Pernix slaat tegen TOP modderfiguur Fiks redt ongeslagen status met een moeizaam gelijkspel LZ schiet nog net op tijd wakker Sport De Zijl en LZ uit de bekerstrijd Wubben imponeert in Alphense cross Langer wiif de Masters^ Halve finall Hertzberger MAANDAG 31 OKTOBER 1994 A SPIERDIJK 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-35 Sassenheimers winnen in slotfase met 10-8 Pernix is door de 10-8 nederlaag tegen streekgenoot TOP dieper in het drijfzand gezakt. In een letterlijk modderig duel opende de thuisploeg sterk, maar zag in de slotfase een 7-3 voorsprong uit handen glippen. In de laatste tien minuten kwamen de Sassenheimers langszij om met 10- 8 te zegevieren. leiden bram van gent korfbalmedewerker Het duel tussen de korfbaltop pers in de regio lijkt onder een ongunstig gesternte te staan. I let voor de tweede week gepro grammeerde duel in Sassen heim viel reeds in het water en ook het doorgaan van de return hing zaterdag aan een zijden draad. Indachtig het credo van zijn provincie ("Ik worstel en kom hoven') besloot de Zeeuw se arbiter De Pachter echter de gok te wagen, hoewel korfbal - van enig niveau op het drassige veld aan de (iooimeerlaan schier onmogelijk was. Van de loop-, gooi- en vangtcchniek werd het uiterste gevraagd, ter wijl ook het schot hevig te lijden had van koude en gladheid. Dat er nog enige tientallen toe schouwers het veld omzoom den, mocht gezien de omstan digheden bijna een wonder he llet publiek kreeg overigens wel een hartverwarmend schouw spel voorgeschoteld door de twee ploegen, die knokten voor elke meter. I.eek TOP aanvan kelijk een licht overwicht te hebben (0-1 jolanda Cornelisse en een door Tim van der Horst gemiste strafworp, 1-2 Michiel Kok), na twintig minuten nam Pernix het initiatief nadrukkelijk over. Marco van der Lucht ver sierde een strafworp (2-2), Iris van der Brugge scoorde 3-2 en als een afstandstreffer van Jeroen Wayenberg niet was af gekeurd, had Pernix bij rust reeds een 4-2 voorsprong ge bild. Vier minuten in de tweede helft nam de thuisploeg door een treffer van Raymond Boerman toch twee punten afstand. TOP werd in de beginfase van de tweede helft zelfs volledig voor bijgelopen, want na de vakwis seling op 5-3 vergrootten Boer man en Helène Zuurmond de marge zelfs tot vier goals. TOP- eoach Anne van der Zaag keek hoofdschuddend toe, terwijl Pernix-collega Cor Gravekamp reeds dacht de punten in de knip te hebben. ,,Het was een gelopen wedstrijd. Ik verwacht te het verder rustig uit te kun nen spelen. Maar dan komt bij sommigen toch weer het eigen 'ik' bovendrijven. Het collectief gaat verloren en daarop gaat het kapot. Dan bereik je vanaf de kant niemand meer en kun je wisselen wie je wilt." TOP maakte snel gebruik van dit buitenkansje. Door treffers van Jan de Vroomen en Michiel Kok werd het 7-5, waarna Tim van der Horst (een strafworp nadat hij bij een doorbraak door Marco van der Lucht met paal en al omver was geduwd) de aansluiting herstelde. Een treffer van Zuurmond bood slechts tijdelijk soelaas, het in zetten van Bert Verhaelen had zelfs geen enkel effect. Jan de Vroomen, opnieuw van ver, en uitblinker Michiel Kok schoten TOP met nog zeven minuten te spelen naast de thuisclub. Arbiter De Pachter ziet toe hoe TOP-per Steven Baart de paal weer in de grond prikt. Links Pernix-aanvoerder Caspar de Rooy, die Baart (en paal) even tevoren neerhaalde en rechts (met bal) Tim van der Horst die zich concentreert voor de laatste strafworp: 8-10. foto loekzuyderduin Waarna de verder onzichtbare Tim van der Horst de eindstand Steven Baart, drie weken