KEUKENVOORDEEL ^^■IN BEELH amp en zegen rijksweg 11 Leegpompen is spoelen Verhaal 'dekbedjes en wiegedood' verdient nuancering Dorp op stelten LLttJjJ Schrijvende Lezers Straf agent Gemeentewerkers en het huisvuil Schitterend optreden Concordia - DONDERDAG 27 OKTOBER 1994 25 et eerste gedeelte van rijksweg 1 gaat eerder open dan aan- ankelijk de bedoeling was. Reeds volgende maand zal het autoverkeer er gebruik van ma ken. Bijzonder verheugend voor Zoeterwoude-Rijndijk dat al ja ren kreunt onder dé last van het zeer drukke doorgaand verkeer. Het laat zich echter aanzien dat ?uwe verkeersstroom een ramp zal worden voor Zoeter- woude-Dorp. Wat is de situatie. Het verkeer j vanuit de richting Ha- zerswoude via de bestaande rijksweg 11 Zoeterwoude-Rijn dijk binnenkomt zoekt zijn moeizame weg richting Leiden. Een gedeelte hiervan slaat af naar de rijksweg 4 in de richting Amsterdam of Rotterdam. Een ander gedeelte vindt haar weg richting Veenstreek of zelfs Lei- den-Noord via de Leiderdorpse brug. De aanzienlijke verkeers stroom welke dan nog overblijft slaat na de Wilhelminabrug linksaf richting Voorschoten en via de Churchilllaan ook naar Indien u reageert op een artikel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief uw naam, adres en woonplaats ver melden, evenals de datum waarop het betreffende artikel werd gepubliceerd? Brieven worden in het algemeen in deze krant onderte kend met naam en woonplaats. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brieven in te korten en plaatsing van brieven te weigeren. de Duin- en Bollenstreek. Wie niet voor deze richting kiest gaat na de Wilhelminabrug naar Leiden-Centrum. Het verkeer dat bij de Rijne- ke-boulevard Zoeterwoude bin nenkomt waaiert dus uit in vele richtingen. Door de nieuwe be wegwijzering en het onaantrek kelijk maken van de bestaande doorgaande route zal dit ver keer binnenkort via de Burg. Smeetsweg naar het nieuwe ge deelte van rijksweg 11 worden geleid. Voor het grootste gedeel te zal dit, via een paar kilometer van rijksweg 4 richting Den Haag, op de Europaweg terecht komen. Deze zit nu reeds, met name in de spitsuren, mudvol. Het gevolg zal zijn dat het in ge noemde uren vrijwel onmoge lijk zal worden vanuit Zoeter woude om Leiden te bereiken. Een beangstigend vooruitzicht voor de inwoners en bedrijven van Zoetervvoude-dorp bij al het positieve voor de Hoge Rijndijk. Reeds vijf jaar geleden heb ik in gemeentelijke commissies en op ander niveau op dit aanko mende probleem gewezen. De oplossing hiervan lijkt ver weg. Jac. v.d. Geest, Zoeterwoude-Dorp. De Hoge Rijndijk in de ochtendspits. FOTO WIM DIIKMAN Afgelopen week stond op de voorpagina van het Leidsch Dagblad een bericht over een smokkelaar van verdovende middelen, wiens leven nog net op tijd gered werd door ,,het leegpompen van de maag." Dit was nodig omdat de verpakking waarin het verdovende spul zat was opengegaan en de man het loodje dreigde te leggen. Het valt mij steeds weer op dat het Leidsch Dagblad niet de enige is om in dat geval conse quent te spreken van 'leegpom pen', terwijl in werkelijkheid de maag wordt schoongespoeld met water door middel van he velen. Voor hen die het interes seert, wil ik de procedure graag beschrijven. Wanneer, bedoeld of onbe doeld, giftige stoffen zijn inge nomen dan wordt een slang met een diameter van ongeveer 10 millimeter achter op de tong gelegd en door de patiënt in één keer doorgeslikt waarna de slang wordt doorgeschoven tot in de maag. De in de maag aan wezige vloeistof wordt verwij derd en de maag wordt deels gevuld met lauw leidingwater. Vervolgens wordt het uiteinde van de slang onder het niveau van de maag gehouden waar door het water afloopt in een ogvangbak. Deze handeling wordt herhaald totdat het terug lopende water helder is. Meestal wordt in de maag een laxeer middel en Norit achtergelaten, waarna de slang wordt verwij derd. Hieruit blijkt dat er geen sprake is van pompen op welke manier dan ook. Bij het lezen van het stukje „Botte opscheppers gebun deld" in de krant van zaterdag 15 oktober, wil ik gaarne rea geren. Hoe is het mogelijk dat Gijs Zandbergen de walgelijke uit lating van ene.heer Van Delft in zijn boek opneemt. (Zo ver telt Leen van Delft over de schatrijke Cor van Duyn: „Ik wil niet zeggen dat het een domme jongen is, maar zuiver is hij niet. Ik ging eens naar hem toe: 'Cor, luister eens, ik ben zo'n beetje leider van het dienstencentrum. Zou jij niet een keertje de bingo voor be jaarden willen sponsoren?' 