luc niiis redt psv yan Vossen slaat terug Droomdebuut Kreek Herstel Newcastle United Sport Carlo l'Ami is goud waard voor Heerenveen Bekerstunt van Moeskroen Dortmund slaat aanval Bremen af MAANDAG 7 NOVEMBER 1994 utrecht anpmaar wat aan, maar nam toch J Het voetbalveld in stadion Nieuw-Galgenwaard leek gister middag op één grote flipper kast. De bal vloog in het duel tussen FC Utrecht en PSV (1-2) alle kanten op, behalve de goe de. Het niveau van de subtop per was eigenlijk een belediging voor de eredivisie, maar daarom niet minder amusant. PSV won, omdat Nilis zes minuten voor tijd een briljante solo in huis had. Voor FC Utrecht was het de eerste nederlaag dit seizoen op eigen terrein. Nilis was met doelman Men zo bij PSV de enige speler die een dikke voldoende haalde. De rest speelde opnieuw „alibivoetbal" van het zuiverste soort. De sierlijke Belg onttrok zich, zoals wel vaker dit seizoen, aan de algehele malaise in zijn ploeg. De afgedankte interna tional was over het hele veld te vinden en speelde zijn bewaker Smit volledig stuk. „Nilis was fe nomenaal", erkende interim- trainer Rijvers. PSV rommelde, behalve Nilis, toch snel en onverwacht sprong. Van Ede sloeg in de zes de minuut een schuiver van Numan voor de voeten van Ro- naldo. De opnieuw tegenvallen de Braziliaan benutte met veel moeite de gemakkelijke kans, 0- 1. Later zou hij nog een paar ideale mogelijkheden missen. Tien minuten voor de rust pro fiteerde FC Utrecht van de de fensieve chaos bij PSV. Vierklau trok voor, Smit tikte binnen: 1- 1. Rijvers bouwde na de rust meer zekerheid in zijn elftal in. Hij verving de ploeterende Meijer, die al lang niet meer weet wat zijn plaats is b[j PSV, voor debutant Van der Doelen. De 18-jarige nieuweling beet zich vast in spelmaker Gorter, die door de stringente dekking zijn greep op de wedstrijd ver loor. „Van der Doelen speelde met zelfvertrouwen en zo hoort het natuurlijk ook bij een club als PSV", meende Rijvers. Nilis scoorde de winnende treffer voor PSV. Regtop, Schoenmakers (Heeren veen;. Luypers, Graef (Roda JC). MW-RKC 2-1 (1-0). 18 Roelofsen 1-0, DEN HAAG Roda JC leverde na zes op eenvolgende overwinningen zaterdag in Friesland een punt in. Onnodig, aangezien Van der Liter vlak voor tijd een strafschop mocht ne men. Evenals vorig seizoen voorkwam doelman L'Ami met een fraaie redding een treffer. In Kerkrade bleef Roda JC destijds door de misser van Van der Luer op 1-1 steken. FC Twente handhaafde zich keurig in de subtop. Vo- lendam had op eigen veld weinig in te brengen: 0-2. De treffers kwamen op naam van Ellerman en Bosvelt. Vijf minuten voor tijd moest Vo- lendam-speler Molenaar na zijn tweede gele kaart naar de kleedkamer. MW klom naar de 2esde plaats. De Limburgers won nen op eigen veld met 2-1 van RKC. Roelofsen en Scheepers zetten MW op het goede spoor. Het doel punt van Decheiver in de 82e minuut kwam voor het zieltogende RKC te laat. Het middelmatige Vitesse bleef bij Groningen steken op 1-1. Bombarda maakte vlak voor de rust de snelle treffer van learners onge daan. Het duel tussen Go Ahead Eagles en Sparla ein digde met dezelfde cijfers. Adelaar De Gier opende de score, Fortes maakte nog voor de pauze gelijk. NEC boekte in Nijmegen een ruime zege op hekke- sluiter Dordrecht'90: 4-0. Van Eijkeren bracht twee treffers opo zijn naam. Van