'Ajax in Nederland op eenzame hoogte' Real en Barcelona maken misstap Sport Moeizaam puntje voor FC Twente Roy weer trefzeker voor Nottingham Forest MAANDAG 3 OKTOBER 1994 Amsterdammers tikken Sparta weg EERSTE DIVISIE GA Eagles-Vitesse 0-0. Scheidsrechter lenberg Toeschouwers: 6500. Eindhoven-TOP 0-2 (0-1). 45. De Jong 0- 1.61. Haatrecht 0-2. Scheidsrechter: Bos- Sparta-trainer Han Berger had er stiekem op gehoopt, dat Ajax gistermiddag een kleine terugval zou kennen na het Champions League-duel tegen AEK Athene. Dat was niet eens zo'n rare gedachte gezien het feit dat UEFA Cup-deelnemers PSV, Vitesse en FC Twente en ook Feye- noord dit weekeinde een puntje morsten. Alleen Ajax bleef in de nationale competitie fier in het zadel zitten en tikte Sparta op Spangen naar een kansloze 0-2 nederlaag. Berger schaamde zich daar niet voor. ,,Ajax staat op dit moment op eenzame hoogte in Nederland". Rotterdam gpdOp die manier pakte Roda JC een tijdje geleden ook een punt van Ajax". Louis van Gaal was er blij mee, dat Sparta met zo'n posi tieve instelling het veld opstap te. Hij had ook al snel in de ga ten, dat de buitenspelers Mare Overmars en Finidi George in dividueel veel meer klasse in huis hadden dan hun respectie velijke bewakers Gilbert Tau- ment en Gerard de Nooijer. „Het was wachten op een be slissende actie van Cieorge of Overmars. Zij hadden tegen Sparta de sleutel tot succes in handen". De oefenmeester uit Averhorn kreeg zijn gelijk in de 37-ste mi nuut. Jari hitmanen stuurde Finidi George op rechts de vrije ruimte in en de afgemeten voorzei van de Nigeriaan werd fraai afgerond door Ronald de Boer, in de punt van de Amster damse aanval de vervanger van de geblesseerde Patrick Klui ven. John van de Brom nam bij Ajax gistermiddag de honneurs als rechtshalf waar. Mare Overmars bewaarde zijn kunstje voor de tweede helft. Hij liet na een goed uur spelen Gil bert Taument zijn hakken zien en en kon alleen tenkoste van een Sparta trad Ajax op Het Kas- overtreding in het strafschopge- eel met open vizier tegemoet, bied nog gestuit worden. De te rechte penalty werd feilloos be nul door Finidi George: 0-2. In bet laatste half uur had Ajax niets meer te duchten van het murw gespeelde Sparta. De Amsterdammers hadden de score toen ook nog aanzienlijk kunnen opvoeren. Maar het dappere Sparta bleef een af straffing bespaard. Daar was Han Berger blij mee. „Ik wil niet jankerig overkomen, maar de heren in Zeist hebben ons een Toch ondervond Ajax wel dege lijk de naweeën van de Europe se confrontatie in Athene. Trai ner Louis van Gaal gaf dat ook ruiterlijk toe. Zeker in de eerste helft waren de Amsterdammers allerminst bij de les. Van Gaal miste scherpte en concentratie bij zijn spelers. Het gevolg: tal loze persoonlijke duels werden verloren. Maar tegen hekkeslui- ter Sparta was dal niet rampza lig. De Rotterdammers waren na een klein kwartier al de kluts kwijt toen Ron van den Berg met een liesblessure het veld moest verlaten. Ajax was kort daarvoor Danny Blind al verlo ren met een verzwikte enkel, maar dat verlies tikte lang niet zo hard aan. Uitgerekend Van den Berg had als tweede spits naast Dennis de Nooijer een sleutelrol moeten vervullen te gen Ajax. De kopsterke Rotter dammer had volgens I lan Ber ger moeten