TAVY slaat alvast een klein gaatje KRV begint pas na donderspeech van Krauwel Snelle goals van UVS-jeugd Puntverlies voor SV Voorschoten Sport Warmunda-spelei\ gaan over de rooie Vrouwen Katwijk kloppen koploper Kevin Keegan wil meer rust MAANDAG 24 OKTOBER 1994 984 Lm™ -AANDA Kickers wint topper: 1-2 LEIDEN RON VOETBALMEDEWERKER Op de zevende speeldag in de zondagafdeling mogen 'slechts' Kickers'69 en Alphen zich kop loper noemen. De ploeg van John Zonderop schudde in een hectisch duel Warmunda van zich af: 2-1, terwijl Alphen in een fraaie strijd ASC bedwong: 1-0. Een moeiteloze overwin ning van Alkmania tegen VNA (3-0) levert een derde plek op. Warmunda - Kickers'69 1-2 (0- 0) De topper in de Leidse afdeling liep faliekant uit de hand. Scheidsrechter Bakker en Kic- kers-grensrechter Ton van Wit- marschen waren in de ogen van alles wat Warmunda heet de boosdoeners in het op het scherpst van de snede gespeel de duel waarin maar liefst vier gele en twee rode kaarten vie len. Kickers was voor rust de be tere ploeg, Warmundaspits Mi chel Schouten de meest drei gende speler. De potentiële goalgetter schoot kort na de rust zijn ploeg naar 1-0. De romme lige, maar verdiende gelijkma ker kwam van de voet van Julius Cesar Almeida Diaz. Nadat Schouten van de warrige leids man geel had gekregen na een vermeende handsbal sloeg de vlam in de pan. helemaal toen invaller Michel van Winsen na 20 seconden spelen het veld mocht verlaten. Toen 'Kicker' Erwin Mollers 1-2 binnenschoot leidde het slotoffensief tot de uitsluiting van Schouten (zie ook de rubriek Opvallend Aan wezig). ASC-Alphen 0-1 (0-0) Veel prettiger verliep het duel tussen de mannen van Wally Gallert en Wim Dekker. Beide trainers als ook het ruim opge komen publiek genoten de volle negentig minuten van goed voetbal en veel inzet. In de eer ste helft was het ASC'er Jan He vel die jammerlijk de paal raak te van het doel van de goede Leon Lindenhoff. In de enerve rende tweede helft was het uit gerekend invaller Edgar L 2-1 Harskamp die voor Alphen nn v winnende treffer maakte, f lert prees zijn ploeg, maarR 1(111 rechterspits Siegfried Levetn pa< van Alphen. L, zo 1 pen rei Leidsche Boys - UDO 2-5 (Of UDO, de ploeg van Nico der Salm, boekte een knafcHENAA overwinning op het taaie Le{RT-JAN c che Boys. Grote man bij Oegstgeestenaren was schie blije schutter Werner Knetsch, [as nat maar liefst vier maal schoot. Even kreeg UDO het nauwd toen Leidsche Boys 'erwin 3-0 achterstand naar 3-2 )g wel boog. Maar het was in die fidank Martin van Zaanen die met voor opluchting zorgde. in Alp vreu lende m de crust 1 Datzi end o erard Alkmania - VNA 3-0 (1-0) VNA heeft het de ploeg Kees van Rijn slechts in de ejen gis ste helft lastig gemaakt. T< elk kwam de thuisclub wel op door een doeltreffende solo Charles Hoogenboom. De rust ver weggezakte ploeg Per Chrispijn kreeg de kno out toegebracht door twee a zelfs dige doelpunten van schutjal zijn Michel Opdam. ijn je erde Stompwijk'92 - Gol Sport 2 eren i (2-0) e het Stompwijk boekte een mage lederl maar zeker een verdiende ov ie die winning op staartclub ineen Sport. Al na vijf minuten verten het prijs voor de thuisclub n Dés een doelpunt van Gert-Jan Be "'eek Na een korte onderbreking va lat h wege het noodweer legde Fei :inde de Graaf het verschil bloot (ing. deze gezapige strijd. echt luel i Randstad Sport - FC Rijnlai ase 1-1 (1-0) jeeld Beide ploegen hielden elka >lauv goed in evenwicht, met kans< aardi over