Tiggelen (eigen doel) en Van Diemen lieten de Deense Gall eveneens rapen. Grilligheid kenmerkt de speelstijl en de loopbaan van Peter van Vossen. De man van alles of niets zat een maand geleden nog weg te kwijnen op de Ajax- bank. Een transfer leek een kwestie van tijd. America, de Mexicaanse club van Leo Beenhakker, werd ge noemd als nieuwe werkge ver. Vier weken later is alles anders. De linksbuiten pro fiteert volop van het feit dat Mare Overmars gebles seerd is en presteert elke week beter. Gisteren was hij de grote animator in de wedstrijd tegen Willem II, die de Amsterdammers heel gemakkelijk met 4-1 wonnen. gpd-verslaggever Een miskoop werd-ie genoemd. De duurste Ajax-speler aller tij den (6 miljoen gulden) zou niet in het systeem passen, slechts als breekijzer te gebruiken zijn en ook nog eens regelmatig met blessures sukkelen. Het vorig seizoen rechtvaardigde ai die stellingen. Een reeks blessures, slechts zes keer een basisplaats en een veelvoud aan invalbeur ten - zie hier het seizoen van Van Vossen in een notedop. Deze jaargang leek een ge trouwe kopie te worden. Trainer Louis van Gaal gaf. z'n vertrou wen aan Finidi George, Patrick Kluivert en Mare Overmars. Pe ter van Vossen zou niet slagen in Amsterdam, daar was bijna iedereen van overtuigd. Behalve het 'lijdend voorwerp' zelf. De international maakte niemand een verwijt, bleef altijd positief en schikte zich in z'n lot van 'super-sub'. Heimelijk wach tend op z'n kans. Die kwam half oktober, in de uitwedstrijd voor de Champions League tegen Austria Salzburg. George was geschorst, Over mars verhuisde naar rechts en de linkerflank lag open voor Pe ter van Vossen. In de Weense vrieskou gaf de 26-jarige aanval ler z'n eerste visitekaartje af. Anderhalve week later bracht hij de PSV-defensie, en met name Geoffrey Prommayon, tot wan hoop. Met als bekroning de 2-0, 82 Decheiver 2-1 ïchter: Temmink Toeschouwers: sl-1 Scheidsrechter: Schaap. FC Groningen-Vitesse 1-1 (1-1). 10. Laamers 0-1, 38 Bombarda 1-1. Scheids rechter: Van Dijk Toeschouwers: 11 080. Tiggelen 3-0 (e.dj, 80. Van Eijkeren 4-0. Tiggelen, Scheidsrechter: Schuurmans Helmond Sport-Heracles 2-2 (2-2). Taihuttu 1-0, 34. Krüzen 1-1, 37. Venen 1-2,42 Sijahailatua 2-2 Scheidsrechter: Takacs. Toeschouwers: 2250 Gele kaart: Gerestein. Schippers (Helmond Sport). Van Guine (Heracles) RBC-Den Haag 1-2 (1-0). 16. Van Oeveren 1-0, 74 Van der Laan 1-1. 85 Boereboorrv 1-2 Scheidsrechter: Van Egmond. Toe-, schouwers: 2074. VVV-FC Zwolle 0-1 (0-0). 60 Boere 0-1 Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Berhalter, Plug, Goelab (Zwolle). Haarlem-Telstar 2-3 (2-2). 7. Fattouchi 1- 0, 20. De Zeeuw 2-0 (e.d 31. Van Roon 2-1. 32 Oostrom 2-2. 63 Van Roon 2-3. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 3026 Gele kaart: Van Eekeres (Haarlem). Koordes, Smak (Haarlem). Topscorers: 1. Velten (Heracles) 12, 2. Huysen (Haarlem), Sibon (VW) 11; 4. Tai huttu (Helmond Sport) 9; 5. Van der Weert Vegt (FC Zwi chap) 8; 8. 7; 9. Van der Laan (FCj i Gastel 1-3. 80. Da- Progi vids 1-4. Scheidsrec Toeschouwers: 13.500 Volendam-FC Twente 0-2 (0-1). 37. Eller man 0-1, 46. Bosvelt 0-2. Scheidsrechter: Luyten Toeschouwers: 3500 Rode kaart: 'an der Ende Toe- 36.948. Gele kaart: Heus. Wit- schge (Feyenoord). Lokhof (NAC). FC Utrecht-PSV 1-2 (1-1). 