op op 8-10. non-actief na een schorsing, „Zestig minuten", aldus de tri- eerst 8-9 maakte en vervolgens omferende Van der Zaag na af- Pernix-aanvoerder Gaspar de loop, „langer zou Pernix het analyse waar Pernix' Grave- beter." Rooy tot zijn enige foutje ver- niet kunnen volhouden. Blijf je kamp, 4ie handenwringend de lokte. Vanaf de stip bepaalde zo lang bij, dan ga je er in de slotminuten had aanschouwd, laatste minuten overheen. Ik het mee eens kon zijn: „Tegen had het ze voor de wedstrijd al ODO, Swift, het is ons vaker op- verteld. al blijft het gemakkelij- gebroken, die slotfase. Mis- ker gezegd dan gedaan." Een schien gaat het straks in de zaal leiden michel van gent korfbalmedewerker De Leidse korfbalploegen heb ben met matige prestaties een punt gezet achter de eerste helft van de veldcompetitie. TOP en De Algemene waren de enige clubs die wonnen, terwijl Fiks zijn ongeslagen status redde met een moeizaam gelijkspel tegen Doorn (12-12). De overige teams verloren, waarbij vooral de eerste seizoensnederlaag van Fides Pacta tegen naaste achter volger Amstel (6-10) opviel. KZ Leiden en Madjoe kwamen he lemaal niet meer in actie, om dat hun velden onbespeelbaar waren. De Algemene speelde op het gravelveld van hekkesluiter Sporting West een bekeken par tij. De Leidse eersteklasser nam steeds ruim de tijd voor zijn aanvallen, waarbij met name Annemieke Molloy en Ton Bey zich onderscheidden door goed te vangen. Dit resulteerde hal verwege de wedstrijd al in een 5-1 voorsprong. Na de rust had de acht van Hd Molloy letterlijk en figuurlijk de wind in de rug. Alfred (4) en Arnoud Lambooy (2) en Annemieke Molloy voer den de score op tot 12-4. In de slotfase mocht junior Dennis Waasdorp zijn debuut in de hoofdmacht maken als vervan ger van de geblesseerde Remco Molloy. De aanval van De Danaïden kon door het voorverdedigen van Oranje Wit nooit in zijn spel komen. Erkende schutters als Marcel Keijzer en Heiko Locher bleven dan ook in de eerste helft allebei op nul staan. Arne Heyman (2) en Sandra KalthofT vonden als enigen in die perio de de korf, maar daar zaten wel twee strafworpen bij. Na rust liep de lijstaanvoerder van 1F moeiteloos uit naar een 12-6 overwinning. Overigens moest Locher zich vanwege een knie blessure door Eric Kromhout la ten vervangen. De start van Tempo bij Mer- wede was veelbelovend, want Marjolein de longh. Martijn Hooijer, Ruud de Jong en Ben Nikkels zorgden in het eerste kwartier voor 4-1. De Alphena- ren hadden de bal langdurig in hun handen, maar slaagden pas na 4-4 er weer eens in te scoren (5-7 rust). Nadat Erik Pons in de 42ste minuut 9-6 had gemaakt, kwam de klad in het spel. De aanval begon steeds geforceer- der te schieten, terwijl de thuis club juist goed op gang kwam. Martijn Hooijer verzilverde al leen nog een strafworp en be paalde zodoende de eindstand op 12-10. Lijstaanvoerder Fiks had de grootste moeite met hekkeslui ter Doorn. Dit werd na 2-1 'be straft' met een achterstand, die zeven minuten na rust zelfs tot 10-5 was opgelopen. Nadat Mi chiel van der Berg en Matthijs de Visser in het veld waren ge komen, kwam er wel meer fel heid en dreiging in de aanval. De invallers haalden met hun drie goals op tot 12-10, waarna Henrik Hooimeijer met twee strafworpen ten minste het ene punt redde: 12-12. Fides Pacta kwam uitgere kend in de topper tegen Amstel niet in zijn gebruikelijke doel puntrijke spel. Conchita Prins maakte nog wel 1 -0, maar daar na bepaalden de bezoekers het scoreverloop (1-4, 3-4 rust, 3-6). Coach Steven Tims liet op 5-6 Patricia Gottmer warmlopen om haar in de