TE HUUR V.A.200M2 'Iemco moet een grote speler worden' CASTELLUM: 'De scheuren vliegen in onze huizen' 'Lastenverhoging in Jacobswoude is onvermijdelijk' KANTOOR-UNITS IN MEESTERLIJKE ARCHITECTUUR NIEBOER GEMAKO 070 - 3 582 800 JONES LANG W00TT0N 070 - 3 461 000 Rijn Veenstreek Leimuidenaren willen zwembad behouden Leskist voor scholen 1 WOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 Hazerswoudenaar belandt in sloot hazerswoude-dorpEen 66-jarige Hazerswoudenaar is afgelopen nacht met zijn auto in de sloot gereden. De man reed over de Roemer in de richting van de Loetheweg in zijn woonplaats, toen hij uit de bocht vloog. Hij kon op tijd uit de auto komen. Bij controle bleek dat de man teveel alcohol had gedronken. Inbrekers betrapt in Koudekerk koudekerk aan den run Drie Den Haag zijn gister avond aangehouden na een inbraak in een woning aan de van Poelgeestlaan in Koudekerk aan den Rijn. Het drietal was daar binnengekomen door een bovenlicht te forceren en had bank passen en sleutels gestolen. Buren hadden echter het kenteken hun auto genoteerd. Ondernemer pakt inbreker in de kraag De eigenaar v i bedrijf aan de Hoogewaard in Koudekerk heeft afgelopen nacht eigenhandig een inbreker in de kraag gepakt. De Koudekerker werd wakker door geluiden in zijn bedrijf en zag buiten een man wegfietsen. Hij hield de 25-jarige Alphenaar staande en zag dat die een zak met gestolen spullen uit een voorraadruimte bij zich had. De Koudekerker heeft de man overgedragen aan de politie. Diefstal uit kleedkamer In een kleedkamer van de Immanuël-mavo tan den Rijn zijn gisteren horloge gestolen uit jas- aan de Anna van Burenlaan in Alphen sleutels, medicijnen, een agenda en ee zakken en sporttassen. Gewapende overval op snackbar alphen aan den run» Op een snackbar aan de Van Nesstraat in Al phen aan den Rijn is gisteravond laat een gewapende overval ge pleegd. De 27-jarige Rotterdamse eigenaar stond af te v nadat de klanten waren vertrokken, maar had de deur van het bedrijf nog openstaan. Toen iemand achter hem opdook en on der bedreiging van een spuitbus met gas om geld vroeg, gaf de Rotterdammer de dagopbrengst uit de kassa. Gried bereikbaar, direct aan de A4 en mét een bushalte voor de deur, is het zeer herkenbare kantoorgebouw Castellum in Forepark Leidschendam. De kantoor units worden turn-key opgeleverd en hebben eigen parkeerplaatsen. Voor meer informatie belt u met Omwonenden willen geen vrachtverkeer meer in de Van Veenstraat e wetering marieta k Het ziet er naar uit dat de Digros in Ou de Wetering voorlopig nog moet wach ten met de uitbreiding van de winkel. Een oplossing tussen bewoners, de plaatselijke middenstand en de super markt lijkt nog niet zicht. Diverse be zwaren tegen het afgeven van een bouwvergunning voor de uitbreiding kwamen gisteravond tijdens de hoorzit ting in de commissievergadering ruim telijke ordening naar voren. De com missieleden hebben echter nog geen advies uitgebracht omdat ze eerst de plaatselijke verkeerssituatie nader wil onderzoeken en wil bekijken of er een compromis tussen de verschillende partijen mogelijk is. In december buigt zich opnieuw over de be- De bewoners van de Van Veenstraat, het straatje achter de supermarkt, zijn fel gekant tegen het laden en lossen in hun straat. Ze willen dat daar een einde aan komt nu de Digros gaat uitbreiden. ,,De scheuren vliegen in onze huizen", brieste E. Kroeze namens de bewoners van de Van Veenstraat. ,,Het wegdek en de stoepen gaan er aan door het vracht verkeer en bovendien veroorzaken de vrachtwagens geluidsoverlast en maken ze de straat onveilig. We kijken boven dien de hele dag tegen allerlei troep aan." Het maakt hem niet uit waar het laden en lossen gebeurt, als het vracht verkeer maar niet door de Van Veen straat wordt geleid. Enkele maanden geleden