uin Bollenstreek 'Bollen lab1 vrijwel zeker weg uit Lisse 'En toch zijn er stenen gestolen' Verbanning uit Rijnsburg betekent verloren dag voor reizende modezaak VVV Noordwijk hoeft niet te vrezen voor verlies subsidie Ernstige aanrijding in Buitenkaag Sluitingstijden: voorstel volgt Eigenaar Casino wint geding (IJDAG 21 OKTOBER 1994 Hoofdstad A CL Le'den is dit week~ I O einde de intellectu ele hoofdstad van Europa. J. Delors van de Europese Commissie discusieert er met 150 intellectuelen. wim wegman. 071-356451 plv -chef roza van der veer. 071 -356452 Speurhond vindt inbrekers niet noordwijk paul de vlieger millegomVier mannen hebben gisternacht ingebroken in een Tankstation aan de Parklaan in Hillegom. De vier braken een Jchot weg en sloegen een ruit in. Voor zover bekend is hebben fee daders niets weggenomen. Een getuige die het viertal bezig :ag, belde de politie. Ook met een speurhond konden de ma- lienn niet meer worden achterhaald. )iefstal geld uit kassa itillegomEen bedrag van ruim duizend gulden is gisternacht feestolen bij een inbraak in een bedrijf aan de Marconistraat in Hillegom. De daders kwamen het bedrijf binnen nadat zij een ruit hadden verwijderd uit een roldeur. In het pand haalden zij feen bedrag van ruim duizend gulden uit de kassa. De inbraak (werd gistermorgen ontdekt. lan rijdt vaker door na aanrijding Ilisse Een 81-jarige Lissenaar is gisteren betrapt op het doorrij- Jden na een aanrijding in het Blokhuis in Lisse, waarbij hij de au- ïto van een 30-jarige Lissese beschadigde voor een bedrag van 2500 gulden. Een getuige van de aanrijding gaf het kenteken _<door, zodat de politie de bejaarde dader snel kon achterhalen. De man vertelde dat hij wel vaker aanrijdinkjes had bij het par keren. In de meeste gevallen reed hij dan gewoon door. Opgevoerde brommers in Hillegom hillegom Bij een verkeerscontrole op de Leidsestraat in Hille gom zijn gisteren zestien bestuurders van brommers en perso nenauto's met aanhangwagens op de bon geslingerd. Zeven bromfietsen hadden een te groot motorvermogen, terwijl een gestolen brommer werd aangetroffen. Zes aanhangwagens wa ren niet in orde. Hagenaars bekennen twee inbraken voorhout De maandagavond in Voorhout aangehouden Ha genaars, drie mannen van 16 tot 20 jaar, hebben slechts twee in braken in de wijk Oosthout bekend. Het drietal zegt niets te we ten van de talrijke andere inbraken die de afgelopen tijd in de Voorhoutse wijk Oosthout plaats hadden. De technische recher che onderzoekt nog of de sporen die bij andere inbraken werden aangetroffen, van deze mannen afkomstig zijn. vervolg van voorpagina Hoewel de herrie aan de Oude Zeeweg in Noordwijk wel dege lijk veroorzaakt lijkt te zijn door vroege bouwvakkers, houdt di recteur P. Brandjes van De Raad Bouw vol dat er die nacht ste nen zijn gestolen. „Alleen zijn de dieven dus waarschijnlijk wat minder luidruchtig ge weest." De Noordwijkse 'stenen-affai re' heeft tot de nodige irritaties geleid tussen Brandjes en de Telefoonmaniak 'Bob' is bezig sassenheim» Verschillende Sassenheimers zijn gisteravond telefo nisch lastiggevallen door een telefoonmaniak: De man, die zich Bob Sacket of Spaak noemde, meldde mensen steeds dat hij hun bankpas had gevonden en dat hij die, tegen een beloning, graag langs wilde komen brengen. Vervolgens begon hij oneerbare voorstellen te doen. De politie heeft de dader nog niet achter haald. Ze waarschuwt mensen niet op de verhalen van de man in te gaan, onmiddellijk op te hangen en het voorval te melden. Inbraak in galerie nieuw-vennep» Uit een marmerbedrijf annex galerie aan de Rog gestraat in Nieuw-Vennep zijn gisteren cheques, geld, een klok en een aantal schilderijen gestolen. De politie weet nog niet wat de waarde is van de buit. Evenmin is bekend hoe de inbrekers zijn binnengekomen. 