Feyenoord stuurt Libregts weg Overmars zoekt de uitdaging Sport Peter van der Kwaak hoopt nu op Dordrecht DINSDAG 18 OKTOBER 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-3 FC Lisse moet André betalen lisse» De arbitragecommissie van de KNVB vindt dat FC Lisse ten onrechte het contract met Fred André heeft ontbonden. De trainer heeft altijd ontkend dat 'in gezamenlijk overleg' besloten is tot het beëindigen van de overeenkomst op 30 juni van dit jaar. De commissie heeft bepaald dat Lisse niet juist heeft ge handeld en acht het redelijk dat André, die de zondagtak train de, conform de eis zes netto maandsalarissen ontvangt. De ver storing van de arbeidsrelatie is volgens de commissie geheel toe te rekenen aan Lisse. Omdat de club het verzoek tot ontbinding van het contract niet intrekt, moet Lisse de oefenmeester een bedrag van 18.991 gulden betalen. Verder moet achterstallig sa laris over de afgelopen maanden worden betaald. De arbeids overeenkomst eindigt op 1 november 1994. André had bij FC Lisse een volledig dienstverband. Siemerink kwalificeert zich in Wenen wenen Jan Siemerink heeft zich gekwalificeerd voor het tennis toernooi in Wenen. De tennisser uit Rijnsburg klopte in de laatste ronde van het kwalifikatietoernooi de Australiër Kilderly in drie sets. Vandaag ontmoet Siemerink in het hoofdtoernooi de Tsjech Dosedel. In Wenen verdedigt Goran Ivanisevic zijn ti tel. Ook Michael Stich behoort tot het deelnemersveld. AC Milan - Ajax in Triëst Ajax speelt de uitwedstrijd tegen AC Milan in de Champions League, op 23 november, in Triëst. In stadion Nereo Rocco is plaats voor 32.000 toeschouwers. Bekerhouder Milan werd bestraft door de Europese voetbalunie UEFA, omdat doel man Konrad van Salzburg tijdens de wedstrijd in San Siro een flesje met bronwater tegen het hoofd kreeg. Konrad viel later uit. De UEFA ontnam Milan de punten van de overwinning (3-0) en bepaalde dat de club beide resterende thuisduels op tenminste 300 kilometer van Milaan diende te spelen. Gekozen is voor Triëst, op ruim 400 kilometer, dichtbij de grens met Slovepië. De vaste bespeler tot voor kort, Triestina, is uit de competitie geno men wegens financieel wanbeleid. Silooy vervangt Davids Amsterdam Op het laatste moment is Sonny Silooy toegevoegd aan de selectie van Ajax. Na de ochtendtraining van gisteren bleek dat Edgar Davids zo veel last had van een liesblessure dat meegaan naar Wenen, waar Ajax morgen het Champions Lea gue-duel tegen Austria Salzburg afwerkt, zinloos was. Reker vertrekt bij Willem II tilburg Jan Reker verlaat aan het einde van het seizoen Willem II. De technisch directeur verlengt zijn contract met de Tilburgse club niet. De Brabander is aan zijn vierde seizoen als trainer- /coach bij Willem II bezig. Reker had vorig jaar al aangekondigd dat dit zijn laatste zou zijn. ,,Na de huidige competitie heb ik vier seizoenen met bijna dezelfde selectie gewerkt. Tijd om iets anders te gaan doen", verklaarde de 46-jarige Reker maandag. „Wat ik ga doen is nog niet bekend. Rustig oriënteren op de ar beidsmarkt. Daarom heb ik al in een vroeg stadium mijn beslis sing bekendgemaakt. Willem II heeft nu ook alle tijd een opvol ger te zoeken." Roy wint van Segers londen Bryan Roy heeft met Nottingham Forest in de Engelse Premier League de achterstand op koploper Newcastle terugge bracht tot twee punten. De nummer twee van de ranglijst won maandagavond met 3-1 van Wimbledon, waar de Nederlander Hans Segers het doel verdedigt. Roy, aan een sterk eerste jaar bezig bij de Engelse club, behoorde gisteravond