Alphen neemt kop over van UDO Eenvoudlêe ze§e jeu§d UV} Corner Alecto ongevaarlijk Forescate blijft aan de leiding MMO scoort maximaa LSHG imponeert tegen Zwart Wit Sport - - - MAANDAG 26 SEPTEMBER 1994 chef willem spierdijk, 071-356464. plv -chef rob onderwater. 071- b j leiden «job de KRuiFFafwerking. De Katwijkers daarentegen het De afdeling zondag kent een nieuwe koploper. In een interessant treffen moest lijstaanvoerder UDO verdiend de zege laten aan het bezoekende Alphen (1- 2). De Alphenaren leiden nu in de afdeling. leiden aap siera voetbalmedewerker De andere Oegstgeester club ASC verloor ook voor het eerst. Kickers '69 gaf de ploeg van Wally Gallert een gevoelig lesje: 4-1VNA boekte baar eerste overwinning. Tegen FC Rijnland werd het 2-4. FC Rijnland - VNA 2-4 (0-1) Na 30 seconden had VNA-doel- man John Baartwijk al het na kijken. Leo Wolting profiteerde van een weinig attent optreden van de VNA-defensie. Na deze treffer ontspon zich een open wedstrijd waar aan beide kan ten kansen vielen te noteren. Rijnland-speler Leo Wolting moest na een overtreding het veld verlaten. Toch breidden de Rijnlanders de voorsprong uit naar 2-0. Sjaak Kamphues was hiervoor verantwoordelijk. Hier na was een fel spelend VNA heer en meester. Met doelpun ten van tweemaal Ludwig Smith, Fattah Abdelfettah en Rob van Alphen was de eerste overwinning voor VNA een feit. Warmunda - Stompwijk '92 2- 2 (0-2) Voor rust hadden de Stompwij- kers de touwtjes stevig in han den. Volgens trainer Gerard Le lieveld had zijn ploeg na 45 mi nuten al met een nulletje of vier voor moeten staan. Het bleef echter bij twee doelpunten van Gert-Jan Berg. Na de pauze wa ren de rollen omgedraaid. Met een tweemaal scorende Michel Schouten werden de punten ge lijk verdeeld. Hans van Benten kon na het heffen van het be kende vingertje voortijdig dou chen. Gol Sport - Alkmania 1-5(1-1) Alkmania had voor rust het vi zier duidelijk niet op scherp staan. Hetgeen resulteerde in een 1-1 ruststand. Bij Gol Sport maakte Szegin Capri het doel- Jacco van der Laan van VNA (rechts) wordt de voet dwars gezet in het duel met FC Rijnland. VNA won wel; met 4-2. foto holvast/marklamers punt en bij Alkmania was Mi chel Opdam succesvol. Na de thee brak het Opdam-kwartier tje aan. Binnen dit tijdsbestek maakten de gebroeders Opdam een drietal doelpunten. Eerst was het Rob, de andere twee doelpunten werden door broer Michel gemaakt. De laatste tref fer kwam op naam van Guido Meynders. Kickers '69-ASC 4-1 (2-0) Kickers '69 haalde verrassend uit. Maar de Leimuidenaren moesten tot drie minuten voor rust wachten op de openings treffer. Op de streep van 25 me ter van Edwin van Wittmars- schum was doelman Leon Lin- dehoff kansloos. Geen minuut later prijkte er al een 2-0 stand op het scorebord. Ditmaal was Robert van der Zwaan succes vol. Even leek ASC terug te ko men. Sander de Wolf bracht na een misverstand in de Leimui- dense verdediging de ploegen wat bij elkaar (2-1). De derde treffer bleek cruciaal. Nadat ASC-doelman Leon Lindehoff uit het veld was gestuurd en de penalty probleemloos was be nut door Edwin van Wittmar- schum (3-1) ging bij ASC het licht uit. Laatste treffer uit de doos van Kickers "69 kwam op naam van Julius Caesar Almeida Diaz. UDO-Alphen 1-2(1-1) Het duel tegen een gretig spe lend Alphen bekwam UDO