en weer. Niettemin kwa bal e de gastheer op voorsprong do helft een leuke goal van Lambei voor: (kappen, draaien en schietei spel i Na de pauze was het uitblink De Sjaak Kamphues die op elegai de 2 te wijze Michel Staats in sta bord stelde om de verdiende gelij maker aan te tekenen: 1-1 Ter Leede leed opnieuw een ne derlaag, ditmaal verloor de Sas- senheimse ploeg met 5-1 bij Zwart Wit'28. Door afwezigheid van achterhoedespeelsters Lin da Schoonoord en Mary van Leeuwen werd de opstelling noodgedwongen aangepast. Saskia Drommel speelde voor stopper en Anja van Ginhoven verdedigde de linksbuiten van ZwartWit. De ploeg van Albert van der Berg kwam 1-0 achter door een penalty. Een vrije trap vanaf links belandde óp de schouder van een Rotterdamse en dat be tekende 1-1. Vlak voor de pauze werd een verkeerde terugspeel bal van rechtsback Van Ginho ven afgestraft en keek Ter Leede opnieuw tegen een achterstand aan, die vervolgens werd uitge bouwd door de thuisploeg. Het duel tussen Katwijk en koploper in de eerste klasse za terdag Wit Rood Wit werd op het scherpst van de snede ge speeld. Er vielen aan beide kan ten twee gele kaarten. De ploe gen waren goed aan elkaar ge waagd. Katwijk maakte na een afwachtend kwartier 1-0 via Ilonka Brouwer. Wit Rood Wit profiteerde van een misverstand achterin, 1-1. Na rust liep de te genstander zich stuk op het goed verdedigende Katwijk. Toen de Brielse vrouwen een kwartier voor tijd de moed even lieten zakken, profiteerde Kat wijk door treffers van Brouwer en Angela Verdoes. Ook Ter Leede 2 legde het af tegen het tweede team van Zwart Wit'28. Julia Bras bracht Ter Leede op voorsprong en Corrie van Ginhoven kreeg een grote kans die uit te breiden. Dit mislukte en direct daarop scoorde Zwart Wit de gelijkma ker. Gezien de krachtsverhou ding was een gelijkspel op zijn plaats, maar door twee beoor delingsfouten van keepster Su zanne ter Heide ging de winst toch naar Zwart Wit. In de eerste klasse zondag lie SJC het collectief afweten thuiswedstrijd tegen Bloemhof dat met een 8-0 monsterzeg! naar huis ging. De Leidse der! tussen De Sleutels en D« werd in het voordeel thuisploeg beslist. Het leidend^ elftal van trainer Theo Suurlam wachtte geduldig op de kan« die Natasja Kruts twintig ten na rust verzilverde. De eer ste helft had SJZ korte moeten maken met RVC'33. Dl vrouwen verzuimden de kanser te benutten en verloren overmaat van ramp Linda Mooijman scoorde vooil SJZ, dat nu achter RVC'33 op df derde plaats blijft staan In de tweede klasse zaterdagl kreeg FC Lisse een paar heel goede kansen om weg te van het slecht begonnen Uegst- geest. De treffers bleven echtei1 uit, waardoor Oegstgeest de kans kreeg zich te herstellen Sonja Boone (4x), Luisella Kraak en Anneke van Brakel. Iris Op dam van Lisse en een eigen goal brachten de eindstand op 6-2. Quick Boys knokte voor de ver diende 3-1 overwinning op De vjo. Margriet Ouwehand bracht twee doelpunten op haar naam en Marlies Voois draaide een corner binnen. Alphen speelde een goede wedstrijd tegen MW'27, die beloond werd met een 5-2 zege. Nicolien Siere (2x), Martine Harkes (2x) Melissa den Horder troffen doel. Alkmania had de wedstrijd tegen Foreholte in de tweede klasse zondag goed in handen. Dit resulteerde in goals van Pa tricia Dobbe en Trudie Straat hof. Docos 2 had niet veel in te brengen tegen UVS. Ingrid van der Berg benutte een van de ve le kansen. UDO had gezien de stand op de ranglijst meer van Nieuwerkerk