Scheveningen vindt tegen Katwijk 'ei van Columbus' Noordwijk-trein dendert over Barendrecht heen Geen hosanna bij FC Lisse na dikke winst Sport Volendam is te sterk voor Rijnsburgse Boys Monsterzege Ter Leede op Oranje Wit MAANDAG 7 NOVEMBER 1994 Op voorhand leek Scheveningen tegen Katwijk een 'gelo pen' koers. Het was niet alleen een strijd tussen de num mer laatst tegen de nummer een, het was ook nog eens een confrontatie tussen een club in vorm (Katwijk) en een club, die de hoge verwachtingen nog altijd niet kon waarmaken. SCHEVENINGEN ROB ONDERWATER De prognoses bleken zaterdag op het knusse Houtrust waarde loos. Scheveningen - Katwijk werd een wedstrijd om van te smullen, met alles erop en er aan. Kees Guyt zei naderhand 'dat hij had genoten', hoewel zijn ploeg in de race om de af delingstitel een punt had verlo ren: 3-3. De trainer had diep respect voor de instelling van de tegenstander, die vanaf de eer ste minuut gedurfd een-op-een speelde tegen de onaantastbaar lijkende landskampioen. ,,Dit is de tweede tegenstander die het probeert en voor de tweede keer kost dat een punt." Het klinkt gek uit de mond van Guyt, maar hij zou willen dat iedere tegenstander zo speelt tegen Katwijk. ,,Ik had verhalen gehoord dat Volendam zo'n aanvallende ploeg was, maar tegen ons was daar vorige week weinig van te merken. Dit Scheveningen verdient een compliment, maar ik moet nog zien of ze elke week zo spelen." Respect voor de tegenstander en kritiek op arbiter De Wit. De man in het zwart gaf Scheve ningen vlak voor rust een straf schop en die beslissing kon vol gens Guyt niet door de beugel. De Wit bestrafte een vermeend duwtje van Henk Langemaat je gens Ron de Jager met een pe nalty en geel voor de Katwijkse aanvoerder. „Ik zag niks en Henk zelf zegt dat-ie ook niks deed. Zo hielp hij Scheveningen in het zadel en tot overmaat van ramp ben ik Langemaat voor een wedstrijd (het was diens vierde gele prent, red) kwijt." De kritiek van Guyt was te recht, hoewel aan de 3-3 uitslag niets viel af te dingen. De spel leider uit Heukelum strooide in de eerste helft met gele kaarten en liet ze na de rust, toen een aantal Scheveningers rijp voor rood was, op zak. Eugene Vink, hij torpedeerde Marco van der Plas, ontsnapte tien minuten voor tijd niet aan aan de voortij dige gang naar de kleedkamer. Het was een logisch gevolg van het spel van Scheveningen. De ploeg speelde op het randje. Katwijk had er maar moeilijk mee. De ploeg kwam maar niet in het vertrouwde spel. Aanjager Johan Vogelaar werd onafge broken voor de voeten gelopen dóór Hans Tellier. Aan een ge degen opbouw kwam Katwijk nauwelijks toe, ook al omdat de oranjehemden traditioneel tam waren begonnen. Wellicht was Katwijk geimponeerd door het ontbreken van slangemens Lan- geveld. De middenvelder kon vanwege een gekwetste rug niet spelen. Guyt: „Pim is een be langrijke speler, maar zonder hem moet de ploeg het ook kunnen." Stefan Roodakkers speelde op de plaats van Langeveld en de Voorschotenaar deed dat niet slecht. Nadat Carlo van Zeist in de 18de minuut uit een vrije trap van Van der Plas de score had geopend, knalde Roodak kers zeven minten later 0-2 bin nen, na voorbereidend werk van Kees Krayenoord. De score was onverdiend, want Scheveningen was de be tere ploeg en had doelman Van Duyvenbode het leven zuur ge maakt. Acht minuten voor rust kreeg de thuisploeg loon naar werken, al kreeg de ploeg van Bert