Duin Bollenstreek Schoolzwemmen: in één keer door de zure appel Cor van Duijn blijft op het Noordwijkse strand Mannen slaan café Jin Noordwijkerhout kort en klein Toeristenbelasting stijgt in Rijnsburg geleidelijk Mr# 7) Bedrijven schaakmat bij Akzo-Nobel JMNDAG 24 OKTOBER 1994571 Una 4ef v\ n wor< ker fa Ie op lllo/ ....de hand gelopen ruzie )irec| heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag geleid tot grote beslu vernielingen in een café aan de Leidsevaart in Noordwij kerhout. Bij het handgemeen waren een 21-jarige Sassen- heimer en twee Noordwijker- aar d houtse vrienden van hem be trokken. De narigheid begon toen •n van deze mannen het aan de stok kreeg met een vrouw. De café-eigenaar vohd op een gegeven moment dat dit uit de hand begon te lopen en belde de politie. Dat had hij beter niet kunnen doen, want ver volgens richtten de drie man nen zich tegen hem. In hun boosheid vernielden de Sas- senheimer en de Noordwijker- houters drie ruiten, een cd- speler, een speelautomaat, drie lampen, een tafel en en kele stoelen. Vervolgens gin gen ze er vandoor. De politie slaagde er later in de Sassen- heimer te arresteren. Ze hoopt de twee andere verdachten, wier namen bekend zijn, later op te pakken. Hoe groot de schade aan het café is, is nog niet bekend. Dronken Noordwijker in de boeien noordwukEen 51-jarige Noordwijker is zondagmiddag in de boeien geslagen, nadat hij op de Schiestraat in zijn woonplaats was aangehouden wegens rijden onder invloed. De man maakte zich nogal boos toen de politie hem na een positieve blaastest wilde aanhouden en verzette zich. Op het bureau bleek hij vier keer meer alcohol gedronken te hebben dan is toegestaan. Het rijbewijs van de Noordwijker is ingevorderd. Sieraden uit woning gestolen noordwuk» Uit een woning aan de Parellelboulevard in Noord- wijk zijn gisteravond geld en sieraden gestolen. Bij de inbraak werd de voordeur geforceerd. De daders sloten de gordijnen om vervolgens op hun gemak de hele woning te doorzoeken. Bromfietser zwaar gewond na botsing runsburg» Een 15-jarige inwoner van Rijnsburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaar gewond geraakt bij een ongeval op de Sandtlaan in zijn woonplaats. Volgeps de politie nam de jongeman op zijn bromfiets met hoge snelheid een bocht in de ze weg. Hij raakte eerst een spiegel van een geparkeerde auto en boorde zich toen in het zojuist geopende portier van een tweede auto. De bestuurder van deze wagen, een 62-jarige Leidenaar, had de brommer over het hoofd gezien. Door de snelheid werd de bromfietser als het ware gelanceerd. Hij belandde meters ver der op het wegdek. Zonder helm, die waarschijnlijk niet goed was vastgemaakt en bij de botsing van zijn hoofd was gevlogen. De Rijnsburger is overgebracht naar het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp en, na een kort onderzoek, vandaaruit naar het AZL. Volgens de politie heeft hij vermoedelijk hersenletsel opgelopen plus een gebroken arm en diverse schaafwonden. Rokende rijder de sloot in noordwukerhout» Een 32-jarige Amsterdammer ontdekte zater dagavond op de Delfweg in Noordwijkerhout dat roken niet zonder gevaar is. De man probeerde al rijdende zijn sigaretten te vinden. Daardoor lette hij niet op de weg en schoot met zijn wa gen de sloot in. De Amsterdammer bleef ongedeerd. De wagen is waarschijnlijk totaal vernield. Auto-inbrekers aangehouden ussETwee mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag ge arresteerd op verdenking van auto-inbraken. De politie kwam in actie nadat een bewoner van de Lissese Tulpstraat meldde dat er een vreemde man in de wagen van zijn overburen zat. Van die wagen bleek later een portierruit ingeslagen. Agenten gingen op onderzoek uit en zagen in de Kanaalstraat een man gebogen over een auto staan. Een 21-jarige Delftenaar werd ter plêkke ge arresteerd. Later kwam er opnieuw een melding binnen dat er in Lisse een auto-inbreker actief was. Hij werd na enig zoekwerk gevonden onder een geparkeerde auto. De wagen van de man werd later aan de Kanaalstraat aangetroffen. Het voertuig was kort ervoor gestolen in Rotterdam. De