lewoners Julianastraat Idee voor 'hangplek' in Zeeburg stuit op verzet "'irecteur Keukenhof .«si gemeenteraad Lisse 'Theater in kerk of Atrium Hotel' Katwijkse watersporters willen einde aan overlast 'atwijks restaurant kwijnt weg in rommel Regio Honingraat krijgt nieuw onderkomen van 2 miljoen RDAG 27 OKTOBER 1994 19 KATWIJK PAUL DE VLIEGER De gebruikers van de jachtha ven in Katwijk ondervinden veel overlast van enkele bedrijven die in de directe omgeving zijn gevestigd. De situatie is volgens de Algemene Watersportvereni ging Katwijk inmiddels 'onhoudbaar' geworden. De vereniging vraagt daarom de gemeente om maatregelen te nemen. De overlast wordt volgens de watersporters veroorzaakt door enkele bedrijven aan de Haring kade. Het grond- en sloopbe drijf Maarten van Rijn, aan de Haringkade 2a, wordt als een van de grootste boosdoeners gezien. W. Minnee, voorzitter van Watersportvereniging Kat wijk: „Van Rijn heeft daar puin en zand opgeslagen en dat leidt als er maar een beetje wind staat al tot veel overlast. Zand en stof waaien over onze boten en met name puinstof is heel vervelend. Het komt voor dat de hoten helemaal rood zijn on- dergestoven." Volgens de watersporters tasten stof en zand niet alleen het lakwerk van de bootjes aan, maar hebben ze ook gevolgen voor de botenbezitters zelf. „Vooral mensen die toch al last hebben van bronchitis of astma, krijgen ademhalingsmoeilijkhe den door het stof. Ook door passanten die in de zomer onze haven aandoen, is daar al gere geld over geklaagd", aldus Min- Maar Watersportvereniging Katwijk wijst niet uitsluitend naar Van Rijn als de veroorzaker van overlast. De vereniging zegt ook last te hebben van sloopau to's en half gedemonteerde le gervoertuigen, containers, vli kobakken, bouwketen en ander sloopmateriaal op de Haringka de. „Deze spullen zijn niet van Van Rijn maar weer van andere bedrijven. Die rommel veroor zaakt veel overlast en is boven dien bepaald geen reclame voor Katwijk", aldus Minnee. Om in elk geval aan het stof probleem een einde te maken moet de gemeente, vindt Min nee, de tijdelijke vergunning die aan Van Rijn is verleend niet verlengen. „Zo kan het echt niet langer. Vroeger was autosloperij Opdam daar gevestigd, lui hoe wel we daar toen wel bang voor waren, hebben we van dat be drijf nooit overlast ondervon den." M. van Rijn, directeur van het gelijknamige bedrijf, reageert verbaasd als hem om een reac tie op de klachten van de Kat wijkse watersporters wordt ge vraagd. „Dit is voor het eerst dat ik hoor dat er problemen zijn. Terwijl we toch al weer bijna twee jaar aan de Haringkade zitten. Wel is er een keer ie mand van de gemeente geweest om te zeggen dat we de boel moesten vrijhouden van contai nerbakken en dat gebeurt nu zo veel mogelijk." Toch weet Van Rijn te melden dat de situatie aan de I laringka- de door het bedrijf zal worden aagepakt. „We willen het netter gaan maken daar en de opslag op een andere manier gaan re gelen. Zo is hel de bedoeling dat er straks helemaal geen puin meer ligt daar. Uiteraard willen we zoveel mogelijk voorkomen dat ons bedrijf overlast veroor zaakt. Daar zal ik op toezien." Inmiddels heeft de gemeente Katwijk een brief van de Alge mene Watersportvereniging Kètwijk ontvangen waarin de problemen uit de doeken wor den gedaan en om een oplos sing wordt gevraagd. Burge meester en wethouders buigen zich binnenkort over het pro bleem. NOORDWUKERHOUT PAUL DE VUEGER De ideeën die in Noordwijker- hout leven om een zogenoemde 'hangplek' voor jongeren te cre- eren bij Groenewege in de wijk Zeeburg wordt door de omwo nenden niet met gejuich ont vangen. Dat valt op te maken uit een brief die door een van de bewoners, S. Schermer Voest, in de buurt is verspreid namens 'een aantal verontruste bewoners