Graffiti-spuiters kalken speelplaats school onder De •temming irand Sprünken intstaan bij luurman Sanders Leiden Regio l!\7 TJ "oorlichting 50-plussers voor 'crime passionel' Lof van winkeliers 'Autokrasser' tergt buurt in Wassenaar _JERDAG 24 SEPTEMBER 1994972 xperiment is mislukt, ir geen wethouder zal t toegeven. Want dan ;ennen ze meteen dat ten minste 360.000 en is verspild aan loze aatjes. Nee hoor, als iedereen de dsgesprekken van de slopen week vergeten uilen politici gewagen een belangrijke stap n de gemeentelijke sndiscussie, een groot icces. En wie zal hen tegenspreken? elgeteld één r W ambteloos burger liet zijn tien bij het stadsgesprek vonen in Leiden. Hij dorst een mening te jndigen, maar werd sn genadeloos |esabeld. „Onzin, we ?n wel horen dat u er geen ld van hebt." De man zal ïrstond van harte welkom ;n gevoeld, iet stadsgesprek over h in was warempel ook iemand (niet zijnde een jenaar of raadslid) naar het gekomen. Zij kwam al de conclusie dat het 'De stadsgesprekken, bedoeld om de burger te laten meedenken over gemeentelijke beleid, lokten maar een paar burgers naar het stadhuis. „Gelukkig", zei wethouder Joop Walenkamp. foto reinout van culick gesprek nergens toe leidde en pakte haar biezen. „ik geloof dat ik mijn tijd beter kan besteden", zei de vrouw. Daar had zij vermoedelijk gelijk in. Bij weer een ander stadsgesprek - 't ging over wensen of wetten of wijnen; iets met een 'w' in elk geval - zei een lollige ambtenaar dat het maar goed was dat er zo weinig mensen waren. „Ze zouden de discussie toch niet kunnen volgen." Het was weer een van die pogingen van de gemeente Leiden om de burger te laten meepraten over het beleid. In de advertentie heette het, dat iedereen welkom was. Anderhalve man en een paardekop gaven gehoor aan die uitnodiging. Wat overigens niet zo verwonderlijk was. Want wie gaat er nou voor zijn lol, op een doordeweekse avond, met de gemeente meedenken over bezuinigingen tot een bedrag van 18 miljoen gulden? Een beetje hersengymnastiek, oké. Maar doet u mij dan maar liever een kruiswoordpuzzeltje. I 1 r zijn in Leiden een stuk of vijftig mensen die dat voor hun plezier doen: de broekriem aanhalen en nog eens aanhalen en desnoods een gaatje erbij prikken om hem nog wat vaster te kunnen sjorren. Die heten raadsleden. Zij en hun voorgangers zijn daar al ten minste dertien jaar geleden mee begonnen en ze krijgen er maar geen genoeg van. Jaar in jaar uit denken en praten zij erover, of het niet nog wat zuiniger kan. Achttien miljoen gulden in vier jaar besparen is de nieuwe uitdaging. En dan zijn er nog een paar honderd mensen, die beroepshalve begrotingsboeken doorvorsen om te zien waar zij nog een postje kunnen schrappen. Die heten ambtenaren. Dat zijn gemotiveerde schrappers, want als ze het niet goed doen is straks het geld van de gemeente op en raken ze hun baan kwijt. Maar burgers met dezelfde afwijking zijn zeldzaam. Zelfs de door de gemeente uitgenodigde specialisten op de terreinen van werken, wonen, welzijn en weten zaten eerder extra uitgaven dan bezuinigingen te bedenken. Dat is ook veel leuker, laten we wel wezen. Een tweede afwijking van politici is dat zij hun eigen bedenksels, indien mislukt, nog altijd weten te verkopen als een succes. Wethouder Joop Walenkamp gaf daar dinsdagavond een staaltje van ten beste. „Gelukkig zit de publieke tribune niet vol", zei hij, „want we zijn hier niet bezig met een publieksnummer. Daarom hebben we zaterdag ook maar een bescheiden advertentie in de krant gezet.