f u f Schaakspel levert Ajax een punt op nmo iRehhagel heeft geen geheimen Sport burgemeester Enschede 3vijzigt standpunt niet ■♦1 Kreek weet van niets Sprinters volgens Johnson niet schoon Veel mensen steken een vermogen in hun keuken Tien spelers DIOK in Oranje NDERDAG 20 OKTOBER 1994 CHEF WILLEM SI ibregts tekent bij Olympiakos tterdam Twee dagen na zijn geruchtmakende scheiding van 00 en vanyenoord heeft Thijs Libregts alweer een nieuwe werkkring ge- onessenhij^pH 53-jarige Rotterdammer tekende woensdag een ntract voor twee jaar bij de Griekse topclub Olympiakos Pi- sus. De ex-bondscoach gaat opnieuw als trainer aan de slag. j Feyenoord fungeerde hij vijf maanden als algemeen direc- 019 3°)itstel van betaling voor Stichting 1de recht» De schuldeisers van de Stichting Wereldruiterspelen •bben de organisatoren uitstel van betaling gegeven. Dat ge- »urde woensdag bij de rechtbank in Utrecht. De ruim twee- jnderd crediteuren accepteerden het voorstel van bewindvoer- uur, klasr Leuftink, dat de schulden voor maximaal de helft worden in fers tot 2F0St V(^r februari volgend jaar. is 30 itominger zet aanval uurrecord door 3RDEAUXTony Rominger gaat het werelduurrecord aanvallen, ond 20 november zal de Zwitserse tijdrit-specialist in Quito icuador) of Mexico-stad proberen verder te komen dan de 0 uur. Kl^ 040 kilometer van Miguel Indurain. us i5ÏC-polo in Katwijk 20 00 mfrwuK» DE Alphense waterpoloploeg AZC speelt van 9 tm 11 ecember het Europa Cup-toemooi voor bekerwinnaars vrijwel sluitend eker in Katwijk. Omdat het eigen zwembad De Thermen is af- ekeurd door de internationale bond, wijkt AZC uit naar zwem- ruime bejad Aquamar. Dorheelkj Draak van wedstrijd tegen Salzburg eindigt in 0-0 5-17 0C fan Hal voorspringer in Garmisch eiden De sportieve loopbaan van Peter van Hal bevindt zich in ien stroomversnelling. De Leidse skischansspringer is bij enkele >rote internationale wedstrijden aangewezen als voorspringer, /an Hal komt onder andere bij de traditionele Nieuwjaarswed- itrijden van Garmisch Partenkirchen in actie. Ook in Oberstdorf tn Willingen gaat de Leidenaar de wedstrijdspringers voor. atp0mSR,!firgemeester 1- Mans van En- ■n ;hede blijft bij zijn verbod van ^ndt" eB comPetetitiewedstrijd Feij- Hij gaaihoorcbTwente zondag. Dat cht in deeeft hij woensdagavond beslo- i'ngeres na een 8esPrek met de ingstigeJNVB en de Enschedese voet- alclub en langdurig overleg Dennis Hiet de politie. Voor het duel ijn niet zulke maatregelen te reffen dat handhaving van de 800. vaipenbare orde is garandeerd, zo jidt de conclusie van de burge- 30 19 /iees^er- iy 1 De KNVB en de FC Twente lebben de burgemeester 18 45,voensdagavond toegezegd dat zondag door de inzet van ex- 1845ra begeleiders willen bijdragen aan het voorkomen van suppor- tersrellen. „Ik stel dat zeer op prijs, omdat er uit blijkt dat de bond en de club bereid zijn mee te denken over de oplossing van een groot probleem. Maar de KNVB en Twente hebben me er niet van overtuigd dat de wed strijd van zondag a.s. door meer begeleiding orderlijk verloopt',' stelt Mans vast. De KNVB en FC Twente be treuren het dat de burgemees ter niet gevoelig is gebleken voor hun argumenten. Woord voerder Ger Stolk van de KNVB wijst in dit verband op de ruime ervaring van de bond met de opvang van supporters die risi co's opleveren voor de openba re orde. 