'Vroege-bouwvakkersaffairekrijgt vervolg Noordwijkse wethouder V. Sal man. De directeur van De Raad Bouw wond zich vorige week op over de terechtwijzing die hij kreeg na klachten over vroeg ru moer aan de Oude Zeeweg. Be woners belden de politie nadat ze om vijf uur 's ochtends wa ren gewekt door werkzaamhe den bij Residence Annefiet en Marlien op de plek van de voor malige Club 71. Salman dreigde volgens Brandjes (de wethouder zelf ontkent dat) de werkzaam heden stil te leggen als het nog een keer gebeurde. Tot groot ongenoegen van de De Raad-di recteur, die meende dat stenen- dieven de herrie hadden ge maakt en vond dat de gemeente daar maar eens werk van moest maken. Een uitspraak waar Salman zich weer aan ergerde, vooral ook toen hem bleek dat er wel degelijk bouwvakkers aan de slag waren geweest. Hij stuurde een boze brief aan Brandjes, waarin hij bovendien vaststelde dat De Raad nooit aangifte heeft gedaan van de stenendiefstal. Ook Brandjes ontdekte later dat er rond vijf uur 's ochtends is gewerkt. Door alle ergernis sen was hij vorige week 'even niet zorgvuldig geweest' toen hij met de krant sprak. Toch zijn er wel degelijk stenen verdwenen. „Het klopt dat we geen aangifte hebben gedaan. Maar dat doen we al tijden niet meer bij dief stallen onder de vijfduizend gulden. Voor de verzekering is het nutteloos want we hebben een eigen risico van vijf mille. En aangezien ze daders toch nooit vinden, gaan wij niet onze kostbare tijd verdoen met op het politiebureau zitten." buitenkaag Een 25-jarige Haarlemmer en 36-jarige Hagenaar zijn gistermiddag bij een verkeersongeluk op de Huigsloterdijk in Buitenkaag zwaar gewond geraakt. Het tweetal is met een groot aantal kneuzingen en botbreuken opgenomen in het Academisch ziekenhuis Leiden. De inzittenden, een 35-jarige Amsterdammer en een 59-jarige Hagenaar, werden met lichtere kneuzingen, een hoofdwond en een gebroken arm overgebracht naar het Elisabeth-ziekenhuis in Leiderdorp. Het ongeluk gebeurde volgens de politie toen de Haarlemmer met zijn wagen op de andere weghelft terechtkwam en bovenop de Hagenaar botste. De auto van de laatste werd door de klap in tweeën gescheurd. Het achterste deel kwam in de Ringvaart terecht. Daarin zaten overi gens geen inzittenden. De Hagenaar is door de brandweer uit zijn auto geknipt. Hoe de Haarlemmer op de verkeerde weghelft terecht is geko men, was vanochtend nog niet duidelijk. De politie zoekt getuigen: 02526-73838. foto hielco kuipers Onderzoekers naar Haarlemmermeer Het Bloembollenlab in Lisse verhuist zo goed als zeker naar een nieuw pand in de Haarlemmermeer. Waar dat precies komt te staan, is nog niet bekend. Het landelijk bestuur van de onderzoekscentra waartoe het lab in Lisse behoort is daarover nog in onderhandeling met de ge meente Haarlemmermeer. lisse wim wegman De verplaatsing van het Lissese lab is onderdeel van een groot scheepse reorganisatie van het onderzoek naar bolbloemen en bloembollen. Het is de bedoe ling dat al dit werk op twee plaatsen worden geconcen treerd: in de kop van Noord- Holland en in de Haarlemmer meer. Hienpee hoopt het be stuur van de onderzoekscentra de - vaak kostbare - apparatuur en het personeel doeltreffender te kunnen inzetten. In de nieuwe vestiging in de Haarlemmermeer zal ook on derzoek naar bloemisterij en glasgroente plaats hebben. Tot die samenwerking was al eerder besloten. Dit was ook een van de redenen waarom een aan vankelijke modernisering van het lab in Lisse niet doorging. In deze bollengemeente was on voldoende ruimte om ook glas groente-onderzoek te herber gen. Wat de plannen voor het per soneel in Lisse betekenen, kan voorzitter J. Langeslag van het landelijk bestuur nog niet zeg gen. Overigens heeft het onder zoekscentrum daar - waar nu nog zo'n 110 mensen werken - de afgelopen jaren al zo'n tien procent van het personeel inge leverd. voorhout/runsburg conny smits Een 'verloren dag' was het giste ren voor de firma Velon Mode uit Zwanenburg. De verkoop dag die het bedrijf hield in het Wapen van Voorhout leverde geen centje winst op. Omdat de verkoop hals-over-kop ver plaatst was van Rijnsburg naar Voorhout, had directeur E. Bruinsma gekozen voor een 'dolle-prijsjes-dag'. „Mijn