Leiderdorp slaagt voor eerste test t Dubbele nederlaag poloërs De Zijl TYPES SCOREN LZ 1886 steekt boven concurrentie uit Verslapping leidt tot verlies MSV Sport r: v- TECHNISCHE 15 NOVEMBER OPOE OPEN 0AG Zijl/LGB 'ontneemt' eigen zwemmers titel MAANDAG 7 NOVEMBER 1994 Het geloof in het eigen potentieel bij de vrouwen van BV Leiderdorp is sterk. Ondanks de winst tegen het voor de wedstrijd ook nog ongeslagen Cangeroes namelijk waren de coach, noch de speelsters echt in een juichstemming. Goed, ze hadden wel redelijk gespeeld, maar niet naar de mogelijkheden. ,,Het is jammer dat de bankspeelsters uit de junioren niet mee konden doen vandaag vanwege hun uitwedstrijd in Groningen. Daardoor konden we niet echt goed doorzetten", aldus coach Henk-Jan Piket na de vrij gemakkelijke 81-63 overwinning. Het gemis van Mariska van Zegveld en Birthe van der Voort (de twee junioren) deed zich echter ook bij haar voelen. Schuit: „Als Sandra Budding (de center naast Schuit, red.) niet zo lekker speelt zoals vandaag is Van Zegveld nodig. Zonder haar moet Mimi Koivisto inside gaan spelen en dat is niet echt een center, al speelde ze wel goed vandaag." LEIDERDORP JUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER Daarmee bedoelde hij dan vooral de manier waarop Lei derdorp in de tweede helft voor de dag kwam. De scherpte die vooral aanvallend in het eerste bedrijf aan de dag werd gelegd ontbrak toen enigszins. Piket: „We spelen een aanval die veel energie vergt, omdat er veel moet worden gelopen. Als je dan ook nog maar acht speel sters tot je beschikking hebt zoals vandaag, dan wordt het moeilijk om continu op het zelf de niveau te blijven spelen." Inderdaad speelde de thuis ploeg wederom een wat wisse lende wedstrijd. De eerste'helft Was met name aanvallend van een hoog niveau. Renate Sluys kon zich beperken tot het leiden van de aanval omdat vooral Si- mone van Meurs en Marianne Schuit gemakkelijk scoorden. Desondanks bleef Cangeroes een tijdje goed bij. De Utrechtse vrouwen knokten zich terug tot 33-27 na veertien minuten na een 31-15 achterstand. Een tus- sensprint van Leiderdorp zorg de er echter voor dat bij rust de wedstrijd al in de tas zat: 50-32. Schuit Over de eerste helft was ook Schuit, ook als eerste divisie speelster wederom geselecteerd voor het Nederlands team, bij zonder te spreken. „Het ging echt lekker toen, ik scoorde ge makkelijk. Helaas zat ik in de tweede helft snel in foutenlast omdat ik een paar lullige foutjes kreeg. Met vier fouten speel je tocH wat voorzichtig en gaat het iets minder. Maar ik ben wel blij hoor, want ondanks dat ik denk dat we van niemand bang hoe ven te zijn, was ik toch wel wat zenuwachtig van te voren", al dus Schuit. Leiderdorp elijk in de Achilleshiel De achilleshiel 1 ligt echter beste speelster Renate Sluys. De guard kan zo'n stempel op een wedstrijd zet ten, dat het bij andere speel sters de neiging kan geven in moeilijke situaties voornamelijk naar haar te kijken. De tweede helft tegen Cange roes was dit ook het geval en Sluys scoorde dan ook meer dan de helft van de punten van de ploeg in die periode. Als ze echter in een wedstrijd een keer wél kan worden afgestopt of een blessure krijgt moet iemand an ders de verantwoordelijkheid pp zich nemen en of dat lukt zal pas dan duidelijk worden. Wanneer Sluys gezond blijft lijkt er echter geen vuiltje aan de lucht. Ook in de eredivisie kon ze niet in bedwang worden gehouden door haar verdedi gers. Bovendien bezit Leider dorp voldoende speelsters die ook genoeg klasse bezitten om het de tegenstander moeilijk te maken.M Cangeroes heeft dat onder- vohden en zal de kampioensas piraties wel terzijde hebben ge schoven: de 81-63 eindstand spreekt wat dat betreft boekde len. Scores Leiderdorp: Sluys 32, Schuit 19 (10 reb.), Van Meurs 13, Koivisto 10. Renate Sluys (rechts) scoorde 32 punten voi -as door haar opponente gisteren niet af te stoppen. De