A 'Bronsgeest niet isoleren' WERKVOORBEREIDER Contactmedewerker ienst 'Bouw woningen op het zwembad' Brandveiligheid opnieuw bekeken Regio Katwijkse kotter naar Uruguay 'Parkeertarieven voor dagjesmensen omhoog' ZATERDAG 8 OKTOBER 1994 \U\m ■•■•V'. T katwijk/umuiden. De kotter van de Katwijkse ge broeders Hoek, de Pieter Agatha, is verkocht aan Urugu ay. Nieuwe eigenaar van de KW 87 is de Uruguese firma Dada- mar. Met de Pieter Agatha erbij bestaat de vloot van Dadamar uit drie schepen. De kotter ver trekt dezer dagen uit IJmuiden. Aan boord zijn ook Piet en Dirk Hoek. Zij reizen mee tot Frankrijk. De rest van het gezel schap gaat daarna verder het Noordspaanse kustplaatsje Avalez. Daarvandaan gaat de reis naar Las Palmas. De KW 87 wordt op de Spaanse eilanden groep verder uitgerust voor de definitieve oversteek naar Zuid- Amerika. Die reis duurt onge veer 25 dagen, vertelt Spanjaard G. Alonso die voor Dadamar de afgelopen drie maanden op zoek is geweest naar een ge schikte kotter. Uiteindelijk is de Spaanse scheepsagent in IJmui den beland. De Pieter Agatha lag al enige tijd in de IJmuiden- se Vissershaven te wachten op potentiële kopers. De kotter was tot voor kort ei gendom van de gebroeders Hoek. Vanwege de tegenvallen de vangsten en de lage prijzen zijn de Katwijkers een half jaar geleden met vissen gestopt. De gebroeders maakten gebruik van de saneringsregeling voor rondvisvissers. De KW 87 wordt beurtelings ingezet voor de kust van Brazilië en het Afrikaanse Equatoriaal Guinee. „Dat hangt af van het weer. Als het regent in de Afrikaanse wateren, gaat het schip naar Brazilië. En als het slecht weer is bij de Zuidamerikaanse kust, vertrekt de kotter weer naar Afrika", ver telt Alonso. De Pieter Agatha gaat in de Braziliaanse en Afrikaanse wa teren op zoek naar platvis en garnalen. Daarnaast heeft de kotter een andere functie: een verzamelpunt voor kleine vis sersbootjes. De bemanningen van kleinere scheepjes gaan r I'J - i.i it i i 3 f hf. 1 v it 'r 6' fc'ik CDA-Noordwijk wil verdiepte Gooweg Het verdiept aanleggen van een gedeelte van de Noord- wijkse Gooweg. Dat is een goede mogelijkheid om te zor gen dat de toekomstige woonwijk Bronsgeest niet volko men geïsoleerd van de rest van Noordwijk komt te liggen. Het CDA pleit in zijn algemene beschouwingen voor een onderzoek naar een verdiepte rijbaan. De Gooweg snijdt Bronsgeest noordwuk. af van de dorpskern en de na bijgelegen wijk Boerenburg. Omleggen van deze weg is ech ter niet mogelijk. Het CDA wil daarom bekijken of het moge lijk is stukken van deze weg ver diept aan te leggen. Op die ma nier kunnen in ieder geval veili ge, gelijkvloerse, wandel- en fietsverbindingen met de rest van het dorp worden gemaakt. Ook kunnen mogelijke routes voor het autoverkeer worden gemaakt. De toekomstige wijk Bronsgeest ligt aan de overzijde van de Gooweg, aan beide zijden van de Van Berckelweg. Om te zor gen dat deze weg de nieuwe woonwijk niet doorsnijdt, wordt gestreefd naar verlegging van deze route. Het CDA wijst erop alleen de Van Berckel weg een probleem voor de wijk »4^L De gebroeders Hoek schikken nog een keer de netten van hun kotter. Binnenkort gaan de Katwijkers met de Pieter Agatha mee naar Frankrijk. De laatste keer. De KW 87 gaat daarna verder naar Zuid-Amerika. De ge broeders Hoek hebben gebruik gemaakt van de saneringsregeling voor rondvisvissers. FOTO UNITED PHOTOS DE BOER hun lading lossen bij de Pieter zee kan blijven. Volgens Alonso knapbeurt. Ook de naam blijft Agatha, zodat men continu op ondergaat de KW 87 geen op- hetzelfde. noordwuk connv smits De dagrecreant moet in Noordwijk veel meer parkeer- geld