uitgroeien lol dé kwelgeest van de Amsterdamse defensie. „Daarom was het heel vervelend, dat hij in zo'n vroeg stadium uitviel. We slaagden er daarna niet in om de verdedi ging van Ajax onder druk te zet- loodzware opening van het sei zoen voorgeschoteld. We heb ben nu al tegen PSV, Feye- noord, Ajax, FC Twente, Roda JC en NAC gevoetbald. Dan zeg gen ze in Zeist ook nog dood leuk dat we daarna alleen nog maar gemakkelijke tegenstan ders treffen. Zo werkt het na tuurlijk niet. Van elke nederlaag krijg je een mentale tik. Daarom ben ik blij, dat Ajax ons niet compleet van het veld heeft ge speeld. Dan was de schade nog veel groter geweest". Louis van Gaal was in het laatste half uur trots op zijn ploeg geweest. Hij had alleen graag wat meer doelpunten wil len zien. „Maar dat is dan ook mijn enige puntje van kritiek. Voor de rest hebben we het kar wei hier professioneel ge klaard." Sparta. Kooiman: Taument, De Bruin (46. Van Eek) en Gerard de Nooijer; Ja- link, Veldman, Van den Berg (10. San- del) en Groenendijk; Van der Laan, Dennis de Nooijer en Pieren. Ajax: Van der Sar; Seedorf, Reiziger, Blind (10 Kreek) en Frank de Boer; Edgar Davids (r) en Nico Jalink zijn in fel duel verwikkeld om de bal. foto ANP Achterin speelden de Rotter dammers heel gedurfd één te- gen één. Han Berger had geen zin in, een middagje „schijtebroeken-voetbal", zoals het bij /.elf nogal plastisch om schreef. „Je kunt Ajax op twee manieren bestrijden. Ver terug zakken in je eigen strafschopge bied of overal op het veld één legen, één de duels aangaan. Dat laatste biedt volgens mij toch, het meeste kans op succes. Dank zij het puntverlies van FC Utrecht (0- 0 tegen Volendam) en van MW (2-3 tegen NAC) is Ajax van de vierde naar de tweede plaats geklommen in de eredivisie. De achterstand op koploper FC Twente, dat bij Willem II op 2-2 bleef steken, kromp tot twee punten. Ajax moet nog twee duels in halen. FC Twente keek in Tilburg al na veertien minuten tegen een achterstand van 2-0 aan. Stewart en Van Hintum gaven Willem II een vliegende start. Mols en een eigen treffer van invaller Meijs, die na amper een minuut doel trof, voorkwamen de eerste nederlaag voor de verrassende lijstaan voerder. De zeventien doelpunten van FC Twente zijn door tien verschillende spelers gemaakt. FC Utrecht stelde voor eigen publiek te gen Volendam teleur: 0-0. Als excuus kon trainer Van Veen de absentie van de basis spelers De Jong, Van der Net en Gorter aanvoeren. Doelman Zoetebier stelde voor Volendam het punt veilig. Hij verrichtte een paar goede reddingen. Aan de andere kant miste Wasiman een grote kans. MW verspeelde tot twee keer toe een voorsprong tegen het veerkrachtige NAC. Gerritsen (ex-Ajax) maakte de treffers van Visser en Lanckohr ongedaan. Invaller Schaap bezorgde, met dank aan de roeke loze Libregts. zijn ploeg de knappe over winning. Zijn lobje was doelman Van Duijnhoven te machtig. Roda JC boekte een simpele zege bij het schotloze Dordrecht'90: 0-3. Huiberts (twee) en Iwan brachten de treffers op hun naam. Arbiter Van Egmond deelde in het sportieve duel zeven gele en één rode kaart uit. Van de Merwe (Dordrecht'90) moest twee minuten voor tijd vertrekken. De tob bende ploeg van trainer Van Zoghei heeft nu al in 522 minuten niet meer gescoord. Vitesse