guard van r de ongeslagen koploper in de eerste divisie. foto Leiderdorpse meisjes stroef Voor de meisjes junioren van Leiderdorp verliep de wed strijd in en tegen Groningen gisteren nogal stroef. De thuisploeg wist zelfs een voorsprong te nemen in de eerste helft, al moest die bij rust (26-31) weer aan Leider dorp worden overgedragen. In het begin van de tweede helft pakte lijstaanvoerder Leiderdorp de beslissende voorsprong. De 26-45 na ze ven minuten bleek genoeg om de overwinning te beha len. Groningen kwam nog wat terug maar bleef kans loos: 43-53. Scores Leiderdorp: Van Zeg veld 14, Wagemaker 8, Van Rooijen 8. Het overzicht en de erva ring ontbreekt nog bij de meisjes junioren van Grasshoppers. In de wed strijd tegen Akrides in IJmui- den namen de Katwijksen bij rust de leiding (23-25), maar bleken ze niet in staat die vast te houden. In plaats van positie te kiezen liep men in de tweede helft achter de te genstandsters aan. Akrides kon daardoor gemakkelijker aan scoren toekomen dan in de eerste helft. Omdat Grasshoppers ook aanval lend geen vuist meer kon maken ging het uiteindelijk met 59-53 ten onder. Scores Grasshoppers: Buis 13, T. Versteeg 8. Tegen koploper Canadians in Amsterdam toonden de jongens junioren van Leider dorp wederom aan op de goede weg te zijn, maar ble ven ze ook wederom zonder winst. De gehanteerde zone verdediging zorgde er voor dat Leiderdorp goed in de buurt kon blijven. Een paar minuten in de tweede helft was het verschil slechts vijf punten (44-39), maar de gro tere ervaring en rust in het spel van de thuisploeg deed zich toen gelden. Canadians liep uit naar 74-55, maar ze gevierde uiteindelijk slechts met zeven punten (74-67). Scores Leiderdorp: Smeding 17, Knijnenburg 11, Kool 10. WATERPOLOMEDEWERKER LZ 1886 is voornemens terug te keren naar de hoofdklasse. Na de degradatie vorig jaar en het opstappen van Niels Zuidweg staat de formatie van Jan Bree- develd toch keurig bovenaan in de eerste klasse. Met 10 punten uit 5 duels en een doelsaldo van 56 voor en 32 tegen steekt LZ boven de concurrentie uit. Oogstrelend is het spel zeker niet maar de Leidse degelijk heid bezorgt menig tegenstrever veel hoofdbrekens. Zo ook te gen UZSC dat na een weinig hoogstaand potje met een 9-5 nederlaag afdroop. Dit tot groot ongenoegen van handenbinder Rob Bijeman die in de eerste periode al lijdzaam toezag hoe zijn ploeg op een 3-0 achter- stand werd gezet. In woord en gebaar trachtte hij zijn mede spelers te inspireren tot grotere daden. Het 'oude' USZC for ceerde wel meer overtalsiuaties dan LZ (10 om 6) maar daar schoot de promovendus niet veel mee op. Door mooie doel punten van Jan Langerhorst en Ben Olde Olthof (een fraaie stootbal in de vierde periode) handhaafde LZ zijn ongeslagen status. Doelpuntenmakers LZ 1886: Mirko Zuidweg 3, Ben Ol de Othof en Jan Langerhorst 2, Michel van der Zeeuw en Jan de Graaf 1. Eersteklasser Vivax blijft in het kielzog van streekgenoot LZ 1886. Na de 8-2 nederlaag tegen HZ/Zian revancheerde de ploeg van Marc van Belkum zich door tegen het taaie Merwede met gespierd spel op de proppen te komen. Het conditioneel sterke Vivax vocht zich in de slotfase naast en over de Dordtenaars: 13-11. Het laaggeklasseerde Merwe de had lange tijd uitzicht op een beter resultaat. Na twee perio des konden Johan Hageman en de zijnen bogen op een 5-7 voorsprong. Een produktieve bui van Serge Dietz gooide roet in het eten. De handige mid- voor uit Oegstgeest legde zijn bewaker meermalen in de luren en scoorde 6 keer. Voor het ver strijken van de derde periode kwam Vivax langszij om in de laatste periode definitief toe te slaan. Doelpuntenmakers Vi vax: Ivo Dietz en Aarjan Lau- rense 3, Hans Treisburg 1. Katwijk verkeert in grootse vorm. Het tot nu ongeslagen DAW uit Akmaar kreeg van de frank en vrij spelende Katwij- kers met 12-5 ldop. De zeekan- ters gaven met een 5-1 voor sprong hun visitekaartje af