van der Poppe steun van de leidsman. Tellier leverde een venijnig schot af, Van Duyven bode verwerkte de bal knap en daarna het onverwachte fluitje van De Wit. Penalty, na een on duidelijke valpartij van 'sterven de zwaan' Ron de Jager, een speler die in de Bundesliga furore zou maken met zijn to neelspel. Heerlijke pot De Jager zelf bracht zijn ploeg weer terug in de strijd. Katwijk was er niet blij mee, maar de toeschouwers kregen vervol gens een heerlijke pot voorge schoteld. Vlak na de rust schoot vuurvreter Tellier 2-2 binnen, na lankmoedig uitverdedigen van de Katwijk-defensie. Daarna was het weer de beurt aan Katwijk. De ploeg ontwor stelde zich aan de Scheveningse druk. Roodakkers en Van Zeist deelden de eerste waarschuwin gen uit, uiteindelijk vond Marco de Ridder na een perfecte voor zet van Krayenoord met het hoofd het Scheveningse net: 2- 3. Krayenoord zelf had even la ter de 2-4 op zijn schoen. De rechtsbuiten stond na een be oordelingsfout van zijn bewaker Albert van Oosten vrij voor Van der Toorn, maar de Katwijker raakte de bal volledig verkeerd. Daardoor bleef Scheveningen hoop houden op een punt. De gelijkmaker kwam elf minuten voor tijd. Na een scrimmage rolde het leer voor de voeten van Sander Klapwijk. Zijn schot leek houdbaar, maar dankzij een Katwijks been kreeg de bal ineens een andere richting: 3-3. Daarna volgde er nog een hectische slotfase. Na het rood van Eugene Vink kreeg Joh£n Vogelaar ineens de vrijheid om te voetballen. Katwijk beukte en Scheveningen hijgde. Vogelaar zejf kreeg op de valreep nog de mooiste kans, maar zijn schot verdween naast het doel. rd, Zwaan, De Rid- NOORDWUK» CHRIS 'g MEDEWERKER De door trainer Ruud Bröring op de rails gezette Noordwijk- D trein denderde zaterdag met i-i veel machtsvertoon ook over Barendrecht heen (2-0). Enig j- minpuntje was het feit dat er 's vele kansen onbenut werden gelaten. Daar staat echter veel tegenover. Het elftal blaakt van zelfvertrouwen, speelt aantrek- is kelijk voetbal en geeft zelfs ver- dedigend nauwelijks kansen i meerweg. Noordwijk, al acht competi- K tiewedstrijden op rij ongesla- i, gen, is de laatste weken duide- lijk gegroeid. De komst van ver- |s dediger Gerard van Roon heeft voor meer evenwicht in het team gezorgd.4 Bovendien ver- 'x dedigen thans niet alleen de i, verdedigers, maar ook de mid- denvelders en aanvallers. Ba rendrecht had het daar zo D moeilijk mee, dat het geen en- kele keer in scoringspositie ver- scheen. Trainer Martin van der i| Kooy: „We zijn niet aan voetbal len toegekomen. Geen moment, we kregen gewoon geen ruimte. Dat is uiteraard de verdienste s van Noordwijk, dat alle per soonlijke duels won. Anderzijds zijn wij beneden ons kunnen a gebleven." Collega Bröring durft onder- tussen voorzichtig naar boven I tè kijken. Naar koploper Katwijk om precies te zijn. Bröring: „We zijn een punt ingelopen, dat is mooi. Maar daar wil ik meteen aan toevoegen dat er bij ons niets moet. Niemand verwacht van Noordwijk een titel. Niette min kunnen we met deze groep een eind komen. Voorwaarde is dan wel dat we gevrijwaard blij ven van blessures, want de se lectie is smal. Aan de ene kant is dat lekker werken voor een trai ner. Je hebt veel minder gezeik dan bij een brede selectie. Aan de andere kant zijn we kwets baar als er spelers wegvallen." De twee doelpunten die Noordwijk tegen Barendrecht maakte, kwamen beide tot stand via kopballen van Fred