Feyenoord laat zich niet gek maken 284,- Bekerhouder Arsenal in riante positie Sport Siemerink weer langs Goellner Grasshoppers wint verplicht nummer DAG 21 OKTOBER 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 artin Verkerk uitgeschakeld ron SchippKUMMartin Verkerk is gisteren uitgeschakeld in de eerste 1de van een A-toernooi in Renkum. De Alphense tennisser loor van Ruud Harberink, de nummer 81 van Nederland, in erders he^ sets: ^et was Bet eerste A-toernooi voor de 16- ij het WK8eVerkerk- lij won vier partijen in het kwalificatietoernooi jerque veroverde daardoor zijn eerste punten voor de nationale :annibaaf8"ist- zijn vele iingbroeierPstra Koninkrijksspelen op /erenigdij haag Staatssecretaris Erica Terpstra van VWS ten op olksgezondheid, Welzijn en Sport) wil de Koninkrijksspelen in men. M* herstellen. Gisteren had de bewindsvrouw een gesprek met m elkaarrtegenwoordigers van de Nederlandse Antillen. De verwach- g is dat de Spelen al volgend jaar kunnen plaatsvinden. In de échtste reenkomst is afgesproken dat bij het 40-jarig bestaan van het de hahtuut van Aruba in december voorstellen voor de concrete in- is doorslling van het evenement worden gepresenteerd. Vast staat dat mee het nieuwe Koninkrijkspelen gericht zullen zijn op jeugdige spor- n, kwanrs. in de f i^aaietarl Wendlinger start in Japan iet serer it betctCASTELLET* BiJ'na zes maanden na zijn zware crash keert de 25- „rot rige Karl Wendlinger terug in het Formule 1-circuit. De Oos- rd voorn"^se coureur maakt °P 6 november zijn rentree in de Grote •ijs van Japan. Wendlinger reed woensdag en gisteren op het rcuit Paul Richard in Le Castellet testritten in de Sauber-Mer- ïdes. Na honderd ronden stond het voor Wendlinger en het 'OSam vast, dat hij nog dit jaar zijn rentree kon maken. 4 B 6 tandbalsters lijden eerste nederlaag _i io g 5 ihiedam» De Nederlandse handbalsters waren op de derde neeldag van het Holland-toernooi in Schiedam niet opgewas- ?n tegen Frankrijk. Het duel tussen de twee nog ongeslagen loegen eindigde gisteren in 16-21. Nederland leek vlak na de kwetst^ °P 8oe^e we8- ^an werd het snel 9-10. Na een kei- 1 Ru iar(le overtreding van een Franse speelster op Petra van der oost 4JiaaP k>iakte er >ets io de ploeg van bondscoach Bert Brouwer. Kleine zege op Werder Bremen biedt uitzicht op kwartfinale wente-Feyenoord uitgesteld '10 vakt veelbesproken duel FC Twente - Feyenoord, dat voor zondag Voor 4 het programma stond, wordt dit seizoen nog wel gespeeld. Dat deze »eft het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB gisteren in Ja8gy hst besloten. Het bestuur wil zo spoedig mogelijk de nieuwe da- -ve sptjn van het competitieduel bekend maken. Reglementair moet twee ^n uitgestelde tweekamp binnen dertig dagen na de oorspronke- ke speeldatum (23 oktober) worden afgewerkt. Burgemeester Mans van Enschede verbood woensdag definitief 3 832 wedstrijd na ingelast beraad met de KNVB, FC Twente en de laatselijke politie. Hij nam deze orde- en veiligheidsmaatregel aar aanleiding van de ernstige rellen die zich afgelopen zondag 5 >nd de wedstrijd FC Twente - FC Groningen voordeden. 8 2 Mans had uit een alarmerend rapport van de Enschedese politie 9 fernomen dat sympathiserende fans van Feyenoord en FC Gronin- V 10 9 £n bomende zondag opnieuw uit waren op een confrontatie met un Twentse rivalen. Mans' veto, dat ook voor een wedstrijd zonder publiek gold, racht het bestuur van FC Twente zwaar in verlegenheid. De KNVB reigde met harde maatregelen, maar na het midweekse overleg iet burgemeester Mans toonde 'Zeist' begrip voor de situatie. De kwartfinale gloort voor Feyenoord. Maar Willem van Hanegem weet dat hij met zijn spelers de 'hel van Bremen' nog moet overle ven om er zeker van te zijn dat hij ook na de winter stop nog Europees voetbal speelt. Niet alleen de ma gere zege (1-0), ook de wij ze waarop de Rotterdam mers in de eigen Kuip afre kenden met de meest de fensieve van alle Duitse