8S Leiden is n goede bui Gemini bezorgt koploper eerste nederlaag Pernix en Tempo blijven sukkelen Sport Trainer Broere wint van eigen ploeg Bart Driessen haalt eindelijk zijn gram Korfballers hebben aan een helft genoeg \ANDAG 24 OKTOBER 1994 '8 ONDERWATER, 071-356463 ndelijl isketballers verslaan koploper den| Leiden blijkt dit jaar zo veranderlijk als het weer. De ;en lo<e week straalt voor de basketballers de zon, de andere ïit eerdek worden slechts huilbuien geconstateerd. Na de prestatie tegen BV Voorburg afgelopen donderdag mistel-42) en het verlies vorige week tegen hekkesluiter Ce- ritas 2, kwam de formatie van Ton Kallenberg eergiste- r ster-n opeens goed voor de dag. Koploper Dunckers kon rs aartinig inbrengen tegen de ontketende Leidenaars: 86-72. vooc wisselvalligheid van BS Lei- in is eigenlijk niet te verklaren, ijkbaar is de vorm van de dag jpalend voor winst of verlies. lopt het niet bij de Leidenaars, in kan men van iedereen ver- I tzen. Vallen de stukjes wel in kaar, dan is zelfs een titelpre- ^dentals Dunckers niet zeker Zaterdag vielen de stukjes s eer in elkaar. Dat was voor een ?oot deel te danken aan de in- leng van trainer Ton Kallen- ^rg. De Leiderdorper speelde lssenlWr mee. waar hij donderdag ^"jornamelijk de coach-taak op 'S .Vh nam. Die liet hij nu over eHn Paul Rosdorff. Kallenberg was overigens échts indirect verantwoorde- ik voor de winst van Leiden. Pe i et guardprobleem, dat de en Tjoeg wekelijks parten speelt, 'et, ."Jas opgelost. Maarten Wals rekK^ercj VOQr vei]igheid aan de f^knt gehouden. Het meespelen S P pn Kallenberg maakte dat Erik- n 5<3ul van Weeren kon door- en Ophuiven naar de '2'-positie. 10 en rol die hem duidelijk beter - Tegen Voorburg stond Van ^yyeeren op de spelverdelersplek P 'ji dat leverde weinig positiefs actp. Van Weeren kwam tot een enkel schot en leed toen maar mtetst negen keer balverlies. Za- J^jrdag was dat geheel anders. .Iri)e excellerende Van Weeren .pel jerziivgrde 14 van zijn 18 schot- r vo die l pogingen en was de meest pro- duktieve speler bij de thuisclub. Hij werd in de rug gesteund door center Erik Huybens. De Leiderdorper maakte een geïn spireerde indruk en nam Leiden vooral in de beginfase op sleep touw. Met enkele intercepties en scores had de captain de grootste inbreng in de ruime voorsprong na acht minuten: 24-9. Dunckers. met Alphenaar Ste ve Deul in de gelederen, maakte de indruk niet echt bij de les te zijn. De Hilversummers zetten een tandje bij, waardoor de ploeg Leiden weer naderde: 24- 16. Op dat moment kwam Jan Groot los. De voormalig jeugdinternational stond koud in het veld, toen hij een nood schot moest loslaten. Groot toonde zijn schutterstalenten. Van ver achter de driepuntslijn trof hij doel. Het bleek het eer ste teken dat er bij Leiden wei nig fout kon gaan. Toen Dunc kers opnieuw aandrong be proefde Groot zijn specialiteit opnieuw met succes. Later bleek dat dat Groot daarmee de laatste aanval van de bezoekers Na rust (41-33) immers bleef Leiden geconcentreerd basket ballen. De thuisclub had wel enige moeite met de zonepress die Dunckers voortdurend aan de dag legde, maar tilde het ver- •schil langzaam naar boven de tien punten. Omdat de thuis ploeg met scherp schoot (bijna Erik