Leiderdorp is nog te lui Huybens kan een aanjager worden Asielzoeker Aitnafa winnaar in Eindhoven Sport Katwijk gaat kopje onder Singeling is goud waard Badmintonners Flair verkopen huid duur Rijnsoever legt basis voor lijfsbehoud MAANDAG 10 OKTOBER 1994 Basketbalsters winnen wel in eerste divisie Aan de kwaliteit te zien moet het raar lopen willen de vrouwen van Basketbal Vereniging Leiderdorp dit jaar geen kampioen worden in de landelijke eerste divisie. Met vier voormalig eredivisiespeelsters in de gelederen is de ploeg feitelijk te sterk voor deze klasse. Het enige waar de pupillen van coach Henk-Jan Piket voor moeten wa ken is onderschatting van de opponent. Afgelopen zater dag won BV Leiderdorp ook de vierde wedstrijd van het seizoen wel van Kroon '75 (63-51), overtuigend was het allerminst. Piket was allerminst tevreden na afloop. „We hebben niet hard genoeg gewerkt en dus be halen we geen grote overwin ning", sloeg de coach de spijker op zijn kop.Als je riet dat onze beste speelster het hardste werkt, dan is er iets mis." Piket doelde (natuurlijk) op Renate Sluys. De guard die on langs nog een uitnodiging voor het Nederlands team afsloeg was degene die de kar constant aan het trekken was. De rest van de ploeg hobbelde mee. Ook Marianne Schuit en Simone van Meurs, die de afgelopen jaren in de eredivisie bij Grasshoppers speelden, konden niet terugkij ken op een goede wedstrijd. Van Meurs liet, met uitzonde ring van de eerste fase van de wedstrijd waarin ze veelvuldig scoorde, niet zien dat ze een echte toegevoegde waarde is voor BV Leiderdorp. Schuit moet als kandidaat-internatio nal tot veel meer in staat rijn dan de 17 punten en 18 re bounds die ze zaterdag liet no- Piket kwam fel uit de hoek. „Ze moeten niet denken dat ze jezus zijn natuurlijk na die drie ruime overwinningen. Het is echt niet zo dat wij zo goed zijn. Eerder is de rest zo slecht. Niet dat wij niet goed kunnen bas ketballen, maar er zal wel hard gewerkt moeten worden." „Ook de 'supporting-meiden' moeten beter worden. Sommi- Mariska van Zegveld (rechts) van BV Leiderdorp wacht op de rebound. foto loek zuyderduin Grasshoppers moet vechten tegen afdaling De meisjes junioren van Grasshoppers zullen dit jaar in de eredivisie tegen de de gradatie moeten vechten. Dat betekent voor coach Ar jan van der Poel echter niet dat er in wedstrijden als dit weekeinde tegen Hoofddorp slap kan worden gespeeld. „Tegen een ploeg als Hoofd dorp ligt het niet voor de hand dat we winnen. Een beetje meer overtuiging in het spel zou echter wel moe- Als i dit wedstrijden niet kunnen ge ven, moet je maar'zien of dat in de voor ons belangrijker wedstrijden wél lukt." De Katwijksen verloren na een 41-11 achterstand bij rust uiteindelijk met 76-32. Scores Grasshoppers: T. Versteeg 10, Buis 7. Als de meisjes junioren van Leiderdorp geconcenteerd spelen is het team voor de meeste ploegen in de eredi visie niet te bestrijden. Tegen Waddinxveen was de con centratie er en kon coach Jo ris Zandbergen dan ook rus tig toekijken. De thuisploeg werd volledig weggespeeld en zal bij 20-109 blij rijn ge weest dat de wedstrijd afge lopen was. Scores Leiderdorp: Van Zegveld 21, Saidi 20, R.Van der Voort 19, Wagemaker 15. De jongens van BV Leider dorp kenden een flitsende start (14-8) tegen kampi oenskandidaat Prisma Colle ge. Een en ander kon geen vervolg krijgen. De Utrechte naren