'College Oegstgeest is niet op taak berekend' Fietsenhandelaar kan geen kant op Aanpak centrum Voorschoten kan nog jaren duren 1 Voorschotense handballers vragen om eigen clubhuis Leiden Regio Twee jaar cel geëist voor verkrachting Honden en katten Voorschoten moeten tatoeage krijgen LE ES A\ AATJES. Icirpcnicr DONDERDAG 10 NOVEMBER 1994 Flatbewoners zonder stroom leiden» Door beschadiging van een elektriciteitskabel hebben bewoners van flats aan de Besjeslaan en de Castellumweg in Lei den het sinds gisteravond vrijwel zonder stroom moeten stellen. Vanmorgen werd volgens een woordvoerder van de EWR 'hard doorgewerkt' om het euvel te verhelpen. De storing ontstond doordat er tijdens graafwerkzaamheden in de buurt een kabel werd geraakt. Een gisteravond uitgevoerde noodreparatie baatte maar een paar uur, zodat de EWR besloot om de kabel in allerijl te vervangen. Inbraak bij sportclub Een sportclub aan de Leiderdorpse Dwarswatering- kade heeft in de nacht van dinsdag op woensdag ongewenst be zoek gehad van inbrekers. Zij vernielden enkele tussendeuren en gingen er vandoor met geld uit een telefoon en een geldkistje. Insluiper kan karwei niet afmaken oegstgeest Een insluiper is er gisteren bij een woning aan de Oegstgeester Charlotte de Bourbonstraat niet in geslaagd zijn karwei af te maken. De dief had beneden in de woonkamer de videorecorder al klaargezet om mee te nemen, toen hij werd ge stoord door de bewoner. Die was boven aan het werk en ging naar beneden toen hij gestommel hoorde. De insluiper was ge makkelijk binnengekomen doordat de voordeur niet was afge sloten. Weer auto's vernield warmond Blijkbaar heeft iemand het voorzien op een familie aan de Warmondse Jan Steenlaan. Eerder dit jaar werden van twee auto's van de familie de banden al eens lek gestoken en één van de auto's werd al eens bekrast. Afgelopen dinsdag was het weer raak. Van twee auto's van de familie werd een band Jekgestoken. De politie tast in duister naar de motieven van de -vernielers. Dure auto gestolen warmond Een donkergrijze Mercedes 300 turbo diesel met een waarde van ongeveer 80.000 gulden is woensdagavond gestolen aan De Baan in Warmond. Hoe de dieven de auto zomaar heb ben kunnen meenemen is de politie een raadsel. Het dure voer tuig was goed afgesloten en voorzien van alarm. den haag/wassenaar Twee jaar cel voor het verkrach ten van een 17-jarige Haagse vórig jaar augustus in een bos rijk gebied in Wassenaar. De Haagse procureur-generaal twijfelde gisteren niet. Wat haar -betreft had een 25-jarige Hage naar zijn jonge plaatsgenote op brute wijze gedwongen tot seksueel contact, een strafbaar feit waarvoor hij eerder door de rechtbank was vrijgesproken. Het openbaar ministerie was het met die uitspraak niet eens gewéést, dus moest de man op nieuw in het verdachtenbankje plaatsnemen, ditmaal voor het gerechtshof. De Hagenaar bleef ook nu ontkennen dat van enige dwang fin, die warme augustusnacht sprake was geweest. „Ik heb constant het idee gehad dat ze het allemaal oké vond." Het meisje zelf, dat op de publieke tribune had plaatsgenomen 'ffrèar door rechter Brouwer werd opgeroepen als getuige, herinnert zich een compleet an dere versie van de gebeurtenis- Ze had haar belager ontmoet op een terras en zou met hem meerijden naar een ander café. Uiteindelijk werd het een par keerplaats, waar hij haar auto rijles zou geven. De auto kwam jes li voorschoten De Handbal Vereniging Voor schoten '70 (HW) wil bij haar nieuwe veld op het Burgemees ter van der Hoeven-sportpark eigen kleedkamers en een kan tine. In een brief aan de ge meente wordt daarop aange drongen. HW is wel tevreden met de plek die de gemeente Voorscho ten voor haar heeft ingeruimd op het Burgemeester van der Hoeven-sportpark. De handbal vereniging is al geruime tijd on tevreden over het handbalveld aan de Koninklijke