Bond eert roeisters en coaches voor doorbreken doemdenken
Scorebord
5.0
MAANDAG 31 OKTOBER 1994
CHEF* WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356i
knvb reserves
ZATERDAG
EERSTE KLASSE: Lpiikern'.v Zwart Wit
2 1 3, Barendrecht 2 Katwijk 2 2-4, Rijns-
burp.se B.2-Quick B,2 2-2, ARC 2-Kozak
ken B.2 0-1, RWH 2 Noordwijk 2 n.gesp,
Lisse 2-Excelsior M.2 1 -3
Rijnsburgse B.2 8- Lisse 2 8-7
13 Zwart Wit 2 8-7
Kozakken B.2 9 12 ARC 2 8-5
Katwijk 2 9 12 RWH 2 7 4
Quick B.2 8-11 Excelsior M.2 8-4
Noordwijk 2 7 10 Spijkenisse2 8-2
Barendrecht 2 8-10
Iwijk 3
2-2, Ter Leede 2 Zwaluwen 2 3-2, Graven-
zande 2-HBSS 2 4 2
TWEEDE KLASSE B. Excelsior P.2 Oranje
Wil 2 1-3, Groole I indt 2-SHO 2 1-2, Ca
pel Ie 2 NSW 2 2 1, Quick B.4 ASWH 2 3-
0, Rozenburg 2 Barendrecht 3 0-0, Spijke
nisse 3-Heeriansdam 2 6-1
DERDE KLASSE B: Oegstgeest 2 Alphia 2
1 1, RCL 3 Quick B.5 alg. Voorschoten 2
lisse 3 0-2, Noordwijk 3-Rijnsburgse B.3
0-3, Sportlust 2 ARC 3 atg. Be Fair 2
Jodan B.2 1-1
VIERDE KLASSE B: Floreant 2 Katwijk 4
4 3. Sportlust 3 Capelle 3 1-0, Oudewater
2-Lisse 4 3-5, Spint 3-Voorschoten 3 1-6,
Leiden 2-PPSC 2 0 2, Be Fair 3 TSB 2 3-1
afdeling leiden
ZATERDAG
EERSTE KLASSE: Valken 2-Ter Leede 3 1-.
2, Hazcrswoudse B.2 Kagia 2 5 1, Quick
B 6 ARC 4/3, Noordwijk 4 Sleutels 2 1
B.8 1-2
TWEEDE KLASSE B: Quick B 7 Oegst
geest 4 3-2, SVOW 2 Hazcrswoudse B.3 3
O, RCL 5-Koudekerk 2 5-1, Katwijk 6-KRV
30 1
DERDE KLASSE A: ARC 5-Rijnsburgse B.9
4 1, Quick B. 10 Leiden 6 6 1, SVLV 2
Sleutels 3 11, Valken 4 Ter Leede 6 3-1,
Noordwijk 8 Kalwijk 9 3-0
DERDE KLASSE B: Kagia 3 Lisse 6 3-4,
K11w11k H Vunrsi holen 6 4
DERDE KLASSE C: Woubrugge 3-Voor
scholen 4 0-1, Alphia 4-Rijnsburgse B.7
I 2, Noordwijk Leiden 4 2-3
DERDE KLASSE D: Alphia 3-Leiden 3 4 1
landelijke jeugd
A-JUN TWEEDE DIVISIE A: Telstar Zee
burgia 1 1. WOG UVV1 3. DWV-UVS afge
last, Quick Boys VRC 4-3, Olympia-
SVW'27 2-5, DWS D0V02-8
Telstar 8 14 DOVO 6-6
UW /II Olympia 7-5
Quick B 8 10 DWS 6-4
IJVS 6 9 WOG 7-3
Zeeburgia 8 9 DWV
SVW
/- I
VRC
DERDE DIVISIE B: RCL-FC Liss« afgelast,
Noordwnk-ARC 0 3, Roodenburg-Rijns-
burgse Boys afgelast, Alphense Boys Velo
4 2, Nieuwerkerk Wilhelmus 0-9,
ARC 8 13 Wilhelmus 8-8
Alphense B 8 12 DWO 7 4
Velo 8-11 RCL 7-4
Roodenb 7-11 Noordwijk 8-4
FC Lisse 10 RijnsbB 7-3
Soccer B 7-10 Nieuwerk 8-0
B-JUN TWEEDE DIVISIE A: Lelystad A.
phense Boys 1-2, Aiax 2-Quick Boys afge
last, UVS-Kolping Boys 17-0. Elmkwijk
ADO'20 2-0, ADO Purmersteijn 3-3, DWS
Voorland 1 1
Elinkw 8 15 Quick Boys 6-6
Purmerst 8-12 Alphense B 7-4
UVS 8 12 Voorland 6-3
Ajax 7 11 AD0'20 5-2
DWS 7 9 Kolping B
ADO 9 Lelystad
Deurne) 2.28.37. Haasnoot (AV Holland
Leiden) 2.50.15, Vd Kraan (Hol) 2.51 07.
Bouter (Holj 3.00.26; Vrouwen: l.Van
Strvbrad (Climax Ede) 3 08.42. Halve ma
rathon: I.Vermeule (Dynamo '70 Middel
burg) 1.04.18, 2.Tessema (Eth) .04 20,
3.Kapperl (Daventna Deventer) 1.04.26,
è.Sasse (AV Haaksbergen) 1 06.38; Vrou
wen: 1 Hombergen (DAK Drunen)
1.16.30, 2.Verhoef (Phoenix Utrecht)
1.22.15, 3.Kamp (PAC Rotterdam)
I.25 09.
Nijverdal
Diepe Hel Holterbergloop. 10 E.M. l.M.
ten Kate (Fortis Enschede) 49 08. 2 Stig
ter (Hellas Utrecht) 49.10. 3.Visser (PEC
Zwolle) 49.12, Vrouwen: l.Freriks (AV
Schuurmans Vught) 57.05, 2.Havlickova
(Tsj) 58.42, 3.Paus (LAAC Oldenzaal)
59.04.
Vlaardingen
5e Geultechniekloop, 15 km.: l .De Maat
(Fortuna Vlaardingen) 4 7.4/; Vrouwen:
1 .Kamp (PAC Rotterdam) 54.30
Veldlopen
Harderwijk
Athloscross, 9750m I R Punt (LPK Do
dewaard) 31.31, 2.Baart (AV '23 Amster
dam) 31 56. 3.La Lau (De Bataven Leiden)
31.58, 1 l.Van Atten (Bat) 35.11; Vetera
nen, 7,6 km: l.Van Vel/en (Bat). Korte
cross, 2650 m: l.Van Bel (Bat) 8.20,
2.Van Os 8.36
Alphen aan den Rijn
Alphen Noord Cross, 9 km: 1 Wubbe (AAV
'36) 32.02, 2.Van Zoest (AV '4 7) 32.22,
3.De Munck (llion) 32.33 (le veteraan),
4 Hoek (Avantri) 32.36, 5.Van Schooten
(AAV) 33.01, 6.Jansen (Hol) 33.23,
/.Brouwer de Koning (Hol) 33.28, 8.Vissel
(AAV) 33 33. 9.De Bruin (AAV) 33 40,
lO.Markenstein (Parthenon) 34.05 (2e
vet), Vrouwen. 3 km: l.Zijderlaan (Avantri)
14.18, 2 Hogenboom (Bat) 14.41 (leve
terane) 3.Vd Heuvel (Haag Atl) 15.04.
4 Vrcugdenhil (Olympus '70) 15.44 (2e
vet), 5.Van Gerven (Spartaan) 15.46 (3e
vet). Sprintcross. 2 km: l.Heus (AAV)
7.19, 2 Frwin Weber (Rott Atl) 7 31; Jon
gens A, 5 km: l.Van Putten (AV Flakkee)
20.25, 2.Flierman (Sliedrecht Sport)
22.07, Jongens B, 2,5 km: l.Sajid (AAV)
II.56, 2.Pel (AAV) 12.02, 3.Boon (Antilo
pe) 12.05; Meisjes B, 1,5 km: l.Vd Laan
AAV) 21, 2 J 11111-1 r (mui C, Rott Atl)
7.25, 3.Jongerius (Rott Atl) 7.30, 4 Vriens
(AAVO 7.36. Jongens C, 1,5 km: l .Van der
Woude (AAV) 6.31. Meisjes C, 1 km:
1 .Laroussi (Gouda) 4 13.