Bloem. De eerste liet de cen trumspits al na zes minuten no teren. Patrick Scheurwater, naar links uitgeweken, leverde de voorzet af. Nummer twee ver scheen in de 69ste minuut op het scorebord. Wederom was Scheurwater de aangever. Dit maal plaatste hij de bal uit een vrije trap op het hoofd van Bloem. Tussen de bedrijven door miste de topscorer een drietal kansen en schoot hij op de paal. Scheurwater en Robert Vermin lieten nog rianter moge lijkheden onbenut. Beiden ver schenen onder andere oog in oog met doelman Brian Noten boom zonder daarvan te profi teren. Barendrecht kwam tot welge teld een gericht schot, dat door doelman Wim Visscher werd gekeerd. De twee spitsen, Jarno van der Wilde en Jaouad Fer- toute, lagen aan de ketting bij beurtelings Kees Smit, Martin van Kins en Van Roon. Van Kins, sober spelend, groeide zelfs uit tot de beste man van het veld. Verdedigend acteerde hij foutloos en ook in aanval lend opzicht waren zijn acties dik in orde. Een andere uitblin ker was scheidsrechter Beser. Bröring: „Een kanjer, al gaf hij. Jeffrey Stolk ten onrechte een gele kaart. Maar dat heb ik hem alweer vergeven. We maken al lemaal wel eens een foutje." Bloem („Ik begin elke wed strijd met de intentie 'winnen en twee goals maken") bracht met zijn rake kopballen zijn sei- zoe'ntotaal op twaalf. „Ik heb al tijd goed kunnen koppen," zegt hij bijna verontschuldigend. „Toen ik zeven was deed Uc het al: bal bij de eerste paal-kopbal- goal." De economiestudent is zich ervan bewust dat zijn doel punten de aandacht zullen trek ken van profclubs. In een avon tuur in het betaald voetbal is hij echter niet meer,geïnteresseerd. „Ik ben nu 23 en bijna klaar met mijn studie. Bij AZ heb ik aan het betaald voetbal geroken, maar dat is niets geworden. Laat mij nou maar lekker ama teur blijven en werken aan mijn maatschappelijke carrière. Joordwijlc Visscher; Van Kins, Rein- ders, Smit, Van Roon; Stolk, Smits; Scheurwater, Bloem, Vermin. Armetierig Zwart Wit is geen partij: 0-4 ROTTERDAM GERT-J, Mark Wotte wilde geen hosanna roepen na de 4-0 winst die 'zijn' FC Lisse op Zwart Wit '28 had geboekt. De Haagse oefenmeester in Lissese dienst deed er ook goed aan niet al te verregaande con clusies aan die dik verdiende zege te ver binden. Of de Fusieclub weer op de goe de weg is, zal immers moeten blijken te gen opponenten van een ander kaliber dan Zwart Wit. Wat de toch gerenommeerde Rotter damse vereniging dit seizoen als keur korps presenteert, is een aanfluiting voor de zaterdagse eerste klasse A. Zwart Wit '28 heeft werkelijk niets van een eerste klasser. De ploeg schiet op alle fronten ver tekort en compenseert dat met de componenten werklust en strijd. Daar is op zich niets op tegen, behalve dan dat de Rotterdammers daarbij met grote re gelmaat de grens van het in de regel op een voetbalveld toelaatbare ruim over schrijden. Behalve met de dikke winst, mocht FC Lisse zaterdag dan ook vooral tevreden zijn met het gegeven dat aan de uitbeurt op Sportpark De Vaan geen waslijst aan serieuze blessures werd overgehouden. Alleen Arnold Vermeulen moest al snel met een knieblessure het veld ruimen. En dat letsel was dan ook nog het gevolg van een botsing die in de categorie 'ongelukkig' kon worden bijge schreven. Zwart Wit '28 trof het op zijn beurt dat de leiding zaterdag in handen was van een zeer lankmoedige scheidsrechter. Van Haaften uit Kapelle zag slechts een maal