Ontslag voor Breukink Bergkamp gaat strijd aan met Italiaanse pers Sport Martin Verkerk kiest voor Zandvoort Schuld Wereldruiterspelen naar zeven miljoen gulden Interland tegen Frankrijk Den Haag in beeld voor Tour-start Nelissen stapt naar rechter voor achterstallig salaris DINSDAG 11 OKTOBER 1994 rob onderwater, c VV Katwijk moet naar Papendrecht leiden Van de vier overgebleven voetbalclubs uit de Leidse re gio in het toernooi om de districtsbeker heeft alleen Katwijk een uitwedstrijd geloot. De landskampioen bij de amateurs gaat op zaterdag 12 november op bezoek bij de zondagamateurs van Pa pendrecht. Quick Boys, Rijnsburgse Boys en FC Lisse werken hun duels in de vierde ronde af op eigen terrein. De loting: DFC- Kozakken Boys, Voorburg-VELO, VIOS-FIVO, Papendrecht (zo)- Katwijk, Gouda-Hardinxveld, Oliveo-Heerjansdam, SC Feye- noord-Excelsior P, Excelsior M-PFC, Quick Boys-Vitesse D, RWH-Stellendam, Rijnsburgse Boys-WSE, DCV-Olympia, Tone- gido-LENS, Bolnes (za)-Wilhelmus, FC Lisse (za)-Zevenhoven, ADO-Fortuna Vlaardingen. Alle duels worden op zaterdag 12 of zondag 13 november afgewerkt. Aanvang 14.30 uur. Leidse boksers succesvol in Den Haag den haag Drie Leidse boksers zijn gisteravond ongeslagen uit het Haagse Houtrust teruggekeerd. De zwaargewichten John Hoogkamer (C-klasse) en Robin Sinteur (nieuwelingen) wonnen hun partijen op punten. De derde vertegenwoordiger van Boks vereniging Leiden, Zafer Akbulak, bokste in de B-klasse tot 62 ki lo ondanks licht voordeel onbeslist tegen Nitidem. Zege ontglipt zaalvoetballers Sleutels rozenburg» De zaalvoetballers van De Sleutels hebben verzuimd De Rozet met een nederlaag op te zadelen. De Leidenaars liepen gisteravond in Rozenburg door twee doelpunten van zowel Pa trick Heijmans als van Ronald Labordus verschillende keren weg van de nummer twee van de tweede divisie. Na een turbulente slotfase, waarin Gé Tegelaar van De Sleutels twee minuten naar de kant werd gestuurd, moesten zij echter berusten in een ge lijkspel (4-4). Borowka mist duels tegen Feyenoord bremen Verdediger Ulrich Borowka van Werder Bremen zal de Europa Cup-duels tegen Feyenoord missen. De 32-jarige, voor malige Duits international wordt deze week geopereerd aan de rechtervoet. Hij brak zijn middenvoetsbeentje tijdens een zaal voetbaltoernooi in januari. Vorige maand overkwam hem het zelfde tijdens het duel tegen Borussia. Na de ingelaste rustperio de bleek de voet nog niet genezen. SCOREBORD taco de vries» medewerker Martin Verkerk tennist volgend seizoen bij Zandvoort. Uit meerdere aanbiedingen heeft het 15-jarige talent van TEAN gekozen voor deze eredivisio- nist. Verkerk zal hoogstwaar schijnlijk eerste klas gaan spe len. Het gaat allemaal erg snel voor Verkerk. Dit jaar speelde hij zich met overtuiging voor het eerst in de B-masters en werd hij tweede op de Neder landse Kampioenschappen tot en met zestien. Die progressie ging niet onopgemerkt voorbij aan de verschillende topclubs. Onder andere het Leidse Uni cum stond in de rij voor de Al- phenaar. Maar de Leidse hoofd klasser had minder te bieden dan eredivisionist Zandvoort. ,,Ik heb al eerder bij Unicum ge speeld, maar bij Zandvoort spe len verschillende A-spelers. Door daar regelmatig tegen te spelen, kan ik sneller doorgroei en als tennisser en dat is voor mij het belangrijkst." Want