tweede aanval in te zetten, omdat dit vak tot dan toe ondoelmatig en opgejaagd opereerde. De routinier kon echter al gauw weer op de re servebank gaan zitten, want het werd 5-7 en daarna had een wissel geen zin meer: 6-10 ver lies. Dimitri IJzerman liep nog tegen een gele kaart op wegens commentaar op de scheids rechter. Bijna had Crescendo bij NIO nog een punt bemachtigd, als schoten van Debbie Blogg en Gert-Jan Hensing in de slotfase niet uit de mand waren getold. De groen-witten waren na rust (8-7) vier punten achter geraakt (12-8 en 14-10), louter en alleen omdat zij minder rendement uit hun kansen haalden dan hpn tegenstanders. Wijnand Alberts, wel op schot met vijf treffers, Carmen Zitman en Gert-Jan Hensing maakten het verschil met 14-13 minimaal, maar de verdiende gelijkmaker bleef uit. Alweer verloor Velocitas een wedstrijd omdat het verzuimde te scoren, ditmaal tegen Spirit: 9-4. De brigade van Klaas Bos man kwam voor rust niet verder dan godls van Steven de Ronde (2) en Joyce Kamphuis én twee gemiste strafworpen (4-3). Na dien was alleen Jeroen van Driel nog eens trefzeker (4-4). De ver dediging hield door adequaat achterverdedigen de thuisclub lang van scoren af. De nederlaag liep pas in de laatste vijf minuten door drie tegentreffers op rij naar geflat teerde hoogte op. leiden «dirk kloos waterpolomedewerker In de strijd om de nationale waterpolobeker hebben De Zijl/LGB en 17. 1886 na grote nederlagen moeten afhaken. De Zijl/LGB verloor met 23-8 van i IZ( I/de Robben en i Z 1886 was met 13-3 de min dere van AZPC. AZC had geen moeite met Alliance ge zien de 9-22 uitslag. De Zijl/LGB kwam er tegen HZC/de Robben niet aan te pas. Omdat de mannen van Ruud Plouvier tegen dezelfde tegenstander zaterdag de eerste ronde van de competi tie af moeten werken lieten de Kooibewoners niet het achterste van hun tong zien. Van een wedstrijd was dan ook geen sprake. Zaterdag in de Zijl zal moeten blijken hoe de krachtsverhoudingen nissen HZC/de Robben en De Zijl werkelijk liggen. De Leidenaren kunnen zich dan revancheren voor de wel erg grote 23-8 nederlaag. 17 1886 weet weer waarom het vorig jaar uit de hoofd klasse is gedegradeerd. De landskampioenen uit Amers foort waren voor de lijstaan voerder van de eerste klasse een maatje te groot. 17. 1886 kon zich niet onder de Amersfoortse druk uitwer ken. Pas in de derde periode wist 17 een gat in de AZPC defensie te vinden. Arjo Bun- nik had toen al 8 maal de gang naar het net gemaakt. AZPC haalde de volgende ronde met een 13-3 zege. Alliance kon AZC geen te genstand van betekenis ge ven. Fred Kransstauber was in de gelegenheid zijn bank- spelers volop speeltijd te ge ven. De eerste klasser moest herhaaldelijk aan de nood rem trekken. Gevolg: liefst tien AZC treffers uit een man meersituatie. Na een periode stond er al 1-5 op het score bord. Via 3-10 en 5-16 werd de 9-22 eindstand bereikt. Topscorers: Remco Piel- stroom 4. Björn Boom. Bob by Brebde en Kimmo Tho mas ieder 3. FOTO'DICK HOCEWONINC Eén van de vele vrije kansen voor Katwijk in de strijd tegen Flevo. De Katwijkers wonnen met 20-2. leiden .dirk kloos waterpolomedewerker LZ 1886 is in de eerste klasse nog zonder puntverlies. DZV werd met 10-7 verslagen. Vivax leed de eerste nederlaag, HZ/Zian was met 2-8 te sterk. Katwijk had geen kind aan Fle vo. De Nijkerkers dropen na een 20-2 nederlaag met gehogen hoofd af. 17 won ook zijn vierde wed strijd. DZV uit Delft, vooraf toch als een gevaarlijke outsider ge zien, werd gemakkelijk met 10-7 terzijde geschoven. De goede pressing leverde al in de eerste periode