niet tot de doel puntenmakers. Zijn Noorse ploeggenoot Bohinen, woensdag nog tegenstander van de Oranje-international in de kwalificatie interland voor het EK, opende voor de thuisclub na veertig mi nuten de score. Collymore en Woan voerden de voordelige mar ge in de tweede helft op naar drie treffers. In de slotfase deed het in de onderste regionen van de ranglijst vertoevende Wimble don nog iets terug via Gayle. Bremen laat Bestsjastnik thuis Bremen Werder Bremen speelt donderdag zonder Bestsjastnik in Rotterdam tegen Feyenoord, in de eerste wedstrijd van de tweede ronde van de strijd om de Europa Cup voor bekerwin naars. De 20-jarige Rus, afgelopen zaterdag nog doelpuntenma ker tegen FC Köln (2-2), valt af omdat de Duitse koploper slechts drie buitenlanders mag meenemen. De Egyptenaar Ramzy, de Oostenrijker Herzog en de Nieuwzeelander Rufer krijgen de voorkeur. LUSV wint simpel van Radius leiden De volleyballers van LUSV hebben gisteren in een uitge stelde wedstrijd in de derde divisie met 3-0 gewonnen van Radi us. Alleen in de eerste set kwamen de studenten in de proble men. Tijdens de resterende twee sets demonstreerde LUSV haar overmacht. Reggy de Feniks, Rolf Kooistra en Paul 't Lam be hoorden tot de uitblinkers. leiden rob onderwater Doelman Peter van der Kwaak speelt de rest van het seizoen bij FC Dordrecht. Hoopt hij. De overschrijving van de Haarlem mer moet namelijk nog door de KNVB worden goedgekeurd. Van der Kwaak weet als geen ander dat de KNVB uiterst karig is met het verlenen van handte keningen. De goalie vroeg, na dat hij vorig seizoen als amateur nog actief was geweest bij Ajax, overschrijving aan naar Noord- wijk, maar de bond verleende tot grote woede van de zaterda geersteklasser geen toestem ming. Noordwijk dreigde zelfs nog even met een rechtzaak. De overschrijving naar Noordwijk ketste af omdat Van der Kwaak eerder naar het Heemsteedse RCH had overge schreven. Vanwege veranderde werkomstandigheden kon Van der Kwaak niet meer op zondag voetballen. In eerste instantie zocht Van der Kwaak zijn heil bij ARC, maar daarna meldde hij zich bij het in keepersnood bevindende Noordwijk. De KNVB was van oordeel dat Van der Kwaak maar bij de zater- N STRUIS Oldtimers en Mare Overmdrs. Dat lijkt hetzelfde als John de Wolf die kaart om luciferhout jes. Onvergelijkbare grootheden dus. Toch is Overmars, die je eerder in de buurt van race-au to's zou verwachten, verslingerd aan oude wagens. Sinds kort mag hij zich de eigenaar noe men van een Jaguar uit 1962. De oldtimers moeten tegen gas bieden aan datgene wat centraal staat in zijn leven: snel heid. Nog maar drie jaar gele den was de aanvaller een schuchter manneke uit de pro vincie (Gelderland), nu is hij topvoetbalier en jeugdidool te gelijk. Het begon allemaal in het knusse Lehenstadion van Salz burg, op 16 september 1992. Daar maakte Overmars z'n Eu ropese debuut. In de eerste ron de van de UEFA Cup tegen... in derdaad, Austria Salzburg, mor genavond wederom de tegen stander van Ajax. Het werd een onverdeeld succes voor Over mars, die met weergaloos spel en een fraaie treffer bijdroeg aan de gemakkelijke 3-0 zege. „Dat was iets heel speciaals", graaft Overmars in z'n geheu gen. „Die hele ambiance rond zo'n duel, de wedstrijd zelf, het was fantastisch. Dit is het dus, dacht ik toen". Als debutant in de Ajax-selec- tie speelde hij vervolgens in het seizoen '92-'93 alle competitie wedstrijden mee. van het begin tot het eind. En hij weet niet van ophouden. Overmars start te afgelopen zondag tegen Go Ahead Eagles voor