leek het er op dat er een oplossing tussen bewo ners en de Digros was gevonden: het vrachtverkeer zou zodanig via de Roeloffsstraat - een zijstraat - worden geleid dat het voortaan de Van Veen straat kon vermijden. Juist gistermid dag heeft de verkeerswerkgroep van de gemeente Alkemade hierover een nega tief advies uitgebracht. „Verkeerstech nisch was het toch geen oplossing", legde directeur openbare werken A. Pe ters gisteravond uit. Architect L. Korbee van de super marktketen keek daarvan op. „Als het vrachtverkeer niet door de Roeloffs straat mag rijden, moet het toch via de Van Veenstraat", concludeerde hij. Zijn oplossing was aanvankelijk om het vrachtverkeer via de Roeloffsstraat het plein aan de achterkant van de super markt op te laten rijden. Verder zou er een einde komen aan de troep door een twee meter hoge muur te bouwen tus sen de huizen en het terrein van de Di gros. Overigens moet het advies van de verkeerswerkgroep bij de Ondernemers Vereniging De Meerkreuk als muziek in de oren hebben geklonken. Voorzitter C. Kozijn betoogde gisteravond ernstige bezwaren te hebben tegen vrachtver keer in de Roeloffsstraat. Dat zou tot opstoppingen en gevaarlijke verkeerssi tuaties leiden. Hij pleitte voor aan- en afvoer van de Digros via de voorkant. G. van Staveren van het Midden stands Commitee Oude Wetering maakte bezwaar tegen het aantal vier kante meters dat de supermarkt wil uit breiden waardoor er gevaar is voor 'overbewinkeling'. „Het toegestane maximum aantal van 250 vierkante me ter wordt ruimschoots overschreden", beweerde hij. Volgens Peters van de ge meente Alkemade voldoet het bouw plan echter aan de in het bestemmings plan gestelde eisen. Sint bezoekt vier kernen Jacobs woude jacobswoude Sint Nicolaas bezoekt de ko mende weken alle vier de dor pen in de gemeente lacobswou- de. Op vrijdag 18 november meert de goedheiligman aan in Woubrugge. Om 18.30 uur komt de boot aan bij de Comriekade. Op zaterdag 19 november arri veert Sint Nicolaas om 10.30 uur bij de Drechtbrug in Lei- muiden. Diezelfde middag doet hij met zijn Pieten ook Rijnsa- terwoude aan. Om 13.30 uur ar riveert hij bij de Leidse Vaart. De kinderen van Hoogmade jaardag op 5 december zelf. )m 8.30 uur komt de goedheilig man aan bij basisschool Ter Does. Nieuwe directeur Smith van installatiebedrijf steekt ambities niet onder stoelen of banken Iemco zat het afgelopen jaar in de lappenmand. „Het was een jaar van consolidatie", zegt de nieuwe directeur R. Smith het wat formeler. Hij verwacht voor 1994 hoog uit een kleine winst. De oorzaken daarvoor moeten ge zocht worden in het overlijden van directeur L. Steenber gen in combinatie met de tegenzittende markt. Maar vol gend jaar moet de omslag komen. zoeterwoude vervolg van voorpagina „Iemco moet een grote speler op de markt worden, die niet onderdoet voor andere installa teurs. De groep beleggers die het bedrijf heeft overgenomen heeft bewust een heel solide be drijf met veel know-how ge kocht, als vangnet voor toekom stige overnames." Smith is ambitieus en steekt dat niet onder stoelen of ban ken. Hij richtte in 1982 het computerbedrijf Install Data op, het bedrijf dat begin 1991 de restanten van de failliete Leidse Infotheek Groep overnam. Rond die tijd verkocht Smith het leeuwendeel van zijn aan delen aan de Venture Groep Nederland van belegger J. Kuij- ten. Smith trok zich na de ver koop van Install Data in eerste instantie terug uit de zakenwe reld, maar werd na verloop van tijd weer actief als interim manager, onder andere bij Lu cas Bouw in Rijswijk. „Maar re organiseren is toch hak- en breekwerk. Ik ben toch meer een bouwer. Dat trok me hier aan", zegt Smith over zijn keus voor Iemco. Hij wil overigens - nog - niet bekend maken wie de beleggers zijn achter de overna me van het bedrijf. Zuinig