Schrijvende Lezers/Info Boeren eruit donderen Ook krant heeft de wijsheid niet in pacht Volwaardige bibliotheek Van Damme WOENSDAG 5 OKTOBER 1994 NBRANDENBURG. 0 OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD Vorige week had ik een lezer aan de telefoon die met het pro bleem zat 'dat sommige vragen steeds maar weer terugkeren zonder dat er duidelijke ant woorden op komen'. Hij somde een heel lijstje op: wel of niet gratis heroïne verstrekken aan zwaar verslaafden, wel of geen apart traject voor de hoge-snel- heidstrein, wel of niet door het Groene Hart met de HST, wel of geen Betuwelijn en als zij er dan toch komt wel of niet door een tunnel? ,,Dat gaat maar einde loos door. Het ene rapport is nog niet klaar of het andere wordt al weer aangekondigd. Je wordt er geen cent wijzer van. Integendeel: je wordt er stapel gek van". Een gevoel dat ons, vrees ik, allemaal wel eens be springt. De nieuwste steen des aan stoots van deze lezer betrof de opvattingen die de ronde doen over de weg die met onze eco nomie moeten worden ingesla gen. „Jarenlang hebben we ge hoord dat de lonen, uitkeringen en belastingen e.d. absoluut omlaag moeten om meer banen te scheppen. En dan komt er in eens een hoogleraar die roept: onzin, de lonen moeten juist flink omhoog, want dan vallen de zwakke bed/ijven af en gaat men pas echt werk maken van de hoognodige vernieuwing van onze industrie. Dat alleen zou pas*tot werkelijk grote banen groei leiden. Wat moeten we daar nu van denken? Zou de krant dergelijke discussies niet wat meer moeten ordenen? Nu draagt ze, door als doorgeefluik te fungeren, alleen maar bij tot de verwarring". Helaas, helaas: eenvoud mag het kenmerk van het ware zijn, de materie is vaak te ingewik keld om het eenvoudig te hou den. Aan de zaken die hier door de lezer zijn aangeduid, zitten talloze haken en ogen. De krant heeft ook de wijsheid niet in pacht. Haar taak is het om rap porten, opvattingen en ziens wijzen over allerlei brandende kwesties te openbaren opdat de lezer zo volledig mogelijk wordt geïnformeerd. Via commenta ren en achtergronden kan de krant haar oordeel over een en ander geven. Dat is in het geval van de bovengenoemde econoom, prof. Kleinknecht, ook gebeurd. Het alternatief dat de lezer aandraagt, het 'ordenen' van de discussie, is moeilijk te verwe zenlijken. Wat is 'ordenen' pre cies? Of de krant geeft alle in omloop zijnde standpunten weer en dan is de verwar ring er al, of de krant legt allerlei opvattingen terzijde om de zaken niet te moeilijk te maken. Maar in feite schept ze dan een valse helderheid. Die kant moeten we zeker op. Ik RUUD PAAUW dat r daarom dat het niet anders kan dan het nu gebeurt. Terug naar de vraag waar het de lezer eigenlijk om ging. Aan een econoom heb ik eens gevraagd hoe het toch komt dat er in zijn vakgebied zulke tegenstrijdige meningen te beluisteren zijn. Op mijn dringend verzoek nam hij daarbij geestelijk even de Ideuterhouding aan, want mijn denkraam op dit gebied is ont hutsend klein, „liet is nogal simpel", zei hij. „De ene rich ting in de economie zegt: de kosten van lonen e.d. zijn te hoog, die moeten omlaag om alles weer op orde te brengen. De andere richting zegt: je moet vooral de groei vergroten dan zijn de kosten best te dragen. Het ligt er dus maar net aan welke econoom je spreekt". Onethisch? Op woensdag 21 september be vatte de voorpagina van de krant een kleurenfoto van prin ses Juliana en prinses Christina. Prinses Juliana heeft haar han den om haar jongste dochter geslagen en steunt met haar hoofd even op de linker schou der van Christina. Zo te zien zegt zij iets tegen haar dochter. De foto werd genomen op Prinsjesdag. Een lezeres veroordeelt de publikatie van deze opname op scherpe wijze. 