'Schaken voor beginners', daar had Austria Salzburg-Ajax nog het meeste van weg. De thuisploeg kon niet beter, de Amsterdammers wilden niet beter en de patstelling die dat opleverde - en die logischerwijs uitmondde in een treurige 0-0 - was een aanfluiting voor de Champions League. ,,Het was een waardeloze wedstrijd om naar te kijken", vond ook aanvoerder Danny Blind. vergezelt is nog onbekend, maar voor de voetballiefhebber is het niet te hopen dat dat Salz burg zal zijn. Trainer Otto Baric heeft een leuke babbel, weet het allemaal mooi te vertellen, maar doktert vervolgens een spelsys teem uit waar de honden geen brood van lusten. Z'n volgelin gen trokken gisteren een verde digingsgordel op die op de in ternationale voetbalvelden nog maar zelden wordt gesigna leerd. De Kroatische oefenmeester had 'Duitse discipline en 'Engelse inzet' geëist en werd op z'n wenken bediend. Van 'Kroatische creativiteit' was geen sprake. De toeschouwers zagen een eenzame spits (Jurce- vic), een eenzame laatste man (Lainer) en daartussen een hele kudde defensief ingestelde spe lers. Geen wonder dat het team na drie duels nog steeds wacht op het eerste doelpunt. Daar voor dien je toch wel enigszins in de buurt te komen van het vijandelijke doel. Een dergelijk afbraaksysteem had ook Ajax-trainer Louis van Gaal niet verwacht. „En we zijn heus wel wat gewend op dat ge bied", liet de coach weten. „Als je in een thuiswedstrijd van de Champions League met z'n tienen voor het zestien meter- gebied gaat liggen, tja, dan wordt het wel heel vervelend om naar te kijken, zelfs voor een gpd-verslaggever Ajax kon zich echter, in het nog niet voor de helft gevulde Ernst Happel-stadion (18.200 toe schouwers hadden de bittere kou getrotseerd), een mindere dag permitteren. De plaatsing voor de kwartfinale is slechts een kwestie van tijd. Daardoor sloop onwillekeurig toch wat lichtzinnigheid de Ajax-hoofden binnen. De spelers waren waar schijnlijk met hun gedachten al bij de kraker van komende zon dag tegen PSV, een duel waarin veel prestige op het spel staat. Ajax afficheert zich graag als hèt opleidingsinstituut van Neder land en kan voor het Eindho- vense gezwaai met de geldbui del maar weinig waardering op brengen. Een flinke botsing van stijlen ligt dan ook in de lijn der verwachting. Het 'gedagdroom' had duide lijk z'n invloed op de prestaties tegen Salzburg, maar niemand in het Ajax-kamp die er om maalde. De opgelopen schade, het eerste verliespunt in drie duels, is ruim te overzien. De voorsprong op de nummer drie in de groep, hetzelfde Austria Salzburg, bleef met drie punten intact. Over twee weken kan de landskampioen zich in het ei gen Olympisch Stadion bij winst op de Oostenrijkers defi nitief scharen onder de beste acht ploegen van Europa. Hajduk De tegenstander in de op 1 en 16 maart te spelen kwartfinales komt uit groep C. Daarin heb ben Benfica en Hajduk Split de beste papieren. Als Ajax eerste blijft in poule D ontmoet het nummer 2 van poule C. Mo menteel is dat Hajduk. Het team uit poule D dat Ajax Litmancn Het was aan Ajax te danken dat het treffen bij vlagen nog iets weghad van een voetbalwed strijd. De Amsterdammers kre gen ook de beste kansen, drie in totaal, tegen Salzburg twee half jes. Zo had jari Litmanen het duel in de 34e minuut kunnen openbreken, maar de Fin had de pech dat zijn kopballetje, na Ronald de Boer krijgt een tikje van Salzburg-speler Peter Artner. een corner van Mare Overmars, de paal raakte. Ook voor Overmars en Danny Blind eindigde de eerste helft in mineur. Aanvaller Overmars bleef met een flinke liesblessure in de kleedkamer achter, Blind liep tegen zijn tweede gele kaart van het EC-seizoen aan, uitge deeld door de warrig fluitende arbiter Kurt Röthlisberger we gens aanmerkingen op de lei ding. Blind, pissig: „Hij weiger de te