Willem II 'gewoon' te goed voor PSV \jax-trein dendert ook over Heerenveen heen Feyenoord slaat na de pauze toe Roda JC profiteert van chaos Eagles Sport -vIDERDAG 27 OKTOBER 1994 raf voor Van Loen na incident 50 5 20 ^stricht John van Loen ontbrak gisteravond in de selectie eiie d'Ain1 Feyenoord voor het competitieduel met MW. Hij was door >eam Pawner Willem van Hanegem disciplinair gestraft. De aanvaller 2o 0 plis dinsdag tijdens de training van het veld gezonden na een tsing met verdediger Ulrich van Gobbel. Van Loen wond zich over een actie van z'n teamgenoot en verweet de technische RUCiing van Feyenoord dat deze niet ingreep. Daarop ontstond i woordenwisseling tussen de spits en de trainer. Van Hane- n stuurde Van Loen weg en hield de aanvaller buiten de se- tie voor de ontmoeting met MW. Het is onbekend of Van FEA/fcn voor het thuisduel van zondag tegen Volendam weer zal ugkeren in de groep. Van Hanegem weigerde gisteravond in •0/2) VAAastr*cht °P incident in te gaan. /3) - Enq Kil*'' ongedeerd na zware crash oUZwi/i?ORILFormule 1 -coureur Damon Hill is gisteren onge- jnokov (Rerd gebleven bij een zware crash op het circuit van Estoril. De 2 6 ie c raakte tijdens testtrainingen bij hoge snelheid in een slip op l 6 4, iP nat gedeelte. Hij verloor de controle over de wagen, maakte 17) 6-4 6n pirouette in de grindbak, tolde over de baan om vervolgens )a/J) de overkant hard tegen de vangrails te klappen. De 34-jarige ja) - vonder stapte duizelig uit het wrak. Onderzoek leerde echter dat -jR°drigj geen ernstig letsel had opgelopen. Iberto Co (spa) -Tfaldano maand niet op Real-bank tPRipTrainer Jorge Valdano mag een maand lang niet op de Hai)nk zitten om zijn team, Real Madrid, te coachen. Bovendien ZAf) Noet hij de Spaanse voetbalbond een boete van 8900 gulden be- )3 /3)S|/fen' ^eze maatregelen vloeien voort uit Valdano's blunder m indag in het duel met Compostela toen Real bijna twee minu- ;i/6) on met vier buitenlanders speelde. Jwa (Slw k"af™ r'ese^°°P schrijft levensverhaal 3n c|m 'eldoornSchrijver/columnist en oud-voetballler Jan Mulder staten, /erhandigt vandaag aan Bettine Vriesekoop het eerste exem- aar van het boek dat haar tafeltennisleven beschrijft. De over- andiping vindt plaats in de Amsterdamse boekhandel Schelte- ta en Holkema. De tweevoudig Europees kampioene tafelten- is, die het boek zelfheeft geschreven, vertelt daarin openhartig iter haar carrière. -o ,rvine twee weken rijbewijs kwijt ■nrithFormule I-coureur Eddie Irvine is twee weken zijn rij- vs ewijs kwijt. De rechtbank in Penrith legde de Ier deze straf op mdat hij in maart op de autosnelweg M 6 de maximumsnel- eid had overschreden. De 28-jarige autocoureur werd betrapt )en hij met zijn Ferrari 170 kilometer reed. Ter plaatse was 110 ilometer toegestaan. Irvine kreeg ook nog een boete van bijna t het ATiuizend gulden. Sl„e„ ïekerwinst zaalvoetballers Bax s oorhout De zaalvoetballers van Bax plaatsten zich gister- vond voor de derde ronde van de landelijke bekerstrijd. Parbo sport [C uit Goes werd met 4-3 verslagen. Voor Bax. dat bij rust nog egen een 2-1 achterstand aankeek, scoorden Hennie Koet (2x), het atfatrick Scheurwater en Arthur van Or^sagen. De goede tijden van Feye noord houden aan. Zelfs uit tegen MW, bij een tegenstan der die in Maastricht lang ge lijkwaardig was. Na rust sloe gen de Rotterdammers