aanleiding om een gele kaart te trekken. Dennis Janse kreeg dat kleurtje voorgetoverd na een fikse aanslag op Re- né Ras. Desondanks zal Janse Van Haaf ten na afloop nog een warme handdruk hebben doen toekomen. Want de voor stopper van Zwart Wit '28 mocht na die kaart verder ongestoord doorschoffelen. Zoals ook een aantal van zijn ploeggeno ten (Ardon, Van der Krogt, Vosselman en Trputac) daarvoor blijkbaar toestem ming hadden. Het pleit voor FC Lisse dat de ploeg zaterdag niet meeging met Zwart Wit '28. Op een opstootje in de rust na (com mentaar van Dennis Iliohan viel bij de thuisspelers duidelijk niet in goede aar de) hielden de Lissenaren de diverse koppies er goed bij. En werd het werke lijke doel van de reis naar Rotterdam niet uit het oog verloren. Zo goed mogelijk voetballen en vooral: Desondanks duurde het even voordat de elf van Wotte aan beide doelstellingen toekwam. De ploeg staat op dit moment niet bol van vertrouwen in eigen kunnen (daarvoor is de competitiestart ook te matig geweest) en maakte dat met name in het eerste half uur duidelijk. Er werd weliswaar een veldoverwichtje opge bouwd, maar echt imponerend was het bepaald niet wat de Fusieclub liet zien. Zelfs kwamen de geelblauwen nog een keer gelukkig weg (bij een van richting veranderde vrije trap van aanvoerder Leo Vosselman), voordat het verzorgder voetbal negen minuten voor de pauze beloond werd. Jelle Visser knalde onder kant lat raak, nadat een hoekschop van Dennis Iliohan voor paniek voor het Rot' terdamse doel had gezorgd. Diezelfde Iliohan (hij maakte zijn uitverkiezing als linkerspits meer dan waar) tekende drie minuten later zelf voor de tweede treffer. Na een snel genomen uitjvorp van Barry Opdam was Iliohan Janse en doelman Hans Eggelmeyer net iets te vlug af. Dat Visser en Iliohan vervolgens nog voor de thee meer dan riante mogelijk heden lieten liggen, was zaterdag voor het resultaat niet zo belangrijk meer. Met die 2-0 was de wedstrijd eigenlijk gespeeld. Er mocht immers niet worden verwacht dat Zwart Wit '28 FC Lisse nog serieus in moeilijkheden zou kunnen brengen. De Rotterdammers deden dat ook niet, al pleit het niet voor FC Lisse dat Peter Wickel en invaller Brian Witte ling nog dichtbij de 2-1 kwamen. Zoals het eveneens geen goede beurt kan wor den genoemd dat de mannen van aan voerder Ralph Polman zaterdag pas in de slotfase van het duel verder afstand na men van de thuisclub. Visser, op aange ven van de sterk invallende Erwin Her mes en Ras tekenden voor de nummers drie en vier van FC Lisse, dat op dat mo ment Mark Ens als vervanger van Peter Wubben in het veld wist. Wubben speel de in Rotterdam opnieuw een weinig ge lukkige wedstrijd. De spits werkte hard, maar miste op beslissende momenten vaak net de goede voortzetting. Maar wat dat betreft stond Wubben zaterdag in de bepaald niet van automatismen overlopende ploeg van FC Lisse niet al leen. Vandaar dat er voor trainer Mark Wotte ook absoluut geen reden was om 'hosanna' te roepen. FC Lisse: Mokveld; Arnold Vermeulen (Hermes), Polman, Spruyt, Wajer; Ras, Van Duyvenbode, Opdam; Visser, Wubben (Ens), Iliohan. MEDEWERKER Als je op vijf november al voor Sinterklaas speelt, vergis je je een maand. H^t overkwam za terdag Volendam-doelman Cor Verhoeven die na een uurtje spelen Rijnsburgse Boys de 1-1 in de schoot wierp. Zijn mede spelers hadden beter op de ka lender gekeken en wensten de Rijnsburgers niets