Dwingelo
AVD Croos, 6300m.: 1.Hofstee (DOS
Dwingelo) 19.38, 2 Tibben (GVAV Rapidi
tas Groningen) 20.10, 3. Klopman (GVAV
Rap.ditas) 20 25, 7.Vd Gaast (Bat)
badminton
EREDIVISIE: inhaalwedstrijd: AA Drink/BC
Nuenen - BCO Bah Oosterhout 8-3, ESCA
Arnhem - AA Drink/BC Nuenen 4-7, BC
Culemborg BCO/Bali Oosterhout 5-6, Zij
derveld Amstelveen - VSB Bank/Dropshot
Den Haag 2-9. Sportline/Velo Wateringen
Duinwijck Haarlem 7-4
Dropshot 5-15 Culemborg
AA Drink 5-14 BCO/Bali
Duinwijck 5- 8 Sportline
ESCAA. 5- 7 Zijderveld
5-5
8-0
vrouwenvoetbal
EREDIVISIE: Ter Leede - Saestgm 18,
Sledoco JSV Nieuwegein 0-0, GDA -
Wartburgia afg., Puck Deventer Den Dun-
een 10, WFC KFC'/l afg., Riisoord -
Zwart Wit'28 11
Puck Dev. 7 12 Wartburgia 5-5
Den Dungen 7 11 JSV Nieuw. 6-5
Rijsoord 7- 10 Ter Leede 7-4
Stedoco 8 10 WFC 6-3
Zwart Wit'28 7 8 GDA 7-3
Saestum 7 8 KFC'71 6-1
ZATERDAG
EERSTE KLASSE: Vlissingen Zwart
Wit'28 2 2 1, Ter Leede 2 Berkel 6-0,
Terneuz.Boys 's Gravenzande 11, Capel-
le Katwijk 10. Yerseke Kloetmge 0-4.
Wit RoodWit Botlek afg.
Vlissingen 9 13 s Gravenzande 8-8
Wit Rood Wil 7 11 Zwart Wit'28 2 7-7
TerneuzB 7 10 Kloetmge 8 7
Capelle 7 9 Yerseke 9-6
Katwijk 7 8 Ter Leede 2 8 5
Botlek 7- 8 Berkel 8-0
TWEEDE KLASSE: Alphen Everstein afg.,
Rozenburg Quick Boys 0-3, BSC'68 -
MVV'27 5-1Tricht - Stedoco 2 2-2, Devjo
Oegstgeest 0-1
Oegstgeest 7 12 MW'27 8-7
Stedoco 2 7 11 Everstein 6-6
BSC'68 7- 10 Tricht 7 6
Quick Boys 7 9 FC Lisse 6-2
Dev|o 9 8 Rozenburg 8-0
Alphen 6- 7
De Sleutels 7-13 Nieuwkoop 7- 7
RVC'33 7 12 KFC'71 2 7 5
SJZ 7 9 Zwarte Pijl 6-4
GDA 2 7 9 SJC 7-3
Bloemhof 7 8 Celeritas 6-2
Docos 7- 8 Leonidas 7-2
TWEEDE KLASSE: alle wedstrijden afge-
VEP 7-14 Kickers'69 7- 7
Nieuwerkerk 7 11 Docos 2 7- 6
UVS 7 10 Foreholte 7 4
Ammerstol 7 9 NSV'46 7 4
Cabauw 7 8 UDO 7- 3
Alkmania 7 8 Lekkerkerk 7- 0
EERSTE KLASSE 3: 't Gein Nieuwegein
DKC Den Haag 3 5-6, Flair Alphen De
Ritte 2 10-1, Zijderveld 3 - Sportline/Velo
4 6-5, BC Delft - BCR '91 Rotterdam 6-5.
Delft 5-14 Zijderv. 3 5-7
BCR'91 5-13 DKC 3 4- 3
Flair A. 6-10 't Gein 5-3
Spwrtl. 4 6-10 Ritte 2 6-3
TWEEDE KLASSE 6: Zwaluwen Prinsen
beek Flair Alphen 2 5-3, BCR '91 2
BCO/Bali 3 5-3, Ribad Ridderkerk Om
moord Rotterdam 5-3, Bras'Ananans/Aeo-
lus Boxtelse BC6-2.
Aeolus 4-8 Boxtel 5-4
Ribad 5-8 Zwaluwen 5-4
BCO/Bali 3 5-6 Ommoord 4-2
BCR'91 2 5-5 Flair 2 5-1
DERDE KLASSE 7: Bacluvo Voorhout - BC
Lisse 0-8, BC Wassenaar Vliegende
Shuttle Hoofddorp 6-2, The PrinterA/eglo
Leiden DKC Den Haag 5 6-2, MCC '94
Den Haag - VSB/Dropshot 4 5-3.
Lisse 5-10 MCC'94 4-4
Wassenaar 5- 8 Dropsh.4 5-2
Hoofddorp 5- 6 DKC 5 5-2
TP/Veglo 5- 6 Bacluvo 4-0
DERDE KLASSE 9: Leyton Leidschendam
2 - Apollo Roelofarendsveen 4-4, 8C Lisse
2 - Schollevaar Capelle a/d IJssel 5-3, DKC
Den Haag 4 Eridos 2 6-2, Flair Alphen 3
Merenwiek Leiden 2-6
Merenwiek 5-10 Flair 3 5-4
DKC 4 5- 8 Eridos 2 5-2
Lisse 2 6- 7 Leyton 2 4-2
Schollev. 5- 6 Apollo 5-1
VIERDE KLASSE 14: Beverwijkse BC - Let
II Be 4 i' Apollo Merenwiek 2 uiige
steld, Duinwijck 8 - KO Flyers 2 3-5, BC
Velsen 3 - BC Leiden 7 1.
Velsen3 5-10 Apollo 2 3-3
Beverwiik 5- 8 KO Flyers 5-3
Let It Be 5- 4 BC Leiden 3-2
Merenw. 2 4- 3 Duinw 8 4-1
VIERDE KLASSE 15: BC Wassenaar 2
Shuttlewoude Zoeterwoude 2-6. Lotus '93
Zandvoort 3 Flair Alphen 4 2-6, DKC Den
Haag 6 Leyton 3 1-7, Zijderveld 8 - VSB-
/Dropshot 5 7-1.
Shuttlew. 5-8 Wassen. 2 5-4
Dropsh. 5 5-8 Leyton 3 4-2
Flair 4 4-7 Lotus'93 5-1
Zijderv. 8 5-7 DKC 6 5-1
prijsvragen
Lotto 43: 2-4 12-1 7-22-36 Reservegetal:
13. Cijferspel: 364 732.
Toto 43, winnende kolom: 3-1-1 -2-3-1-2-
111 1-2
Lucky Ten. zaterdag 29 oktober: 1 4-10-
11 16 20 24 26 32 34 35-38-41-45-
50 52 55 57-60 78
Belgische lotto: 6-7 13-14-25-42. Reser
vegetal: 16 Joker: I '81290.
Duitse lotto: 7 13 15-23-29 33. Reserve-
getal: 8 Supergi
Spel 77:42608'
Internationaal
Cassis (Fra)
Halve marathon; Mannen: l.Mvuyekuere
(Bur) 1.01 13. 2.Gahimbare (Bur)
1.01.14, 3 Ramhoni (Mar) 1.01.19; Vrou-
Wegwedstrijden
Etten-Leur
Marathon Brabant: I Van de Mortel (LGD
geroes-Punch 88-73. Juventus-Argon 115-
80. SBU-Rotterdam 2 64-88
R'dam 2 5-10 SBU 6-4
Juventus 6-10 Blitz 5-2
Shooters 6-10 New Stars 5-2
Jumpers 5- 8 Gr'hoppers 6-2
Cangeroes 5- 8 Voorburg 2 6-2
Punch 6- 8 Springers 5-0
Argon 6- 6
TWEEDE KLASSE: Waddinxveen Flyers
Cangeroes 2 104-81, Rowic Shooters 2
87-94. Oegstgeest Juventus 2 70 77. Red
Stars-Baros 62-57. Green Eagles BS Lei
den 2 66-81
BS Leiden 2 5-8 Red Stars 5-6
Crackerj. 5-8 Cangeroes 2 5-4
Juventus 2 5-8 Hurricanes 5-4
Rowic 5-6 Baros 5-2
Waddmxv. 5-6 Gr. Eagles 5-2
Shooters 2 5-6 Oegstgeest 5-0
JUNIOREN, EREDIVISIE: DAS Rotterdam
70-75, Goba Noorderkruis 69-62, BV Lei
derdorp-Den Bosch 78-82, Tonego-Den
Helder 65-71, Flyers-Canadians 57-61,
Celeritas-Unlimited 69-63. Amstelveen-
Akrides 63-79
Canadians 8-14 DAS 7-6
Pr. College 6 12 Amstelveen 6-2
Den Bosch 6-12 Flyers 6-2
Den Helder 6-10 Akrides 6-2
Tonego 7-10 Leiderdorp 7-2
Unlimited 8-10 N'kruis 7-2
Celeritas 7 8 Goba 7-2
Rotterdam 6- 6
VROUWEN
TOPDIVISIE, POULE B: Landslake Lions-
Rotterdam 77-50, Grasshoppers-Shooters
106-40. PSV/Almonte-Den Helder 47-90.