herstelden zich, kwa- met 34-24 voor en gaven het niet meervuit handen. Na rust (34-45) hielden de Lei derdorpers zich meer bezig met de scheidsrechters dan met hun eigen spel. Prisma College liep van de 30ste tot de 37ste minuut uit van 49- 61 naar 49-89. De teller stop te bij 59-97. Scores Leiderdorp: Smeding 20, Zeeman 11. LEIDEN DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER Tweedeklasser Katwijk gaat dit jaar voor de titel maar werd za terdag in dat voornemen voor lopig gedwarsboomd door Ra- pido uit Haarlem. De ploeg van oud international Wim Helm- sing sloeg zijn slag in de laatste minuten van het duel. Men liep uit uit van 12-11 naar 14-12. Woordvoerder Jan Schaap schreef de nederlaag toe aan een zeer slechte eerste periode. „Slecht passen met als gevolg een 6-3 achterstand, daar valt moeilijk tegen aan te werken." De Katwijkers kwamen nog wel terug tot 10-10 maar hadden la ter meer oog voor het arbitrale duo dan voor het spel. Doel- LEIDEN Aiduna Aitnafa's werkterrein als professioneel lange afstandlo per is beperkt. Omdat de 21-ja rige Ethiopiër asiel zoekt in Ne derland, mag hij alleen in ons land lopen. Daarom was de ma rathon in zijn woonplaats Eind hoven gisteren voor hem van groot belang. Het werd een Feestdag. De bescheiden Afri kaan won niet alleen in 2.11.37, maar verbeterde tevens het par- coursrecord dat de Algerijn Mo- hamed Salmi een jaar geleden op 2.12.47 had gebracht. Aitnafa vormde met landge noot Tekeye Gebreselassie en Vladimir Kotov het drietal dat t na 32 kilometer de leiding nam. In de straten van Eindhoven sloeg de jonge Ethiopiër vervol- gens rijn slag door weg te lopen van Gebreselassie, die op de gen zijn nog te bescheiden. Die geven de bal liever af aan de zo genaamde betere speelsters dan dat ze zelf wat doen." Piket doelde op Sandra Bud ding en Debby van Es, die vorig seizoen nog in de junioren ac teerden. Beide relatief 'lange' speelsters schoven de verant woording veel te makkelijk in de schoenen van de drie 'vedet ten', zonder zelf de acties te maken. Daarentegen toonde de op ponent wel durf. Kroon '75 uit het Friese Damwoude speelt met een erg jong team. Slechts vier speelsters zijn senior, de rest is onder de achttien, met als uitschieter de veertienjarige Corrie-Anke Brandsma. Het deerde de Friezinnen niet. Ze speelden fris basketbal met een aanzienlijke spelvreugde en ble ven lang in het spoor van Lei derdorp. Pas na 13-14 in de ne gende minuut moesten ze de gastvrouwen laten gaan. Leider dorp liep via 24-16 naar 38-26 bij rust, maar kon de tweede helft niet verder afstand nemen. De grootste voorsprong werd gemeten bij 55-35. Daama ge loofde Leiderdorp het wel. De». Friese coach Hagedorm wist het wel.Als ze zo spelen in 'de uitwedstrijd, winnen wij. Met 200 man op de tribune kunnen ze nog wat verwachten." Leiderdorp is gewaarschuwd. Het talent is er, maar je wordt nooit kampioen zonder er hard voor te werken. puntenmakers Katwijk: Ronald Heemrood 5x, Kjelt Boonstop pel 3x, Martin Jonker 2x, Arie van der Horst en Alex Sieval lx. WZK Wassenaar behaalde een 8-6 overwinning op Flevo. De Wassenaarse formatie van Bojan Ameri stond de hele wed strijd aan de goede kant van de score maar kreeg het in de slot minuut nog knap benauwd (7- 6). Mare Halfmouw scoorde vlak voor tijd de verlossende treffer. Hij was toch wel sterk op dreef want hij scoorde nog drie keer. Koudekerk