gaan betalen. De bijdrage die de dagjesmensen nu leve ren aan de opbrengst parkeer- gelden is belachelijk laag, ter wijl de Noordwijkers zelf een te hoog bedrag betalen voor het parkeren. Voortaan zou al leen in de zomermaanden aan betaald parkeren moeten wor den gedaan. Dat zegt Verenigd Noord wijk in zijn algemene be schouwingen op de begroting i de gemeente. De WD zit op dezelfde lijn waar het ver hoging van de parkeertarieven geldt. Deze partij stelt voor de 'even te verhogen en deze extra opbrengst te bestemmen behoeve van het toeris tisch beleid. Volgens het CDA moet het parkeerbeleid zodanig zijn dat er geen overlast in woonwij ken ontstaat, waardoor er weer geld nodig is om die op te heffen door bijvoorbeeld herinrichten van straten. „Het woongenot van de burgers mag niet worden aangetast." Het CDA wil dat de gemeente onderzoekt of er een parkeer- kaart moet komen voor Noordwijkers. Ook Noordwijks Belang wil de eigen bewoners tegemoet komen. Deze partij stelt voor om in wijken waar daaraan behoefte bestaat, bijvoorbeeld de Prinsessenbuurt, de bewo ners een eigen parkeerplaats te garanderen tegen kostprijs. Deze plaatsen zouden door middel van opklapbare hekjes afgesloten kunnen worden. C riminaliteit Ook de PvdA pleit voor goede fiets- en wandelverbindingen tussen het toekomstige Brons geest en de rest van Noordwijk. De sociaaldemocraten willen ook kijken naar mogelijkheden om de Van Berckelweg op de huidige plek te laten liggen. Daarmee wil de PvdA geld be sparen. Voorwaarde is wel dat de wijk verkeersveilig blijft. Noordwijks Belang (NB) breekt ook een lans voor een veilige wijk maar denkt daarbij vooral aan het voorkomen van crimi naliteit. Groen Links wil aandacht voor eigentijds- en milieuvrien delijk bouwen. D66: Theater op plek Duna Deli noordwuk Een theater op de plek van de voormalige bar-dancing Duna Deli aan het Pické plein. Dat idee oppert D66 in zijn algemene beschouwin gen. De democraten zijn niet gelukkig met de bouw van de hotel appartementen aan het Picképlein. „Een doorn in het oog", noemen zij het ge plande Atrium Hotel. Een service-flat, appartementen of een theater zijn wat de de mocraten betreft mogelijkhe den voor hel terrein. Verenigd Noordwijk: NOORDWUK CONNV SMITS Wooneenheden of zelfs een to taal sociaal-cultureel centrum bovenop het Bollenbad. Dat voorstel doet Verenigd Noord wijk in zijn algemene beschou wingen. Door een dergelijke uit breiding van het gebouw van het Bollenbad zouden de grote tekorten van het zwembad om laag kunnen worden gebracht. „Vergroting van het gebouw is gemakkelijker te verwezenlij ken dan bijvoorbeeld bebou wing van de buitenvelden van het bad," aldus fractievoorzitter K. Smit in een toelichting op de beschouwingen. „Voor dat stemmingsplannen worden ver anderd. We hebben nog niet uitgezocht of bouwen óp het bad bouwtechnisch mogelijk is. Maar zo'n onderzoek vinden we wel wenselijk." Zoals in veel andere gemeen ten heeft het voortbestaan van het Bollenbad ter discussie ge staan vanwege het grote exploi tatietekort. Volgens de nieuwe begroting voor 1995 willen de collegepartijen het Bollenbad nu wel behouden, misschien in wat afgeslankte vorm. D66 vraagt zich in zijn beschouwin gen op de begroting af wat de jaarcijfers van het bad zijn na de mooie zomer van het afgelo pen jaar. Dok wil deze partij we ten hoe lang het zwembad nog kan rekenen op ontheffingen met betrekking tot de Wet hygi ene en veiligheid zwemgelegen heden. Bedrijven Grote Polder geschrokken zoeterwoude marco v De dag na de brand op het in dustrieterrein Grote Polder in Zoeterwoude-Rijndijk. Dikke rode waterslangen omringen het getroffen