topclubs vormt een garan tie voor spektakel en 'oor log' in de return. ROTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER Werder Bremen, nummer twee in de Bundesliga en vrij recent nog winnaar van de Europa Cup voor bekerwinnaars, ver slaan was een stille droom van de meeste Feyenoorders. Na de roerige seizoenstart, waarbij het rommelde in de spelersgroep, in de bestuurskamer en op di rectieniveau (uitmondend in het vertrek van Thijs Libregts) stond Feyenoord op scherp en waren De Wolf cs. er op ge brand juist door een internatio naal resultaat het imago wat op te poetsen. Werder Bremen zette gister avond ongewild zelf de Kuip in vuur en vlam. Het theaterstuk van aanvaller Mario Basler, die zich na een elleboogstoot per brancard van het veld liet voe ren maar eenmaal over de zijlijn wonderbaarlijk snel herstelde en het veld in dacht te kunnen sprinten, werd door de Feye noorders en het 35.600 koppige publiek aangegrepen om de valsheid en de slechte bedoelin gen van de Duitse tegenstander duidelijk te maken. De Zweedse scheidsrechter Bo Karlsson be greep de boodschap, maar had kennelijk ook zijn eigen visie. Want hij trakteerde Basler Larsson schiet de 1-0 langs de Duitse doelman Reek. prompt op geel. Daarna vocht Werder Bremen vergeefs terug. Elke overtreding van de thuisclub werd begeleid met verwerpelijke handgebaren, wat John de Wolf en Henk Fra- ser deed besluiten er nog een schepje bovenop te doen. Beide Feyenoorders speelden een knappe partij in het hart van de verdediging en buitten al hun Europa Cup-ervaring uit. De Kuip kolkte, het publiek genoot. De Wolf: ,,Je moet je niet la ten intimideren door die Duit sers. Ik ergerde me dood aan al dat geroep en gebler om gele kaarten. Daarom besloot ik het vuurtje aan te wakkeren. Bij het eerste relletje aan de zijlijn stap te ik op mijn tegenstander af en bleef met mijn gezicht op twee centimeter van zijn neus staan. Ik liet me niet wegzetten. Ach, het is een spel. In de Europa Cup gelden nu eenmaal andere wetten en normen. Daarmee moet je goed weten om te gaan. Ik wilde dat de vonk oversloeg naar de tribunes, dat is op een positieve manier gelukt." Bij hoekschoppen hadden de Duitsers hun handen vol aan de langharige voorstopper van Feyenoord, die zich in zijn ele ment voelde. Ook Fraser heerste in de lucht en was voor de pau ze de gevaarlijkste man in het strafschopgebied van Werder Bremen. Een kwartier voor rust kopte de donkere verdediger zelfs op de lat. Fraser zag net als De Wolf armen en benen om zich heen vliegen, zo af en toe ging er voor of achter hem ook een speler plotseling tegen de grond. Diep in de tweede helft kreeg Fraser even de rekening gepre senteerd, toen invaller Frank Neubarth hem vol op de enkels trof. De pass, die hij net had verzonden, kwam evenwel nog bij Henryk Larsson aan, waarna de Zweed het karwei in twee pogingen vakkundig afmaakte. Fraser: ,,Het doelpunt zag ik al niet meer. Ik lag te kermen op de grond. Ik zal naar de video moeten kijken om te weten hoe de bal er nu werkelijk inging. De Wolf vond de actie van de Duitser Neubarth jegens zijn collega 'schandalig'. Fraser zelf deed niet moeilijk, ook al ver dween hij even van het veld. „Ik neem het die jongen niet eens kwalijk. Ik heb in de Europa Cup de afgelopen jaren wel er gere dingen meegemaakt. Te gen FC Porto was het verschrik kelijk op het veld. Nu hebben we nog niet in Bremen ge speeld. Ik sluit niet uit dat het daar een hel wordt en ze alle middelen aanwenden om ons te verslaan. Het klinkt gek, maar een blauw oog of een gebroken neus heb ik er wel voor over om een ronde verder te komen." Werder Bremen-coach Otto Rehhagel vond dat de Feye noorders alle grenzen gister avond al hadden overschreden. Hij beklaagde zich over de lei ding en meende zelfs dat de in ternationaal hoog aangeschre ven Zweed Karlsson 'volledig incapabel' was om nog langer Europa Cup-wedstrijden te flui ten. „We leven in een democra tie en dus