'Alphense markt niet verplaatsen' 'Hé, waarom rij ik nu niet weg?' Leiden Regio Opbrengst bazaar Warmond valt tegen MAANDAG 7 NOVEMBER 1994 Vandaal op heterdaad betrapt leimuipen Een 20-jarige Leimuidenaar is zaterdagavond betrapt bij het afbreken van een verkeersbord aan de Ieplaan in zijn woonplaats. Agenten waren getuige van het vandalisme en slin gerden de man op de bon. School doelwit dieven Inbrekers v het afgelopen weekeinde actief in de Wilddreef was in de nacht van za ngeslagen Leiderdorp. Een school terdag op zondag doelwit. De daders kwi raam binnen en probeerden computerapparatuur mee te ne men. Die viel echter en raakte daarbij beschadigd. De inbrekers vertrokken met lege handen. Inbrekers Lasso gepakt roelofarendsveenTwee Rotterdammers, 33 en 37 jaar oud zijn zaterdag in de Haarlemmermeer aangehouden. De twee hadden 's ochtends ingebroken in een bedrijf aan de Lasso in Roelo- farendsveen. Zij namen een geldkistje met nog onbekende in houd mee. Daarbij werden ze gezien dóór getuigen, die signale ment en een beschrijving van de auto doorgaven aan de politie. Autokrakers aangehouden in Alphen alphen aan den run Twee Hagenaars (40 en 26 jaar oud) zijn aangehouden nadat ze vrijdagavond een auto hadden opgebro ken aan het Alphense Sterkenburg. De eigenaar zag de twee zijn auto openbreken. De 26-jarige ging er lopend vandoor, de 40-ja- rige met een auto. Bij een achtervolging raakte de eigenaar de auto kwijt, maar de man kon later door de politie worden aange houden. De 26-jarige werd later op de avond in zijn woonplaats gearresteerd terwijl hij daar weer een auto kraakte. Alphense jongens mishandeld alphen aan den run» Twee Alphense jongens (18 en 19jaaroud) zijn zaterdagochtend vroeg mishandeld door een vijf andere jeugdigen. De twee liepen rond twee uur in de Julianastraat en werden van achteren gegrepen. Een van hen moest naar het zie kenhuis met letsel aan het gezicht, maar kon na behandeling weer naar huis. De jas van de andere jongen werd afgepakt. De politie zoekt getuigen van de mishandeling. Winkeldiefstal met geweld ij den run» Een 34-jarige winkeldief, een bekende v de Alphense politie, heeft zaterdag twee vrouwelijke perso neelsleden van een kledingwinkel op de grond gegooid bij een poging te ontsnappen. De man had drie truien gestolen, maar werd gesnapt. Een personeelslid probeerde de man tegen te houden. Zij werd bij de keel gegrepen en tegen een muur ge gooid. Een ander vrouwelijk personeelslid werd op de grond ge smeten. Buiten kon de inmiddels gewaarschuwde politie de man aanhouden. Hij wordt, omdat hij al eerdere winkeldiefstal len pleegde, vastgehouden en voorgeleid aan de officier van jus titie. Boot ramt brug Heimanswetering alphen aan den run Een 44-jarige schipper uit Maasbracht heeft met zijn boot vol zand de brug over de Heimanswetering ge ramd. De boot raakte lek maar bleef door ingrijpen van de brandweer drijven. Bij een poging het gat in de romp te dichten raakte de schipper aan zijn hand gewond. Hij moest wofden be handeld in het ziekenhuis. De brug raakte niet beschadigd. Oegstgeestse slaat over de kop oegstgeestEen 33-jarige Oegstgeestse is gistermiddag met haar auto over de kop geslagen op de Waldeck Pyrmontlaan in haar woonplaats. De vrouw reed in gedachten-verzonken een inham in de weg in en zag reflecterende paaltjes over het hoofd. Daar reed zij vol tegen aan en sloeg vervolgens over de kop. De Oegst geestse kwam met een lichte beenwond vrij. De auto is totaal vernield. gulden. Dat is iets minder dan gebruikelijk. Woordvoerder B. Mackaay kon niet direct aangeven wat de oorzaak was. „Het was mooi weer en er waren er nog zes of zeven in de omgeving", gaf hij als mogelijke verklaring. Ook de traditionele kaas- en wijnavond werd niet zo goed bezocht als gewoonlijk. „Dat scheelt toch in de omzet van het rad-van-avontuur", aldus Mackaay. Aan de inzet van de vrijwilligers heeft het niet gelegen. Afgelopen vrijdag en zaterdag waren er veel in de weer om zoveel mogelijk geld bijeen te brengen voor het onderhoud van het kerkgebouw en de Diakonie. Deze laatste instantie schenkt het geld aan de Stichting