Huybens gaat s r BS Leiden. De center speelde een prima partij. FOTO HENK BOUWMAN 65 woog het vele balverlies (22!) niet zo zwaar. Dat de withemden de maxi male voorsprong (74-54) na 34 minuten niet verder uitbouw den deed niet ter zake. De zon scheen weer even in de Vijf Mei-hal, al zal het regenbuitje wel weer eens vallen. Dit jaar is een leerjaar voor jongens Leiderdorp Het jongens junioren team van Leiderdorp is een vrij jong en onerva ren team. Dit jaar wordt daarom gezien als een leerjaar, waarin handha ving in de eredivisie het belangrijkste is. De over winningen die daarvoor nodig zijn willen echter maar niet komen. Ook Tonego, de tegenstander van zaterdag toonde zich te sterk. De 'valse start' van Leiderdorp was hier vooral de schuldige van. Na 13 minuten stond het al 31-8 voor de Haaks- bergse thuisploeg en was de wedstrijd zo goed als gespeeld. Weliswaar werd er nog tot 52-39 bij rust teruggeknokt, maar de achterstand bleek te groot. De 99-76 neder laag toont aan, dat voor al verdedigend er nogal het één en ander te ver beteren is. Scores Leiderdorp: Smeding 13, Gadzuric 13, Kool 13. Minder problemen zijn er voor de meisjes junioren van dezelfde vereniging. Ook tegen Akrides in IJmuiden kwam de ongeslagen status niet in gevaar. Bij rust mocht de thuisploeg nog enige hoop koesteren. Slechts elf punten (21-32) bedroeg immers de achterstand. De verdediging over het hele veld door Leider dorp in de tweede helft toonde vervolgens het verschil tussen de ploe gen goed aan. Het einde werd bij 37-75 voor Lei derdorp bereikt. Scores Leiderdorp: Wagemaker 19, Van Zeg veld 15. tryltiDEN GER RENES PUOLLEYBAlMEDEWERKER Broi rsiesh de promotieklasse waren de __jgen vooral gericht op de Jireekderby tussen koploper RW en Leython. Van een echte wedstrijd was geen sprake, daar IjlW ondubbelzinnig won met 1-0. Bij de vrouwen was er de ierste winst voor Gemini 2 (3-0 Dp Velo), terwijl Leython 2 het Urne DAC met 3-1 versloeg. RW bleef door een 0-3 zege bij pVH aan kop. burgsen erg lastig te maken. De jeugdspelers lieten het bij de te genpartij echter op beslissende i afweten. RW - Leython 3-0; 15-13, 15- 10,15-10. De ontmoeting was van weers zijden zwak te noemen. Broere (de trainer van beide ploegen) begon zelf bij RW met de spel- verdeling, maar kon zijn stem pel niet op het spel drukken, daar de pass te onzuiver lag. Leython kende alleen in Dirk- Jan Kwestro een speler van for maat; hij sloeg zeker vanaf de driemeterlijn alles in. De bui tenkanten waren met George Leenen en Renee van Kuilen burg qua passend vermogen goed bezet; qua aanval kwamen zij net iets te kort. RW mocht zich verheugen in de terugkeer van spelverdeler Ronald Verhey (terug van een blessure); vanaf de tweede set nam hij het spel- verdelen weer voor zijn reke ning. Vrouwen Gemini/K 2 - Velo 3-0; 15-10, 15-13,15-11. De teams hielden elkaar goed in evenwicht. Aan het eind van de sets was Gemini iets gelukkiger, mede omdat het meer enthou siasme aan de dag legde. In de tweede set serveerde Sandra Brussee acht punten op rij. ZVH 2 - RW 0-3; 13-15, 11-15, 10-15. RW blijft boven verwachting presteren. In Zevenhuizen kreeg het een tegenstander tegenover zich, dat uit een mengeling van goede jeugd en routiniers be stond. ZVH