fluiten voor een overtre ding tegen Mare. Toen ben ik naar hem toegestapt en heb ik hem gezegd dat er twee ploegen op het veld stonden. Ik vond dat hij Salzburg te veel bevoordeel de. Ik ben aanvoerder, dan mag ik dat toch zeggen?" Röthlisber ger vond van niet en wapperde parmantig met geel met als ge volg dat Blind over twee weken bij de return moet toekijken. Een andere reserve groeide gisteren uit tot de beste Ajacied. Peter van Vossen, de vervanger van de geschorste Finidi Geor ge, maakte op de linkerflank een gedreven indruk. Voor de derde keer dit seizoen, na de duels tegen RKC en FC Den Bosch, startte de Zeeuw in de basis, maar dit keer kon de aan valler wel terugkijken op een FOTO REUTER goede partij. Dat vond hij zelf ook. „In de eerste helft speelden we allemaal wel aardig", vond de ster-invaller van Ajax en Oranje. .Alleen hadden we het toen af moeten maken." Austria Salzburg Konrad; Winklhofer. Lai ner, Fürstaller en Hiden; Mladenovic (75 Hütter), Feiersinger, Artner en Kociian (79. Ajax6 Van'de/sa r fReiziger hnd^Ri6]kaard en Frank de Boer; Ronald de Boer, Litma nen en Seedorf; Overmars (46. Kreek), Kluivert (67. Kanu) en Van Vossen. 30, zd 00 \Ik plan altijd drie, vier jaar vooruit' ifinn r J J s^jiotterdam.gpd sn, aiMet gespeelde verbazing kijkt me Otto Rehhagel in de richting mspecVan manager Willi Lemke. „Is anisatiVladimir Bestsjastnyk er niet als del^jj? jk zag net nQg iopen De dit seizoen van Spartak Moskou overgekomen spits, 127 Voor Feyenoord geen onbeken- [6 OO.ïde na de twee Europa Cup-wed strijden van vorig seizoen, zou 5 45 in Bremen zijn achtergebleven. Volgens de UEFA-reglementen mogen slechts drie buitenlan- nwoe|ders uitkomen in Europa Cup- 16 ojwedstrijden. Wynton -Rufer 5 (Nieuw-Zeeland), Andreas Her- ,aast :zog (Oostenrijk) en de eveneens 3 onlangs aangetrokken Egypti sche vrije verdediger Hany Ramzy (ex-Xamax Neuchatel) da8 zouden de voorkeur hebben ge- j kregen boven de 20-jarige Rus. en of Nog even vervolgt de trainer 5 00,, van Werder Bremen de korte eenakter: „Natuurlijk is Best- gesl(> sjastnyk erbij, of hij moet zo- Car. juist zijn vertrokken." Het korte theaterstukje past in het spel 45> van de trainer, die pas vandaag een uur voor de wedstrijd met d0 zijn opstelling naar buiten komt. En welke buitenlanders la8 hij opstelt, laat hij voorlopig nog even in het midden. „Maar een 1 spits, die zo gemakkelijk scoort, lag die laat je toch niet thuis?" De 56-jarige, eigenzinnige Ot to Rehhagel heeft niet de zeker heid dat hij kan beschikken over Wynton Rufer. De Nieuw- zeelandse spits kampt met een achillespeesblessure. En verder is de voormalige Oostduitse spits Bernd Hobsch vanwege een enkelblessure zeker niet van de partij. Evenals trouwens de verdedigers Ulli Borowka en Dietmar Beiersdorfer. Smal De afwezigheid van zijn drie vaste basisspelers lijkt de door de wol geverfde Rehhagel nau welijks te verontrusten. Welis waar noemt hij zijn selectie te smal en heeft hij al te kennen gegeven op korte termijn ver sterking te gaan halen, maar klagen doet hij niet. Want hij is zelf verantwoordelijk voor het aan- en verkoopbeleid van Wer der en hoewel de club in het af gelopen seizoen enkele miljoe nen heeft overgehouden aan de Champions League, zegt hij: „Waarom zou ik die miljoenen zo maar uit het raam gooien? Ik ga geen speler kopen om het kopen. Hij moet voor alles in de structuur van het elftal passen. Daarom doen wij nooit een overhaaste aankoop. Ik plan al tijd drie, vier jaar vooruit." Met deze opvatting heeft Re hhagel al sinds zijn komst naar Werder Bremen in 1981, toen