WSC-Hoofddorp 84-51
Den Helder 7-14 WSC 8-6
Gr'hoppers 7-12 Rotterdam 7-4
BV Lisse 7-10 Hoofddorp 7-2
Lands. Lions 7-10 Shooters 7-0
PSV/Almonte 7- 6
EERSTE DIVISIE: Jumpers-Den Helder 2
48-54, Vlissingen-Prisma College 2 83-
41, DAS-BV Leiderdorp 45-74, Cangeroes-
ATC '65 51-45, Aris-Jugglers 70-57, Cele-
ritas-K '75 52-59, Groene Uilen-Derba 90-
52
Leiderdorp 7-14 Gr. Uilen 7-6
Den Helder 2 7-14 K'75 7-6
Cangeroes 6-12 Vlissingen 7-6
Jumpers 7-12 ATC'65 7-4
Celeritas 6- 6 Aris 7-4
DAS 7 6 Jugglers 7-0
Pr. College 2 7- 6 Derba 7-0
RAYON WEST, EERSTE KLASSE: DAS 2
Cangeroes 2 60-55, Grasshoppers 2-Cady
'73 66-52, Dunckers-Zwijndrecht 50-46,
Rotterdam 2-SBU 71-37, Midland-Argus
63-49, Juventus-Waddinxveen Flyers 53-
Gr'hoppers2 5- 8 Dunckers 6-2
R'dam 2 5- 8 Juventus 6-2
Zwijndrecht 5- 6 Cangeroes 2 5-0
Cady'73 5-.6 SBU 5-0
Waddinxv. 5- 6
JUNIOREN, EREDIVISIE: Amstelveen-Den
Helder 68-76, Vlissingen-Hoofddorp 55-
59, Grasshoppers-Gromngen 48-51, Wad
dinxveen Flyers-HSV 35-60, Landslake
Lions-Akrides 46-48, Prisma College-Jolly
Jumpers 95-35
Den Helder 7-14 HSV 6-4
Leiderdorp 6-12 Akrides 7-4
Amstelveen 7-12 Gr'hoppers 6-2
Pr. College 7-12 Vlissingen 6-2
Hoofddorp 6-10 Waddinxv 7-2
Groningen 6- 6 J. Jumpers 7-0
Landsl. Lions 6- 4
synski (BT Gelderland) w.o.p. (5-2)
bay (BT Oost/Terborg). Weiter: Jansen
(Muscle Fit/Eindhoven) w.o.p. (11-3) van
Bakker (Olympia/Leeuwarden), Verhaegen
(MTS/Maastricht) w.o p. (6 I) van Ouah
(BC Landgraaf) Midden: Van den Heuvel
(Muscle Fit/Eindhoven) wint van Vredeveldt
(Veron/Utrecht) na medische interventie in
de derde ronde, Room (Bredase Ring)
w.o.p. (12-4) van Benjamin
(Boxing'82/Rotterdam) Halfzwaar Ster
kenburg (Voltreffer/Nieuwegein) w.o.p.
(16-2) van Cairo (Boxing'82/Rotterdam),
Martie (Hoboken/Rotterdam) w o p. (11-2)
van Mos (Verbon/Utrecht). Junioren, fina
les, weiter: Atta (ABCC/Apeldoorn) w.o.p.
10-1) van Kooistra (Olympia/Leeuwarden).
Halfzwaar: Slotegraaf (Roossien/Gronin-
gen) w.o.p. (7-5) van Gerrits (Hercules/AI-
golf
Sotogrande. Volvo Masters, 3.6 miljoen
gulden, eindstand: 1. Langer (Dui) 276
(71 62 73 70), 2. Singh (Fm) 277 (71 70
70 66), Ballesteros (Spa) 277 (69 67 68
73). 4. Jimenez (Spa). Montgomerie (Sch)
278, 6. McNulty (Zim) 279, 7. Rocca (Ita)
281, 8. Olazabal (Spa), Woosnam (Wal)
282, 10. Nobilo (NZe) 283.
Hyogo (Japan). Philip Morris Tournament,
3,5 miljoen gulden, eindstand: 1. Watts
(VSt) 276, 2. Masahi Ozaki (Jap), Naomi-
chi Ozaki (Jap), Waldorf (VSt) 277, 5. Su-
gihara (Jap) 279.
Parijs. UAP Open. 300.000 gulden, eind
stand: 1Talbot (GBr) 277, 2. Briggs (QBr)
278, 3 Lawrie (GBr) 279.
San Francisco. US Tour Championship, 5
miljoen gulden, stand na 3 ronden: 1
Glasson (VSt) 205, 2. Zoeller (VSt), Mc-
Cumber (VSt) 206, 4. Bryant (VSt), Lowery
(VSt). Els (ZAf) 207
TWEEDE KLASSE D: Antilopen-Revival
afg., Dindoa-ODIK 8-4. Fiks-Doorn 12-12.
SKF-ZKC'31 9-8
Fiks 8-11 SKF 8-7
Antilopen 7- 9 ZKC'31 8-6
Revival 7- 9 Dindoa 8-6
ODIK 8- 9 Doorn 8-5
Amstelveen
Oefenwedstrijd: Nederland-HCKZ 7-0 (2-
0) 5. Veen 1-0, 35 Bovelander 2-0. 37
Delissen 3-0. 39. Bovelander 4-0 (strafcor-
ner), 41 Bovelander 5-0. 54. Van Wi|k 6-
0, 59. Bovelander 7-0
EERSTE KLASSE A: Asvion - Kieviten 1-2,
DSHC - Evergreen 3 1Were Di - Forescate
1-0, Leiden - Zwart Wit 1-1, Roomburg -
Forward 0-2, Leidse Studenten - Cartouche
2-0.
Cartouche 7-10 Forward 7-7
Leiden 7- 9 Were Di 7-7
DSHC 7- 9 Roomburg 7-6
Leidse Stud. 7- 8 ZwartWit 7-6
Kieviten 7- 8 Asvion 7 5
Forescate 7- 7 Evergreen 7-2
EERSTE KLASSE B: Alecto - HIC 2-0. HBS
- Bennebroek 0-2. Soest - Spandersbosch
0-1, Maarssen Strawberries 2-2. Overbos
- Leusden 1-3, Reigers vrij.
Alecto 6-11 Reigers 6-5
Leusden 7-10 HBS 6-4
Spandersb. 6- 9 Soest 6-4
Bennebroek 6- 7 Maarssen 7-4
Overbos 7- 7 Strawberries 7-3
HIC 6- 6
TWEEDE KLASSE E: Fides Pacta-Amstel
hockey 6-10, Archipel-Olympiek 11-11, Hespa-
Diamco 12-10, Sperwers-Victona afg.
Amstel 8-13 Sperwers 7-7
FidesP. 8-12 Diamco 8-5
Archipel 8- 9 Olympiek 8-4
Victoria 7- 8 Hespa 8-4
THOR(R)
VROUWEN
HOOFDKLASSE: Kampong Rotterdam 1
0. Laren MOP 3-0, Den Bosch Oranje
Zwart 2-0. Groningen - HDM 1-1, Bloe-
mendaal - Victoria 2-1, HGC - Amsterdam
1-2.
Kampong 9-15 MOP 9-10
Laren 9-13 Den Bosch 9- 9
HGC 9-13 Bloemendaal 9- 8
HDM 9-11 Oranje Zw, 9- 5
OVERGANGSKLASSE A: Alecto - Breda 3-
1, Warande - Union afgelast, EMHC - Wa-
geningen 1-3, Hilversum - Rosmalen afge
last. Nijmegen - HIC 1-1, Pinoké - Gooi
sche 2-0.