slecht. De eerste helft viel er weinig kwaliteitsverschil te be speuren. Zowel UDO als Alphen wist geen raad met de weinige kansen. Aanwinst Bas van Heek (UDO) was de eerste die de sco re opende (1-0). Geschrokken van deze achterstand trok Al phen ten aanval. Pal voor rust trok Marcel Verkerk via een schitterende vrije trap de score recht: 1-1. In het tweede bedrijf bleken de Oegstgeestenaren conditioneel nog niet in orde te zijn. Sigi Leverrock profiteerde hiervan. Uit een voorzet kopte Leverrock de 1-2 binnen. Een treffer die de Alphense ploeg op de eerste plaats zette. Leidsche Boys - Randstad Sport 1-4(1-1) Leidsche Boys kampte met een gehavend team. Randstad Sport wist hier wel raad mee. Nadat de Boshuizerkade-bewoners zelfs nog via een pingel (Erwin Nieboer) op voorsprong waren gekomen nam Randstad het heft in handen. De nieuwko mers Remy Engelhard en Ri chard Perrenet verdeelden het kwartet doelpunten. Vrouwen LOHC puntloos onderaan leiden stefan faas hockeymedewerker De hockeysters van Forescate hebben gistermiddag met 3-0 gewonnen van Strawberries. De ploeg van Maurits Eiken hout blijft daardoor ook na de derde speelronde nog zonder verliespunten in de eerste klasse B. Derdeklasser Noord- wijk haalde de eerste punten binnen door een 1-0 zege op Berkel-Rodenrijs. In diezelfde poule speelde Alphen met 1-1 gelijk tegen Capelle. Overgangsklasser LOHC kwam tegen Zwolle knap te rug van een 2-0 achterstand, maar keerde desondanks zon der punten huiswaarts: 3-2. De Oegstgeester formatie miste in het eerste deel de fel heid en keek na tien minuten tegen een 1-0 achterstand aan. Even later schoot de thuisploeg, uit een bijna on mogelijke hoek, naar de 2-0 ruststand. Na de thee bleef de Leidse ploeg geconcentreerd spelen en zij kwam via twee loepzui vere schoten van Mapje van Ginkel op gelijke hoogte: 2-2. Tijdens een verwarrende situ atie in de slotfase - waarbij een Zwolse spits een bal te gen haar hoofd kreeg - bleef slechts één speelster alert en zij bezorgde Zwolle de 3-2 overwinning. Forescate In de eerste klasse B kwam Forescate als sterkste naar voren in het thuisduel met Strawberries: 3-0. De op dracht van Maurits Eikenhout om snel buitenom te gaan, le verde in het eerste kwartier veel kansen op waar echter niet uit werd gescoord. Juist toen de Voorschotense for matie iets terug zakte, onder schepte Quirien Baak de bal en scoorde 1 -0. Marije Wieganl vergrootte in de tweede helft de marge tot 2-0 met een tip-in, op een pass van Dominique Linge- man. Ruim een kwartier later had VViegant op bijna identie ke wijze wederom succes, maar nu op aangeven van in valster Carolien Vos. Tweedeklasser Roomburg vervolgde zijn goede competi tiestart en won thuis met 1-0 van het Hilversumse Span- dersbosch. Tien minuten voor de doelwisseling haalde Veer- le van der Meer, na voorberei dend werk van Mathilde Al berts en Merel Bern, met suc ces uit naar de 1-0. In het tweede deel, dat overigens compleet in evenwicht was, had Van der Meer uit een kor te corner de mogelijkheid op 2-0, maar scoorde onregle mentair boven de plank. In een gelijkopgaande wed strijd deelde Leidse Studen ten de punten met thuisploeg Overbos: 1-1. Christine Elias bracht de studentes met een strafbal op een 1-0 voor sprong bij rust. Na de hervat ting kwamen de Beverwijkse vrouwen langszij met