de 74ste ach tereenvolgende keer in de basis tijdens een competitieduel. Een unieke prestatie. „Dat is wel leuk, maar ik sta er niet te lang bij stil. Je moet verder. Ik kijk ook nooit terug naar gespeelde wedstrijden. Als ik 35 ben, ga ik al die videootjes wel een keer bekijken". Z'n ontwikkeling bij het Ne derlands elftal verliep al even stormachtig. In z'n eerste inter land, februari vorig jaar tegen Turkije, was z'n eerste balcon tact na vijf minuten ook meteen goed voor het eerste doelpunt. Een paar maanden later stal hij de show op Wembley waar hij tegen Engeland vlak voor tijd een penalty uit het vuur sleepte, na weer zo'n indrukwekkende rush. En van een terugval, waar el ke debutant gewoonlijk vroeg of laat mee te maken krijgt, ont brak elk spoor. Al deden som migen wel hun best om hem zo'n dip aan te praten. „Speelde je een keer wat minder, zeiden ze meteen: 'Nou, daar is die dan. hè.' M'n vader zei dat ook wel eens. Maar toch is die te rugslag steeds uitgebleven. Nu een beetje? Nou. tegen AEK en Noorwegen speelde ik wat min der, dat geef ik toe, maar een te rugslag, nee, dat vind ik niet". Met gepaste trots somt hij z'n erelijst op. „Landstitel, KNVB beker, Super Cup, WK-deelne- mer, basisplaats bij Ajax, de Champions League, als je dat hoort denk je: 'Die man is der tig.' Maar ik ben pas 21. Ik blijf voor mezelf ook steeds nieuwe uitdagingen zoeken. Dat heb ik nodig. Dat houdt me scherp. Ik heb vroeger dingen beweerd, die de omgeving heel vreemd vond, maar ze zijn allemaal uit gekomen. En dat heb ik nog steeds, al houd ik ze nu een beetje voor me". Mare Overmars is iets voor zichtiger geworden, ook al om dat hij min of meer publiek be zit is geworden. Mare Overmars is een idool. Het ouderlijk huis in Ernst is uitgegroeid tot een bedevaartoord voor - met name - meisjes van het type 'bakvis'. „Ze komen echt overal van daan. En ze weten snel genoeg waar je woont. Als je de deur op een kier zet, staan ze al in de ka mer. Vervelend? Niet echt. Soms worden ze wat al te op dringerig. Dan krijg je dit (wijst op een inktvlek op z'n over hemd). M'n moeder wordt er wel eens gek van. Ik ben er ei genlijk best wel trots op. Beter dit, dan dat ze niet naar je om kijken. En ik hou genoeg privé- leven over. Dit is Italië niet". Het voetbalparadijs heeft voor Overmars veel van z'n glans verloren. Hebben de slechte ervaringen van Marcia- Dennis Bergkamp en Wim Jonk, die maar moeilijk kunnen aard en in Italië, hem huiverig ge maakt? „Italië trekt me niet Mare Overmars. meer zo, maar dat heeft niets met deze voorbeelden te ma ken. Overal waar ik kom. slaag ik, daar ben ik van overtuigd. Alleen vind ik Italië niet meer zo aantrekkelijk. Elke club heeft of de FIOD op z'n nek of zit diep in de schulden. Of allebei. Nee, dan zou ik meer trek hebben in een Engels avontuur. Daar zit het voetbal echt in de lift. Maar voorlopig zit ik goed hij Ajax. Ik heb ook nog een doorlopend contract". Omstreden ex-directeur kan tekenen bij Olympiakos President Socrates Kokalis van Olympiakos Piraeus legt vanavond al de rode loper uit voor Thijs Libregts op het vliegveld van Athene. In de Griekse hoofdstad mag de bij Feyenoord weggehoonde directeur zijn handtekening zetten onder een lucratief contract dat al weken voor hem klaar ligt. rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever Thijs Libregts wenste gister avond bij het verlaten van het kantoor van Jorien van den Herik in Zwijndrecht geen me dedelingen te doen over zijn nabije toekomst. Bij het (dakbe- dekkers) bedrijf van Feyenoords voorzitter