Pinoké 7-11 Breda 7-6
Union 6-10 EMHC 6-5
Alecto 7-10 Warande 6-4
Nijmegen 7- 9 Rosmalen 6-3
Wageningen 7- 9 HIC 7-3
Hilversum 5- 8 Gooische 7-0
OVERGANGSKLASSE B: EHV MEP 3-0,
Zwolle - Son 3-1, Schaerweijde - Hurley 0-
1, Leiden - Tilburg 1-4, Ede - Venlo 3-0.
Klein Zwitserland - SCHC 1-1.
Hurley 7-12 MEP 7-6
Zwolle 7-11 SCHC 7-5
EHV 7-11 Son 6-4
Tilburg 6- 9 Schaerw. 7-4
Venlo 7- 7 Leiden 7-3
Ede 7- 7 Kl.Zwits. 7-3
EERSTE KLASSE B: Rood Wit - Alkmaar 4
2, Amersfoort - Voordaan 0-5, Amstelveen
- Forescate 0-1, Huizen - HBS 1-2, Qui Vi
ve - Soest 3-0, Alliance - Strawberries 1 -1
Voordaan 7-14 RoodWit 7-7
Qui Vive 7-13 Huizen 7-6
Amersfoort 7- 9 Alliance 7-6
Forescate 7- 9 Alkmaar 7-3
HBS 7- 8 Strawberries 7-3
Amstelveen 7- 6 Soest 7-0
TWEEDE KLASSE B: Hoorn - Leidse Stu
denten 0-2. Roomburg - Overbos 2-1,
Leusden - FIT 0-0, Spandersbosch -
Maarssen 0-1, Baarn - Bennebroek 1-1,
Weesp - Kraaien 1-2.
Hoorn 7-11 Kraaien 7-7
FIT 7-10 Leusden 7-6
Roomburg 7-10 Qverbos 7:6
Maarssen 7- 9 Weesp 7-5
Leidse Stud. 7- 8 Bennebroek 7-4
Spandersb. 7- 7 Baarn 7-3
DERDE KLASSE L: Hoogvliet-De Kapellen
afg., NlO-Crescendo 14-13, ALO-Eureka
6-9, KZ Leiden-Actief afg
Kapellen 6-12 Crescendo 8-8
NIO 8-10 ALO 8-5
Eureka 7- 9 Actief 6-4
KZ Leiden 6- 8 Hoogvliet 7-0
DERDE KLASSE N: Maassluis-Valto 9-8,
Madjoe-RWA afg., Spirit(V)-Velocitas 9-4,
Vnendenschaar(B)-Oranje Nassau(V) afg.
Maassluis 7-13 Vr'schaar 7-4
Or. Nassau 6-12 Velocitas 8-4
Madjoe 7-10 RWA 7-3
Spirit 8- 9 Valto 8-3
RIJNDELFLAND A: Weidevogels-THOR(R)
7-7, 't Waterschip-Reeuwijk 9-11, Jodan
Boys-Fluks 14-11, ODI-DES 7-15
Fluks 8-12 Jodan B 8-7
Weidevogels 8-12 Reeuwijk 8-6
-r 8-10 ODI 8-3
8-10 Waterschip 8-2
RES. OVERGANGSKLASSE A: Dalto 3-
Swift(M) 2 9-10, Groen Geel 2 TOP 2 afg
HKC(Ha) 2-KVS 3 8-8, PKC 3-Sparta(N) 2
11-11
RES. EERSTE KLASSE E: Dalto 4-Diamco
2 9-8, Pernix 2-Die Haghe 4 afg.. KVR 2-
BEP 2 10-11. Sperwers 2-Fortuna 4 afg
F: PKC 4-Trekvogels 2 9-8, Het Zuiden 2-
Vlaardmgen 2 afg.; G: Albatros 2-Snel 2
afg.. KOAG 2-IJsselvogels 2 afg., Olympia
2-Tempo 2 3-8, Rust Roest 3-Kmderdijk 2
13-10
RES. TWEEDE KLASSE J: Fiks 2-ZKV 3
10-6, overige duels afgelast; L: Achilles 3-
Zwijndrecht 2 sno., KZ Leiden 2-Valto 2 7-
9, De Regenboog 2-Rotterdam 2 afg., Ro
zenburg 2-Quick(D) 2 11-7
JUNIOREN C: De Meeuwen-DVO 8-11.
Dindoa-Koog Zaandijk 6-4, KVS-Dalto 4-8,
Tweemaal Zes-TOP 13-10
motorsport
Phillip Island. WK superbikes, slotwed
strijd, eerste manche: 1 Fogarty (GBr) Du
cati, 2 Russell (VSt) Kawasaki, 3. Gobert
(Aus) Kawasaki. Tweede manche: 1. Go-
bert, 2. Fogarty, 3. Corser. Eindstand WK-
1 Fogarty 305 punten, 2. Russell 280, 3.
Slight 277
paardesport
korfbal
OVERGANGSKLASSE A: Albatros-Sparta
(N) afg., DVO-Swift(M) 18-10, Nieuwer-
kerk-ODO(M)afg., Permx-TOP 8-10
ODO(M) 7-12 TOP 7-7
DVO 8-12 Nieuwerkerk 7-5
Swift(M) 8-11 Albatros 7-3
Sparta(N) 7- 7 Pernix 7-1
EERSTE KLASSE F: Avanti-Blauw Wit'51
sno.,. Oranje Wit-De Danaïden 12-6, DKV
(D)-Vlaardingen 7-10, Sporting West-De
Algemene 4-12
Or. Wit 8-16 DKV(D) 8-7
Vlaardingen 8-13 Avanti 6-4
Algemene 7-11 Blauw Wit'51 7-1
Danaiden 8- 7 SportingW. 8-1
EERSTE KLASSE G HKC(Ha)-Kinderdijk
9-16, KOAG-Ammo 10-9, Merwede-Tempo
12-10, Ventura Sport-Snel afg.
Kinderdijk 8-12 Ventura S. 7-8
KOAG 8-10 Animo 8-7
Merwede 8- 9 tfKC(Ha) 8-5
Snel 7- 8 Tempo 8-3
Wolvega. Draverijen
Eerste koers. 2100 m: 1. Ironside (Huel)
2.48,4 - 1.20,2, 2. Itorro, 3. Gigant Bro-
line. Toto: winnend 1,70 plaats 1,10 2.40
1,90 koppel 8,80 trio 104,60. Tweede
koers, 2100 m: 1 Hunter Diamond (Peter
sen) 2.48,9 - 1.20,4, 2. Hakatoa Ashton,
3. Interest BP. Toto: winnend 16,20 plaats
2,70 1,50 koppel 14,80 trio 413,30 dub-
belwinnend 23,40. Derde koers, 1609 m:
1. Emulate Princess (De Wrede) 2.04,1 -
1.17,1, 2. Elma Buitenzorg, 3. Bobby Bui
tenzorg. Toto: winnend 3,70 plaats 2,00
1.50 4,80 koppel 4,90 trio 136.80 Vierde
koers, 2100 m: 1 Inoz Z (Dooper) 2.49.5
1.20.7, 2. Hendrik NS. 3. Ilse Dakota. To
to: winnend 6,10 plaats 1,80 2,40 1.30
koppel 63.30 trio 320,00 Vijfde koers,
1609 m: 1. Jaja Beuckenswyck (Paulus
ma) 2.06,7 - 118,7, 2. Joan Furniture. 3
Just in Time Toto: winnend 20,40 plaats
4.70 2,50 2,50 koppel 67.00 trio
1024,50 Zesde koers, 2100 m: 1 In Go
Buitenzorg (Pool) 2.49,0 - 1.20,5, 2. Hay
Woha, 3. Hardy W. Niet gestart.- Garantxa
Meadow. Toto: winnend 2,60 plaats 1,90
7,80 koppel 25,20 trio 266,50. Zevende
koers, 2100 m: 1. Petite Riche (Wals)
2.46,4 - 1.19,2, 2. Highwaytranss R. 3.
Gigant Norton. Toto: winnend 2,80 plaats
170 1,60 koppel 5,30 trio 26,30 Achtste
koers, 2100 m: 1. Gold Coast Flyer
(Schoonhoven) 2.48'7 - 1.20,3, 2. Donald
Duke. 3. Gaudium B. Niet gestart: Frigidai-
re. Toto winnend 21,90 plaats 4,30 2,40
3,60 koppel 99,40 trio 1105,10 Negende
koers, 1609 m: 1. Elma Buitenzorg
(Langeweg) 2.04,3 -1.17,3,2. Bobby Bui
tenzorg, 3. Emulate Princess. Niet gestart:
Chiel Buitenzorg, Famous Skoatter. Toto:
winnend 3,30 plaats 1,40 3,30 1,90 kop
pel 28,10 trio 173,10 Tiende koers,
2100 m: 1. Herbie W (Schoonhoven)
2.42,3 - 1.17,3, 2. Hamlets Wishbone. 3.