wacht nog altijd op de grote vorm.. De ambitieuze subtopper van wel eer incasseerde bij de Eagles het achtste verliespunt van het seizoen. De Arnhem mers kwamen niet eens slecht weg in De venter. De Gier, Rorije en Steinmann faal den in de afwerking. Doelman Van der Gouw was de beste man bij Vitesse. Heerenveen won afgelopen weekeinde als enige ploeg in de eredivisie een thuis wedstrijd. In het Abe Lenstra-stadion ging het laaggeklasseerde RKC met 1-0 onder uit. De Visser scoorde na twee een strafschop. BUITENLANDS VOETBAL Nottingham Forest is gisteren naar de tweede plaats opgerukt. Het versloeg Queen's Park Ran gers met 3-2. Brian Roy nam het tweede doelpunt voor zijn reke ning. Het was de vijfde treffer van de oud-ajacied in de Pre mier League. Blackburn Rovers leed zater dag de eerste competitieneder laag. Het verloor met 2-1 in en van Norwich. Koploper New castle United behaalde de ze vende overwinning, 0-2 bij As ton Villa. De ploeg van coach Kevin Keegan heeft twee pun ten voorsprong op Nottingham Forest, vijf op Blackburn en zes op landskampioen Manchester United. Nottingham en Queen's Park Rangers boden de 21.449 toeschouwers in de tweede helft een thriller. Black zette de thuis club op 1-0, drie minuten later maakte Ferdinand gelijk, 1-1 en negen minuten daarop was Roy goed voor 2-1. Die stand bleef op het bord tot de 84e minuut. Toen bracht Allen QPR op gelij ke hoogte, 2-2. Twee minuten voor het einde maakte Collymo- re de winnende treffer. 3-2. Blackburn ging dinsdag in het UEFA-bekertoernooi onderuit tegen de Zweedse amateurs van Trelleborgs. Het was de grootste verrassing in het Europese be kervoetbal. De dikbetaalde profs van coach Dalglish hiel den er hoofdpijn aan over. Die was zaterdag in Norwich nog niet over. Chris Sutton gaf Blackburn in de vierde minuut weliswaar de leiding, 0-1maar daarna controleerde Norwich het duel. Voor Sutton had het doelpunt een emotionele lading. Hij stond na zijn transfer van Nor wich naar Blackburn voor 14,5 miljoen gulden voor de eerste keer weer op zijn oude veld. De begroeting door de oude fans was gemengd. Zij wisselden ap plaus af met fluitconcerten. Na zijn doelpunt moest Blackburn in de verdediging. Bowen zorg de na een half uur voor gelijk maker, 1-1 en Newsome maakte in de 55e minuut zijn eerste doelpunt voor de club, 2-1 Newcasüe maakte geen fout bij Aston Villa, dat donderdag Inter Milan in het UEFA-beker toernooi uitschakelde. In acht wedstrijden maakte Newcastle 25 doelpunten, 22 daarvan ko men op naam van de twee spit sen Lee en Cole. Beiden scoor den tegen Aston Villa een keer, voor beiden betekende het hun elfde treffer. Manchester United behield de aansluiting door de 2-0 op hekkesluiter Everton,. Kansjelkis voor de rust en Sharpe erna wa ren verantwoordelijk voor de produktie. Crystal Palace be- Barcelona lijkt zich in een crisis te bevinden. Na het verlies in de Champions League tegen IFK Göteborg, liep het gisteren weer tegen een nederlaag aan. In het uitverkochte stadion l.a Roma- reda verloor de ploeg van trai ner Cruijff van Real Zaragoza met 2-1. Koeman maakte uit een strafschop het doelpunt van Barcelona. Ook koploper Real Madrid ging onderuit. Voor het eerst in de competi tie verloor de formatie van trai ner Valdano. Sporting Gijon