Schrijvende Lezers/Info OMBUDSMAN Woningnood in Leiden 'Verslaggeving over Britse hof hypocriet' Wachten op parkeerfout I WOENSDAG 26 OKTOBER 1994 CHEF ADRIAAN BRANDENBURG.071-3564 LEIDSCH DAGBLAD Gedragen de Nederlandse dagbladen, dus ook de krant die u nu voor u heeft, zich hypo criet in de berichtgeving over koninklijke personen? Eind vorige week belde een lezeres mij op en sprak mij in stevige bewoordingen over dit onderwerp toe. Het gesprek was te lang om het hier geheel te la ten volgen. Ik zal er een verkor te versie van geven. Wat haar ergerde was dat de Nederlandse pers als het om le den van het huis van Oranje gaat zich 'zo hangerig' opstelt. Misprijzend wordt er gesproken over de 'pulpbladen' die voort durend op de loer liggen 'om te kijken met welke vriendin de kroonprins nu weer op stap gaat. Dan wordt er ernstig ge schreven over bescherming van de privacy waarop ook leden van ons vorstenhuis recht heb ben. „Ach, ach, wat braaf en keurig allemaal. Hoe netjes is onze pers toch". De Lockheed- affaire, aldus de lezeres, werd niet eens helemaal uitgeplozen en toen het officiële onder zoeksrapport er eenmaal was, moesten we toch vooral weer snel over gaan tot de orde van de dag. De huwelijken van de prinsessen Irene en Christina werden ontbonden en meer dan een enkel bericht leverde het niet op. „Begrijpt u me goed, ik hoef daar ook niet meer over te weten. Daar gaat het me helemaal niet om. Maar juist omdat de pers hier bang is zich wat het koningshuis betreft aan koud water te branden, erger ik me ontzettend aan de manier waarop Nederlandse kranten wel breed uitpakken over de af faires en rellen rond het Britse koningshuis. Het is iets dat zich buiten de landsgrenzen afspeelt en nu durft men dan blijkbaar wel. Geen detail, hoe ranzig ook, wordt overgeslagen". De lezeres had zich al een tijdje gestoord aan de berichten en citaten uit de Britse pers. Wat bij haar de deur dichtdeed, was het artikel 'Het Korhoen- dergeslachl gedraagt zich schunnig' op de Feiten Me ningen pagina van 19 oktober. "Onder het mom van: kijk die Britse pers nou toch en zie hoe de upper ten zich daar mis draagt, worden allerlei smeuiige details weergegeven". Ze wees daarbij op passages als 'Enkele jaren geleden werd de Duchess of York in Frankrijk gefotogra feerd terwijl ze met ontbloot bovenli chaam aan de te nen zoog van haar financieel adviseur' en 'Antonia werd altijd voorgesteld als een mislukte ac trice. Maar als je bij (minister) David Mellor een orgasme kunt veinzen, heb je veel talent' en nog zo wat van dat soort uitspraken. Citaten worden ge geven uit de Daily Mirror en News of the World waarvan het Leidsch Dag blad. aldus deze lezeres, nota- bene zelf zegt dat ze tot de suc cesvolste rioolkranten van Groot-Brittannië kunnen wor den gerekend. „Mooi is dat, hoor, in Nederland je neus op halen voor de roddelpers en uit die van het buitenland verlek kerd citeren". En helemaal hy pocriet vindt deze lezeres het dat Nederlandse kranten de schandaleuze foto's bij dergelij ke artikelen in de Britse pers vaak op een uiterst handige ma nier ook publiceren door een hele pagina van zo'n Engelse krant in het klein af te drukken, zodat je nog net kunt waarne men wat er op die foto's staat. „Ik zou wel eens willen zien wat de Nederlandse pers zou doen als dergelijke foto's op een lid van ons koninklijk huis betrek king hadden. Ik denk niet dat men ze zou durven publiceren. Maar nu het om het Britse hof gaat, is er blijkbaar niets op te gen en mag via zo'n trucje ken nelijk alles". De lezeres wil weten