Crooner de Pitz. Toto: winnend 1,80 plaats
1,20 1,30 koppel 2,10 trio 14,40. Elfde
koers, 1609 m: 1. Hitty Compaen (Stroo-
per) 2.06,7 - 1.18,7, 2. Gorby Lie, 3. Ho
ney Action. Niet gestart: Ditka Express. To
to: winnend 1,80 plaats 1,10 1,90 1,70
koppel 13,10 trio 99,60. Omzet totalisa-
tor: 188.552,00.
Duindigt. Draverijen en rennen
Eerste koers, 2000 m: 1 Baltic Fox (Van
de Heuvel) 2.38,3 - 1.19,2, 2. Hellas K, 3.
Honey Melon. Toto: winnend 10,50 plaats
3,20 2,20 2,40 koppel 26,50 trio
557,10. Tweede koers, 2000 m: 1. Hades
Hanover (De Vlieger) 2.40,9 - 1.20,5, 2.
basketbal
EREDIVISIE: Goba-Meppel 95-86, Weert
Rotterdam 86-84, Akrides Den Helder 78-
81. Celeritas-Den Bosch 84 71
Goba 4-8 Den Bosch 4-2
Weert 4-6 Meppel 4 2
Celeritas 4-6 Akrides 4-2
Den Helder 4-6 Rotterdam 4-0
kers-Virtus 94-57, BS Leiden Groene Uilen
59-84, Celeritas 2-Wyba 89-67, Weert 2-
Voorburg 36-67. WSC MSV 7 1 79
Voorburg 9 16 WSC 7-8
N'kruis 9-14 BS Leiden 8-8
Gr. Uilen 8-12 Virtus 8-6
MSV 9 12 Celeritas 2 8 6
Dunckers 7-10 Early Bird 7-2
Zwijndrecht 7-10. Tonego 8-2
Blue Herons 8-10 Weeil 2 7-0
Amstelveen 7- 8 PSV/Almonte 8-0
Wyba 7- 8
EERSTE DIVISIE B: Lisse Binnenland 74-
81, Braggarts DAS 46-84, Den Bosch 2-
Azimrna 73-74, Prisma College-Rotterdam
Zuid 92 62
DAS 7-12 Braggarts 6-4
Pr. College 7-12 Azimma 6 4
BV Lisse 7-10 R'dam Zuid 7-2
Binnenland 7-10 Den Bosch 2 7-0
RAYON WEST, EERSTE KLASSE: New
Stars-Grasshoppers 93-90, Shooters-Voor-
burg 2 81-69. Jumpers Blitz 81-53, Can
Amstelveen Omdat doelman Rolf Peters in de weg ligt, kan de jeugdige Oranje-klant Teun de Nooijer
(18) de score tegen HCKZ niet verder opvoeren. Het Nederlands hockeyteam veegde in een oefenduel de
vloer aan met de Haagse hoofdklasser: 7-0. foto anp
Indy Barrage. 3. Allyhills Eddie. Toto: win
nend 4,40 plaats 1.50 1,40 4,20 koppel
5,30 trio 311,10 dubbelwinnend 69,70.
Derde koers, 1800 m: 1. Maid Montana
(Terlingen) 2.21,0, 2 Evitsihja, 3 Chico
D, Niet gestart: Rijnhoeve Bengel, Kirovsk,
G Cyklamen. Toto. winnend 5,30 plaats
1,90 7,90 1,70 koppel 97,80 trio
619,40 Vierde koers, 2100 m: 1 Hugo
van Cornjum (Oorthuijsen) 2.43,9
1.18,0, 2 Hippo Princess. 3. Goolandne.
Niet gestart: Antihistamine. Toto. winnend
7,70 plaats 1,80 1.30 2,80 koppel 5,90
trio 116,90 Vijfde koers, 1300 m: 1Gre
at Gift (O'Callaghan/ler) 1.26,9, 2. Nearco
Raaphorst. 3 Golden Lady. Toto winnend
1,90 plaats 1,40 7,50 koppel 40.00 trio
1216,60. Zesde koers. 2100 m: 1 In The
Beginning (De Heer) 2 56,2 - 1.23,1, 2.
Florian Epse, 3. Eve Mereveld. Niet ge
start: Victory at Z. Toto: winnend 1,70
plaats 1,20 1,50 2,00 koppel 5,30 trio
26,70 Zevende koers, 3600 m: 1. Bali
Warrior (Cain/ler) 4.21,2, 2. Tornado
Bright (Ier), 3. Rampant Gossip (GBr). Niet
gestart: Watermill Quatre. Toto: winnend
14,40 plaats 4.10 3,70 6,20 koppel
36,50 trio 1476.50 Achtste koers. 2000
m: 1. Farloes B (Mulder) 2.38,7 - 1.19,4,
2. Mr Malkna, 3 Secret Venus Toto: win
nend 12,80 plaats 5,70 7,00 5,90 koppel
166,90 trio 7775,00. Negende koers,
1300 m: 1Free for All (Van Dongen-Oerle-
mans/GBr) 1.27,2, 2. Miss Sarah, 3. Dol
lar's Gem (Ier). Niet gestart: Blondy's Be
auty. Toto: winnend 8,50 plaats 3,10 2,60
2,60 koppel 24,90 trio 374,30. Tiende
koers, 3800 m: 1Leroy Broline (Van Eyke-
lenborg) 5.05,6 - 1.19,6, 2. Ala Famos, 3.
Charly Chaplin. Toto-, winnend 5,50 plaats
2,60 15,70 6.70 koppel 327,60 trio
11 396,00 Elfde koers. 1900 m: 1. Pho
ne me Up (Vindevogel/GBr) 2.14,3, 2.
Knayton Lad (Ier), 3. Longy's Pride (Bel).
Niet gestart Jules Sunshine. Rita's Cap
tain (Ier). Toto: winnend 10,10 plaats 2,30
3,10 1,90 koppel 41,50 trio 276,50.
Twaalfde koers, 2000 m: 1 Havanna (Van
der Pijl) 2.41,1 - 1.20,6, 2. Iris Weber, 3
Harras Princess. Toto-, winnend 13,10
plaats 2,70 1,40 2,60 koppel 13,00 trio
230,60. Omzet totalisator: 379.309,00.
Stuttgart. CSI
Grote Prijs, na twee manches en barrage:
1. Ludger Beerbaum (Dui) Ratina Z 0-
44.53, 2. Sloothaak (Dui) SP Weihaiwej 0-
45,74, 3. Schneider (Dui) Classic Touch
0-51,43, 8. Hendrix Anadolu Arabian 8-
49,30, 27. Lansink Easy Jumper 8-69,59
in eerste omloop Puntenspringconcours:
1. Fervers (Dui) Pegasus 24 pt - 46.81
sec 2. Thomas Fuchs (Zwi) Pianette 24-
47,52, 3. Tebbel (Dui) John Blunt 24-
49,51. 22. Lansink/Elsmhorn 20-49,84.
Springconcours tabel A, 1,50 m: 1. Tho
mas Fuchs/Maior 0-59,06, 2. Sloothaak-
/Weihaiwei 0-62,55, 3 Ludger Beerbaum-
/Ratina Z 0-64,12, 17. Hendrix/Arabian 4-
64.54, 20. Lansink/Easy Jumper 4-70,10.
German Masters, na barrage: 1. Lejeune/G-
overnor 0-45,26, 2. Ludger Beerbaum/lt's
Me 0-45,40, 3 Von Rönne/Wilma 0-
46,18. Puntenspringconcours: 1. Michael
Whitaker (GBr) Elton 75-40,46, 2. Helena
Weinberg (Dui) Ferdinand 75-40,57, 3.
Rodrigo Pessoa (Bra) Spiecial Envoy 75-
41,17, 13. Lansink/Elmshorn 51-49,49.
15 Hendrix/Aldato 51-52,19. Springcon
cours in twee fasen: 1. Robert (Fra) Que
nelle 0-24,65, 2. Tebbel/John Blunt 0-
24,67, 3. Billington (GBr) Rhapody 0-
25,43, 6. Lansink/Elmshorn 0-27,24, 7.
Hendrix/Aldato 0-27,51.