versloeg Real met 1-0. Vier mi nuten voor tijd maakte Velasco de treffer. Na vijf wedstrijden heeft landskampioen Barcelona al vier punten achterstand op koploper Deportivo l.a Coruna, dat zaterdag won van streekge noot Compostela met 1-0. „Vier punten is in deze fase van de competitie niet dramatisch", re ageerde Cruijff. „Als we die ach terstand in april ook nog heb ben, dan maak ik me zorgen." Cruijff had zijn zoon Jordi en het eveneens jonge talent Luis niet opgesteld. Beiden speelden mee met Barcelona B tegen To ledo. „Twee zware wedstrijden Spectaculaire inhaalrace Karlsruhe KARSLRUHE SIP Een sensationele inhaalrace heeft Karlsruher SC zaterdag in de Bundesliga een punt opgeleverd tegen FC Kaiserslautern. In het laatste kwartier maakte de thuisclub in het Wildparkstadion een achterstand van 0-3 goed. Kaiserslautern speelde in die fase met tien man omdat halverwege de tweede helft Funkel uit het veld was gestuurd. KSC en Kaiserslautern bleven door het gelijkspel bij de subtop behoren. Met tien punten uit zeven wedstrijden staan beide clubs op de gedeelde derde plaats met Bayern München (2-2 tegen FC Köln na een achterstand van 0-2). Lijstaanvoerder bleef Werder Bremen, dat niet in actie kwam. De tegenstander van Feyenoord in de tweede ronde van het EC-toernooi voor bekerwinnaars speelt pas donderdag op eigen veld tegen Hamburger SV. De ploeg van trainer Rehhagel beeft elf punten uit zes duels. Borussia Dortmund, dat met 2-0 won bij Bayer Uerdingen, is tweede met elf uit zeven. Als door een wonder bleef Karsruher SC, in eigen stadion, waar 33.000 toeschouwers voor een uitverkocht huis zorgden, ongesla gen. Bij de rust dreigde een blamage voor het team van coach Win ed Schiifer. Kaiserslautern had toen een comfortabele voorsprong van 3-0 door de 74e minui doen. Funkel vertrokken. V doelpunten vj effers van Sforza. Kuka en Marchall. Het duurde tot alvorens Bonan voor de thuisclub iets terug kon vas toen met een rode kaart al naar de kleedkamer m minuten later was het ineens gelijk door twee de Zwitser Knup (3-3). in een week is te veel voor die jongeren." Bovendien mogen spelers die tien wedstrijden in het eerste team hebben ge speeld niet meer uitkomen voor het tweede elftal. Jordi Cruijff heeft al acht duels in het eerste gespeeld, zodat Cruijff sr. voor zichtig is met het inzetten van zijn zoon. De buitenlanders in de basis waren Koeman, Hagi en Stoitsjkov. Zij keken toe hoe Za ragoza de gasten in de eerste helft volledig overklasten. Bin nen 23 minuten stond de thuis ploeg met 2-0 voor door treffers van de Argentijn Esnaider en Geli. In de 24e minuut ontsnap te Koeman aan de rode kaart. Hij kwam met twee benen ge strekt in op Poyet. Scheidsrech ter Diaz Vega gaf de Nederlan der slechts geel. In de tweede helft veranderde het spelbeeld totaal. Barcelona viel aan, Zaragoza verdedigde. Het offensief resulteerde in de 28e minuut in een strafschop. Koeman faalde niet. Hagi. Stoitsjkov en Beguiristain kon den daarna de kansen niet om zetten in treffers. „Het verlies lag niet aan tegenslag, maar aan een gebrek aan concentratie", zei Cruijff. „Als Stoitsjkov attent is. maakt hij zes doelpunten." Bij Deportivo I,a Coruna is de terugkeer van Bebeto een suc ces. Vorige week maakte hij bij zijn rentree een