Schrijvende Lezers/Info OMBUDSMAN Overlast vuiloverslag Veranderingen in beeld rouwadvertenties WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 CHEF ADRIAAN BRANDENBURG. 071-3564J LEIDSCH DAGBLAD Gewone rouwadvertentie is bij kranten op haar retour. Onder die kop bevatte de Volkskrant van 13 september een artikel waarin werd geconstateerd dat bij verscheidene kranten de mogelijkheid wordt geboden om af te wijken van de traditio nele rouwadvertentie met zwar te rand. Zo zal men bij zes dag bladen van het het VNU-con- cem, voornamelijk verschijnend in Brabant en Limburg, met in gang van 1 oktober kunnen kie zen uit negen modellen van een rouwadvertentie, waaronder een handgeschreven annonce, een advertentie met een kinder tekening en advertenties waarin plaats is voor een foto. Ook an-, dere krantenbedrijven, aldus de Volkskrant, houden minder strak vast aan het van oudsher bekende beeld van de rouwad vertentie. De overlijdensadvertenties - er is geen onderwerp te beden ken dat we enerzijds het liefst ver van ons willen houden, maar dat anderzijds zo onze aandacht trekt. Alom bekend is dat de pagina met de familiebe richten tot de best gelezene van de krant behoort. Het is ook een materie waarmee we vroeg of laat allemaal in eigen of vrien denkring te maken krijgen. De overlijdensadvertentie in de krant is zo'n tweehonderd jaar oud. De Oprechte Haerlem- se Courant had de primeur. Een zekere Bergsma liet in een an nonce weten dat zijn vrouw 'na een langzaam verval van krag- ten' was overleden. Voor die tijd zond men aan familie en ken nissen een soort bidprentje met de mededeling dat iemand was gestorven. De overlijdensadvertentie is in Nederland altijd gekenmerkt door uiterste soberheid. Alleen strikt noodzakelijke informatie, het geheel omgeven door strak ke. donkere lijnen. Zij weerspie gelt onze calvinistische inslag. De kranten hadden ook een praktische overweging om voor stander te zijn van soberheid en, in nauwe samenwerking met begrafenisondernemingen, standaardisering. Alleen zo was het mogelijk om overlijdensad vertenties tot een heel laat tijd stip aan te nemen en te verwer ken. Als dergelijke annonces al lerlei ingewikkelde grafische handelingen vereisten, zou dal ten koste gaan van de snelheid waarmee zij geplaatst konden worden. En dat element was (en RUUD PAAUW is nog steeds) van essentieel belang in verband met de da tum van de begrafe nis. Volksaard en doelmatigheid gaan hier hand in hand. Maar er is nog iets dat eenvormigheid bij overlijdensadver tenties in de hand werkt: het betreft hier geen commer ciële boodschappen. In die categorie pro beert men zo veel mogelijk in vorm en tekst de aandacht te trekken en op de voorgrond te treden. Op vallen doet men door af te wij ken van wat anderen doen. De aard van een overlijdensadver tentie is geheel anders. Hier gaat het zuiver om een medede ling. Rubricering en standaardi sering liggen dan voor de hand. Tientallen jaren is er op dit gebied weinig veranderd. De sfeer van de materie vraagt ook niet zo direct om revolutionaire ingrepen. Toch ziet men dat rond begrafenis en overlijdens advertenties zich hier en daar veranderingen voordoen. Niets in de samenleving is voor de eeuwigheid ontworpen. Na ver loop van tijd wijzigen zich nor men, opvattingen en zienswij zen. Hun aantal is nog betrek kelijk gering, maar in toene mende mate blijken nabestaan den de behoefte te hebben aan een eigen stijl om gevoelens tot uitdrukking te brengen. Model teksten, hoe zorgvuldig ook sa mengesteld, schieten in zo'n si tuatie tekort. Het werken met verschillende vormen van