wist het de Rijns- tot DAC verliest verdiend in Barneveld IEIDEN GER RENES e8 VOLLEYBALMEDEWERKER Na vier wedstrijden is het wel duidelijk, dat DAC geen leiding gevende rol zal spelen in de eer ste divisie. De ploeg verloor met B-0 in Barneveld bij SSS. In de tweede divisie bijft Novo hekke- jsluiter na verlies tegen Bosta. SSS - DAC 3-0; 15-8, 15-1, 15-8. DAC leed een dik verdiende ne- Iderlaag, omdat SSS veel meer vechtlust aan de dag legde en tbij vlagen een tempo speelde, (dat de Alphenaren niet konden pijbenen. Ook verdedigend Ihaalde DAC het niveau van de vorige wedstrijden bij lange na niet. In het begin van de strijd kon DAC een snel opgelopen 8- 2 nog wegwerken (8-8), maar toen SSS wat sluwer ging serve- en DAC op dit onderdeel juist meer fouten ging maken, was de set snel beslist. Novo - The Smash 2 1-3; 15-13, 3-15, 10-15, 7-15. Het enige wapenfeit van NOVO was dat de ploeg zijn tegenstan der het eerste setverlies in deze competitie bezorgde. Eigenlijk begon Novo nogal weifelend, bang als het was om fouten te maken; vandaar dat het pas bij 1-5 zelf begon te spelen. Vooral door goed blokkeren kwam het op 10-10 langszij en won tot ie ders verbazing de set. Daarna kwam het er eigenlijk niet meer aan te pas. Rijnmond 3 - Gemini/K 2-3; 13-15, 15-5, 17-16, 11-15, 15- 17. Voor Gemini leek het een on mogelijke opgave om winst te boeken op koploper Rijnmond (dat driemaal met 3-0 gewon nen had) en het had op voor hand te veel ontzag voor zijn te genstander. Maar Rijnmond bleek uiteindelijk zelfs niet op gewassen tegen een gemoti veerd Gemini. De Voorschote naren moesten wel wat om schakelen, omdat de snelle middenaanval moeite had het hoge blok te passeren. De derde set ging ongelukkig verloren, omdat Mattie de Tombe op 16- Yolanda van der Horst valt aan voor Leython, dat het thuisduel tegen Tonegido met 0-3 verloor. 16 een rode kaart (en dus een strafpunt) incasseerde. Ekspalvo - LUSV 3-2; 15-9, 12- 15, 10-15,15-6, 15-8. Beide teams maakten er een leuke en attractieve wedstrijd van, waarin de studenten na drie sets op de winst leken af te gaan; Martin de Kort (op alle onderdelen) en Mels Hoogen- doorn (driemeter-aanvallen) vertolkten daarbij een hoofdrol. Maar in de vierde set op 5-3 viel het doek voor LUSV, dat steeds meer fouten ging maken. Vrouwen Gemini/K - Nijmegen 3-2: 12- 15,12-15, 15-9, 15-9, 15-11. De setstanden geven al aan, dat het een gelijkopgaande strijd was. Na twee verloren sets, kwam de ommekeer. Gemini ging beter spelen, omdat de blokkering sterker werd, waar door ook de verdediging meer vat op de aanvallen van Nijme gen kreeg. Bij 0-4 in de vijfde set werd met degelijk spel en steun van het publiek moeiteloos om gebogen naar 8-6. Libero Rena- te ten Have was dit keer de ab solute uitblinker. Leython - Tonegido 2 0-3; 14- 16, 10-15, 13-15. Trainer Ruud van Houwelingen kon slechts een nederlaag mel den, maar met de aantekening, dat zijn Leython dicht bij winst gezeten had. De cijfers zeggen echter genoeg. VCS - Zovoc 2-3; 9-15, 15-8, FOTO HIELCO KUIPERS 15-5, 12 15,11-15. De twee teams maakten er een voor het publiek aantrekkelijke, op redelijk peil staande ont moeting van. Na de verloren eerste set gooide coach Reno Jagtman zijn ploeg om en dat pakte goed