Duin Bollenstreek carpet-land Brand Noordwijk aangestoken Zondag 9 oktober zijn wij geopend van 10.00 tot 17.00 uur in Leiden. Klinkers in Gouverneurlaan moeten autoverkeer afremmen Noordwijk brengt 'enge plekken' in kaart Hangplek Noordwijkerhout moet in wijk Zeeburg komen Politie positief over paaltjes in Hoofdstraat Sassenheim ZATERDAG 8 OKTOBER 1994 11 Bronsgeest yt q Om de nieuwe wijk I J Bronsgeest niet te isoleren van de rest van Noordwijk moet de Cooweg verdiept worden aangelegd, vindt het CDA -CHEF ROZA VAN DER VEER, C ZOETERWOUDSEWEG 9. TELEFOON: 071 - 32 23 00. sassenheim brenda filippo De gemeente Sassenheim wil de maximumsnelheid op de J.P. Gouverneurlaan terugbrengen tot veertig kilometer per uur. Dit is een onderdeel van een grondige opknapbeurt waarbij het asfalt van de laan wordt ver vangen door klinkers. Daarbij verandert de wegindeling niet en kunnen ook de bomen blij ven staan. De laan is dringend aan vernieuwing toe. Op het ge scheurde wegdek blijven tijdens en na een regenbui altijd grote plassen in de wegas staan. Voor de werkzaamheden is een half mil joen gulden gereser veerd. Nu de weg toch een an der jasje krijgt, wil de gemeente ook een aantal andere maatre gelen nemen. Zo komt er een verhoogd kruisingsvlak op het kruispunt van de J.P. Gouver neurlaan met de St. Antonius- laan. Tot aan de Menncweg wordt de stoep doorgetrokken. Tenslotte komt er bij de aan sluiting met de Parklaan een verhoogd zebrapad. Officieel draagt de J.P. Gou verneurlaan het stempel 'door gaande weg'. Op zulke wegen is het onder meer niet toegestaan om verhogingen in het straat werk aan te brengen. Maar het college vraagt zich af of de func tie doorgaande weg nog wel op gaat nu er op de Charbonlaan eenrichtingsverkeer is ingesteld. Daarom willen burgemeester en wethouders de maximumsnel heid verlagen. Omdat het college het Sas- senheimse centrum wil op knappen en herinrichten, stel len B en W voor om het gedeel te van de J.P. Gouverneurlaan tussen de Keerweerlaan en de I loofdslraat niet mee te nemen in de werkzaamheden. Ambtenaren zijn het nog niet helemaal eens over de plaats van de verhoogde voetgangers oversteekplaats, liet afslaand verkeer staat namelijk direct voor het zebrapad. Maar op datzelfde moment moeten be stuurders ook een oogje houden op de fietsers die de I.P. Gou verneurlaan kruisen. De ambte lijke werkgroep verkeer stel daarom ook voor om het zebfa pad verderop te leggen tegen over de ingang van de openbare basisschool I let Bolwerk. PAST UW PENSIOEN NOG WEL BIJ UW TOEKOMST? KEUKEN iVl\ BADKAMERS nn KASTEN BEDDEN Een royale showroom Ah waarin o.a. 80 luxe keukens (9 I 30 badkamers W v0,|en een ruime keus: buro's T bedden kasten tafels/ stoelen l/w bezoek meer dan waardl KOETSIERSWEG 7, SASSENHEIM TEL 02522-30481 FAX 02522-30563 Rijnsburgse mavo mag techniek- lokaal niet bouwen runsburg De Rijnsburgse Visser 't Hooft kan geen technieklokaal bou wen aan het pand aan het Noordeinde. I let ministerie van onderwijs stelt hiervoor geen geld beschikbaar. Voor direc teur L. Alberts komt het besluit als 'een verrassing'. „Officeel hebben we nog geen bericht ge kregen, maar wc konden het Ie zen in een blad van het ministe rie", aldus Alberts. In de school is geen plaats voor een apart technieklokaal. Daarom huurt in de tuinbouw- en handels school aan de Spinozalaan. Al berts legt uit dat middelbare scholen tegenwoordig verplicht zijn om gedurende één school jaar lessen techniek te geven. Volgens Alberts is nog niet dui delijk wat er nu gaat gebeuren. „We kunnen natuurlijk in hoger beroep gaan. En we moeten ui- teraard praten met het groen- college over de huur van' de was er sprake van een tijdelijke