klan ten moesten nu verder reizen om ons te bereiken, dus hebben we de prijzen extra scherp ge steld." Bruinsma is van plan een rechtszaak tegen Rijnsburg aan te spannen omdat de gemeente slechts drie werkdagen van te voren meedeelde dat er geen ontheffing zou komen voor het houden van een verkoopdag in hotel Den Hollander. Hij wil een schadevergoeding en genoeg doening voor het aantasten van zijn goede naam. Ook wil de ondernemer via politieke partij en proberen druk uit te oefenen om alsnog toestemming te krij gen voor zijn verkoopdagen. Reden voor Rijnsburg om geen vergunning af te gevert, is het feit dat ze de gemeente Velon Mode ziet als een 'vliegende winkel'. De firma hield al diverse malen een ver koopdag in Rijnsburg, maar on langs ontving de gemeente een brief van de Kamer van Koop handel. Daarin werd gemeenten aangeraden terughoudend te zijn met het afgeven van ver gunningen. Vliegende winkels zouden de plaatselijke midden stand namelijk oneerlijke con currentie aandoen. Volgens Bruinsma is Velon Mode echter geenszins een 'vliegende winkel'. Zelf spreekt hij vqn een 'reizende mode zaak', met een vestiging in Zwa nenburg. „Mijn compagnon en ik openen de winkel slechts vier keer per jaar voor twee weken. Daardoor beperken we de kos ten en kunnen we de klanten la ten meeprofiteren door extra scherpe prijzen. In de tijd die we overhebben houden we ver kopen in zaaltjes in de regio." Hij wil zich echter duidelijk onderscheiden van vliegende winkels die „vaak B-keus bren gen, slechte sendee bieden en adverteren met 'liquidatiever koop'. Wij zijn geen malafide zaak. We hebben onze eigen klanten, die van ons bericht krijgen als er weer een verkoop dag is. Als klanten klachten heb ben kunnen ze naderhand altijd bij ons terecht via een speciaal klachtennummer. Laatst nog hebben we de stomerij betaald voor een mevrouw die later thuis een olievlekje had ontdekt op een rokje dat ze bij ons zeer voordelig had gekocht." Bruinsma voelt zich niet al leen in zijn goede naam aange tast, maar heeft naar eigen zeg gen ook veel kosten gemaakt die nu in het water zijn gegooid. „We hebben geadverteerd, brie ven gestuurd aan klanten, een folder laten drukken, een zaaltje gehuurd en een auto, en perso neel aangenomen voor die ene verkoopdag. Bovendien hebben we veel geld en energie geïnves teerd in het opbouwen van een eigen klantenkring in Rijnsburg. Dat hij de Rijnsburgse mid denstand oneerlijke concurren tie zou aandoen, wil er bij de di recteur van de modezaak niet in. ;,Bij ons kun je dezelfde pan talon tientjes goedkoper krijgen dan elders, maar dat is toch niet uniek. De koffie is in de ene su permarkt ook 1,50 gulden goed koper dan in de andere, V&D doet de spijkerbroeken in de aanbieding en de Hema biedt alle jumpers met dertig procent korting aan. Zo kan iedere mid denstander zich sterker maken. Ik werk er ook als een gek zo hard voor." In Rijnsburg zijn ze niet on der de indruk van Bruinsma's verhaal. Ambtenaar L. Mes: „Het bedrijf Velon Mode kan zich noemen hoe het wil. maar wij kunnen niet anders dan constateren dat het om een 'vliegende winkel' gaat. Ik kan me voorstellen dat ze niet willen worden vergeleken met malafi de zaken en ik geloof best dat er goede produkten worden gele verd. maar het gaat ons om het concurrentie-aspect." Ook in Katwijk werd een ver koopdag van Velon Mode overi gens geweigerd. Voorlichtser Hafina Gerritsen: „Wij zijn niet zozeer tegen openbare verko pingen, maar we proberen ze wel een beetje te kanaliseren. Zo is er afgesproken dat er vijf tien dagen per jaar in Tripodia mag worden verkocht en vijf dagen in andere gebouwen. Tripodia zit voor dit jaar al hele maal vol, dus daarom viste Velon Mode achter het net." Andere bebouwing Atrium denkbaar noordwuk* Als de initiatiefnemer van het Atriumhotel Noordwijk - voorheen Grand Hotel Duna Deli - zou besluiten het bouwwerk niet te realiseren dan zal worden overlegd over een andere bestemming van de grond aan het Picképlein. Dat antwoorden