een 4-0 voorsprong op. Van een wedstrijd was hierna eigenlijk geen sprake meer. In de tweede en derde periode kon 17 nog wel de concentratie op brengen. Via 7-3 werd het 9-3. In de laatste periode ging het nog bijna mis. DZV kwam terug tot 9-7.17. was gelukkig weer op tijd wakker. Vanaf de midvoor- piaats zorgde Michel van der Zeeuw voor 10-7, waarna DZV het hoofd in de schoot legde. Topscorers LZ: Michel van der Zeeuw (3). Jan Langerhorst en Mirco Zuidweg (beiden 2x). Vivax liep tegen zijn eerste ne derlaag op. HZ/Zian was qua veldspel niet eens zo veel ster ker dan de Oegstgeestenaren. Het benutten van de kansen was bij Vivax echter onder de maat. Marc van Belkum was over het vertoonde spel niet on tevreden. „Uit een strafworp en acht man meer-situaties kon den we slechts één doelpunt maken. Dat is te weinig. We we ten nu in elk geval waaraan we moeten werken. Ik moet mijn jongens complimenteren met het feit dat ze tot het einde zijn blijven knokken en niet het hoofd hebben laten hangen." Beslissend was de strafworp voor Vivax bij een 1-5 achter stand. Was er 2-5 op het score bord gekomen was er misschien nog iets mogelijk geweest. Vivax misfe echter en HZ/Zian coun terde direct naar 1-6. Het eind signaal kwam bij 2-8. Doelpun ten Vivax: Serge Dietz en Edo den Boef. Katwijk was veel te sterk voor Flevo. Trainer Hugo Boonstop- pél had vooraf gewezen op het feit dat de Zeekanters nogal wat goals tegen kregen. Die tip mis te zijn uitwerking niet. De Kat- wijkse press was zo sterk dat de Flevo-voorwaartsen nauwelijks op. de midvoorplaats versche nen. Veelvuldig balverlies bij Flevo levtrde veel Katwijkse counters op. die prima verzil verd werden. Flevo, dat toch twee van de drie wedstrijden gewonnen had, was al na één periode verslagen (7-1). Vraag was alleen nog hoe groot de ze ge zou uitvallen. De Katwijkse voorwaartsen hadden er zin in. Pas bij 20-2 kwam er een einde aan de lijdensweg van Flevo. Topscorers Katwijk: Ronald Heemrood, Alex Sieval en Mark Sieval (allen 4). WZK won bij Het Gooi gemak kelijk met 9-5. De Wassenaar- ders lijken dit seizoen gemakke lijk in de subtop te kunnen meedraaien. In de derde klasse was er een zege voor Koudekerk. ZDHC kon De Koudekerkers niet be dreigen: 10-4. Toch vond Mark Kimpel dat het niet lekker liep. „We speelden slordig, anders was de uitslag nog veel groter uitgevallen." Topscorer Koude kerk: Bram Griffioen (2). Sassenheim won van IJsseldui- kers met 5-2. Halverwege ston den de Sassenheimers met 3-0 voor en controleerde de wed strijd. In de derde periode kwam IJsselduikers tot 3-2 te rug. In de laatste periode liet Sassenheim er geen twijfel over bestaan wie de betere ploeg was. Op de 5-2 eindstand was dan ook niets af te dingen. Top scorer Aarjan Meierink (2x). Alkemade leverde een prima prestatie door Oceanus met 8-7 terug te wijzen. Na een snelle 3- 1 voorsprong kon Alkemade niet doordrukken. Bij 7-6 leek Oceanus zelfs op de overwin ning af te gaan. Alkemade kromde nog een keer de rug en in de laatste minuut kon Michel Bakker de verdiende 8-7 laten noteren. Topscorer Alkemade: Michel Bakker (5x). Bij de \Touwen leed LZ 1886 een nederlaag. Losser was met 9-5 te sterk. De Zijl/LGB leverde een goede prestatie door het nog ongeslagen ZCR met 5-4 te rug te wijzen. Na een 3-0 ach terstand kon via goals van In- grid van Veen (3) Mariska Beu kering en Rene Dijkshoorn de winst worden binnengehaald. alphen a/d run wilmar kortleever atletiekmedewerker Hans Wubben uit Roelofarendsveen heeft op imponerende wij ze aan het langste eind getrokken in de Alphen Noord Cross, die