had de Rotterdam mer gisteravond na een uren lang gesprek met Van den Herik te horen gekregen dat hij met onmiddellijke ingang kon ver trekken bij Feyenoord. Maar dat zijn toekomst in Griekenland ligt, waar zijn re putatie veel groter is dan in Ne derland en waar hij weer op ei gen benen kan staan, is zo goed als zeker. Thijs Libregts had na de voorbije, uiterst rumoerige weken (zijn kritiek op Willem van Hanegem en de jeugdoplei ding veroorzaakte veel herrie) zelf al begrepen dat zijn rol was uitgespeeld en dat hij er ver standig aan deed om zich te richten op een nieuwe werkge- Cruciaal tie van Jorien van den Herik op de momenten dat Libregts in het weekblad VI en in het sup portersblad 'Hand in hand' vraagtekens plaatste bij de op stelling en de werkwijze van Willem van Hanegem. Libregts had erop gerekend dat Van den Herik, die hem nota bene op ei gen houtje had binnengehaald, hem in de rug zou dekken en zou beamen dat de discipline bij Feyenoord dit seizoen door toedoen van Van Hanegem ver te zoeken was. Maar net als bij het conflict met Wim Jansen die tien maan den geleden uit onvrede over het functioneren Van Hanegem besloot op te stappen bij Feye noord, liet Jorien van den Herik zijn trainer niet vallen. Van den Herik maakte Libregts - mede op verzoek van Van Hanegem - zelfs keihard duidelijk dat hij te ver was gegaan en (in de media) niet had mogen twijfelen aan de capaciteiten van de Kromme. De reden dat Feyenoords machtigste man zich voortdu rend zo sterk maakt voor Wil lem van Hanegem is dat hij vindt dat Feyenoord veel aan Van Hanegem te danken heeft en dat de club het niet kan ver kopen om bij een paar akke fietjes een trainer de laan uit te sturen die elk seizoen een prijs wint en Europees voetbal speelt. Van Hanegem werd in zijn eerste jaar kampioen van Nederland en won vorig seizoen de KNVB-beker. Bovendien is de slimme zakenman, die van alle werknemers, bestuursleden en spelers de beste relatie heeft met Van Hanegem, zich ervan bewust dat de populariteit van de Kromme nog altijd onvoor stelbaar groot is in Rotterdam- zuid. Willem van Hanegem was als voetballer het idool van het le gioen en dat is hij als trainer, zijn nukken en eigenwijze visie op voetbalzaken ten spijt, nog steeds. Hij vormt al ruim twee jaar het gezicht van Feyenoord en daar zit ook een commer cieel kantje aan. De Kuip is in jaren niet meer zo goed gevuld geweest en Feyenoord is bij het bedrijfsleven meer in trek dan ooit tevoren. Van den Herik neemt de ongemakken - denk aan de Helderse affaire, het conflict met Wim Jansen, de loslippige spelers en daaruit voortvloeiende conflicten graag op de koop toe. Toen alles nog koek en ei was. Gisteren kreeg Libregts te horen v hij maar beter kon vertrekken bij Feyenoord. Of Thijs Libregts zich bij zijn entree in de Kuip heeft gereali seerd dat de band tussen Van den Herik, die het tenslotte al leen voor het zeggen heeft bij Feyenoord, en Van Hanegem, zo sterk was is de vraag. Want waarom besluit iemand die wat populariteit betreft niet in de schaduw kan staan bij Van Hanegem om enkele malen achter elkaar met zulke forse kritiek te komen op de trainer? Thijs Libregts riep bij zijn aanstelling als directeur afgelo pen zomer uit dat hij zich nooit met de opstelling of andere za ken rond het eerste elftal zou bemoeien. „Omdat ik als ex- trainer weet hoe vervelend het is als een ander zich op jouw terrein begeeft", zei hij letterlijk. „Wrijvingen zijn er in elk be drijf. Die zullen er ook hier ko men. Het ligt er alleen aan hoe je daarmee omgaat. Blijven we