- Het succes van deze stadsgesprekken is niet afhankelijk van een mensenmassa op de tribune." Dat de discussies nauwelijks nieuwe gezichtspunten opleverden, dat er geen bezuinigingsplan op tafel kwam wat ambtenaren en politieke partijen niet zelf al hadden bedacht: ook dat zal allemaal wel binnen een weekje weggepoetst zijn. CDA-raadslid Huib Kruit was van de stadsgesprekken helemaal gelukkig geworden. „De gemeenteraad is in elk geval niet overbodig", was zijn ontdekking van de week. „Want als er bezuinigd moet worden zal niemand anders dat voor ons doen." MUZIEKCONCOURS - De Flo raband houdt zaterdag 8 okto ber het negentiende Muziek concours Rijnsburg in bloemen veiling Flora. Aan het evene ment doen tientallen drum bands, majorettenpelotons en showkorpsen mee. Om half tien beginnen de majoretten- en marswedstrij den beginnen, 's Avonds tussen acht en negen uur wordt het af gesloten. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren Maria Henriëtte Johanna, dv. J.W.A. Bakermans en M.J. Kranenburg* Eva, dv. J.W. van Nood en M.C. Eshuis Silvain Franciscus Cornelis Petrus, zv. FJ. Straathof en R.L.J. Janmaat Renate Arendje, dv. J. de Koning en A. Messemaker Jelle Johannes Adrianus, zv. A.C.M. Moerkerk en M.J.C. Mon- tagne Ellen Kathleen, dv. C.M. Gundy en M.M. van Daalen Iris Madeleen, dv. R.H. de Wolf en S.F. Paddenburg* Kyra, dv. G. Jager en R.Y. Maurice Ar ris-Jan, zv. J. Slijkhuis en P. van Duy- venboden Roos Anne Cornelia, dv. A. van Duijn en C. van der Plas Eva, dv. H.L. Knöps en P.A. Hoek Vince, zv. L.M. Noort en E.M. Bergman Aline Cornelia, dv. J.F, van Duijvenvoorde en W.C. van Duijn Paulus Yu Kai, zv, P.S.T. Tan en I.M. Reurings Yasmina, dv. B. Reggani en E.B. Tiberkanine Sandra, dv. R. Eikelenboom en C.J. van der Lee Tessa, dv. R.P.D. Verstraeten en M.E.D. Fakkel Judith Sanne, dv. M.V. Polak en I.C.M. Janssen Raoul Henrico, zv. J.P. van den Hout en F. van Egmond Suzanne Cornelia Catharina, dv. J.C. Aartman en M.P. van Waarden burg Lianne Sophie Joke, dv. J.O.P.G, Smit en Y.M.P. Kieft Melissa, dv. E. Heemskerk en M. Janssen Ashley Jo hannes, zv. A A. Tisseuren D.E. Whi- tehouse Johannes Cornelis Wilhelmus, zv. W.J.M. Seijseneren G.C. Baartman Wouter, zv E.J.C. van Bergen en P. Heij Tom. zv. A.M. Smit en J. van der Tang Maêlle Julie Nathalie Gabrielle, dv. jschoten 4 tichting Gecoördineerd Ouderenwerk Voorschoten houdt op hsdag 5 oktober een informatiemarkt voor 50-plussers in sport- r jïe Vliethorst aan het Burgemeester van der Haarplein. Het doel 'de markt is ouderen bewust te maken van de mogelijkheden lij hebben en de voorzieningen die er bestaan. Er is informatie ijgen bij 55 bedrijven en instellingen, zoals de Unie van Vrijwil- het Rode Kruis, de GGD, de bibliotheek, het kruiswerk, een en nog veel meer. Iedere bezoeker kan een fitnes afleggen. Verder wordt een fototentoonstelling gehouden en ten er spelletjes worden gespeeld. De Cirkelbus rijdt de gehele ;ratis; informatie tel. 614565. De markt is geopend van 10-17 \lgemene informatie: tel. 619001 of 619277. De Leeuwerik Leiderdorp wil hek om plein Het bestuur van basisschool De Leeuwerik aan de Vron- kenlaan in Leiderdorp overweegt een hek neer te zetten voor de kleuterspeelplaats. De plek krijgt geregeld bezoek van graffiti-spuiters en vandalen. Rondom de andere speelplaats, die van de grotere kinderen, hoeft volgens directeur B. van Adrichem geen hek te komen. ,,Daar kijkt men nog op vanaf de huizen. Maar de kleuterspeel plaats, daar kunnen ze uithalen wat ze willen. Dat is een binnenplaats." Volgens directeur Van Adri chem is het bijna elk weekend 'raak' op de kleuterspeelplaats. „Op maandagochtend is de conciërge eerst bezig om de speelplaats van glas te ontdoen. Ook in de zandbak liggen vaak scherven. Dat is gewoon levens gevaarlijk." De muren rond de speelplaats voor de kleintjes beginnen aar dig beklad te raken. Zo erg als destijds bij basisschool De Schakel is het volgens hem niet. „Maar als er eenmaal wat op de school zit en je haalt het niet weg, dan wordt het steeds er ger." Het probleem is dat de school geen geld heeft voor het weghalen van de graffiti. „Een bedrijf inschakelen voor het schoonmaken gaat in de dui zenden guldens lopen,"aldus de directeur. De school heeft inmiddels