politie denlq dat de twee tenr )-inbraken hebben Bromfietsers botsen in Valkenburg valkenburg Twee bromfietsers kwamen vrijdagavond frontaal met elkaar in botsing op het fietspad langs de Voorschoterweg in Valkenburg. Het ongeluk gebeurde om zes uur. Een 18-jarige Valkenburger nam volgens de politie vermoedelijk de bocht te ruim en kwam in botsing met een 20-jarige Oegstgeestenaar. Beiden zijn met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De Valkenburger heeft een zware hersenschudding, de Oegst geestenaar een hersenschudding en een gewonde knie. Vijftal dineert proletarisch katwuk» Een restaurant aan de Boulevard in Katwijk had zater dagavond vijf dure klanten op bezoek. Het vijftal dineerde uitge breid en vertrok daarna zonder af te rekenen. De politie werd in geschakeld, die er in slaagde een van de gasten te achterhalen. Deze man, een 20-jarige Voorschotenaar, werd overgebracht naar het politiebureau. Daar zag hij volgens de politie alsnog het dwaze van de situatie in en betaalde de openstaande rekening: een kleine 180 gulden. KORTWEG Film In de zaal van TTV Rijnsoever kunnen filmliefhebbers op don derdag 27 oktober 'The Firm' bekijken. De voorstelling begint om 20.30 uur aan de Sandtlaan 54 in Katwijk. De kaarten kosten tien gulden en zijn van te voren te koop bij K&O en het VW Kat wijk aan het Vuurbaakplein. Rockmuziek In de Rijnsburgse Middelmors speelt op zaterdag 29 oktober de Pubband. De kaarten kosten in de voorverkoop twintig gul den bij Videoland in Rijnsburg, de Gulle Bottelier, restaurant Van Egmond en de kantine van de Rijnsburgse Boys. In de zaal zijn entreebewijzen een knaak duurder. Aanvang: 20.30 uur. Tekenen Volksuniversiteit K&O Katwijk wil vanaf dinsdagmiddag 1 no vember beginnen met een cur sus tekenen en schilderen voor kinderen vanaf acht jaar. De cursus bestaat uit vijf lessen van 16.00 tot 17.00 uur. De kosten bedragen veertig gulden. Opge ven bij K&O, Sluisweg 16 in Kat wijk. Bridge De Lions Club Katwijk houdt op vrijdag 11 november een brid ge-drive in 'De Roskam' aan de Turfmarkt 2 in Katwijk. De op brengst gadt naar het War- mond§e verpleeghuis Maliën- haven. Aanvang: 19.45 uur. sassenheim Paarden werden bij bosjes geof ferd en menig koning gaf zich over, zaterdag in het bedrijfsrestaurant van Akzo Nobel in Sassenheim. Twaalf teams vochten daar de laatste ronde uit van het Nederlands kam pioenschap bedrijvenschaak. De ploegen van ING-bank, Shell en PTT-re search legden beslag op de plaatsen één, twee en drie. Akzo Nobel zelf eindigde op de tiende plaats. FOTO HIELCO KU'PERS Bus voor De Hoek onmogelijk Plan De Hoek in Rijnsburg krijgt geen busverbinding. Ontsluiting van deze wijk voor openbaar vervoer is namelijk alleen mo gelijk als er een vaste oeverver binding wordt gemaakt tussen de Kanaalstraat/Witte de With- straat en het Katwijkse indu- 't Heen, zo heeft een door de NZH uitgevoerd onder zoek uitgewezen. „En zo'n brug is op dit moment voor Rijns burg een onhaalbare optie, zelfs als de gemeente Katwijk zou meewerken", aldus B en W van Rijnsburg in antwoord op vra gen van de RPF/SGP-fractie. 'Verbieden krasloten kan niet' De gemeente kan niet optreden tegen het verschijnsel krasloten. In de Wet op de Kansspelen staat dat een verbod op de ver koop van deze loten niet moge lijk is. Dit antwoorden B en W van Rijnsburg op vragen van de RPF/SGP-ffactie over deze vorm van gokken. De partij had om een verbod gevraagd omdat krasloten zeer verslavend zou den zijn. Overigens laten B en W van Rijnsburg zich er niet over uit of ze het eens zijn met de RPF/SGP-fractie. B en W zinspelen op aanstellen van voorlichter in Rijnsburg runsburg paul de vlieger Rijnsburg ziet af van het het in één klap verdubbelen van de toeristenbelasting van twee kwartjes naar een gulden per overnachting. In plaats daarvan gaat het tarief geleidelijlk om hoog. In 1995 komt er een kwartje bij en in 1996 nog eens 25 cent. B en W van het bloe- mcndorp laten dat weten in hun beantwoording van de al gemene beschouwingen. In de begroting voor 1995 kondigde Rijnsburg nog een verhoging van de toeristenbe lasting met 100 procent