overlijdensadver tenties zoals die nu bij een aan tal krantenbedrijven worden in gevoerd, geeft meer mogelijkhe den aan nabestaanden om zich naar eigen opvatting te uiten. Standaardisering nog steeds, maar dan wel in een ruimer jas je, daar komt het in feite op Met Wim Bouterse, hoofd van de advertentie-afdeling van de ze krant, heb ik de ze ontwikkeling doorgenomen om na te gaan in hoe verre het Leidsch Dagblad afwijkin gen van het stan daardmodel toe staat. Bouterse deelt ove rigens niet de me ning van de Volks krant dat de gewo ne rouwadvertentie op haar retour is: ,,Daar heb ik nog geen aanwijzingen voor. Ik krijg zeker niet de in druk dat het model dat bij ons wordt gebruikt, niet meer vol doet". Wel merkt hij dat er het een en ander in beweging is. ,,Je ziet verschuiving in sommige aspecten van de overlijdensad vertentie. Teksten zijn lang niet altijd meer zo plichtstatig als vroeger. Ik herinner me dat we nogal opkeken van de eerste keer dat er een stukje tekst van Toon Hermans gewenst werd. Dat is nu heel gewoon. Vroeger rustte er een taboe op een pas sage waaruit zou blijken dat ie mand zelf een eind aan zijn le ven had gemaakt. Daar wordt nu opener mee omgegaan. Als er op een gepaste wijze uiting aan wordt gegeven, stuit dat niet op bezwaren. Van een foto in een overlijdensannonce kon vele jaren geen sprake zijn, we zouden die nu niet weigeren als men daarom verzoekt. Ik zeg dat met enige reserve, want het ligt er aan welke foto men daar voor aanbiedt. Als men wil af wijken van het gebruikelijke let tertype zullen we daar, als het binnen onze mogelijkheden ligt, aan tegemoetkomen. Er kunnen nu al allerlei dingen zonder dat daar ophef over is gemaakt. We beseffen ook wel dat je hier en daar ruimte moet geven aan an dere inzichten. Maar we bekij ken wel alles zorgvuldig." De noodzaak om met tal van modellen te gaan werken, acht hij nog niet aanwezig. „Dat zou den we dan zeker niet doen zonder de begrafenisonderne- De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan het adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). mers in ons verspreidingsge bied te raadplegen. Het huidige model is in nauwe samenwer king met hen tot stand geko men. Daar ga je niet op eigen houtje verandering in aanbren gen." Waar Bouterse beducht voor is, is een rubriek overlijdensad vertenties die een bonte ver scheidenheid aan stijlen, vor men en lettertypes zou gaan vertonen. „Daar zou ik geen voorstander van zijn. Dan wordt het wel erg onrustig. Mijn op vatting is dat van de rubriek in haar algemeenheid de nodige rust en waardigheid moet blij ven uitgaan". In het gesprek met het hoofd van de advertentie-afdeling heb ik nog een kwestie aan de orde gesteld die met enige regelmaat de afgelopen maanden door le zers is aangedragen. Er bestaat lichte irritatie over het feit dat de kapitalen IJ en U in het let tertype dat bij overlijdensadver tenties wordt gebruikt nauwe lijks van elkaar te onderschei den zijn. Anders gezegd: het is soms moeilijk te bepalen of het om VAN RUN of VAN RIJN gaat, zoals een lezer mij onlangs meedeelde. Grafici verklaarden mij ooit dat daar weinig aan te doen was, omdat op het letter type auteursrecht rust en er niet zo maar aan kan worden ge sleuteld. Het hoofd van de ad vertentie-afdeling heeft mij nu toegezegd wederom te gaan be kijken of er niet op de een of andere manier een oplossing voor het probleem te vinden is. Klok Tal van lezers hebben er hun verbazing over uitgesproken dat de krant afgelopen zaterdag geen melding maakte van het einde van de zomertijd: in de nacht van zaterdag op zondag moest de klok