mag ik zeggen wat ik wil. Het was een schande dat die scheidsrechter niets deed bij al die klappen en elleboogsto ten die werden uitgedeeld. Daarmee wil ik niets afdoen aan de overwinning van Feyenoord. Want die was verdiend." De waarde van stoere strijders als De Wolf en Fraser was welis waar groot, de klasse van Lars son leverde uiteindelijk de zo begeerde overwinning op. Lars son vormde voortdurend een gevaar voor de Duitse verdedi gers, die twee of drie koppen groter waren, maar de meeste duels in de lucht van hem verlo ren. I^arsson: „Al na tien minu ten merkte ik dat ze bang voor mij waren. Ze trokken mijn shirt van mijn lijf, ze Jiingen aan mijn broek en aan mijn haren, omdat ik voortdurend sneller was en de duels won. Dat superieure gevoel is een heerlijk gevoel. Het geeft je zelfvertrouwen, waardoor je op een gegeven moment aÜes kunt in de wed strijd." Feyenoord: De Goey; Van Gobbel, De Wolf, Fraser, Heus; Scholten, Bosz, Witschge; Taument, Larsson, Blinker Werder Bremen: Reck; Wolter. Schultz, Ramzy. Wiedenen Basler, Votava, Herzog (57. Neubarth). Eilts; Bode, Rufer laaf afeltennissters u en 30S VCJ vereei et Sc| iken er witHIECHANOW ANP aouden kans op finalepoule )k; tw nt. Grfet Nederlandse tafeltennis- ïet cdeam blijft in de race voor een emaaDlaats in de finalepoule van de Europese Superliga. De vrou- «venploeg van bondscoach En gel won gisteren in Chiechanow met 4-1 van Polen. Nederland, dat de eerste ,43 groepswedstrijd in en tegen Zweden met 4-2 verloren had, trad in Polen aan zonder het 5 'super-duo' Vriesekoop en Hooman. Op Vriesekoop doet Engel slechts een beroep tegen de betere tegenstanders. Hooman ontbrak tegen de zwak geachte Poolse ploeg, die het eerste duel met 4-1 van Enge- pendand verloren had, wegens wemaagklachten. Europees vice- eurekampioene Gerdie Keen werd ni vergezeld van Emily Noor en we» Melisa Muller, n u De overwinningen van Keen verk en Noor in de eerste enkelspe- g milen waren verwacht. Dat Muller s nii met de nummer één van Polen, n hi Anna Januszyk, afrekende, was 3 eei voor Engel een meevaller. „Me- l spi lisa hield het initiatief, dat was heel knap", sprak de bonds coach. Noor en de verkouden Keen konden het in het dubbelspel niet bolwerken tegen Narkie- wicz en Januszyk. „Dat was niet best. Emily en Gerdie hadden moeite met het tempo dat de J5 Poolsen speelden", verklaarde Engel, die Keen in de vijfde par tij van de avond de beslissing zag forceren. eidi Holland-beker in - w' andere handen di eer Amsterdam anp eer mk Na 41 jaar heeft er een ingrij- llei pende wijziging plaatsgevonden un in de organisatie van de inter- ker nationale roeiwedstrijden om irti de Holland Beker. De Koninklij- ve ke Roei Vereeniging De Maas va; neemt de plaats in van de Ko- ba ninklijke Zeil en Roei Vereeni- vn ging te Muiden. laf De Koninklijke Nederlandse de Roei Bond heeft ingestemd met er- de partnerwisseling. De klassie- /as ke roei wedstrijd gaat vanaf 1995 nij Koninklijke Maas Holland Beker m- Regatta heten. Het bestuur meent nu de grote internationa le allure voor de wedstrijd te be houden. Voorzitter van de wedstrijd commissie wordt Jannes Boele, die tussen 1982 en 1994 com missielid van de wereldroei- bond was. Helma Neppérus, oud-penningmeester van de KNRB, heeft de functie van - wedstrijdleider aanvaard. WENEN ANP Jan Siemerink ontpopt zich als 'Angstgegner' van Mare Goellner. De 24-jarige Rijnsburger schakel de de even oude Duitser gisteren in de tweede opeenvolgende week uit. In de kwartfinales van het toernooi in Wenen stuit Siemerink vandaag op een andere Duitser, de als tweede geplaatste Michael Stich. Vorige week donderdag bleef Siemerink Goell ner in Ostrava de baas. Het werd toen 7-5 6-2. Gisteren in Wenen troffen de twee elkaar op nieuw in de tweede ronde. Aan het krachtsver schil was weinig veranderd: 6-3 7-5. Siemerink stond ooit, in oktober 1991, op de 24ste plaats op de wereldranglijst. Wat het laatste kleine sprongetje