Richard Krajicek roemloos onderuit Rob Turk gooit pingpongboek dicht Wandaad Gorter krijgt staartje Van een kopstoot is geen sprake Sport DINSDAG 8 NOVEMBER 1994 Onderhandelingen over fusie gaan door De voetbalclubs uit de afdeling Leiden hebben gis teravond ingestemd met verdere onderhandelingen tussen 'Lei den' en de afdeling Den Haag over een fusie. De clubs verleen den het bestuur een machtiging om de gesprekken daarover voort te zetten. Alleen de voetbalvereniging Koudekerk stemde tegen. Van der Berg stopt bij Ter Leede sassenheim Albert van der Berg is gestopt als trainer van de vrouwen van Ter Leede. Vorige week stuurde de oefenmeester het bestuur van de voetbalclub een brief, dat hij zijn werkzaam heden per onmiddellijke ingang zou neerleggen. Afgelopen za terdag nam B-trainer Don Lagrand de honneurs waar in het duel met JSV (2-2). De slechte resultaten van de Ter Leede-vrouwen vormen de hoofdoorzaak van het stoppen van Van der Berg. Volgens de trainer was de vertrouwensband tussen hem en de vrouwen vertstoord. Van der Berg is tevens trainer van afdelings club Leidsche Boys. Muntz heeft zicht op Tour-kaart Rolf Muntz heeft na twee ronden goede vooruit zichten op kwalificatie voor de Europese golftour. Na twee ron den van het kwalificatietoernooi in Montpellier stond de Bra bantse speler 15e. Met 72 en 70 kwam hij op 142, vijf slagen meer dan de Engelse leider Ryall. De beste 40 deelnemers mo gen volgend jaar uitkomen in het Europse profcircuit. McDonalds verslaat Hermes DVS Schiedam De zaalvoetballers van McDonalds hebben de uitwed strijd tegen Hermes DVS gisteravond in winst omgezet. Na een 3-1 voorsprong bij rust werd de wedstrijd met 5-3 winnend afge sloten. Herman van Marwijk was met twee treffers topscorer. Ni co Lakenberg, Hans van Marwijk en Sjaak van der Boer comple teerden het vijftal. Duitser aan leiding bij WK dammen den haag Voor de eerste keer in de historie van het WK dam men behoort een Duitser tot de koplopers. Merins en zijn voor malige Letse landgenoot Valneris behaalden gisteren hun twee de zege. Zij voeren na twee ronden het peloton aan, waarin de werkelijke titelkandidaten zich schuilhouden. Wiersma en we reldkampioen Tsjizjov kwamen niet verder dan remise en volgen de leiders nu op een punt. Ook Nederlands kampioen Hans Jan sen behoort tot de vijf directe volgers van de koplopers. Kijk-operatie voor Jan Wouters eindhoven» Jan Wouters van PSVondergaat vandaag in het St. Anna Ziekenhuis in Geldrop een kijk-operatie aan de rechter knie. De 33-jarige middenvelder raakte vrijdag op de training ge blesseerd. De oud-international vreesde voor een kapotte bui tenmeniscus. Wouters werd gisteren door clubarts Van den Hoogenband onderzocht. Een scan wees uit, dat de meniscus vrijwel zeker niet het probleem is. De arts constateerde wel be schadigd kraakbeen in het kniegewricht. Wouters ontbreekt in elk geval morgen tegen MW. SV Voorschoten: weer ledenvergadering voorschoten Voetbalvereniging SV Voorschoten gaat weer ver gaderen over de fusie met Randstad Sport en SVLV. Twee weken geleden stemden de leden van SV Voorschoten in met de fusie, onder voorwaarde dat er op zaterdag prestatief en op zondag re creatief zou worden gespeeld door de nieuwe vereniging. Voor SVLV en Randstad Sport is deze voorwaarde echter onbespreek baar. Het