een uur worden teruggezet. Er was een lezer bij die nu zondagochtend 'op een wel heel raar tijdstip op het sportveld stond'. In andere ja ren plaatste de krant altijd een berichtje met een klok erbij om de lezers te waarschuwen. Waarom werd dat nu niet ge daan, zo wil men weten. Die vraag heb ik voorgelegd aan de hoofdredactie. Zij spreekt van een 'ernstige fout' ter redactie. Daar heb ik niets meer aan toe te voegen. De krant had een dergelijk bericht behoren te geven. Wethouder Van Rij beloofde tij dens een bezoek met zijn PvdA- fractie aan Groenoord een op lossing te zoeken voor de over last van de vuiloverslag aldaar. Hij wil zich er sterk voor maken om alvast een afzonderlijke ver gunningaanvraag in te dienen bij de provincie voor een over slag op het toekomstige vuilfa- brieksterrein (Leidsch Dagblad 8-9-'94). De beslissing dat er een scheidings-/vergistingsinstalla- tie (als die al nodig is!) moet ko men dient echter nog zorgvul dig door een aantal instanties te worden gewogen. Dit geldt na tuurlijk ook voor een vuilover slag. Niettemin spreekt de wet houder over „het realiseren van een vuiloverslag op het terrein waEir de installatie moet ko men." De macht van Van Rij is blijk baar zo groot dat hij die uitspra ken van die instanties naar zijn hand kan zetten? Wat heeft dit dan met democratie te maken? Misschien vindt hij langzamer hand die lastige instanties, die burgers beschermen tegen on zorgvuldig overheidsoptreden wel overbodig? De heer Van Rij, op bezoek in Groenoord, geeft te kennen dat hij wil zoeken naar een 'andere oplossing' en geeft daarvan een duidelijke omschrijving. Hoe kan hij dit doen zonder tevoren burgemeester overige wet houders te raadplegen en de ge meenteraad daarvan op de hoogte te stellen. Heeft hij voor de behandeling van dit onder werp carte-blanche (je mag doen en laten wat je wil) van de gemeenteraad gekregen? Dat zou me verbazen. Het project zit in de portefeuille van de heer Laurier. De 'andere oplossing' is het vervangen van de angst /over last van de ene Leidse bevol kingsgroep door de angst/over last van een andere bevolkings groep, te weten in Leiden-zuid- west/Voorschoten. De afstand van het beoogde terrein tot de bebouwing is daar namelijk na genoeg gelijk aan de situatie in Groenoord. Is dit de manier waarop een wethouder omgaat met zijn eigen burgers en die van een buurgemeente? Dit is een foute manier van politiek bedrijven. Wethouder Van Rij doelt dus met zijn plan, de vuiloverslag te verplaatsen naar het terrein van de toekomstige vuilfabriek, op het terrein aan de Voorschoter- weg. Een terrein dat in het bezit is van het Hoogheemraadschap van Rijnland, dat heeft ver klaard pas toestemming tot de bouw van een vuilfabriek te ge ven als alle benodigde vergun ningen voor de scheidings-/ver- gistingsinstallatie zijn verstrekt. Een overeenkomst die dus ken nelijk weer opengebroken moet worden. Misschien kan het machts woord van de heer Van Rij ook hier weer wonderen doen, zo dat er een vuiloverslag gereali seerd kan worden vóórdat het toegestaan is een vuilfabriek te bouwen? (en dan tijdens een eventuele bouw van de fabriek weer naar Groenoord terug? Of een derde terrein gezocht?). Dan zadelt hij wel het hoog heemraadschap op met het probleem dat, na een miljoe nen-kostende verbouwing van de aanwezige rioolwaterzuive ringsinstallatie, waarbij o.a. het stankprobleem werd aangepakt, weer een andere stankbron op het terrein aanwezig is (nota be ne vlak naast het zojuist ge bouwde laboratorium) Tot slot nog een enkele over weging voor de heren Van Rij en Laurier om een echte oplos