uit. Alles leek nu on der controle, maar op 9-5 in de vierde set liet VCS zich volgens hem gek maken. Zovoc ging be ter spelen en kreeg 'vleugeltjes', terwijl VCS de greep totaal ver loor en alsnog tenonder ging. Leython 2 - DAC 3-1; 15-8,14- 16, 15-9, 15-7. Ondanks dat de scheidsrechter zijn dag niet had en de raarste beslissingen nam (wel eerlijk verdeeld over beide teams) bleef Leython eigenlijk vrij ge makkelijk zijn opponent de baas. Alleen in de tweede set werd een ruime voorsprong nog uit handen gegeven. Van der Veer voelt zich oud WADDINXVEEN Theo van der Veer kijkt met ge mengde gevoelens terug op zijn debuut bij de veteranen. De veertigjarige Leiderdorper be ëindigde zaterdag de Coeneco- oploop als tweede in zijn nieu we leeftijdsklasse, maar voelde zich na afloop desondanks net een oude man. Een te snelle opening moest de atleet van AV Holland in Waddinxveen beko pen met een terugval die hem zelfs de overwinning kostte. Voor Van der Veer was het achteraf jammer, dat hij zijn wedstrijd had afgestemd op Rien van der Wilt. De ervaren atleet van Clytoneus uit Woerden legde de Leiderdorpse leraar een te hoog aanvang- stempo op, wat Van der Veer na zeven kilometer opbrak. Van der Wilt had hem toen al zijn hielen laten zien, maar zou des ondanks niet als eerste veteraan aan de eindstreep komen om dat hij, misleid door een pijl, een verkeerde afslag koos. De uitgebluste Van der Veer ver speelde de overwinning op de eindstreep aan Sip Stal. Warm- onder Henk van Velzen (De Ba taven) werd derde bij de vetera nen in 32.00. Geen enkele atleet uit de Leidse regio liep zaterdag in Waddinxveen sneller dan Van der Veer (31.40). Huub Pragt smaakte nog wel het genoegen een goed opgebouwde wed strijd vóór clubgenoot Jaap van Duyvenvoorde als snelstê Ba taaf te besluiten (31.59). Schuurmans-atleet Greg van Hest was de snelste van de dag met een prachtige eindtijd van 28.59. Bij de vrouwen bemach tigde Joke Kleijweg weer eens een plaats op het erepodium. In de schaduw van winnares Wil- ma van Onna en Barbara Kamp finishte de Leidse als derde in 35.48. Achter haar legde een an dere Bataven-atlete, Monique Bruins, verrassend beslag op de vierde plaats. Jan Dirk Hazeleger kwam in Beverwijk goed voor de dag op de 20 kilometer. De Katwijkse Bataaf legde beslag op de acht ste plaats in 1.04.17. BASKETBALMEDEWERKER Bart Driessen had een beetje gebaald van de laatste paar wedstrijden. De center van MSV speelde daarin weliswaar niet slecht, maar ook niet zo goed als hij kan. Tegen Amstelveen, vorig jaar derde in de promotie divisie en ook dit jaar weer sterk, etaleerde hij gisteren ech ter weer zijn kwaliteiten. Mede door zijn 35 punten wist MSV te verrassen en de titelkandidaat op een nederlaag te tracteren. Vanaf het begin van de eerste helft hadden de Noordwijkers het initiatief in handen. Na vijf minuten was het al 17-10 en wist Amstelveen dat het een moeilijke middag zou krijgen. Bij rust leidde MSV dan ook met 43-40. De tweede helft gaf een zelfde beeld te zien. Bij 81-72 vier minuten voor tijd leek MSV zeker van de overwinning. Afwachtend spel van MSV leidde echter tot een veel spec taculairder slot, namelijk een verlenging. Amstelveen wist dat te bereiken door de geboden kansen, met name van