in de eerste periode. En nog was de strafexpeditie niet ten einde. De uitmuntende Kjelt Boonstoppel nam het voortouw en legde met vijf treffers de Alkmaarders op de pijnbank: 9-2. Reden voor coach Hugo Boo- stoppel een aantal geblesseerde basispelers rust te gunnen. Het te hard spelende DAW profi teerde en gaf de stand nog een draaglijk aanzien. Doelpunten makers Katwijk: Ronald Heem- rood 3, Martin Jonker, Hans Schaap, Alex Sieval en Dirk Haasnoot allen 1. Tweedeklasser WZK zag een goede reeks afgebroken door een 12-14 nederlaag tegen Het Dolfijn. Vooral in verdedigend opzicht liet WZK het afweten. Sassenheim gaat dit jaar voor de titel. Na de 7-2 overwinnig op Oceanus staat de derdeklas ser fier aan kop. Rob Burgmeyer scoorde 2x. Koudekerk had de zege voor het grijpen tegen koploper EZPC. Met nog anderhalve mi nuut te spelen stond men op een 7-5 voorsprong. Toch liet de ploeg van Mare Kimpel de winst nog glippen (7-7). Lars Bergsma scoorde 2x. De vrouwen van LZ leden een kansloze 11-3 nederlaag tegen koploper OZPC, Yvonne Franke, Simone Molders en Ellen Hoog- enboom scoorden de Leidse treffers. De Zijl won met 10-5 van de reserves van Brandenburg. Danny Dubbeldeman en Ingrid van Veen scoorden 4x. AZC pakt eerste zege tegen PSV WATERPOLOMEDEWERKER AZC/Alphen heeft zijn overwinning op zak. Na de 7-7 de nodige problemen met PSV. remise tegen medekampioens- Zaterdag was daar geen sprake kandidaat Polar Bears werd PSV uit Eindhoven met 13-7 opzij gezet. In het verleden had AZC Open Dag bij INN0VAM in Nieuwegein voor jongeren met interesse voor auto's vrachtwagens, dieselmotoren, fietsen, brorn- en motorfietsen. Informatie over onze unieke opleiding en: werken en leren tegelijk! Verder: Auto van de Toekomst, mountain bike-racen,Maserati's op de testbank, een on gevallensimulator, proefritten met een ECO-auto en trikes, lig fietsen, rallywagens en nog veel meer. Ouders mogen ook mee. Meer info? Bel gratis 06 - 0226556, ook om je op te geven HAAL MEER UIT JE TECHNISCHE KNOBBEL: van. De voormalige subtopper zag met lede ogen clubtopsco- rër Marco van der Kuilen ver trekken naar De Robben. Kwali tatief hebben de Eindhovenaren flink ingeboet en AZC profiteer de optimaal. Via de setstanden 2-4 en 3-7 liep AZC in de derde periode uit naar 8-5. De zone die AZC han teerde was geen succes. PSV kwam terug tot 8-6. Trainer Kranstauber nam geen risico en sommeerde zijn spelers gaan op pressing. Deze strijd wijze leverde direct resultaat op. Gijsbert van der Leden evenals doelman Wim Vermeu len goed op dreef. Beschamend De Zijl/LGB had in het eerste competitieweekeinde geen suc ces. Na de beschamende 23-8 bekernederlaag vorige week te gen De Robben bracht de ploeg van Ruud Plouvier het er zater dag een stuk beter af. De Zijl verloor met 7-11 van De Rob ben die met Sander Cramer van de Boogaard een sterke speler in de gelederen had. De Leide- naars misten zaterdag zo'n koe le schutter hoewel George van Reyn zich in de eerste periode ontpopte als afmaker. De eerste JPij i iü! JWTA George van Reyn (rechts) van de Zijl/ LGB is in duel verwikkeld met Benno Uzer v Zijl-treffers waren van zijn hand. Later kwam de boorrdan- het stuk niet In de tweedje periode liet de Zijl het liggen. De Hilversummers liepen uit naar 3-7. Een score die tot het laatste fluitsignaal in tact bleef. De arbiters stonden na afloop in het middelpunt van de belangstelling. En inderdaad, vooral arbiter Drieenhuizen bakte er niet veel van. Doelpuntenmakers De Zijl: Ge orge van Reyn (2) en Marco Kerkvliet (2), Niels Joor, Ron Ligtvoet en Joachim Ruysscher. Beter Een dag later kwam de Zijl heel wat beter uit de verf. Het ambi tieuze ZPB won met 8-6 maar het tegenspel van de Leidse ploeg doet voor de toekomst het beste vermoeden. Men was met name tevreden over de inhaal race die bij een 7-2 stand werd ingezet. De 7-5 gaf genoeg per spectief op een beter resultaat. Helaas waren de