sa men met trainer Frank Vahle heeft Verkerk een route uitge stippeld die in vijf jaar moet lei den naar de Nederlandse top: „Of misschien wel verder," zegt Verkerk, die duidelijk nog niet weet waar zijn eigen grenzen liggen. ,,lk doe er veel aan, om dat ik wil weten waar die gren zen liggen. Ik wil zover mogelijk komen in de tennissport en daar doe ik alles voor." En veel doet Verkerk. De vijftienjarige, bijna zestien, staat tien tot twaalf uur per week op de baan, doet daarnaast twee keer in de week aan specifieke krachttrai ning en werkt ook nog aan zijn conditie. „Er gaat heel veel tijd inzitten, maar ik heb het er voor Wielrenner overweegt naar rechter te stappen De kans is groot dat Erik Breukink door de wielerploeg van ONCE op straat wordt gezet. De 30-jarige coureur ontving vorige week een brief waarin zijn werkgever hem meedeelt dat het contract met ingang van 1 januari 1995 wordt beëindigd. Breukink is er altijd van uitgegaan dat hij ook komend seizoen nog voor de Spaanse sponsor zou rijden. kalmthout fred segaar De schuld van de Stichting We reldruiterspelen is opgelopen tot ongeveer zeven miljoen gul den. Dat blijkt uit een brief aan de crediteuren, die de advocaat van de stichting, mr. Utermark, vlak voor het afgelopen week einde heeft verstuurd. Daarin wordt melding gemaakt van een totale schuld van veertien mil joen gulden, waartegenover aan banktegoeden en vorderingen een bedrag van circa zeven mil joen gulden staat. De Wereld ruiterspelen werden de afgelo pen zomer in Den Haag en Amersfoort gehouden. In het schrijven aan de credi teuren wordt geadviseerd in te stemmen met het verlenen van de definitieve surséance van be taling. Op woensdag 19 oktober zullen*- de crediteuren op de rechtbank van Utrecht stem men over het voorstel, dat de instemming heeft van de be windvoerder, mr. Leuftink. Op 25 augustus werd de voorlopige surséance van betaling ver leend. Toen maakte de stichting nog melding van een schuld van circa drie miljoen gulden. twee jaar met een optie voor een derde seizoen. In maart gaf Breukink via een aangetekende brief te kennen gebruik te willen maken van de clausule in zijn verbintenis. Hij kreeg geen be vestiging. „Maar de ploegleider (Manoio Saiz) zei steeds dat het in orde zou komen", aldus Breukink. „Dat die brief alsnog is gekomen, is een tegenvaller. Ik had er niet op gerekend dat ik zó laat, in oktober, nog een ne gatief bericht zou krijgen. Je moet je serieus afvragen of er nog plaats is in een andere ploeg. De meeste teams zitten nu vol." Wim Breukink, vader en zaak waarnemer van de coureur, wil alles in het werk stellen te voor komen dat ONCE zijn zoon op de keien zet. „Ze hebben keer op keer «gezegd dat ze tevreden zijn over Erik, maar nu blijkt dat ze hem aan het lijntje hebben gehouden. Ik vind het heel merkwaardig. Ik heb ONCE le ren kennen als een fatsoenlijke firma. Dit had ik nooit ver wacht." Breukink senior heeft de afge lopen dagen geprobeerd ver- ha'al te halen, maar het bleek onmogelijk om in contact te ko men met ploegleider Saiz. „We hebben alles gedaan: schrijven, faxen, bellen, maar meneer Saiz reageert niet. We hebben nu be sloten persoonlijk een bezoek te brengen. Contract is contract. Ze hebben het optierecht aan vaard. Dan moeten ze ook hun verplichtingen nakomen. Doen ze dat niet, dan