bij de gemeente een verzoek ge daan om een vergoeding voor de kosten van een schoonmaak beurt. Het college voelt daar vooralsnog niets voor, maar maandagavond moet de ge meenteraad hierover beslissen. De directeur is nu al 'zeer som ber gestemd' over de afloop van de discussie in de raad. „Het zou mij verbazen als de ge meente geld geeft. De gemeente houdt het al jaren af." Het college van B en w wil het geld in elk geval niet geven. Scholen komen daarvoor in het algemeen niet in aanmerking, stelt het college. Dat komt door dat de gemeente van het Rijk geen vergoeding krijgt voor het schoonmaken van ondergekalk- te schoolmuren. B en W wijzen scholen er in het algemeen op dat ze geld krijgen voor het aan trekken van een conciërge, die ook kan worden ingeschakeld voor het weghalen van graffiti. Volgens directeur Van Adri chem gaat die vlieger niet op. „Dat krijgt die man zonder ho gedrukspuit toch niet gedaan. En het huren van zo'n spuit is bijna net zo duur als het inhu ren van een bedrijf." In bepaal de gevallen maakt de gemeente een uitzondering. Bijvoorbeeld bij schoolmuren die helemaal zijn ondergekalkt, of wanneer het gaat om zeer 'aanstootge vende' leuzen. Maar dat is bij de school aan de Vronkenlaan niet het geval, aldus het college. Volgens Van Adrichem is de beste oplossing om een hek te zetten voor de kleuterspeel plaats. „Het is anders toch zon de van het gebouw. We hebben het pas netjes opgeknapt." nderzoek politie wijst uit oegstgeest „Dat was tien jaar geleden wel wat anders. Toen werd de straat tot tweemaal toe opengebroken en waren de winkels voor een groot deel onbereikbaar. Dat is nu wel anders", aldus A. Opdam, voorzitter van de winkeliersvereniging in de Kempenaerstraat. De afgelopen week zijn de rioolwerkzaamhe den in de Oegstgeester winkelstraat begon nen. In verschillende fasen wordt de straat 1 opengebroken om daarna een nieuw uiterlijk te krijgen, weliswaar met behoud van twee richtingsverkeer. Volgens Opdam heeft het werk nog tot geen enkele klacht geleid. „Er is goed overleg en er is met iedereen rekening gehouden, zowel met winkeliers als bewo ners. Alles is goed bereikbaar." Oorspronkelijk was het de bedoeling van de gemeente om het eerste deel van de winkel straat ook om te toveren tot winkelerf zoals het tweede deel er nu bij ligt. Dat stuitte op bezwaren en daarom is tot een kleine wijzi ging besloten waardoor met name het auto verkeer niets in de weg wordt gelegd. Begin volgend jaar als het werk aan het riool af is, wordt opnieuw bekeken of eventueel een van de rijrichtingen kan worden opgeheven. FOTO BEN DE BRUYN ^|mond frank buurman uitslaande brand die een find geleden een botenloods de firma Sprünken aan de dpgdam in Warmond in de as is ontstaan bij de buur- ig.h, de firma Sanders. Onder- aajc van de politie Duin- en ©jenstreek Zuid heeft dat uit- lezen. De oorzaak van de ^hd is nog steeds onduidelijk. Jvankelijk werd er van uitge- n dat laswerkzaamheden de eraid hadden veroorzaakt, Ir van die veronderstelling is overeind gebleven. jchtwerfhouder C. Sprünken '00iogal verontwaardigd over Jeit dat de politie aanvanke- jmeldde dat de brand door f lasapparaat zou zijn ont- in. „Daardoor denkt ieder- in Warmond nu dat er bij Ji bedrijf en dat van mijn va- slordig met lasapparatuur jdt omgesprongen en dat is jiurlijk geen beste reclame, gaarheid is dat wij hoofdza- timmerwerkzaamheden ^Tjboten verrichten, we zitten gezegd in het hout. Inciden- ^-vjwordt gebruik gemaakt van A elektrisch lasapparaatje. L i is een heel veilige manier Uassen, brandgevaar is daar- irijwel uitgesloten. Er wordt - kers geen gas gebruikt bij ijlassen. Het zegt toch wel -rUdat er sinds 1932, sinds I vader in het bedrijf zit, |t brand is geweest", aldus pinken. hem is de brand bij ners via het dak overgesla- 'u Jnaar het bedrijf van zijn va- politie zegt dat het vuur een dun wandje tussen de aangrenzende