5 Ronaldo 0-1 laag), Driessen (VW), Mutsaers (AZ), ink (TOP) 6. imma vrijdag: FC Zwolle-AZ. Zater- Sport, RBC, Veendam-Haarlem, Telstar-Emmen, TOP-Fortuna Sittard, Cambuur-FC Den Bosch, De Graafschap-VW Zondag: FC 11 6 2 3 14 21-111 Danny Blind is blij met de treffer schitterende goal die de wed strijd definitief besliste. „Peter speelt de laatste tijd fantastisch", liet Louis van Gaal zich gisteren ontvallen. „Een prettige bijkomstigheid, nu de liesblessure van Overmars meer tijd nodig heeft om te helen. Kijk, Peter zal nooit een Ajax- voetballer worden, maar hij heeft intussen aangetoond dat hij toch mee kan in ons sys- Dat vindt de oud-speler van Anderlecht zelf ook. „In het be gin wilde ik me geforceerd aan passen aan het Ajax-systeem. Ik werd zelfs bang om m'n directe tegenstander op te zoeken. Dat werkte dus niet. M'n sterkste kant is nog steeds het uitspelen van m'n man, het benutten van de ruimte. Dan ben ik op m'n best. Ik weet dat ik het kan. Mocht m'n Ajax-avontuur nu nog mislukken, dan kan nie mand mij daarvan de schuld geven." Het zal nog een probleem worden voor Van Gaal wie hij straks een basisplaats gunt. Overmars of Van Vossen. De laatste heeft momenteel de be tere kaarten. Gisteren bezorgde hij Leon Meijs, toch niet de slechtste verdediger die er op de Nederlandse velden rondloopt, een heel vervelende middag. Meijs werd aan alle kanten voorbij gelopen door de ontke tende Zeeuw, die aan de basis stond van bijna alle Ajax-aan- vallen. Een bal op Van Vossen betekende gevaar voor Willem In de twaalfde het al raak. Meijs de der de indruk geraakt van zijn directe tegenstander dat hij, in z'n angst om uitgespeeld te worden, de aanvaller alle ruimte gaf om uit te halen. Met een prachtige boog schoof Van Vos sen de bal langs Roland Jansen. Vier minuten later was het al 0- 2. Nu was Finidi George de 'wegbereider'. Z'n voorzet ca ramboleerde via het lichaam van Arno Hofstede tegen de paal, waarna het voor Jari Lit- manen een koud kunstje was om te scoren. De reuzendoder uit Tilburg, eerder te sterk voor Feyenoord en PSV, werd vanaf dat moment behandeld als Klein Duimpje. Ajax wentelde zich gerieflijk in het najaarszonnetje en leefde zich uit in allerlei aanvalsvor- men. De defensie van Willem II werd bij vlagen aan gort ge speeld, maar tot een goal kwam het lange tijd niet. Gelegen- heidsspits Ronald de Boer, die de voorkeur had gekregen bo ven Patrick Kluivert, miste de scherpte, Jari Litmanen verkoos te vaak de 'oneindige combina tie' boven een schot op goal. Vlak na rust viel het doek de finitief voor de thuisclub. Peter van Vossen, uiteraard hij, sla lomde weer eens naar hartelust door het vijandige strafschopge bied waar hij bekneld raakte in de sandwich Meijs/Smits. De toegekende strafschop werd door Finidi George in de re bound benut. Een dubbele wissel (Kluivert voor Ronald de Boer en Nwank- wo Kanu voor Jari Litmanen) luidde vervolgens bij de lands kampioen een periode van lichtzinnig gedrag in. Maar ver der dan een prachtige vrije trap van Jean-Paul van Gastel kwam de thuisploeg niet. Daar stond een treffer van Edgar Davids, tien minuten voor tijd, tegen- Willem Il-trainer Jan Reker, volgens eigen zeggen de man die Inter uit de problemen kan halen, wist niet wat hem over kwam. De voorgeschiedenis (de laatste vier seizoenen verloor Ajax drie keer in Tilburg) had de Brabanders wat overmoedig ge maakt. Zonder reden, want de thuisploeg kwam er geen mo ment aan te pas. Reker had er geen woorden voor. Of toch, drie stuks: „We zijn overklast." Diepe zucht. Stilte. 