een hoog ingeschoten rebound van een strafcorner. Derdeklasser Noordwijk boekte thuis een 1-0 overwin ning op Berkel-Rodenrijs. Maaike Verdoes maakte na twintig minuten uit een door haarzelf opgezette aanval, waarbij ze de bal via Eva Broomans terug ontving, de winnende treffer. Na de her vatting kreeg Verdoes nog zo'n kans, maar die werd door de keepster gekeerd. Thuisploeg Alphen was te gen Capelle aanvankelijk ster ker, maar moest uiteindelijk met een 1-1 gelijkspel genoe gen nemen. Halverwege het eerste deel had laatste vrouw Charlotte Pegels pech met een bal, die over haar stick rolde en uitmondde in 0-1 voor de gasten. Na de rust stoorde de ploeg van Niels Swiebel feller op het midden veld en kwam na een klein kwartier op gelijke hoogte via Gitta Möller. Zij schoot raak uit een strafcorner. Hisalis blijft moeite houden met het tempoverschil tussen de A-junioren, waarin de meeste speelsters vorig sei zoen nog speelden, en de vierde klasse. Tegen Muider- berg gaf de ploeg van Albert Schaafsma twintig minuten lang goed partij, maar werd vervolgens steeds meer in de verdediging gedrukt: 0-7. medewerker Schrikbarend grote verschillen en tegenstanders die niet uitdagen tot scherpte. UVS-jeugdtrainer Fred Filippo heeft genoeg te klagen over de twee de divisie, maar niet over de resultaten van zijn ploeg. Zaterdag werd bij VRC met 6-2 gewonnen. UVS was stukken sterker dan VRC, maar had moeite geconcentreerd te blijven voetballen. Na een eenvoudige 3-0 voorsprong werden de spe lers pas weer wakker op 3-2, om vervolgens uit te lopen naar 6-2. De UVS-trainer vindt het verschil met de eerste divisie erg groot: ,,Het is logisch dat je er gemakzuchtig van wordt. Maar je krijgt meer van dat soort tegenstanders, dus je moet jezelf verplichten goed te blijven voetballen. Jammer genoeg leert het team er weinig van. Quick Boys had het een stuk minder eenvou dig. DOVO was volgens elftalleider Ouwehand ze ker in de tweede helft sterker, maar faalde in de afwerking. De Katwijkers daarentegen het Patrick Heemskerk die wel trefzeker was. Zijn doelpunten beslisten de 'niet hoogstaande, harde wedstrijd'. In de derde divisie deed Roodenburg goede ken met 3-0 winst op Wilhelmus. Arie Siera en Hayder Bayrak maakten de doelpunten de lijstaanvoerder. Ook Alphense Boys is nat 0 zege op RCL nog zonder puntverlies. Kallis en Barry Wesselingh troffen doel. Na wijk snoepte op eigen veld het sterkere Velo puntje af dankzij goed keeperswerk van Ru Ruigrok en goals van Roel van der Putten en bert van der Heiden: 2-2. Rijnsburgse Boys Lisse was een duel zonder uitgespeelde kan; maar met twee rake vrije trappen van de Lisse ren: 0-2. ARC tenslotte had met een 3-2 oven' ning op Soccer Boys een goede voorbereid voor de beladen derby tegen Alphense Bi Harold Lek, Niels Slottje en Dave van Velzen ren de doelpuntenmakers. leiden «erik van dop voetbalmedewerker In de vierde klasse A heeft MMO alleen de leiding geno men. Docos en VCL bleven ste ken op een gelijkspel, maar de Hoogmadenaars vermorsten nog geen punt. Ditmaal was promovendus Bernardus het slachtoffer van de dadendrang van MMO. Onderaan de rang lijst pakte UDWS haar eerste ze- MMO - Bernardus 3-2 (3-1) Maar liefst tien gele kaarten vormden mede het resultaat van de wedstrijd tussen MMO en Bernardus. Waarvan acht voor Bernardus, waarvan