toe 1 4). Dat gebeurde nadat MW zijn centrale verdediger, Straal, in de 55e minuut met de rode kaart had zien verdwijnen. De Maastrichtse subtopper, dii seizoen behoorlijk op dreef, kwam tien minuten na de hervatting een dubbele straf van scheidsrechter Uilen berg niet meer te boven. Lars son schoot in, Straal redde met de hand. Op de strafschop en het rood viel niets af te din- gen. de vraag was of I aumcnl bij de inleiding van de beslis sende situatie niet te veel had geduwd tegen Van As en doel man Van Duijnhoven. Uilenberg vond van niet. Van elf meter tekende Ileus voor zijn tweede seizoenstref fer, nadat hij eerder tegen Utrecht van dezelfde afstand scoorde. Met twee treffers Is de verdediger van Feyenoord daarmee gedeeld clubtopsco rer. Ter vergelijking: MW's produktiefste man, Roelofsen, maakte er dit seizoen al zeven. Daarom was het ook opval lend dat Feyenoord in rap tempo de man-mcer-situatie uitbuitte. Snel uitgevoerd combinatiespel over weinig schijven, kenmerkend voor het herstel van de Rotterdammers in de laatste weken. Eerst scoorde Larsson na een pass van Ileus, vervolgens tikte Taument in na een solo van Witschge. Het spel was daarmee ge speeld in de vrijwel volle Geusselt. Roelofsen voerde zijn persoonlijke score nog wel op door voor 1-3 te zorgen, maar het bracht Feyenoord niet aan het wankelen. De Rot terdammers bleven vrolijk uit vallen en zagen Kiprich, geko men voor Larsson, hel laatste doelpunt voor zijn rekening nemen. 1-4. Voor MW viel de score daarmee wel wat erg nadelig uit. De eerste helft had groten deels toebehoord aan de thuisclub. Roelofsen was van het begin dreigend, op de be weeglijke spitsen Visser en Lanckohr was Feyenoord ach terin niet echt ingesteld. Voor al Van Gobbel, weer eens zeer onrustig aan de bal, had het moeilijk. Als altijd speelde de forma tie van Vergoossen aanvallend met een slechts uit drie man bestaande verdediging, een li bero, de ondanks een blessure aan de enkel toch spelende Delahaye, die steeds door schuift. Het zorgde voor een goede ondersteuning van de aanvallers, die aanvankelijk dan ook gevaarlijker waren dan de Rotterdamse spitsen. Voor rust kreeg slechts de goed draaiende Taument één kans voor Feyenoord. Verder kwamen de dreigende acties van de zijde van MW. Roelof sen en Unckohr stuitten al binnen vijf minuten op doel man De Goey, Visser zag een vrije bal rakelings naast het doel verdwijen. Op slag van rust speelde lanckohr zich vrij op-de „zestienmeter", maar zijn schot miste kracht. De wedstrijd tussen FC Twente en Feyenoord staat overigens opnieuw op losse schroeven. Feyenoord heelt gisteren afwijzend gereageerd op het voorstel van burge meester Mans van Enschede om op 20 november in het Diekman stadion te spelen. De Rotterdamse club heeft op die dag een feestje gepland voor 'sponsors en founders' in het splinternieuwe stadion De Kuip Oorspronkelijk zou Feyenoord die dag thuis spe len tegen RKC. Volgens Feyenoord-mana ger Fred Blankemeijer kan er geen sprake van zijn dat Feye noord op 20 november tegen Twente speelt. „Alle uitnodi gingen zijn al de deur uit. Wij willen in onze thuiswedstrijd tegen RKC de Kuip feestelijk openen voor de mensen die de verbouwing mede mogelijk hebben gemaakt. Die opzet la ten wij niet doorkruisen". MW Van Diiijiihuvcii Van Wissen. Straal en Van As; (oorden*. Ubrcgts, Delahaye en