Wateren Rijnstreek ontsloten voor kano Openingsfeest Haarlem 750 gaat toch niet door Regio Seismisch onderzoek op Wassenaars strand Nieuwe vleugel DINSDAG 18 OKTOBER 1994 574 1(j c -356441 1 laarlem 750 zit alsnog zonder openingsspektakel. Gerrit van Dijk en Gerben Kuipers, die het jubileumjaar in de nacht van oud op nieuw zouden inluiden met een combinatie van anima tiefilm en vuurwerk, hebben zich nu definitief teruggetrok ken. Volgens tekenaar Van Dijk is dat gebeurd omdat de op dracht uitbleef, waardoor de voorbereidingstijd te kort was geworden. De stichting Haar lem 750 beraadt zich nu op een alternatieve opening. Vorig jaar ontstonden al pro blemen rond het project van Van Dijk en Kuipers, omdat de tekenaar er op stond dat een ka rikatuur van ex-burgemeester Schmitz een grote rol zou spe len in de film. De stichting kon zich daar niet in vinden, en Van Dijk dreigde zich terug te trek ken. Het verschil van mening was echter uit de wereld nadat Schmitz zelf had laten weten geen bezwaren te hebben. Maar het script van Van Dijk werd la ter door de actualiteit inge haald: Schmitz werd staatsse- den simpelweg niet meer iets afleveren waaraan ik mijn naam wil verbinden." Volgens coördinator Ilonka Bodt van het projectbureau Haarlem 750 zijn er „over en weer inderdaad wat steekjes ge vallen", maar zij wil niet spre ken van het schenden van af spraken. „Er is een aantal malen niet snel genoeg gereageerd, maar dat geldt voor beide kan ten. Verder waren er wat pro blemen rond de kosten", aldus Bodt. Ze zegt verder dat de stichting Van Dijk en Kuipers begin deze maand schriftelijk heeft gevraagd het spektakel op „een latere datum" uit te voe ren. Volgens Van Dijk ging dat echter om één dag: „Het zou de nacht van 1 op 2 januari moe ten worden. Nou, daar schieten we natuurlijk niets mee op." Overigens is er nog steeds een kleine mogelijkheid dat Van Dijk en Kuipers iets voor Haar lem 750 doen. De stichting heeft de kunstenaars mondeling gevraagd de mogelijkheid open te houden op een latere datum een spektakel uit te voeren. Als mogelijke datum is 23 novem ber 1995 genoemd, de datum waarop de feestelijkheden uffi- cieel worden afgesloten. Kwaliteitszorg ondernemer midden- en kleinbedrijf Kwaliteitszorg voor de onderne mer, dat is het onderwerp van de voorlichtingsavond die het Instituut Midden- en Kleinbe drijf organiseert op 25 oktober in Holiday Inn in Leiden. Op deze avond wordt het begrip kwaliteitszorg aan de hand van praktijkvoorbeelden uitgelegd. Volgens het IMK beschikken weinig ondernemers over een systeem waarmee ze de kwali teit van hun produkten of dienstverlening op peil kunnen houden. Toch is een actieve op stelling van het midden- en kleinbedrijf belangrijk, het IMK kan daarom helpen met het op zetten van kwaliteitsprogram ma's. Wat kwaliteit is wordt door de klant bepaald, zo is het uitgangspunt. Bovendien moet ook het personeel intensief bij het proces betrokken worden. De ondernemer die zich meer met dit onderwerp wil bezig houden kan zich opgeven voor workshops. Een workshop be staat uit drie avonden binnen een periode van zes weken. Tij dens deze avonden worden met behulp van een stappenplan kwaliteitsproblemen aangepakt. Wie zich wil opgeven voor de voorlichtingsavond of nadere informatie wil, kan contact op nemen met M. Koop of L. van der Sande, beiden werkzaam op het IMK in Leiden. Tel: 071- 144004. de Technische Universiteit Delft