doelpunt, zater dag besliste hij de derby met Compostela. De Braziliaan scoorde in de 65e minuut. Italië De fans van AS Roma hebben de tijd tien jaar teruggezet. De laatste resten van het 'Falcao- tijdperk', zoals de geelrood ge verfde muren in de volkswijken, zijn door de tand des tijds ver dwenen. Maar sinds een paar dagen dromen de tifosi weer van nieuwe triomfen met een Zuidamerikaans tintje. Van 1980 tot 1986 was AS Roma de belangrijkste rivaal van het al machtige Juventus. Onder in vloed van de elegante Braziliaan Falcao werden een landstitel en vier Italiaanse bekers gewonnen en speelde de ploeg een Europa Cup-finale tegen Liverpool, die slechts na strafschoppen verlo ren ging. Sindsdien is AS Roma terug gevallen naar de middenmoot van de Serie A, maar dit seizoen lijkt de ommekeer een feit. Vier zeges op rij hebben de hoofd stad op haar kop gezet. Gisteren boekte AS Roma een knappe 1 - 0 overwinning op Sampdoria voor 65.000 toeschouwers, die twee nieuwe helden in hun har ten hebben gesloten. Het betreft de Zuidamerikaanse aanvallers Abel Balbo en Daniel Fonseca. Het spitsenduo is bij toeval ont staan. Roma-voorzitter Sensi kocht laatstgenoemde van Na- poli, nadat AC Milan geen over eenstemming had kunnen be- reiken'met die club. Het bleek prima te klikken tussen de Uruguyaan Fonseca en Balbo, die deze competitie samen een levensgevaarlijk duo vormt. „Het toeval heeft ons op het goede spoor gezet. Balbo en Fonseca vullen elkaar uitste kend aan, ik zal ze niet snel uit elkaar halen." aldus de Romein se trainer Mazzone. Na de uitzeges bij Inter en Reggiana kwamen de fans weer in groten getale naar het Olym pisch Stadion. AS Roma had de omstandigheden mee doordat Sampdoria enkele sleutelspelers vanwege knieblessures moest missen. Door het ontbreken van Mancini, Bertarelli en Platt kon de bekerhouder aanvallend geen vuist maken. Doelman Zenga hield zijn ploeg 55 minu ten op de been. maar hij had uiteindelijk geen antwoord op een schot van Balbo: 1-0. Een matig spelend AC Milan haalde via een magere 1-0 zege :-FC Zwolle 1-1 (0- l-FC Twente 2-2 (2-0). 4 Stew. Oeveren (RBC). 82. Meijs 2-2 (eigen d berts 0-1, 83. I de Merwe (Dordre r 0-1 (0-0). 73. Oostrum 'an Tiggelen, Gall (Dordrecht). Atteveld. Senden, Van Hoogdalem (Roda (DeiTBoscli)~F Excelsior-Veendam 3-4 (0-2). 1. Brouwer 0-1, 25 Alberts 0-2, 57 Van der Meulen 0-3, 71. Spork 1-3, 77 Been 2-3, 81 Marbus 3-3, 90. Brouwer 3-4. Scheids- De Roo, Alberts, Slor Van Kessel (FC Utrecht) FC Groningen-Feyenoord 1-1 (1-1). 21 Van Loen 0-1, 26 Beerens 1-1 Scheids rechter: Schaap. Toeschouwers: 13.702 Rode kaart: 72 Koeman (FC Groningen, 2x geel) Gele kaart: Schreuder, Veenhof (FC Groningen). Retos, Fraser (Feyenoord). Sparta-Ajax 0-2 (0-1). 37. Ronald de Boer 0-1, 59. George 0-2 (strafschop). Scheids rechter: Van Vliet. Toeschouwers: 13.000. Rode kaart: 90. Taument (Sparta, 2x geel) Gele kaart: Veldman, Van Eek (Sparta) Topscorers: 1 Kluivert (A|ax) 5; 2 Van Hooi|donk (NAC), Roelofsen (MW). Boogers (RKC), Ronaldo (PSV), Dennis de Nooijer (Sparta), Graef, Huiberts (Roda JC), Booy (FC Utrecht) 4, 10. De Gier (Go Ahead Eagles), Hofman (MW), Hoekstra, Nilis (PSV), Decheiver (RKC), Mols, Boere- WV-Cambuur L 3-0 (0-0). 52 Sibon 1-0. 62 Sibon 2-0. 