pand. Een brand weerman blust de kritieke plek ken na. Rook stijgt op uit de nog smeulende massa. De metalen wanden van het gebouw staan er zwartgeblakerd en verbogen bij. Geen raam zit meer in de sponing. De groothandel in ge reedschappen en het distribu tiecentrum van compact discs zijn volkomen in de as gelegd. Een poster met de aankondi ging van het nieuwe album van Pavarotti is bedolven onder puin en glassplinters. Een- stel lijmtangen ligt met verkoolde handvaten doelloos op een sta peltje. Met het opruimen is nog niet begonnen. Een brandweer man vertelt: „Het hele gebouw is in elkaar gezakt. In de ruimte daaronder smeult het nog steeds. Het is moeilijk om daar te blussen. Eerst maar eens alles blussen en dan opruimen." De brand begon donderdag middag rond half vier. Een oog getuige, die nu nog staat te kij ken, spreekt er schande van dat de brandweer een tekort aan water had. „Hebben ze hier op het terrein geen putten of zo." Volgens hem scheelde het een haartje of er was van het bedrijf waar hij werkt niets overgeble ven. „Het is dat de wind draai de, anders lag ons gebouw ook in puin." Het naast de verwoeste pan den gelegen distributiecentrum van Gall Gall had ook geluk. Bedrijfsleider A. de Winter en zijn medewerkers kunnen weer opgelucht adem halen. In de bedrijfshal zijn aan de muur wel schroeiplekken in het isolatie materiaal te zien. Nog steeds hangt er een penetrante rook lucht. De Winter: „We zijn door het oog van de naald gekropen. Het was gisteren heel span nend." De Winter dacht eerst dat zijn eigen gebouw in de brand stond. „Ik zag grote rookwolken en heb meteen de brandweer gebeld. Met mijn mensen heb ben we al het rollend materiaal in veiligheid gebracht. Toen de brandweer ter plaatse was, gaf ze opdracht het pand te verla ten. Er dreigde explosiegevaar. We hebben alles volgens het draaiboek gedaan. Om onge veer zes uur 's avonds viel de muur van het brandende ge bouw naar binnen en was voor ons het gevaar geweken." Ondanks de trage start van het blussen, wil De Winkel niets horen van een slecht functione rende brandweer. „Ze kwamen met één wagen. Ik heb toen ge beld dat het serieus was en dat ze met meer materieel moesten komen. Dat deden ze ook. De brandweer had alleen wat ning. Dat is hier nogal moeilijk." De Winkel is niet op de hoogte van eventuele plannen van de ondernemingen in de Grote Polder om gezamelijk aan bete re voorzieningen te werken. „Maar er komt vast en zeker een nieuw draaiboek. We zijn behoorlijk geschrokken Burgemeester J. Houdijk van de gemeente Zoeterwoude kondigt ook een nader gesprek aan over de brandveiligheid op het indu strieterrein Grote Polder. „Veel bedrijven die hier zitten zijn toch erg geschrokken. Daarom zullen we in de komende weken met elkaar om tafel gaan zitten om te kijken of we nadere maatregelen kunnen nemen." AKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATU Ouwehand Bouw Katwijk b.v. is een onderdeel van de Ouwehand Bouw Groep met vestigingen in Katwijk, Rotterdam en Gorinchem. In Katwijk zijn zo'n 100 medewerkers actief in de woning- en utiliteitsbouw binnen de regio Noord- en Zuid-Holland. Ouwehand heeft reeds meer dan 50 jaar ervaring op het gebied van bouw en het streven naar kwaliteit. Voor onze vestiging te Katwijk zoeken wij een enthousiaste Voor deze functie dient u zelfstandig te kunnen werken. Tevens beschikt u over de flexibiliteit die onze organisatie kenmerkt. Onder leiding van een projectleider werkt u in een team van werkvoorbereiders aan de voorbereiding van één of meerdere bouwprojecten. Een vooropleiding MTS/HTS is daarbij een vereiste. Als u over enige ervaring beschikt en