. „Ik zal volgend jaar of het jaar daarna een poging wagen", ze kortstondig wereldrecordhouder was 713 meter. „Het nieuwe record staa maar Rominger heeft net als ik maar teel voel ik me in staat 53 kilometer i Obree, die in april met 52 kilometer en ongelooflijk scherp, twee benen. Momen rijden. Om de 55 t passeren, zal ik nog veel werk moeten verrichten." Pecos/Oegstgeest-speler Jonah Kahn hoopt tegen Van Sloun voor een stunt te gaan zorgen. (bijgenaamd 'Soekkie') en Jos Verhulst waren ongenaakbaar, integenstelling tot 'derde' man Dave Korpersboek, die een ge makkelijke prooi bleek voor het trio Ted van den Berg, Jonah Kahn en Jurgen Pastoors. Laatstgenoemde zal vandaag vanaf de bank mogen toekijken. Zijn plaats wordt ingenomen door Herman van der Broek. „Het is pijnlijk voor Jurgen, maar het is zeker niet omdat hij minder speelt", stipt de coach het luxeprobleem meteen aan. „Ik heb mijn keuze binnen de groep voorgelegd. Bij een pro- fessionele opvatting moet je dat kunnen accepteren. In welke samenstelling Oegst geest ook verschijnt, er zal op het scherpst van de snede ge speeld moeten worden. Van varing. Vorig jaar liep de ploeg van John Leenders echter wel de landstitel mis ten koste van Harkstede. Leenders: „Wij wil len nu onze favorietenrol waar maken. We staan absoluut op scherp, maar we verwachten wel meer tegenstand dan de vo rige keer." De Limburgse coach wil echter niet prijsgeven in welke samenstelling zijn ploeg speelf. „Nee, dat i£ nog even ge heim, dat maken we pas vlak voor de wedstrijd bekend." De kans is daarbij groot dat Korpershoek in het Limburgse land 'achtergelaten' wordt. Dat hoopt Oegst geest-coach Claus- scheelt zeker drie punten. Speelt Wang Wei. dan wordt het afwachten." Afwachten is het ook met de )TO LOEK ZUYDERDUIN den Kahn Broek. „Kahn heeft een krachti ge opening", weet Claussen, „dat is nodig tegen Sung, want anders tikt hij met zijn lore- handje de boel weg. Hij gaat immers geen stap naar achter. Maar Kahn is de enige speler van ons.die eens van Sung heeft gewonnen. Van den Broek is mentaal sterk en zijn eerste bal is erg sterk. Van den Berg ten slotte speelt de laatste tijd ook goed, bovendien hoeft hij nu niet onder druk te spelen en dat is een pré." Claussen kent de kwaliteit van zijn team. In het duel met Van Sloun kunnen ze het bewij zen. „Ach, Verhulst en Sung zijn ook maar gewone mensen en geen goden, dus we hebben best een kans", besluit de coach Queens Park Rangers, de club waarbij de Limburgse doelman Sieb Dijkstra sinds kort onder de lat staat, heeft het ontslag van manager Gerrv Francis ge accepteerd. Na Ardiles (Totten- ham). Walker (Everton) en Atk inson (Aston Villa) is hij de vier de trainer die binnen een maand verdwijnt bij een club uit de Premier League. De leiding van Queens Park Rangers liet weten zeer be droefd te zijn over het vertrek van Francis, die sinds de jaren zestig als speler en trainer actief was bij de club. Francis was woedend nadat het bestuur Rodnev Marsh, een andere be kende binnen de club. zonder zijn medeweten de baan van al gemeen directeur had aangebo den. Voorzitter Thompson trok dat aanbod later weer in, maar Francis bleef principieel. Beslissing snowboard uitgesteld Situ Hennie de Klerk is vandaag aandachtig toeschouwer bij de Wedstrijd van de Week, Oegst geest - SV Voorschoten. De Klerk, trainer van zondag-twee deklasser Roodenburg, geeft voor het Leidsch Dagblad zijn deskundig commentaar op het duel. Ook wijst hij de 'Man of the Match' aan en kent hij elke speler punten toe. De derby tussen Oegstgeest en SV Voorschoten stond al eerder op het programma. In septem ber kon het duel echter niet doorgaan wegens de slechte weers- en terreinomstandighe den. Vooral voor SV Voorscho ten is het een belangrijk duel. t De ploeg van trainer Frank van Dam is nog volop verwikkeld in de strijd om de eerste periode. Tegenstander Oegstgeest j neemt een minder florissante positie in op de ranglijst. Maar j de formatie van Wim van Hars- kamp denkt ongetwijfeld de stij- gende lijn te pakken te hebben na de uit zege bij Xerxes. Als e verei de b; praa' geert wérk strijd sprei is. Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Dave van der Berg (LFC) 3 1) Fred Bloem (Noordwijk (Noordwijk) 2 12 2) Dennis Stuifzand (Docos) 1 11 3) Theo Aanhane (VVSB) 0 9 4) Maurice van Berkel (Leiden) 0 9 5) Kees Haasnoot (KRV) 0 8 6) Raymond Klinkenberg (Leiden) 2 7 7) Ruud de Klerk (Foreholte) 2 7 8) Marco de Ridder (Katwijk) 1 7 9) Peter Scheltus (Ter Leede) 3 7 Johan de Ridder (Docos) 2 6 Diadora stelt voor de topse* Marco van Basten T-sl De meest produktieve voetballer var Diadora Rosse Nero Aan het einde van het seizoen krijgt de win een Diadora-trainingspak, coachjack, een paar voetbalschoenen, tas c De derde plaats is goed v i paar Diadora voetbalschoenen, Lei, Voor UVS breekt met de uit wedstrijd tegen AFC '34 een be langrijke wedstrijdenreeks aan. In Alkmaar moet morgen de victorie beginnen voor de ploeg van Gerard Désar, die in zes wedstrijden de aansluiting fnet de veilige zone in de hoofdklas se A wil bewerkstelligen. Een vijfde nederlaag op rij zou een streep door de rekening van de Leidse oefenmeester zijn. „We hebben de wedstrijden tegen de clubs uit de top vier achter de rug", aldus Désar. „Geen enkel hoofdklasseduel is gemakkelijk, maar er moeten nu punten worden gepakt. AFC '34 (negende met 7 punten uit 7 wedstrijden) pendelde jaren lang tussen hoofdklasse en eer ste klasse, maar blijkt daarvan te hebben geleerd." Hekkesluiter UVS moet vol gens Désar nog leren langer dan een uur achter elkaar goed te voetballen. In vriendschappelij ke duels, zoals onlangs nog in het Zilveren Molen-toernooi te gen Roodenburg (4-2), preste ren de Leidenaars naar beho ren. Tegen AFC '34 kan Désar nog geen beroep doen op de ge blesseerde routinier Hans de Kruys. Laatstgenoemde stelde zich eerder dit meer beschikbaar voor de Leid se hoofdmacht, maar doet vól gens de trainer hard zijn best om terug te komen. De ziekenboeg van Alpheuse Boys puilt nog erger uit dan dié van UVS. Van het spitsendtió Sander Beuk (kuit) en Jacques Key (lies) speelt in het gunstig-» ste geval alleen de laatste. Aan René de Jong de schone téak om de produktie tegen het noodlijdende OSV, dat na de 10-4 nederlaag tegen ADO Rob Rensenbrink aanstelde als ver vanger van trainer Dick AlbétlS; te verzorgen. In het midweeksé oefenduel tegen Teylingen (10- 0) nam De Jong liefst zes treffers voor zijn rekening. Ook het middenveld bëart trainer Paul Bahlmann zorgën: Robert van der Laan is 2iek; Frank Bakker geblesseerd eri Joop Tegelaar en Marco Pdri- nussa allebei geschorst. „Geluk kig beschik ik over een ruime selectie", zegt Bahlmann. Bo- vendien verloren we vorige week mét de spelers die ik''nu moet missen toch van UW. Daar waren we goed ziek van. Het gaat nu om de spirit. OSV heeft, gezien de interne perikeJ len, ongetwijfeld de messen4geJ slepen." LEIDEN Met verst; hand vand afstai nog het s tak, E poet; de E uiten gstan Als de ei] rugw SPORT OP TV moet hebb zater ten j word farce druk; carlo kwar De E Kiev dede doelj beke videc duel; beetj 09.00-10.00 EURO t 13 15-18.15 BBC 1 Grand Stand 14 00-16 55 Ned 3 Tennis ECC 14.00-18.00 BRT 2 ECC Tenn.s» 18 10-18 40 RTL 5 Sport: Duit: 18 40-18 48 Ned 2 Sportiouma 19 10-19.50 Did 1 Sportschau 19 30-20 00 BRT 1 Sport 04.00-06 15 RTL 5 fi Het Internationaal Olympisch Comité heeft de beslissing over de toelating van snowboard tot het programma van de olympische winterspelen een jaar uitgesteld. Een afvaardiging van het IOC en het organisatiecomité van de winterspelen in Nagano '98 (NAOC) voerden vrijdag overleg in Karuizawa. „Er is nog genoeg tijd om de eventuele toelating te bestuderen", stelde Mare Hodler, vice-voor- 11 30-13 40 Ned 2: TV Spor 13 00-13 30 EURO Autospc zicht Formule 1 Herh 13 00-15.00 RTL 5: Sport a 13 45-14 00 BRT 2. Sport e; samenvatting van de GP van/ 14 00-18 00 BRT 2 Sport e: 17 00-18 00 Super Sport: cricket 18 10-18 40 RAI UNO Sport 90 m voetbalmagazine 18.15-19.15BBC2 Rugby special 19.30-20.00 BRT 2 Sport. 19 50-19 58 Did 1 Sportsct 07 45-08 45 BBC 2 Ma'< 08 00-09 00 EURO Golf 09 00-11 00 EURO Golf wereldbe 11 00-12 00 EURO T-iathlon ITU 13 07-15 21 Ned 2 Stud.o Sport 14 00-16.30 EURO Tenms ATP-tc werd toch erop tijd hanc plaat Hob

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20