ons allebei afsluiten en bezig houden met ons eigen BV'tje dan komen we er niet uit. Als Willem blijft roepen 'Ik ben de trainer' en ik schreeuw: 'Maar ik ben de directeur' dan functio neert de zaak niet. Maar geloof me: zover zal het niet komen". Zover kwam het dus wel. Het is gemakkelijk om Libregts ach teraf verwijten te maken. De man die in eerste instantie ver antwoordelijk is voor de huidige chaos op 'beleidsniveau' is Jo- SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN TENNISRANGLIJSTEN Smash Lucky Ten Maandag 17 oktober. dagafdeling van RCH moest gaan spelen. Nu hoopt Van der Kwaak dus op FC Dordrecht. Die club was na het onverwachte stoppen van Ricardo de Jong op zoek naar een tweede keeper. Van der Kwaak hoopt dat de KNVB zich in deze kwestie coulanter opstelt. De doelman is van plan om in Dordrecht te gaan wo nen. „Dat maakt de zaak een stuk gemakkelijker. Ajax heeft al gezegd niet dwars te gaan lig gen. Ook Noordwijk maakt geen problemen." De doelman blijft nog wel werken bij het squash- centrum JAWI in Alphen aan den Rijn. „M'n werktijden zul len wat worden aangepast, zo dat ik de middagtrainingen bij Dordrecht kan volgen." Rond de winterstop wordt be keken of Van der Kwaak in aan merking komt voor een prof contract. „De toekomst is van wege het opstappen straks van sponsor Den Braven onzeker. Ze gaan op zoek naar een geld schieter. Vinden ze die dan gaan we bekijken of er een prof contract in zit. Ik hoop het maar, want het betaalde voetbal is altijd al mijn ambitie ge weest." l.ooo.ocfo.oo; tweede prijs: 7 winnaars, elk bruto f. 11.773,80; derde prijs. 78 winnaars elk f. 1.584,90; vierde prijs: 3.736 winnaars elk f. 33,00; vijfde prijs 59.797 winnaars elk f. 5,00. Cijferspel 40. Vaste prijzen. Winnende nummer: 505256. Zes cijfers goed geen winnaar, vijf cijfers 1 Sampras (VSt) 4884, 2. Ivanisevic 3420, 3. Stich (Dui) 3092, 4 Bruguera (Spa) 2727, 5. Edberg (Zwe) 2697, 6. - Chang (VSt) 2450, 2361, 9. r >i (VSt) 2132, 1354, 26. Eltingh 1090, 39. Haarhuis 873, 114. Siemerink 437, 183. Davids 228, 205. Wibier 197. Novotna (Tsj) 155,40, 5. Navra 114,77, 9. Sabatini (Arg) 113,58, 10. de Divisie: Sovicos-Ekspalvo 2 3-0, Ge- i-Rijswijk 2-3, Jupiter-Rijnmond 0-3, rimpen 3-1, Tonegido 2-Zovoc 3-1 Derde Divisie: Tonegido 2-VCS 3-2, So- vicos-Leython 3-0, Rijswi|k 2-Be Fair 2-3, (WRu) 108,35, 22. Schultz b4,iu, 50. Oremans 32,66, 59. Boogert 28,26, 95. Rottier 16,37, 108. Muns-Ja- i cijfers goed: 239 s 12,99, 141. Kar 7,70, 177 Weginl Eerste ronde: Olhovski (Rus) - Sinner (Dui) Stand aan kop: 6-4 6-4, Petchey (GBr) - Matuszweski Newcastle Unit< (VSt) 6-3 6-0, Pereira (Ven) - Tebutt (Aus) 2-6 7-6 7-6, Leach (VSt) - Borwick (Aus) 6-4 6-2, K.nnaer (VSt) - Tarango (VSt) 6-4 J 10-26, Nottingham Fo- - Weiss (VSt) 6-0 6-1 1 6-2, Tsjesnokov (Rus) - Gilt v (Rus/2) - Fromberg (Au; curgus 0-3, Orion-k (Frafe-I?: «««20-3 Ploegenspel "opgeheven' bij marathon amsterdam Het albrokkelingsproces van de gesponsorde mara thonteams op de schaats baan zet zich dit seizoen voort. Zaterdag wordt de eerste KNSB-marathon op de Amsterdamse Jaap Edenbaan gehouden. I let A-peloton bestaat uit 84 schaatsers, maar er zijn nog slechts drie bedrijven die een team financieel onder stellen. In de hoogtijdagen van het marathonschaatsen waren dat er meer dan tien. Hans Brandt, voorzitter van de sectie marathon, heeft geen problemen met het afnemen van het aantal gesponsorde teams. „Het ploegenspel wordt hierdoor opgeheven. Het komt de openheid van de wedstrij den alleen maar ten goede. De individuele sporter