wat ik hiervan denk. "Wat voor ethi sche normen hanteert men hiervoor? Zijn die er eigenlijk wel?" RUUD PAAUW Vermenging Wat het een beetje moeilijk maakt is dat de lezeres haar ergernis over een bepaald artikel in deze krant ver mengt met opmer kingen over de Ne derlandse pers in het algemeen. Niet alles wat zij te berde brengt, slaat op het Leidsch Dagblad. Maar daaraan ga ik nu maar even voor bij. Er valt inderdaad wel enige dubbelhartigheid te constateren in de houding van de Neder landse pers en ook van deze krant in de zaak die de lezeres hier aanroert. Zij geeft daarvan een paar aardige staaltjes. Het is ook waar dat journalisten ge makkelijker en royaler schrijven over dingen die ver weg gebeu ren (en ons dus veelal minder raken) dan wat zich bij de eigen voordeur voordoet. Dat laatste luistert nu eenmaal veel nau wer. Niet alleen bij de journalis ten, óók bij de lezers! Een mooi voorbeeld daarvan valt even eens uit de berichtgeving rond het Britse hof te halen. De leze res, van wie ik hierboven de op merkingen weergaf, is de enige die bij mij daarover kritisch heeft gereageerd. Toen een aan tal maanden terug deze krant, aan de hand van pas gevonden materiaal, een in mijn ogen voorbeeldige recapitulatie gaf van de hoogst ernstige affaire- Greet Hofmans die zich in de jaren vijftig aan het Nederland se hof had voorgedaan, kreeg ik tal van bitse reacties uit de le zerskring: hoogst ongepast je gens prinses Juliana, de krant De ombudsman van het Leidsch Dagblad Is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan het adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). was afgedaald in de riolen, mis selijk om te proberen het Oran jehuis op deze manier omlaag te halen enz. enz. De lichtge raaktheid was naar mijn me ningwei erg groot. Terug naar de hoofdlijn. Zoals gezegd, in enkele op- en aan- merlongen van de lezeres kan ik mij wel vinden, maar een aantal dingen laat zij onbelicht die wel degelijk in ogenschouw moeten worden genomen. Wat men ook van de schandaalpers in Enge land mag vinden, zij heeft - dit in tegenstelling tot Nederland - heel wat invloed. Bladen als The Daily Mirror. The Sun, News of the World e.d. hebben een mil joenenoplage. Men kan er zijn verachting over uitspreken dat een dergelijk blad de tekst af drukte van een intiem telefoon gesprek dat prins Charles met een vriendin voerde, zoals enige tijd terug het geval was, het ge beurde nu eenmaal en veroor zaakte een rel waarvan de echo tot in alle hoeken van het Vere nigd Koninkrijk doordrong. Op dat moment is zoiets nieuws. Je kunt dan als Nederlandse krant toch moeilijk zeggen: onze ge bruiken jegens het hof zijn an ders en daarom publiceren we maar niets over de praktijken en gebeurtenissen die zich wat dat betreft elders voordoen. Dat zou on-journalistiek, ja, dwaasheid zijn. Dat de berichtgeving in Nederland over wat zich in En geland voordeed, hier en daar nogal wat 'gretigheid' verraad de, zal ik niet ontkennen. Het hek is in Engeland nu overigens geheel van de dam. Was het tot dusver de schan daalpers die wroette in het per soonlijk leven van de leden van de Britse koninklijke familie, nu zijn we zo ver dat leden van dat vorstenhuis zelf de publiciteit zoeken en elkaar in boeken en artikelen hevige verwijten ma ken. En daarnaast hebben lie den uit hun omgeving of aange duid met 'upper class' ook alle schroom afgelegd, zo lijkt het. Wat dat aangaat vond ik het ar tikel 'Het korhoendergeslacht gedraagt zich schunnig' be paald informatief. Er is een nieuw stadium bereikt, waarin zich grote