Sport Dreigementen en verlies voor Stich Tuur en Speed zijn klaar voor het gevecht 'Ik blijf achter mijn verhaal staan' Groenoordhal centraal bij Leidse marathon rmm I ATERDAG 24 SEPTEMBER 1994 pa 1ef willem spierdijk, 071-356464, plv -chef rob onderwater, 071 -356463 Saturnus start in Vijf Meihal nleiden De handbalsters van TKS Saturnus presenteren zich morgen officieel aan het Leidse publiek. De door Zsigmond Ma- kay geleide eredivisionist begint de zaalhandbalcompetitie met een thuiswedstrijd tegen Hellas uit Den Haag in de Vijf Meihal. Er is de Leidse ploeg alles aan gelegen om de competitie voort varend te beginnen. De herinnering aan de grote nederlaag (29- 15) tegen landskampioen Swift in de strijd om de Super Cup van irige week zaterdag moet snel naar de achtergrond worden rdrongen. Het duel begint morgen om 14.00 uur. Üphians moet afwachten force De softballers van Alphians hebben nog altijd uitzicht de Europa Cup. In het France La Force 's Middags hadden de phenaren hun laatste poule-wedstrijd tegen het Franse Broken ms Team al met 29-0 gewonnen. listeravond moest Alpians aantreden tegen de Antillian Stars, Ie andere Nederlandse ploeg. De strijd werd bij een 2-0 achter stand wegens invallende duisternis afgebroken. Mocht Alpians de partij winnen, dan dringt de ploeg door tot de finale. Bij ver- lies volgt er nog een herkansing. Dartscompetitie krijgt vervolg leiden De Leidse zomer-dartscompetitie krijgt in 1995 een ver volg. Dat verklaarde organisator Nedim Gül, een week voor het einde van de huidige competitie. Gül denkt volgende zomer zelfs een verdubbeling van het aantal teams dat dit jaar deelna men te kunnen inschrijven. De reguliere competitie van de officiële dartsbond NDB afdeling Rijnstreek loopt van najaar tot lente en bevat teams uit Leiden en de hele regio van Noordwijkerhout tot Alphen en Roelo- farendsveen. Beginjaren tachtig ontstond in Leiden een 'wilde' competitie die de leemte van de zomermaanden opvulde. Na epkele succesvolle jaren werd de Leidse bond echter door een gebrek aan animo opgeheven. Dit jaar probeerde Gül het op nieuw en volgens hem is het experiment geslaagd. Tweede zege Nederland op Canada nieuwegein De Nederlandse volleybalploeg heeft ook zijn twee de oefenwedstrijd in een serie van drie tegen Canada gewonnen. Na de zege van 3-0 in Volendam, eindigde de wedstrijd van gis teren in Nieuwegein in 3-1. Beide landen bereiden zich voor op het WK, dat donderdag begint in Griekenland. Bondscoach Al- berda leunde vooral op het zestal dat meestal de basisformatie vormt: Zwerver, Zoodsma, Blangé, Van de Goor, Held en Post- huma. Renze de Vries blijft 'vechten' alkmaar» Renze de Vries meldt zich maandagochtend om elf lan de poort van de Heerhugowaardse gevangenis Westlin- ge. In de half-open strafinrichting moet de 64-jarige oud-voor zitter van FC Groningen acht maanden 'zitten'. De straf voor ge rommel met de boekhouding van de voetbalclub in de jaren tachtig. De Vries laat het er echter niet bij zitten. Op medische gronden wil hij via een kort geding opnieuw zijn veroordeling aanvech ten. Eerder vocht hij het vonnis via een hoger beroepszaak aan. Zonder resultaat. De specialist die De Vries behandelt sinds diens val van een vliegtuigtrap eind '88 in Berlijn, zegt het on verantwoord te vinden dat zijn patiënt acht maanden wordt vast gehouden. Affaire Bugno onder de loep rome» Het Italiaans Olympisch Comité (CONI) en de Internatio nale Wielren Unie (UCI) leggen.de doping-kwestie rond de Itali aanse coureur Gianni Bugno voor aan het arbitrage-hof van het Internationaal Olympisch Comité. De UCI heeft Bugno onlangs voor drie maanden geschorst nadat hij was betrapt op het ge bruik van cafeïne. Het Italiaans Olympisch Comité hanteert een strafmaat van twee jaar. UCI-voorzitter Hein Verbruggen en de CONI-topman Mario"Pescante maakten gistereng in Rome be kend dat de geschillencommissie van het 1ÖC