De Ruiter in Rijnsburg, die hulpgoederen inzamelt en vervoert naar Roemenië. In tegen stelling tot het publiek bleven de sponsors de bazaar trouw, evenals de handelaren die vrijdagavond bij tientallen op de koopjes van de rommelmarkt afkwamen. foto dick hogewoning Ook een chauffeur moet wennen aan de Interliner Inbrekers slaan toe in Warmond Reclame moet het vaak hebben van lekker in het gehoor liggen de kreten. Zo trek je de aan dacht. Ook al weten de klanten dat er sprake is van een tikkeltje overdrijving. Neem nou de spotjes op tv en de grote adver tenties in de krant voor de In terliner, een nieuw model snel- bus voor de middellange af stand. Een bus van de VSN, de overkoepelende organisatie van alle streekvervoerondernemin- gen in Nederland. In hoeverre klopt het geschetste beeld met de werkelijkheid? Een vraag die alleen valt te beantwoorden door een tochtje mee te maken. In dit geval van Alphen aan den Rijn naar Schiphol. Op zondag 6 november, de eerste dag dat de bus de weg op gaat. 'Interliner, je kunt hem niet mis- Het wachthokje bij het Centraal Station in Alphen heeft heel herkenbare kleuren. Blduw en groen. Het hokje is alleen aan de kleine kant. Chauffeur B. Voortman uit Ter Aar onder vindt dat. Voor het station stopt hij met zijn Interliner. Een me ter of twintig van het wachthok je. Om aan een collega te vra gen waar de halte is. „Dit is mijn eerste rit", verklaart hij. „Ik heb al wel een proefritje ge maakt en de route uit mijn hoofd geleerd. Maar hoe de hal te er uit ziet, zie ik nu pas voor het eerst." 'Vast onderdeel van de halte zijn voorzieningen als telefoon en Green Point. De actuele tijd kunt u aflezen op de digitale klok De telefoon bij de beginhalte in Alphen moet nog worden opge hangen. En ook de beloofde di gitale klok werkt nog. niet. „Maar in Leimuiden doet alles het al", zegt Voortman. 'Net zo snel, comfortabel en betrouwbaar als uw eigen auto. Het is 13 uur 40. Voortman wil vertrekken en geeft gas. „Hé, Uit i op De Interliner in Alphen, voor het eerst op weg naar Schiphol. waarom rij ik nu niet weg? O, nu wel. Weet je, de andere bus waar ik op rij is een automaat. Deze heeft een gewone versnel ling. Da's even wennen. Maar het heeft wel een voordeel. Je rijdt comfortabeler omdat je minder toeren hoeft te maken dan bij een automaat. En je kunt ook afremmen op de mo tor. Voor een chauffeur zijn het fijne bussen. Voor de passagiers trouwens ook. Je kunt zelfs je jas ophangen." promoot in de 197. Ik leg het joh, geef mij een pakje folders, dan deel ik ze wel rond. Nou, ze had er nog maar drie over. Ik had natuurlijk wel de microfoon open laten staan, zodat de hele bus het gesprek kon horen. De leken me enthousiast." dm, licht en modern. Daar valt geen speld tussen te krijgen. Het interieur is deze middag vooral ruim. Er is plaats genoeg voor een chauffeur en een persmuskiet. „Op zondag is het altijd rustig", zegt Voort man. „Ik rijd dan wel eens met de 197. Ongeveer dezelfde rou te. Ook niet veel mensen. Maar ik verwacht wel meer van de In terliner. Ik heb deze bus ook ge- Op tijd rijden kan, omdat de Interliner op veel plaatsen voor rang krijgt. Bij verkeerslichten bijvoorbeeld of via vrije banen en de vluchtstrook. Op tijden rijden kan, maar dat wil niet zeggen dat het ook al tijd gebeurt. Voortman kijkt op zijn dienstregeling. De digitale klok in de bus geeft 13 uur 57 aan. „Van Bakhuizenlaan Lei muiden. Hé, punt 54. Dus ik ben al over tijd. Maar ja, ik kan toch echt niet harder rijden." Op Schiphol heeft hij de tijd al weer bijna ingehaald. De ge plande aankomst is om 14 uur 09. De bus staat stil om 14 uur foto ben de bruyn 10. „Toch redelijk", zegt Voort- De reclame voor Interliner, een hoop geschreeuw derhalve en weinig wol? Welnee. De bus is echt comfortabel en rijdt vlot. Gun 'm alleen even de tijd. Want niet alleen u, passagier, moet wennen. Ook voor de chauffeurs is het een nieuw ver voermiddel. Al verdient Voortman nu al een pluiri}. Hij is een zeer vrien delijke chauffeur, die zich on derweg niet opwindt. Ondanks alle wegpiraten. „Ze weten nog steeds niet dat ze me binnen de bebouwde kom