verwacht. Sabine Knetsch werkte een 2-0 achter stand nog weg. Daarop benutte Nieuwerkerk een verdiende strafschop en liep uit naar 4-2. Esther Keuning verkleinde de marge naar 4-3. Manager Kevin Keegan van Newcastle United wil dat de toekomsti ge kampioenen in het Engelse voetbal meer rondes vrij krijgen in de verschillende nationale bekertoernooien. De oud-international is bang dat de spelers anders overbelast raken en weinig presteren in de Europese competities. KRV is door het verlies van RCL tegen Leiden opgeklommen naar de tweede plaats. De Kat- wijkers versloegen LFC met dui delijke cijfers (4-0). Hazers- woudse Boys liet in Driebrug- gen dure punten liggen. De nummer vier van de ranglijst kreeg van WDS met 4-0 een flinke draai om de oren. Val- ken'68 lijkt het lek nog steeds niet boven water te hebben. Bij het toch niet imponerende Flo- reant werden de Valkenburgers met 5-1 van de mat geveegd. KRV - LFC 4-0 (0-0) De ruime zege ten spijt was de doelpuntloze eerste helft van een niet al te hoog niveau. KRV kwam moeizaam op gang en er moest een donderspeech van Henk Krauwel aan te pas ko men om de spelers weer op het juiste spoor te zetten. De mono loog van Krauwel resulteerde in een prima tweede periode met aanvoerder Bouwe van Beelen als uitstekende aanjager. Waar FFC slechts een keer op de lat schoot, daar trof KRV viermaal het net. Kees Haas noot (2x). Daan Nooteboom en André de Best lieten er geen twijfel over bestaan wie er over de betere ploeg beschikt. Wat LFC betreft zal er binnen niet al te lange tijd uit een heel ander vaatje moeten worden getapt, wil de ploeg in deze competitie nog een rol van betekenis spe len. Voorlopig bezetten de geel zwarten een plaats in de degra datiezone. Floreant - Valken'68 5-1 (1-1) Een onthutsend zwakke presta tie van de Valkenburgers, die overigens mede te danken was aan de rode kaart voor doelman Henk van Voorbergen die een doorgebroken speler vloerde. Zijn vervanger Jan Willem van Egmond zag Cees Fransen op de paal schieten maar werd in de rebound gepasseerd door Martin 't Hoog. Valken veerde nog even op toen Martin de Haas met een vrije trap raak schoot, maar Ron van der Laan, Kees van Veen (strafschop), in valler Said Essaka en weer Van der Laan maakten gehakt van de nummeriek verzwakte Val kenburgers. WDS - Hazerswoudse Boys 4-0 (2-0) Bij de Hazerswoudenaren kan het vriezen of dooien. Was vori ge week een compact spelend Hazerswoudse Boys tegen Al- phia goed voor een overwin ning, ditmaal bleek een fysiek sterke tegenstander de hechte defensie kapot te kunnen beu ken. WDS had in Danny Ma- chielse ook een scherpzinnige afmaker. Tweemaal scoorde de puntspeler en hij liet na rust de honneurs waarnemen door Rob de Koning (prachtige vrije trap) en diens neef, Raymond de Ko ning, die via het ijzerwerk de Hazerswoudenaren de laatste tik gaf. Alphia - CVC Reeuwijk 5-1 (3- 1) Zonder Ab Vergunst en Angelo Leverock in de basis kende Al phia toch niet al te veel proble men met Reeuwijk. Slechts door goed keeperswerk bleef de be zoeker lang overeind maar na dat Gordon de Pater en Basti- aan Koppenrade de eerste gaat jes hadden gevonden wankelde de Reeuwijkse veste. Alphia 'vergat' slechts de voorsprong uit te breiden. Jan Willem Edel man, met afstand de beste spe ler van CVC, maakte er 2-1 van en plots leek alles weer moge lijk. Totdat Jan Edelman, de broer van de eerdergenoemde Jan Willem, van arbiter Van de Berg na een handsbal het rood voor de ogen