bestuur gaat nu opnieuw de leden raadplegen over het samengaan met de andere clubs. Appie Bensaga begrijpt niet hoe het ver haal in de wereld is gekomen. De speler van LFC kreeg afgelopen zondag in het duel tegen Teylingen een klap van nie mand minder dan de scheidsrechter. Dus zal dé voetballer het daar wel naar gemaakt hebben, was het oordeel van de buitenwereld. Bensaga zou zelfs een kopstoot hebben uitgedeeld. ,,We ston den met de borsten tegen elkaar, maar van een kopstoot is absoluut geen sprake geweest," zegt de 19-jarige voetballer. ,,Ik heb niets dreigends gedaan, opeens was daar een klap in mijn gezicht en ver volgens kreeg ik een rode kaart." Het gebeurde zondagmiddag aan de Boshuizerkade. Een kwartiertje voor het einde van de wedstrijd. De bal zeilde door de lucht in het strafschopgebied van LFC en Bensaga ging in duel met een Teylingen-aanvaller. Tot zo ver zijn de geleerden het eens. Maar dan. Scheidsrechter Bok uit Rotterdam fluit voor een overtreding van de LFC'er en daarover valt volgens de Leidse speler te Bensaga gaat verhaal halen en c dat in de ogen van de arbiter op een mate dreigende manier dat de mar het zwart zich genoodzaakt voelt ui halen. Trainer Jan Zoetemelk van L ,,Echt een klap, bovenop Appie neus. Ik wist niet wat ik zag. Nee, een echte aanleiding was helemaal g sprake. Een kopstoot? Absoluut niet. je een kopstoot krijgt reageer je niet een klap, dan ben je even weg. scheidsrechter moet geschrokken zijn van de boosheid van Appie anders kan ik het niet verklaren." Zoetemelk om schrijft zijn pupil als een 'rustige knaap' die nooit betrokken is bij dit soort akke fietjes. ontkent niet dat hij e uitgedeeld die leidde t Hij heeft er spijt van, op een ac uistslag heeft ;n bloedneus, r zegt dat het tas. „Het lijkt gebeurd," zo daarna e mij duidelijk d; liet de leidsman zondag w Nadat hij eerst de klap rode kaart had uitgedeeld, ontstond tumult binnen de lijnen en staakte hij het duel uit de vierde klasse. De reste rende minuten werden na een afkoe lingsperiode van tien minuten uitge speeld en LFC wist daarin zelfs de win nende treffer temaken (2-1 Bij Teylingen willen ze liever niet over het geval praten. Trainer Anton Wijs man: „De zaak gaat ons in principe niet aan en het lijkt me beter dat ik en de spelers daarom afzijdig blijven. Ik heb supporters op het veld gezien en een ro de kaart. Maar een klap of een kopstoot heb ik niet gezien." Rapporteur Cor van Tol, zondag toekijkend, was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Bensaga - hij maakte zondag zijn de buut in het eerste, speelt normaal in het tweede - heeft geen aangifte gedaan bij de politie. „Dat bespreek ik nog met de club." Wel ging hij maandagochtend naar de dokter, die constateerde dat zijn neus niet was gebroken. Richard Krajicek heeft het stokoude Antwerpse sportpa leis gisteren door de zijdeur verlaten. De als vierde ge plaatste Hagenaar kwam tegen de solide spelende Frans man Olivier Delaitre geen moment in zijn ritme en ver loor in anderhalf uur met 6-7 6-7. van de Open Franse bereikte, weer een sluw balletje had los gelaten. De eerste de beste game gaf al aan dat Krajicek, die aan zijn zesde achtereenvolgende toer nooi in evenzovele weken was begonnen (hij speelt in Antwer pen ook nog dubbel met de Australiër Rafter), in een wan kelmoedige