en leden van de wijk- vereniging Zeeburg'. Een hangplek is een soort half open bouwsel met wat stoelen en tafels waar jongeren elkaar kunnen ontmoeten. Aan zo'n ontmoetingsplaats zou veel be hoefte zijn in Noordwijkerhout, zo heeft de projectgroep anti- vandalisme ontdekt. De groep heeft tevens voorgesteld te on derzoeken of Groenewege een goede plek voor de hangplaats is. In de brief die in de wijk is verspreid, wordt het idee onder vuur genomen. Behalve dat er in staat te lezen dat koste wat het kost voorkomen moet wor den dat er in het park wordt ge bouwd, wordt ook het ontbre ken van inspraak in de wijk be kritiseerd. Wijkbewoners wor den opgeroepen de wijkvereni ging en de gemeente te laten weten dat men tegen de komst van een 'hangplek' is. Bij de gemeente wordt wat geïrriteerd op de brief gerea geerd. Coördinator van de pro jectgroep anti-vandalisme A. Witkamp: „Deze brief is veel te voorbarig. Er is alleen nog maar een idee geopperd in de werk groep. Dat is alles. Het plan is nog niet eens in de politiek be sproken en overleg met wijkbe woners en dergelijke moet alle maal nog plaats gaan hebben. Deze meneer blaast veel te hoog van de toren." Burgemeester J. Andel zegt dat de discussie in het gemeen tehuis over een eventuele hang plek nog 'volledig in de praatfa se' verkeert. „Er is nog helemaal niets beslist en er wordt nog met alle betrokkenen overlegd. Maar duidelijk is wel dat er iets moet gebeuren. Rondhangende jongeren geven op bepaalde plekken in ons dorp overlast en voor hen moet een plaats wor den gecreëerd", aldus de burge meester. 4 volksuniversiteit k&o katwijk "Non-actief" Blijspel met en van Jos Brink zat. 29 oktober 20.15 u. TRIPODIA - KATWIJK Indien dt en naar h a ~W~ Voorstellen van Noordwijks Belang en D66 moet prioriteiten stellen. Ik ben gaan zeilen en heb een foto-ex- positie gehouden. Dat zal nu weer wat minder moeten." Dat hij een paar maanden na de verkiezingen alsnog in de ge meenteraad komt, is voor Kos ter een grote verrassing. „Van Harry Mens. die heel andere as piraties had, kon je redelijker wijs verwachten dat hij op een gegeven moment de pijp aan Maarten zou geven. Maar van Robertus had ik dit niet ver- wacht. Ook na het gesprek op zaterdag niet." Koster voelt er niets voor om terug te blikken naar de gang van zaken rond het aftreden van Robertus. „Wat gepasseerd is, is voorbij. We moeten vooruit kij ken en gewoon aan de slag gaan met de vier mensen die in het voorjaar op de lijst stonden." Koster gaat zich bezighouden met openbare werken, financi en en openbare werken. Op- Het Kinderdagcentrum 'De Honingraat' in Noordwijker hout krijgt een nieuwe huis vesting. Inmiddels is de eerste paal voor de nieuwbouw de grond ingegaan. Het gebouw gaat 2,2 miljoen gulden kosten en zal vermoedelijk volgend jaar september klaar zijn. Het dagcentrum dat momenteel tijdelijk in één van de pavil joens van de Stichting Lange- veld, het centrum voor psychi atrie, is ondergebracht, zal herrijzen aan de Langervelder- weg nummer 41. Dit ligt op de grens tussen Noordwijkerhout en Noordwijk. In het centrum verblijven momenteel 45 kin deren in de leeftijd van twee tot en met zeventien jaar. I let zijn verstandelijk en/of licha melijk gehandicapten. Het dagverblijf is het enige cen trum voor deze groep in de Bollenstreek. De nieuwbouw is mede mo gelijk gemaakt door de inzet van de oudercommissie, die de afgelopen tijd allerlei acties op touw heeft gezet. Er zijn namelijk verschillende zaken die niet op de begroting staan, maar die deze commissie graag gerealiseerd wil zien. Bijvoorbeeld een plafondlift, die 120.000 gulden gaat kosten en waarvoor alle gelden nog niet binnen zijn. In maart 1995 zal hiervoor nog een rommel markt worden gehouden. neerderheid van de bewoners van de