Marinelaan. Dat verkeert in slechte staat, het moet worden gedeeld met de Voorschotense jeugd en er staan geen kleedkamers. In de maanden dat er geen gebruik wordt gemaakt van het nieuwe veld kan het worden be nut door bijvoorbeeld de ten nisverenigingen. Omdat asfalt voor tennis minder geschikt is adviseert HW om een andere toplaag bij het veld toe te pas sen. Verder wijst de vereniging de gemeente er op dat het wed strijdseizoen voor buitenhand bal zes maanden duurt, niet drie maanden. HW wil geen onderhuurder worden van tennisvereniging Adegeest. De tennisvereniging gaat daar op dit moment nog van uit, maar HW wil niet in een ondergeschikte positie ko men. Twee zelfstandige vereni gingen met een eigen accom modatie, die vanuit een gelijk waardige positie samenwerken, dat lijkt het HW-bestuur ideaal. De ruimte voor HW komt vrij omdat voetbalvereniging SVLV naar sportpark Adegeest ver huist, om samen te gaan met de 'SV Voorschoten moet niet onredelijk zijn voorschoten De voetbalvereniging SV Voorschoten moet geen on redelijke eisen stellen aan de fusie met Randstad Sport en SVLV. Dat stelde wethouder F. ten Have tijdens de com missie sport. Het is de be doeling dat de drie voetbal verenigingen gezamenlijk op sportpark Adegeest gaan spe len en intensief gaan samen werken. „We kunnen geen situatie accepteren waarin de verenigingen elkaar gaan lo pen beconcurreren op Ade geest", aldus de wethouder. De gemeente is niet bereid vijf miljoen gulden te inves teren in het sportpark als SV Voorschoten een 'blokkade' tegen de fusie opwerpt. In het kader van de fusie ver huist voetbalvereniging SVLV van het burgemeester Van der Hoeven-sportpark naar sportpark Adegeest, waar SV Voorschoten en Randstad Sport al spelen. De commis sie sport ging gisteravond overigens akkoord met de sportnota, waarin onder r de voetbal concentratie van het tennis in het Van der Hoeven-sport park wordt geregeld. D66 haalt uit naar gemeentebestuur 'Het college van Oegstgeest is niet op zijn taak berekend. Wie had gedacht dat er een verfrissende wind zou gaan waaien, is bedrogen uitgekomen. Het afgelopen half jaar zijn we getuige geweest van moeizaam bestuurlijk ge schipper. Het verschil tussen pretenties en prestaties is groot'. Dat is het vernietigende oordeel dat de fractie van D66 in haar algemene beschouwingen geeft over burge meester en wethouders. Leefbaar Oegstgeest kwam uit De fractieleden Betty van Oort- merssen en Matt Poelmans ko men negatieve superlatieven te kort om het college te bekrise- ren. „D66 vraagt zich af hoe lang Oegstgeest het zich kan permitteren deze bestuurlijke stagnatie te laten voortduren. Kostbare bestuurlijke energie en ambtelijke tijd worden verspild met onderling gebakkelei. Een half jaar na de verkiezingen is duidelijk aangetoond dat de Oegstgeester 'doorgeefluik-de mocratie' niet werkt." Op 2 maart was er in Oegst geest een grote omwenteling. het i op de partij zetels. De i levert twee van de wethouders en vormt met WD en Progressief Oegstgeest het college. De tweemansfracties van D66 en CDA voeren opposi tie en vanavond, tijdens de be handeling van de eerste begro ting in de nieuwe samenstelling, zal vooral D66 fel van leer trek ken, zo blijkt uit de beschou wingen. De democraten sommen ook een reeks voorbeelden op waar uit het 'bestuurlijk amateuris me' in Oegstgeest moet blijken. Het verlies aan Leiden van de Democraten willen referendum oegstgeest Net als in Leiden en enkele andere gemeenten moet er ook in Oegstgeest een referendum komen. De volksraadpleging zou moeten samengaan met de verkiezingen van Provinciale Staten in maart 1995. „Onderwerpen genoeg", zo stelt de D66-raads- fractie in haar algemene beschouwingen. Volgens D66 is een referendum een prima onderdeel in het streven naar bestuurlijke vernieuwing, zeker als de gemeente raad vooraf