Slaapstudie bij Schiphol RlJSBERGEl grootste Beperkt leverbaar. De Audi 80 Comfort voor ƒ45.990,-. Grote koelkast met vlees in Haagse stationshal Randstad Haven Rotterdam blijft de Stadhuis Den Haag bijna klaar Heineken-bier per schip naar haven Rotterdam O Kamsteeg Sfeerverlichting rond tippelzone Rotterdam» De verlichting van de nieuwe tippelzone aan de Keileweg in Rotterdam wordt minder fel. Op verzoek van prosti tuees en klanten heeft het energiebedrijf rood en rose gekleurde hoesjes besteld die de felle tl-verlichting in de abri's moeten af zwakken. De hoeren en hun klanten hebben daarom gevraagd omdat het felle tl-licht te weinig uitnodigend zou zijn voor het maken van erotische contacten. Haagse 'afwerkplaats' in gebruik den haag Ook Den i laag heeft nu een afwerkplaats voor straat - prostitutie. Na Rotterdam en Utrecht is Den I laag de derde stad die een dergelijke voorziening treft. De afwerkplaats ligt op een parkeerplaats aan de Van der Kunststraat, vlak bij de tippelzone in de Waldorpstraat. De overlast die de straatprostitutie daar veroorzaakt moet door de afwerkplaats afnemen. Ook moeten prostiluées zich er veilig voelen. Stoffelijk overschot in Gouwe Kanaal gouda De brandweer in Gouda heeft gisteren het stoffelijk overschot van een 34-jarige Gouwenaar geborgen. Het lijk van de man werd in het Gouwe Kanaal aangetroffen. De doodsoor zaak is volgens de politie nog niet bekend. Wel wordt rekening gehouden met een misdrijf. Nadere bijzonderheden wil de poli tie in het belang van het onderzoek niet vrijgeven. Afschaffen sollicitatieplicht omstreden utrecht Utrecht dreigt in botsing te komen met het rijk nu de gemeenteraad 'kansloze' werklozen gisteravond heeft vrijgesteld van de sollicitatieplicht. De WD-fractie in de Tweede Kamer heeft minister Melkert (sociale zaken) gevraagd of het initiatief in strijd is met de wet. Sociale Zaken laat in een eerste reactie weteri dat een 'categora le' vrijstelling van een groep werklozen in strijd is met de Bij standswet. Wel geeft de wet mogelijkheden om in individuele gevallen ontheffing te verlenen. VRIJDAG 11 NOVEMBER 1994 den haag anp Forensen die via Den Haag CS reizen, kunnen binnenkort hun wekelijkse vleesvoorraad onder weg kopen. Over enkele weken opent de biologisch-dynami- sche slagerij Organic Quality uit Boxtel een reuzekoelkast in de stationshal. Dagelijks hoopt de slager minimaal honderd klan ten van vlees Ie voorzien. ,,U moet zich een grote koel kast voorstellen, zoals je die in supermarkten ziet. Met een schuifdeur. In de koeling staan kratjes met tevoren opgegeven bestellingen. Ervoor staat een balie met een medewerker die de klant helpt", vertelt mede-ei genares M. Dijkshoorn. „Als het in Den Haag goed loopt, mogen we misschien in Utrecht, Rot terdam en Amsterdam ook wel een verkooppunt openen." Sinds twee weken levert de slager als proef al vanuit een koelwagen. Één keer per week staat die naast het Haagse sta tion. De Nederlandse Spoorwe gen zijn in hun nopjes met het initiatief: „Het is de bedoeling dat we de stationsruimten com mercieel exploiteren, dus dit is een mooie stap." rotterdam gpd De Rotterdamse haven blijft ruim de grootste in de wereld. Er is voorlopig geen sprake van dat de haven van Singapore Rotterdam voorbij streeft, om dat Singapore meer tonnen op geeft dan zij in werkelijkheid overslaat. In plaats van de opge geven 273,7 miljoen ton heeft de Aziatische haven vorig jaar Politie paraat voor feestje Marco Borsato amsterdam gpd De Amsterdamse politie* zet aanstaande maandag extra per soneel in rond het Rembrandts- plein om een feest van de zan ger Marco Borsato in goede ba nen te leiden. Borsato nodigde de afgelopen week via televisieprogramma's fans en kopers van zijn recente single uit om (gratis) met hem feest te vieren. Verwacht wordt dat veel meer bezoekers komen dan discotheek Escape kan ber- gen. Het feest staat in het teken van Borsato's hit 'Dromen zijn bedrog', die waarschijnlijk deze week de grens van 200.000 ver kochte exemplaren overschrijdt. Het is daarmee de best verkoch te Nederlandse single aller tij den. Overigens dreigde de poli tie aanvankelijk het feest te zul len verbieden. rotterdam gpd Heineken gaat vanaf volgend jaar bier per binnenschip ver voeren naar Rotterdam. Het gaat om het speciale exportbier, dat vanuit de Rotterdamse ha ven over de gehele wereld wordt getransporteerd. Bij de brouwe rij in Den Bosch zal het bier vanaf volgend jaar in containers op binnenschepen worden ge zet, die deze vervolgens afleve ren bij ECT. Voorlopig gaat het slechts 205,2 miljoen ton over- geslagen. Rotterdam sloeg vorig jaar 282 miljoen ton over. Dit jaar stevent men af op een groei van vier procent, zo blijkt uit de gis teren bekendgemaakte cijfers van het Gemeentelijk Havenbe drijf. Dat Singapore met onjuis te cijfers schermt, blijkt uit sta tistisch onderzoek van datzelfde havenbedrijf. De havenautori- om 3000 containers per jaar. Het kunnen er (veel) meer wor den. „Wij zijn over de Atlantische oceaan met ons exportbier al de grootste containervervoerder, maar al ons