drie dubbele. De bezoekers beëin digden het duel dus met acht man, zonder Amoud Meertens, Marco Honders enWim de Roo. Bernardus kregen echter wel drie strafschoppen toegekend, waarvan ze er overigens maar één benutte. Ondanü dit alles was er toch geen sprake van een schoffelpartij. De penalty's wa ren ook geen cadeautjes of goedmakertjes van de streng fluitende scheidsrechter, alleen de eerste was discutabel. Tus sen de overtredingen door nam MMO afstand via Ed Borst die eerst met het hoofd en later met de voet scoorde. Door Marco Honders kwam Bernardus terug Leiderdoipse vrouwen spelen gelijk tegen Nijmegen leiderdorp «niek faas hockeymedewerker Strafcorners horen bij het hockey als zout bij een ei. Dat onderdeel is doorgaans een meer dan goede kans om te scoren. Het vrouwenteam van Alecto dat gistermiddag op eigen veld aantrad tegen Nijmegen had over het aantal niet te klagen: elf. Over de afwerking wel. Het felle overgangsklassedu el op De Bloemerd eindigde in 1-1, waarbij strafcorners de inleiding vormden voor de treffers. Alecto-coach Carina Benninga stak haar ongenoegen niet onder stoelen of banken: ,,Als je in de eerste helft acht strafcorners krijgt, dan moet je het karwei afmaken. We hadden gewoon moeten winnen want daar hebben we ook de klasse voor." Benninga ontzag haar ploeg in het geheel niet met haar opmerkingen dat er onvoldoende en thousiast werd gespeeld en dat er te weinig beweging zat in de ploeg. Dat de Leiderdorpse strafcorner niet uit de verf kwam, was niet in de laatste plaats te danken aan Eefke Mulder, die voor Nijmegen zeer snel uitliep en Lydian Men- tink dwong tot gehaaste schoten. Het aan geven van Sylvia Karres en het stoppen van Eugenie Westerduin liep voor het meren deel gesmeerd. Het gebrek aan creativiteit maakte het wapen echter ongevaarlijk. Mogelijkheden op veldgoals voor de Ben ninga-formatie waren er nauwelijks, door dat Nijmegen de aanvalsopbouw van de thuisploeg al vroeg verstoorde. Dat dat wei eens ruw gebeurde binnen de 23 meter ver klaart het hoge aantal korte corners. Nijmegen liet zich ondertussen niet on betuigd en kwam zeven minuten voor de doelwisseling niet onverdiend op voor sprong: 0-1. Dat gebeurde tijdens de derde strafcorner van de gasten, waarbij afschui ven op de vrijstaande Eefke Mulder succes vol bleek. De liggende keepster Marieke Lips zag het snoeiharde schot via haar stick hoog in het net belanden. Gebitbeschermer Ook in het energieke tweede deel liep Alec to zich keer op keer vast op de Gelderse de fensie. De Leiderdorpse spitsen, met aan winst Susanne Demenint in het centrum en Tessa van Dijk op rechts, bleven verstoken van snelle passes vanaf het middenveld (Karres en Mentink) waardoor het meesten tijds veel te druk werd. Eugenie Westerduin ondervond de waarde van een gebitbe schermer nadat zij een bal vol op haar mond had gekregen. Zij kon gewoon door spelen. Halverwege de tweede helft verprutste Jong-Oranjespeelster Karres in vrije positie de kans op de gelijkmaker door tegen de verkeerde kant van het zijnet te schieten. Een paar minuten later had zij ook al geen succes bij haar uitval. Karres stuitte toen op de snel uitlopende Nijmeegse goalie. Niet te klagen Opgezweept door Benninga gooiden de ambitieuze Leiderdorpse hockeysters in het laatste kwartier hun laatste resten energie in de