cadeau te doen. De Volendamse daden drang, vormgegeven door inval ler John Binken, sorteerde in de slotfasè effect: 3-1. De oranjehemden herstelden zich zodoende van het nipte verlies tegen Katwijk (2-1) en handhaafden keurig hun derde positie. „Daar staan ze niets te hoog," complimenteerde Rijns burg-trainer Rob Kiebert de op ponent, die zich vorig seizoen ternauwernood middels beslis singswedstrijden wist te hand haven. De terugkeer van vier naar Marken uitgeweken spe lers (Binken, Bakker, Guyt en de tegen Rijnsburg afwezige Kras) en de inbreng van coach Ron van Niekerk, die er in geslaagd is het andere Oranje meer lef en strijdvaardigheid.bij te brengen, hebben van het technisch im mer vaardige Volendam een an der team gemaakt. Een elftal om rekening mee te houden. Rijnsburg weet dat nu ook. De geelzwarten leverden in het palingdorp een teleurstellende prestatie. De werklust was er wel, de nauwkeurigheid niet. Daardoor leden de pupillen van Kiebert ongelooflijk veel balver lies en liepen zij regelmatig ach ter de feiten aan. De thuisclub, die naast de gekwetste Kras ook de zieke Edwin Keizer miste, speelde minder slordig en ver wierf zich zo een veldoverwicht. Dat leidde voor rust tot een paar mogelijkheden. Een Knal van de behendige Nico Buys en een kopbal van de vrij voor het doel verschenen Jack Grooteman werden door Hans Schrot knap gekeerd. Vo- lendams derde kans betekende een doelpunt. Een pass van ver dediger Adrie Mens belandde in het strafschopgebied, waar Marcel Mooyer en Rijnsburger Martin den Haan naar de bal gleden. Die caramboleerde via beide spelers richting doelmond en daar zorgde Nico Buys voor het laatste tikkie: 1-0. Rijnsburg, dat vijf EERSTE KLASSE A Jager (Scheveningen). Rode kaart; Vink (Scheveningen, 2x geel) Noordwijk-Barendrecht 2-0 (1-0). 6 Bloem 1-0, 69. Bloem 2-0. Scheidsrech ter: Beser. Toeschouwers: 1100. Gele •n: Bloem, Stolk (Noordwi|k), Ri|s n (Barendrecht). De Ruiter 1-3, 91. Scheidsrechter; Veltrop. Toeschouwers. 1200. Gele kaarten. Hei|boer (SH0), Pi|l, De Ruiter (Spi|keni 2-1 (strafschop). 60. 1, 85. Simons 4-2, 90. Teerh Leydsman 3. Scheidsrechter: Boonstra, Toesct 5 3 0 13 25 - 5 0 4 10 18 15 3 8 12-19 Marco de Ridder (I), Eugene Vink en Scheveningen-aanvoerder Ron Cramer vechten een verbeten duel uit om de bal. foto kees vanhoogdalem EERSTE KLASSEB r Buys' goal via een kopstoot van de actieve Jeffrey van Driel dichtbij een treffer was, perste er in de slotperiode van de eer ste helft nog een offensiefje uit, maar de overtuiging ontbrak. Na de pauze bleven de bezoe kers aanvankelijk het initiatief houden. Veel dreiging ging er van de Rijnsburgse aanvallen niet uit. Toch kwam de 1-1 op het scorebord. Doelman Cor Verhoeven dreef de bal te ver voor zich uit en bood Jeffrey van Driel zo een uitgelezen mo gelijkheid. Dankbaar liet de spits zijn zesde competitiegoal aantekenen. De Volendammers, verbijsterd door Verhoevens gulle geste, waren even aange slagen. Rijnsburgse Boys rook onmiddellijk kansen en ver hoogde de pressie. Peter van Duyn was met een lob bijna succesvol, Jack Klepper haalde een inzet van invaller Robbert de Ruiter van de doellijn en Mens trof na een voorzet van De Ruiter in paniek de lat van zijn eigen dopl. Vanaf het moment dat John Binken in het veld kwam voor Marcel Mooyer kreeg het gezel schap van Ron van Niekerk weer grip op het spel. De net van een blessure herstelde Bin ken, normaliter