'Ergerlijk' en 'on ethisch', vindt zij het. En zij meent dat de krant 'zich nu profileert op het niveau van de Engelse gutter press'. Hoe men van mening kan verschillen! Zelf vond ik het een aardige, ja zelfs ont roerende foto. Een onderonsje tussen moeder en dochter; een mengeling van hartelijkheid en be zorgdheid ligt er in. Aan de oude konin gin (ik heb nooit kunnen wennen aan dat 'prinses' Juliana) zie je dat de hamer- i de tijd ook aan haar niet zijn voorbijgegaan. Maar is het ergerlijk of onethisch om dat te tonen? Ik vermag De vergelijking met wat de le zeres noemt 'de Engelse gutter press' acht ik misplaatst. De pu blikatie van deze foto, ook als men haar weinig gelukkig zou vinden, valt in de verste verte niet op één lijn te zetten met de dingen die zich in de Britse pers rond het Engelse koningshuis hebben voorgedaan. Scheepsramp Naar aanleiding van de ramp met de veerboot uit Estland (rond de 830 doden) gaf de krant een overzicht van recente ongelukken met veerboten en passagiersschepen. Daarbij werd ook de grootste scheeps ramp aller tijden genoemd: het ongeluk met het stoomschip Ju- nyoMaru op 18 september 1944 voor de kust van West-Sumatra. Daarbij kwamen 6500 Neder landers, Australiërs, Britten en Javanen om het leven. Het schip werd getroffen door twee torpe do's. Volgens een lezer is dat niet de scheepsramp met de meeste slachtoffers. Dat staat op naam van de Wilhelm Giistloff (25.000 brt). Dit Duitse schip werd op 30 januari 1945 door een Russi sche onderzeeboot op de Oost zee in de grond geboord. Aan boord bevonden zich 8000 (vluchtende) burgers en 1500 le den van een U-Boot-Lehr-Divi- sion. Achtduizend personen verloren bij deze ramp het le- De ombudsman van het Leldsch Dagblad is met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan h adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). Taalgebruik In de krant staan af en toe grote en minder grote taalfouten. Eni ge lezers wijzen mij daar op ge zette tijden op. Hierbij weer een kleine staalkaart: 19/8 Over Wim Kok: 'Waar schijnlijk de eerste formateur die op sandalen de Eerste Ka mer betreeddè. 19/8 'Als een sterrenstelsel net zo groot zou zijn als een mens dan is het van dezelfde orde van grote als wanneer je met twintig mensen schouder aan schouder gaat staan'. 20/8: 'Hij (Patijn) staat be kend als een stijl en Wat afstan delijk bestuurder'. 20/8: 'Wiskunde houd je op de been' 29/8: in een artikel over een Leidse veiling voor Amnesty In ternational: 'Het ene na het an dere werk trof een koper en overschrijdde zelfs de geschatte waarde' 8/9: 'Hoeveel Rijnmond over houdt is nog onduidelijk, maar dat bedrag ligt vermoedelijk in dezelfde orde van grote'. 17/9 'Als ze een wapen had den, hebben ze die zo lang even in een dashboardkastje van de auto gelegd' en 'een knop dat een stil alarm in werking zet'. 22/9 'Ontspannen zit Mario Vargas Llosa in de lounche van het Amsterdamse hotel'. In het zelfde artikel: 'In die zin ziet de Peruaan de voortschreidende in ternationalisering als het beste wat de wereld in de afgelopen decennia is overkomen'. 22/9: 'De groep asielzoekers zwelde in twee dagen tijd aan tot achttien'. 23/9 'Ex-burgemeester haalt opnieuw bakzeil'. Kop boven artikel dat gaat over de burge meester van Gulpen die ver geefs in beroep was gegaan te gen een hem opgelegde straf. Bakzeil halen betekent achter- uitkrabbelen, een minder hoge toon aanslaan. De uitdrukking is hier verkeerd gebruikt. 27/9 Over de kleinzoon van keizer Wilhelm II: 'Dat deze be voegdheid (aanspraak op de Duitse troon) theoretisch was, besefte Ludwig Ferdinand zich terdege'. Voorts wijst een lezer er op dat je altijd op je hoede moet zijn voor een combinatie van een bepaling van oorzaak of reden plus een ontkenning of wat daarop lijkt. 