sing van de problemen te vin den: Waarom gaat de gemeente Leiden niet zo spoedig mogelijk over op Lotus-auto's, waarbij de mogelijkheid bestaat zonder overslag het vuil af te voeren naar vuilverwerkingsinstallaties elders, niét naast woonwijken gelegen! In dat geval kan de vuiloverslag in Groenoord vér voor 1 januari 1996 gesloten worden! Indien u reageert op een artikel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief uw naam, adres en woonplaats vermel den, evenals de datum waarop het betreffende artikel werd gepubliceerd? Brieven worden in het algemeen in deze krant ondertekend met naam en woonplaats. Plaatsing van ingezonden brieven betekent niet dat de re dactie het eens is met de inhoud ervan. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brie ven in te korten en plaatsing van brieven te weigeren. De namen van deze huisjes aan de Ma- resingel in Leiden spreken voor zichzelf. Rechts op de voor grond 'Inde bocht'. De bewoners ernaast kijken vanuit hun raam op 't Zuiden en Molenzicht geeft aan dat molen De Valk aan de overkant 'in zicht' is. Ook het plankje met daarop het woord Singelzicht geeft duidelijk aan wat er wordt bedoeld. De huisjes zijn zo'n 130 jaar oud. Ze zijn gebouwd toen dit ge deelte van Leiden nog tot Leiderdorp behoorde. In 1897 werd dit stukje Lei derdorp door Leiden geannexeerd. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die rit ten komt hij langs al lerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren ANNO 1894 - De Haagsche Kouter schrijft in de Provinciale Groninger Crt.: Het Haagsche Bosch dreigt zijn goeden naam te verliezen, nu telkens en telkens blijkt, dat een zich steeds uitbreidend aantal jak halzen of hyena's op klaarlichten dag den arge- loozen wandelaar aanvalt en bij avond op den loer ligt, om hem van alles te berooven. Men kent de geschiedenis van den braven kanonnier die. Eros boven alles vereerende. des avonds laat met zijne Dulcinea in het Bosch op een bank zittende, door een dier jakhalzen werd overvallen, en de eer van zijn meisje en van de artillerie roemrijk verdedigde door zijne sabel te trekken en den aanvaller deerlijk toe te takelen. Eenige dagen ge leden, op den middag, werd eene jonge vrouw, die eveneens in eene der boschlanen op eene bank uitruste, door een ellendeling op lage wijze aangepakt. Gelukkig beschikte deze belaagde on schuld over eene keel als van een zestal magere varkens, zoodat op dat snijdend gegil de politie toeschoot en haar te hulp kwam. Doch zóó kan het niet blijven, en de voorstanders van het Bosch peinzen op allerlei middelen, om de veiligheid in het Haagsche lustpriëel te verzekeren. Bovendien is het Bosch, sedert de Bezuidenhoutsche weg tot aan de grenzen van-Wassenaar bebouwd wordt, voor zeer velen de naaste weg geworden om uit vele wijken der stad hunne woning te bereiken. Zal men nu een grooten omweg moeten maken, omdat het eenigen straatrovers in den zin is ge komen, het Bosch tot looneel hunner beursspe- culatiën te kiezen Een ieder, die veel in ons Bosch wandelt, merkt op elk uur van den dag rondslui pende figuren op. die u met hun onderuitgluren- den blik opnemen, en het alleen dan slechts bij eene monstering laten, wanneer het hun toe schijnt, dat de wandelaar zijn man zou staan. Soms is het eene vrouw of juffrouw, eene soort van Bosch-Aspasia, wier uitdagende blik of lachje u tot een praatje noodigt, en welke dame hand langers in de nabijheid heeft, om bij de geringste toenadering uwerzijds u in de val te vangen. Uit breiding der politiemacht in het Bosch is natuur lijk het eenige middel om de steeds brutaler wor