het probleem van de afwijkende straffen in het geval van Bugno moet oplossen. Promotiekansen Bataven en Lisse leiden De ploegen van de Leidse en Lisser atletiekverenigingen De Bataven en De Spartaan doen morgen in de landelijke finale i de districtscompetitie een gooi naar de promotie naar de landelijke eerste divisie. In Bergen op Zoom lijken vooral de mannen van beide clubs kansrijk. De Lisser vrouwen zijn in Bra bant vooral outsider. De Bataven scoorden eerder in de tweede voorronde al eens hoger in de veertienduizend punten. De Leid se roodhemden missen echter TC-voorzitter en hinkstapsprin- ger Koen Gijsbers. Wel keert 400 meter-troef Gijsbert Remmel- zwaal terug, die twee weken eerder in Vlaardingen nog gebles seerd was. Vaste troeven als Joost la Lau en Jan Kortekaas ko men uit op 1500 en 5000 meter. U Regilio Tuur tijdens de weging in het Ahoy-complex. De bokster straalt zelfvertrouwen uit. foto ani rotterdam anp Helpers weg, eerste ronde. Regi lio Tuur en Eugene Speed zijn klaar voor het gevecht om de WBO-wereldtitel, vanavond in Sportpaleis Ahoy'. Tijdens de traditionele weging, gisteren in het Rotterdamse Zuiderpark hotel, bleken beide boksers keu rig op gewicht. Tuur bracht 58,8 kilogram op de weegschaal, zijn Amerikaanse tegenstrever liet 58,6 noteren. De bovengrens van het zwaarvedergewicht ligt op 38,967 kilogram. Voor de weging werd toch een digitaal apparaat gebruikt. Het Frans- Amerikaanse mana gement van Speed, dat de afge lopen week over tal van zaken veel stampij maakte, ging pas op het laatste moment akkoord met het moderne toestel. De managers Canter en Courrèges vertrouwden het flikkerende ding niet en hadden een voor keur voor een antieke weeg schaal met gewichtjes. Na de nodige druk van het organisa tiecomité en van de Amerikaan se supervisor Schekner trok het dwarse duo uiteindelijk het be zwaar in. Tuur, gestoken in een witte badjas, straalde tijdens de korte ceremonie veel zelfvertrouwen Tennisser overweegt zich terug te trekken uit Davis Cup Alexander Volkov heeft er gisteren met een spectaculaire zege op Michael Stich voor gezorgd dat Duitsland in de halve finale van de strijd om de Davis Cup op het randje van uitschakeling balanceert. hamburg rtr Volkov versloeg in Hamburg de nummer twee van de wereld met 7-5 1-6 7-6 en 6-4. Eerder op de dag had Bernd Karbacher het festijn voor 8000 toeschou wers teleurstellend geopend voor de titelverdediger. Kafel nikov versloeg hem, 7-6 6-1 2-6 6-4. Stich kondigde onmiddellijk na zijn nederlaag aan te over wegen zich van het toernooi te rug te trekken. ,,Als U de reden wist, zou U er begrip voor heb ben", verklaarde hij de toehoor ders. Een woordvoerder van de Duitse tennisbond maakte later duidelijk dat de speler in Ham burg, waar gespeeld wordt op het complex waar eerder Moni ca Seles met een mes werd ge stoken, met de dood was be dreigd. De politie heeft een on derzoek ingesteld. In Göteborg begonnen de Zweden eveneens tegenvallend aan de andere halve finale. De Verenigde Staten nam een voor sprong van 2-0. Martin versloeg Edberg in vier sets, 6-2 2-6 6-4 6-3. Voor Martin was het pas zijn tweede optreden ooit in een Davis Cup-ontmoeting. Hij staat zesde op de wereldrang lijst, slechts één plaats achter Edberg. Vervolgens ging Lar§- son onderuit tegen Sampras 7-6 4-6 2-6 6-7. De Russen stonden nooit eer der in de eindstrijd van het eve nement. Volkov, die in de zeven voorgaande ontmoetingen met Stich slechts twee keer won, profiteerde van gebrek aan vorm bij de US Open-finalist. - In het 94 jaar oude toernooi voor landenteams overleefden de Russen, die in 1962 voor de eerste keer deelnamen, nooit de eerste ronde. De Duitse^, die het in Hamburg moeten doen zonder Boris Becker, wonnen al drie keer: in 1988, 1989 en 1993. Sinds negen jaar hebben ze geen nederlaag meer geleden op eigen bodem. Duitsland slaagde er in slechts één keer eerder in een 0-2 achterstand