drama's aftekenen. Het is eenvoudig de plicht van de krant op gepaste wijze daar van verslag te doen. Boerderij Weltevre den aan de Woudse- dijk in Rijnsaterwou- de. Gebouwd in 1913 door aannemer Blaazer uit Rijnsater- woude in opdracht van de familie Wij ding. Sinds het begin wordt de boerderij bewoond door de fa milie Eikelenboom. De Alphense kruide nier Gijs Eikelen boom was de eerste boer op Weltevre den. De familie Wij ding heeft het pand verkocht aan verze keringsmaatschappij Nationale Nederlan den. Nu is de boer derij, het Zuidhol landse type, aan de Leidsevaart eigen dom van de familie Eikelenboom. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldige' plekjes die niet direct not news vormen, maar het zeker waard zijn om te pre senteren. ANN01894 - Daar de „Martha - Stichting" te Alfen aan den Rijn ruim driehonderd kinde ren ter verpleging heeft en vijf en twin tig leden tot personeel, verzoekt men ons, tot geruststelling van ouders en fa milie, mede te deelen dat aldaar aan de cholera zijn overleden mej. C. Cadée geb. Van Zanden, en de kinderen Mina van Duuren en Willem Bonte. Andere bladen wordt beleefd verzocht dit ook te willen opnemen. - De bekende Amsterdamsche socialist I.A. Fortuyn is zeer ernstig ziek, ten ge volg eener complicatie van longontste king en pleuris. -Te Deventer overleed onlangs een bedelaar, die ruim 100 hemden naliet, welke hij bijeengebedeld had. Men dacht ook eene som gelds. bij hem te vinden, doch dit was niet het geval. - Uit Warnemünde wordt gemeld: De hier binnengeloopen stoomboot „Liva- dia" vond niet verre van de Zweedsche kust eene boot met zes lijken, naar al len schijn verhongerde schipbreukelin gen. Men heeft de akelige vondst naar Kopenhagen gebracht. - In 't wolvee is in Friesland tegen woordig levendig handel, waarvoor flinke prijzen worden bedongen. Op sommige plaatsen heerscht er nog het zoogenoemde „ongans" onder de die ren. Deze ziekte tracht men te genezen door het voeder te vermengen met ge woon keukenzout. - PREMIE. In dit nummer bevindt zich de bon. waarmede de premie kan wor den afgehaald. Ieder lezer van het „Leidsch Dagblad" is gerechtigd tot het invullen en inzenden van het zich in elk deel bevindende biljet tot Maan dagmiddag te twaalf uren precies, op welk oogenblik de verzegelde vaas met boonen in tegenwoordigheid van den Deurwaarder den heer P.H. van Thiel zal worden geopend. Men wordt ver zocht het ingevulde biljet in de brie venbus van ons Bureel te werpen! Maandagavond zullen de namen der prijswinners worden meedegedeeld. Tot zaterdagmiddag te twaalf uren blijft de vaas met boonen ter bezichti ging bij den heer Hoosemans, Bree- straat. DE UITGEVER. ANN01969 - Elizabeth Taylor krijgt toch de door haar begeerde 69,42 karaats-diamant, die donderdag op een veiling in New York voor een recordbedrag van 3,7 miljoen gulden aan een juwelierszaak ZIEKENHUIZEN Onlangs deed één of ander on derzoeksbureau in Leiden een statistisch onderzoek. En wat bleek? Woningnood wordt door de meerderheid van de inwo ners van Leiden nog steeds ge zien als volksvijand nummer één. In de zomermaanden van 1994 werd een initiatief voor een referendum tegen een bouwproject aan de Hoge Rijn dijk gesteund door een gratis advertentie op de voorpagina van het Leidsch Dagblad. Het item 'bouwen binnen bestaan de Leidse bebouwing' werd ter loops gemeld als ongewenst. Over de woningnood en de be strijding van de woningnood hoeft geen referendum meer gehouden te worden. Op dit moment doet zich een prima gelegenheid voor om de wo ningnood te bestrijden