Reijners. Lmcki.hr, Roelofsen en Visser (MC s< hemen». Feyenoord: De (ioey; Van Gobbel, De Wolf (74. Trust full), I rilser en Heus; Schollen. Hos/ en Wilsebge; BMnker"1 '7° K'l"lchl ,n Voorverkoop Rijnsburg-Quick Boys RUNSBURG» De voorverkoop voor de wedstrijd Rijnsburgse Boys Quick Boys is begonnen. Bij beide clubs zijn op donderdag en vrijdagavond en op zaterdagochtend kaarten te koop voor de Rijnsburgs Katwijkse derby. Het duel op sportpark Middelmors begint zaterdag, net als alle andere wedstrijden in de eerste klasse A, om 14.30 uur. A ad de Mos voelt geen druk Til-1 DEVENTER ijn-J nd_ Geroutineerd heeft Roda JC zijn t in Ongeslagen status behouden. Go Ahead Eagles voetbalde in !id" de Adelaarshorst als een degra- datiekandidaat en betaalde een hoge prijs: 0-4. De Limburgers speelden in Deventer fris combinatiespel, met een vleugje artisticiteit, an Vooral aanvaller Huiberts deed iar waar hij zin in had. Hij stond ok rnet een slimme dieptepass aan n- de basis van Roda's openings- ag treffer. De Pool Iwan maakte die 19 koeltjes af: 0-1 V- ag De thuisclub bleek zonder de >P geblesseerde verdedigers Arts, Marbus en Verkuyl. defensief 'ij chaotisch en aanvallend krach- ■n teloos. De wanorde in de ach- a- terhoede werd in de tweede r. helft afgestraft. Graef kopte de bal uit een hoekschop van Van der Luer bij de eerste paal in: 2- 0. Van Galen besliste de wed strijd, die eigenlijk geen wed strijd was. Hij verzilverde een steekpass van Van der Luer: 0-3. Roda verhoogde de voorsprong spelenderwijs met een doelpunt van Graef. Boogers Marco Boogers, die op het laatste nippertje toch nog van RKC naar Sparta overstapte, heeft gisteren in de wedstrijd te gen Dordrecht '90 een prima debuut gemaakt. De aanvaller zette zijn nieuwe werkgever in de 25e minuut op een 1-0 voor sprong en had hiermee een be langrijk aandeel in de 3-1 over winning van Sparta. Arjan van der Laan en Gerald Sandel breidden de voorsprong uit tot 3-0. Cor Lems scoorde in de 84e minuut tegen. Er zat echter wel een min puntje aan de eerste wedstrijd van Boogers in het rood wit ge streepte shirt. In de 20e minuut kreeg hij van scheidsrechter Jol een gele kaart wegens doorlo pen op doelman Gall. Het was al de vierde prent voor Boogers dit seizoen. Dit betekent dat Sparta zijn nieuwe aanwinst in de volgende wedstrijd op 5 no vember uit tegen Go Ahead Eagles alweer moet missen. Wissel Met een gouden wissel heeft trainer Spelbos gisteravond een hoop misère voor zijn club NAC afgewenteld. In de uitwedstrijd bij Volendam bracht hij in de 67e minuut Abdellaoui in voor Gerritsen. De Marokkaan on dernam onmiddellijk een rush en gaf een voorzet waaruit Brusselers'de gelijkmaker aan tekende: 1-1. NAC was op dat moment weer danig aan het zwalken. Wat de Bredase club vorig sei zoen boven zijn stand leefde, leeft de club er deze competitie tot nu toe onder. Het zit aan alle kanten tegen; veel geblesseer den. schorsingen en een bijna collectief gebrek aan vorm. De uitzondering is de nationale topscorer Van Hooijdonk. Zo was het ook bij Volendam, dat dit seizoen ook bepaald nog niet imponeerde. Met hard werken, hoog tem po en opportunisme probeer den beide ploegen hun frustra ties weg te spelen. Dit leidde tot veel balverlies en ook vermaak. In de 19e minuut opende Vukov de score op aangeven van Stefa novic. De Serviër kon doorlopen omdat Wilnis de