naar de top had moeten wor den, werd een vrije val. Magere maanden volg den, maar oktober 1994 lijkt weer een vetpot voor de linkshander. Vorige week ging Siemerink in de kwartfinales van Ostrava onderuit tegen de Itali aan Nargiso. In de eerste ronde in Wenen versloeg Sieme rink de als zevende geplaatste Dosedel en verze kerde zich daarmee van een handvol bonuspun- ten. Met de plaats in de kwartfinales evenaarde hij de prestatie van vorig jaar. In Wenen kon Sie merink, woensdag nog op de tribune bij de voet balwedstrijd tussen Salzburg en Ajax, toch al bo gen op een fraaie staat van dienst. In 1991 was hij er verliezend finalist, een jaar later sneuvelde hij in de halve eindstrijd. Siemerink, die onlangs brak met coach Frits Don, speelde geduldig. „Mare heeft een goede service. Het was wachten op breekkansen." Die kwamen er. Nadat de Rijnsburger de eerste set naar zich had toegetrokken, miste hij vroeg in de tweede set enkele breekkansen. Hij raakte niet in paniek en was minder slordig op 5-5. Bij 6-5 op eigen service besloot Siemerink de partij met twee aces. De eigen, betrouwbare opslag was één van de pijlers van Siemerinks succes. „Het ging er van daag niet om om hard te serveren. Dat heeft Mare namelijk het liefst, dan kan hij de bal nog harder terugmeppen", aldus Siemerink. In het invitatietoernooi van Hongkong haalde Jacco Eltingh de halve finales niet. De Heerde- naar, die in de eerste poulewedstrijd Byron Black de baas was gebleven, ging onderuit tegen Edberg die daardoor groepswinnaar werd. De Zweed won met 6-4 6-2. LEIDEN GERTJAN V Faustino Asprilla (rechts) van Parma probeert Jesper Jansson v ronde van het toernooi om de UEFA-beker met 1-0. n AIK Stockholm te omspelen. De Italianen wonnen hun uitwedstrijd in de tweede FOTO ANP Club Brugge bouwt vroege voorsprong niet uit KOPENHAGEN RTR/ANP In de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars heeft be kerhouder Arsenal zich verze kerd van een uitstekende uit gangspositie voor de kwartfina les. In Kopenhagen versloegen de Engelsen Bröndby uit Dene marken met 2-1. Arsenals stad genoot Chelsea kwam thuis, in Londen, niet verder dan 0-0 te gen Austria Wien. De Oosten rijkse middenvelder Manfred Schmid werd in de 68ste mi nuut van het veld gestuurd. Arsenal kende weinig moeite met de Denen, die na ruim een kwartier al met 2-0 achter ston den. Engels international lan Wright maakte in de 16de mi nuut 1-0, twee minuten later vergrootte Alan Smith de voor sprong. Pas in de 53ste minuut deed de Deense bekerhouder iets terug via een treffer van Mare Strudal. Het Spaanse Real Zaragoza kan de kwartfinales bijna niet meer mislopen. De Zuideurope anen liepen in Presov in Slowa kije over de opponent Tatran heen. Na 4-0 eindigde de straf expeditie van de Spanjaarden, waar de Argentijn Esnaider zich onderscheidde met twee tref fers. Poyet opende in de 26ste minuut de score, Varga maakte een minuut voor rust het twee de doelpunt. Toen was bij Tatran Hlusko al vertrokken jnet een rode kaart. Porto versloeg het Hongaarse Ferencvaros met liefst 6-0. De Portugese bekerhouder walste over de zwakke Hongaren heen. De ploeg van trainer Bobby Robson bouwde de score ge staag op. In de 17de minuut opende Jorge Costa het doel- puntenfestijn, twee minuten la ter bouwde Rui Barros de voor sprong uit. Aanvaller Ljubinko Drulovic verdubbelde de marge tot 4-0. Oliveira Domingos en de Braziliaan Aloisio schoten in de 86ste en 87ste minuut de Portugezen naar een plaats in de kwartfinales. Hoewel Club Brugge al na vier minuten uit een penalty van Lorenzo Staelens aan de lei ding kwam tegen het Griekse Panathinaikos, bouwden de Belgen de vroege voorsprong niet uit. Het bleef 1-0. Wat de Belgen in de tweede helft ver zuimden, deed de Italiaanse be kerhouder Sampdoria tegen Grashoppers uit Zwitserland: scoren. Na de treffer van aan koop Melli, gekomen van Par ma, in de 45ste minuut, had Sampdoria geen moeite meer met de club van