zonder te bouwen binnen bestaande bebouwing. Ik roep alle vijftien duizend woningzoekende Lei- denaars op om wethouder F. Lisman van Oegstgeest de vol gende brief te schrijven: Aan wethouder F. Lisman Wilhelminapark 17 Oegstgeest Geachte heer F. Lisman, Met treurnis en verbazing heb ik dakloze/urgent woningzoe kende uw standpunt mogen vernemen over het met juridi sche middelen tegenhouden van de bebouwing van de Broek- en Simontjespolder. Ik gun u uw woning in Oegstgeest omringd door monumentale bomen. Waarom gunt u mij niet een betaalbare woning in de Broek- en Simontjespolder? Gaarne wil ik op het stukje 'discriminatie automobilisten' reageren en u vertellen wat mij is overkomen. Ik kom de Zonneveldstraat inrijden, ik rij het eerste bord van ver gunninghouders voorbij, heb het niet gezien omdat het pal op de hoek staat, en voor de automobilist in die situatie net iets te hoog staat opgesteld. Rechts van de straat staat een parkeerautomaat, aan de linkerkant rijdt net een auto weg. Plaats daar mijn auto, loop naar de parkeerautomaat en koop een parkeerbon, plaats de ze zichtbaar achter mijn voorruit. Loop naar de Breestraat om iets weg te brengen, ik was binnen vijf minuten weer terug. Bon op mijn voorruit van maar liefst, onder aftrek van parkeerbon, ƒ1. 73,25! Of de dames van de parkeerwacht er op hebben zitten wachten, dat weet ik niet. Wat ik wel weet is dat de beboeting van ƒ1. 73,25 niet in verhouding staat tot de gemaakte fout of overtreding. Resumerend, had wel parkeergeld betaald, echter stond mijn au to aan de overkant. Een waarschuwing was hier op zijn plaats ge weest. want je gaat niet tegenover 't bureau je auto verkeerd parke ren. Is er dan niemand in de gemeente Leiden die iets anders kan be denken als stadsontsierende paaltjes te plaatsen en steeds nieuwe verkeersverbodenuitvinden? K. van Leeuwen, Leiden. Ook ik wil wonen dichtbij het groene, Leidse hout. Iedere twee weken sla ik met kloppend hart de Leidse woonkrant open op zoek naar een woning. Ik vul dan steevast mijn woonbon in. Ik hoop op korte termijn een woning te vinden, het liefst in de buurt van een aantal monu mentale bomen. Het zou u als politicus sieren om uw politieke prestige af te laten hangen van het belang van zowel Leidse-, als Oegst- geester woningzoekenden met een kleine- en middelgrote beurs. Ook wil ik, zowel in de De Kempenaerstraat, als in de Merenwijk boodschappen kun nen doen, als ik éénmaal in de buurt van die groene, monu mentale bomen woon. Door de locatiesubsidie van tien miljoen gulden te torpederen wordt de Broek- en Simontjespolder slechts een villawijk voor de al lerrijksten. Ik ben het daar niet mee eens. Wordt Oegstgeest daarmee leefbaarder? Of is dat slechts het privilege van 'the happy few'? Ik doe een klemmend beroep op uw gevoel voor redelijkheid en sociale rechtvaardigheid. Met vriendelijke groet, een Leidse/Oegstgeester wo ningzoekende een dakloze. Deze brief kan ook geschre ven worden door mensen die reeds een woning hebben en willen doorstromen naar een andere woning in de buurt van monumentale bomen. ONGEVALLENDIENST \ll! Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf .EGio woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) chile dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. }ont< BEZOEKUREN ilracl DIACONESSENHUIS >ngn (tel. 071-178178) dagelijks 14 30-15 15 uur en 19.00 19 45 uur slot Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30-11 15 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00 - 15.30 uur en 19.00-19.30 uuy 0] en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende E|DEr, verpleegkundige. ITTT Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. 