Julianastraat se, wier huizen met sloop worden bedreigd, wil dat -w- war dezelfde plek nieuwe woningen worden gebouwd, -r- ico^hrijven ze in een brief aan het gemeentebestuur. In L lagogenonderzoek naar de kwaliteit van de huizen, zien H h0«?ts. Maar ze blijven vraagtekens zetten bij de beoor- 30°" he<fe van diverse woningen. se wil geld aan de provincie vra gen voor aankoop en sloop van de woningen. Wat er precies op de plek van de huizen terug moet komen, weet de gemeente nog niet. Dat voornemen viel niet in goede aarde bij de bewoners tij dens een bijeenkomst. Aanwe zigen maakten daar duidelijk wantrouwend tegenover het on derzoek te staan, een tegenon derzoek te wensen en helemaal ^bningen aan de Juliana- ^25 tot en met 59 zijn vol den in opdracht van de ge- Ijte opgesteld woningkwali- w4iderzoek in dusdanige jat een grootscheepse op- >eurt niet meer mogelijk TEM collége maakte" Onlangs td er niets voor te voelen og geld in het opknappen e woningen te steken. Lis- niets te voelen voor een verhui zing naar een andere plek. Na die bijeenkomst hebben de be woners de koppen nog eens bij elkaar gestoken. Daar hebben ze besloten akkoord te gaan met nieuwbouw op de plek van hun woningen. Bovendien moet ook op het wel als goed gekwali ficeerde huis nummer 23, bij de nieuwbouwplannen worden be trokken. In een brief aan het college stellen zeventien Julianastraat- bewoners nog steeds de beoor deling van enkele woningen in twijfel te trekken. Tegelijkertijd spreken ze hun vertrouwen uit over de 'zorg en nauwkeurig heid' waarmee het onderzoek is uitgevoerd en op het gemeente huis is geïnterpreteerd. Ze gaan er daarbij vanuit dat na aan koop en sloop van de woningen nieuwe, 'minstens gelijkwaardi ge', huizen voor de huidige be woners worden teruggezet aan de Julianastraat. De bewoners willen in de nabijheid van het winkelcentrum blijven wonen. Bovendien voelen ze er niets voor om naar een 'stille' woon wijk te verhuizen. Volgens gemeentesecretaris H. de Vries zal met de brief van de bewoners rekening worden gehouden bij het maken van plannen. De komende weken krijgen de bewoners zeker ant woord. „Maar ik kan nu niet zeggen dat er nieuwe woningen worden gebouwd. Er bestaan nog steeds geen plannen voor dat gedeelte van de Juliana straat en bij de toekomstplan nen wordt het hele gebied be trokken." Sassenheim studeert op treintaxi Sassenheim gaat informeren of het mogelijk is de treintaxi naar het bollendorp te laten rijden. Deze door meer mensen gedeelde taxi rijdt op dit moment slechts vanaf het station Leiden tot en met Warmond. Met name wil Sassenheim weten hoeveel geld het kost om de taxi de gemeentegrens over te krijgen. Het was met name de PvdA die tijdens de algemene beschou wingen aandrong op de komst van de treintaxi. De sociaal-demo craten wisten de aarzelende wethouder A. Wagemakers-Van Oursouw met moeite de helofte te ontlokken de kwestie te onder zoeken. Wagemakers gaf zelf aan liever te willen wachten tot het voorjaar van 1995 als de vervoersplannen voor de hele regio op tafel liggen. Als daarin de treintaxi als een belangrijk punt naar voren komt, kan subsidie voor dit vervoer worden verkregen. Als Sassenheim daar entegen op eigen houtje de treintaxi binnen eigen grenzen haalt, draait de gemeente ook zelf op voor de kosten. Wagemakers zegde de PvdA wel toe informatie naar die kosten in te winnen. SLUIPVERKEER - Een be woonster van de Tulpenstraat in Lisse heeft de gemeenteraad een brief geschreven met het dringende verzoek iets te doen aan het sluipverkeer. Ze vraagt te bewerkstelligen dat er in de straat eenrichtingverkeer komt. temp JK« MARGRIT TIBBOEL ia* mi» }i u het wachten aat? Koffie 10 $ebak? Ook hebben wij een 9 h." De in allerijl naast de Schten bij de Pan van Pers- 12 ^plaatste borden met deze 11 ddigende tekst hebben niet 13 toewenste resultaat. Auto- [3 Jlisten die moeten wachten ins werkzaamheden op de 15 ïfifenaarseweg laten restau- ]*de Valkenier links liggen. 