Ben W van Noordwijk op vragen daar over van D66. De democraten stelden in hun beschouwingen voor de grond die voor het enorme hotel is bestemd te gebrui ken voor de bouw van een theater of een serviceflat. Ook de initiatiefnemer van het plan, het Katwijkse De Raad Bouw bv. heeft al laten weten de grond erg geschikt te' vinden voor een service flat. Hoewel de verkoop van hotelappartementen aan particulieren tot dusverre erg tegenvalt, gelooft De Raad Bouw niettemin nog steeds in het miljoenenproject. B en W noemen daarom praten over een alternatieve invul ling van de grond 'op dit mo ment niet opportuun'. Geen bebouwing zwembadterrein noord wuk. Bouw van huizen of een cultureel centrum op het terrein van het Bollenbad in Noordwijk tast het open karakter van het zogenoem de Tussengebied - tussen Noordwijk aan Zee en Noordwijk-Binnen - te veel aan. Om die reden zijn burgemeester en wethouders er geen voorstander van. Het idee om het zwembadterrein te bebouwen werd in de alge mene beschouwingen geopperd door de fractie van Verenigd Noordwijk. Over het al dan niet een andere bestemming geven van het buitenterrein van het Bollenbad buigt de gemeente Noordwijk zich de komende tijd. Welke sluitingstijden gaan gelden voor de Noordwijkse horecagele genheden wordt binnenkort door de gemeente bepaald. Noordwijk beraadt zich op een nieuwè regeling, zo laten B en W weten. Noordwijks Belang liet in haar algemene beschouwingen weten voorstander te zijn van een uniforme regeling voor heel Noordwijk. Ook de Noordwijkse horeca is daar voor. Overigens melden B en W in hun Nota van antwoord dat afgelo pen zomer enkele keren 'corrigerend moest worden opgetreden' tegen horeca-ondernemers die de afspraken en voorschriften over traden. Bekeken wordt of het nodig is tegen deze horeca-onderne mers 'verdergaande stappen' te nemen. Optimisme over komst gymnasium noordwuk. Er bestaat een goede kans dat de Noordwijkse open bare scholengemeenschap Northgo op termijn wordt uitgebreid met een gymna sium-afdeling. Burgemees ter en wethouders van de badplaats laten in hun Nota van antwoord op de ge meentebegroting 1995 we ten 'optimistisch gestemd' te zijn over mogelijkheden tot uitbreiding. De gemeen te wil zich verder in het on derwerp verdiepen in het schooljaar 1996-1997, als de Northgoschool het stadium van 'volgroeide' school heeft bereikt. noordwuk paul de vlieger noordwijk paul de vlieger De exploitant van het horecagedeelte in het Noordwijkse Racket- centrum Casino heeft het kort geding dat hij tegen de eigenaar had aangespannen verloren. De rechter bepaalde vanmorgen dat alle vorderingen zijn afgewezen. Tussen Casino-eigenaar A. van der Wiel en exploitant R. Witte- man botert het al langer niet. Van der Wiel vindt dat Witteman zich niet aan de huurafspraken houdt. De exploitant zou er een rom meltje van maken, deuren niet goed afsluiten, illegaal gokkasten hebben staan en dergelijke. Van der Wiel schakelde daarom in mei van dit jaar de kantonrechter in die bindende huurvoorwaarden op straffe van een dwangsom oplegde. Toen naar de mening van Van der Wiel - en een door hem inge schakelde notaris - Witteman zich vervolgens nog niet aan de re gels hield en de dwangsom daardoor was opgelopen tot 150.000 gulden, werd beslag gelegd op het huis, de banktegoeden en roe rende goederen van Witteman. Door middel van het nu gevoerde kort geding wilde Witteman dit beslag opheffen, hetgeen dus is mislukt. Een en ander betekent dat Van der Wiel onverminderd aan spraak kan maken op de dwangsom. In het meest verstrekkende geval kan dat leiden tot een openbare veiling van Wittemans bezit tingen. ACCOUNTANTS- EN BELASTINGADVIESBUREAU l Lange Voort 13D, 2343 CA Oegstgeest tel. 071 -170624 - fax 071 -173517 STRIJK Aan belasting valt niet te ontkomen. Wel aan het betalen van teveel belasting. In de Strijk Groep wordt samengewerkt met Register accountants, Accountants-administratieconsulenten, Fiscaal-juristen, Federatie-belastingadviseurs en Organisatie-adviseurs. Voorts