buitenspelval niet dichtklapte bij een diepte pass van Steur. Belangrijk FC Groningen heeft gisteren een belangrijke overwinning behaald. Voor ruim elfduizend toeschouwers won het elftal van Westerhof in het Oosterpark het degradatieduel van RKC met 3- 1. FC Groningen overtuigde net zo min als RKC in de uiterst povere vertoning. De ploeg toonde zich alleen iets slagvaar diger dan de tegenstander, die vlak voor het vertrek naar Gro ningen te horen kreeg dat club topscorer Boogers alsnog was verkocht aan Sparta. Ondanks het gemis van de spits kwam RKC na twintig mi nuten op voorsprong. Dechei- ver, die de plaats in de punt van de aanval van Boogers innam, opende de score. Koeman zorgde met een schot van afstand voor de gelijk maker. Acht minuten voor de rust bezorgde De Jong de Gro ningers een voorsprong. Na een uur besliste Dick Schreuder het onaantrekkelijke en matige duel definitief in het voordeel van de thuisclub. Op een enkele nederlaag kan een coach niet worden ont slagen. Op twee ook niet, al komen ze dan achter elkaar, /jondag was Ajax veel te goed, gisteravond was Willem II gewoon te goed: 2-1. Dat het er voor De Mos niet beter op wordt, is wel duidelijk. tilburg henri van der steen gpd-medewerker De coach zag er evenwel ont spannen uit na afloop. Hem werd gevraagd of hij van het be stuur de afgelopen dagen nog iets bemoedigends had ge hoord. De Mos: „Twee be stuursleden die op zakenreis moesten naar het buitenland hebben me gebeld. Niet zozeer over de wedstrijd van vandaag, maar gewoon om de zaken wat door te praten. Ik voel geen druk, bovendien ben ik goed bezig met deze groep. En ik heb het geluk dat ik een manager heb die verstand van voetbal heeft." Die manager, Frank Arnesen, kan echter ook tellen. De twee de nederlaag in drie dagen zet PSV in de competitiestand op een vijfde plaats met zes verlies- punten na acht wedstrijden. Dat is niet best, dat is zelfs slecht. Gisteren kon De Mos er echter ook even niks aan doen. Zonder Wouters, Van Mol, Vink, Van der Gaag en de linksbuitens Hoekstra en Zenden was PSV te zeer verzwakt om veroordeeld te worden. De Mos moest het in Tilburg doen met drie jonge verdedigers (Prommayon, Dirckx en Fuchs) en een centrale middenvelder (Paauwe) die niet alleen heel jong maar ook heel erg onerva ren is. Dat was Paauwe trou wens niet aan te zien; de jonge ling was zelfs een van de besten bij PSV. Veel was daar overigens ook weer niet voor nodig. Qua veld spel werd PSV opnieuw over vleugeld door een kleinere ploeg, al moet gezegd dat het combinatievoetbal al jaren ei gen is aan Willem II. Niet voor niets wordt de ploeg weieens 'het Ajax van het Zuiden ge noemd". Tegen PSV speelde Willem II niet eens top, maar dat was ook onnodig. PSV was zo zwak dat het zelfs geen weet wist met een verzwakt Willem 2. Keeper Jan sen- vaak een betrouwbare sluitpost- moest een dag voor de wedstrijd vanwege een blin- de-darmoperatie worden ver vangen door zekere Jimmy van Fessem, de derde reserve die stijf stond van de zenuwen en elke voorzet als een persoonlij ke belediging bleek op te vatten. Het was zo'n voorzet die PSV diep in de tweede helft nog hoop gaf op een gelijkspel, na dat Willem II halfweg de eerste helft via Stewart op 1-0 en een kwartier na rust door Meijs zelfs op 2-0 was gekomen. Met nog 20 minuten te gaan, kwam PSV terug. Numan leverde de voor zet, Meijer