moet weer voor zichzelf gaan knokken. Dat wil het publiek graag zien", zei hij maandag op een persconfe rentie in Amsterdam. De overgebleven sponsorteams zijn Klerks, Wehkamp en Dasia-Lease Concept. Vitesse oefent in hartje Servië gpd Vitesse zal het vrije competitie- weekeinde van 12 en 13 novem ber benutten voor het spelen van een oefenwedstrijd in Klein Joegoslavië. De Arnhemse ere- divisionist geeft daarmee ge hoor aan een invitatie van Parti- zan Belgrado. Volgens Rein Papenburg, di recteur van Vitesse, kleven er geen moeilijkheden aan de trip naar Belgrado. „Vorige week hebben de Verenigde Naties de richtlijnen inzake de culturele en sportboycot versoepeld. Wij hebben ons uitvoerig laten in formeren door het ministerie van Buitenlandse Zaken en een VN-commissie. Ja. we spelen daarom in Belgrado, waar het absoluut geen oorlog is. Bij mijn weten is die wedstrijd het eerste internationale sportevenement sinds die versoepeling." o Het contact tussen Vitesse en, Partizan Belgrado kwam tot stand nadat de Arnhemse club onlangs de Serviër Dejan Curo- vic contractueel had vastgelegd. Curovic scoorde afgelopen zon dag beide doelpunten voor zijn nieuwe werkgever in de Gelder se derby tegen NEC. Mansdorf stopt rien van den Herik. Hij was na-v melijk de man die Libregts zo nodig naar Rotterdam-moest te rughalen. Een volledig verkeer de beslissing, al siert het Van den Herik dat hij zijn fout heeft erkend en ten overstaan van Li bregts en Van Hanegem het boetekleed heeft aangetrokken. Grootste meevaller rond deze klucht bij de bekerhouder is het verschijnen van een rijke zaken man die in Griekenland Olym piakos Piraeus leidt. President Kokalis bood Thijs Libregts een ideale ontsnappingsroute en voorkwam dat Feyenoord zijn directeur moest ontslaan en een flinke koffer met geld moest meegeven. SPORT OP TV ISSr"" 'vb 39T8al N«d 2 Sponjowra tel aviv sio Amos Mansdorf uit Israël zet na het toernooi van Antwerpen (7- 13 november) een punt achter zijn loopbaan als tennisser. De 29-jarige Mansdorf was elf jaar prof en won in die periode zes titels. Leblanc wil af van fanclub LUC Leblanc, wereldkam pioen bij de wielrenners op de weg, heeft opdracht gege ven zijn eigen fanclub op te heffen. In kringen van zijn aanhang is met ontzetting op het bericht gereageerd. De coureur belde vorige week met de voorzitter van de betreffende club, Michel Reix. „Luc zei dat hij geen fanclub meer wilde. Het zij zo. Met pijn in het hart heb ik alle foto's van hem van de muur gehaald. De klap is bij al zijn supporters hard aan gekomen. Leblanc woonde tot onge veer een jaar geleden in een dorp vlakbij Limoges, waar de fanclub gevestigd was. „Maar ook na zijn verhuizing onderhield hij veel contact met ons", verklaarde Reix. „Hij belde geregeld." Ook Raymond Poulidor, een groot Frans renner van weleer, heeft zich rnet de af faire bemoeid. „Het is heel jammer voor de supporters. Toch ben ik er van overtuigd dat ze hem volgend jaar alle maal komen aanmoedigen, als de Tour Limoges aan doet." Uitbreiding atletiekprogramma vrouwen KOPENHAGEN »SID (Bra) 6-3 6-1. Rusedski (Can) - Schra Pellikaan-Schalmers 3-0, I let atletiekprogramma bij de vrouwen ondergaat een uitbreiding. De onderdelen polsstokhoogen kogelslingeren komen op Europese kampioenschappen en Europa Cup-wedstrijden erbij. De invoering heeft plaats in 1996. Polsstokhoogspringen beleeft zijn primeur tij dens de EK-indoor. Het kogelslingeren staat pas in 1997 op het pro gramma bij de EK junioren en de Europa Cup.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21