90. Driessen 3-0. Scheids rechter: Luinge Toeschouwers: 4014 Ge le kaart: Elzinga, Stam (Cambuur) Progra dag: Sparta-Volend; :r (FC U erdag: GA Eagles-MVV Zon- 5. 8 7 4 3 0 11 17-11 5 4 10 9 14-2 6 4 11 9 12-6 5 3 2 0 8 15-6 6 2 4 0 8 11-6 7 3 1 3 7 11-9 6 2 2 2 6 9-8 7 1 4 2 6 5-10 ihuttu (Helm.Sport) Driessen rnsen (Den Bosch). Van der Ark (Cambuur), Waterink (TOP), Mutsaers (AZ). De Jonge (Emmen), Marbus (Excel sior). Van der Vegt (Zwolle) 4 KNVB-beker Programma woensdag 5 oktober: Volen- dam-Vitesse, Excelsior-Ajax 2, Dordrecht'90-MW, AZ-VW, PSV-Roda JC, Telstar-NAC, NEC-GA Eagles, Willem II- Elndhoven, Ajax-Den Bosch, Heerenveen- Cambuur, Heracles-Veendam. De Graaf- schap-FC Utrecht. Helmond Sport-Sparta. 9-11 FC Groningen-Feyenoord, FC Twente-RKC, 5- 7 FC Den Haag-RBC (terrein RBC). 7-14 Programma zaterdag: Heracles-FC Zwolle, 9-12 Eindhoven-De Graafschap, RBC-T 3-14 FC Den Haag. J Sport-Veendam, FC Den Bosch- 7 5 1 1 11 18- 5 7 4 1 2 9 11-6 Zevende speelronde: Oostende-Standard Luik 0-2, Lommel-FC Antwerp 1-0, An- derlecht-SK Beveren 2-1, AA Gent-Charle- roi 2-2, Cercle Brugge-Sint Truiden 0-1, Club Luik-RWDM 2-2, Lierse-Club Brugge 1-2, Aalst-Seraing 1-3, Ekeren-KV Meche- len 0-2 Stand aan kop: Standard Luik 7- Heracles 6 3 1 2 7 9-5 Den Haag 6 3 1 2 7 9-9 Helm.Sport 7 3 1 3 7 13-17 AZ 6 2 2 2 6 9-6 OOSTENRIJK Elfde Speelronde: Vorwörts Steyr-Sturm Graz 2-1FC Linz-FC Tirol 1 -3. Austria Sal- zburg-Linzer ASK 1-2. Admira Wacker-Ra- pid Wien 3-0. Austria Wien-VfB Mödling 2- 0 Stand aan kop: Austria Wien 11-15, FC Tirol 11-14, Sturm Graz 11-14, Vorwarts Steyr 11-12, Austria Salzburg 11-11, Lin- Mechelen 7-8, RWDM 7 DUITSLAND 3-0, Braga-Belenenses 4-2. Sal- haalde de eerste overwinning van dit seizoen door de 1-2 bij Arsenal. Salako, twee jaar uit de roulatie na een zware knie-ope ratie, nam beide treffers voor zijn rekening. Voor Arsenal scoorde Wright; het was zijn 100e doelpunt voor de Londen- se club. Ex-PSV-er Popescu schoot Tottenham Hotspur naar de overwinning bij YVimbledon, 1- 2. Het was zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe werkgever. Voor Liverpool maakte McMa- naman een hattrick in de wed strijd tegen Sheffield Wednes day, 4-1. De middenvelder had sedert november 1992 niet meer gescoord op Anfield Road. Sporting 6-11, Chav s 6-8, Benfica 5-7, Bayer Leverkusen-VfB Stuttgart 3-1. Dyna mo Dresden-1860 Munchen 1-1, VfL Bochum-MSV Duisburg 1-0, SC Freiburg- Borussia Mönchengladbach 1-1. Donder dag: Werder Bremen-Hamburger SV. Stand aan kop: Werder Bremen 6-11, Borussia Dortmund 7-11, Karlsruher SC 7-10, Bayérn München 7-10, Kaiserslautern 7- 10, Hamburger SV 6-8, Bayer Leverkusen 7-8, SC Freibucg 7-8, Schalke 04-7-7, VfB Stuttgart 7-7, Bor Mönchengladbach 7-7 k 3-0, Kilmarnock-A -Celtic 1-1, Ranf dee United 2-0 Stand aan kop: Rangers 7 16, Celtic 7-15, Hibernian 7-12, Falkirk 7- ENGELAND Achtste speeldag: Manchester United- Everton 2-0, Norwich-Blackburn Rovers 2- 1, Southampton-lpswich 3-1, Leeds l 7Z :ity 2-0, Arsenal-Crystal i Villa-Newcastle United 0-2, Liverpool-Sheffie Palace 1-2, Aston Wimbledon-Tottenham Hotspur 1-2, Chel- West Ham United 1-2, Nottingham Fo- -Queen's Park Rangers 3-2, maandag illadolid 6-0, Espanol-Celta 0-0, San- er-Betis0-0, Athletic de Bilbao-Logro- 1-0, Sevilla-Albacete 