wordt het een juridische kwestie. Volgens de overeenkomst moeten ze Erik tegen dezelfde voorwaarden in dienst houden. Ik kan me voor stellen dat hij nu te duur is ge worden. Maar over het salaris valt te onderhandelen." Erik Breukink verdiende twee miljoen gulden per jaar bij ON CE. Zijn prestaties stonden in geen verhouding tot dat salaris. Hij won dit seizoen geen enkele wedstrijd. Saiz heeft hem in het openbaar nooit bekritiseerd, maar het is duidelijk dat de eni ge Nederlander in het Spaanse collectief te zwaar op de begro ting drukte van de blindenlote- rij, een multinational met een omzet van zes miljard gulden. In zijn eerste jaar won de oud-renner van Panasonic en PDM de Ronde van Asturië, de Ronde van Nederland, het Cri terium International en ver overde hij de nationale kam pioenstrui. De Tour van 1993 werd een teleurstelling door een knieblessure, die nem tot opga ve dwong. Dit seizoen eindigde hij in de Ronde van Frankrijk anoniem als 29ste. Pas in het najaar, tijdens het WK werd iets zichtbaar van de 'oude' Breu kink. In de wegwedstrijd eindig de hij als veertiende, in de tijdrit als vierde. Afgelopen zaterdag in de Ronde van Lombardije deed hij lange tijd mee om de ereprijzen. Hij moest in de fina le echter afhaken en finishte als dertiende. Breukink vermoedt dat de hoogtestage in Colorado tussen de Ronde van Spanje en de Tour hem geen goed heeft ge daan. „Daar wil ik verder niet Erik Breukink. archieffoto over zeuren, per slot van reke ning heb ik het programma ge accepteerd. Maar feit is dat die hoogtestage geen goede uitwer king op me heeft gehad. Ik denk dat we ons te veel op de Tour hebben gericht." Dat zou hij volgend jaar an ders willen doen. Maar krijgt hij die kans bij ONCE? „Ik heb be grepen dat we vrij sterk staan. Het is geen ideale situatie om te werken onder een ploegleider die het niet meer in je ziet zit ten. Misschien hopen ze wel dat ikzelf opstap. Maar dan zou ik het ze wel héél gemakkelijk ma ken." oslo ype minkema De man van de 'roze krant' stond er al dik een half uur. Hij kuchte eens, hij haalde zijn neus maar weer eens op, hij tik te voortdurend met de pen te gen het kladblok. Alles om maar blijk te geven van zijn ongeduld. Dennis Bergkamp vermeed al die tijd zorgvuldig elk oogcon tact. Maar hij genoot. Italianen hebben een hekel aan wachten. Déze Italiaan zou hij héél lang laten wachten. Hij was namelijk de man van de roze krant, van de Gazetta dello Sport, die zijn privéleven overhoop had ge haald met een interview met de tuinman. Dit was een mo mentje van wraak van d.e voet baller die best over voetballen wil praten, zelfs zijn eigen falen wil toegeven, maar niemand in zijn woonkamer duldt. Bergkamp wandelt door het trainingskamp van Oranje in Holmenkollen, aan de voet van de bekende springschans, vlak boven Oslo. Hij is ontspannen, ademt rustig, slaapt goed, lacht veel. „Het is lekker om er even uit te zijn", zegt hij. Vijf dagen ontsnapt uit het gekkenhuis waar paperazzi en tifosi een nuchtere Hollander tot waanzin kunnen drijven. De druk is enorm op de spits van Inter Milan. Hij voetbalt helemaal niet slecht, maar hij scoort te weinig. En daar word je in Italië nu eenmaal voor betaald en op beoordeeld. De kranten hebben massaal de aanval ingezet op de boerenpummel uit Amsterdam. Die geen Italiaans zou