ging de competi- streep ook nog door Kotov werd verslagen. Eindhoven 1994 leverde twin tig lopers onder de 2 uur en 20 minuten op, een resultaat waar op marathons met een grotere internationale faam dan het Brabantse evenement jaloers rijn. Van die twintig was Joss Sasse op de zeventiende plaats de enige Nederlander (2.18.19). Nederlandse winst was er, even als een jaar geleden, wel bij de vrouwen. Jeanne Jansen uit het nabij gelegen Eersel finishte na 2.45.03. De regionale deelnemers wa ren in Eindhoven bepaald niet gelukkig. Zo stapte behalve Jan- Dirk en Regina Hazeleger ook Bataafse Corry Heemskerk uit, terwijl Ineke van Kempen haar eerste marathon wel voltooide, maar in een mindere tijd dn verwacht. Een klein succesje tie sterk van start. De Kwakel uit Utrecht werd met maar liefst 14-2 verslagen. De eerste tegen treffer kwam pas bij een 7-0 voorsprong. Bram Griffioen en Erik Bergsma staken in een goe de vorm. Zij doelpuntten vijf keer. Andere doelpuntenmakers waren Werner Stolk, Lars Bergs ma en Sander Emeis. Een speler van De Kwakel scoorde nog in eigen doel. Alkemade presteerde als de butant uitstekend. De nummer drie van vorig jaar Aquafit kreeg met 8-7 klop. De 8-5 voor sprong in de laatste periode boekte wel Suze Groen in 't Woud. De Oegstgeestse atlete stapte twee weken geleden in de marathon van Berlijn uit, maar toonde toch een uitste kende vorm met een dik nieuw persoonlijk record op de halve afstand (1.23.22). Een dag eerder boekte liep ook Jan Kortekaas sterk. De Ba taaf won de Amersfoortse Ha- mershofloop over tien kilome ter. Vier dagen eerder liep Kor tekaas al 30.47 op de baan, za terdag liep de Bataaf op de kop af dezelfde tijd. In de Leidse Hout zat clubgenoot Jaap van Duijvenvoorde hem dicht op de hielen, maar in Amersfoort won hij hiermee ruim voor thuislo- per Van Wegen (31.20). De rijk-gedoteerde jaarlijkse toploop van Haren naar Gro ningen trok wederom een zware internationale bezetting, waar- ging bijna nog teniet maar goed uitspelen in de slotminuut zorg de voor een uitstekende start van de competitie. Trainer Paul van der Putten zag Bram van Nugteren uitgroeien tot man van de wedstrijd. Hij scoorde vijf goals. Michel Bakker (2x) en Rene van Beek (lx) vonden ook het net. Sassenheim kende weinig problemen met DWT. De Haar lemmers werden met 11-1 ver slagen. Doelman Donald van Leeuwen keepte een sterke wedstrijd. Andere opvallende man was Frank van Graas; hij van Vincent Rousseau na vier mijl de snelste bleek. Ruim ach ter de Belg was Bataaf Joost la Lau de snelste regio-atleet op de vijftiende stek, twaalf plaat sen voor veteraan-clubgenoot Henk van Velzen. Bij de vrou wen won in de persoon van de Keniaanse Kimayo ook een bui tenlandse, die bovendien num mer twee Beurskens met bijna een minuut versloeg. De Leidse Bataafse Joke Kleijweg was goed op dreef'en zeer tevreden met de zevende plaats. Afsluiting De jaarlijkse sluitingswedstrijd van het baanseizoen in Zoeter- meer leverde gisteren onder zo merse omstandigheden goede prestaties op. Zo gingen de overwinningen in de sprinttweekamp 100 en 200 me ter naar Fabian van den Barse- scoorde vier maal. De vrouwen van LZ 1886 le den een beschamende 6-2 ne derlaag tegen NVA/HHC. De ploeg van Remco Roman kwam er zeker in de eerste periode to taal niet aan te pas (0-3). In het vervolg van de strijd zorgden de LZ vrouwen voor meer druk