hij met de club naar de Bundes- liga promoveerde, succes. Rudi Voller, Rune Bratseth, Karl Heinz Riedle, Andreas Herzog, Mario Basler, Marco Bode en Bernd Hobsch maakten naam bij Werder Bremen. - Wat is het geheim van Otto Rehhagel? Emstig: „Ik heb geen gehei men. Het voetbal heeft geen ge heimen. Je kan nog zo veel goe de spelers in je team hebben, maar als je ze niet goed voorbe reidt, heb je niets aan grote na men. Ik heb veel ervaring, lang zaam maar zeker ben ik in de loop der jaren geklommen, maar daar heb ik hard voor moeten werken. En het werk in teresseert me. In al die dertien jaar heb ik nog niet een keer verzuimd, zelfs niet een dag ziek geweest. Dat werkt door naar de spelers." - Werder Bremen komt zelden negatiefin het nieuws, hoe is dat mogelijk? Met een superieur glimlachje rond de mondhoeken: „Rust of geen rust in de club is afhanke lijk van de resultaten. Wij heb ben veel gewonnen. Bovendien ken ik iedereen in de club, ik weet na al die jaren hoe het er aan toegaat. Ik heb trouwens gehoord van de problemen bij Feyenoord met de trainer en de manager. Maar daar viel zondag tegen FC Utrecht niets van te merken. Feyenoord speelde erg aanvallend, ik hoop dat de ploeg vanavond weer aanval lend speelt, want dan krijgen we een aantrekkelijke wedstrijd. Bovendien moet Feyenoord wel aanvallen, want het moet hier een goed resultaat neerzetten." - Wim van Hanegem zei al blij te zijn met 0-0. Werder Bremen ook? Met gefronsde wenkbrauwen: „Oh ja? Nou, wij ook. Dat zou voor ons ook een goede uitslag zijn, want dan kunnen wij het thuis afmaken. Maar dat zijn al lemaal speculaties. - Is Werder Bremen een typi sche cupfighter? „Nee, want wij zijn vorig jaar kampioen geworden en afgelo pen seizoen wonnen we welis waar de beker, maar wij willen altijd alles winnen. We doen dit r mee om het lands kampioenschap.' - Is Feyenoord een open boek voor Werder? „Ik kan me herinneren dat we vorig jaar tijdens een toernooi in Valencia met 5-1 van Feye noord hebben gewonnen. Maar dat is geen maatstaf. Feyenoord speelde toen in bijna dezelfde opstelling als nu, maar vriend schappelijke wedstrijden zijn anders dan de Europa Cup. Bo vendien heb ik de ploeg tegen FC Utrecht aan het werk gezien. Nee, Feyenoord heeft geen ge heimen voor mij. Het speelt al tijd met twee vleugelspitsen, dat zie je niet vaak in Duitsland. Maar daar zullen we rekening mee houden." Aad de Mos, trainer van PSV, riep al dat hij Michel Kreek zondag wil opstellen tegen Ajax. De speler in kwestie zegt echter nog niet eens te weten dat PSV hem wil overnemen van de concur rent. Kreek was eerder, serieus of minder serieus, bezig met een zestal clubs waaronder Duisburg, Caen, Metz en Wimbledon. Rob Jansen van de WCS is zijn zaakwaarnemer. Kreek: „Ik zal hem eens bellen. Ik wilde dat woensdag niet doen, omdat ik me concentreerde op de wedstrijd tegen Salzburg." Kreek speelde daarin de tweede helft in de plaats van Over mars. De buitenspeler liep een liesblessure op. Het is nog onze ker of hij zondag kan meedoen. Otto Rehhagel is tijdens de persconferentie gisteren Voormalig sprinter Ben Johnson, voor het leven ge schorst wegens doping, zweert dat de gehele hedendaagse sprinttop stimulerende midde len gebruikt. „Geloof je nou echt dat de dominerende sprinters van nu wel schoon zijn? Denk je dat de mensen die in 1994 records lo pen minder gebruiken dan de genen die dat in 1988 deden? Natuurlijk niet", aldus de Cana dees in een interview met de Franse sportkrant l'Equipe. Johnson werd in 1988 voor twee jaar geschorst na een posi tieve test tijdens de Olympische