en Meijs werkten de bal achter de falende Van Fes sem: 2-1. Meijer kreeg dat doelpunt op zijn naam. Dat was pikant om dat de Limburger eigenlijk al onder de douche had moeten staan.Aan de zijkant van het veld kwam hij als een stier in op Adri Bogers die net de bal wilde spelen. Meijer raakte Bogers zo ongelukkig dat de Tilburger meteen van het veld moest en een diepe vleeswond in het zie kenhuis moest laten behande len. Gelukkig voor PSV en de bijna huilende Meijer - die wel altijd hard werkt maar geen vlieg kwaad doet - bleef rood Rally' Earnest Stewart (7) wordt gefeliciteerd nadat hij Willem II op 1-0 heeft gezet tegen PSV. De Tilburgers achterwege; Van Dijk volstond met geel. Jan Reker, de coach van Wil lem II, was na afloop eerlijk ge noeg om te erkennen dat zijn ploeg ook geluk had gehad. „Het engeltje van Van Brcuke- len zat vanavond bj ons op de lat." Het engeltje dirigeerde in blessuretijd nog een voorzet van invaller Wim Bouma, een vol strekt nieuwe naam bij PSV, te gen de paal. Volgens De Mos had het punt toen allang in de knip kunnen zitten. „Als Ronaldo wat scherp er was geweest... En we komen natuurlijk weer op achterstand door taktische fouten. Maar dat is de jeugd, dat heeft tijd nodig. En ik heb al eens gezegd dat juist tijd mijn grootste vijand is op dit moment.'" Tijd en de supportersschare van PSV. De Mos slaagde er na afloop in elk geval in heelhuids de spelersbus te bereiken, hoe wel het door F.indhovense fans gecreëerde sfeertje meer dan grimmig was. Die supporters kunnen ook niet weten met welke problemen De Mos kampt. Jan Reker, zondag aan wezig bij PSV-Ajax, stipte er nog eentje aan. „Wouters is er van avond niet bij omdat hij tegen Ajax bewust zijn derde gele kaart pakt. Wouters is nu een bijkomend probleem. Het is i de slechtste trainer die je asterdam edwin struis "te-VERSLAGGEVER oryie of wat kan Ajax nog stop- Oin? De Amsterdamse formatie ringt als nooit tevoren. Of de genstander nu AC Milan, PSV RKC.heet, de Ajax-trein den- ;rt er met ogenschijnlijk speels »mak overheen. Gisteren was fation' Heerenveen aan de ?urt. De Friezen deden een ederappere poging het aanvalsspel r eefin de landskampioen te ontre- 'n dfclen, maar keerden niettemin vordlet een 5-1 nederlaag huis- appeaarts. Geen enkele ploeg in de PTT- andelecompetitie kan zich mo- aanienteel meten met Ajax. Vorig eelt^izoen had de ploeg op haar korteg naar volwassenheid nog re- 44$lmatig last van 'groeistuipen', leteiu staat er een geoliede machi- eeltoe. Niet alleen beheerst de Dod-witte brigade verschillen- sndoe spelsystemen tot in de tenen, 2m -ok individueel is er progressie dageboekt. Meerdere spelers- kun- i deen op verschillende posities ingeit de voeten zonder dat dat irenjan invloed is op de uitvoering, eop plan Het mooiste voorbeeld daar- ïaaran is Ronald de Boer. Binnen den jiderhalve week was de Noord- rbe-iollander op drie verschillende /oonlaatsen te bewonderen. Spits, inkshalf, rechtshalf, het is De drieJoer om het even. De interna- 'oorional liet zijn fantastische pres- opatie tegen PSV gisteren volgen dritioor een degelijk optreden op aar-iet middenveld. Litmanen en Davids niet helemaal fit? Dan jia'sjraven John van den Brom en Clarence Seedorf op. Geen en amel probleem. Tegen dit swingende geheel >og-aad Heerenveen niets in te orengen. De kans dat de Friezen ondKjax beentje zouden