een vaste waar de, vierde op het middenveld een knappe rentree. Hij bracht rust en creativiteit. Kiebert: „Door zijn komst kwamen wij in de problemen. We hadden geen zicht op zijn acties. Dat neem ik de ploeg kwalijk." Ook Kiebert's wissel (Mulder voor Faber) kon het tij niet keren. Het aandringende Volendam werd, nadat eerder Nico Buys al op de paal had geschoten, vlak voor tijd beloond. Ton Guyt tik te door naar Binken, die op het randje van buitenspel voor 2-1 zorgde. Arbiter Kuipers weiger de even later na een overtreding van Klepper op Van Driel Rijns burgse Boys een strafschop te geven, waarna Kees Bond in de slotminuut va banque-spel van de Kiebert-brigade afstrafte: 3-1. Ron van Niekerk had daar na de gelijkmaker niet meer op gere kend: "Fouten maken is inhe rent aan voetbal. Knap van de jongens dat ze als ploeg zo'n in dividuele fout recht hebben ge zet." Verhoeven was daarmee het meest in z'n sas. KijnNburgsc Boys: Schot; Vaartjes, Hordijk, Yleemskerk, Den l iaan; Buis (De Ruiter), Klaassen, Roos; Van Duyn, Van Driel, l-alici (Mulder). 5 3 1 13 16 - 8 6 0 3 12 15-10 5 2 2 12 12-10 3 3 9 16 13 3 8 15-12 ACV-ElburgerSC 2-1, WOG-Blau Boys Broekst. B 1-0, Dracht, t HZvV-Urk 0-4, 0ran|e N.-D0SK EERSTEKLASSEC Spakenburg Dracht. B. Flevo Boys Blauw W34 ElburgerSC wolN 9 3 3 3 9 9 2 2 5 6 TWEEDE KLASSE B Ter Leede-Oranie Wit 7 1, Naaldwi|k-Beursbengels 0 2, Riisoord-HVÓ 3-1, Zevenhoven-Excelsior Pernis 0 1, ASWH-Vitesse Deltt 3-1, Zwaluwen Vlaardingen DEVJ0 1-1 DERDE KLASSE A inzandse SV 2-0, Die he-SV Voorschoten 1-2, Spirit-SV'35 I 's-Gravenzande-Jodan Boys 4-1, Xer> Sportlust-Rohda'76 0-( 8-12 Gray SV 8-12 Jodan Boys 8-6 Rohda76 Sportlust 8-11 Die Haghe 8-6 8-11 SV'35 8-6 Gravenzande 9-11 VIERDE KLASSE B i-LFC 2-3, KRV-De Sleutels 1-1, De Sleutels 7- AFDELING LEIDEN SVLV-Lugdunum gest., Kagia GWS 7-0, Koudekerk UVS 2 H, ÏAVV Ahbenes 4 0, Woubrugge-MVKV 3-3, SV0W LSVV'70 6 TAVV 9-16 Luedunum 7-8 MVKV 8-12 SV0W 8-7 Woubrugge 8-11 Abbenes 8 6 Kagia 8-11 LSW'70 8-2 UVS 8-11 GWS 9-2 De gestaakte wedstrijd GWS-TAW (0-4) i< 1 -0 plus een nog te npmen strafschop vi Lugdunum) daarentegen niet, TAW eer: periodekampioen. SASSENHEIM RON HOOGENDAM Ter Leede heeft zich in hekke- sluiter Oranje Wit niet vergist. Integendeel, de volgelingen van Freek Rienks stuurden de Dordtse ploeg, die vorige week koploper Beursbengels nog met 2-1 verraste, met een 7-1 neder laag naar huis. Hiermee hebben de Sassenheimers weer aanslui ting gekregen met de top van de tweede klasse. Met volle overtuiging zette Ter Leede de bezoekers in de eerste rondgang vast op eigen helft. Met een veelvuldig in schuivende libero Peter Vooys creëerde Ter Leede een over wicht op het middenveld waar vanuit de spitsen op snelheid aangespeeld werden. In de 12de minuut legde linkerspits Erwin Crooy de basis voor de mon sterscore. Twintig minuten later vond Crooy andermaal het net, waarna de aalvlugge Peter Scheltus nummer drie aante-" kende. In de pauze had Rienks zijn ploeg gewaarschuwd om alert te blijven. Desondanks kreeg zijn ploeg het nog even moeilijk, zeker na de 3-1 van Bertus Haak, die later ook nog eens de paal trof. De waakzame Rienks haalde aanvaller Marcel Bremmer er vervolgens uit voor verdediger Michel Boer, hetgeen goed uit pakte. In vogelvlucht maakten Crooy 4-1, Scheltus 5-1 en 6-1 en Luc van der Hoeven de ze venklapper vol.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17