kreeg getoverd. Leen Baay benutte de straf schop waarna de licht gebles seerde Leverock uit het trai ningspak mocht. Hij scoorde prompt, net als Hassan Asbai. Oudewater - De Sleutels 1-3(1- 0) De eerste helft van De Sleutels was ronduit slecht te noemen. Het nog puntloze Oudewater nam zelfs een voorsprong door Edwin Zwanenburg. De Vlietbe- woners bewaarden de energie kennelijk voor het tweede part. De Sleutels zetten toen de hek- kesluiter onder zware druk on der aanvoering van de uitblin kers Fer van Kampen en Gé Te gelaar. Een vingerwijzing is dat doelman John Erades vrijwel werkloos moest toekijken. Mar cel Groenendijk zette met een vrije trap en een solo de Leide- naars op voorsprong waarna Michel van de Broek het karwei afmaakte. Teroarders drie punten los na zege in Koudekerk LEIOEN RON HOOGENDAM In de derde klasse A, waar het nog ongeslagen Sportlust fier aan de leiding gaat, liet SV Voorschoten een 'duur' punt liggen in de uitbeurt tegen Spirit (0-0). Oegstgeest daarentegen kon in de uit wedstrijd tegen 's-Gravenzande weer geen potten breken: 3-1 verlies. Sportlust - Voorschoten 0-0 Het sterk meedraaiende Voorschoten bekijkt volgens trainer Frank van Dam de wedstrijden van week tot week. „Ach, vorige week hadden we een beetje geluk, en nu hebben we niet verlo ren", was hij realistisch. Toch hadden de bezoekers op het harde veld een niet gering optisch overwicht en was Edwin Lagas met een gemiste stiftbal dichtbij de openingstreffer. I.ater stond Frank Buizer in riante scoringspositie, maar de spits werd te on zuiver aangespeeld door Arwin Visser. In de tweede helft drong de thuisclub goed aan, maar was niet fel genoeg in de duels. De betere kansen waren evenwel voor de SV vond men ook bij de gastheer. Maar de laatste tijd op scherp staande Hein de Graaff schrok zo van een terugketsende bal dat hij drie meter van het doel miste. Dat overkwam ook in iets moeilijkere positie Buizer met een te zachte kopbal. Daarvoor zag de pechvolle spits ook al een inzet op de lat belanden en bleek een schot van Coen Dekker prima gestopt 's-Gravenzande - Oegstgeest 3-1 (2-0) Oegstgeest had vooral in de eerste helft weinig te vertellen. Met de regelmaat van de klok werden de Oegstgeestenaren vastgezet op eigen helft. Een logische 2-0 achterstand was het gevolg voor de ploeg van Wim van Harskamp. Het was keeper Frits Bleichrodt die met een aantal formidabele reddingen zijn ploeg voor een grotere achterstand behoedde. Na de pauze kropen de bezoekers wel goed uit hun schulp en dat leidde zowaar tot de aansluitingstreffer van Ronald van Delft, na een prima pass van Ronald Pilmeyer. Vervolgens had Oegstgeest de pech dat de kansen van Van Delft en Pilmeyer geen doelpunten opleverden. Toen 's-Gravenzande-spits Michel Laketic een kwartier voor tijd wel schitterend raak schoot was het over en uit: 3-1. Het toptreffen in de Leidse zaterdagafdeling tussen Kou dekerk en TAW is beslist in het voordeel van de Teraarse koploper. TAW is dank zij de 3-1 zege nu drie punten los van de directe concurrent MVKV, dat het laaggeklasseer de SVOW met 2-1 de baas bleef. Koudekerk is nu op vier punten afstand gezet en moet Woubrugge, dat met 3-3 gelijkspeelde tegen Abbenes, naast zich dulden. Koudekerk - TAW1-3 (0-1) Cock Dorrepaal. de anders zo betrouwbare sluitpost van Kou dekerk, ging na zeven minuten in de fout toen hij een vrije trap van Kees Reijngoud niet klem- vast kon krijgen. Jelle Kleijn passeerde de ongelukkige sluit