11 5 4 2 14 19-121 11 6 2 3 14 23-19] <.t' 11 5 3 3 13 27-201 11 6 1 4 13 23-18 Sp 11 6 1 4 13 24-21 Ui] 11 5 2 4 12 21-24 pr 11 '3 5 3 11 15-14 L-r 4 3 4 11 18-18 5 1 5 11 15-18 11 2 5 4 9 15-19 va 11 3 2 6 8 17-27 1 Af 2 3 6 7 20-27 Programma woensdag: Roda JC-Willem II, Ajax-FC Groningen, Vitesse-FC Utrecht. PSV-MVV, RKC-Volendam, NAC-Go Ahead Eagles. Donderdag: Feyenoord-NEC. Zater dag: Dordrecht '90- Heerenveen. Zondag: FC Utrecht-FC Twente, Sparta-NEC. Ajax 9 8 1 0 17 31- 5 Roda JC 11 6 5 0 17 22- 7 Feyenoord 10 6 3 1 15 22- 9 FC Twente 9 5 4 0 14 21-13 PSV 11 6 2 3 14 27-17 MW 10 5 2 3 12 19-14 FC Utrecht 9 4 2 3 10 15-13 10 2 5 3 9 8-14 2-0, Westerlo-Anderlecht 0-2, Oostende- 11 3 3 5 9 15-16 RWDM 2-1 n.v., Beveren-FC Tielen 5-2! 4 8 14-19 Ekeren 0-0 Ekeren w 5 8 15-21 Genk 2-2 AA Gent w 11 1 5 5 7 10-25 10 1 3 6 5 11-20 11 0 5 6 5 6-23 EERSTE DIVISIE n.s, FC Kapellen-FC Seraing 0-4, tine-Berlaar 4-6, Club Brugge-Club 5-0, Moeskroen-Standard Luik 2-1, ïn-Lovendegem 2-2 Lokeren w.n.s. lalfde speeldag: Kaiserslautern-SC Frei- g 3-2, 1860 München-MSV Duisburg (TOP). l-l, Hamburger SV-Leverkusen 1-2, Uer- Den Bosch-Excelsior 0-2 (0-1). 25. Dijk- dingen-Bayern München 1-1, Eintracht n 0-1, 87. Marbus 0-2. Scheidsr Bremen (Excelsior). Drent 1-0, 76. Van Schijndel 1-1, 80. toria 1-2. Scheidsrechter: Bossen. Toe- 2574. Gele kaart: Veldwijk, Karlsruher SC 0-0, VfB Stuttgart-Dre 4-2. Zondag: Borussia Dortmund-Werder Bremen 2-0. St mund 12-20, V Bremen 2-0. Stand a mund 12-20, Werdei Mönchengladbach 12-16, kusen 12-15, urger SV 12-14, SC Freiburg 12-16, Leverkusen 12-15, VfB Stuttgart - TfEmmen), Godee(De Ajax: Vari dér Sar; Reiziger, Blind, Rijk- ^5.1 aard en Frank de Boer; Seedorf, Ronald de Boer (51. Kanu) en Davids; Finidi, Litmanen (51. Kluivert) en Van Vossen. n (Cambuur, 2xgeel).( BUITENLANDS VOETBAL 12, Schalke 04 12-11. ham 2-0, Crystal Palace-lpsw.ch j-0, Leeds-Wimbledon 3-1, Liverpool-Notting- 1 ham 1-0, Manchester City-Southampton 3- 3. Newcastle United-Queens Park Rangers 2-1, West Ham-Leicester 1-0, Arsenal- Sheffield Wednesday 0-0, Aston Villa-Man chester United 1-2, Chelsea-Coventry 2-2. Stand aan kop: Newcastle 13-32 Black burn 14-30, Manchester U 13-28, Not- londen Newcastle United heeft zich hersteld van twee opeenvol gende nederlagen, waarvan er één in het toernooi om de UEFA-beker tot uitschakeling leidde. De lijstaanvoerder van de Premier League versloeg za terdag Queens Park Rangers, 2- 1. Kitson, onlangs overgeno men van Derby Gounty, maak te tegen QPR zijn eerste doel punt voor Newcastle. De ande re treffer van zaterdag kwam op naam van de veteraan Be- ardsley. Bij de formatie van trainer Keegan ontbrak Cole. De topschutter was gebles seerd. Op twee punten, met een du el meergespeeld, volgt Black- bum, dat won van Tottenham (2-0). Wilcox en Shearer maak ten de doelpunten, de laatste deed dat uit een strafschop. Tottenham speelde voor de eerste keer zonder de eerder in de week ontslagen trainer Ardi- les. Dat de ploeg uit Londen niet met groter verschil verloor, dankte het aan de uitblinkende doelman Walker. Nottingham leed de tweede opeenvolgende nederlaag. Dit