voorrang moe ten geven als ik wil wegrijden bij een halte. Maar daar trek ik me niks van aan. Het is mijn werk het de passagiers zo veel mogelijk naar de zin te maken." Die reclamekreet klopt in elk geval als een bus. Marktkooplieden en winkeliers eenduidig De Alphense weekmarkt moet blijven zoals zij is. Niet verspreiden over verschillende dagen of plaatsen. Zowel de marktkooplieden als de middenstanders zijn het er over eens dat de huidige plek van de markt op het Thor- beckeplein de beste is. Splitsing zou tot gevolg hebben dat de markt aan aantrekkingsklacht verliest. komst van de markt op het Thorbeckeplein, heeft de ge meente door BDO Adviseurs uit Vught een onderzoek laten .doen. Het adviesbureau komt tot de conclusie dat het plein aan de rand van het Alphense winkelgebied - ondanks de pro blemen - de beste plaats is voor de markt. De adviseurs stellen voor de lege ruimte op de niet- marktdagen te benutten voor allerlei 'plein-activiteiten'. Uit breidingsruimte voor de markt zou gevonden moeten worden in de winkelstraten die aanslui- De gemeente speelt sinds een paar jaar met de gedachte het een en ander te veranderen aan de zaterdagse markt op het Thorbeckeplein. Het plein is ei genlijk te krap voor de markt en bovendien verhindert de markt de verdere ontwikkeling van het Thorbeckeplein. Op de zes da gen per week dat er geen markt is, is het plein een grote verlaten vlakte. Om een goede afweging te kunnen maken over de toe ten op de huidige markt. De marktkooplieden zijn in overgrote meerderheid enthou siast over het Thorbeckeplein. Door het grote aantal kramen op een beperkte oppervlakte zijn de paden weliswaar erg krap, maar daar hebben de kooplui 'mee leren leven'. Vijf entachtig procent wil dat de markt op haar huidige stek blijft. Opvallend is dat de winkeliers in De Aarhof graag zouden zjen dat Alphen er een tweede marktdag bij krijgt. De winke liers willen op deze manier het winkelgebied aantrekkelijker maken voor bezoekers uit de re giogemeenten. Zij hebben de indruk dat steeds meer poten tiële klanten verdwijnen naar Gouda, Waddinxveen en Bos koop. Alphense familie vindt tand van rat in pizza alphen aan den run jan westerlaken Een Alphense fainilie heeft haar visite dit week einde ongewild getrakteerd op een pizza waarin het tandje van een dier - vermoedelijk een rat - was verwerkt. De 'lekkernij' was alkomstig van een pizzabakker uit Alphen aan den Rijn. Toen de familie het tandje had ontdekt, stapte ze er in eerste instantie mee naar een dieren arts. Hij legde het onder de microscoop en be vestigde dat het inderdaad om een tand ging. De dierenarts kon echter geen uitsluitsel geven over de vraag om wat voor tand het ging. Die oplossing kwam niet veel later van de pizzabakker zelf. De familie verwittigde hem van de vondst, en binnen de korste tijd stond hij met nog iemand voor de deur. Zonder dat de twee hiertoe waren uitgenodigd, stapten zij de woning binnen, maakten veel stampei en be dreigden de bewoners en de visite. De twee mannen eisten vervolgens het tandje op dat de familie in de koelkast had gelegd voor de Keuringsdienst van Waren. Die zou het klein ood vandaag komen ophalen, en tevens de pizzabakker met een be? Om nog meer problemen te voorkomen ston den de Alphenaren het tandje af, waarop de pizzabakker zei dat het van een rat was. Hij kwam het opeisen, zo zou hij hebben gezegd 'omdat hij zijn zaak niet voor een tientje naar de knoppen wilde laten helpen'. De Alphense familie en haar visite hebben hel voorval bij de politie gemeld, maar nog geen aangifte van huisvredebreuk gedaan. ping aan het Oosteinde in War mond zijn zaterdagnacht een schotelantenne, een decoder en vijftien cd's gestolen. De schade voor de Haagse eigenaar be draagt 2000 gulden. Uit een res taurant aan de Dorpsstraat is zaterdagnacht geld gestolen. Klopper mogelijk hoofdofficier van justitie in Alkmaar voorschoten/alkmaar gpd De Voorschotense I.E. Klopper- Gerretsen wordt voorgedragen voor de functie van hoofdoffi cier van justitie in Alkmaar. Mr. Klopper is nu waarnemend hoofdofficier in het arrondisse ment Den Haag en fungeert ruim drie