'Leen, dat gaat over zoveel schijven, daar kan ik niet aan beginnen.En zijn eigen moe der van in de tochtig zit bij mij te bingoën. Ik zei: 'Cor. je bent van niks afgekomen en je kent het spreekwoord: 'Als niets iets wordt, kent ie zich zelf niet.En zo ben jij'.red.) Als je nou zo je boek moet promoten. Wat Van Delft zegt, is dat geen pure jaloezie? Als twee mensen met beide benen op de grond staan is dat de familie Van Duyn wel. Ik ken Leen van Delft geluk kig niet, zou ook nooit met zo'n persoon iets te maken willen hebben. Want ik denk gewoon dat deze man niet heeft nagedacht over wat hij heeft gezegd. Ik ken de familie Van Duyn heel goed, heb je verdriet of problemen, kan je altijd bij hen terecht. Let wel, Van Delft, deze steun is in géén geld uit te drukken. Zo kan ik nog wel veel meer schrijven. Als je sponsort of ondersteu ning geeft, doe je dat niet om in de krant te komen, maar beoordeel je dit op menselijk heid. Want laat je linkerhand niet weten wat je rechterhand geeft. En dan nog te schrijven dat hij leider is van het Bingo- Dienstencentrum (ongeloof lijk). Waarom heeft Gijs Zand bergen de mening niet ge vraagd aan de Rijnsburgers over Leen van Delft? Wie weet wat er dan aan het licht was gekomen. Maar ja, ik eindig met het bekende spreekwoord: Ie wordt nooit door een fatsoen lijke wagen overreden, maar wel door een strontkar Hoewel men de behandeling niet met het grootste plezier zal ondergaan, vind ik dat de term 'leegpompen' het gruwelijke beeld oproept van urenlang zuchtend en doodziek liggen aan dikke slangen naast een le vensgrote pomp. Ik hoop dit laatste, mocht u dit ten onrech te al denken, hiermee rechtge zet te hebben. „Aan de pompen!" zult u op een EHBO dus niet horen. E.T.M. van der Meer, Leiderdorp. Tot mijn schrik moest ik bemer ken dat ik in uw krant van vrij dag 14 oktober 1994 door één van uw redacteuren onjuist ben geciteerd. Onder de kop: 'Goekoop: juist gehandeld bij opleggen straf aan agent' verscheen een artikel van uw redacteur, de heer G. Visser, waarin in de laatste ali nea wordt vermeld dat onderge tekende gezegd zou hebben dat de i.e. aan de betrokken hoofd agent opgelegde (gevangenis straf 'redelijk' zou zijn. Nadrukkelijk wens ik echter hierbij te ontkennen dat ik mij heb uitgelaten over de redelijk heid van de uitkomsten van de onderhavige concrete zaak. Ik heb uw redacteur op zijn ver zoek slechts uitleg gegeven over de algemene juridische gang van zaken bij een disciplinair- en strafrechtelijk onderzoek je gens politieambtenaren. Zoals gebruikelijk heb ik over de uit komsten van de concrete zaak, aanleiding voor het artikel, geen waarde-oordeel uitgesproken. Ik betreur het dan ook dat het gewraakte artikel geplaatst is. Mr. D. Duijvelshoff, Bondsjurist Nederlandse Politie Bond, Amsterdam. Naschrift redactie In tegenstelling tot wat de heer Duijvelshoff beweert, is in het vraaggesprek met hem wel dege lijk aan de orde geweest wat hij van de straf vond. Zoals in het artikel werd vermeld, heeft hij die vraag beantwoord met 'rede- ujk\ Op zaterdag 15 oktober zijn wij naar de 3 Octoberhal geweest, we hadden kaarten gekocht voor de Leidse Taptoe. We had den er veel over gehoord, dus we wilden dit zelf wel eens mee maken. Om half acht kwamen wij aan, want het begon om 20 uur, tijd zat dus. Mooi niet, de zaal zat al hele maal vol. Maar gelukkig, Con cordia had aan de zijkanten kuipstoeltjes neergezet voor ou dere mensen. Daar werden wij dan ook netjes neergezet door, wat later bleek, de leider van de avond. Om 20 uur werd de avond ge opend door de senioren van Concordia. Het korps kwam in het donker op en na acht harde klokslagen stond Concordia in het