maatregel." GESPREKSGROEP Praten over onderwerpen die de deel nemers zelf belangrijk vinden. Dat is de doelstelling van de ge spreksgrocp voor ouderen in Sassenheim. De gespreksgroep komt een maal in de drie weken bijeen in de de Kastanjehof aan de St. Antoniuslaan 24a. Be langstellenden kunnen zich tus sen 9.00 en 12.30 uur aanmel den bij de Stichting Welzijn Ou deren: 02522-31805. Als paddestoelen schieten ze de grond uit deze herfst: de wanstaltige bouwsels bedoeld om de jeugd, die al generaties lang op bromfietsen pleegt rond te hangen bij met name snackbars, hun plaats te wijzen en ze daar te houden. Hangplekken, worden ze genoemd. De plannen ervoor zijn in diverse Duin- en Bollenstreekgemeenten al voorhanden, in Noordwijkerhout en Voorhout zelfs al in een vergevorderd stadium. Nu kennen we die 'hangplekken' al een beetje van uit de stad. Een oerlelijke maar ijzersterke betonnen constructie want de jeugdige schatjes gaan nu meestal niet zo zorgvuldig met de spulletjes om. En omdat niemand een dergelijke door lawaaiige en pukkelige pubers bevolkte creatie voor de deur wil hebben, moeten ze op veilige afstand van de huizen staan. Waarmee dan tegelijk een volgend probleem is geschapen want daardoor kan niemand die gasten in de gaten houden. En dan weet je zeker- dat de jeugd afglijdt in een poel des verderfs. Maar zo'n spookbeeld willen ze in Noordwijkerhout natuurlijk niet hebben. Daarom hebben ze een lijstje met eisen opgesteld waaraan die hangplek moet voldoen. Zo moet een hangplek beschutting biedenHalf open zijn, als een fietsenstallingEr moet een tafel staanen de jeugd moet zelf het een en ander regelen En dat klinkt natuurlijk al heel wat vriendelijker dan een betonnen afdak. Alleen, de omschrijving riep bij ons zulke déja vu-gevoelens op. Waar kenden we zo'n constructie nu toch van? Het duurde even, maar toen hadden we het. Bij de Oranjefeesten in Sassenheim hebben ze namelijk al jaren een hangplek die aan alle eisen voldoet. Toevallig had Videocursus door bundeling krachten lisse Door een gebrek aan goede leerkrachten hebben de Cul turele Raad van Hillegom, de School voor Volwassenen in Lisse en de Amateur Filmclub voor de Bollenstreek Amfi '66 de han den ineen geslagen. De cursus is vooral bedoeld om de ingewik kelde technieken van het filmen eigen te maken. Met ingang van 25 oktober wordt om de twee weken een les gegeven in De Klei ne Engel. Deelname kost 100 gulden. Belangstellenden kunnen zich op de volgende telefoonnummers aanmelden: 02520-19065, 02521-19518 en 02521-13495. Kunstwerk voor Het Vierkant lisse Aan 33 kunstenaars uit heel Nederland is gevraagd hun idee op te sturen voor een kunstwerk op Het Vierkant in Lisse. De gemeente heeft een bedrag van een ton beschikbaar om het historische plein in het centrum van het dorp te voorzien van een beeld of iets dergelijks. Inmiddels hebben 22 van de aange schreven kunstenaars documentatie ingeleverd waaruit straks een keus moet worden gemaakt. De gemeente heeft vier geïnte resseerde inwoners van Lisse gevraagd plaats te nemen in de commissie die besluit over het te kiezen kunstwerk. noordwuk peter van der hulst Bij vijfhonderd huishoudens in Noordwijk ploft binnenkort een enquêteformulier van de ge meente op de mat. Een speciale werkgroep wil via de vragenlijs ten achterhalen welke plekken in de kustplaats als onveilig worden beschouwd. De Noord- wijkers moeten aangeven waar om ze zich op een bepaalde plaats onveilig voelen. Naast de enquête zal de werk groep ook statistieken van de politie onderzoeken. Geweld- en zedendelicten die regelmatig op een plek plaatsvinden kun nen duidelijk maken dat er iets mankeert aan de inrichting van plein of straat. Na deze