0-2, Sporting i-Real - Madrid 1-0, Tenerife-Real So- idad 3-0. Stand aan kop: Deportivo 5-9, 3ijon-Real nedad 3-0 lencia 5-8, Espanol 5-7, Z; nited 1-2, Nottingham Fo- Real Madrid 5-7, Betis Sevilla 5-6. Celta Leicester-Coventry. Stand aan kop: castle United 8-22, Nottingham Forest 8- 20, Blackburn Rovers 8-17. Manchester United 8-16, Liverpool 7-1*4, Leeds United 8-14, Chelsea 7-12, Southampton 8-12, Norwich 8-12, Tottenham Hotspur 8-12. FRANKRIJK lantes-Bordeaux 3-3. Lyon-Nice 1-1. AS Monaco-Martiques 1-0. Metz-Montpellier 2. Stand aan kop: Gal Nantes 11-25, Lyon 11-22, Cannes 11- unspor 5-1, Galatasaray-Besiktas- 3-1, Trabzonspor-Fenerbahce 1-0, Adanade- mirspor-Ankaragücu 2-3, Altay-Anta- lyaspor 1-0, Bursaspor-Gaziantepspor 3-0, Vanspor-Demzlispor2-1, Petrolofisi-Kayse- 0-1. Zeytinburnuspor-Kocaelispor 3- nd aan kop: Galatasaray 7-19. Besik 15. Fenerbahce 7-15. Trabzonspor 20, Strasbourg 11-18, Bordeaux 11-18, Paris SG 11-18, Martiques 11-18, Lens 1-2, St. Gallen-L ZWITSERLAND e-FC Zurich 0-0, Grasshoppers-Young Boys 2-1, Lugano- Basel 1-1. Stand aan kop: Grasshoppers 12-19. Neuchatel 12-1 2-0, Apollon- xantni-uoxa 5-1, Levadia-i\avaia Edessa-Panionios 0-0. Stand aan ko| Panathinaikos 4-12, PAOK 5-12, Olymp kos 4-10, Herakl.s 5-9. Ans 5-9, OFI 4 Larissa 5-7, Xanthi 5-7. Apollon 5-7. ITAi Vijfde speeldag: Ban - Cagliari 0-0, Crer nese - Foggia 1-3, Fiorentina - Lazio 1 Genoa - Reggiana 3-1, AC Milan - Bres Inter Milan 5-8. Sampdoria 5-7. Bari 5-7, :remonese 5-6. Tor.n< - - - - ienoa 5-5, Napoh 5-5, a 5-1. Reggiana 5-0. M, .12-13, Sion 12-1 ern 12-14, Lugano AZIATISCHE SPELEN op Brescia drie punten binnen. Marco Simone nam de enige treffer voor zijn rekening. Ruud Gullit speelde een onopvallende wedstrijd. Aron Winter was de beste speler bij Fiorentina-La- zio: 1 -1De Amsterdammer zag zijn ploeg in de blessuretijd ge lijk maken. De Argentijn Ba- tistuta scoorde opnieuw voor Fiorentina en is nu met zes tref fers koploper in de Italiaanse competitie. Bergodi redde in de slotfase een punt voor l^azio. 'Top drie' weer bovenaan in België In België bezetten de traditioneel sterkste clubs Standard Luik, An- derlecht en Club Brugge de bovenste plaatsen van de ranglijst. Het onderlinge verschil bedraagt een punt. Vrijdag won koploper Stan dard van KV Oostende met 2-0, een dag later behaalde de nummer twee, Anderlecht, een moeizame zege tegen Beveren en gisterert versloeg Club Brugge Lierse SK met 2-1 Anderlecht speelde in het Constant Vandenstockstadion een zwakke wedstrijd. Het was aan aanvoerder Degrijse te danken dat de ploeg van trainer Boskamp op de been bleef. De Belgisch inter national zette, na een blunder van Beveren-doelman De Vlieger, zijn team halverwege de eerste helft op voorsprong. Beveren gaf niet op en kwam dank zij een treffer van Van Overtveld langszij. Dé wedstrijd leek te eindigen in een gelijkspel, maar door fouten in de Beverense verdediging scoorde Boffin in de slotfase. Bij Lierse SK - Club Brugge nam de thuisclub de leiding. Snoeckx scoorde. International Staelens bracht voor rust de ploegen op ge lijke hoogte. Na de pauze besliste Verheyen de wedstrijd in Brugs voordeel. Toen speelde de thuisclub al met tien man, omdat Dé Smet rood kreeg.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 14