volle licht en speelde de sterren van de hemel. Na de opening kwamen de jeugdleden van Concordia. Wat is dit een leuke groep, met al die kleine kinderen. Hierna kwamen de Floraband uit Rijnsburg en de jeugd van DVS Katwijk. Concor dia had hierna een pauze van een half uur ingelast. Wat jammer, dat uw verslag geefster niet zoveel tijd had om ook na de pauze het program ma te volgen. Na de pauze kreeg je iets heel anders dan een muziekkorps: het Helio- form Majorette Peloton uit Em- men. Wat brachten deze meis jes een perfecte show! Hierna kwamen dan nog verschillende showkorpsen, zoals Irene uit Ede en Junal uit Zwolle. Het ge heel werd afgesloten door de show van Concordia senioren zelf. met alle korpsen werd er nog een finale gedaan. Hierna presenteerden alle korpsen zich nog eenmaal aan het publiek. Zij kregen, en te recht. van het totale publiek een staande ovatie. Wij hebben een schitterende avond gehad. (van redactiewege ingekort) Hierbij wil ik reageren op een lijk het voorbeeld moeten artikel over huisvuil Leidsch Dagblad van zaterdag 15 oktober. Herhaaldelijk gaat het om de bevolking de laatste tijd, maar ik moet opmerken dat de ge meentewerkers,. die dus eigen- het ook niet men. Verschillende malen heb ik ze zelf het groen, wat in brui ne bakken moet, in de bakken van de bewoners zien gooien. Ook is het zo, dat wethouders het makkelijk kunnen zeggen dat je vuil gescheiden moet houden, maar die wonen niet in een flatje van 4 hoog. Zomers lijkt het mij nog wel gaan. maar als het vriest is het wat anders. Met enige ongerustheid hebben wij, als medewerkers van Thuiszorg Groot Rijn land, de artikelen over dekbedjes in rela tie tot wiegedood gelezen die deze week -in diverse kranten zijn verschenen. Zo ook maandag 24 oktober in deze krant onder de titel 'dekbed gevaarlijk voor ba by's'. Als stafarts van Thuiszorg Groot Rijnland zou ik graag enige nuance in het verhaal willen brengen. De advisering van de wijkverpleegkun digen Ouder- en Kindzorg alsmede de consultatiebureau artsen ten aanzien van het gebruik van dekbedjes, is geba seerd op landelijke richtlijnen van de Landelijke Vereniging voor Thuiszorg en de Stichting Consument en Veiligheid. Bij deze advisering gaat Thuiszorg Groot Rijnland uit van de volgende regels: de aankoop en dek- - bij voorkeur een synthetisch dekbed om te voorkomen dal de baby allergisch wordt. - kies een dekbed met katoenen tijk om dat die het (lichaams) vocht beter op neemt en lucht doorlaat. 2. T.a.v. gebruik dekbed en hoes: - de baby mag niet te warm worden toe gedekt. - bij transpireren heeft de baby het te warm. Zorg voor goede ventilatie in de babykamer. - de baby mag niet onder dekbed of de kens terecht kunnen komen. Dekbed hoezen moeten onderaan dichtgemaakt worden. Liefst met een ritssluiting. - bedjes moeten zo opgemaakt worden dat de baby met de voetjes direct bij het voeteneind ligt. Op deze manier I baby niet onder het beddegoed i komen. een gewatteerde slaapzak :n dekbedje overbo- Gebruik maakt gebruik va dig. Ouders/verzorgers kunnen altijd contact opnemen met het consultatiebureau- team als de recente berichtgeving over dekbedjes in relatie tot wiegedood tot ongerustheid heeft geleid. De juiste téle- foonnumers vindt u in de gemeentegids. Trijntje Stellingwerff, stafarts, Ix'iden. Als u nu kiest voor alle voordelen van Brugman, krijgt u een gratis Philips portable kleuren-TV uit de Brugman Kadoshop op de koop toe. Deze Philips topper heeft een beeldbuis van 37 cm en een A winkelwaarde van 749,-** Om lekker kokkerellen te combineren met favoriete programma's. Brugman CHICAGO Witto ruimo hookkeukon in landhuisstijl. Met fraaio houtnerf structuur. 45 goot- steonkast, speelse houkwandkast, nostul gischo mengkraon, en glas in messing wandkasten Afm 240 x 312 cm Ook lever baar in cassotteprofiel. Compleet mot alle inbouwapparatuur on grfftif MgUfOnTV, Van 12.995,- Afm 285 x 165 i inbouwappara Van _10r3457- Voor m Bn^n krans- en lichtlijst* verlichting r mengkraan spoelbak afzuigkap 160 liter koelkast

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 25