onder zoeken wordt een overzicht ge maakt van de meest onveilige plaatsen. Die worden dan door de werkgroep bezocht en ver volgens zullen aanbevelingen worden gedaan om de situatie te verbeteren. Noordwijkers die geen en quêteformulier krijgen toege zonden maar toch hun mening willen geven kunnen een brief sturen aan de werkgroep onvei lig plaatsen. In die brief (ter at tentievan F. Kromhout, Postbus 298 2200 AG NoordWijk) moe ten zij aangeven welke plekken zij als onveilig beschouwen en De politie oordeelt positief over de paaltjes met kettingen die Sassenheim heeft geplaatst ter hoogte van mode- en sportzaak Meiman aan de Hoofdstraat. De gemeente heeft de paaltjes neergezet om het gedeelte bij de Hema als voetgangersgebied te kunnen inrichten. De obsta kels zijn begin dit jaar geplaatst op voorwaarde dat de maatregel zou worden geëvalueerd. Uit controles van de politie De brand in de schuur ach ter de Kerkstraat in Noord wijk is waarschijnlijk aan gestoken. De politie heeft bij haar onderzoek gisteren namelijk geen technische oorzaak, zoals kortsluiting, kunnen vinden. Bij de brand ging een schuur ver loren waarin hooi van een Noordwijkse veehouder was opgeslagen. blijkt nu dat veel fietsers die zijn afgestapt ook met het rijwiel aan de hand blijven lopen. Het betreft dan vooral oudere men sen. longeren gaan meestal weer fietsend verder. Hoewel de maatregel niet volledig functio neert, vindt de politie dat er toch een positief effect van uit gaat. Het college stelt dan ook voor om de paaltjes te laten staan totdat het winkelgebied volledig opnieuw wordt ingericht. De brandweer had donderdag avond slechts een half uurtje nodig om het vuur te doven. Daarna duurde het echter nog tot half een 's nachts voor al het hooi uit de stal was gehaald en afgeblust. Ondercommandant van de brandweer D. Schone- veld: „Het uithalen van het hooi was noodzakelijk omdat de vlammen anders weer waren Bij de brand werden donder dagavond de negen bewoners van de naburige appartementen aan de Kerkstraat 59 tot en met 69 geëvacueerd omdat bij de brand asbest was vrijgekomen. Zij brachten de nacht noodge dwongen door bij familie in Noordwijk. Andere bewoners van de Kerkstraat konden ge woon in hun huizen blijven. Volgens Schoneveld was de evacuatie 'vooT alle zekerheid, omdat de mensen uit die zes appartementen het dichtst óp de brand woonden.' Reden voor paniek was er volgens de brand- Hangplekken voor jongeren worden ook in de Bollenstreek de grote mode. ren eentje tijdens de najaarsfeesten. onze fotograaf daar twee weken geleden zelfs nog een foto van gemaakt waar Noordwijkerhout natuurlijk de nodige inspiratie vandaan heeft gehaald. Wij zeuren daar niet over. Integendeel, misschien is het ook een tip voor de andere In Sassenheim hebben ze er al ja- ARCHIEFFOTO DICK HOGEWONING gemeenten. Gegarandeerd immers dat je van jongeren die daar gebruik van maken geeri enkele last meer ondervindt. Schoorstenen „Dag, met wethouder Dick Sta pel. Zeg, bent u een van de mensen die heeft meegewerkt aan dat rapport over de luliana- straat?" „In...?" „Lisse." „Oh ja, die ouwe troep. En, gaan die 18 huisjes tegen de vlakte?" „Daar wil ik het dus even over hebben. De bewoners hebben nogal wat klachten." „Niks van aantrekken. Bewo ners klagen altijd als ze horen dat hun huisjes rijp zijn voor de sloop. Gewoon laten uitrazen en daarna de bulldozer er door heen." „Maar volgens hen klopt uw rapport niet." ,,U bedoelt het ongeloofiijk goed doortimmerde stukje ad vieswerk dat wij u tegen een ui terst schappelijke prijs hebben bezorgd?" „Dat ja. Volgens de bewoners hebt u dakkapellen afgekeurd die er net twee jaar geleden zijn ingezet, wilt u daken laten slo pen die