stelt dat ze zich aan de uitslag zal houden. De demo craten ontkennen dat de beoogde wagen vaak te moeilijk zijn om met een simpel ja of nee te beantwoorden. Onderwerpen als winkelopeningstijden, het gemeentehuis op een of twee locaties of belangrijke verkeersmaatregelen zijn volgens D66 best pas send te maken. De gemeenteraad.zal het voorstel vanavond tij dens de behandeling van de begroting 1995 bespreken. Broek- en Simontjespolder en de besluiteloosheid in de kwes ties rond de de verplaatsing van de bibliotheek, de extra ruimte voor het raadhuis en het ver keersplan. Vooral Leefbaar Oegstgeest krijgt er van Van Oortmerssen en Poelmans van langs. „Ze hebben allerlei populaire maar onderling tegenstrijdige wensen zoals meer groen, meer in spraak, snellere besluiten, min der belasting, minder ambtena ren. Lokale partijen die dikwijls veel hebben beloofd, komen gauw in de problemen." te zitten, nadat het duo een boomstronk was gere- en toen de twee lopend huis gingen, duwde de i het meisje ineens de bos- „Hij heeft me op de grond ge gooid, is vervolgens bovenop me gaan zitten. Hij sloeg me te gen de zijkant van het hoofd. Ik begon hard te schreeuwen maar hij zei dat dat geen zin had. Hij zei dat hij me niet weg zou laten gaan. Toen het gebeurd was, wilde hij me geld geven. Ik denk omdat hij dan dacht dat ik mijn kop zou houden", vertelde de nu achttienjarige, die driekwart jaar therapie nodig had om de gebeurtenissen een beetje te boven te komen. Ze had haar twijfels gehad, toen ze bij hem in de auto stapte. De procureur-generaal hecht te meer waarde aan de versie van het slachtoffer. Haar verkla ringen zouden op sommige punten zo gedetailleerd zijn ge weest, dat iemand ze niet zo maar verzonnen kon hebben. De 25-jarige Hagenaar heeft bo vendien al een verleden achter zich van zware geweldsmisdrij ven. De raadsheer van de ver dachte verklaarde dat het „be wijs maar niet over de streep kwam." Het Hof doet op 23 november" uitspraak. De fietsenwinkel ii wielhandelaar zijn ■Tml: i het Leiderdorpse winkelcentrum Santhorst is uit zijn jasje gegroeid. De naastgelegen supermarkt ook. Op 1 januari moet de rij- zaak afstaan aan de kruidenier, maar hij heeft zelf nog geen andere ruimte. foto hielcokuipers Leiderdorpse winkelier moet op 1 januari uit zaak zijn leiderdorp» judy nihof Hans Neuteboom van de gelijknamige fiet- senhandel in het Leiderdorpse winkelcen trum Santhorst zit in een moeilijk parket. Hij had 'al verhuisd moeten zijn naar een nieuw bedrijfscomplex aan de Weversbaan- /Touwbaan, maar de eerste paal ervan moet nog worden geslagen. Neuteboom móet dus wel in zijn winkel aan de Laan van Ouderzorg blijven zitten. En daar heeft de naastgelegen Spar-supermarkt het moei lijk mee. De Spar wil uitbreiden en heeft.de winkel van Neuteboom daarvoor nodig. De supermarkt houdt vast aan de overeen komst met de fietsenhandelaar die hierover is gesloten. Daarin is vastgelegd dat de fiet- senzaak met ingang van 1 januari 1995 leeg moet zijn. „Dat is voor ons een keiharde datum", zegt bedrijfsleider Roemer van de Spar. „Het was eigenlijk 1 oktober, maar we heb ben Neuteboom al tot 1 januari de tijd ge geven." De Spar staat te popelen om uit te breiden. In de huidige ruimte is te weinig plaats om het assortiment verder uit te breiden. „De zaken lopen heel goed", aldus Roemer „Maar doordat we te weinig ruimte hebben, werken we echt gehandicapt op dit moment." Fietsenhandelaar Neuteboom spreekt van een 'akelige situatie' omdat hij wel weg wil, maar geen kant op kan. Hij kan best be grijpen dat de Spar er alles doet om hem aan de overeenkomst te houden. Maar feit is wel dat Neuteboom de huur van zijn win kelpand niet heeft opgezegd. En daar houdt hij zich weer aan vast. Ondertussen zit de fietsenhandelaar in zijn winkel ook krap. „Ik ben te groot geworden voor de ruimte die ik nu heb. Je zit bijvoorbeeld met de aanvoer van fietsen. Als er veel zijn, dan moet ik ze buiten zetten." Deze week gaan Neuteboom, de Spar en eigenaar van de winkelcentrum Santhorst, pensioenfonds ABP, met elkaar om de tafel is koenekoop. 