zaterdag de definitieve opening van het veldloopseizoen mar keerde. De Vener had op de streep een ruime voorsprong, op crosser-pur-sang Fred van Zoest uit Boskoop. Door de slechte weersomstandigheden trok de wedstrijd van AAV '36 zaterdag minder deelnemers dan was verwacht. De veldlopers en toeschouwers die zich. door de voorspellingen hadden laten afschrikken, misten echter een mooie wedstrijd. De omstandigheden zorgden ervoor dat de doorgaans vrij vlakke grasveldcrQss uitliep op een strijd waarin de ware doorzetters hun kwaliteiten konden tonen. Uit de kopgroep van drie sloeg Wubben in het modderige ach terland in korte tijd een gat. Van Zoest maar ook de sterke baan- atleet Vincent Hoek konden de voormalig atleet van Plantdris niet meer volgen. Van Zoest overwon vervolgens een inzinking, om eveneens onbedreigd zijn tweede plek op te eisen. Derde werd echter de Zoetermeerse veteraan De Munck. die de geval len Hoek passeerde. Op de plaatsen vijf tot en met negen eindig den verder atleten van AAV '36 en AV Holland, waarbij de sterke Rob van Schooten in zijn specialiteit de teruggekeerde Jan Jan sen en Tim Brouwer de Koning te snel af was. De vrouwenwedstrijd kende verhoudingsgewijs het sterkste veld. waarin de winst van Elize Zijderlaan zich snel aftekende. De Roelofarendsveense Marja Hogenboom eindigde uiteindelijk als eerste veterane op de tweede plaats, knap voor de Haagse baanatlete I.iesbeth van den Heuvel. Tineke van Gerven (De Spartaan) pakte de vijfde plaats. In de sprintcross verdiende winnaar Bastiaan Heus meer dan de schamele twee tegenstan ders. Over ruim twee kilometer liep de Alphenaar met speels ge mak een tijd van 7.12. Bij de junioren B - die in tegenstelling tot de senioren nog in de regen liepen - was het AAV '36 troef. Achmed Sajid en Brenda van der l.aan wonnen hier. In de strijd met Sajid kon clubgenoot en triatleet Raymond Pet in de eerste kilometer geen gat slaan. In de slotfase was de baanatleet vervol gens vanzelfsprekend de snelste. In de sterkstbezette cross van het weekeinde, de Athloscross in Harderwijk, pakte Leidenaar Joost la Lau de derde plaats. Achter de ongenaakbare Robin Punt vocht hij een tweestrijd uit met Amsterdammer Edo Baart. Halverwege verzwikte de Bataaf zijn enkel, waardoor hij terrein moest prijsgeven. Ondanks een goed eindschot kwam hij daardoor op de streep net te kon voor de tweede plaats. Na krap tien kilometer had Baan in 31.55 precies drie tellen over. Met Mark van Bel en Henk van Velzen hadden de Bataven in Harderwijk wel winnaars in de korte cross en bij de veteranen. Van Bel achterhaalde rap een snelle starter en kon vervolgens re latief simpel zijn solo uitbouwen. Warmonder Van Velzen. vorig seizoen als nationaal kampioen ongenaakbaar, dreigt dit jaar meer tegenstand te krijgen. Zaterdag beproefde hij desondanks met succes zijn bekende tactiek van de splijtende demarrage in de tweede helft van de race. In de Brabant Marathon kwamen de regioatleten Kees Haas noot en Richard van der Kraan aan de start. Verrassend trok hierbij de regelmatig lopende Haasnoot (AV Holland) in de non stop regenbui aan het langste eind (2.50.15 om 2.51.07). Hylke van der Gaast (Bataven) pakte in AVD cross de zevende plaats. sotogrande anp Bernhard Langer heeft giste op de Golfclub Valderrama*e^ Sotogrande (Zuid-Spanje) |at I Volvo Masters gewonnen, jen Duitser, die vrijdag met 62 gen een fabuleus baanrecT vestigde, eindigde na vier rPer den in 266 slagen. Vijay Sill d van de Fiji-eilanden en Sfen Ballesteros uit Spanje deeligg de tweede plaats met een sq van 267. Tot de laatste