bereid bent om binnen een enthousiast team van medewerkers de handen uit de mouwen te steken, dan verzoeken we u snel te reageren met een vlotte sollicitatiebrief, .voorzien van CV, gericht aan onderstaand adres. OUWEHAND BOUW KATWIJK BV Heerenweg 13, Postbus 3050, 2220 CB Katwijk, Telefoon 01718 - 2 02 74. Telefax 01718-29741 Spanbeton bouwt nieuwe betonnienger de oude machine die 25 jaar dienst heeft gedaan. De nieuwe menger is een paar meter hoger dan de oude en komt uit boven de maximale hoogte die op het industriegebied aan de Hoge Spanbeton in Koudekerk bouwt een nieuwe betonmenginstalla- tie. De installatie wordt 29 mi ter hoog en kost 3,5 miljoen gul den. De betonmenger vervangt waard is tocge BURGERLIJKE STAND Micha Joshua, zv. G.J. Kloense Duijn Pieter, zv. N A. Kuijt en Duijn Johanna Geertie. dv. M. Messe n Michie ■r Does nG Kloos J Remmelzwaal en J.H. van d Anne Rose Maria. dv. W. Sipe der Plas Leuntje Manjtje. dv. J. van Rijn en F A. Vroegmdeweij Tessa, dv A. van Beelen en M.J. Gieten. Overleden Arendje Hoek Snijders, oud 8/ jaar Leendert de Mol, oud 83 jaar Maarten Knetsch. oud 86 jaar Hendrik Vooijs, oud 85 jaar Albert van Beelen, oud 68 jaar Leendert Sterk, oud 76 laar Lena Glasbergen Sip. oud 58 jaar Jacoba Ros, oud 76 jaar Arendje Me ijvogel-Pronk, oud 80 jaar Pietje van Dui|n van Rijn, oud 85 jaar Martina Schuitemaker en M.H Hoek«C. Korbee en M E. van Weeren D. van Rijn en J H. van Leeuwen M van Delft en E Oudshoorn A C. van der Plas en C. de Jong. SASSENHEIM Geboren Jacco G„ zv. G. van der Luit en A.M. van der Meer Kelly E., dv L.M. Postma en M.E M van Steijn §enay. dv 0. Keserci en D. Keserci Ri cardo, zv. R.C.N. Esser en M de Romph Thomas, /v P L C. Tilmaen M Broer Nienke N.M., dv. A A M. Heirman en I.M. Tervoort. Gehuwd E. van den Bogaard en A J M Uw taken In deze functie gaat u deel uitmaken van de interne organisatie van de kwe- kerscontactdienst. Deze dienst onderhoudt de contacten tussen het veilingbe drijf en de individuele telers, de klanten van de velling. Voor een goede dienstverlening is goed contact met de leden noodzakelijk. Als binnendienst medewerker bent u het vaste aanspreekpunt voor kwekers. Uw voornaamste taak bestaat uit het doorspelen van de bij u aangemelde vragen/klachten en/of problemen naar andere afdelingen, waarbij u op een snelle (en correcte) afwikkeling toeziet. Ook draagt u zorg voor de administratieve ondersteuning van de buitendienstmedewerkers. Daarnaast verzorgt u de inschrijving van nieuwe leden en onderhoudt u een klanten-infomatiesysteem, 3 u stuurinformatie verstrekt aan de buitendienstmedewerkers. bloemen veiling flora Wij vragen Naast een MBO-niveau en duidelijk administratieve kwaliteiten, achten wij kennis van en enige jaren relevante werkervaring in de sierteeltsector noodzakelijk. Tevens dient u te beschikken over uitstekende communicatieve vaardigheden, een flexibele werkinstelling en een dienstverlenend karakter. Uw leeftijd ligt tussen de 25 en 35 jaar Aanvullende informatie Wilt u nog meer informatie, neem dan contact op met dhr T Langerak, hoofd van de afdeling contactdienst. tel. 01718- 55210 Uw sollicitatie Denkt u de persoon te zijn die wij zoeken? Dan zien wij met belangstelling uit naar uw sollicitatie. Stuur uw schriftelijke reactie binnen 14 dagen naar Coöperatieve Bloemenveilingvereniging "Flora" B A. t a v de afd personeelszaken, dhr. E.J. Zwiep Postbus 10 2230 AA Rijnsburg Wij verzoeken u in de linker bovenhoek van de enveloppe te melden Sollicitatie contactmedewerker binnendienst laan van verhof 3 2231 BZ rijnsburg tel 01718-55911

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 13