7xan RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth Rola (tel. 071-454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse lijk a en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Hest Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21.0Cb UUI") LJpf Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). 1161 Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 uur 18 30-19.00 uur. Spoedeisende hulp: dagen nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel 01720-63131). dagelijks 14 00-15.00 uur en 18.30-19.30 uu en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14 15-15.00 u 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voorzwangeren: zaterdagen zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend vor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezor mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkundl en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur-, oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18 30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. BIOSCOPEN _Kir werd verkocht. Haar man Richard Bur ton die op de veiling de steen aan zijn neus voorbij zag gaan, koopt de in een ring gevatte diamant nu op zijn beurt van de juwelier. Dat de prijs die hij er voor moet betalen een stuk boven het eerder genoemde bedrag ligt. lijdt geen twijfel. Naar de juwelierszaak - Cartier in New York - gisteren meedeelde had Burton laten weten dat zijn vrouw „erg teleurgesteld" was geweest. De juwe lier wil de diamant eerst nog enkele weken tentoonstellen alvorens hem over te doen. Elizabeth Taylor zit intus sen al aardig in de steentjes. Zij is o.m. ook eigenares van de 33-karaats Kruppdiamant en van de vermaarde parel La Perigrina.c LEIDEN LIDO 1. 2, 3, 4 en STUDIO tel: 071- 124130/133210, Steenstraat 39 LIDOl Baby's day out al dag. 18.45, do t/m zo en woe ook 14.30. Regiedebuut van Patrick Read Johnson. Drie mannen ontvoeren de negen maanden oude yup- penbaby Bink. Ze krijgen daar al zeer snel spijt van want het kind is zeer on dernemend en absoluut niet bang. Forrest Gump al dag 20 45 Forest Gump is de ultieme anti-held in een film van Robert Zemeckis. Tom Hanks als tegelijkertijd de onnozele hoofdrol speler, zwijgende getuige en volksheld in een stuk Amerikaanse geschiedenis. LI DO 2 The Flintstones al do t/m zo en woe 14.30. Briant Levant verfilmde de le gendarische strip- en tv-helden. Het verhaal is dunnetjes, het komt er grof weg op neer dat de camera Fred, Wil- ma, Barney en Betty volgt in hun dage lijkse bezigheden. Let op Liz Taylor die te zien is als Freds boosaardige schoon moeder. Clear and present danger 12 jr., dag. 18 45. 21.15. Harrison Ford voor de tweede keer als Jack Ryan van de CIA. Evenals eerste aflevering tamelijk saai en onelegant produkt van Phillip Noyce. Maar al mag er weinig spektakel worden verwacht, toch is de film best uit te zit- LID0 3 The Client 12 jr.. dag 18 45, do t/m zo en woe ook 14.15 Joel Schumacher verfilmde de gelijknamige bestseller van John Grisham. Voordat hij zelf moord pleegt, vertelt een louche advo caat nog even snel wat belastende din gen over een maffiakiller aan het jonge tje Brad Renfro. Dus krijgt het kind de moordenaar achter zich aan. Met zijn advocate Susan Sarandon slaat hij op de vlucht. De zaak wordt nog ingewik kelder als ook officier van justitie Tom my Lee Jones graag wil horen wat Brad Natural Born Killers 15 