aan. De 50 cent extra per persoon per nacht zou de gemeente over een heel jaar een meerop brengst van 22.000 gulden ople veren. Een zeer welkome bijdra ge aan de schatkist van het dorp waar toch al niet al te veel in zit. Bovendien meent de ge meente dat een dergelijke ver hoging te rechtvaardigen is als je het tarief afzet tegen de toe ristenbelasting in de Rijnsburg omringende dorpen. Daar wordt over het algemeen al een gulden (Sassenheim, Noordwij kerhout) of zelfs 1,25 gulden (Noordwijk) per nacht geheven. Dat Rijnsburg toch de maatre gel enigszins terugdraait en overgaat tot een gefaseerde ver hoging, heeft te maken met protesten die hotel Den Hollan der en camping Koningshof hebben laten horen op de aan gekondigde belastingmaatregel. De gemeente Rijnsburg stelt binnenkort mogelijk een amb tenaar aan die speciaal wordt belast met voorlichting. Dat schrijven burgemeester en wet houders in hun antwoorden op de algemene beschouwingen over de begroting van 1995. Scholenfusie spoedig rond runsburg/valkenburg B en W Rijnsburg willen geen valse verwachtingen wekken Het schoolzwemmen in Rijnsburg moet in één keer wor den afgeschaft, vinden B en W. „Het is beter om in één keer door de zure appel te bijten, dan veel energie steken in een gedeeltelijke voortzetting om vervolgens het jaar daarop een discussie te hebben over afschaffing van het restant. Dat schept alleen maar verwachtingen die niet kunnen worden waargemaakt", zo schrijft het dagelijks bestuur van het bloemendorp in zijn beantwoording van de algemene beschouwingen. runsburg «paul de vlieger het schoolzwemmen aan. Het Bij de presentatie van de ge- college meende daartoe te kun- meentebegroting van 1995 kon- nen overgaan omdat alle poli- digden B en W afschaffing van tieke partijen tijdens de de zo geheten 'kerntakendiscussie' al hadden laten weten dat het in stand houden van schoolzwem men niet als een gemeentelijke kerntaak werd gezien. Uit de algemene beschouwin gen over de begroting werd ech ter duidelijk dat een rigoureuze afschaffing veel partijen toch rauw op het dak valt. Verschil lende partijen pleitten daarom voor een geleidelijke afschaf fing. Ook werd het idee geop perd een vorm van school zwemmen in stand te houden waarbij de ouders het grootste deel van de kosten voor hun re kening zouden nemen. Beide suggesties nemen B en W niet over. Ouders laten mee betalen is volgens het college geen goede oplossing omdat men hen niet kan dwingen aan het zwemonderwijs van hun spruit financieel bij te dragen. Bovendien waarschuwt het col lege voor willekeur. „Er zou een situatie kunnen ontstaan dat het ene kind wel gaat school zwemmen en het ander niet omdat de ouders niet willen of kunnen meebetalen. En daar moeten wij voor waken", aldus BenW. In het fusieproces tussen de Rijnsburgse basisschool De Tintelton en de Valkenburgse school De Valkenhorst wor den binnenkort 'spijkers met koppen geslagen'. De Val kenhorst wordt hoofdvesti ging van de gezamenlijke school, De Tintelton een de pendance. Dit laten B en W van Rijnsburg weten in hun beantwoording van de alge mene beschouwingen. Enige jaren geleden werd al besloten beide scholen, die toen qua leerlingenaantal onder de opheffingsnorm za ten, te laten fuseren. Inmid dels heeft De Valkenhorst een dusdanige groei doorge maakt dat de school weer ver boven die norm zit Niette min gaat de fusie door, maar door deze ontwikkeling ligt het volgens B en W van Rijnsburg wel voor de hand dat de Valkenburgse basis school hoofdvestiging wordt. Het voorstel van de WD om de gemeentesecretaris of de ad junct-secretaris voorlichting te laten doen, wijst het college af. Over het toekomstige voorlich tingsbeleid willen B en W nog dit jaar met de politiek in dis cussie gaan tijdens een com- vergadering. Hondenpoepzakjes voor Rijnsburgers Rijnsburgers die een hond heb ben, krijgen binnenkort door de gemeente een aantal zakjes toe gestuurd. Het is de bedoeling dat zij daarin de drollen van hun huisdier doen waarna die in speciaal daarvoor neergezette bakken moeten worden gede poneerd. Met deze zakjescam pagne hoopt Rijnsburg het hon denpoepprobleem