spreken, de cultuur van het land niet zou snappen, iedere avond braaf voor de buis zou hangen en voor wie een partijtje croquet in de tuin de enige uitspatting zou zijn. Bergkamp las het verhaal in de 'roze krant' en wist niet wat hij ervan moest denken. Een interview met de tuinman, die de details van het familiele ven van de vedette blootlegde. „Eerst dacht ik, dit kan niet Waar zijn. Eigenlijk wilde ik er om lachen. Totdat ik besefte wat ze hadden gedaan. Te gek voor woorden. Ik was woe dend." En daar is bij Bergkamp toch wel het een en ander voor Hij voelt zich vogelvrij ver klaard. Een eend bij de start van het jachtseizoen. Er is niemand die het voor hem opneemt. Hij is zelfs bij de club geweest. Kon den de heren van de machtige club uit de metropool Milaan er dan niets aan doen? Voorzitter Ernesto Pellegrini schudde zijn grijze wijze hoofd. Hij was zelf al jarenlang het mikpunt van kritiek. „De voorzitter", zegt Bergkamp, „kon er ook niets aan doen, zei hij. De club is al tijd het zwarte schaap geweest bij de pers." Inter legt het ook op dat ge bied af tegen het almachtige Milan, dat bij tegenspoed of dreigende rellen de 'roze krant' achter zich weet. „Ik ben toch Assistent-trainer Bert van Lingen jaagt Peter van Vossen (links), Danny Blind en Stan Valckx (rechts) op tij dens een training van het Nederlands elftal in Oslo. foto anp naar de club gestapt. Maar ei genlijk had de club uit zichzelf iets moeten doen. Ik vind dat dat hun plicht is. Maar ze zijn bang voor de media." Het heeft allemaal te maken met respect, weet hij. De club kan dat nog wel opbrengen, de pers al lang niet meer. Het gaat om in Italië niet om de voetballer Berg kamp, maar om de doelpunten maker. „Als je niet scoort, is er geen respect. Dan ben je als voetballer en als mens kwets baar in Italië. Dat zie je, ze gaan zitten rommelen in je privé-le- ven. Voor mij is dat onaan vaardbaar. Ze zijn over de grens gegaan." Bergkamp wist dat het alle maal anders zou worden, toen hij bij Ajax weg ging. „Ik heb ze ven jaar mijn hart kunnen op halen als voetballer", zegt hij. „Het is puur zakelijk geworden, puur professioneel. Dat is Italië, dat weet je. Maar je moet er wo nen, leven om het allemaal te kunnen bevatten. Alles wat je zegt over de club, over de stijl van spelen of over je medespe lers wordt als een aanval op het land gezien." De verwijten zijn allemaal zo gemakkelijk te weerleggen. Hij zou geen Italiaans spreken. „Maar vanaf december vorig jaar doe ik alle interviews in het Italiaans." Hij zou niet hard ge noeg zijn voor de absolute top. „Die discussie wordt al zeven jaar gevoerd. Wanneer ben je dan wel hard? Als je iedere week een gele kaart krijgt? Als je dat als voetballer nodig hebt, komt het vanzelf wel." Maar zijn su- persaaie privé-leven dan? Iedere avond braaf voor de buis voor The Bold and the Beautiful? Bergkamp: „Wat nou iedere avond. We zijn vier dagen per week op trainingskamp. Mag ik dan alsjeblieft die andere avon den thuis zijn?" Het gaat, beseft hij, allemaal om het grote spel. Neem Ruben Sosa, de Zuidamerikaan. Vraag hem hoe hij zich voelt en hij zegt: 'Goed, en ik maak vijftien goals dit jaar'. Bergkamp: „Dat willen de mensen graag horen. Hij speelt het spel mee." De Hollander houdt niet van scherts en schijn. „Ze nemen me maar zoals ik ben." Berg kamp bijt