keer was Liverpool, dat de weg naar de top heeft teruggevon den, te sterk. Fowler, zaterdag bezig aan zijn vijftigste wed strijd voor de „Reds", maakte het enige doelpunt. Hij scoorde dit seizoen al veertien keer. Evenals vorige week miste Not tingham, de club van Roy, spits Colymore. Manchester United is derde, op vier punten van Newcastle. De kampioenen versloegen zondag Aston Villa met 2-1. De thuisclub, die van de laatste ze ven league-duels er zes verloor, kwam door Atkinson wel op voorsprong. Ince en Kansjelskis zorgden ervoor dat United Arsenal speelde voor de vier de keer op rij gelijk. Bij Shef field Wednesday kwamen de „Gunners" niet verder dan 0-0. Als excuus voor het gebrek aan produktiviteit «kon het ontbre ken van Wright worden aange voerd. De. topschutter was ge schorst. BRUSSEL ANP Moeskroen stuntte afgelopen zaterdag in de tweede ronde om de Belgische beker. De tweede klasser versloeg voor eigen pu bliek Standard Luik met 2-1. De medekoploper van de eerste klasse nam door een treffer van Bettagno afstand, maar liet zich verrassen door Moeskroen. De- vreese en Baudry bogen de ach terstand om in een dik verdien- Deportivo weer aan kop in Spanje ROME ANP/RTR Michel Kreek heeft een fraai de buut achter de rug bij Padova, Voller wil Schuster terug in Mannschaft HAMBURG SID Rudi Voller vindt dat bonds coach Vogts Bernd Schuster snel weer een kans moet ge ven. De voormalige spits van de „Mannschaft" brak een lans voor zijn ploeggenoot na de uitwedstrijd van Bayer Le verkusen bij HSV. Voller liet weten sinds zijn terugkeer in de Duitse com petitie vooral te genieten van het spel van zijn ploegge noot. De spelbepaler, die in 1980 op 20-jarige leeftijd, met-het Duitse team Euro pees kampioen werd, stelde zich vorig jaar ai beschikbaar voor een rentree. „De bonds coach lijkt niet te durven. Maar als Vogts me oproept, komt ik meteen." Jürgen Geldsdorf heeft zon dag besloten fnet onmiddel lijke ingang op te stappen als trainer van VfL Bochum. Hij verklaarde een betere toe komst voor de club niet in de weg te willen staan. de club die hem afgelopen dins dag kocht van Ajax. Hij maakte de openingstreffer tegen Brescia en zag zijn formatie de tweede overwinning van het seizoen boeken (2-0). De Amsterdammer, spelend als linkermiddenvelder, keek met vreugde terug op zijn eerste wedstrijd in de Serie A. „De hele transfer was voor mij al een droom, maar dit maakt het alle maal nog mooier. Meteen sco ren is natuurlijk prachtig. Ik denk dat we behoorlijk hebben gespeeld en verdiend hebben gewonnen. Gezien de andere resultaten was de zege ook noodzakelijk." De speler keek niet om in wrok. „Ik ben hier niet om Ajax te bewijzen dat ik goed kan voetballen. Ik wil het voor me zelf bewijzen. In Amsterdam heb ik laten zien over kwalitei ten te beschikken. Door om standigheden ben ik buiten de ploeg geraakt. In Italië wil ik la ten zien wat mijn waarde is." Kreek scoorde twintig minu ten voor het einde. Bij de voor bereiding was de Amerikaanse international Lalas betrokken. Kort voor tijd maakte Coppola Padova's tweede treffer. Hij ver raste doelman Ballodta met een lob van 35 meter. Bij Brescia maakte de van Sporting geko men Cadete zijn debuut. Oud- feyenoorder Sabau ontbrak. Ook Genoa, een andere kan didaat voor degradatie, boekte een zege met een Nederlandse tintje. Van 