jr., dag. 21.15. Satire van Oliver Stone over liefde, ge weld en de macht van de media. Win naar van de speciale juryprijs van het Filmfestival van Venetië 1994. LI DO 4 De Aristokatten al., do t/m zo en woe 14.30. Disney-tekenfilm. In het Parijs van begin deze eeuw erft moederpoes Duchesse met haar drie kinderen het huis van haar bazin. Als de butler er achter komt dat hij bij de dood van de katten eigenaar wordt, probeert hij ze te verdrinken. De katten overleven heten beginnen aan een tocht vol avonturen terug naar huis. When a man loves a woman al., dag 18 45,21.15 uur. Een film over een al ledaags gezinnetje met een onbehaag lijk addertje onder het gras, want regis seur Luis Mandoki laat de crisis in het gekabbel toeslaan. Meg Ryan blijkt een doorgewinterde alcoholiste te zijn, wat ze voor echtgenoot Andy Garcia altijd verborgen weet te houden. Een gevecht tegen verslaving volgt. STUDIO Speed 12 jr., dag. 18.45, 21.15, do t/m zoen woe ook 14.15. Cameraman Jan de Bont maakt met deze actiefilm een spetterend regiedebuut. Gefrus treerde ex-agent Dennis Hopper chan teert zijn vroegere baas, de overheid. Hij monteert een bom onder een stads bus die ontploft als het voertuig harder of zachter dan 80 kilometer per uur rijdt. De jonge politieman Keanu Ree ves moet tijdens het spitsuur in Los An geles het ding onschadelijk zien-te ma- LUXOR tel: 071-121239, Stationsweg 19 True Lies al., dag. 18.45, 21 30. do t/m zo ook 14.15. Actiefilm met een komisch tintje van James Cameron. Huisvrouw Jamie Lee Curtis denkt dat haar saaie echtgenoot Arnold Schwar zenegger computerverkoper is maar in werkelijkheid bestrijdt hij terroristen. TRIANON tel: 071-123875. Breestraat 31 The Mask 12 jr.. dag. 19.00. 2115. Sullige bankbediende Stan (Jim Carrey) wordt verliefd op de mooie Cameron Diaz. Deze femme fatale misbruikt hem om de bank te kunnen beroven Stanley vindt echter een masker dat zijn leven drastisch verandert. Met bijzondere special effects. KIJKHUIS tel: 071-1429895, Vrouwen kerksteeg 10, The adventures of Priscilla, queen of the desert do t/m woe 19.30, 21.45 Van Stephan Elliot. Drie travestieten (Hugo Weaving, Terence Stamp en Guy Pierce) reizen per bus naar Alice Springs voor een schnabbel en zorgen onderweg voor de nodige opschudding Short Cuts do t/m zo 20.00. In deze film vol met beroemdheden wordt de Amerikaanse droom geplaatst tegen de werkelijkheid. 22 Personen worden ge volgd tijdens hun dagelijkse bezighe- Cyrano de Bergerac ma 20 00. Gerard Depardieu is de arme landjonker met de grote neus die in het geheim verliefd is op zijn nichtje. Hij schrijft haar. uit naam van anderen, schitterende lief desbrieven. The Pelican Brief di 20.00. Een rech ten studente (Julia Roberts) ontdekt een milieuschandaal en krijgt het met de milieumaffia aan de stok die tot in de hoogste kringen blijkt te zijn doorge drongen. The unbearable lightness of being woe 20.00. Een sprookje voor volwassenen over een man en zijn twee vriendinnen die zich voortdurend laat verleiden met als decor de Russische inval in Praag. LAKCINEMAtel: 124890, Cleve- ringaplaats 1 El Pajaro de la Felicidad ma 20.30. Van Pilar Miro. De veertigjarige Carmen leidt een redelijk plezierig leven dat plotseling stevig overhoop wordt ge gooid Ze wordt aangerand en overval-1 len. haar zoon beschuldigt haar van lid deloosheid en bij haar minnaar vindt zt geen enkele steun. -- LVCtel 071-146449. Breestraat 66 Rumble Fish do vr 20.00. Film uit '83 «j van Francis Ford Coppola. Rusty James (Matt Dillon) is de jongere broer van Motorcycle Boy (Mickey Rourke), de lei der van een vergane bende die al maan den niet is gezien Rusty besluit net zo'n beruchte bendeleider te worden al zijn coole broer. Deze duikt plots op, ouder en wijzer, maar te laat om Rusty van zijn besluit af te houden. Blue Velvet za zo 20.00 Een nette jonj geman (Kyle Machlachlan) vindt per i toeval een afgesneden oor. Hij gaat op onderzoek uit en komt terecht in de lo-Will kale poel van verderf Daar laat hij zichCgitz inpalmen door nachtclubzangeres Isa-pau bella Rossellmi en beleeft angstige mojje), menten met een gestoorde La)' dealer/homocidal maniac (Dennis Hop« per). j ALPHEN AAN DEN RIJN L EUROCINEMA tel 01720-20800, Van fe Boetzelaerstraat 6 KO EURO 1 |OU I Baby'flHBmMf zo'ook 16.15." EUR0 2 True Lies 16 jr dag. 13.45, 18.45, 21.00, zo ook 16.15 EURO 3 ige The Mask 12 ir. dag 13.45, 18 45. 21 45. zo ook 16 15. EURO 4 Speed 12 jr.. dag. 18.45, 21.30, zo df ook 16 15. De Aristokatten al., dag. 14.00. u( PARKFILMHUIStel: 01720-95600 Farewell to my Concubine vr za 20.30. f Chen Kaige verhaalt over de verhouding bi van twee acteurs van de Peking Opera en een prostituée Aan de hand van hun lotgevallen wordt de geschiedenis van ie N ko VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071-614354, Prinses Marijkelaan 4 De Aristokatten Ned gesproken, al vr I za woe 14 .00 Beverly Hills Cop III al., vr za woe 15.30. Eddy Murphy gaat als inspec- I teur Axel Foley achter een organisatie aan die een pretpark gebruikt als dek- i mantel voor criminele praktijken DEN HAAG 2 18.45,21.30. ASTA2. True Lies 16 jr., dag. 13.00, 15.45, 18.30.21.30. ASTA3 De Aristokatten al do t/m zo en woe 13 15 Natural Born Killers 16 jr.dag. 16.00, j 18.45, 21.30, ma di ook 13 15. BABYLON 1 tel 070-3471656, naast Centraal Station. Forrest Gump 12 jr., dag. 14.00, 17 00.20.30. BABYLON 2 Four weddings and a funeral al., dag. I 13.15,16 00,18.45,21.30. j BABYLON 3 The adventures of Priscilla, queen of the desert 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18 45. 21.30. CINEAC 1/2/3 Wegens verbouwing geslo- r* I METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Car- negielaan 15. True Lies 16 jr., dag. 13.00, 15.45, 18.30,21.30. METROPOLE 2 Duimelijntjeal Ned. gesproken, do t/m zoen woe 13.15. When a man loves a woman al dag. 16.00. 18.45.21 30. ma di ook 13.15. METROPOLE 3 Clear and present danger 16 jr., dag. 13 00. 15 45. 18.30.21.30. METROPOLE4 Jungle Jack al do t/m zo en woe 13 15. 16 00. Wolf 12 jr dag. 18 45.21.30. madi ook 13.15, 16.00. METROPOLE5 I love trouble 12 jr., dag. 13.15, 16.00. 18.45. The Client 16 jr., dag 21.30. ODEON 1 tel. 070-3462400/3462401. Herengracht 13 Speed 12 jr., dag. 13.15, 16.00. 18.45,21 30. ODEON2 The Flintstones al., dag. 13.15, 16.00. Color of Night 16 jr., dag. 18.45. 21.30. ODEON3 Baby's 18 45.; ODEON 4 Riksbioscoop Free Willy al.dag 11.45, 14.15, 16 45. 19.15,21.45. HAAGS FILMHUIS tel 070-3656030. Spui 191 ZAAL I Fresa y Chocolate 16 jr dag. 19.30. woe ook 14,00. 16.15 lOOORo- sen 16 jr.. dag. 21.45, zo woe ook 16.15. ZAAL II Ladybird, Ladybird 16 jr.. dag. 19 30,21 45, zo woe ook 16 15. ZAAL III Festival kleine taalgebieden, alle films 16 jr. Le Pont Rouge do 20.00, vr 19 30. 22.00. Troublemaker vr 19.30. 22 00 Let's dance za 19.30. 21.45. Aeli- ta (zwijgende film met levende muziek) zo 15 00 Hochzaitsnuechtzo 19.30, 21.45. Step we gaily/Dirty Diamonds/Sub marine ma 19.30. 21 45. Brittania/Una nos ola Leuad di 19.30, 21.45 My child hood/My ain folk/My way home woe 20.00.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20