stemming was. Hij sloeg weliswaar vier aces, maar ook drie dubbele fouten en moest twee breekpunten weg werken om toch nog de game te pakken. In de negende game sloeg hij met zijn elfde ace op nieuw een breekpunt van zich af, waama in de verloren tie break (3-7) de eerste moedeloze gebaren te zien waren. Ook in de tweede set kon Kra jicek de lethargie niet van zich afschudden. Hij bleef achter de feiten aanslenteren, van hollen was geen sprake, liet in de eer ste game drie breakpoints on benut, mopperde wat op de scheidsrechter en zwaaide zijn racket bij het wisselen naar de Twee jaar geleden mocht Kraji cek nog triomfantelijk zwaaien met de speciale trofee voor de winnaar, een met diamanten ingelegd racket. Dat gebeurde na de zege op de Australiër Mark Woodforde in de finale. Ook nu werden Krajicek goede kansen op de overwinning toe gedacht. Een nederlaag tegen de subtopper Delaitre leek wei heel onwaarschijnlijk. Krajicek verloor door twee factoren. Delaitre ontpopte zich als een uiterst vaste speler met een soms vlijmscherpe return en eeri goed gevoel voor positie spel. De Nederlander, die in de buurt van Antwerpen een op trekje bezit, sloeg weliswaar 21 aces, maar faalde vooral met zijn backhand en in bewegelijk heid. Herhaaldelijk stond Kraji cek, die soms aan de baan vast genageld leek, op het verkeerde been of kwam hij eenvoudig te laat als de 27-jarige Fransman, die dit jaar de laatste zestien bank uit pure machteloosheid. De onverstoorbare Delaitre bleef gewoon zichzelf en dat was voldoende voor de winst, die hij in de tweede tiebreak met 7-4 veilig stelde. Krajicek keek wat wrang terug op zijn optreden, dat hij heel vlot als „erg slecht" karakteri seerde. „Ik had zo nu en dan een paar kleine kansjes, meer niet. Ik miste vandaag een wa pen. Jammer dat mijn laatste enkelspel dit jaar zo slecht is af gelopen. Misschien kan ik in het dubbel nog wat goedmaken." Krajicek zei bewust gekozen te hebben voor een „inhaalsche- ma" van vijf toernooien en een invitatie-evenement (in Hong kong). „Ik moet van de ATP nu eenmaal inhalen na een periode van afwezigheid. Nu, of anders begin volgend jaar. Ik dacht: laat ik het dan maar meteen doen." Ondanks het verlies keek Kra jicek toch redelijk tevreden te rug op zijn prestaties na zijn rentree in april. „Ik mag over het geheel gezien niet moppe ren. Het was een soort golfbe weging van goede en minder goede prestaties, maar dat was me door deskundigen voor speld. Het was alleen spijtig dat de dalen samenvielen met de Grand-Slams." V CHEF ROBONDERWAIFR.071-356 Slechte dag bowlers JCS bowlincmedewerker Het trio van J.C. Systems had geen beste dag. Er werden slechts drie punten gepakt en de Leidse bowlinghoofdklas ser bezet nu de vierde plaats. Aan Leidse kant was Jan Snik de beste man. De Leidenaar kwam tot 1115 pins. De hoogste game werd met 213 pins gescoord door Marius van Kalkeren. In de tweede klasse kwa men de mannen van Spin of a coin tot drie punten. Door dit resultaat bezet de ploeg nu de voorlaatste plaats. Cock Blijleven maakte een serie van 1092 pins. Slechte zaken deed het trio van Van Egmond in de Tweede Klasse E. Zij behaalden slechts twee punten. De Rijnsburgers be zetten nu de zevende plek. Ook het in dezelfde klasse spelende Verboon boert niet echt goed. Het trio behaalde vier punten. Voor