071- VRIJE TIJD Thuiszitters Het Thuiszittersproject in Lei den zoekt vrijwilligers die men sen met een licht verstandelijke handicap willen helpen. Infor matie bij coördinator Ida Nol- les: 071-155834. Dierenasiel In de bibliotheek in de Stevens hof aan de Trix Terwindtstraat in Leiden is deze maand een tentoonstelling te zien over het dierenasiel. Jeugdige lezers kun nen meedoen aan de wedstrijd Teken of knutsel je lievelings dier' en de werkstukken tot 30 november inleveren. Karaoke In jongerencentrum 't Stathuys aan de Breestraat in Leiden wordt vandaag een Karaoke ge houden. Meezingen met een vi deoclip. Het centrum is open van 20 tot 23 uur. Bingo-dansant De Prinses Beatrixspeeltuin aan de Schubertlaan in Leiden houdt zaterdag een bingo- dansant. Aanvang: 20.30 uur. Bazaar In verzorgingshuis Robijnzicht aan de Robijnhof 'De Druppel' wordt zaterdag om 13 uur heropend. De winkel aan de Lange Mare in Leiden verkoopt tweedehands spullen die gratis ingebracht zijn. De opbrengst komt ten goede aan de projecten van Terre des Hommes. Metal In jongerencentrum 't Stathuys aan de Breestraat in Leiden wordt zaterdag een 'avondje metal' gehouden. Drie bandjes treden op, Vastatrix, Diapha nous Debris en Evisceration. De optredens beginnen om 21 uur. Rommelmarkt Muziekvereniging De Burcht houdt zondag een rommel markt in het clubgebouw aan de J.C. de Rijpstraat in Leiden. De markt duurt van 10 tot 15 Bingo Carnavalsvereniging de Spo bumpers speelt zondag bingc buurthuis 't Spoortje aan Bernhardkade in Leiden. At vang 14 uur. het Mors- Leiden wordt zater dag een bazaar gehouden. Rommelmarkt, rad van avon tuur en boekenverkoop zijn slechts enkele activiteiten. De bazaar duurt van 10 tot 16 uur. Terre des Hommes De Terre des Hommes-winkel Ontspanning Mensen die ouder zijn dan 55 jaar kunnen zondag meedoen aan een ontspanningsmiddag in verzorgingstehuis Van der Willi genhof aan de Apollolaan in Leiden. Het koor 'De stem des volks' verzorgt een optreden. De toegang kost 2,50 gulden. De ontspanningsmiddag duurt van 14.30 tot 16.30 uur. voorschoten Honden en katten in Voorscho- oor krijgen. Daarmee wordt het makkelijker om dieren bij de ei genaar terug te brengen, de in ning van hondenbelasting wordt eenvoudiger en er kan il legale handel mee worden te gengegaan. Voorschoten wacht met het verplicht stellen van het merken totdat het ministerie van landbouw en visserij de richtlijnen daartoe heeft vastge steld. De identificatieplicht is een van de maatregelen in het kader van het diercnwelzijnsbe- leid in Voorschoten. De dierenbescherming heeft de gemeente diverse aanbevelin gen aan de hand gedaan voor het dierenwelzijnsbeleid. Een aantal aanbevelingen wordt overgenomen. De gemeente zal bijvoorbeeld de Stichting Die renasiel Leiden een vergoeding geven voor de opvang van zwerfdieren. De jaarlijkse actie om katten te laten castreren of steriliseren wordt met 300 gul den ondersteund. Daarmee wordt het probleem van de zwerfkatten tegengegaan. Voorschoten wil muilkorfgc bod voor bepaalde type honden handhaven, ondanks het argu ment van de dierenbescher ming dat de viervoeters daar juist agressiever van worden. De gemoedsrust van de burger is belangrijker dan de onprettige situatie voor de hond. De gemeente is niet van plan om hengclwedstrijdcn te ver bieden. Wel is zij bereid om het gebruik van levend aas te ont moedigen. De dicremamb busstroken in de berijden. Wel wordt gcda< over een subsidie aan de ami tag de zitten om te kijken of er misschien een an dere oplossing is voor het probleem van Neuteboom. Het bedrijfscomplex waar de