dende jakhalzen te verjagen. Om dit op de goed koopste en meest practische wijze te doen. zou men. dunkt mij, een klein aantal agenten in het vélocipède-rijden moeten oefenen. Deze „bere den" agenten zouden in burgerkleeding het Bosch den ganschen dag in verschillende richtin gen behooren te doorkruisen. Daar de snelheid van het voertuig den agent in staat stelt, in zeer korten tijd de verschillende wegen te doorkruisen, zou het aantal bewakers niet zoo groot behoeven te zijn. Reeds nu is het Bosch de gezochte oefen en rijplaats der vélocipèdisten, en de jakhalzen zouden nu moeilijk de wakende agenten van de gewone fietsers onderscheiden. Vooral des mor gens ziet men in de hoofdlanen tal van aanvan gende fietsers, brekebeenen op het ijle wiel, aller- vermakelijkste pogingen aanwenden, om zich in evenwicht op het smalle voertuig te houden. Het is er een vallen en opstaan zonder einde, een scharrelen en draaien, omslaan en hinken, dat de wandelaars en de helpers en africhters dikwerf doet schateren van het lachen. ANNO 1969 - Volgens enige Chinese bladen in Hongkong is de Chinese minister van defensie en de man die Mao Tse Toeng gaat opvolgen, Lin Piao stervend aan longkanker. Hij zou in augustus een zware operatie hebben ondergaan, maar de ziekte woedt voort. ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13 00 en vanaf woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30-11.15 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur. 15.00 -15.30 uur en 19.00-19.30 uui en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse I en II daarnaast ook 11 15-12 00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21 OC uur) Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 uur en 18.30-19.00 uur. Spoedeisende hulp: dagen nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voc partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoe mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkunc en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderklmiek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. BIOSCOPEN LEIDEN LIDO 1.2, 3,4 en STUDIO tel 071- 124130/133210, Steenstraat 39 LIDOl Clear and present danger 12 jr.dag. 18 45.21.15. vrzazowoeook 14 15 Harrison Ford voor de tweede keer als Jack Ryan van de CIA. Evenals eerste aflevering tameli|k saai en onelegant produkt van Phillip Noyce Maar al mag er weinig spektakel worden verwacht, toch is de film best uit te zitten LIDO 2 DeAristokattenal .vr za zo woe 14.30 Disney-tekenfilm. In het Parijs van be gin deze eeuw erft moederpoes Duches- se met haar drie kinderen het huis van haar bazin. Als de butler erachter komt dat hij bij de dood van de katten eige naar wordt, probeert hij ze te verdrin ken. De katten overleven het en begin- ,ien aan een tocht vol avonturen terug Wolf 16 jr., dag. 18.45, 21.15. Weer- wolffilm van Mike Nichols. Uitgever Jack Nicholson rijdt op weg naar huis een wolf aan. Als hij probeert nog iets voor het dier te doen, bijt het hem in zijn hand. Gaandeweg krijgt Nicholson 'wolfser' trekken: hij gromt, gaat steeds beter horen en ruiken. Michelle Pfeif fer, dochter van zijn baas, raakt steeds meer door hem geïntrigeerd. LIDO 3 The Client 12 jr., dag. 18.45,21.15. Joel Schumacher verfilmde de gelijkna mige bestseller van John Grisham. Voordat hij zelfmoord pleegt, vertelt een louche advocaat nog even snel wat be lastende dingen over een maffiakiller aan het jongetje Brad Renfro. Dus krijgt het kind de moordenaar achter zich aan. Met zijn advocate Susan Sarandon slaat hij op de vlucht. De zaak wordt nog ingewikkelder als ook officier