't Schip de doelpuntenmakers tegen In- ter. De weggevallen topclub, zonder de aan de lies gebles seerde Bergkamp, verloor 1-2. De treffer van Inter kwam op naam van Delvecchio, voor Genoa maakte Ruotolo de nende. Spanje Deportivo la Coruna is terugge keerd aan de kop van de Spaan se ranglijst. Dat gebeurde na de overtuigende zege op Sociedad, 3-1. Zowel aanvallend als defen sief maakte de nummer twee van vorig seizoen een uiterst so lide indruk. De doelpunten kwamen op naam van aanvoer der Gonzalez, Bulgaar Kosta- dinov en middenvelder Aldana. De Bosniër Kodro scoorde te gen. Zaragoza verloor de leidende positie door gelijk te spelen bij I.ogrones, 0-0. Real Madrid, vo rige week nog verslagen door Zaragoza. won de uiterst boei ende stadsderby tegen Atletico Madrid, 4-2. Grote man bij de „Koninklijke" was Raul Gonza lez, een tajent van net zeventien Barcelona bleef bij met een magere zege 1 -0) in eigen huis op Real Oviedo. De Bulgaar Stoitsjkov bewees andermaal zijn grote waarde voor de club van Johan Cruijff door in de 35e minuut te scoren. Hij deed dat uit een rechtstreekse vrije trap, op 25 meter van het doel. Het was het vijfde competitiedoel- punt van de Bulga? Rudi Voller (Leverkusen) gebruikt het broekje de Bulgaar Letchkov v Borussia Dortmund heeft gisteravond zijn leiden de positie in de Bundesliga versterkt. Het versloeg op overtuigende wijze de aanval van achtervolger Werder Breinen af. De thuisclub won in een uit verkocht stadion (42.800 toeschouwers) met 2-0. De doelpunten kwamen in een laat stadium tot stand. Freund gaf Dortmund in de 71e minuut de leiding, Möller schoot negen minuten later raak. Dortmund vergrootte zijn voorsprong op Bremen na twaalf wedstrijden tot drie punten. Borussia Mönchengladbach en Kaiserslautem volgen op vier punten van de lijstaanvoerder, Le- verkusen en VfB Stuttgart staan daar weer een punt achter. Werder Bremen slaagde er niet in na het teleur stellende verlies tegen Feyenoord in het Europees toernooi voor bekerwinnaars (3-4) de week een gunstige wending te geven. Dortmund daarente gen boekte opnieuw succes, het bereikte eerder al de achtste finales van de strijd om de UEFA-be- ker. De ploeg van trainer Ottmar Hitzfeld heerste van de eerste minuut, maar faalde in de afwer king. Na een wat mindere periode na rust zette de thuisclub nog even alles op alles met als gevolg gave treffers. de zege. Anderlecht had de grootste moeite met Westerlo. De tweedeklasser, getraind door de Nederlander Barry Hulshoff, hield tot diep in de tweede helft de landskampioen van scoren af. Bosman brak de ban halver wege. Degryse bepaalde in de slotfase de eindstand. Op dat moment speelde de Brusselse ploeg van Boskamp met tien man. Doll was van het veld ge stuurd. SK Beveren won pas in de verlenging vim derde klasser FC Tielen: 5-2. Vier van de vijf tref fers maakte de Sloveen Udovic. KV Mechelen moest tot drie mi nuten voor het slot wachten op de overwinning tegen derde klasser Denderleeuw. Pereira scoorde. Viscaal opende van de straf schopstip de score voor AA Gent tegen tweedeklasser Ra cing Genk. Na negentig minu ten was het 2-2, ook de verlen ging bracht geen beslissing. Ook de strafschoppen namen veel tijd in beslag. Uiteindelijk bracht de zevende van AA Gent de beslissing in het voordeel van de eerste klasser. Nantes heeft in Frankrijk