op de ketel. Men kon de promo vendus NVA/HHC echter op geen enkele manier verontrus ten. Daarvoor kwam balverlies te veel voor en was de nauw keurigheid in het spel van LZ ver te zoeken. De van Delft overgekomen Linda de Wit zorgde voor de beide tegentreffers. Rijnsoever-speelster Mariska de Haas bleef in het beladen duel te gen Hoonhorst tweemaal over eind. foto archief laar en Mariëlle Stokdijk. Was senaarder Van den Barselaar, uitkomend voor Haag Atletiek, won beide onderdelen met de tijden 11,20 en 22,51. AAV '36- atlete Stokdijk zette respectieve lijk 13,22 en 27,19 neer. Behalve deze prestatie was ze bovendien met haar winnende vertesprong van 5,33 beter dan ooit. Triatleet Raymond Pet (AAV '36) liep zijn eerste twee kilome ter steeple chase en bracht meteen de vierde tijd van Ne derland op de klokken. De B-ju nior liep een tijd van 6.26,67. Bij de mannen realiseerde zijn Al- phense stadsgenoot Bob Don- gelmans (AAV '36) een regelma tige 3,80 polshoog en 51,58 speerwerpen. De vijftigjarige Bataaf Arie van Tol zette op de 800 meter de snelste sei zoensprestatie in zijn klasse neer: 2.09,3. LEIDEN TACO DE VRIES ZWEMMEDEWERKER Zwembad 't Wedde vormde het decor voor de A-kring zwem wedstrijd van LZ 1886. Remco Singeling trad voor zijn club met drie gouden medailles bij de jongens onder zestien in het voetlicht. Ook De Zijl/LGB kwam voor een A-kring aan de start. Jorien Kleiwegt evenaarde de prestatie van leeftijdsgenoot Singeling bij de meisjes. Tijdens deze A-kring werden de 50, 100 en 200m door alle deelnemers gezwommen. De meisjes kwamen uit op de vlin derslag, terwijl de jongens de af standen met een vrije slag afleg den. Kleiwegt won met over macht het klassement in haar leeftijdsgroep, onder zestien jaar. De 50m klaarde ze in 31.8, de 100m in 1.09.8 en de 200m in 2.33.8. Robin Sprinkhuizen moest de eerste plaats in het to taalklassement delen. Hij ein digde als eerste op de 50m in 24.7 en als tweede op de 100m (53.3) en de 200m (1.54.9). San- der Rijnsburger finishte als tweede door bij de jongens on der tien eerste te worden op de 50m in 32.4 en als nummer twee te eindigen op de 100m: 1.14.4. Joleen van Essen, meisjes on der veertien, tikte twee maal als derde aan. Op de 100m deed ze dat na 1.18.3, op de 200m na 2.48.7. Bij de meisjes onder tien werd Cleudia Lambrichs tweede op de 50m in 41.6. Diederik Huybers kreeg brons omgehan gen na 1.01.8 op de 100m voor jongens onder veertien. Remco Singeling, jongens on der zestien, won voor LZ 1886 alledrie zijn afstanden. De 50m duurde voor hem 25.3 secon den, de 100m 55.5, terwijl de 200m 2.02.6 in beslag nam. Stephan van Iterson eindigde achter Sipgeling als tweede op de 200m in 2.06.2 en als derde op de 100m in 57.7. Fleur Bak ker zegevierde op de 50, en 200m in respectievelijk 32.6 en 2.37.2. Op de 100m kwam ze met 1.12.4 net te kort. Ingeborg Hoeks kwam met haar 33.4 net te kort voor de winst op de 50m voor meisjes onder veertien. Met 32.7 op de 50m en 1.16.6 op de 100m tekende Brenda Lindhout bij de meisjes onder zestien twee maal voor een der de stek. Zo ook Marlies van Vuuren, die bij de meisjes onder tien 42.9 op de 50 en 1.40.1 op de 100m klokte. Michael van Schaik deed het iets beter bij de jongens onder twaalf. Met 31.3 op de 50m en 1.08.5 op de 100m werd hij twee maal twee de. LEIDEN JUST BLOM Erik Huybens moest de eerste twee wedstrijden in de