jacht op de gelijkmaker. In die fase hadden zij overigens over geluk niet te kla gen met een Nijmeegs schot op de paal. De verlossende gelijkmaker kwam zes minuten voor tijd van de stick van Dominique Kuij- laars uit de rebound van de elfde strafcor ner. Valeria Cnossen verdiende die corner op de valreep met een ultieme poging de achterlijn te halen; ze werd ruw afgestopt. Nijmegen-coach Ineke Botden bekende na afloop dat zij in de laatste fase alleen maar op haar horloge had gekeken en dat haar ploeg er conditioneel behoorlijk door heen zat. Benninga weet dat het met de conditie van haar ploeg wel goed zit, maar kan zich gaan bezighouden met de vraag hoe de strafcorner rendabeler te maken is. maar vlak voor rust bepaalde Hans van Goozen de ruststand op 3-1. Na de pauze tekende Jos van Kampen via een strafschop voor de aansluitingstreffer. De twee andere penalty's waren aan Honders en Van Kampen echter niet besteed. Altior - Teylingen 0-0 ,,Het was wachten: waar valt de goal?", vond Altior-trainer Dick Blijleven. Het duel tussen de gastheren en Teylingen golfde namelijk van doel tot doel en leidde vooral in de tweede helft tot vele kansen. De doelmannen Wilfred van Leeuwen (Teylin gen) en Hennie Rekelhof (Al tior) konden echter uitgroeien tot helden van de wedstrijd door beiden het doel schoon te houden. UDWS - Meerburg 3-1 (0-1) Door een vroege achterstand door Ben van Zeist liep UDWS lange tijd achter de feiten aan. Hoewel de thuisclub duidelijk beter was werden de kansen na melijk niet benut. Pas toen Pie- to Paulina doel trof was het ijs gebroken. Gary Thompson en Benny Bensaga zorgden dat de cijfers de spelverhouding juist weergaven en dat UDWS na twee nederlagen zegevierde. VCL - ROAC 0-0 „Het wordt eentonig, maar we moesten weer tegen een m vechten", meldde VCL-trai Frans Sjardijn. VCL bezat ed nog niet de vorm en de kl< om deze muur te slechten, kwam wel tot een treffer Marvin James, maar die \s\ afgekeurd omdat hij de kee; van ROAC zou hebben aar vallen. Bovendien teisterde thuisclub het houtwerk enl malen. DOSR - LFC 2-2 (2-2) Na een snelle treffer van LFC Remco van Waveren werden bezoekers zwaar onder druk zet. Net nadat dit via Rich; van Heyningen had geleid de gelijkmaker, kwamen de naries' wederom op voorsprc uit een vrije trap van Marco la Rie. Ook deze achtersta werd weggewerkt door Lesi van Es, maar verder kw DOSR niet. Ook het nu merit overwicht na de uitsluiting De la Rie wegens irritatie tegi over de scheidsrechter leve: niets op. Wassenaar - ODB 0-2 (0-1) Wassenaar kon het niet bolvv ken tegen het fysiek opp machtige ODB. Toch hadden bezoekers twee fouten doelman Van der Wilk no om in dit duel in de vierde kl se C aan het langste eind trekken. Eerste puntverlies hockeyers Alecto leiden stefan faas hockeymedewerker De mannen van hockeyclub LS HG hebben gistermiddag met 5-3 gewonnen van Zwart Wit. Alecto liep de eerste schram men op in het eerste-klasseduel met Overbos: 1-1. Eersteklasser Roomburg speelde in Schiedam met 1-1 gelijk tegen Asvion. De thuis ploeg kwam na een kwartier aan de leiding uit een strafbal, wegens 'hakken' van Wieger Hofman. Na de rust knokten de Leidenaars zich terug via Rutger van Schaik, die in de twintigste minuut eveneens een strafpush verzilverde. Roomburger Arno Wezenaar verliet overigens al na tien minuten