zijn voorsprong vergroot. Zelf won de formatie van Metz, 3-1. Ach tervolger Paris SG speelde te leurstellend gelijk bij Martigues. De club uit de hoofdstad zag de achterstand op de leider oplo pen tot acht punten. In het duel bij Martigues, dat wegens wangedrag van de sup porters uit Parijs twintig minu ten werd onderbroken, kwam de nummer twee na 19 minuten zelfs-op achterstand. Bouquet scoorde voor de thuisclub. Nog voor de rust maakte Mboma ge lijk. Nantes kwam tegen Metz al snel op voorsprong, dankzij in ternational Ouédec. Kort na de rust maakte Zitelli verrassend gelijk. Treffers van Cauet en Serredszum, de laatste uit een strafschop, bezorgden de winst alsnog bij de koploper. Drie clubs volgen Nantes op negen punten. Lens, Cannes en Lyon. Lyon ging onderuit bij Le Havre, dat topscorer Caveglia twee keer zag scoren. Ook Lens had geen goede dag. door twee punten te verspelen bij Monaco. Cannes won wel, bij Strasbourg, met 2-1. Vieira maakte kort voor tijd het win- nende doelpunt. Martigues-Paris SG 1-1, Le Havre-Lyon 2- 0. Lens-Monaco 0-0, Strasbourg-Cannes 1-2, St Etienne-Caen 2-0, Rennes-Nice 3- 1, Sochaux-Bastia 1-3, Montpellier-Lille 1- 0, Bordeaux-Auxerre 3-1 Stand aan kop: Nantes 16-36, Paris SG 16-28, I t Etienne 16-23, Martigues 16-23, Ren- s 16-23, Monaco 16-20. GRIEKENLAND Achtste speeldag: Larissa-OFI 1-1, Herak- ■lis-Xanthi 3-2, Kavala-Aris 0-2, Ethnikos- Levadia 1-1, Panionis-Athinaikos 0-0, Apollon-Edessa 3-1, Doxa-lonikos 0-0, PAOK-Olympiakos 3-0. Maandag: AEK- Panathinaikos. Stand aan kop: Panathinai- 12, Edessa 8-11, ApolIon 8-11, P Negende speeldag: Cremonese-Sampdoria 2-0, Fiorentina-Bari 2-0, Foggia-Cagliari 2- Roma-Napoli 1-1, Tormo-Juventus af- i gelast. Stand: Parma 9-20, Lazio 9-18, Fiorentina 9-18, Juventus 8-17, AS Roma I 9-16, Foggia 9-16, Ban 9-13, Sampdoria 9-12, Inter 9-12, Cagliari 9-12, AC Milan 1 9-12, Genoa 9-11, Torino 8-10, Napoli 9- 1 OOSTENRIJK iende speeldag: Sturm Graz-FC Linz 2- Austria Salzburg-Austria j aan kop: FC Tyrol 16-21, i len 16-19, Austria Salzburg 16- 1 19. Rapid Wien 16-19, Tiende speeldag: Uniao Madeira-Sporting 1-1, Tirsense-Maritimo Funchal 0-1, Spor ting Braga-Salgueiros 2-1Setubal-Amado- i ra 0-0, Uniao Leiria-Belenenses 1-0, Ben- i fica-Farense 2-1, Porto-Guimaraes 3-0, Gil 10-17, Benfica 9-1 s 10-9, Chaves 10-9. SCHOTLAND Twaalfde speeldag: Dundee United-Celtic 2-2, Falkirk-Aberdeen 2-1, Hearts-Mother- well 1-2, Kilmarnock-Hibernian 0-0, Glas gow Rangers-Partick 3-0. Stand Glasgow Rangers 12-25, 23, Hit tic 12-: 12-21, Falkirk 12-19, Cel- dr?d ^-I^Madólid-Sevilla 0-4, la Coruna-Sociedad 3-1, Celta-Tener.fe 3- 2. Real Betis-Valencia 1-1, Logrones-Zara- goza 0-0, Albacete-Compostela 1-3, Athle tic Bilbao-Espanol 1-3, Gijon-Santander 2- 3, FC Barcelona-Oviedo 1-0. Stand aan kop: Deportivo 10-16, Zaragoza 10-15, Rpal Madrid 10-14 Barcelona 10-14 Espanol 10-12, Real Betis 10-12, Athletic Bilbao 10-12, Sevilla 10-11, Valencia 10- 11, Compostela 10-11, Tenerife 10-10, Celta Vigo 10-10. ZWITSERLAND Achttiende speelronde: FC Basel-Aarau 0- 2. Luzern-Lugano 0-2, Servette-Grasshop- 3-1, Sion-Lausanne 4-2, Young Boys- 1-1, FC Zürich-Neuchötel 2- 0. Stand aan kop: Grasshoppers 18-25, Lugano 18-22, Aarau 18-21, Lausanne 18-21, Neuchêtel 18-20. Luzern 18-18.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16