hun is mo menteel een positie in de sublop weggelegd. Renè Ze- venbergen schreef de hoog ste serie op zijn naam (1090 pins). In de derde klasse he ren bleek Jack Verboon goud waard voor zijn team. Met zijn team Verboon hij tot vijf punten. Zelf deed hij ook van zich spreken. Met een serie van 1173 pins schoot de zui velhandelaar behoorlijk uit zijn slof. De dames van Ver boon pakten zes punten. De tweedeklasser bivakkeert op de zevende plek. Ineke Gra- vekamp had de hoogste ga me van 226 pins. In dezelfde klasse deed V&R een fractie beter. Met de behaalde vijf punten is een zesde plek hun deel. Jannie van Egmond kwam tot een game van 180 Nijssen en Suk uit elkaar Richard Krajicek: af door zijdeur. Krajicek blaast na Antwerpen een paar weken stoom af voor dat hij naar Australië gaat. „Ik ga eerst een tijdje naar Monaco en dan lekker negen dagen langlaufen in Zwitserland. Even ARCHIEFFOTO ANP weg van alles. Het is goed voor de revalidatie van mijn kniege- r ik nog steeds op n ik voel me daar- ïaal fris en vrolijk Na vier jaar gaat het dubbel Tom Nijssen en Cyril Suk uit el kaar. De Tsjechische tennisser gaf drie weken geleden in Ostra- va te kennen dat hij om Davis- Cupbelangen voortaan wil dub belen met zijn landgenoot Da niel Vacek. Nijssen heeft in Menno Oosting een nieuwe partner gevonden. hazerswoude rob onderwater Rob Turk is een bijzonder kind. De inwoner van Hazerswoude is een begenadigd tafeltennisser, maar hij heeft, zoals hij het zelf uitdrukt, een 'nogal opvliege rend karakter'. Dat leverde Turk een onafzienbare rij problemen op bij ontelbaar veel clubs. Nu is het genoeg, stelt hij, en daar om bergt Rob Turk het batje op 27 jarige leeftijd op. Hij heeft er dan 13 eredivisie opzitten. Het begon allemaal bij Avanti, de kweekvij ver waaruit ook Bettine Vriese- koop werd opgevist, en het ein digde zaterdag bij het Rotter damse Feyenoord. Het afscheid vierde Turk in stijl. Een knette rende ruzie met het bestuur was de hoofdoorzaak van de verwij dering tussen Turk en zijn laatste club. Conflicten vormen een dieprode draad in zijn spor tieve „Het zal allemaal wel aan mij liggen", steekt Turk de hand in eigen boezem. Begin dit seizoen werd de Hazerswoudenaar door de Rotterdamse club aangetrok ken. Feyenoord moest de play offs van de ereklasse bereiken, zo wilde het ambitieuze be stuur. Dat viel evenwel tegen. Het prestatieniveau was niet conform de verwachtingen. Met name 'ster' Turk verloor te veel wedstrijden in de ogen van de Rotterdamse bazen. Volgens Turk lagen de tegen vallende oorzaken aan de sfeer bij Feyenoord. „Het ging ge woon niet lekker, de sfeer beviel me niet en de samenwerking met coach Bert van der Helm was ook niet optimaal", verdui delijkt Turk. „Nu is dat niet zo vreemd want Van der Helm en ik hebben elkaar nooit gele gen." Turk speelde ooit onder het leiderschap van Van der Helm in het Nederlands tafel- tennisteam. Vorige week plofte er een brief van Feyenoord op de deurmat van Turk. De vereni ging stelde een aantal eisen. Turk: „Zij eisten dat ik mijn wedstrijden moest winnen. Ik moest me netjes gedragen en ik mocht niet meer zeuren over het rubber. Nou ja, dat rubber ging telkens kapot, dus was het logisch dat ik daar wat van zei." Het bestuur, in casu Greijn, belde vrijdagavond Ab de zekerheid of Turk een dag la ter met