hole leekpDEt overwinning in de finale van Europese circuit voor Balle^e ros. De Spanjaard ging opp bi 72ste hole echter voor scHer-i Zijn afslag was bizar slecht, k n balletje kwam tussen de worje j van een zware boom te ligaar/ Ballesteros voerde langduietil discussies met hoofdschejit i rechter John Paramor, wijzing naar een konijnehol. De spdwif claimde een vrije balposirini zonder strafslag, de refaok vond van niet en besliste in llan nadeel van de speler, ang prompt het toernooi verloor. Di moest een vier maken om ^en playoff met Langer af te dupn gen. Ballesteros kwam niet Miee der dan een vijf, waardoor jrol naar de gedeelde tweede platoai zakte. fan M.r leiden «peter kleinfcg tennismedewerker foe Bra Ruby Pennings en Arthur Hei|al berger hebben de halve fin4en bereikt van het eerste A-to| I' nooi tot en met 16 jaar van I011 Winter Jeugd Circuit van lpe tennisbood. Bij de twaalfjari»us kwam Bart van Delft gisterenlpT eenzelfde resultaat. Pennings en Hertzberger apr ten met hun plaats bij de bePe vier zestienjarigen van NedSee land de weg omhoog voort, f met het behalen van de ML terstitels bij de Leidse B-vrdL wen respectievelijk de C-rm nen al was ingezet. De bij Hil gom spelende Noord wijk! houtse boog na winst op i geplaatste speelster in de hal finale voor topfavoriete Anna Oosters. Hertzberger vverl voor een plaats bij 8e beste v« legen de als derde geplaatpL Peter Amerika in de tiebrt van de derde set drie matt points weg. Hij veroverde de eic sluitende game alsnog met 8ias In de halve eindstrijd was Rel co Pondman hem te machlBij Jelle Oosterhoff verloor in eerste ronde. Bart van Delft was na een r 6-4 gewonnen eerste set in 1 tiebreak van de tweede set di® bij een plaats in de slotronfiO De als tweede geplaatste Niq Reinders greep echter die afsl^cei tende game en zette de Rifta kanter alsnog de voet dwars, ne de meisjes tot en met 12 jaca: won Maaike Spoor de eersnt ronde. Tom Stevens, Leotro Mekel en Jackie Tromp sneuvfce den ondanks goede tegensta! 1 direct. Ne Bij de veertienjarigen dropc Torben van der Voorn door |/a de beste acht. De jeugdspehe van de Boekhorst verloor hierbo twee sets van Jasper Huntiiivi Martine Griekspoor, Leids ïlc Master Femke de Boer, Hstlte; Kulk en Oswald Mattheussepi speelden slechts één ronde, ku kit Eerste plaats pi- voor Amarankooic' leiden taco de vries Sankha Amarankoon van 1886 heeft als enige van zCJ vereniging een eerste plaats bL machtigd. Tijdens de BL,( Kringwedstrijden in 't WeddeL Voorschoten won hij de 10CLc rugslag. Gisteren stelde 17 L, leur op de Haagse Kilometer. p0 Amarankoon won bij de jol gens onder twaalf in 1.33.9. 0- de 100m vlinder werden dl LZ'ers tweede. Rosan Bakker de meisjes onder zestien 1.26.8, Robert Janson bij de jol gens onder zestien B-klasse P 111.4 en Erik Weyermans in c zelfde leeftijdsgroep, maar in C-klasse in 1.15.0. LZ 1886 nam ook deel aan f" Haagse Kilometer in De Mtf genstond in Den Haag. Tijdef het jaarlijks terugkerende e\f nement maaktet LZgeen enkff indruk. De mannen van LZ eife digden als elfde, terwijl de vrol wen in de eindklassering twaalfde van de vijftien genl teerd stonden. Het lijkt erop c er te weinig progressie woif gemaakt door de LZ-jeugd. f de afgelopen periode waren j met grote regelmaat terug vinden op het ereschavot, mal met het toenemen van de jarl (en de kracht) blijven betere t den uit. Als enige ondd scheidde Bart Vermeulen zif van de massa door bij de jof gens onder zestien-zijn tijd ady te scherpen. Op de 100m vf< noteerde hij 1.01.6.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20