oud-Ajacied Ron Willems. Mihajlovic en Maspero bepaalde de eindstand op 3-0. Auxerre maakte in Istanboel tegen het Turkse Besiktas in vijf minuten een achterstand van twee doelpunten goed. Dat le verde de Franse bekerwinnaar een gelijkspel op: 2-2. Het duel kende twee gezichten: voor rust heerste Besiktas, daarna Auxer re. Het overnacht van de Tur ken. die met aanvallend voetbal de Fransen onder druk zetten, resulteerde pas in de 39ste mi nuut in een treffer van Mehmet Ozdilek. Vier minuten later zet te Ertugul Saglam zijn ploeg op een verdiende 2-0 voorsprong. Aan dit doelpunt ging een fout van de Nederlandse libero Frank Verlaat vooraf. Na de pauze stond een ge prikkeld Auxerre op het veld. De Algerijnse aanvaller Moussa Saib was bij beide treffers be trokken. De eerste schoot hij door de benen van doelman Sener Kurtumulus en bij de tweede verzorgde Saib de pass waaruit Corentin Martins kon scoren. Een kwartier voor tijd leek de Algerijn de wedstrijd te beslissen, maar zijn schot werd tijdig geblokt door Kurtumulus. De dit jaar nieuw opgezette top- divisie voor de basketbalvrou wen maakt het er voorlopig niet spannender op. Door het sa menvoegen van de ere- en pro motiedivisie vallen de beide topdivisies (A en B) zijn de krachtsverschillen groot. In de topdivisie B bleek DVZ Grasshoppers gisteren in sport hal Cleyn Duin veel te sterk voor Hoofddorp: 99-49. De 'final four' wordt aan het eind van deze competitie ge speeld. De beste twee ploegen van beide divisies spelen dan om de beker. Na die final four wordt er weer een eredivisie ge vormd met acht ploegen. De winnaar van die competitie mag zich landskampioen noe men. Vooralsnog hoeft Grasshop pers zich geen zorgen te maken of het die nieuw te vormen ere divisie wel haalt. De final four is ook binnen bereik na de zege twee weken geleden op Lisse, de voornaamste concurrent. Grasshoppers verloor alleen nog maar van titelkandidaat Den Helder. Gisteravond voerden de Kat- wijkse vrouwen een verplicht nummer op. De ploeg van Lace Strong speelde veertig minuten lang een full-court press en pak te zo veel balwinst. Alleen in de aanval miste de ploeg scherpte. Maar liefst twaalf vrije lay-ups werden in de eerste helft ge mist. Daardoor bleef de score aan de 'magere' kant: 47-21. In de tweede rondgang rond de Grasshoppers zijn verplichte nummer af. Anja Kuyt schoot met scherp (9 op 11), maar het lukte de Katwijkse ploeg niet de honderd vol te maken. Scores Grasshoppers: Kuyt 19, NIeuwenhuys 16, Driessen 12, Weeda 12, Allers 11, Hartlief 10. BS Leiden BS Leiden kende een minder gelukkige avond tegen BV Voor burg. De kampioen van vorig seizoen was zowel verdedigend als aanvallend beter. Leiden startte furieus. De pupillen van Ton Kallenberg, die andermaal zelf ook binnen de lijnen kwam, namen een voorsprong van 7-0. Al vrij snel werd Leiden uit de droom geholpen. De thuisclub kwam bij 13-13 langszij en liep uit tot 30-19 bij rust. Vooral de guardproblemen braken Leiden op. Erik-Paul van Weeren kwam slechts tot één (mislukt) schot. Positief was wel de rentree van Maarten Wals, die na een enkelblessure vijftien minuten meespeelde. Niet genoeg echter om Leiden in het spoor te houden van Voorburg, dat vanachter de driepuntslijn - de thuisclub no teerde er twaalf - met scherp schoot. Vooral in de laatste vijf minuten liep het verschil op. Van 63-39 werd het een enigszins geflatteerde 81-42. De verhouding balverlies/balwinst (27 om 6) vertelde genoeg over de geringe inbreng van Leiden. Scores BS Leiden: Huybens 12, Ginjaar 9, De Bruin 7. Met NBBS 7 dagen naar Les Arcs p.p. De nieuwe NBBS wintersportgids is uit. Kom 'm snel halen, w ook dit jaar staat-ie boordevol met voordelige skivakanties. Waaronder bovenstaande aanbieding (incl. 6-daagse skipas e 1 week logies). Kom langs via de zwarte piste. Leiden, Breestraat 46, i Wintersport. Regel 't op het 1.071 - 132390 postkantoor

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21