van zich af. Het eerste dons verschijnt op zijn tanden. Hij gaat de strijd om het respect aan. Vast van plan de drie jaar van zijn contract vol te maken. Het voetbal is niet leuk, de pers is niet lief en de tuinmannen zijn gluurders. Maar het is hem zijn eer te na om met de staart tussen de benen te vertrekken. „Inter blijft voor mij toch de grootste uitdaging uit mijn car- Het Nederlands elftal speelt waarschijnlijk eind januari van het volgend jaar in eigen land een oefenwedstrijd te gen Frankrijk. Een beslissing over het duel moet deze week worden genomen. De interland krijgt een opmerke lijk 'affiché. Nederland- Frankrijk moet een herden kingswedstrijd worden voor de watersnoodramp van 1953. Een jubileum, ruim 41 jaar na dato? De invloed van de commercie blijkt ver te gaan. De KNVB verplichtte zich in het contract met RTL tot 1996 meer dan twintig wed strijden te spelen. Per duel krijgt de voetbalbond daar voor ruim een miljoen gul den. Bij minder wedstrijden volgt een korting. Er wordt dan eenzelfde bedrag inge houden. Met de kwalificatie reeks voor het EK zou Oranje niet aan het overeengeko men aantal wedstrijden ko men. Vriendschappelijke duels, toch al razend moeilijk te plannen, moeten de overi ge miljoenen binnenbren gen. „Nee, een herdenkings wedstrijd", gaf de KNVB gis teren toe, „dat was het toch niet helemaal. Maar dat duel in 1953 gaf toch de aanzet tot de invoering van het betaal de voetbal." Nederland begon profes sioneel te voetballen in 1954. PRIJSVRAGEN 0. Rijswijk 2-UtO 3 1. VOY-VCS 3-0. over. En mijn schoolresultaten lijden er voorlopig niet onder,' aldus de 4-HAVO-scholier. die deze maand zijn eerste A-kwali- ficatie gaat spelen. Al zijn in spanningen hebben voor Ver kerk dus geleidt tot de aanbie ding van Zandvoort. waar Ver kerk waarschijnlijk in de eerste klasse uit zal komen. „Daar ben ik wel voor gekomen, mocht er echter iemand beter gaan spe len gedurende de winter dan schuif ik op naar het tweede klasteam. Maar daar ga ik niet van uit," stelt Verkerk zijn doel voor het komende competitie. 5 10 oktober: 2 - 11-16-25-27 33 -39 41 42-56 -61 -63 LOTTO 40 Perste pri,_. .100.000,00; 961.0 I. 96^,-.w. 6.134 winnaars, elk 21,90; vijfde f 89.681 winnaars, elk f. 5,00. CIJFERSPEL 40 Zes cijfers goed: 1 winnaar; vijf cijfers goed- 2 winnaars; vier cijfers goed; 25 win naars; drie cijfers goed: 251 winnaars; twee cijfers goed: 2.532 winnaars. r 9-7 5-9 6-9 6-9), 3125, 3. Stich (Dui) 3092, 4. Bruguera (Spa) 2727, 5. Edberg (Zwe) 2642, 6. Becker (Dui) 2577, Martin (VSt) 2477, 8. Berasategui (Spa) 2361, 9. Chang (VSt) 2277, 10. Agassi (VSt) 2132, 19. Kr.i|u ck i U'i. u Haarhue. in l\ 34 Eltlngh 977, 118. Sfemerlnk 405, Vicario (Spa) 302,60, 3. Martinez (Spa) 219,29, 4. Novotna (Tsj) 155,40, 5. Na vralilnva (VSI14 5. 11, 6 Pierce (I ra) 141,26, 7 Zvereva (WRu) 126,00, 8. Da venport*(VSt) 122,70, 9. Sabatini (Arg) 120,21, 10. Date (Jap) 114,77, 23. Schultz 64,50, 49. Oremans 31,00, 60 Boogert 26,90, 97. Rottier 16,37, 113. Bollegraf 13,38, 117 Muns Jagerman 13,14, 122. Vis 12,55, 141. Kamstra 9,79, 171. Niemantsverdriet 7,70, 175. Wegink 7,48 loventry - Ipswich 2-0 ens Strasbourg 10 VS Haag-Skania 2 1-3, I 2-5 Thor 2-3 Be Fair 2-3 VS Haag 2-3 Leython EERSTE KLASSE A: Spanning Kalir 0 3, RW 2-Smashing 1 3, ZVH 4-Ne 13. ZVH 5 Sovicos 2 