Dressuur, Grand Prix: 1. Uphoff-Becker
(Dui) Rembrandt 1766 punten, 2. Theodo-
rescu (Dui) Gammedes 1699, 3. Werth
(Dui) Antony 1687. Grand Prix Special,
German Masters: 1 Uphoff/Rembrandt
1625, 2. Theodorescu/Ganimedes 1525.
3 Werth/Antony 1480
rugby
EREKLASSE: RCH-O.Oysters afg.. DSRC-
Ascrum afg., ARC-Delft alg., AAC-HRC
afg., Eemland-DIOK 11-21, RCC-Castn-
cum 15-6
DIOK 8-16 AAC 7-8
RCC 8-12 RCH 6-6
Castricum 8-12 O.Oysters 7-2
DSRC 7-10 Ascrum 7-2
HRC 6- 8 Delft 6-0
Eemland 7- 8 ARC 7-0
Lissabon. Europese beker landskampioe
nen, mannen, halve finales: Buit - Ryan
(Ier) 3-0 (9-3 9-2 9-1). Nicol (Sch) - Frenz
(Dui) 3-0 (9-0 9-0 9-3). Finale: Nicol (Sch)
Ryan (Ier) 3-1 (3-9 9-7 9-6 9-4) Om der
de plaats: Buit walk over. Frenz (Dui) ge
blesseerd. Vrouwen, halve finales: Homer
(GBr) - Sünby (Zwi) 3-0 (9-2 9-6 9-4),
Schóne (Dui) - MacPhie (Sch) 3-1 (9-7 7-9
9-2 9-3). Finale: Horner (GBr) - Schóne
(Dui) 3-1 (9-2 9-0 6-9 9-1) Om derde
plaats: McFie (Sch)- Svenby (Zwi) 3-0 (9-6
9-2 9-6).
tien 21-16 18-21 21-19 Eindstand: 1
Primorac, 2. Wang Tao, 3 Gatien. 4. Kor-
bal Halve finales: Saive-Pnmorac 21-12
22-20, Wang Tao-Kim Tak-Soon 21-17
21-16. Finale: Wang Tao-Saive 21-15 11
21 21-13 21-19.
EREDIVISIE: Harkstede-FVT 6-4, Cosmos
Kluis 9-1, Van Sloun-De Veluwe 9-1, Peco's
Oegstgeest-OKI 7-3
Cosmos 7-53 Harkstede 6-32
Van Sloun 6-43 OKI 6-24
Pecos 6-39 Kluis 6-20
FVT 6-34 De Veluwe 7-5
VROUWEN
EREDIVISIE: Den Helder-R.jnsoever 8-2.
Haka/Treffers-Hoonhorst8-2,Hotak'68-Re-
flex 0-10, Shot-Irene 10-0
Reflex 6-51 Hotak'68 5-24
Treffers 6-49 Hoonhorst 7-23
Den Helder 6-43 Rijnsoever 6-20
Shot 6-28 Irene 6- 2
Stockholm, halve finales: Becker (Dui/6)-
Sampras (VSt/1) 6-4 6-4. Ivanisevic
(Kro/2)-Kafelnikov (Rus/11) 7-5 6-4. Fina
le: Becker-Ivanisevic 4-6 6-4 6-3 7-6
Dubbel, finale: Woodforde/Woodbridge
den, halve finales: Berasategui (Spa/1 )-Do-
sedel (Tsj/3) 6-4 3-6 6-1, Clavet (Spa)-
Corretja (Spa/2) 2-6 7-5 6-4 Finale: Be
rasategui (Spa)-Clavet (Spa) 6-3 6-4.
Essen. Vrouwen, halve finales: Novotna
(Tsj/2)-Habsudova (Slw) 6-1 7-5, Majoli
(Kro/5)-Medvedeva (Oek) 1-6 6-2 7-b Fi
nale: Novotna-Maioli 6-2 6-4 Dubbel, fi
nale: Lindstróm/Strandlund (Zwe)-Mamok-
ova/Mesjki (Rus/Geo) 6-4 6-1
EERSTE KLASSE: HRC2-USRS afg DIOK
Athl.-Alkmaar 38-14, Oemoemenoe-Haar-
lem afg., 't Gooi-RCH2 6-10, Te Werve-Du-
kes afg.R RC- Bassets 36-13
RRC 8-14 Alkmaar 7-6
RCH2 8-14 't Gooi 7-5
Te Werve 6-10 Dukes 6-4
Haarlem 6- 8 Oemoemenoe 7-4
DIOK Athl. 8- 7 Bassets 8-4
HRC2 7- 6 USRS 6-2
schaatsen
Deventer. KNSB-marathon: 1. Kleine (Ker-
kenveld), 2. Kramer (Oudeschoot). 3. Pie-
terse (Diemen). 4. Kromkamp
(Oldeholtepade), 5 Hagen (Haarlem). 6.
Van Kempen (Nieuwveen), 7. De Vries
(Heerenveen), 8. Huitema (Roden), 9.
Corts (Koudekerk a/d Rijn), 10. Angenent
(Alphen a/d Rijn). Klassement: 1. Kleine
48,2, 2. Van Kempen 33, 3. Huitema en
Angenent 32, 5. Stam 29.
Utrecht. City-bokaal, vrouwen, le 100 m:
1 Loorbach 11,39, 2. 't Hart 11,53, 3.
Van Meggelen 11,57 2e 100 m: 1. Loor
bach 11,46, 2. 't Hart 11,55, 3. Nuyt
11,61 le 300 m: 1 Loorbach 27,21, 2.
Van Meggelen 27,69, 3. Nuyt 27,80. 2e
300 m: 1 Loorbach 27,09, 2. Van Megge
len 28,03, 3 't Hart 28,08. 500 m: 1.
Loorbach 43.47, 2. Van Meggelen 44.00,
3. Nuyt 44.71 1000 m: 1. Groenewold
1.29.20, 2. 't Hart 1.29.27. 3 Loorbach
1 30,33. Eindklassement: 1. Loorbach
88 635 punten. 2. Van Meggelen 89.260,
3. 't Hart 89.475.
Mannen, le 100 m: 1 Andries Kramer
10,13, 2. Smulders 10,33, 3. Overdevest
10,34. 2e 100 m: 1. Andries Kramer
10,25, 2. Westerveld 10,43, 3. Overdevest
10,48. le 300 m: 1. Andries Kramer
24,94, 2. Overdevest 24,98. 3. Van der
Vlies 25,09. 2e 300 m: 1. Andries Kramer
24,55, 2. Overdevest 24,93, 3.
Leeuwangh 24,95 500 m: 1. Andries Kra
mer 39,67, 2. Leeuwangh 39,69. 3. Smul
ders 40.17. 1000 m: 1. Andries Kramer
1.20.21. 2 Leeuwangh 1.20,28. 3 Bos
1.20.54 Eindklassement: 1 Andries Kra
mer 79.775. 2. Leeuwangh 79.830, 3.
Van der Vlies 80.555.
DERDE DIVISIE: Tonegido 2 - Be Fair 3-2,
Sovocos - Utrecht 2 3-0, Libanon - Wik 1-
squash 3. VCS - Delta 2 3-0, Zovoc - Leythoh 3-1
Sovicos 5-13 Delta 2 5-6
Utrecht 2 5-11 VCS 4-5
Tonegido 2 5-11 Leython 5-5
Be Fair 5-10 WIK
Zovoc 5- 9 Rijswijk
Krimpen 5- 8 Libanon
Lissabon. Finale wereldbeker, groep A: Sai-
ve (Bel)-Huang (Can) 2 1-12 21-14, Ross-
kopf (Dui)-Kim Tak-Soon (ZKo) 23-21 9-
21 21-10. Rosskopf-Huang 21-15 21-18.
Kim Tak-Soon-Saive 21-18 21-15, Kim
Tak-Soon-Huang 21-19 21-15. Saive-
Rosskopf 21-16 21-9 Eindstand: 1 Kim
Tak-Soon, 2. Saive, 3. Rosskopf, 4. Huang.
Groep B: Wang Tao (Chi)-Korbal (Tsj) 21-
15 22-20. Primorac (Kro)-Gatien (Fra) 21-
12 21-7, Gatien-Korbal 19-21 21-14 21-
15. Pnmorac-Wang Tao 21-16 21-3. Pri-
morac-Korbal 21-16 21-18, Wang Tao-Ga-
Velo
5- 7 DVC
amsterdam anp
Voor hel doorbreken van het doemdenken zijn zaterdag
15 roeisters en hun acht coaches onderscheiden met de
KNRB Prijs 1994. Het nieuwe elan werd bij de WK in In
dianapolis afgerond met de wereldtitel van de vier-zonder
en de vierde plaats van de Acht.