post alsnog. Koudekerk trachtte via Mark Bakker (op de paal) en Peter van Asch nog iets terug te doen maar TAW-doelman Pa trick Ubink liet zich niet passe ren. Het duel werd ontsierd doordat er wat irritatie in de wedstrijd sloop, wat vooral het spel van Koudekerk beïnvloed de. Arbiter Metzier, de laatste tijd toch al niet kinderachtig met kaarten, slingerde vijf spe lers op de bon. Een strafschop van Kees Hoogenes na een overtreding van Andres van der Bom op Bas Westerwaal brak uiteindelijk het verzet van Kou dekerk, ondanks dat Klaas van Diggele tegenscoorde. TAW bleek namelijk razend gevaarlijk in de counter. Dat werd onder streept door Reijngoud. die vijf minuten voor het eindsignaal een afgeketst schot van Frank Aartman tegen de touwen liep. SVOW - MVKV 1-2 (0-2) In de eerste helft speelde SVOW niet al te best. Vooral de linker flank van de Weteringers was zaterdagmiddag niet goed. Ze ker Jacco Kolijn kon zich dat aantrekken. De verdediger greep mis bij de openingstreffer van Martin Kraayenoord en was indirect verantwoordelijk voor het tweede Katwijkse doelpunt. Bij het uitverdedigen trof de on gelukkige linksback hard de borst van Chris van Dijk, waar door de bal in het SVOW-doel verdween. Een fel aanvallend SVOW probeerde de achter stand nog ongedaan te maken maar kwam niet verder dan een doelpunt van Mark van der Weegen. SVLV - UVS 0-4 (0-2) De zaterdagtak van UVS heeft momenteel een luxe probleem. Met de jongste tussentijdse overschrijving van Martin de Rooy (Alphense Boys) kan het team beschikken over een team van 16 gelijkwaardige en blessu- revrije spelers. Aardig, maar niet voldoende, omdat er een sco rende speler ontbreekt. UVS heeft momenteel te veel kansen nodig ook al doet Frank Maas kant het als gelegenheidsspits niet eens zo slecht. Ook ditmaal trof hij tweemaal doel. Mannen als Rick Abma en Richard van Polanen toonden wederom aan de noodzakelijke scherpte te missen, hoewel laatstgenoemde wel raak schoot. Daarvoor had Nico van dér Zeeuw het net van de nog puntloze Voorschotena ren gevonden. Kagia - LSW70 2-1 (2-0) Kagia pakte twee punten en daar is eigenijk ook alles mee gezegd. Het was zeer matig wat beide ploegen lieten zien, wel licht was het slechte spel te wij ten aan het feit dat de wedstrijd met een half uur vertraging be gon. LSW bleek namelijk ver voersproblemen te hebben wat Andres van der Bom (links) gooit een TAW'er over de zijlijn. De grensrechter heeft het allemaal gezien. zich uitte in een komische race tussen Lisserbroek en Leiden. De wedstrijd zelf werd slechts opgefleurd door de doelpunten. Ferry Kortekaas en Richard Trompert maakten die voor de Lisserbroekers en Martin Guyt zette zijn handtekening onder het Leidse produkt. GWS - Lugdunum 1-2 (1-0) De mannen van Gijs Collé ke ken vreemd op toen GWS zo maar op voorsprong kwam. Dat was te danken aan het kunst stukje van Frits Klaver die op aangeven van Ton Koet de bal direct achter de Leidse doelman Ton Huisman deponeerde. Lugdunum leek lange tijd ach ter de feiten aan te moeten lo pen maar een vrije trap van Marcel de Best bracht de ploe gen toch op gelijke hoogte. Met nog een kwartier te spelen gaf trainer/speler Collé zijn ploeg het goede voorbeeld. De ex-top- amateur maakte koeltjes de winnende treffer. Woubrugge - Abbenes 3-3 (2-1) Joris van de Broeke en Piet Oele schonken Woubrugge een veilig lijkende voorsprong maar nog voor rust was een boogbal van Marco Troost te veel voor de Woubrugse doelman Martin