weg te werken. Dat was in 1960, thuis tegen Tsjechoslowakije. Toch had teamchef Pilic nog hoop. ,,Ik wist dat het moeilijk De kwestie Van Hanegem uit. De 27-jarige Rotterdammer liet zijn imposante spierbundels door een batterij fotografen en cameralieden uitgebreid be wonderen. Speed presenteerde zich op een bescheiden manier. De 31-jarige Amerikaan zag er, op het oog tenminste, minder sterk en scherp uit dan Tuur. Maar hij schijnt het ook, zijn naam zegt het al, voornamelijk van zijn snelheid te moeten hebben. rotterdam gpd Feyenoord beleefde een roerig weekje. De club stond, niet voor het eerst en ook niet voor het laatst, op zijn kop. Wel of niet verder met Van Hanegemï Daar draaide het om. Voetbal Inter national voelde zich de bekende 'boodschapper van het slechte nieuws', voor wie immer een npot pek met veren klaar staat. Maar waar twee kijven, hebben ook twee schuld... Ted van Leeuwen, auteur van het verhaal in VI: „Het is een hectisch weekje geworden. Of ik mij vooraf realiseerde dat dit verhaal als een bom zou in slaan? Nou, ik had niet gedacht dat het zo'n impact zou heb ben. Maar ik blijf achter mijn verhaal staan en hou dus nog steeds vol dat 14 spelers denken over hun trainer, zoals ik heb beschreven. Van Hanegem is boos op mij. Daar zit ik zelf niet zo mee. Ik heb Van 1 lanegem in Litouwen de kans gegeven op bepaalde dingen, die in zijn se lectie leven, te reageren. Ik wil de alles aan hem voorleggen, maar hij wilde zelf niet praten." „Het vervelende van de hele zaak vind ik dat iedereen denkt dat Peter Bosz de aanstichter van alle kwaad is, omdat ik toe vallig al jaren bevriend ben met die jongen. De vingers wijzen in zijn richting, maar dat is niet te recht. Ik heb in Litouwen met meerdere Feyenoord-spelers gesproken, alleen weten ze dat van elkaar niet. Dat er op de training niemand naar voren komt, is logisch. Willem was zijn spelers een stap voor, om dat hij was ingelicht over de in houd van het verhaal. De spe lers durfden daarna niet indivi dueel te bekennen wie wat naar buiten heeft gebracht. Groeps gedrag heet dat." Guus Brox, ex-manager van Feyenoord: „Dit soort situaties heb ik ook gekend. In mijn tijii waren er ook spelers die liepen te bakkeleien. Maar we zorgden er altijd voor dat de onvrede binnenskamers werd gehouden. Iedereen heeft het recht com mentaar te leveren en zijn er gernis uit te spreken. Maar je hoeft geen intellectueel te zijn om te weten dat de zaak gaat escaleren als je ermee naar bui ten treedt. Dat is nu duidelijk gebeurd. Er zijn allerlei wilde reacties gekomen. Dat vind ik triest, omdat de naam van Feyenoord weer door het slijk wordt gehaald. De spelers moe ten niet naar buiten pissen en, Willem moet weten dat dit soort dingen gebeuren in de top van het voetbal. )e kunt dreigen met ontslag, maar ze moeten eerst een paar keer op je hart gaan staan voordat je weet hoe hard het eraan toe kan gaan. Maar, de spelers en Van Hanegem hadden zich eerder moeten rea liseren dat ze elkaar nodig heb ben." zoeterwoude Michael Stich. foto ap zou worden. Toch geven we het niet op." De Russen kunnen vandaag in het dubbelspel de beslissing forceren. Kafelnikov en Olhovs- ki zijn voor die taak aangewe zen. Wie voor de Duitsers aan treden is nog onbekend. Pilic: „Ik hoop dat ik een uur voor de wedstrijd de juiste beslissing weet te nemen." De Duitsers verloren voor de laatste keer thuis in 1985. In de eindstrijd van München was Zweden te sterk. De Groenoordhallen komen bij de vijfde 3M marathon van Lei den nog centraler te staan dan de afgelopen jaren het geval was. Als de laatste vergunnin gen zijn afgegeven, kunnen de start en finish van het hardloop evenement op 11 juni 1995 pal voor de hal plaatsvinden. De lo pers kunnen op de Willem de Zwijgerlaan volgens organisator Tjeerd Scheffer, die de nieuwste marathonplannen gisteren in Zoeterwoude presenteerde, be ter uit de voeten dan op de