1-3, Velo-Rad 1 -3, Orion-Zovoc'2 3-0 Kalinko 2 2-6 ZVH 4 Netwerk 2-6 Sjianning Radius 3 2-6 Zovoc 2 Orion 2-6 RW 2 Smashing 2-5 Velo Jodan B 2-3 TWEEDE DIVISIE C: Woerden-Delta 1 3. Rijnmond-Radius 3 1. De Schalmers- Nijmegen 3-0, Tonegldo Sarto/P 0-3 PAARDESPORT rde koers, 2380 m: 1. Generaalnora tins) 3.17,8 1.23,1, 2. Harald Bonni, i Maggie. Niet gestart: Hekla Kievitshof. to. winnend 5,40 plaats 2,90 1,90 kop- Idylle Triton. Toto: winnend 2,80 plaats 1,60 2,30 koppel 9,60 trio 50,40 Vijfde koers, 2040 m: 1. Go Go Vryenesse (Assendelft) 2.48,8 1.22,7. 2. Flak Ha zelaar, 3. Fira Hollandia. Toto; winnend 5,00 plaats 2,40 3,90 koppel 19,50 trio 306,80 Zesde koers, 2380 m: 1. Henny Meerdi|k (De Vlieger) J 18,8 1.23,5, 2. Fury Hou berg, 3. Geef Gas Pompano. Niet gestart Game Speed. Toto: winnend 5,00 plaats 2,30 2,40 koppel 10,10 trio 38,10 Zevende koers. 2040 m: 1 Gracia West land (Jtisia) 2.4 7,0 1,21.9. 2. Gideon Uithuizen, 3. Edel Hollandia. Toto-, win nend 6,20 plaats 3,80 6,60 koppel 16,80 ?,50 2,60 koppel 9,50 trio 119,90 Ie koers, 2040 m: I enk fornado i: winnend 2,80 plaats 1,50 2,00 koppel 9,80 trio 55,90 Steenwijk, 3. Escadron. I DERDE DIVISIE E: Krimpen Delta 3 Utrecht 2-WIK/OVM 3-0, Be F.iir-I ibano 3-1, Leython-RijSwijk 2 3-0, VCS-Sovico 1 3. Zovoc-Tonegldo 2 1-3 Leython 2-5 Libanon Sovicos 2 6 Zovoc Toneg 2 2 4 Rijswi|k 2 2-Radius 2 3-2, Leython 2-VSTS 3-0 RW 2-6 Leython 2 Tonogido 3 2 5 DAC ZVH 2 2-5 Gemlnl/K 2 Velo 2-4 VSTS Kalinko 2-3 Ovf?®' 2-6 Skania 2-6 LUSV 2-6 Dosko 2-t» Agon ir 0 3, Haag WV 3 2, Delta 3 2-6 ZVH 3 2-6 Haag 3 2-5 WV WIELRENNEN SQUASH 5 Furlan UW/Olhaco-DAC 2-3, Bosta/the Smash-Flexa/Animo 0-3 Zaanstad 2-6 Animo 2-3 AMVJ2 2-5 Lycurgus 2-3 TWEEDE DIVISIE B: US-Vollkei 2-3, D> m« 2 Vrevok 2 2 3. Cito Huizen 3 0, VO-Madjoe 2-3, The Smash 2 Harden DERDE DIVISIE E: Krimpen-Zovoc 0-3, Rijnmond 3-Wik/OVM 3-0, Rijswijk Jupiter 3 0, Ekspalvo 2 Gemini/K 0-3, Radius 2 Sovicos 2 3,Tonegido/V 2 LUSV 3-1 PROMOTIEKLASSE: I 3, Skania Leython 3-1, RW-Thor 3 2. 6. Armstrong r Bugno (Ita) 68 Zabel (Dui) e rini (Ita) 50, 10. Cenghialta (Ita) 4' DEN HAAG GPD De Tour de France keert wel licht terug iu ons land. Dc stad Den Haag heeft vanmiddag in Parijs, waar de Tour van hel ko mend jaar werd gepresenteerd, zijn kandidatuur om in 1996 de Ronde van Frankrijk naar Ne derland te halen bekrachtigd. Hen delegatie van een hiervoor speciaal in het leven geroepen stichting liet Tour-directeur lean Marlt- Lcblnnc weten, dat het bijeenbrengen van de finan ciën goed vordert. Sportief ge zien staat niets meer de komst in de weg van 's werelds groot ste wielerspektakel naar Zuid- Holland, dal in 1978 (loeiden) ook al gastheer was. De plannen werden door de Tour-baas positief ontvangen. I let is de bedoeling dat de Ron de van Frankrijk op 30 juni 1996 in het Westland van start gaal. Of de proloog in de middag of avonduren wordt verreden, hangt af van de finale van het HK-voetbal, die op dezelfde dag in het Londense Wembley-sta- dion wordt gespeeld en waar voor nog geen aanvangstijdstip is gepland. Voor het binnenhalen van de Tour en wel over twee dagen moet de stichting drie miljoen gulden aan de Societé du Tour de France betalen. Bovendien is met plaatselijke organisatiekos ten nog eens anderhalf miljoen gulden gemoeid. SPORT OP TV o-Delta 2 1 17. 