in het dorp doeltreffend te kunnen bestrij den. De zakjesactie wordt on dersteund met veel publiciteit. Vrijwilligers niet naar Speels Begin De Vrijwilligerscentrale in Kat wijk zal niet verhuizen naar de voormalige kleuterschool Speels Begin. Hoewel een onderzoek naar eventuele huisvesting van de centrale in het gebouwt nog niet is afgerond, heeft de com missie voor onderwijs, cultuur en welzijn daartoe besloten. De meeste partijen zijn voor stander van beëindiging van de subsidie aan de stichting die ac tiviteiten organiseert voor men sen die overdag vrije tijd heb ben. Het lijkt de commissiele den niet meer zinvol de Vrijwil ligerscentrale in een nieuw ge bouw onder te brengen. Rijnsburgse zakenman eerste niet-Noordwijkse paviljoenhouder noordwuk/runsburg paul de vlieger Cor van Duijn, de Rijnsburger die onlangs zijn Golden Tulip Beach Hotel verkocht aan colle ga's A. Mol en C. de Boer van Boulevardhotel en Hotel Oran je, blijft als het aan hem ligt ge woon strandpaviljoenhouder. De strandtent'Beach End, bij de strandafgang aan het einde van de Koningin Astridboulevard, maakt geen onderdeel uit van de verkoop. „Het werk in Beach End is mij en mijn gezin afgelo pen zomer zo fantastisch beval len, daar gaan we mee door, hoor", meldt de zakenman monter. De Rijnsburger deed afgelo pen voorjaar als paviljoenhou der zijn intrede op het Noord wijkse strand en deed daarmee het nodige stof opwaaien. De manier waarop de ondernemer zich een plaatsje op het strand verwierf, veroorzaakte enige op schudding in vooral het Noord wijkse gemeentehuis. Van Duijn kocht eenvoudig de bv op die de twee seizoenen daarvoor huurder was van het betreffen de strandgedeelte: Pacing Management Consultancy bv van Noordwijker P. Teunissen. Daardoor kwam er op papier geen nieuwe huurder - dat bleef Pacing - maar in werkelijkheid wel. Hoewel de politiek de overna me zei te betreuren, kwam men er al snel achter dat er weinig tegen viel te ondernemen. Van Duijn had van een maas in de wet gebruik gemaakt en een Beach End, het meest zuidelijk gelegen strandpaviljoen v Cor van Duijn. i Noordwijk, blijft ondanks de verkoop v strandtent kunnen overnemen wie er op het strand komt en Noordwijk, degene was die Pa- in 'Noordwijkse' handen. Bo- hoewel de gemeente eigenlijk geen, zoals dat bij herhaling is cing bv had gekocht, werd afge- vendien stond de hotelier be tegen onderhandse verkoop van gezegd,'Zandvoortse of Scheve- lopen voorjaar als'een geluk bij kend als iemand die kwaliteit strandtenten is. Noordwijk wil ningse toestanden'. een ongeluk' gezien. Op deze hoog in het vaandel draagt, namelijk zelf kunnen bepalen Dat Van Duijn, hotelier in manier bleef de strandtent toch Nu Van Duijn zijn hotel van de hand heeft gedaan, is hij de eerste niet-Noordwijker die zich een plek op het Noordwijkse strand heeft verworven. Maar drie jaar geleden, bij de nieuwe opzet van de strandverpachting, werd nog de uitdrukkelijke regel gesteld dat alleen Noordwijkers voor een strandgedeelte in aan merking kwamen. „Er is niets aan te doen. Ook niet nu Van Duijn geen eige naar van het Beach Hotel meer is", reageert wethouder van toe risme F. van der Veen op de nieuwe situatie. „Juridisch ge zien is het enige dat van belang is of Van Duijn nog eigenaar is van Pacing Management Consultancy bv. Als dat het gé val is, verandert er niets. Het is jammer, maar zo liggen de za ken nu eenmaal. Pas als over twee jaar de huidige contracten aflopen, kunnen we in nieuwe overeenkomsten wel bepalin gen opnemen waarmee derge lijke ontwikkelingen kunnen worden afgedekt. Tenzij een meerderheid van de gemeente raad vindt dat er nu moet wor den ingegrepen, natuurlijk." Overigens is Van der Veen er op zich niet ongelukkig mee dat juist Cor van Duijn degen is die zo als eerste niet-Noordwijker strandpaviljoenhouder wordt. „Hij heeft het afgelopen seizoen bewezen een goede invulling te geven aan dit werk. Er is kwali teit geleverd. Dat had ook an ders kunnen aflopen want ie dereen had deze truc kunnen uithalen om in bezit van een paviljoen te komen."

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 7