verricht vaanaf maandag 24 ok tober vier dagen lang seismisch onderzoek op het Wassenaarse strand, tussen de strandpalen 90 en 94. Het strand is daardoor tijdelijk onbegaanbaar voor het publiek. Het onderzoek, dat jaarlijks wordt uitgevoerd, be staat uit het ondergronds tot ontploffing brengen van kleine dynamietladingen. In voorgaan de jaren is gebleken dat mensen die in de buurt wonen nauwe lijks iets merken van de ontplof-l fingen. Het voelen van lichte trillingen is echter wel mogelijk. Daarna begon overleg over een nieuwe versie, maar vol gens Van Dijk is de stichting vervolgens verschillende afspra ken over data niet nagekomen. Volgens de tekenaar moest het nieuwe script uiterlijk deze week klaar zijn, maar heeft hij niets meer van de stichting ge hoord. „Het werd juli, augustus, september en ik hoorde maar niets. Nu zitten we half oktober. Ik weet nog niets, dus heb ik zelf maar gezegd dat ik het niet meer doe. Ik kan in twee maan- Provincie houdt vast aan koopgrens Alphen DEN HAAG MONICA WESSELINC De provincie Zuid-Holland vindt dat Alphen aan den Rijn wel maatregelen mag nemen om 'buitenpoorters' van de wo ningmarkt te weren. Alphen hanteert een koopprijs van 250.000 gulden voor vrije vesti ging. Dat is hoger dan in omlig gende gemeenten. I let rijk gaat, in tegenstelling tot de provincie, niet akkoord met dat volkshuis vestingsbeleid en keurt de grens officieel niet goed. Gedeputeer de staten houden vast aan toe stemming en binden de strijd aan met het rijk. Alphen aan den Rijn heeft een hoge koopgrens ingesteld om dat de gemeente nu al wonin gen te kort komt voor de eigen woningzoekenden. De hoge grens, alleen huizen met een prijs boven de grens mogen worden verkocht aan niet-AJp- henaren, zorgt ervoor dat er meer huizen beschikbaar ko men voor de eigen inwoners. GS denken dat door het hand haven van een hoge koopgrens, de animo voor bewoners van gemeenten buiten het Groene Hart om naar dat Groene Hart te verhuizen, kleiner wordt. Na het jaar 2000 mag het inwoner aantal van de Groene 1 lart niet meer groeien, zo heeft de pro vincie in een eerder stadium af gesproken. Rijkssubsidie gevraagd voor zeven ton kostend plan Een dagje Archeon, een dagje flesten, een dagje lopen, een dagje kanoën. Voor de actieve toerist is een weekje vakantie in Alphen en omgeving zo gevuld. Als je maar weet in welke rich ting je je fiets, je kano of je wan delschoenen moet sturen in de wirwar van sloten en paden. Het ziet ernaar uit dat volgend jaar aan die eis kan worden vol daan. Maar dan moet het rijk wel met subsidie over de brug komen, want de gemeenten zijn niet bereid de kosten voor de ontsluiting alleen te dragen. Het intergemeentelijk overleg orgaan Rijnstreek (IGOR) hoopt nog dit jaar iemand aan te stel len die als een soort projectont wikkelaar moet zorgen dat er op strategische plekken steigertjes en routebordjes komen. De Rijnstreek is uitgelezen plek om te kanoën. De absolute topper vormen de kreekjes van de Nieuwkoopse plassen. Maar ook elders in de waterrijke streek zijn er unieke kanotoch ten uit te zetten. „Het is magni fiek dat je hier op dijkjes kunt varen. Dat geeft een heel aparte kick. Vanuit de kano kun je dan aan twee kanten de polder in kijken, terwijl je normaal vanuit de kano alleen de kanten van de sloot ziet", vertelt beleidsmede werker Floris Marcus van het IGOR. „Verder is het heel span nend dat je in die polders veel