jaar als hoofd van de regio Leiden. Mevrouw Klopper (44) is in beeld voor de opvolging van A. Josephus Jitta die tot 1 oktober de leiding had bij het Alkmaarse parket. Jitta was daar twaalf jaar hoofdofficier en vertrok naar het ministerie van justitie. Offi cier E. Bueno staat nu tijdelijk aan het hoofd van het Alkmaar- se OM. Mevrouw Klopper was in 1991 voorzitter van de 'commis sie Klopper' die in het belang van de verkeersveiligheid be pleitte om boetes voor verkeers overtredingen te verdubbelen of te verdrievoudigen. Mevrouw Klopper erkent dat ze kandidate is, maar wijst erop dat een voor dracht nog geen benoeming is. „Ik hoop dat het snel rond is." Naar verwachting hakt minister Sorgdrager binnen enkele we ken de knoop door. In Alkmaar wil officier Bueno pas op de voordracht reageren als die in een benoeming is om gezet. Officier van justitie N. Zandbergen van Den Haag be stempelt het mogelijk vertrek van mevrouw Klopper als 'een stevig verlies'. „Ze is een prima collega en een geweldige vakvrouw." Afritten bij Sassenheim tijdelijk dicht sassenheim conny smits Door werkzaamheden aan de zogenoemde geleiderail op rijksweg A44 zijn drie op- en afritten in Sassenheim in de loop van de volgende week 's nachts gesloten. Het verkeer zal tijdens de afsluitingen door middel van routeborden wor den omgeleid. In de nacht van 14 op 15 en van 15 op 16 november is de afrit van het benzineverkoop punt van de Fina voor verkeer afgesloten tussen 22.00 uur 's avonds tot 6.00 uur 's ochtends. De nacht daarop is de afrit Voorhout-Noordwijk aan de beurt, en wel van 's avonds 20.00 uur tot 's morgens 6.00 uur. De oprit Klinkenberg wordt in de nacht van 17 op 18 no vember onder handen geno men, eveneens van 's avonds 20.00 uur tot 's ochtends 6.00 Fancy-fair Oud Ade druk bezocht oud ade mark volwaterbeien en ballengooien waren in trek. De opbrengst van de fan- het dorps- cy-fair bedroeg 54.500 gulden. iets minder dan vorig Bomvol was het huis van Oud Ade gelopen weekeinde de jaarlijkse fancy-fair werd gehouden. Nieuw was het stokkenvang- spel. Maar ook de vertrouwde spelen zoals het schieten, grab- Het geld gaat naa gingsleven, het dorpshuis v; Oud Ade en de jaarlijki gaansdag voor bejaarden. uit- B-status voor golfers Warmond baancommissie, G. Visser, komt de 'B' voor de Kagerzomors pri des op tijd. „We liggen perfect op schema. In 1993 moest de baan open, dit jaar wilden we de B-status binnenhalen en vol gend jaar hopen we op de A- Voor de 'A' is een clubgebouw vereist. Momenteel zijn de gol fers te gast bij de schaatsers van de Warmondse ijsclub in de Veerpolder. Visser verwacht dat Het clubgebouw eind 1995 een feit zal zijn. De aanvraag voor de bouwvergunning wordt bin nenkort behandeld. De baan van de Warmondse golfclub Kagerzoom heeft van de Nederlandse Golf Federatie de zogenaamde B-status gekre gen. Op de baan tussen de Leid- se Merenwijk en de Warmondse Veerpolder kunnen hierdoor of ficiële wedstrijden worden ge speeld. Voor de 450 leden van de club betekent de 'B' een fi nancieel voordeeltje als ze op banen elders in het land willen golfen. Ze kunnen dan profite ren van het lagere tarief. Volgens de voorzitter van de roelofarendsveen Een leuke middag, maar te weinig toeschouwers. Dat was de overheersende gedachte n bezoekers en organisatoren bij de promotiedag voorde gehandicaptensport. Burgemeester Meerburg n Alkemade gaf gisteren om half één het startsein aan slechts een kleine honderd bezoekers. De deuren n het sportcomplex De Tweesprong in Roelofarendsveen waren tot half zes geopend voor iedereen die wilde kijken of meedoen met een van de sporten voor gehandicapten. Er waren onder meer demonstraties n waterbasketbal, rolstoeldansen en schermen. Uit Aalsmeer was een topteam van rolstoel basketballers aanwezig. De middag werd muzikaal afgesloten door Die Blumenlander Musikanten. „Helaas wisten niet veel Veenders de weg naar het sportcomplex te vinden", zei een van de initiatiefnemers teleurgesteld. Desondanks leeft het plan om het evenement volgend jaar te herhalen. foto ben de bruyn

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 9