compe titie van BS Lelden toekijken wegens een schorsing die hij opliep in zijn laatste eredivisie wedstrijd voor Haarlem. Zater dag mocht hij zijn rentree in de Vijf Meihal maken. Hij toonde aan dit jaar de aanjager van de promotiedivisionist te kunnen zijn en was te spreken over zijn terugkeer. ,,lk was er klaar voor. Mijn voorbereidingstijd was per slot van rekening lang genoeg", aldus Huybens. Tegenstander Tonego uit Haaksbergen was duidelijk een maatje te klein voor Leiden. Na elf minuten was de wedstrijd ei genlijk al gespeeld (28-12) en school het enige gevaar voor de thuisploeg in zelfoverschatting. Coach Ton Kallenberg hield zijn ploeg echter scherp. „Tij dens de rust (45-26) heb ik ze gewaarschuwd Tonego niet het idee te geven dat het nog kan sen had. Dat werd goed opge pikt, alleen jammer van de laatste paar minuten", meende Kallenberg. De 16-3 eindsprint die Tonego plaatste om van 75- 45 naar ae 78-61 eindstand te komen zal de gemoederen bij Leiden echter niet echt bezig houden. Belangrijker is de der by tegen MSV die woensdag in Noordwijk op het programma Scores BS Leiden: Huybens 15, Van Weeren 15, Ginjaar 13, Zevenhoven 12. Datzelfde MSV behaalde zijn tweede overwinning in de pro motiedivisie. In Vianen werd Blue Herons door de voorname lijk goed verdedigende Noord- wijkers met 71-64 verslagen. Het verschil had nog veel groter kunnen zijn als er aanvallend beter met de kansen zou zijn omgesprongen. Bij rust was de marge daarom nog gering: 31- 36 in het voordeel van MSV. In de tweede helft werd Blue Herons nog even lastig. De op gebouwde voorsprong van MSV van 37-48 werd verkleind lot 50- 52 in de twaalfde minuut. Sterk spel onder de borden van met name Ronald van Velzen ut punten in de tweede helft) zorg de er echter voor dal het twee minuten later alweer 50-59 was. Hierna kwam MSV niet meer in de problemen. Het kan zich nu gaan richten op BS Leiden. Scores MSV; Dogo 20, Van Velzen 15, B.Driessen 11. Fileleed Lisse blijft ook na de vierde competitieronde samen met Binnenland, dat de reserves van EBBC terugwees, de ranglijst aanvoeren. Het nog puntloos onderaan staande Rotterdam Zuid kon de ploeg van Lawran ce McGray alleen in de beginfa se van het duel in de Enk enig ontzag inboezemen. Toen de ploeg uit de Bollenstreek een maal op drift was geraakt, wa ren de Rotterdammers kansloos en moest de thuisclub met 70 92 een forse nederlaag incasse ren. Lisse, dat op weg naar de Maasstad zaterdag geconfron teerd werd met hel fileleed van de Randstad, arriveerde pas in de Enk, toen het duel al begon nen had moeten zijn. Dankzij de medewerking van de thuis club kon het treffen alsnog met een kwartier vertraging van start gaan. De gebrekkige voorberei ding leek Lisse aanvankelijk parten tc gaan spelen. Pas toen McGray bij 9-2 snel in een time out moest vluchten, keerde de rust en het overleg in de Lisse- gelederen terug. De gasten, die vanaf dat moment de teugels in verdedigend opzicht aantrok ken, herstelden onder aanvoc ring van center Terry van den Akker niet alleen het evenwicht, maar stoomden nog voor de basketverwisseling naar een al getekende voorsprong door. Scores BV Lisse: Van de Akker 22, Verhaar 14, Van der Stoep 16, Kortekaas 14, Balm 10. Niveau De vrouwen van Grasshoppers hadden als enige zorg zaterdag niet af te zakken tot het niveau van de tegenstander. I .and slake Lions is immers eigenlijk