achter de driepunts-lijn, te benutten en tot 84-84 terug te komen. In die verlenging liet MSV zich niet van Van Velzen en één van Rick Driessen tilden de score naar 90-84 en braken het verzet van Amstelveen, dat uiteindelijk met 101-86 tenonder ging. Scores MSV: B. Driessen 35, Dogo 22, Van Velzen 17, Koek 11. Na het bezoek aan DAS in Delft weten de Lisse-mannen weer wat verliezen is. Hoewel de 74-63 eindstand doet ver moeden, dat Lisse er vrijdag avond niet aan te pas kwam, was de werkelijkheid toch an ders. De openingsfase van het duel in Delft maakte geen uit zondering op de voorgaande wedstrijden van Lisse en leidde tot een achterstand. Verontrus tend was dit echter niet, omdat nog voor rust een voorsprong werd genomen (32-34). In tegenstelling tot de eerdere duels, was de tweede helft van Lisse niet goed. Toen DAS op een felle press overschakelde, bleek Lisse niet bij machte die te beantwoorden. Via 65-61 kon DAS heel gemakkelijk weglopen naar de 74-63 overwinning, die de spanning aan de kop van de ranglijst deed terugkeren. Lisse deelt de eerste plaats nu met DAS en Prisma College. Scores Lisse: Van der Stoep 13, Van den Akker 12, Taal 11, Kortekaas 10. De vrouwen van Lisse konden zich in en tegen Rotterdam naar hartelust uitleven. De thuisclub, die in luttele minuten tijd op een 2-11 achterstand werd ge zet, geloofde het vanaf dat mo ment wel. Voor Lisse ontaardde het treffen al snel in een oefen partijtje, waarin nagenoeg alles lukte. Dejan Vlasic, die zijn hele selectie de kans gaf wedstrijdrit me op te doen, zag zijn formatie vooral in de break succesvol zijn. Scores Lisse: Van der Hulst 19, Van Ruiten 18, Van den Bosch 17, Mensen 14. Met uitzondering van Lisse en Den Helder zijn er geen ploegen in de Topdivisie B die tegen de vrouwen van DVZ/Grasshop- pers op kunnen spelen. Ook de tegenstander van zaterdag, PS- V/Almonte, bleek veel te zwak. Na vijf minuten stond er dan ook een 14-2 voorsprong op het scorebord. Een mooie basis om een monsteroverwinning te gaan behalen zou je zeggen. Niet dus, want bij rust waren de Katwijksen slechts twee punten verder uitgelopen en stond het 32-18. Het matige spel inspireerde coach Lace Strong tot een don derpreek die zijn uitwerking niet miste. Grasshoppers speel de de tweede helft zorgvuldig en geconcenteerd en liep via 48-26 uit naar een 75-38 over winning. Scores Grasshoppers: Weeda 18, Driessen 15, Allers 14, Nieu- wenhuis 14. De 'problemen' die BV Lei derdorp heeft zijn van eenzelf de aard als die van Grasshop pers. Weinig teams in de Eerste Divisie is het gegeven serieus weerwerk te leveren hetgeen leidt tot periodes van ongecon centreerd spel. Tegen Celeritas, toch een subtopper, begon Lei derdorp sterk. De 20-10 voor sprong na tien minuten werd door goed spel bereikt en uitge bouwd tot 39-23 bij rust. Het goede spel van de eerste helft kon na de hervatting ech ter niet meer worden vertoond. Het genoemde ongeconcen treerde spel gaf de Groningse vrouwen de mogelijkheid zelfs nog tot 55-45 terug te komen. De thuisploeg kwam desalniet temin niet echt meer in gevaar. De zesde overwinning op rij voor Leiderdorp kon uiteinde lijk bij 69-54 genoteerd worden. Scores Leiderdorp: Sluys 17, Schuit 14 (14 reb.). KORFBALMEDEWERKER Pernix