van justitie Tommy Lee Jones graag wil ho ren wat Brad weet. The Flintstones al., vr za zo en woe 14 30 Briant Levant verfilmde de le gendarische striphelden van de gelijk namige tv-serie. Het verhaal is dunne tjes, maar het komt er grofweg op neer dat de camera Fred, Wilma. Barney en Betty volgt in hun dagelijkse bezighe den. Let op Liz Taylor die te zien is als Freds boosaardige schoonmoeder LIDO 4 Duimelijntjëal .vrzazowoe 14.30 Tekenfilm van Don Bluth. Naar een ver haal van Hans Christian Andersen Dui- melijntje komt ter wereld zo groot als een gerstekorrel en groeit niet groter dan een duim lang is. Ze wordt verliefd op het prinselijke elfje Cornelius, maar voordat de twee elkaar krijgen, hebben ze heel wat avonturen achter de rug. I love trouble al dag 18 45, 21 15. Romantische thriller van het echtpaar Charles Shyer en Nancy Meijers. De ge routineerde journalist Nick Nolte ont moet Julia Roberts, aankomend ver slaggever bij de concurrent Noodge dwongen moeten de twee samenwerken als ze op het sp>oor komen van een mis dadig chemisch bedrijf. STUDIO Beverley Hills Cop III al.. dag. 18.45. vr za en woe ook 14.30. Eddie Murphy gaat weer als inspecteur Axel Foley ach ter een organisatie aan, die een pret park gebruikt als dekmantel voor crimi nele praktijken. Forrest Gump 12 jr., dag. 20.45, zo ook 14.00. Forrest Gump is de ultieme an- ti-held ineen film van Robert Ze- meckis. Tom Hanks als tegelijkertijd de onnozele hoofdrolspeler, zwijgende ge tuige en volksheld in een stuk Ameri kaanse geschiedenis. LUXOR te071-121239, Stationsweg 19 Speed 16 jr., dag. 18 45, 21.15. zo' ook 14.15. Cameraman Jan de Bont maakt met deze actiefilm een spette rend regiedebuut. Gefrustreerde ex- agent Dennis Hopper chanteert zijn vroegere baas, de overheid. Hij mon teert een bom onder een stadsbus die ontploft als het voertuig harder of zach ter dan 80 kilometer per uur rijdt. De jonge politieman Keanu Reeves moat tijdens het spitsuur in Los Angeles het ding onschadelijk zien te maken. TRIANON tel: Ó71-123875, Breestraat 31 Four weddings and a funeral al., dag. 19 00,21.15. Romantische komedie waarin alles draait om een Engelsman die zich niet wil binden en zijn gevoe lens van verliefdheid wegstopt. Als hij dan eindelijk zelf gaat trouwen.wordt het hem toch te veel Met Hugh Grant en Andy MacDowell KIJKHUIS tel: 071-1429895, Vrouwen kerksteeg 10 Damage do t/m woe 19 30. 21.45. Van Louis Malle met Jeremy Irons en Juliet te Binoche Noodlotstragedie die zich afspeelt m de betere kringen. Politicus Love and Human Remains do t/m zo 20.00.22.15. Eigentijdse relatiefilm van Denys Arcand Man en vrouw op zoek naar de ware liefde in hun kennis senkring. Maar daarin schuilt ook een moordenaar The House of the Spirits ma 20.00 Naar de roman van Isabelle Allende. Film van Bille August is tot de nok ge vuld met liefde, ambitie, veranderende tijden, verval, eenzaamheid en verbitte ring. Met (alweer) Jeremy Irons, Vanes sa Redgrave. Glen Close en Meryl Streep Romeo is bleeding di 20.00. 22.15 Erotische thriller Detective in het web van mooie, maar (natuurlijk) gevaarlijke Manhattan Murder Mysterie woe 20.00,22.15. Van Woody Allen. Komi sche ode aan Alfred Hitchcock. Echt paar verdenkt huurman van moord op LAKCINEMA tel 124890 Kracht ma 6/9 20.30 Van Frouke Fok- kema Aangrijpende film met Theu Boermans, Anneke Blok e Dinther LVCteL 071-146449. Breestraat 66 Luger do 22/9, vr 23/9. 