werd tot stand manager die na het overlijden van directeur Steenbergen op dracht kreeg het familiebedrijf te verkopen. Voor de kopers ging het om een aantrekkelijke zaak. Smith: „Iemco heeft een uitstekende financiële positie. Het bedrijf heeft reserves. Dat is ook de verdienste geweest van Steenbergen, die het bedrijf 25 jaar als een echte entrepreneur leidde. Ook toen het goed ging, bleef hij zuinig." Iemco was feitelijk al in juni rond. Met de komst van Smith als directeur moeten de groeiplannen van de nieuwe eigenaren gestalte krij gen. „We willen de omzet - nu twintig miljoen gulden - de ko mende twee jaar laten groeien tot 50 miljoen. Nu missen we soms grote opdrachten, die we technisch wel aan kunnen, om dat opdrachtgevers twijfelen of we voldoende solvabel zijn. Daar willen we vanaf." De eer ste aanzet is inmiddels gegeven met de overname van Altech. Smith blaakt van vertrouwen als het gaat om groei. Hij wijst er op dat de traditionele markt van Iemco, elektrische installa ties voor kantoren en industrië le bedrijven, nu slecht is maar dat de bestaande klanten trouw zijn gebleven. Maar daarnaast ziet hij ook mogelijkheden in woningbouw en datacommuni catie. „In de woningbouw be paalt de opdrachtgever de prijs. Directeur Robert Smith van Iemco (rechts) met tekenaar Rick Postma bij e sche tekeningen kunnen worden afgedrukt. i 'plotter', een machine op de computer vervaardigde techni- Daar kun je alleen winst maken computer-netwerk bij IBM door heel efficiënt te werken en gelegd, dat aan hogi de kosten zoveel mogelijk terug te brengen." Over de datacommunicatie zegt hij: „Maar weinig mensen weten dat Iemco dat ook doet. Wij hebben bijvoorbeeld het voldoen. Dat wij dat heb ben uitgevoerd is echt heel bij zonder, maar het is nooit uitge dragen. Het is niet eigen aan technici om te roepen dat je er gens goed in bent, dat moet nu wel gebeuren. Dit is een bedrijf dat in veel opzichten voorop loopt, ook met bijvoorbeeld elektronische gegevensuitwisse ling met klanten." Smith heeft zijn plannen af gelopen vrijdag aan het perso neel gepresenteerd, bij de in FOTO HIECO KUIPERS stallatie van de pas gekozen on dernemingsraad. Hij heeft de indruk dat zijn voornemens po sitief zijn ontvangen. „Ie merkt dat de mensen het gevoel heb ben dat er eindelijk weer ie mand is die de zaak vooruit wil trekken." jacobswoude liesbeth buitink Het is onvermijdelijk de ge meentelijke belastingen van Ja cobswoude te verhogen om de bezuinigingen van het rijk te compenseren. Dat stellen bur gemeester en wethouders van Jacobswoude vast in de 'memo rie van antwoord' op de alge mene beschouwingen op de be groting voor 1995. Gemeente belang en de WD hadden daar in aangedrongen op bezuinigin gen, zodat de Jacobswoudena- ren geen verhoging van 13,6 procent op de lasten te wachten staat. „De opgelegde kortingen door het rijk zijn niet meer te pareren met kaasschaven al leen", aldus B en W. „De bezui nigingen als gevolg van de mil joenennota en de herverdeling uit het gemeentefonds zijn niet weg te snijden uit de beïnvloed bare uitgaven zonder ons be staansrecht aan te tasten. In dien de gemeentelijke belas tingtarieven niet geleidelijk in overeenstemming worden ge bracht met de rijksnormen wordt de Financiële ruggegraat te zeer aangetast." De collegepartij Gemeentebe lang had in de algemene be schouwingen een alternatieve begroting op tafel gelegd. Een 'dun aardappelschilmesje' moest 50.000 gulden opleveren en de gemeente zou moeten bezuinigen op representatie en automatisering. Vacatures zou den langer open moeten blijven staan, suggereerde Gemeente belang. Het college peinst er echter niet over te 'kaasscha- In de algemene beschouwin gen pleitte een meerderheid van de raad ook voor privatise ring van het gemecnschapscen trum 't Spant en het zwembad