niveauverschillen hebt, waar door je er nogal eens uit moet." In die laatste opmerking schuilt ook direct de grootste belemmering van het kanoën in de Rijnstreek. Al dat in- en uit stappen is namelijk niet altijd even eenvoudig. Zeker niet wanneer de slootkant stijl om hoog gaat of vol met brandne tels staat. Wil het gebied echt aantrekkelijk worden, dan moe ten er steigertjes komen. Dat kost geld, evenals bord jes, hier en daar een stukje grond, een enkel trappetje en folders. Voor het hele project is tussen de zeven en acht ton no dig. Dat hebben de gemeenten in de Rijnstreek er niet voor over. Al hebben Alphen, Ter Aar en Nieuwkoop de afgelopen ja ren wel samen vier overdraag- plaatsen aangelegd. Marcus heeft nu zijn hoop gevestigd op het rijk. „De stuurgroep Groene Hart heeft nog geld over van 1994. Ik heb begrepen dat die nu op zoek zijn naar goede pro jecten. Nou, ik heb er één." Maandag legt Marcus zijn pro ject aan de stuurgroep voor. Hij hoopt op zoveel subsidie, even tueel over een aantal jaren uit gesmeerd, dat de gemeenten niet meer dan een kwart van de kosten hoeven te dragen. Alleen op die voorwaarde zouden de gemeenten aan het project mee willen doen. Als alles mee zit kan volgend jaar worden begonnen met de aanleg van de overdraagplaat- sen. In de loop van volgend jaar zou de Rijnstreek dan verrijkt moeten zijn met ruim 300 kilo meter kanoroute. Daarnaast wordt volgend voorjaar zeker begonnen met de uitvoering van een ander toeristisch project waar het IGOR, samen met de Goudse regio al jaren mee bezig is: de fietsroutes. Na eindeloze dis cussies moeten volgend voor jaar dan eindelijk de routes rond Nieuwkoop en Waddinx- veen worden uitgezet. Na Nieuwkoop en Waddinxveen staan nog zeven fietsroutes in het Groene Hart op het pro gramma. De laatste zal volgens planning in 1997 klaar zijn. HAZERSWOUDE-RUNDUKDe nieuwe vleugel van het ge meentehuis van Rijnwoude begint steeds meer vorm te krijgen. Het casco van de begane grond en de eerste etage zijn al neergezet en de bouw van de klokketoren vordert gestaag. In de komende weken wordt de tweede verdie ping op het gebouw gezet, waarna de nieuwe vleugel be gin december wind- en waterdicht moet zijn. Als een vroege winter geen roet in het eten gooit, kunnen de ambtenaren eind februari of begin maart verhuizen naar hun nieuwe werkplek. Daarna begint de verbouwing van het oude deel van het gemeentehuis. Die klus moet net voor de bouwvak worden afgerond. FOTO BEN DE BRUYN Nachtserie 'Cuddleskin', M t/m XL. Tweed trui met roicol, 4 kleuren. BUI'NKURI BUKNKORP 'Gebreid' ETPRNAj RL-V,C Sweater met fantasleborduur 1""" Ton sur ton satijnen jaquard streep met geruwde katoenen binnenzijde. In navy, old green of ivoor. Kimono of pyama. Van 99.- Voor 59.- Nachtshirt. Van 79.90 Voor 49 'Night Day' Kf5JVV9VV| 'Eterna 27'. dag- en nachtcrème LlSUSSlkl 125 ml. van 95.- Voor 19.95 'Cosmetica' Kandelaar, frosted glas. in blauw/wit, 23 cm. hoog. Van 49.90 V 0o,39.- 'Kaarsen-/kandelaarshop' Geweven gordijnstof 'Ruban', 100% katoen, 120cm breed, dubbel weefsel, voor- en achterzijde contrasterend, 3 kleurstellingen. P/m. Van 45.- Voor 35 'Gordijnen' de Bijenkorf BIJENKORF Tru'me, rolco'von z|)de/,(0,0en'8 klei Mwimmu 5 f/m xl Van 119.- Voor 69.- I afwerkingen. In rood, novy of groen 92 f/m 116 Van 49.- V ,oo,39.- 128 t/m 152. Van 55.- Voor 45." 'Kindermode'

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 14