19.30 20, 19.30-20 20.00-21 cent g* 20.30- 21 00-22. 21.40-22. EURO Eurogoal#! 4 /Net) 2 Sportjourn 1-0 18.45-19 10 R ri f: Sport. 0.001 URO I urtmi 0.00 BR 1 1. Sport, 00 EURO Enroll UNO Sport 00 EURO; C 10 Nod 2 2-1 22.00-23.0 2 0 22.16 22.3 2 0 23.00-01,0 10 EURO: Snooker. Eur Danny Nelissen wil via de kantonrechter in Meppel vier maanden achterstallig sa laris van TVM. Dat heeft de advocaat van de 23-jarige wielrenner, mr. Peter van Minnen van de rechtskundige dienst van de FNV, gisteren bevestigd. De dagvaar ding is vorige week naar de Stichting Wielerpromotion Benelux BV gestuurd, waaronder de ploeg van Cees Priem valt. Nelissen meent over de periode van begin februari tot begin mei nog een aanzienlijk bedrag te goed te hebben waarbij hij de afgelopen twee jaar onder contract stond. De coureur werd ge dwongen op non-actief gesteld omdat cardiologen in Veldhoven tijdens de jaarlijkse medische keuring in januari een onregelmatigheid in zijn hartritme hadden geconstateerd. Ondanks het feit dat onafhankelijke specialisten later her haaldelijk vaststelden dat de afwijking voor de toekomst geen enkel risico in hield, duurde het tot mei voordat Nelis sen weer toestemming kreeg te koersen. Pogingen van Van Minnen tot een ver gelijk te komen met TVM bleken vruch- teloos. De werkeeve voet bij stuk en meende dat de renner geen recht had op achterstallig salaris, omdat hij in die periode ook geen werk heeft verricht. „De standpunten liggen te ver uit elkaar. Aanvankelijk dacht ik dat het op te lossen zou zijn, maar dat bleek een utopie", aldus Van Minnen. Het contract van Nelissen bij TVM loopt dit seizoen af. De verbintenis wordt niet verlengd. De renner heeft aanbiedingen van Italiaanse ploegen en van Europolis op zak. Het Nijmeegse verzekeringsbedrijf heeft plannen een profploeg van dertien renners op poten Onder anderei Poel, Gert-Jan Theunisse, Nico Verhoe ven en lans Koerts zouden naast Nelis sen zijn benaderd. Beoogd ploegleider is Ferdi Vandenhaute, tot twee jaar gele den assistent van Jan Gisbers bij de in middels opgeheven ploeg van PDM. Vorige week beëindigde de maat schappij onverwacht de sponsoring van de amateurploeg van Frits Schür. Toen werd bekend gemaakt dat in de toe komst de amateurclub Groenewoud fi nancieel gesteund zou worden. Direc teur De Witte van Europolis was gisteren Drie jaar geëist tegen oud-administrateur MVV MAASTRICHT GPD De oud-administrateur van eredivisieclub MW, Wim K. (51), die in amper twee jaar tijd minstens 368.000 gulden van zijn werkgever verduisterde, heeft, gisteren een gevangenis straf van drie jaar, waarvan één jaar voorwaar delijk, horen eisen. Officier van justitie tnr. R. Philippart vroeg de Maastrichtse rechtbank verder de echtgenote van K. wegens opzethe ling te veroordelen tot negen maanden gevan genisstraf, waarvan drie voorwaardelijk. Mevrouw K„ die wegens psychische klach ten gisteren niet in staat was voor de recht hank te verschijnen, heeft volgens de officier bewust volop meegeprofiteerd van de aanko pen die na 'het grote graaien in de clubkas' werden gedaan. Volgens Philippart is K. voorlopig dc enige verdachte in het nog steeds niet afgesloten onderzoek naar de malversaties bij directie en bestuur van MW, die zichzelf aantoonbaar heeft verrijkt.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19