De onderscheiding werd zaterdag uitgereikt tijdens de
eerste nationale roeidag in het Scheepvaartmuseum in
Amsterdam. Het betrof de roeisters Tessa Appeldoorn.
Sonja Berger. Femke Boelen, Rita de Jong. Seada van den
Herik. Wendela Hoen, Tessa Knaven, Elien Meijer, Ge-An
van Rossum, Muriël van Schilfgaarden, Marleen van der
Velden. Anneke Venema, Karien Zuidgeest. Gladys
Kuurstra en Jissy de Wolf. Verder de coaches René Alme-
kinders. Ernst Gelderman. Nynke Jensma, Nelien Krijten-
burg, Kris Korszeniowski, Dilo Kruyswijk, Frank Moerdijk
en Willem van Vugt.
De A.A.J.H. Marres Herinneringsprijs, bestemd voor een
amateurcoach met een buitengewone verdienste, werd
toegekend aan Wim Keizer. De coach van Nereus" vier-
met-stuurman veroverde via een intensief driejarenplan
met een verenigingsploeg brons bij het WK.
De jarenlange strijd van de Koninklijke Nederlandse
Roei Bond voor een verbreding van de Bosbaan lijkt zijn
ontknoping te naderen. Tijdens een huldiging voor de Ne
derlandse medaillewinnaars bij de laatste WK liet waarne
mend burgemeester Dirk Stadig (PvdA) doorschemeren
dat Amsterdam positief is over een roeibaan met olympi
sche kwalificaties binnen haar stadsgrenzen. Niet zeker is
of de gemeenteraad en het college van B&W zich uitspre
ken voor een verbreding van de huidige Bosbaan, dan wel
EERSTE KLASSE B: Orion - ZVH 3 2-3.
Haag 3 u, Mov over - VW 2-3, f\r
derveld - DAC 2 0 3, DOS - Inter A 0-3 "V
Orion 5-13 Mov'over j
Rijswijk 3 4 9 ZVH 3
Nivoc 5- 9 DOS n
Delta 3 3- 8 DAC 2
Inter A 5- 8 WV
Haag I
waterpo
EERSTE KLASSE. DZV-LZ1886 7-10.
vax-HZ/Zian 2-8. De Gouwe-UZSC 9-
SVH-DONK 12-7. Merwede-Alliance
10, BZPC-Rotterdam 7-4
LZ 1886 4-8 UZSC
BZPC 3-6 Merwede
HZ/Zian 4-6 DZV
De Gouwe 3-4 SVH
Vivax 3-4 Rotterdam
Alliance 4-4 Donk
DWK 4-6 KZC
WZK 4-6 Het Gooi
Flevo 4-4 NVA/HHC
triathlon
Amsterdam
Wintertriathlon, 10,5 km lopen, 33 km
fietsen. 20 km schaatsen: 1.Moraal (De
Zijl/LGB Oegstgeest) 2.06.47, 2.Tinga
(Lemmer) 2.08.39, 3.Breedijk (Amster
dam) 2.09.10, Van Zijp (Zijl, Leiden) 2 22
(3e veteraan), Zwaan (Zijl, Warmond) 2.30
volleybal
Sao Paulo. WK vrouwen, plaatsingswed
strijden, om de vijfde t/m de achtste plaats.
Duitsland-Chma 3-1 (13-15 15-13 15-10
15-13), Verenigde Staten-Japan 3-1 (8-15
15-7 15-7 15-7) Om de zevende plaats:
Japan-China 3-2 (9-15 15-12 10-15 15-
10 15-7) Om vijfde plaats: Duitsland-Ver
emgde Staten 3-1 (16-14 15-9 13-15 15-
9). Kwartfinales: Rusland-Verenigde Sta
ten 3-1 (15-9 9-15 15-9 16-14). Halve fi
nales: Brazilié-Rusland 3-2 (15-7 14-16
12-15 15-8 15-10), Cuba-Zuid-Korea 3-0
(15-4 15-9 15-5) Om derde plaats: Rus-
land-Zuid-Korea 3-1 (14-16 15-11 15-6
15-8). Finale: Cuba-Brazilie 3-0(15-2 15-
10 15-5). Eindstand: 1. Cuba, 2. Brazilië,
3. Rusland, 4. Zuid-Korea. 5. Duitsland, 6.
Verenigde Staten, 7. Japan. 8. China.
EERSTE DIVISIE: Animo - SSS 3-1, Dom
tas - Martinus 3-1, Reflex - Orion 2-3, 01-
haco - Amvj 2 0-3, The Smash - Zaanstad
2-3
AMVJ 2 5-14 Olhaco 5- 6
Animo 5-12 Orion 5- 5
Lycurgus 4- 9 DAC 4- 4
SSS 5- 9 Smash 5- 4
Zaanstad 5- 9 Donitas 5- 4
Martinus 4- 7 Reflex 4-2
Vc
DERDE KLASSE B. De Houtrib-HPC 9-l)e
Oceanus-Alkemade 7-8, IJsselduikers-Si
senheim 2-5. ZWV-DWT 10-6. Wilskrac-n
De Futen 10-9, Hoorn-Aquafit 12-4. Je
Wilskracht 4-8 ZWV C.,
Hoorn 4-7 DWT 4
Sassenheim 4-7 IJsselduikers 4*v'
De Futen 4-6 Aquafit 4n(
Oceanus 4-4 HPC
Alkemade 4-4 De Houtrib 4
>P
DERDE KLASSE E: Koudekerk-ZDHC tj
4, Watervlo-ZPS 10-6, De Kwakel--,.
Zwoer 6-8, Aquarijn-EZPC 9-10, TriOij
Putten-De Rijn 7-11, Spartaan-RWV 6-6kq
Koudekerk 4-8 De Rijn 4,
EZPC 4-8 ZPS 4*e
Spartaan 4-7 De Zwoer 4rti
Watervlo 4-6 ZDHC 4>p
RWV 4-5 Aquarijn
Triton Putten 4-4 De Kwakel <02
wielrennf10
Drachten. Nationale veldrit (profs/anP
teurs): 1. Groenendaal (St. Michielsgesra
1.03.10, 2. Baars (Diessen) 2.50, 3. Hye:
driks (Assen) 3.04, 4. De Vos (OosterhoHrj
3.10, 5. Minkhorst (Zutphen) 3.40
Lieshout. Nationale veldrit (profs/arve
teurs): 1. Groenendaal 1.04.17, 2. Boejn
winkel 0.15, 3. De Vos 0.35, 4. Bac,,
2.01, 5. Sestig (Oosterhout) 3 14
Sint Lievens-Esse (Bel). Veldrit 1 uur er3e
ronde): 1. Herygers (Bel), 2. WillemseJe
(Bel) 0.41, 3 Danny de Bie (Bel) 1.22,rii
Van Santvliet (Bel) 1 38. 5. Janssens (B-'J
2.22, 13. Van der Poel 4.33. je
zaalhandb,^
TWEEDE DIVISIE: Harderwijk - Dynamo 2
2-3. Madjoe - US 0-3, Huizen - Martinus 2
3-0. Vrevok 2 - Vollkei 3-0, NOVO - NVC 2-
3. Smash - Cito 3-1
Smash 5-15 Harderwijk 5- 7
Vrevok 2 5-13 NVC 5- 7
US 5-12 Huizen 5- 6
Cito 5- 9 Madjoe 5- 2
Dynamo 2 5- 9 NOVO 5- 2
Vollkei 5- 8 Martinus 2 5-1
DERDE DIVISIE: LUSV - Rijswijk 2-3, So
vicos - Rijnmond 3 2-3, Gemini - Krimpen
3-0, Jupiter - WIK 3-1, Radius 2 - Zovoc 3-
1, Tonegido 2 - Ekspalvo3-0
Rijnmond 3 5-1? Jupiter 5-9
Tonegido 2 5-11 Zovoc 5-7
Sovicos 5-10 LUSV 5-7
Rijswqk 5-10 WIK 5-3
Radius 2 5-10 Ekspalvo 5-2
Gemini 5- 9 Krimpen 5-0
PROMOTIEKLASSE: Agon - RW 1-3, Ley
thon - Haag 3-2, Be Fair - Kalinko 2-2 ge
staakt, Thor 2 - Skania 2 1 -3, Inter Amicos
-Thor 3-2, Skania 1 - Delta 20-3
RVV 5-14 Skania 5-6
Skania 2 5-12 Leython 5-5
Delta 5-10 Thor 2 5-5
Inter A 5-10 Thor 5-4
Agon 5- 7 Kalinko 4-4
Haag 5- 7 Be Fair 3-0
EERSTE KLASSE A: Kalinko 2 - ZVH 5 3-
1, Smashing - Velo 3-2, Netwerk - Orion 3-
2. Sovocos - Radius 3 0-3, Spanning - ZVH
4 0-3, RVV 2-Zovoc 2 3-1
Radius 3 5-15 Spanning 4-4
ZVH 4 5-13 Sovocos 2 5-4
Kalinko 2 5-12 RVV 2 4-3
Smashing 5-12 Velo 5-3
5-0
EERSTE KLASSE B: Jodan B - Rijswijk 2
3-0, Nivoc - Voy 0-3, GSC - Punch 2-3, Ufo
- VCS 3-0, Delta 3 - ZVH 3 3-2, Graficon -
Inter A 2 2-3
Voy 4-8 Jodan 0
Delta 3 4-8 Inter A
ZVH 3 5-8 Nivoc
VCS 5-8 GSC
VROUWEN
TWEEDE DIVISIE: Sarto Gemini 2-3,
Nijmegen - Rijnmond 1-3, Sliedrecht 2
Woerden 0-3, Ekspalvo - Radius 3-0,
Schalmers - Delta 1-3, Tonegido -
Odulphus3-2
Rijnmond 5-14 Radius 5-7
Gemini 4- 9 Woerden 5-7
Delta 4- 9 Odulphus 4-6
Schalmers 5- 9 Elspalvo 4-6
Sarto 4- 7 Tonegido 5-2
Nijmegen 5- 7 Sliedr. 2 4-1
smeer4-BDC 21-20, DSS-Achilles 20-1.