en Tempo hebben in het inhaalweekeinde hun zwakke posities op de ranglijst niet kun nen verbeteren. Zij moesten zich tegen Nieuwerkerk (14-13) en Animo (9-11) gewonnen ge ven. Fiks en Madjoe deden het tegen Antilopen (7-7) en Valto (18-13) heel wat beter. Bij Pernix verschenen Iris van der Brugge en Pim Bink in het veld van Nieuwerkerk om Carla Kuipers (naar het tweede) en Casper de Rooy (geblesseerd) te vervangen. Vanuit de paalzone bracht Bink Karen Amoldus re gelmatig in stelling, die dan ook vijf keer zou scoren. Dit leverde in de eerste helft een gunstig scoreverloop op (2-4, 5-7 rust). Na 8-8 nam de thuisclub echter de leiding over en na 14-12 was in de resterende vier minuten alleen invalster Janneke van Driel nog eens succesvol. Tempo leek aan het begin van de tweede helft definitief af stand te gaan nemen van .Ani mo met goals van Sandra Buis- kcol, Marjolein de Jongh, Mar- tijn Hooijer, Ruud de Jong en Erik Pons (4-4, 8-5 en 9-5). De Alphenaars gingen hierna ech ter steeds meer duels onder de paal verliezen, zodat de lust om te schieten afnam. Ook invalster Marja Oppelaar kreeg de aanval niet meer op gang: 9-11 verlies. De beginaanval van Fiks mis te tegen Antilopen Theo Vreek en (ziek), terwijl Carola van Tol na een ziekte niet helemaal voluit kon gaan. Dat liet zich merken, want na een uur spel was het rendement niet meer dan één treffer van Marleen Boomgaard en twee gemiste strafworpen. Toch zou dit vak - nog het punt veilig stellen door na 7-5 te scoren via Maikel Mar tens en invaller Matthijs de Vis ser en door uitstekend te verde digen: 7-7 eindstand. Madjoe heeft zijn draai in de derde klasse helemaal gevon den, blijkens de afgetekende 18- 13 zege op Valto. Coach Wim van Huis was vooral te spreken over de inbreng van zijn vrou wen, die met tien doelpunten inderdaad hun mannetje ston den. Na een kritieke fase in de beginfase van de tweede helft (8-8 rust, 10-8 en 12-10) zorg den Elsbeth de Mooy (3), Elize Blankert (2), Bep de Mooy, Remco van de Meeberg en Klaas Star alsnog voor een goed uiteinde. DEURNE BRAM VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Het Nederlands korfbalteam heeft de veldinterland in Deurne te gen België met 15-13 gewonnen. Halverwege stond Oranje al met 11-4 voor en leek een monsteroverwinning binnen bereik. Een te rugval in de tweede helft voorkwam dat. België-Nederland is nog altijd het enige interlandduel waarin de Nederlandse korfballers normaal gesproken echt verweer te duchten hebben. Zo niet giste ren. Op het zware veld in Deurne, met 1000 man op de tribune en enige honderden kleumenden langs de lijn, kwam de thuisploeg in de eerste helft maar matig uit de voeten. Kracht en wilskracht ble ken niet voldoende om de lichtvoetige Oranjeploeg te stoppen. Met debutant Hulzebosch als uitblinker liep Nederland moeiteloos naar 7-1. Na rust kwam er echter duidelijk sleet op het Nederlandse aan- valsspel. Waterhout scoorde 12-4, maar toen de Oranje-aanvoerder tien minuten later weer scoorde waren de Belgen al tot op vijf goals genaderd. Echt penibel voor de ploeg van bondscoach Dassen werd het echter niet meer, ook al slonk de marge tot twee treffers. thus sporthal opdreef gasten

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21