Spelen in Seoul. Zijn gouden medaille, behaald op de 100 meter, werd hem ontnomen. Johnson keerde na twee jaar te rug, werd vórig jaar opnieuw betrapt op het gebruik van ste- roïden en vervolgens levenslang geschorst. „Ik deed destijds hetzelfde als al mijn concurrenten. Ik had de pech dat ik tè goed was. En ik ben geen Amerikaan, maar een Canadees van Jamaicaanse af komst", verhaalde Johnson. Scholten enige 'probleemgeval' ROTTERDAM GPD 5 OCf Feyenoord kan vanavond met een nagenoeg fitte selectie aantre den tegen Werder Bremen. Alleen Arnold Scholten baart de techni sche en medische staf van de Rotterdammers nog enige zorgen. De blonde middenvelder kampt al wekenlang met een hardnekkige blessure aan de achillespees. Daar wordt hij al geruime tijd aan be handeld, waardoor hij telkens net op tijd weer fit is voor een wed strijd. Ook nu hoopt men Scholten, die over veel Europa Cup-erva ring beschikt, weer speelklaar te krijgen. Uit voorzorg hebben Willem van Hanegem en Geert Meijer een zeventiende man aangewezen voor de selectie, die het tegen de Duitsers mag opnemen. Alleen Errol Refos, de geschorste John van Loen, de nog altijd herstellende Harvey Esajas en derde doelman Wilco Doeleman weten zeker dat zij op de tribune zitten. De overi ge spelers horen vanmiddag pas wie in de basis staan. Voor een echte ALNO merkkeuken hoeft u niet méér te betalen dan nodig is voor jarenlang optimaal keukenplezier en woongenot. De ALNO Select Dealer helpt u graag met advies en perfekte service. Wereldklasse in woonkeukens Afgaande op de laatste training van Feyenoord zal het elftal niet zo veel afwijken van het team dat zondag van FC Utrecht won. De twee belangrijkste wijzigingen zijn de vervanging van John van Loen door Henryk Larsson in de spits en Henk Fraser op de positie van Orlando Trustfull. De laatste verandering is niet helemaal ze ker, maar lijkt logisch gezien de zekerheid die Willem van Hane gem wil inbouwen in dè defensie. Leiden: HOUTWERF KEUKENS Lammenschansweg 130 tel. 071-769345. Lisse: MIELOO BOUWMATERIALEN Gasstraat 17 tel. 02521 -19119. Stap binnen voor het kleurrijke ALNO Journaal. DIOK-speler John Stadhouder is door bonds coach John van Altena geselecteerd voor de FI- RA-interland komende zondag in Rusland. Ne derland zal in Moskou moeten aantreden zon der de geblesseerde derde rijspelers Michiel Magis (DSRC). Thomas Suring (DIOK) en Men- no Kijkuit (AAC). De overige geselecteerde DIOK-spelers voor oranje zijn: Frank Beers, Yves Kummer, Marcel van Loon, Robert Broers, Perry Noordermeer, Mark Michelsen, Ewoud Chaudron, Marcel Chaudron en Justin Ver hoog. Nederland is met Polen, België, Tunesië en Rusland ingedeeld en strijdt om een plaats in de A-poule waarin de sterkste rugbylanden van Europa uitkomen. De Leidse referee Martijn Prins is voor de rugbyinterland Rusland-Nederland als grens rechter opgeroepen. De Leidenaar, die op de internationale lijst staat, is door de Nederland se Rugbybond naar voren geschoven om te vol doen aan de nieuwe regelementen voor het lei den van internationale rugbywedstrijden. De rugbyers Robert Broers en Thomas Suring van het Leidse DIOK, zijn afgelopen maandag in het Academisch Ziekenhuis in Utrecht door de doktoren Langehorst en Hammagger op hun blessures onderzocht. Beide spelers heb ben last van chronische kwetsuren, respectie velijk aan het scheenbeen en de hamstrings. Volgens de behandelende artsen zijn er geen bijzonderheden geconstateerd en zullen beide rugbyers het de komende tijd nog rustig aan moeten doen.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 25