DSO-Volendam2 12-10, TKS/Saturni>t>
Animo 19-14. da
TKS/ Saturnus 1-2 Attila Ljp
Laren 1-2 BDC re
Aalsmeer 4 1-2 DSS 1DU
Achilles 1-2 Volendam 2 lya
DSO 1-2 Animo L|
VROUWEN 5a
EREDIVISIE: SEW Hellas 17-20. V en^,
PSV 23-12. Westland-SVM 28-2
TKS/Saturnus-Swift 21-23. Volew -OFe
35-14 D(
Swift 3-6 Saturnus ia
V&L 3-6 SEW ta
Volew. 3-4 SVM Se
Hellas 3-4 PSV 3ia
Westl 3-4 OSC 3...
Stompwijk'92 20-7,Arnhem-UVQ29-1
Arnhem 5-10 UVG 510
DWS 5-8 Westland 2 5pi
UDSV 5-8 Sittardia 5C'
Internos 5-8 Stompwijk'92
Fortissimo 5-7 Aalsmeer 5
Di
zaalvoetbW
EERSTE DIVISIE: Hovocubo-Vermeu(e'
Boys 4-2, Succes-Bax 3-2, Citadel-de S S
2-2, Eteha-BSV 7-1't Gat-de Visscher 6
DeStal 6-11 Hovocubo 5_
Succes 5-10 BSV 5
Bax 6- 9 Eteha 5
't Gat 5- 7 Citadel 5
't Spatje 5- 6 De Visscher 5
Vermeulen Boys 6-
PROMOTIEKLASSE: Kalinko - Gemin 2 3
0. Velo - ZVH 2 3-2, RW - Leython 2 1-3,
DAc - Radius 2 1-3, Tonegido 3 - Jupiter 3-
1VSTs - DVC 3-1
Tonegido 3 5-14 ZVH 2 4-6
RW 5-12 VSTS 4-3
Kalinko 5-11 Gemini 2 4-3
tafeltennis Radius 2 4-10 Jupiter 5-3
Leython 2 5-9 DAC
TWEEDE DIVISIE: De Sleutels-ZWL 4^
Hermes DVS-Rott. Stud. 4-3, FC Tybex-K
win 4-4, Vd Cammen-McDonald's 5-1
ZOB-HMSH 5-7, Mallon-de Rozet 5-8
McDonald's 6-11 Kawin b
Rozet 6- 9 Hermes DVS 6;
ZWL 6- 8 FCTybex 6
Sleutels 6- 7 Z0B6-4
HMSH 6- 7 Mallon 6
VdCammen 6- 6 Rott Stud. 6
HOOFDKLASSE: Mieloo-Zwarte Wolf 5-i
Coret-TAW 16-2. Eigeman-ZW Lisse 8-
ROAC '79-Bram's Snackbar 4-6, Zwar
Wolf-Wally Sport 2-3
Roac'79 4-6 ZW Lisse 3
Coret 4-6 Eigeman 4
Bram'sSn. 4-6 Jong boys 3
Zw. Wolf 5-6 MieToo 3
Wally Sport 4-5 TAW 41
ACS 4-4
AGENDA
EERSTE DIVISIE: Maa. de Stal-Hovocul
20.30 uur Onze Gezelle, Woe. Vermeuli
Boys-Succes 21.00 uur Kerkelande, Vf
BSV-Citadel 21.00 uur Agora. de Visscht
Eteha 20.30 uur. 't Gat-'t Spatje 19.3
TWEEDE DIVISIE: Maa. Rott Stud.-SIe
tels 20.00 uur Woudenstein, ZWL-de F
zet 20.30 uur de Fluit, ZOB-Mallon 20.
uur de Boogerd, Woe. Kawin-Hermes D
21.00 uur Berenschot, HMSH-vd Camm
20.40 uur Zuidhaghe, McDonald's-FC
bex 20.00 uur Drie Octoberhal
HOOFDKLASSE: Maa ZW Lisse-AC
19.00 uur Meerzicht, Woe. Zwarte Wo
Roac '79 21.00 uur Drie Octoberhal. M
loo-Snackbar Coret 21.00 uur Noordwi'
hal. Jong Boys-Eigeman 22.30 u
5-0
EERSTE KLASSE A: NOVO - Netwerk 3-2,
LUSV - Voy 0-3, Dosko - Agon 3-1, Jupiter
2 - WW 2-3, Tonegido 4 - Sovicos 2 1-3,
.Skania - Zovoc 0-3
Zovoc 2 5-15 Agon 5-6
Sovicos 2 5-15 Dosko 4-4
Netwerk 5-13 Tonegido 4 5-3
Voy 4-12 LUSV 5-2
NOVO 5- 8 WW 5-2
Skania 5- 6 Jupiter 5-1
voor de aanleg van een nieuwe baan. „Maatschappelijk is
er momenteel vrij veel weerstand tegen een verbreding
van de bestaande roeibaan in het Amsterdamse Bos", al
dus Stadig.
De waarnemend burgemeester, tevens wethouder van
ruimtelijke ordening en grondzaken, liet doorschemeren
dat op het ogenblik mogelijkheden worden onderzocht
voor een nieuwe roeibaan in de toekomstige stadswijk
IJburg. Het is voor het eerst dat er een plan naar voren
wordt gebracht voor een roeibaan op een alternatieve lo-
katie in Amsterdam.
SPORT OP TV
MAANDAG
15.00-16.30 EURO: Tennis: WTA Toernooi
vanuit Essen, finale.
16.30-17.30 EURO: Autosport: Nascar-wed
17.00-17.15 Did 2: Sport Heute.
17.30-19.30EURO Voetbal: Brazilia,
petitievoetbal. 2e ronde
18.39-18.47 Ned 2. Sportjournaal
18.45-19.10 RTL Sport
19.30-20.00 EURO Eurosportnieuws
19 30-20.00 BRT 1 Sport
20.00-21.00 EURO: Speedworld: auti
torsportmagazne
20.30-20.40 RAI UNO: Sport.
21.00-22.00 EURO: Autosport: Nascar-wed
strijden.
22.00-23.00 EURO: Boksen.
22.16-22.34 Ned 2 Sportjournaal.
23.00-00.30 EURO Eurogoals: overzicht Ei
ropese voetbalcompetities
23.30-00.00 RTL 4 Sport.
23.30-00.05 TV 5: Montagne: bergsportmag
00 30-01.30 EURO: Eurogol» magazine. Vol
Masters
01.30-02.00 EURO. Eurosportnieuws
DINSDAG
09.00-10.00 EURO: Eurogol» magazine: Vol
Masters.
11.00-12.00 EURO: Kunstrijden op d<
12.00-13.30 EURO EUROgoals: ovei
Europese voetbalcomgietities
13.15-13.45 RTL 4: Sport: Duits voetl
13.30-15.30 EURO Voetbal: Braz.l.ai