fietsenhan delaar in wil gaan zitten, had eigenlijk vori ge maand al opgeleverd moeten zijn. Met de bouw kon echter niet worden begonnen, omdat er containers van de firma Bo-rent op het terrein in de weg stonden. Het lukte projectontwikkelaar Novamij niet om de containers weg te krijgen, omdat Bo-rent beschikte over een geldige huurovereen komst. Daarop moest Novamij zijn bouw plannen aanpassen. Er wordt nu om de containers heen gebouwd. Het nieuwe, her ziene bouwplan ligt inmiddels bij de ge meente. „Het zou met spoed behandeld worden", aldus een woordvoerder van No vamij. Zelf rekent hij erop dat de bouwver gunning er binnen een maand is. Als alles verder zonder tegenslagen verloopt, moet het pand er volgens Novamij rond maart volgend jaar kunnen staan. Halogeen. In wil, zwart of bordeaux. In twee lichtstanden instelbaar. Vloerlamp slechts 49.95. slechts 39.-. Leiden Haarlemmerstraat 188. Katwijk Princestraat 15a. Onderzoek naar wensen bezoekers en bewoners frank buurman Er komt een onderzoek naar de wensen en verlangens van de bewoners en de bèzoekers van het centrum van Voorschoten. Dit naar aanleiding van het plan om de Schoolstraat en omge ving, het centrale winkelgebied van Voorschoten, een flinke op knapbeurt te geven. Wethouder F. ten Have van financiën deed deze toezegging onlangs in de ruimtelijke orde ning. Ook komt er een hoorzit ting. De wethouder hoopt op die manier een organisatie van bewoners in het leven te roepen die als spreekbuis voor het ge bied kan dienen. De commissie kon zich rede lijk vinden in de aanbevelingen die in de startnotitie voor het centrumgebied, gemaakt door stedebouwkundig bureau OD 205, worden gedaan. Wel vroe gen diverse commissieleden zich af of het allemaal niet wat sneller kon; volgens het tijd schema dat OD 205 aanhoudt zal er pas in 1997 iets aan het centrum worden gedaan. Ten Have stelde dat de operatie hoe dan ook veel tijd zal kosten om dat er een nieuw bestemmings plan voor het gebied moet wor den gemaakt, maar hij beloofde niettemin zijn best te zullen doen om het proces op bepaal de punten te versnellen. S. Harlaar (Groen Links) stel de dat het autovrij maken van de Schoolstraat onvermijdelijk is, gezien de overlast die het au toverkeer veroorzaakt. Hij is geen voorstander van een par keergarage, omdat daarmee weer meer verkeer zou worden aangetrokken. Volgens Ten Ha ve moeten de aspecten van ver- keerscirculatie en parkeren ech ter eerst in samenhang worden bekeken voordat er conclusies kunnen worden getrokken over het al dan niet autovrij maken van de Schoolstraat. Mevrouw S. Holland (WD) stelde dat de winkeliers ook wel een financiële bijdrage konden leveren aan de verbetering van de winkelstraat, maar wethou der Ten Have verwachtte daar niet veel van. Vanaf de publieke tribune deed de bejaarde mevrouw Be geer als klant van de School straatwinkeliers ook nog een duit in het zakje: ze vond dat de Schoolstraat in de eerste plaats schoner moest worden. „In die troep van blikjes en andere rommel op straat ga ik geen boodschappen doen. En verder heb ik meer last van fietsers en bromfietsers dan van auto's", stelde ze. De heer Hofstede van OD 205 verklaarde dat de Voorstraat dient als voorbeeld voor de Schoolstraat. „De kwaliteit die de Voorstraat bezit moet wor den overgebracht naar de Schoolstraat", vond hij. Uw Peugeot dealer voor Katwijk - Leiden en Omstreken andere twee voetbalverenigin gen SV Voorschoten en Rand stad Sport. Autobedrijf Den Hollander BV Kon. Julianalaan - Katwijk aan Zee Tel. 01718-28554 I Het liefst een SieMatic keuken van Goedhart Bouwhuis Bezoek onze showroom met de meest komplete SieMatic presentatie van de hele regio. Goedhart Bouwhuis, Hoorn 126a (tegenover Avifauna), Alphen a/d Rijn, of maak een afspraak: tel. 01720-22100

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15