veel te zwak voor de Katwijksen. Alleen tweede helft waren echter ma tig. De ruststand van 40-21 'groeide' in die tijd slechts tot 42-25. Daama was het echter over en sluiten voor de bezoek sters uit Landsmeer en liep Grasshoppers soepel naar een 75-29 overwinning. Scores Grasshoppers: Allers 15 (12reb), Kuit 14, Weeda 12, Nieuwenhuys 11. De vrouwen van Lisse hebhen in Bunschoten tegen BC Shooters na het verlies tegen DVZ/Grasshoppers de weg naar de winst weer ingeslagen. Een goedwillend Shooters, dat nog op de eerste winst wacht, was voor de formatie van Dejan Vlasic uiteindelijk geen partij en verloor kansloos met 57-81. Vooruitblikken naar het tweede deel van de competitie doet Lis se nog niet. „We bekijken het van wedstrijd tot wedstrijd en zien wel waar we uitkomen", verklaarde aanvoerdster Anne lies van der Hulst. Scores Lisse: Esther van den Bosch ilt, Joke van de Ileuveï 14, Anneliesvan der Hulst 13. BADMINTONMEDEWERKER Badmintonclub Flair uit Alphen heeft in de eerste klasse van de landelijke competitie voor de eerste maal drie punten aan haar totaal toegevoegd. I iet be zoekende Sportline/Velo 4 werd met liefst 9-2 verslagen. In de derde klasse besliste het Leidse Meren wiek het duel om de kop positie met Schollevaer met 6-2 voorlopig in haar voordeel. De vrees dat Flair het door het wegvallen wegens blessures van eerste dame Maaike van den Berg en kopman Bas van Zeist moeilijk zou krijgen het vorig seizoen veroverde eerste klasserschap te behouden, blijkt ongegrond. De invallers, zoals gisteren Karin Kuipers en Erik Beuker, verkopen hun huid duur. Kuipers bleef ongeslagen. Beuker, die drie klassen lager in het vierde team uitkomt, ver loor zijn enkelspel na drie lange games, maar revancheerde zich in het mannenduhbel met Wouter de Lijster (18-17 derde game). Ronald van der Meer, De Lijs ter en Gees-Jan van Vliet had den na de eerste drie enkelspe len al voor een 3-0 voorsprong gezorgd. Bianca Dijkstra verloor de single, maar liet zich, net als de mannen, in de dubbels niet staan inmiddels vast op de laatste plaats. De keuzepromo tie naar de tweede klasse kan hier nog niet in daden worden omgezet. Arnold Duijm redde bij Bras'Ananas in Waddinx veen voor de Alphenaren de spreekwoordelijke eer. Merenwick heeft in de derde klasse alleen de leiding geno men. De bezoekende medekop loper tot gisteren, Schollevaer, werd door winst in drie van de vier singles snel op achterstand gezet. Rob Burgerjon, Sandra van der Hart en Ilse Spierings tekenden voor de drie punten. Patrick Oosterveld moest, even als het mannendubhel felicite- winning van Lisse op de i combinatie MCC '94 uit Den I laag „niet zo eenvoudig als het lijkt'Het tweede team van de Lissenaren doet het na de 5-3 winst in de regionale derby te gen Apollo uil Roelofarends veen eveneens uitstekend. Paul van der Hulst boog voor Rolf Driessen, maar Bert de Geus herstelde tegen Michiel Zwaan het evenwicht. Annete Dekker Koop trof in Carol van Oyen een opponente met een off-day. Thea Turk bracht voor de ploeg uit de Veen de gelijke stand weer op het scorebord. Van Oyen pakte met Driessen nog een mixedpunt voor Apollo. In de streekderby tussen Ba- cluvo en The Prinler/Veglo heerste de thuisploeg bij de vrouwen. Bianca de Groot en Cynthia van der Slot zorgden voor de drie Voorhoutse pun ten. De Ix'idenaars scoorden in alle vijf partijen, waarin man nen