'Minder slacht offers door airbag' zou kunnen betekenen dat die ding gevaarlijk is. Met verbazing hebben wij ken nisgenomen van de uitspraken door twee Amsterdamse volks huisvestingsspecialisten in de Muzenhof te Leiderdorp (L.D. 13 september jl.). „Je kunt beter het Groene Hart opengooien, die paar boeren eruit donderen en daar iets fatsoenlijks bou wen". Dat in de kringen van hoogleraren personen zijn, die zulke gedachten hebben en ook nog publiekelijk durven te ma ken, is beangstigend. De andere uitspraken duiden op stem mingmakerij en missen enige wetenschappelijke en feitelijke grondslag. „De mensen wonen niet graag aan de stadsrand, 30% van de boeren gaan failliet en het Groene Hart bestaat niet," allemaal onzin. Het Groe ne Hart bestaat echt, iedereen weet dat, de boeren vormen een onderdeel. Een belangrijke en onmisbare schakel in de econo mie van het Westen, een waar borg voor een goedkoop, ge zond, gegarandeerd en uitge breide voedselvoorziening. De politiek durft echter geen be sluiten te nemen om de ruimte van het Groene Hart open te houden voor de boeren. Christelijke Boeren en Tuinders Bond, afdelingLeiderdorp-Rijnwoude. Het gaat slecht in de gemeente Zoeterwoude met de financiën en het wordt nog erger, in de komen jaren, zegt de wethouder de heer Hogenelst. Gelukkig hebben we creatieve mensen in de gemeente die meedenken zoals de heer v.d. Wiel, voorzitter van de openba re bibliotheek in Zoeterwoude- dorp. „Sluiting in Rijndijk redt leeszaal Dorp" lezen we dan in het LD van donderdag 22 sep tember jl. Ja, natuurlijk, dat we daar niet eerder aan gedacht hebben. De gemeente zal de heer v.d. Wiel wel dankbaar zijn voor zo'n goed idee. Je eigen bi bliotheek uitbreiden en die an dere op de Rijndijk gewoon op doeken, dan heb je één vol waard igebibMoiheek. Ik heb nog wat andere ideeën voor de gemeente: van twee voetbalclubs gewoon één ma ken, kunnen ze misschien nog promoveren en één volwaardi ge voetbalclub worden. Wat dacht u van de Eendenkooi en de Klaverhal samen tot één vol waardige sporthal. De bejaar densociëteiten, de oranjecomi tés. Wie weet wat we nog meer kunnen verzinnen. Voor som mige mensen is het leven toch De voorpagina van het Leidsch Dagblad van vrijdag 23 septem ber jl. had twee vetgedrukte re gels, t.w.: 'Woede en afschuw bij executie', 'Terwijl de krekels zingen sterft Van Damme'. Wat zou de mening zijn van die talloze ouders van junks die kreperen? Wat zou de mening zijn van al die winkeliers en particulieren die dagelijks door junks worden bedreigd en be stolen? bestaat Na een zit de bus tijd Mijn i In het agrarische Rijnsburg van de vo rige eeuw hielden de verbouwden ze ook tuindersprodukten. De spullen werden vervolgens verkocht aan steden als Leiden en Den Haag. Vol gens A. Wolthaus van het Genootschap Oud Rijnsburg was die combinatie waar schijnlijk een Rijns- burgse vinding. „Die vind je ook terug in de woningen van die tijd", aldus Wolthaus. Het museumpand aan de Oude Vliet- weg 6 stamt uit de achttiende eeuw. oude tekeningen blijkt dat het oor spronkelijk een boer derij was. Er stond een hooiberg achter. Later werd het ook eentuindersbedrijf." Hetzelfde verhaal gaat op voor het rouwcentrum ernaast dat in dezelfde perio de is gebouwd. „Maar de voorgevel stamt uit de jaarwis seling, rond 1890." Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die rit ten komt hij langs al lerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1894 - Prof. Winkler zet in een ingezonden stuk uiteen, hoe hij bij verschillende gelegenheden aange drongen heeft op verbeteringen in onderwijs in psychiatrie en neurologie, onder bijvoeging dat hij anders genoodzaakt zou wezen in het begin van 1895 zijne betrekking neer te leggen. „Deze verklaring" - zegt hij - „is noodig omdat ik vrees, dat de hoofdzaak van den strijd: goed psychia trisch onderwijs, dat nu eenmaal komen moet, zal voorbij gezien worden voor de vraag of mij al dan niet beloften gedaan zijn. En het komt mij voor, dat de laatstgenoemde vraag daarmee niets temaken heeft." - Aan den overweg bij de Postbrug onder Sassen- heim had omstreeks gistermiddag omstreeks één uur een treurig ongeval plaats. De te Oegstgeest wonende rijksjachtopziener H. Vuik wilde aldaar op de stoomtram stappen, doch kwam daarbij in aanraking met den rustpaal. van den overweg, waarin de sluitboom valt. zoodat hij tan de tram sloeg en onder den goederen wagen terecht kwam. welke over hem heen ging en eener zijn kuitbeenen afreed. De ongelukkige werd in een eerste-klasse-waggon gelegd en zoo naar Leiden vervoerd, waar hij per brancard naar het Acade misch ziekenhuis werd overgebracht. Het ongeval is aan eigen schuld te wijten, daar de conducteur van de tram den veldwachter-jachtopziener, ko mende van Warmond over den spoorweg, nog waarschuwde ter genoemder plaatse niet op de in gang zijnde tram te springen. - De kassier der Fransche Wester-Spoorweg- Maatschappij Bemjean had een jaar lang door middel van valschheid in geschrifte ruim 80.000 fr. verduisterd, waarmede hij den 25sten Septem ber 11. naar Monaco ging. Daar alles verspeeld hebbende, is hij naar Parijs teruggekeerd, waar hij zich Zondag gevangen heeft gegeven. Hij was se dert 1986 in dienst op eene bezoldiging van 1800 fr. en trouw bezoeker van de wedrennen. ANN0 1969 - De 22-jarige metselaar, J.I.H. uit Den Haag ves tigde zaterdag in de Spuistraat de aandacht van een hoofdagent op zich, doordat hij staande op de rijbaan, het verkeer belemmerde. De politië- man ondernam pogingen om de metselaar aan te houden, maar hij haalde zich daarmee de woede ZIEKENHUIZEN zo eenvoudig. Maar je moet lef hebben om zoiets alleen al te suggereren, te meer daar de heer v.d. Wiel als voorzitter van de bibliotheek van Zoeterwou- de-Dorp al veel meer subsidie ontvangt dan de bibliotheek aan de Rijndijk - uitgaande van een derde bewoners Rijndijk en twee derde Dorp, las ik in het Welzijnsrapport - en om nog maar niet t'e praten over de fl. 113.000,- voor het gebouw die jaarlijks voor rekening komt voor de gemeente. Geen wonder dat je dan over één volwaardige bibliotheek kunt spreken. J.B.M. Boers, Zoeterwoude-Rijndijk. Ons wijkbureau! Vrijdagmiddag 23 september werd het verkeer in de Koper molen in beslag genomen door groot transportverkeer. Hals starrige chauffeurs presteerden het om in een paar minuten er een verkeerschaos van te ma ken. De deur van het wijkbu reau bleef dicht, snelle coördi- ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13.00 t/m vrijdag 13 00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) en dagelijks St. Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178) dagelijks 14 30-15.15 uur en 19.00-19 45 uur Kraam- en zwangerenafdehng: buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30 - 1115 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00-15.30 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige Kinderafdeling: 10.30-19 00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse I en.ll daarnaast ook 11 15-12 00 uur. Kraamafdeling 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21.00 uur) Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voorouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 uur en 18 30-19.00 