7 $and dat is omgeven door 6 <(er en asfaltresten is moei- 2 ^ie bereiken en biedt een j 2]steloze aanblik. Binnen is 2 71I niet beter want de 118 zit- 1 9tsen in de Valkenier zijn 3 'fids vorige week donderdag 1 i4| graafmachines het wegdek paalden om een rivierwa- ^transportleiding te kunnen i7jtsen zet geen sterveling er o" een voet over de drempel. 15 leiding wordt aangelegd het Duinwaterbedrijf Zuid eland en maakt deel uit van 11 project waarbij een leiding 55 km wordt doorgetrokken (Bergambacht tot Katwijk en 5|senaar. 7 pdrijfsleider M. Korich van restaurant, dat acht maan- 7! geleden werd geopend, is 6 ieinde raad nu hij ziet dat de JHtenkring die hij nog maar 7 j heeft opgebouwd naar el- 7 B uitwijkt. „Vertegenwoordi- 3 5 die hier plachtten te komen 8jr een broodje en een kop 22 tie, rijden door als ze die rot- 10 p zien", moppert hij. Ook 16 uwe diner-gasten komen niet er opdagen. „Als ze eenmaal 161 ander adres hebben, zie je 10 liet meer terug", vreest Ko- 20 'o Jij is bijzonder in zijn wiek 13 (choten over het feit dat hij r zijn zeggen niet op de >gte werd gesteld dat de weg Pr zijn etablissement zo radi- il opengebroken zou worden. Is ik het tevoren geweten had. (1 ik de zaak gesloten hebben. In had ik de mensen vakantie hnen geven en dan was dit pmaal niet gebeurd", korich die normaal rond het Jddaguur behoorlijk 'in de lining' is, zit nu met een triest picht verveeld een kfantje te Jen. Twee van zijn medewer- ts heeft hij naar huis ge- lurd, de overige mensen heeft I aan de grote schoonmaak Tizet om ze toch iets te doen te gK I-fVat hij elke dag steevast wel Bagger en asfaltresten maken restaurant de Valkenier praktisch onbereikbaar. foto hielco kuipers doet sinds de werkzaamheden voor zijn deur begonnen zijn, is het verplaatsten van de glazen in de bar. Door het trillen dat veroorzaakt wordt door de graafmachines dreigen die van de planken te schuiven en ook voor de flessen drank moet een veilig heenkomen worden ge zocht. s' Avonds wordt alles weer op de oude plaats terugge zet voor het geval er gasten ko men. De operatie van het Duin- waterbedrijf gaat hem behoor lijk veel geld kosten. Vooral de omzet tijdens het weekend als dagjesmensen naar het wandel gebied komen kan aardig oplo pen. De schade is in dit stadium nog niet te overzien en hoe lang het zal duren voordat het kar wei geklaard is weet hij even min. Korich heeft van een me dewerker van het Duinwaterbe drijf de toezegging gekregen dat er op korte termijn naar een op lossing gezocht zal worden om in elk geval de inrit naar het res taurant open te houden. Hoe wel het zijns inziens weinig zal uithalen want de mensen rijden toch door, stelt hij mismoedig vast. "Het treurige is dat zo'n bedrijf in een monopoliepositie verkeert. Het laat ons gewoon barsten". Hij besluit: "Als dat zo nog een paar maanden door gaat kunnen we de tent wel sluiten.'" Technisch coördinator H. van Noord van Duinwaterbedrijf Zuid-Holland is het niet eens met de lezing van Korich. „Hij was er wel degelijk van op de hoogte wat hem te wachten stond. Het is gebruikelijk dat wij een paar maanden tevoren ter plaatse poolshoogte gaan ne men. We bekijken het pand nauwkeurig zodat we later eventuele schade, opgelopen door de werkzaamheden, kun nen vaststellen. Het is niet zo dat wij een dag of drie tevoren een aankondiging gestuurd hebben dat we er aan zouden komen." Van Noord heeft ech ter alle begrip voor de proble men van de Valkenier. „We wil len meewerken om de inrit open te houden. Dat er minder klandizie is, daar kunnen wij niets aan doen. De mensen