20 00 Inder tijd spraakmakend debuut van Theo v Gogh over een man die koste wat kost een Wassenaarse villa wil terechtko- Loos za 24/9, zo 25/9 20.00 Van Goi belicht in deze produktie eveneens de schaduwkant van de samenleving. X tel071-123568, Haarlemmerstraat f 'L 'Annee demière a Marienbad' woe 20.30. Alain Resnais verfilmde in 1961 tegen de achtergrond van Beier kastelen een spel van 'wellus-nietus' tussen een man en een vrouw. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel 01720-20800, Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Wolf 12 jr dag. 21.15 The Flintstones al .dag 19.00,zazo woe ook 13.45, zo ook 16.15. EURO 2 Clear and present danger 16 jr.,dag beh.za. 20.15, za 13.30, 18.45, 21 45, zo ook 14.00 en 17.00, woe ook 13.30. EURO 3 Speed 12 jr., dag. 18.45, 21.30, zo ook 16.15. De Aristokatten al., za zo woe 14.00. EURO 4 Four weddings and a funeral al., dag. 18.45, 21.15, za zo woe ook 13.45, ook 16 15. PARKFILMHUIS tel: 01720-95600 The Crying Game do 22, 20 30 Van Neil Jordan IRA gijzelt Britse soldaat Diens bewaker en hij worden goede vrienden. De gijzeling eindigt drama tisch. Fried Green Tomatoes vr 23. 20.30 Overvrouweli|ke onafhankelijkheid in de jaren dertig in het behoudende Alabama. Blue Velvet za 24. 20.30 Neil Jordar tekende ook voor deze thriller, waarin alles draait om een afgesneden oor \A s de dader en aan wie behoorde het c toe? o 25. Sjakie en de Chocoladefabriek zi Sjakie wint met vier andere kinderen een rondleiding door een chocoladefa briek. Maar langzamerhand verdwijne de kinderen stuk voor stuk VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071-61435. Prinses Manjkelaan 4 Duimelijntje Ned gesproken, al., zo woe 14.00. Free Willy al zo woe 15.30. De 12-ji rige Jesse zwerft op straat en verdient de kost als kruimeldiefje Op een nacl pakt de politie hem op als hij het dolf narium met verf bekladdert. Voorstra moet hij de graffiti schoonmaken. In het dolfinarium ontmoet hij de stuurs en treurige orka Willy. DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27 I love trouble 12 jr dag 13.15. 16 00. 18 45.21.30. ASTA 2. Beverly Hills Cop III 12 jr., dag. 16.0 18.45. 21.30. do vr madiook 13.15 De Aristokatten al za zo woe 13.15. ASTA 3. The Flintstones al dag 13.15, 16.0 18.45,21 30 BABYLON 1 tel. 070-3471656, naast Centraal Station Forrest Gump!2 jr., dag 14.00, 17.00,20 00 BABYLON 2 The Last Seduction al dag 13.15, 16.00, 18.45,21.30. BABYLON 3 Four weddings and a funeral al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. CINEAC 1/2/3 Wegens verbouwing geslc METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Car- negielaan 15. Clear and present danger 16 jr., dag. 13.00, 15.45, 18.30,21.30. METROPOLE 2 Four weddings and a funeral al.dag. 13 15. 16.00, 18.45,21 30 METROPOLE 3 The Client 16 jr dag. 18.45,21.30, do vr madiook 13.15, 16.00. METROPOLE4 Speed 12 jr dag 18.45, 21.30, do' madiook 13.15 Jungle Jack al za zo woe 13.15, 1600. METROPOLE 5 Wolf 12 jr .dag. 13.15, 16.00. 18 4 21 30. Duimelijntje al Ned. gesproken, za i woe 13 15. 16 00 ODEON 1 tel 070-3462400/3462401 Herengracht 13. Speed 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45.21.30. ODEON 2 The Flintstones al dag 13.15. 16.0 18.45.21.30. ODEON 3 Robocop 12 jr.. dag. 13.15, 16.00, 18 45.21.30. ODEON 4 Riksbioscoop Farewell to my Concubine 12 jr dag. 11.45. 14.45. 17.45.20.45. HAAGS FILMHUIS tel 070-3656030, Spui 191. ZAAL Jeanne la Pucelle 16 jr do za ma 20.00, zo woe ook 15 00 ZAAL 111 Bron voor de dorstigen 16 jr d vr ma di woe 19.30 Swan Lake -The Zoi zazo 19.30, di woe 21 45 Het fort van Soeram do 21 45, Asjik Kerib vr 21.45, Bobo za 21 45. De kleur van de granaat appels zo 21.45. De Vuurpaarden ma 21.45

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 22