Feyenoord zou meespe len tegen de tafeltennissers van Oegstgeest. Turk deelde mee 'dat hij er nog een nachtje over zou slapen', maar hij kwam niet opdagen. „Omdat ik doodziek was van die brief. Ineens had ik Feyenoord heeft nu ook ge noeg van Turk. Ab Greijn: „Jam mer, want het is een verschrik kelijk goede speler. Ik had ge hoopt dat hij bij ons zou slagen. Ik dacht dat Rob wat wijzer is geworden, maar dat is niet zo." Turk weet dat hij in zijn carri ère een hoop ellende heeft ver oorzaakt. „Maar ik heb gepro beerd mijn leven te beteren. In Duitsland had ik geen centje pijn. Ik kreeg geen blauwe, gele of rode kaarten. Kom ik weer te rug naar Nederland en ineens krijg ik weer moeilijkheden. Als ik mijn batje op tafel legde, kreeg ik een waarschuwing. Daar werd ik doodziek van. En daarom hoeft het voor mij alle maal niet meer. Ik heb afgelo pen weekeinde vrij gehad en dat is me best bevallen. Mis schien ga ik wel voetballen bij Bernardus." Publikatie in KNVB-blad wekt woede van Katwijk De voetbalvereniging Katwijk is boos op de KNVB. Beter gezegd: op de onder verant woordelijkheid van de KNVB werkende redactie van het bondsorgaan 'Voetbal To taal'. Afgelopen zaterdag ver scheen er in dat blad een ar tikel over de derby tussen Quick Boys en Katwijk. Daar in vergeleek de auteur het ui terlijk van Katwijk-speler Pim Langeveld met 'een regelma tige bezoeker van Perron 0', de inmiddels opgedoekte verzamelplaats voor Rotter damse heroïneverslaafden. Gisteravond tijdens de na jaarsvergadering in Sassen heim beklaagde voorzitter De Best zich bij het afde lingsbestuur over deze publi catie. Afdelingsvoorzitter Diederik van der Veen Meer- stadt legde het probleem neer bij KNVB-afgevaardigde Daan Schotting. Die vond 'dat het artikel niet door de beugel kon' en zal de kwestie in Zeist aankaarten. SCOREBORD PRIJSVRAGEN 13; Olympiakos8-13, AEK 8-12 -31-38- Lucky 10 van maandag 7 n 11 - 16- 18-23-24-25 45-48-52-59-61-66-67-72- (onder voorbehoud) Lotto 44 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 5 winnaars, elk bruto 14.961,20; derde prijs: 113 winnaars, elk 993,00, vierde prijs: 5.121 winnaars, elk 21,90; vijfde prijs. 71.198 winnaars, elk 5,00. Cijferspel 44 Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers i goed: 34 WIELRENNEN winnaars; drie cijfers goed: :wee cijfers goed: 2402 wir ijfers goed. 34 Clerc (Ned) - Durdyev (Tur) 1-1, (Sur) - Koeperman (VSt) 1-1, Jansen twee i (Rus) 2-0, Baljakin (WRu) Gantwarg (WRu) 1-1, is (Cur) 2-0, Milsjin (Oekj 19.30-20.00 BRT 1 Sport 4. Berzin (Rus) 1445, 5. Fondriest (Ita) 1242, 6. Museeuw (Bel) 1188, 7 Richard (Zwi) 1124, 8. Furlan (Ita) 1065, 9 Eki mov (Rus) 970, 10. Abdoesjaparov (Oez) 935, 30. Breukink(Ned) 556. SPORT OP TV ?5N00-*8.30 EURO. Tennis: ATP-toernooi van 17 00 w" 15 Did 2: Sport Heute 18.30-19.30 EURO Eurogoals overzicht Eu ropese voetbalcompetities. 18.39-18.47 Ned 2. Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport. 30-20,00 EURO; E .30-20.00 BRT 1 S .00-23.00 EURO: T 20.40 RAI UNO: Spc Gantwarg, Koeperman, Mil; 2, 15. Amari, N'Diayeen W Alias, Cissé en Galasjov 0 Durdyev, 21 00-21.30 BBC I A Que 2.30 N h sportprogramma, 2.16-22.34 Ned 2: Sportjournaal. 