Aardema. Blijkbaar had de thuisclub nog lang last van de De derby bij de jeugd tussen UVS en Quick Boys was zater dag in een kwartier beslist. De thuisclub profiteerde tweemaal van fouten van de Katwijkse de fensie en daarmee stond de eindstand op het scorebord. In de derde divisie schoof de kop groep van zes ploegen nog dichter in elkaar. Fred Filippo kon redelijk te vreden zijn over zijn UVS, maar veel meer nog over de aanvan kelijke tactiek van de trainer van Quick Boys. „Die begon met achterin een tegen een te spe len. En daar profiteerden wij van." Het was Raymond Benne- kers die de score kon openen nadat hij een foutieve terug speelbal had onderschept. Kort daarna scoorde John Fakkel uit de rebound van een vrije trap van Dennis JCramer de 2-0. Het vervolg van de wedstrijd bood beide elftallen nog de no dige kansen, maar bleef doel puntloos. Filippo is ondanks de winst nog steeds niet onver deeld gelukkig met zijn team, dat inmiddels wel achter Telstar op de tweede plaats in de twee de divisie staat: „Er zit nog wei nig balans in het elftal, mede door blessureproblemen op het middenveld." Zijn Quick Boys collega Arie van Duijn zakte naar een gedeelde vierde plek. Hij erkende optimistisch van start te zijn gegaan: „We wilden ze onder druk zetten. En dat liep acht minuten aardig." Bui ten het fatale eerste kwartier vond hij zijn eigen "team niet minder dan UVS: „Zij zijn voet ballend misschien wat beter, maar wij compenseren dat met werklust." Ook al leverde die tik want vlak na rust nivelleerde Ron van der Spek de stand. Het antwoord van Woubrugge kwam enkele minuten later. Na dat Van der Broeke de lat had getroffen tikte Hans Hoogen boom de bal alsnog in het doel. Daarna kwam de gastheer nog enkele malen goed weg maar Arjan Brouwer kopte in de laatste minuut Abbenes naar de verdiende puntendeling. Frits de Koning (links) van Quick Boys in een sprintduel met UVS'er Hischan Maatoux. foto hielco kuipers werklust zaterdag niets op. toch kunnen de Katwijkers optimis tisch blijven. Met een rijtje min dere tegenstanders voor de boeg vindt Van Duijn dat zijn pupillen 'staan op de plaats waar we thuishoren'. De derde divisie-topper ARC - Roodenburg eindigde in een volgens beide partijen verdiend gelijkspel. Niels Slottje bracht op slag van rust het Alphense overwicht in de score tot uit drukking, maar na rust was Roodenburg wat sterker. Na de gelijkmaker van Arie Siera bracht Michel Bloemheuvel ARC opnieuw op voorsprong. De 2-2 kwam van de voet van Hayder Bayrak en stemde beide koplopers (nu samen met Velo) tevreden. Behalve Soccer Boys heeft ook Alphense Boys slechts een punt achterstand op het leiden de trio. Bij Rijnsburgse Boys behaalde de formatie van Den nis van der IJssel een 8-2 zege. Sander Peters en Ramon van Oostende scoorden ieder twee maal, Barry Wesselingh, Pascal Blijleven, Tuncay Aksoy en Air- win Macnack elk eenmaal. FC Lisse is het zesde lid van de kopgroep. Tegen DWO werd za terdag met 8-0 uitgehaald. RCL kreeg bij Wilhelmus minder dan het punt dat het volgens trainer Bram Brandt verdiende. Na een vroege 2-0 achterstand deed alleen Sven Kamphues nog wat terug voor de Leiderdorpers: 2-1. Ook Noordwijk staat na,eem4^2 ver lies bij Soccer Btiys in de staart - groep. Peter van Harskamp zorgde nog voor een 2-0 voor sprong, maar de ongelukkige Noordwijkers konden deze niet vasthouden, al viel de beslissing pas in blessuretijd.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18