Gooimeerlaan en de Schiphol weg, waar de meute de algelo pen jaren startte respectievelijk finishte. Met de Schipholwcg ver dwijnt het traditionele slotstuk met onder andere de Haarlem merstraat uil het marathon-par cours. De winkelstraat maakte volgens Scheffer tijdens de laatste marathon letterlijk en fi guurlijk een kille indruk. „Bovendien zijn we nu ook de Marekerk kwijt", zei Scheffer, die doelde op de problemen van dit jaar vanwege het geluid op zondag waarmee de mara thon gepaard ging. De organisatie, die de Leidse korfbalbestuurder Amout van l.unteren als nieuw lid van hel beleidsteam begroette, moet enkele lussen aan de route toe voegen om aan de vereiste 42 kilometer en 195 meter te ko men. Aan hel bijprogramma van de marathon wordt een scholierenloop van ongeveer vijf kilometer toegevoegd. Geplaatste schakers 'foutloos' tilburg» anp Volgens het k.o.-systeem van het Interpolis schaaktoernooi in Til burg zouden Anatoli K'arpov, Valeri Salov, Vassili Ivantsjoek en Ev geni Barejev de laatste vier moeten halen. In drie van de vier geval len kreeg de organisatie gisteren al gelijk. Alleen Ivantsjoek is nog niet zeker van een plaats in de halve eindstrijd. Na twee remises in de kwartfinales moet hij vandaag in de versnelde barragepartijen afrekenen met Alexander Khalifman om de voorgeschreven ont knoping kloppend te maken. JJ Letho blijft Verstappen voor estoril anp/rtr In de concurrentiestrijd met Jos Verstappen heeft JJ Lehto giste ren op het circuit van Estoril een miniem tikje uitgedeeld. Tijdens de eerste officiële trai ning voor de Grote Prijs van Portugal (zondag) was de Fin welgeteld eenduizendste secon de sneller dan zijn Nederlandse stalgenoot. Beide Benetton-piloten kon den zich overigens niet in de kopgroep nestelen. JJ Lehto, de vervanger van de geschorste Michael Schumacher, reed de tiende tijd, Verstappen de elfde. De Oostenrijker Gerard Berger in zijn Ferrari het snelste rond, gevolgd door de Britse coureurs Hill en Coulthard van Williams. Vier minuten voor het einde van de eerste trainingssessie deed zich nog een spectaculair ongeval voor. De wagen van Hill werd hard geraakt door de boli de van zijn landgenoot Eddie Ir vine, die de macht over zijn stuur was kwijt geraakt. Op zijn 'kop kwam de rollende en tol- lende auto van Hill in een zand bak tot stilstand. Beide coureurs konden de plaats van het inci dent kort na de botsing lopend Jos Verstappen bij de start van de training in Estoril. verlaten. Ze bleven nagenoeg ongedeerd. Hill sprak later de hoop uit dat hij zaterdag alsnog de pole positie kan veilig stellen. De 34- hij de achterstand in het WK- klassement op Schumacher tot één schamel punt terugbren gen. Verstappen baalde van het jarige piloot is gebrand op een matige verloop van de training, triomf in Estoril. Daarmee zou De Limburger had het op het aangepaste circuit van Estoril niet naar zijn zin. Er zijn twee nieuwe bochten om de snelheid te drukken. „Met name in de krappe bochten had ik bij het uitkomen te veel wielspin", vond de Benetton-coureur. DVZ Grasshoppers verzekert u van top-basketbal, DVZ Verzeke ringen verzekert u van de ruimste dekking, de laagste premies en een perfecte service. Rijnstraat 46-48 2223 ED Katwijk Telefoon: 01718 - 29881 Jazeker. DVZ verzekert het! DVZ Grasshoppers Dames Eén tegen Osnabrücker SC in de strijd om de Europacup! Spanning en sensatie. Kom en beleef het mee! Liefhebbers van topbasketbal, opgelet! In de strijd om de Europacup onfmoet DVZ Grasshoppers Dames Eén op woensdag 28 september a.s. om 20.00 uur de Duitse kampioen Osnabrücker SC. Spanning..! Maar éérst, om de spieren op te warmen, een Nederlands treffen tegen KDH Stars op zaterdag 24 september a.s. om 19.30 uur. Sensatie...! Beide wedstrijden thuis, in sporthal Cleyn Duin, Stadhoudersdreef 1Katwijk. Wees erbij! Kaarten verkrijgbaar aan de zaal 12,50.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21