kunnen er in maar ze rijden door." NOORDWUK PAUL DE VLIEGER „De hervormde kerk in de Hoofdstraat in Noordwijk moet worden omgebouwd tot een theater. In het pand dat ernaast is gekomen kan dan het horeca gedeelte van het theater komen waarbij dan wel een verbinding met de kerk moet worden ge bouwd. Samen met de Kop van de Hoofdstraat kan zo een uniek cultureel centrum tot stand worden gebracht." Dit vindt Noordwijks-Be- langraadslis S. van Houten. Van Houten schetst een beeld van een als cultureel plein ingerich te Kop van de Hoofdstraat met terrassen, een muziektent en straatartiesten die hun kunsten vertonen. Ze vraagt het college dit idee nader te bestuderen. Wethouder van cultuur F. van der Veen - een partijgenoot van Van Houten - vindt het voorstel heel aardig. Probleem is wel dat de hervormde kerk niet van de gemeente is. „En praten over bezit van een ander is toch al tijd lastig. Daar moet je zorgvul dig mee omgaan." Toch vindt Van der Veen het idee goed ge noeg om op terug te komen 'als de geesten er rijn voor zijn'. D66 heeft andere ideeën voor de bouw van een theater. Dat kan volgens deze partij heter op de grond van café Foetsie wor den neergezet, in plaats van het 'veel te kolossale' Atrium Hotel. Boven en naast het theater moeten in de ogen van D66 ser viceappartementen voor oude ren komen. „Nu de verkoop van hotelkamers niet blijkt te lopen, moeten we toch eens gaan na denken over een andere invul ling van die grond. En in Voor burg is de combinatie theater serviceflat ook met succes ge realiseerd", aldus D66'er J. van Rijnswou. Wethouder Van der Veen vindt ook dit een goed idee. „Sterker, ik heb het zelf ook al eens bij de initiatiefnemer van het Atrium 1 lotel, Paul Brandjes van De Raad Bouw, geopperd." Ook Van der Veens collega van ruimtelijke ordening V. Salman is geïnteresseerd. „IJ zult ons aan uw zijde vinden als we met de bus op excursie naar Voor burg gaan", aldus de beide wet houders. ipauze kv htl°gedbauli;AVANDiRVEEIi etjegelu mgere dr<r'in 'let dagelijks leven epressie f van Keukenhof, stapt 1 de avorrmeenteraad van Lisse. dstoring eemt de plaats in L. Ro- lijk weer je afgelopen weekeinde an buienyvD-fractie stapte. De °°k "'.heven van de Keuken- er af en t worc*en no8 vanavond wijntder raac* onderzocht. In- serkaart. staat °°k vast dat H. inige perser fractievoorzitter van ratuur blwordt. wat aanr stond bij de gemeente- schijnt eridezingen op de vierde moest het veld ruimen k van 9/^ertus en jj Mens door buiigheiPte hoeveelheid voor- n plaats'mmen 'n "e gemeente- it. Die o'amen- Koster, die al vier door regie steunfractie van de li- idwestei zat, was teleurgesteld zich terug uit de plaat- ««politiek. „Op dat mo- rek je je conclusies. Ik t al te veel vrije tijd en je merkelijk is dat Koster straks moet meepraten over plannen om de lastendruk voor 'zijn' Keukenhof verder op te schroe ven. Bovendien zit Koster in een partij die tijdens de recente al gemene beschouwingen bij monde van het inmiddels afge treden H. Mens uitriep dat de Keukenhofbelasting best wat sneller mag stijgen. Want zo meldde Mens: 'Keukenhof is een rijke club'. Het aspirant raadslid voorziet echter geen problemen met het feit dat hij op zo' n moment toch twee pet ten op heeft. „In 99 procent van de tijd is er geen enkel pro bleem. En bij dat ene incident zal ik mij heel neutraal opstel len." Koster wil de eerstkomende tijd de zaken die spelen in Lisse rustig doornemen. „Eerst even wennen want daar heb ik nog even geen tijd voor gehad." H. Koster, directeur van Keukenhof, wordt het nieuwe VVD-raadslid. archieffoto wim dijkman Res. K&O, Sluisweg 16, tel. 01718-16400(9-12 u). Kaarten: VW Katwijk, Vuurbaakplein Tripodia, Hoornesplein 25,-/22,50

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19