het veld met een gebroken neus. Belangrijke middenvelder Oskar Snijders bleef geblesseerd aan de kant. Bezoeker LOHC speelde met 4-4 gelijk tegen Delftse Studen ten. In het eerste part hadden de Oegstgeestenaren een com pleet veldoverwicht en drukten dat uit in goals van Eelko Leeu- wenburgh (strafcorner), Peter van der Meer en Dirk Jan Oom- ens: 3-0. Na de hervatting kwam Leiden er bijna niet meer aan te pas. Nadat DSHC 3-3 had ge scoord, doelpuntte Gerrit Groen 3-4 voor Leiden. Uit een straf corner kwam de thuisploeg toch weer langszij. Op Adegeest won Forescate met 2-1 van Cartouche. In het eerste kwartier waren de Voor burgers duidelijk de sterksten, maar op aangeven van Paul de Jager schoot Gert Jan Egberink de Voorschotense ploeg naar een 1-0 voorsprong met rust. Ondanks het feit dat de forma tie van Wouter Leefers in het tweede deel continu het heft in handen had, incasseerde het tien minuten voor tijd een te gentreffer. Forescate pakte via Egberink in de slotseconden alsnog de volle winst: 2-1 Thuisploeg Leidse Studenten zegevierde thuis met 5-3 over Zwart Wit. De studenten start ten overtuigend, maar kwamen desondanks na een kwartier op een 1-0 achterstand. Uit een strafhoekslag trok Frans Otten, na een afschuif van Marciano Feririer, de stand gelijk. I.SHG verdiende tot de rust nog twaalf korte corners, maar kwam door twee counters van de Bredase ploeg met 1-3 achter. In het tweede part schreef Otten tweede en derde treffer op z naam, waarna Herman Plante ga en Ivo Blois verder sloegi naar de 5-3 zege. Op De Bloemerd speelde Alecto met 1-1 gelijk t Overbos. De Beverwijkers, de eerste vijfendertig minutf domineerden, hielden het ho tempo in de tweede helft ni vol, waardoor Alecto me ruimte kreeg. Na drie minuti al ging Winand Hacker op sne heid buitenom en passte na Albert Breedveld, die 1-0 aantekenen. Een tweede I.eide dorpse treffer hing vervolgens de lucht, maar desondanks til Overbos in de laatste minuut 1 binnen uit de rebound v. een korte comer. Noordwijk In en tegen Zandvoort behaali Noordwijk, dat voornameü counterde, een 3-0 overwi ning. Gary Broekman trof do voor de 0-1 met rust. Nad Frank Holten 0-2 had gescoor schoot Martijn Achterbergh h gekeerde schot van Holten dens een strafcorner alsnog voor de 0-3 eindstand. Aan de Olympiaweg boeklf Alphen een 2-0 winst Utrechtse Studenten. Houtkoop bracht de Rijnstreel ploeg in de tweede helft tijder een korte corner aan de leidin Op identieke wijze sloeg hij oo de 2-0 binnen. In de vierde klasse B won b< zoeker Catwijck met 1-4 va Bleiswijk. Ernst Jan Hogewt ning smaakte na een klei kwartier het genoegen van openingsgoal, maar nog gee tien minuten later stelden bezoekers de ruststand met ee frommelgoal op 1-1. Na doelwisseling gaf Robert Ja Schaart zijn ploeg de opdracl de opponent meer vast te zette op eigen helft en dat resulteerd vrij snel in een doelpunt va Wouter de Mol. Nog geen dri minuten later had ook Daryo van Duijn succes, waarna D Mol soleerde naar de 1-4 eind stand. In het thuisduel met Spil kwam Hisalis met 4-0 als steri ste naar voren. Mathieu Schou ten en aanvoerder DuncaJ Meeder (3x) schreven de punten, alle in de eerste helft op hun naam. Alecto-aanvalster Tessa van Dijk glijdt stijlvol door de Nijmeegse verdediging.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20