cje Kleine Oase. Het college rea geert voorzichtig op dat idee. „Gezien het belang van de sportvelden en binnensportac commodaties in het kader van de leefbaarheid en het draag vlak binnen de kern staat ons een koude sanering niet voor ogen. Privatisering of verzelf standiging van sociaal-culturele voorzieningen leidt niet in alle gevallen direct tot kostenverla Ring" De gemeenteraad praat mor gen verder over de begroting voor 1995. Bijna honderd procent van de mensen die reageerden op de enquête van de werk groep Vrienden van de Kleine Oase (VKO), willen het zwembad in hun dorp behouden. De VKO deelde afgelopen zomer bijna huis- aan-huis 1500 enquêteformulieren uit in Leimuiden, Rijnsaterwoude en Bilderdam met de vraag of men het zwembad wilden steunen door er regelmatig te zwemmen of door er vrijwilligerswerk te doen. Zo'n 800 formulieren kwamen terug. Slechts één per soon gaf daarop te kennen niets te voelen voor het behoud van het zwembad aan de Tuinderij. Alle anderen zegden toe een abonnement te kopen, donateur te worden of een gift te storten. Daarnaast zegden circa 140 mensen toe vrijwilligerswerk te zullen doen in het zwembad, dat met opheffing wordt be dreigd omdat het de gemeente te veel geld kost. Onderhoudswerk, kassa- en kantine diensten en administratieve activiteiten zouden door vrijwilligers voor hun rekening kunnen worden genomen. Aan giften en donaties werd voor bijna 10.000 gulden toe gezegd. Daarnaast kochten 187 gezinnen een seizoensabonnement voor volgend jaar. VKO is optimistisch over de resultaten van de enquête. „Hieruit blijkt dat het zwembad leeft onder de bevolking. Met het grote aantal vrijwilligers en de financiële toezeggingen moet het mogelijk zijn een groot deel van de werkzaamheden tegen geringe kosten te laten verrichten." Volgens VKO kan het zwembad alleen voortbestaan als de gemeente zich garant stelt voor de jaarlijkse exploitatielasten van 250.000 gulden en er ten minste 75 vrijwilli gers het beheer van het zwembad op zich nemen. De gemeente beslist in de komende maanden over het voortbestaan van de Kleine Oase. Bezwaren tegen aanleunwoningen in Oude Wetering ongegrond alkemade Een videofilm over de Veense en Aalsmeerse veiling, ordners vol met allerlei informatie over onder andere de teeltwijzen, de produk- ten en de betekenis van de tuinbouw, wandplaten met tekeningen van een boerderij en van allerlei plantesoorten. Dit en nog veel meer zit er al lemaal in de leskist die Tiny van Rijn van de plaatselijke Westelijke Land- en Tuinbouworganisatie (WLTO) heeft samengesteld. WLTO-voorzit- ter J. Klein overhandigde de kist gisteravond aan wethouder L. Beelen. De scholen in Alkemade kunnen deze leskist gratis bij de gemeente le nen. FOTO BEN DE BRUYN De bezwaren tegen de bouw van 40 aanleunwoningen op de plek van de voormalige LTS in Oude Wetering zijn gisteravond door de commissie ruimtelijke ordening in een besloten verga dering ongegrond verklaard. De commissie stemde ermee in om te beginnen met de procedure voor de bestemmingsplanwijzi ging die nodig is voor de bouw van de woningen. Overigens trok voorzitter W. Altink van basisschool De Weg wijzer zijn eerder schriftelijk in gediende bezwaarschrift gister avond min of meer in. Hij vreesde voor schaduwhinder op de kinderspeelplaats als gevolg van de aanleunwoningen. „Uit een berekening blijkt dat het toch nog mee valt", merkte hij tijdens de hoorzitting op. H. van Schie, bewoner van de Watergang, protesteerde gister avond tegen het verdwijnen van de groenstrook. Andere bezwa ren van buurtbewoners die reeds schriftelijk waren inge diend waren onder meer het aantrekken van verkeer door de nieuw te bouwen woningen. Het gevolg is parkeeroverlast en gevaarlijke verkeerssituaties. .--v-

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15