voorkomen. RandyThepass en Stefan van Zwieten bleven derhalve zonder verlies. Wassenaar in de derde klasse tegen DKC 5 en Shuttlcwoude in de vierde klasse tegen het met twee invallers uitkomend I-eyton 3 haalden miximaal uit. Flair 3 won tegen het onderaan staande Eridos 2 vijf partijen in twee games. Genoeg voor de 5- 3 eindoverwinning. Petra Knoester scoorde 100 De twee derby's in de vierde klasse eindigden beide malen met een 5-3 zege voor de uit spelende ploegen. De BC Ixi- den pakte de cruciale partij van invaller Jan Zandstra tegen Dick Sijmonsma van Merenwiek 2, terwijl het mannendubhel met 17-16 in de derde game ook winst opleverde. Jeanette Peer deman bleef bij de Ix-idse reser ves zonder verlies. Erik Beuker, Mare Blom en invaller Anita Verstraete zetten Flair 4 op een 3-1 voorsprong. Wassenaar 2 kon alleen in de mixen wat te rug doen. Ruud Bakker, Arno van der Heiden en Marian Voortman van Apoilo 2 volgden tegen KO Flyers het voorbeeld van Flair. LEIDEN RON HOOGENDAM" Terwijl eredivisionist Pecos Oegstgeest een vrije dag had, boekten de overige potentie- Ie top-vier kandidaten regelmatige over winningen. De vrouwen van het Katwijkse Rijnsoe ver, strijdend voor handhaving in de erek lasse, legden met de keurige 6-4 winst in en tegen Hoonhorst een goede basis voor de return in de degradatiepoule. De mannen van Avanti boekten in de eerste divisie groep 1 weliswaar hun eerste overwinning (6-4), maar de winstmarge van twee punten die de Hazerwoudse club boekte tegen staartclub DOV in Heerhugo- waard was geenszins aansprekend. Edwin Vente bleef ongeslagen. Vincent de Beer voegde daar twee zeges aan toe. Het Leid se Scylla, acterend in de eerste divisie groep 2, moest ook bij Red Stars buigen zij het nu met beperkte cijfers (6-4). Met een tweemaal winnende Paul Kanbier, eenmaal zegevierende Lars Wittebrood en een winstpot van invaller Gerko Kanbier heeft de zekere Leidse degradatiekandi daat het moreel weer wat opgeschroefd. De in de tweede divisie opererende mannen van Rijnsoever deelden in Fries land bij FTTC keurig de punten: 5-5. De mannen van De Treffers konden het thuis niet bolwerken tegen Victoria: 7-3 verlies. Bij de Veense ploeg was Rico van Veen tweemaal succesvol, Robert Thijssen een maal. Aan de zegereeks van vierdedivisio- nist Docos lijkt geen einde te komen. Nu was het Leidse trio in en tegen Papend- recht met 7-3 te sterk. Vrouwen i Rijnsoever zetten het cru ciale duel in Hoonhorst tegen de gelijkna mige club om in een deftige 6-4 winst. Die is overigens broodnodig want de ploeg van Hans Bonsen weet als geen andere dat bei de ploegen in de degradatiepoule terecht zullen komen. Daar treft de Katwijkse ploeg ook het uiterst zwakke Irene en het veel sterkere Shot Wageningen. Maroesja Bonsen had last van een stroef begin. Het zelfvertrouwen kwam naarmate de wed strijd vorderde zienderogen terug, getuige zeges op Broekhart en Tanck. Ook bij de sterk begonnen Cora Bonsen en Mariska de Haas, die beiden eveneens tweemaal aan het langste eind trokken. Het Katwijk se dubbel (De Haas en Cora Bonsen) ging met 21-19 in de derde game verloren. Een divisie lager wonnen de vrouwen van Docos de lastige wedstrijd tegen Shot 2 knap met 6-4. Manon Nijssen en Mirjam Bik deden met twee zeges niet voor elkaar onder. Karin Bunnig volgde wat magertjes met een winstpotje.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21