bijna compleet zijn ver nieuwd en heeft u schoorstenen goedgekeurd bij huizen die he lemaal geen schoorsteen heb ben. Om maar een paar dingen te noemen. Hoe leg ik die mén sen dat uit?" „Onzin. Wacht, ik zal het dos sier er eens bijpakken. De Juli- anastraat... Nou, ik begrijp niet wat die mensen zeuren. Ik heb hier een paar foto's voor me en ik tel op elk huis een schoor steen. En verder alleen maar rotte dakkapellen... goh, wat zien die dingen eruit... en half- ingezakte daken. Vooral dat huis naast slagerij Venema. De gaten zitten erin." „Slagerij Venema?" „Ja, 's kijken... nummer 51." „Er zit helemaal geen slagerij Venema in de Julianastraat." „Natuurlijk wel, want... hé, dat zie ik nou pas. Dit mapje hoort toch bij het rapport over... Oh, nóu snap ik waarom die bewo ners daar zo tevreden waren. Ik vond het al zo raar. Grappig hé, wethouder. Wethouder? Hallo, wethouder?" noordwijkerhout conny smits Een hangplek in tie wijk Zee burg in Noordwijkerhout is ui terst gewenst. Daartoe zou een bestaand basketbalveldje ver plaatst moeten worden naar de Groenewege waar jongeren el kaar kunnen ontmoeten. Een soort van overkapte, halfopen fietsenstalling moet de jongeren enige beschutting bieden tij dens het 'hangen'. Een dergelijke hangplaats zou volgend voorjaar gerealiseerd moeten worden in een stukje van het park Zeeburg.»Het is een van de ideeën die zijn ont staan binnen de projectgroep anti-vandalisme in Noordwij kerhout. In opdracht van burge meester en wethouders wordt op het moment gepolst hoe de jongeren zelf én buurtbewoners tegenover de hangplek staan en welke wensen ze nog hebben. Wat de gemeente betreft moet het bouwsel op de plek in elk geval een open karakter krij gen om voldoende overzicht te houden. Vanaf de rijbaan moet makkelijk te zien zijn wat er op de hangplek gebeurt. Wel moet de stalling beschutting geven tegen kou en regen en moeten er tafels zijn. verder moet de jeugd zelf het een en ander re gelen. Binnen de projectgroep anti- vandalisme wordt geprobeerd problemen met jongeren in Noordwijkerhout op te lossen. Coördinator A.J. Witkamp: „De afgelopen zomer hebben we het weerman echter allerminst, ze ker niet omdat de asbestplaten nat waren geworden bij het blussen: „Ikzelf had me hier voor als bewoner niet eens uit mijn bed laten sturen." Gisteren is het bedrijf Van der Putten uit Noordwijk bezig ge weest met het opruimen van de troep die bij de brand was ont staan. Een' gespecialiseerd be drijf zou zich ook bezig houden met het schoonzuigen van de betrokken appartementen aan de Kerkstraat, 's Avonds konden de bewoners vervolgens terug keren in hun woning. park Zeeburg al afgesloten voor fietsers en bromfietsers omdat jonge kinderen daar werden las tiggcvallen door oudere jeugd op brommers. Door het plaat sen van palen met kettingen daartussen is aan die overlast nu een eind gekomen." Witkamp voegt daar echter onmiddellijk aan toe dat de pro blemen zich alleen verplaatst hebben. „De jongeren komen nu samen op andere plekken in de wijk, gewoon bij woonhui zen. Ze zoeken toch een beetje beschutting en een plek waar ze kunnen zitten. Omdat ze nu steeds van hot naar her worden gestuurd, zou het een goede xaak als er een permanente hangplaats komt. Ik hoop dan ook dat de gemeenteraad nog dit jaar een besluit hierover Een ander probleem dat de projectgroep wil aanpakken is de graffiti die met name de via ducten van de Provincialewcg ontsiert. Witkamp: „We zijn op het moment in de slag met de provincie omdat we vinden dat zij de kosten moet dragen. Ver der onderzoeken we de moge lijkhcid van schoonmaakbeur ten in de wijken door de bewo nerszelf."

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 11