uur Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel 01720-63131): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse I en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur en 18.30-19 30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen Voor zwangeren; zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor partners/echtgenoten en eigen kinderen Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, i en neurologie: 14 15-15 00 uur en 18.30-19.:" heelkunde 14 15-15.00 uur en 18.30-19.00 u Kinderklmiek zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. BIOSCOPEN 124130/133210. Steenstraat 39 LI DO 1 Clear and present danger 12 jr dag. 18 45,21 15, vr za zo woe ook 14.15 Harrison Ford voor de tweede keer als Jack Ryan van CIA. Evenals eerste aflevering tamelijk saai en one legant produkt van Phillip Noyce. Maar al mag er weinig spektakel wor den verwacht, toch is de film best uit LID0 2 When a man loves a woman al., dag. 18.45 Een film over een alledaags ge zinnetje met een onbehagelijk adder- Leiden! verkeer regelen, veer op zijn goede auto's kunnen hun /eer kiezen, plimenten voor de chauffeurs die snel reageerden op aanwijzingen van ondergete kende, behalve een paar boze blikken van chauffeurs, die waarschijnlijk geen wandel schoenen hebben en beslist voor de winkel en geldautomaat willen staan. Met de dure kron kelweg een goed advies: een rustige rijstijl, anders horen de bewoners dikwijls het geloei van de sirenes. cholson rijdt op weg naar huis aan. Als hij probeert nog ie' i, bijt het hem in zijn hand meer door hem geïntrigeerd. LI DO 3 The Client 12 jr .vrzazo 14 15, 18 45, 21.15 Joel Schumacher vi filmde de gelijknamige bestseller v; i. Vóórdat hij zelfmoord n snel wat belastende dingen ir achter zich aan. Metzi vocate Susan Sarandon slaat hij i vlucht. De zaak wordt nog ingew Wyatt Earp do di woe 20 00 uur. Bijna drie uur durende western over sheriff en revolverheld. Wellicht is Kevin Earp geen scène die niet te lang is. LID0 4 Color of Night dag. 18.45. 21.15, vr za zo woe ook 14 15. Ero-thnller. rampzalig slecht samenraapsel van losse scenes. Met Bruce Willis als psy chiater en Jane March als jonge fem me fatale Filmregisseur èn scenario Richard Rush mmacht.het publiek. STUDIO The Flintstones al., dag. 18.45. vrza woe ook 14.30 Br.ant Levant verfilm de de legendarische striphelden van de gelijknamige tv-serie Het verhaal is dunnetjes, maar het komt er grofweg op neer dat de camera Fred, Wilma, Barney en Betty volgt in hun dageli|kse bezigheden. Let opLiz Taylor die te 's Freds boosaardige schoon st Gump is de u e hoofdrolspeler, zwijgende getuige en volksheld in een stuk Ame- LUXOR tel: 071-121239, Stationsweg 19 Speed 16 jr., dag. 18.45, 21.15, zo ook 14 15. Cameraman.Jan de Bont maakt met deze actiefilm een spette- rend regiedebuut. Gefrustreerde e ontploft als het voertuig harder of zachter dan 80 kilometer per uur rij De jonge politieman Keanu Reeves TRIANON tel. 071-123875, Bre waarin alles draait om een Engelsman die zich niet wil binden en zijn gevoe lens van verliefdheid weg stopt. Als hij dan eindelijk zelf gaat trouwen wordt het hem toch te veel. Met Hugh Grant en Andy MacDowell KIJKHUIS tel: 071-1429895. Vrouwen kerksteeg 10, (za zo ma gesloten!!!) van de man op de hals. De metselaar stelde zich hevig te weer en besloot zijn verzet met een forse beet in het dijbeen van de hoofdagent. Het inci dent kwam de politieman te staan op een bloed ende verwonding en de metselaar op een proces verbaal wegens mishandeling. - Duizenden Joodse studenten zijn gisteravond in een fakkeloptocht naar de Sowjetrussische am bassade in de Britse hoofdstad getrokken om te protesteren tegen „het antisemitisme in de Sow- jet-Unie". Een functionaris van de ambassade weigerde een protestbrief in ontvangst te nemen, waarop deze onder de deur naar binnen werd ge schoven. In de Canadese stad Montreal hebben duizend jongeren, ook gisteravond, een betoging gehouden voor het Sowjetrussische consulaat-ge neraal, eveneens uit protest tegen het antisemitis me in de Sowjet-Unie. Een ki ook hun zelfstandigheid willen beho True Romance do t/m di 20.00, 22 15 Harde film van Tony Scott n. :ript van Quentm Tarantine. Jo Temptation of a Monk woe 20.00, 22.15 Speelt zich af in het oude Chi na. Generaal moet na samenzwering vluchten. Hij trekt zich terug m een boeddhistisch klooster LAKCINEMAtel: 124890 Le collier perdu de la colombe di 4/10, LVC tel: 071-146449, Breestraat66 Sex, lies and videotape do 29 t/m za 20.00. Van Steven Soderbergh Voyeuristische getinte film over rela ties en sexspelletjes. X tel 071-123568. Haarlemmerstraa 52 Stadsbeeld in beweging II ma 3/10. 16 00 tot 20.00 Unieke oude Leidse stadsfilms in deel 2 van deze video banden, samengesteld door de Werk groep Leids Audio Visueel Archief van de Dirk van Eck-stichting Beelden var de 3 oktöberfestiviteiten in 1923 en 1925, de conservenfabriekvanTiele- man Dros en de suikerwerkfabnek ian Pel (1925), de sl ay9585ai ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Wolf 12 jr.. dag. 18.45, za zo woc 13.45, zo ook 16.15. The Getaway 16 jr., dag. 21.30. EURO 2 The Flintstones al., dag 18.45, z 16 jr.,d 21.45, ook 17.00. EURO 3 Speed 12 jr., dag. 18.45,21.30,: 6.15 De Aristokatten a EURO 4 Four weddings an 18.45, 21.15, zc zo ook 16.15. PARKFILMHUIS tel: 01720-95600 House of the Spirits vr 30 za 120.30. e 14.00. il al., dag jk 13.45, Allendeo liefde, ambitie, veranderende tijden, verval, eenzaamheid en verbittering. De film van Bille August met o.a. Jere my Irons. Glenn Close, Vanessa Red grave en Meryl Streep zet een aantal KATWIJK K&O tel: 01718-16400. Fievel in het Wilde Westen woe 5, 14.00. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071- 614354, Prinses Marykelaan 4 DuimelijntjeNed gesproken, al DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27 Color of Night 16 jr dag 13.15, 16 00, 18.45, 21.30. ASTA 2. Wyatt Earp 12 jr dag. 14.00, 20 00. De Aristokatten al za zo woe 13.15. ASTA 3. Beverly Hills Cop III 12 jr.. dag 16.00, 18.45, 21.30, do vr ma di ook 13.15. BABYLON 1 tel 070-3471656, naast ntraal Station. Forrest Gump 11 17.00, 20.30. BABYLON 2 Four weddings and a funeral al.. dag 13.15, 16 00, 18 45,21.30 BABYLON 3 0 6 16 jr., dag. 13.15. 16.00, 18 45, METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Car negie 1 15. Clear and present danger 16 jr dag 4 13.00, 15.45, 18 30,21.30. METROPOLE2 13hei5a lT.00OVie8 45O2ian30. METROPOLE 3 Wolf 12 jr dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30 METROPOLE4 I love trouble 12 jr dag 18 45, 21.30, do vr ma di ook 13 15, 16.00. Jungle Jack al za zo woe 13.15, 16.00. METROPOLE5 The Client 16 jr..dag. 18 45.21.30, 13.15,16.00. ODEON 1 tel. 070-3462400/3462401 Herengracht 13 Speed 12 jr dag 13.15. 16.00, 18 45.21.30. ODEON 2 The Flintstones ai dag. 13.15, 16.00, 18 45, 21.39 ODEON 3 Robocop 12 jr., dag. 13.15. J6 00, 18 45, 21.30. ODEON 4 Riksbioscoop Cool Runnings 12 jr dag. 11 45. ma 20.00, zo woe 00k 16 15 ZAAL I Fresa y Chocolata 16 jr dag 19.30. 21.45. zo woe 00k 16.15 ZAAL III MujerTransparante 16 jr.. do "tresavr Cha-Cha- 19 30, 21.45, YTenemos Sabor&Tumba Fran- cesa Las Raices de la Salsa zo 16.15. 19 30. 21.45. La Ultima Cena ma 19.30, Maria Antonia di 19.30. 21.45. Memorias de Suboesarollo woe 19.30, 21 45.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20