lichten, werd vooraf al even hoog inge- 1 - jchat als de kans dat een Neder- sen ander volgend jaar de Tour de France gaat winnen, nihil dus. Al na een kwartier was het raak. Danny Blind tikte de bal uit een vrije trap opzij, waarna Frank Rijkaard een weliswaar keihard, maar zeker ook houdbaar schot losliet. Heerenveen-doelman Carlo l'Ami dacht daar duidelijk anders over. Via het lichaam van de sluitpost stuiterde de bal over de lijn. Vervolgens was het de beurt aan Jari Litmanen om zijn doel- puntentotaal op te vijzelen. Tussen de 25e en 32e minuut scoorde de Fin twee keer, op bijna identieke wijze. Twee hoogstaande combinaties brachten de topscorer van vorig seizoen evenzovele malen oog in oog met l'Ami, die beide ke ren geen enkele kans had. Van Litmanens tegenstrever Marco Roelofsen, alleen in naam 'be waker' van de Fin, ontbrak elk spoor. Tot overmaat van ramp gebaarde aanvoerder Jan de Visser na de derde goal naar de dug-out dat Roelofsen zo snel mogelijk gewisseld diende te worden. Het spel van Roelofsen was gisteren tekenend voor de totale, prestaties van de Friezen. „Te lief, te aardig en met veel te veel respect voor de tegenstander", somde trainer Foppe de Haan op. „En dat neem ik ze kwalijk ook. Op Oosterveer na werd er helemaal geen strijd geleverd. Ik dacht dat we de afgelopen week een stap voorwaarts hadden ge maakt. maar vanavond bleek dat we het niet kunnen opbren gen om duizend procent te ge- De Ajax-show leverde in de tweede helft nog twee goals op van topscorer Patrick Kluivert. De spits zat niet echt lekker in de wedstrijd, maar met zijn koelbloedigheid voor de goal is niets mis. Met een kopbal (in de 70e minuut) en een „stiffie" KE"*e/<KaMPi0t~ kaatsheuvel KMKiHICtMPIOt* ff 'r a Ka*tsheuvel hij op twee fronten (Europa Cup 2 en KNVB-beker) de mist inging. Ajax: Van der Sar; Reiziger. Blind. Rijk aard en Frank de Boer; Ronald de Boer, Uimanen (46. Van den Brom) en Da vids (56. Seedorf); George, Kluivert en Van Vossen llcerenveen: l'Ami; Doesburg, Ooster veer, Hansma en Sier; Hui/inga (69. Van Tuinen), Roelofsen (46. Schoen makers), Echteld en De Visser. Policy en Rfgup Jari Litmanen tekende gisteravond voor twee Ajax-treffers. Heerenveen-doelman Carlo l'Ami is kansloos. vlak voor tijd bezegelde hij het lot van de Friezen. Daar kon een gelukkige tegentreffer, een schot van .Arnold Oosterveer werd van richting veranderd, niets meer aan veranderen. Beide ploegen haalden overi gens niet ongeschonden het eindsignaal. Johan Hansma kreeg van de warrig leidende sclieidsrechter Schuurmans, die blijkbaar nog niet op de hoogte is van de voordeelregel, het rood voorgehouden na zijn tweede gele kaart en aan de an dere kant strompelde Danny Blind met een enkelblessure naar de zijlijn. Omdat de wissels al verbruikt waren, moest de thuisploeg ook met een man minder verder. Maar toen was de wedstrijd al gespeeld. Louis van Gaal zou Louis van Gaal niet zijn als hij de fraaie 'performance' toch niet van wat kritische kanttekeningen voor zag. Op deze manier hoopt hij zijn volgelingen scherp te hou den. Goed presteren in deze fa se van de competitie is uiter aard meegenomen, maar als de prijzen worden verdeeld, wil de oefenmeester ook vooraan staan. Met afgrijzen denkt Van Gaal terug aan de maand maart van het afgelopen seizoen toen

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 29