numerieke meerderheden aan de Zijl be- i MSV hebben .il een paar keer ondervonden wat het betekent om in de promo tiedivisie te verslappen. Het spel van de Noordwijkers is in prin cipe goed genoeg om in de top mee te draaien, maar mindere fases in een wedstrijd worden nou eenmaal afgestraft. Tegen Dunckers controleerde MSV driekwart van de tijd het spel. Het ene kwart waarin dat niet zo was bleek genoeg om toch nog met 75-79 ten onder te gaan. Na vijf minuten in de eerste helft leek het een hele moeilijke wedstrijd voor de thuisploeg te worden. Bart Driessen verzwik te zijn enkel en was niet meer beschikbaar voor de volgende 35 minuten. Desalniettemin bleef MSV de beter ploeg en leidde het bij rust met 40-32.* Zes minuten in de tweede helft was het zelfs 54-41 en leek de buit al bijna binnen. Daarna ging het echter mis. De bezoekers overspeelden de forwards van MSV, waardoor Rick Driessen ging forceren. Zijn drives hadden evenwel niet het gewenste effect. De aanval stokte namelijk en Dunckers kwam terug en nam zelfs een voorsprong. Bij 72-77 tien se conden voor tijd schoot Steen voorden nog een driepunter, maar de vrije worpen van Steve Deul daarna bepaalden de eind stand op 75-79 en lieten MSV met een kater achter. Scores MSV: Dogo 21, Koek 10, Van Velzen 10. Bij BS Leiden wil het op dit moment niet zo lukken. Op het verlies tegen Groene Uilen vori ge week volgde zaterdag een nederlaag in Wijchen tegen Wy- ba. Vorige week ontbrak het vooral aan nauwkeurigheid in de passing; dit weekend bleek het schot te zwak. Slechts 30 procent van de doelpogingen van de Leidenaars was raak, waarmee gelijk de belangrijkste oorzaak van het verlies ge noemd is. Het vertrouwen ontbreekt momenteel bij Leiden. In de eerste helft bleven de bezoekers namelijk wel bij (42-36 rust stand), maar een goed begin na de hervatting van Wyba bleek genoeg voor de overwinning. De 60-47 stand na tien minuten bracht Leiden, zonder Kallen berg en met Paul Rosdorff als coach, in een dalletje en geen van de spelers bleek in staat de ploeg daar uit te halen. Alleen Huybens en Ginjaar konden aanvallend een vuist maken, verdedigend ontbrak de scherp te in het team. De laatste tien minuten van de wedstrijd ble ken uiteindelijk niet meer van belang: 80-61 verlies voor Lei den. Scores BS Leiden: Huybens 19 (9 reb.), Ginjaar 13. Lisse Het bezoek aan Braggarts in Heerlen moet voor Lisse zo langzamerhand een nachtmer rie aan het worden zijn. Lisse, dat na twee nederlagen weer aan een winstpartij toe was, moest na het verlies van Harold van der Stoep met een zware enkelblessure tot het uiterste gaan om niet opnieuw aan de verkeerde kant van de score te belanden. Dat de schade tot het verlies van Van der Stoep be perkt bleef, dankte de Lisse-for matie in de slotfase aan enkele door Jeroen Koot benutte vrije worpen en de nuttige inbreng van de weer herstelde Nanno Velthuizen van Zanten, die Van der Stoep goed verving. De winst belande daardoor via 50- 54 nog bij de ploeg uit de Bol lenstreek. Scores Lisse: Van den Akker 16, Kortekaas 10. De vrouwen van Lisse zullen niet graag aan het treffen met Landslake Lions terugdenken. Net als eerder dit seizoen in Lis se wogen beide ploegen goed tegen elkaar op. Het treffen, dat aanvankelijk in een gezapig tempo gelijk opging, dreigde halverwege de eerste helft te es caleren toen Dejan Vlasic in aanvaring met de arbitrage kwam en uit het veld werd ge zonden. Lisse, dat het toen zon der inbreng van de kant moest stellen, was even de kluts kwijt en zag de thuisclub snel weglo pen naar een 36-24 voordelige marge. Onder aanvoering van de sterk spelende Esther van de Bosch kwam Lisse echter nog voorde rust wat terug (38-30). Bij 45-30 echter verslapte op nieuw de concentratie bij de thuisploeg. Lisse, dat zich niet bij een nederlaag wenste neer te lenen, na-c-p de kansen met beide handen aan en sloop dichterbij. In het zicht van de fi nish zette een 