staat uitgebreide computerservice ter beschikking ter verzorging van financiële en/of loonadministraties. Internationaal wordt samengewerkt met onze kanto ren te Los Angeles en Willemstad (Curapao). Noordwijk speurt naar voorlichter De gemeente Noordwijk zoekt onverminderd door naar een ervaren man of vrouw voor de functie van gemeentevoorlich- ter. Dat laten B en W weten in hun antwoord op vragen daar over van verschillende politieke partijen in de algemene be schouwingen. Volgens het colle ge is het aanbod aan ervaren voorlichters gering. De gemeen te heeft daarom een aantal ge specialiseerde bureaus inge schakeld die voor de gemeente aan het zoeken zijn. Noordwijk nam al lang gele den het besluit een fulltime voorlichter aan te stellen. De functionaris die aanvankelijk in dienst werd genomen, vertrok na enkele maanden weer en sindsdien zijn pogingen een ge schikte kandidaat te vinden zonder succes gebleven. Een aantal voorlichtingstaken wordt waargenomen door andere Noordwijkse ambtenaren. De subsidie aan de plaatselijke VW moet worden gehandhaafd. Dat schrijven B en W van Noord wijk in hun Nota van antwoord. Op een afschaf fing van de subsidie was aangedrongen door de fractie van Verenigd Noordwijk (VN), die vindt dat de toeristische sector zijn eigen promotie moet betalen. Volgens B en W ziet VN hierbij over het hoofd dat de groep ondernemers die profijt heeft van het toerisme zeer breed is. „Ook de bakkers en de kledingboetieks danken een deel van hun omzet aan het toerisme", aldus het college dat daarmee refereert aan de opmerkingen van VN dat een ge meente geen toeristische bedrijven moet promo ten omdat bijvoorbeeld de broodomzet van de plaatselijke bakker ook geen zorg van de gemeen te is. „De subsidie aan de VW voor promotie van onze badplaats komt dus een breed spectrum van bedrijven ten goede. De samenwerking van de gemeente met de VW is van groot belang", aldus het college. T oeristenbelasting In tegenstelling tot een aantal fracties in de ge meenteraad heeft het college van B en W niet de indruk dat het werkelijk aantal overnachtingen in de badplaats veel hoger is dan uit de opbrengst aan toeristenbelasting blijkt. „Een vergelijk met landelijke cijfers en andere toeristengemeenten geven ons geen reden om aan de juistheid van de opbrengst te twijfelen", aldus het college. Burgemeester en wethouders wijzen er wel op dat de? controlemiddelen wat dat betreft gering zijn. Gegevens opvragen bij derden, bijvoorbeeld VW's of reisbureaus, is niet toegestaan en ook mag de gemeente niet hotels binnenstappen om in de boeken te gaan neuzen. Een mogelijkheid zou wel zijn om een gespecialiseerd bureau in te huren dat een controle uitvoert. B en W zijn er echter nog niet uit of dat moet gebeuren. Beraden doen burgemeester en wethouders van Noordwijk zich ook over invoering van een gedifferentieerd tarief voor toeristenbelasting. Meerdere partijen hadden gevraagd verschillende tarieven te gaan heffen die afhankelijk zijn van het soort overnachting. Campinggasten bijvoor beeld, zouden minder moeten gaan betalen dan iemand die in een vijf-sterrenhotel de nacht doorbrengt. Een eventueel gedifferentieerd tarief kan overi gens niet eerder dan in 1996 worden ingevoerd. Een voorstel van D66 pm de maatregel volgend jaar al in te voeren en bedrijven waarmee al een contract is afgeloten ervan vrij te stellen, wijzen B en W af. „Dat zou leiden tot een niet acceptabele rechtsongelijkheid en past daarom niet binnen een behoorlijk bestuur waarin wij goede verhou dingen nastreven met het Noordwijkse bedrijfsle ven", aldus B en W. Corso In het kader van het toerisme kondigt het Noord wijkse college verder aan alles in het werk te zul len stellen om de corsofinish naar Noordwijk te rug te halen. „Die hoort hier", aldus B en W. Het bloemencorso eindigde zoals bekend de laatste jaren steevast in Noordwijk, maar doet dat met ingang van komend jaar minimaal vijf keer in Haarlem.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 13