binnenlands ver voer gaat nu nog over de weg," teiten van Singapore hebben in middels bevestigd dat hun cij fers niet vergelijkbaar zijn met die van de meeste havens in de wereld. In Singapore geldt bij het stukgoed en containerladingen de inhoudsmaat van één kubie ke meter als een ton, de zoge noemde 'vrachtton'. Als één ton aan goederen verpakt zit in vijf kubieke meter, noteert de ha- zegt woordvoerder K. Woltjes van Heineken. Zijn bedrijf heeft nu alsnog voor watertransport gekozen, omdat dit goedkoper blijkt te zijn en ook stipter. De schippers hebben geen last van files en kunnen garanderen dat de containers met de donker- ven een overslag van vijf ton. Daarop wordt ook met de klan ten afgerekend. Een produkt van één ton aan gewicht, dat is verpakt in slechts een halve ku bieke meter, geldt echter ook als één ton. Singapore neemt daar mee altijd het hoogste getal. De cijfers van Singapore moeten volgens het Rotterdamse haven bedrijf daarom met ongeveer een kwart worden verminderd. groene exportflesjes op tijd in de Rotterdamse haven zijn. Overigens voorziet Heineken niet dat ook vanuit de brouwerij in Zoeterwoude (export)bier per binnenschip zal worden ver voerd. „Er loopt een weg tussen de brouwerij en het water," zegt Woltjes. „Bovendien is gisteren de nieuwe vierbaans aansluiting op de A4 geopend. Daardoor hoeven onze vrachtwagens - en dat zijn er echt duizenden - niet meer over de Rijndijk rijden". haarlem richard mooyman Het RIVM denkt vanaf volgend jaar zo'n vierhonderd proefko nijnen nodig te hebben om de effecten van nachtelijk vliegla waai op de slaap in kaart te brengen in een nog nader te be palen gebied rond de nationale luchthaven. Ook wil het insti tuut trachten een antwoord te vinden op de vraag in hoeverre de verstoring van de nachtrust de gezondheid aantast. Daar mee moet een einde komen aan de verwarring en onzekerheid die over dit gevoelige onder werp heerst. Veel in laboratoria uitgevoer de tests tonen aan dat mensen snel wakker worden van lawaai. Een vorig jaar gepubliceerd Brits praktijkonderzoek wees echter uit dat omwonenden van luchthavens nauwelijks last zouden hebben van nachtelijk vlieglawaai. De resultaten van het Britse slaaponderzoek zijn echter nogal omstreden, zo bleek vori ge week tijdens een conferentie van Europese luchthavenregio's in Londen. Volgens de Zweedse professor B. Berglund is veel meer onderzoek nodig om een goed beeld te krijgen van de werkelijke effecten van nachte lijk vlieglawaai. Zelf blijft Berglund er voorlo pig van uitgaan dat vliegtuigen de slaap ernstig kunnen versto ren. Vooral kwetsbare groepen - zoals kinderen en ouderen- zouden schadelijke gevolgen van de onderbroken nachtrust kunnen ondervinden. Dat is ook het uitgangspunt van de We reldgezondheidsorganisatie (WHO), waarvoor Berglund op-1 treedt als voorzitter van de ad- viesgroep over geluidhinder. Mensen doen volgens Ber glund van alles om de hinder van nachtelijk vlieglawaai te j ontlopen. Van het sluiten van slaapkamerramen en het ge bruik van oordopjes tot het slik- ken van slaappillen en het zoe ken naar een ander huis. Ze!, wees er nadrukkelijk op dat de j Wereldgezondheidsorganisatie vindt dal mensen het recht heb ben om met een licht geopend raam te slapen. 'Bulderbos schiet zijn doel voorbij' schiphol «bill meyer Het door Milieudefensie aange plante Bulderbos is een obstakel voor een snelle vermindering i van de geluidsoverlast rond Schiphol. De twee aangekochte percelen, waarop sinds zaterdag 'het bos' staat, moeten worden onteigend om aanleg van een vijfde start- en landingsbaan mogelijk te maken. Door de lan ge duur van een dergelijke pro- cedure kan Schiphol niet eerder dan 2002 de vijfde parallelle baan in gebruik nemen. „En juist deze baanvariant zou de regio rond Schiphol op korte termijn een hoop geluids overlast kunnen besparen", meldt woordvoerder R. Wever van Schiphol. den haag Nog een paar maandjes bouwen en Den Haag heeft worpen door de architect Richard Meier. De foto biedt met op het dak een politiek terras. stadhuis plus bibliotheek, ont- blik op het binnenplein. Rechts de raadszaal FOTO Thuis slapen met een apparaatje om de pols dat bewe gingen registreert. De volgende dag computertests uit voeren waarbij concentratie en prestaties worden geme-j ten. Dat staat proefpersonen in de regio rond Schiphol te' wachten als het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en1 Milieuhygiëne (RIVM) definitief toestemming krijgt van' het ministerie van VROM om een praktijkonderzoek uit1 te voeren naar slaapverstoring door vliegverkeer. car stereo exclusive auto beveiliging accessoires telecommunicatie airconditioning. velgen 5, CTOOT ÜW aul LEIDEN Gabriël Metzustr. 11 (bij Groenoordhallen) Tel. 071 - 21 22 34 ALPHEN a/d RIJN Hoorn 79c (bij Avifauna) Tel. 01720 - 31 504 Alphen a/d Rijn Hoorn 174 01720-21521 Katwijk Zeeweg 61 01718-15141 Leiderdorp v.d. Valk Boumanweg 2 071 -899212 Oegstgeest Geversstraat 30 071 - 180120 Voorschoten Hofweg 39 071 - 316999 AUTOBEDRIJVEN

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16