'onzichtbare' Jo ke van de Heuvel Lisse bij 65-66 voor eerst op voorsprong. Via Esther van de Bosch en goed voor de dag komende Mariëlle Ruigrok bleeï Lisse niet alleen aan de leiding, maar leek de winst nog slechts een kwestie van tijd. Een verloren sprongbal luttele seconden voor het einde werd de ploeg echter fataal. Een wanhoopsschot van trof niet al leen de roos, maar besliste dank zij het prédicaat driepunter de slijtageslag: 70-69 verlies voor Scores Lisse: Van den Bosch 32. besteed. Maar liefst vijf van die overtalsitaties liet men liggen. De ploeg van boeg beeld Werner Schonberger bleef ondanks verwoede pogingen van de De Zijl-aanval met moei te overeind. In de laatste perio de overheersten de verdedigin gen en troffen beide ploegen nog^ maar één keer het net waaronder Albert Spijker, die met een fraaie midvooractie jeugd-international Gerben Sil- vis het nakijken gaf. Ronnie Ligtvoet had er zin en scoorde 3x. Rob Dubbeldeman voegde ook nog twee treffers aan zijn totaal toe. Viertal onder dertien gediskwalificeerd LEIDEN TACO DE VRIES ZWEMMEDEWERKER Het viertal zv\ Zijl/LGB van jongens onder dertien zag een eventuele eer ste plaats op de estafettekam pioenschappen voor clubs aan zich voorbij gaan door een or ganisatorische fout van De Zijl. Daardoor eindigden de vier roemloos achterin het klassement. De jongens onder elf van LZ 1886 prolongeerden hun titel met overmacht. Sven Meijers, Diederik Huy- bers, Twan Martijn en Arnoud van Haastert van De Zijl/LGB begonnen de dag goed door de 4x1 OOrn school voor jon gens onder dertien te winnen in 5.34.2. Daarna werd ook de 4xl00m wissel winnend afge sloten. Een race waarin Meij ers zich als openingszwemmer met 1.09.94 kwalificeerde voor de winterkampioenschappen en Huybers met 1.11.1 drie tel len van zijn persoonlijk beste tijd afzwom.. Vreugde alom, dachten ook de vier van De Zijl, maar de wedstrijdleiding dacht er anders over. Op het inschrijvingsformulier voor dit nummer kwam de naam van Sven Meijers twee keer voor. Dat was niet reglementair en dus werd het viertal niet ge klasseerd. Zonder tijd werden ze on deraan de lijst geplaatst en moesten zowel de overwin ning in deze race als de kan sen voor de eindoverwinning aan de concurrentie laten. Met een gebroken moreel eindig den de vier op de 4x100m vrij in 4.21.97 als derde en met 5.14.31 als zesde op de 4xl00m rug. Had de tijd op de 4xl00m wissel meegeteld dan was de ploeg in het eindklas- t toch nog als twee terug te vinden geweest, slechts vijf seconden achter de De mannenploeg eindigde als zesde in Eindhoven. Op de 4x1 Q0m wissel klokte het vier tal de vijfde tijd met 4.02.23. De 4x100m rug leverde met 4.12.14 een vierde plaats op, terwijl op de 4x1 OOrn vlinder als tweede werd geëindigd in 3.57.71. Niels Ouwerkerk, van huis uit poloër, evenaarde tij dens deze race zijn persoonlijk beste tijd van 1.02.61 hetgeen een knappe prestatie mag he ten. Robin Sprinkhuizen klok te met 56.87 de snelste tijd van het viertal, dat verder uit Mar cel de Natris en Chester Mars man bestond. Louis van Schaarenburg, Robert Chaudron, Michael van Schaik en Bart van Zwicht van LZ 1886 duldden geen tegen spraak afgelopen zaterdag. De 4x50m wissel en de 4x50m vrij (met Jolger Klein op de plaats van Van Schaarenburg) wer den met ruime voorsrong ge wonnen. Op de 4x50m school kwamen de vier net te kort. Deze resultaten waren ruim schoots voldoende om de vo rig jaar veroverde titel weder om in de wacht te slepen. Tijdens de clubkampioen- schappen van LZ zwom Rem co Singeling drie limieten voor de NK sprint. Op de 50m vlin der tikte hij na 27.8 aan (met als limiet 29.2), op de 50m vrij 25.0 (26.0) en op de 50m rug 29.3 (31.0). Op die laatste af stand bemachtigde ook Bart Vermeulen een deelnamebe wijs met 29.7. Fleur Bakker zwom net hard genoeg om op de 50m vrij te mogen starten: 28.0 (28.0).

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23