3.00-01.00 EURO: Snooker Europea m MacManus-Allison Fisher t: Sport 01.00-01.30 EURO Eurosportnieuws gpd-verslaggever PSV'er Björn van den Doelen zal precies vertellen wat er gebeur de. „Hij stak ineens een vinger in m'n oog. Tenminste, dat dacht ik. Gelukkig was het net onder m'n oog." Scheidsrechter Luinge ontging zondag bij FC Utrecht-PSV de wandaad van Edwin Gorter. De camera's van Studio Sport signaleerden het voorval wel. Gisteren besloot de tuchtcommissie van de KNVB de zaak in onderzoek te nemen. Edwin Gorter moet derhalve vrezen voor een schorsing. Vol gens de regels moeten nu eerst alle partijen (beide clubs, het arbitrale trio en de beide waar nemers) een verklaring schrij ven betreffende het incident. Op basis van die verklaringen beslist de tuchtcommissie of het onderzoek wordt omgezet in aanklacht tegen Gorter. Scheidsrechter, grensrechters en waarnemers hebben inmid dels verklaard niets te hebben gezien. Het slachtoffer, de 18- jarige debutant Björn van den Doelen, is echter duidelijk: „De scheidsrechter had gefloten voor een vrije trap. Gorter kwam boos op me af en stak in eens een vinger in m'n gezicht. Net onder m'n oog, gelukkig. Ik hield meteen m'n handen voor m'n ogen en zag toen een beetje bloed. Uit m'n oog, dacht ik eerst. Ik schrok vreselijk. Ge lukkig bleek het een sneetje te zijn net onder m'n oog." Edwin Gorter bracht na af loop als verzachtende omstan digheid naar voren dat hij zelf al drie keer was gepakt. Van den Doelen: „Niet door mij. Ik heb hem wel kort gedekt, misschien dat hem dat irriteerde. Minuten voor het incident met die vinger had hij me al in het gezicht ge spuugd." Vandaag meldt Van den Doe len zich met aanvoerder Arthur Numan in het stadion van PSV om er een verklaring op te stel len. Van den Doelen zal de waarheid op schrift laten stel len. „De beelden spraken ook voor zich." Daarmee lijkt Gorter veroor deeld. Net als bij Vitesse-speler Theo Bos is de verklaring van de tegenpartij voldoende als deze overeen komt met de televisie beelden. Jo de Min, secretaris van de tuchtcommissie: „Dan is de zaak rond. Op tv-beelden al leen kan niet worden geschorst, wel als er een verklaring komt die de beelden ondersteunt." Bij het geval van Theo Bos - elleboog contra Roda-spits Graef - was het de verklaring van Roda JC die de televisie beelden ondersteunde. Bos werd voor drie wedstrijden ge schorst. Overigens was ook bij die wedstrijd Luinge de scheids rechter. De kritiek van de voetballerij is altijd dat op deze manier vooral de topclubs worden be nadeeld: deze komen immers het meest op de televisie. De Min bestrijdt de kritiek. „Het is flauwekul. Als je door rood rijdt en er staat toevallig een camera die het signaleert, ben je ook de pineut." Rechtsongelijkheid zal er wel altijd blijven. Onlangs moet Hans Kraay bij Telstar-Hel mond Sport nog een klassieke kopstoot hebben uitgedeeld, die niet door scheidsrechter, grens rechters en waarnemer werd gezien. En ook niet door televi siecamera's, omdat die er niet waren. Bij het uitblijven van een aanklacht uit Helmond, ging Kraay in dit geval dus vrijuit. Vaker komt het voor dat voor een overtreding geel wordt ge geven waar rood op zijn plaats is. In een dergelijk geval kan de tuchtcommissie niets meer uit richten. Anders ligt het bij over tredingen die door de scheids rechter worden afgedaan met een vrije trap, terwijl de rode kaart had moeten worden ge trokken. In zo'n geval kan de tuchtcommissie - als die kennis neemt van de overtreding - als nog tot actie overgaan. De pro cedure is dan weer dezelfde: onderzoek, aanklachj, schor sing. De Min: „Dat gebeurt wei eens, bijvoorbeeld als de scheidsrechter een doodschop niet heeft gezien, maar wel een speler tegen de grond ziet gaan en op intuïtie weet dat er iets gebeurd is. Hij kan moeilijk geel of rood geven als hij niks heeft gezien. Als hij dan op preventie ve gronden besluit een vrije trap te geven, kan de tuchtcommis sie later alsnog tot actie over gaan. Bijvoorbeeld op basis van de rapporten van de waarnemer of op basis van televisiebeel den." Die tv-beelden zijn er dus niet altijd, ook al staan er camera's rond het veld. Zoals bij Roda JC- FSV waar Atteveld van Roda zijn tegenstander Linskens een (lichte) hersenschudding be zorgde met de elleboog. Niet gezien door scheidsrechter, grensrechters of waarnemer, niet door de tuchtcommissie in onderzoek genomen vanwege het gebrek aan een aanklacht, bijvoorbeeld van Edward Lins kens die schande sprak van de elleboog van Atteveld. z (Spa) 6-1 6-7 6-3, f tt(Aus) 6-4 6-3. eerste ronde: O'Brir t/Aus) Ni|ssen/Suk (Ned/Tsj) 7-6 7-6. Eerste ronde: Vacek (Tsj) - Muster (Oos/5) 6-2 7-6, Gaudenzi (lta/8) - Karbacher (Dui) 6-2 6-4, Martin (VSt/2) - Holm (Zwe) 7 6 7-6, Adams (VSt) Hlasek (Zwi) 7-5 7-6. Eerste ronde; Carbonell (Spa) Burillo (Soa) 6-2 6-3. Markus (Arg) Hadad (Col) Spadea (VSt) 6 3 2 Ranglijsten Vrouwen: 1. Graf (Dui) 355,25, 2. San chez-Vicario (Spa) 313,72, 3. Martinez (Spa) 200,86, 4. Novotna (Tsj) 162,59, 5. Pierce (Fra) 143,98, 146,98,6 Navratilo va 141,31, 7 Davenport (VSt) 124,08, 8. Date (Jap) 114,77, 9 Sabatini (Arg) 113,58, 10. Zvereva (WRu) 113,34, 17. Schultz 71,20, 48. Oremans 32,77, 54. Boogerl 28,25. 94 Rottier 16,3/, 108 Bollegraf 13.7 7, 117 Vis 13,05, 134. Muns-Jagerman 10,50, 136. Kamstra 10,34, 174 Niemantsverdriet 7,70, 179 Wegink 7,48. Mannen: 1Sampras (VSt) 48412. Agassi (VSt) 3065, 3. Becker (Dui) 297 7, 4 Iva nisevic (Kro) 2977, 5 Bruguera (Spa) 2937, 6. Stich (Dui) 2835, 7. Chang (VSt) 2642. 8 Berasategui (Spa) 2532, 9 Ed berg (Zwe) 2466, 10 Martin (VSt) 2307, nd aan kop: Newcastle 14-33; Black n 14-30; Man.United 13 28; Notting n 14-28, Liverpool 13-26. ekenland, competitie: AEK Panathin. 05.45-06.00 Did 1: Nlorgenmagazine Sport, 09,00-10,00 EURO: Ritmische gymnastiek: internationaal toernooi in Deventer 10.00-12.00 EURO: Kunstrijden op de schaats; Skate Canada. 12.00-14.00 EURO: Snooker. European Lee 16.50 BBC 2 Rugby: reet slag van de wedstri|d Schotland A vanuit Greenyards in Melrose 15.00-18.30EURO Tennis; ATP Stand aan kop: Panat 8 17; PAOK 8-16; H Schulte Bokaal naar Breukink Zonder één aansprekende over winning heeft Erik Breukink gis teren in Den Bosch toch de Ger- rit Schulte Bokaal voor de beste profrenner van 1994 uitgereikt gekregen. De Club van 48 be loonde de coureur eerder met deze trofee in 1987, 1990 en 1993. De Toboga beker voor de ren ner van de toekomst ging naar Max van Heeswijk. De Limbur ger tekende onlangs een prof contract bij de Motorolaploeg van Hennie Kuiper. Ingrid Ha ringa kreeg voor de tweede maal de Keetie van Oosten-Ha- ge Bokaal. De politie-agente uit I loofddorp prolongeerde op de baan in Palermo haar wereldti telpuntenkoers.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19