loodsen overgeslagen. „Onmogelijk, want die scheidingswand, die overigens wel een decimeter dik is, was nog intact. De brand haard is op een afstand van wel 15 meter van die scheidings wand bij Sanders ontstaan." Voor Sprünken is het ongun stig dat de oorzaak van de brand niet bekend is. „Anders hadden we de mogelijkheid ge had om de schade op Sanders te verhalen. Bij Sanders is overi gens geen sprake van een echt bedrijf. De eigenaar zit in Ier land. Er liggen bootjes waar door particulieren wel eens aan wordt gewerkt." Bij de brand ging het gedeelte van het bedrijf dat eigendom is van vader C.A. Sprünken verlo ren. „In totaal zijn er zestien bo ten verloren gegaan, twaalf bo ten die binnen stonden en vier die buiten in het water lagen. Die boten waren niet verzekerd. Verder is de hele inventaris van de loods verloren gegaan. De verzekering dekt niet alles, dus er is sprake van een enorme schadepost", vertelt Sprünken. De twee woningen van de fami lie Sprünken konden ternau wernood worden gered. De schade aan die woningen is be perkt gebleven. Wel liepen twee andere woningen, waaronder die van Sanders, grote schade op. De botenloods- zal waar schijnlijk begin november weer worden opgebouwd. „We heb ben alles opgeruimd en schoon gemaakt, en zouden het liefst al met de bouw zijn begonnen, maar we wachten nog op de vereiste vergunningen", vertelt Sprünken. 35-jarige Noordwijker die nnvll van (Jjt jaar ^0 van zijn ex-vriendin )r naishandelde is door de Y tbaM in Den'iTaag vëröör- tl tot 15 maanden gevange- jraf, waarvan vijf voorwaar delijk. Bovendien moet de man zich onder toezicht stellen van het centrum voor verslavings zorg. De man verraste zijn ex- vriendin en haar nieuwe vriend in hun slaapkamer. Het kwam tot een vechtpartij tussen de mannen, waarbij de aanvaller een mes zou hebben gebruikt. 13 chef henny van egmond, 071 -356414, plv -chef hans koenekoop, 071 356429 wassenaar judy nihof vervolg van voorpagina Hele nachten slapen ze in hun auto's, vanuit de woonhuizen snorren video-camera's. De au to-bezitters van de Hugo de Grootstraat, het Anthonie Duyckplein en de Hogerbeets- straat in Wassenaar halen de gekste fratsen uit om de auto- krasser die de buurt al jaren teistert in zijn nekvel te kunnen grijpen. Maar telkens slaat-ie weer toe, vermoedelijk met een schroevedraaier of een sleutel. „Het moet iemand zijn met een chronische haat tegen au to's. Maar het is in elk geval ie mand die ze niet allemaal op een rijtje heeft," zegt een woe dende Patrick Buch (38). On langs werd zijn Citroën DS voor de vierde keer bekrast. Geintjes die hem al handenvol geld heb ben gekost. „Het is een antieke auto. De grijze kleur bestaat niet meer en moet dus speciaal worden ge maakt. Dat is vreselijk duur. Ik heb al 4500 gulden aan deze wagen uitgegeven. Het is al zo ver gekomen, dat ik hem nu niet eens meer laat maken." Zes jaar Ook de drie auto's die Buch daarvoor bezat, werden in zes jaar tijd geregeld bekrast. Buch is het nu zo zat, dat hij een be loning van 1000 gulden heeft uitgeloofd voor de tip die leidt tot de opsporing en aanhouding van de dader. „Het is een laatste redmiddel," legt hij uit. Andere maatregelen hebben tot dusver niet geholpen. Zo bracht hij ooit een hele nacht door in zijn wagen. „Een andere bewoner heeft pas drie nachten in zijn auto gezeten. En ik weet dat er bij sommige be woners een videcamera gericht staat op de straat." De politie zou ook machteloos staan. „Ze hebben hier wel eens in de buurt gepost, in burger. Maar je zal net zien, op het moment dat er iets gebeurt als je stopt met posten. Buch begrijpt er niets van. Hij dacht in een gemeente als Was senaar rustig te kunnen wonen. „Ik heb in de goorste buurten van Amsterdam en Den Haag geparkeerd, en dan was er niks aan de hand. Maar hier in Was senaar kun je je auto blijkbaar niet alleen laten." Zelfde figuur Buch denkt niet iemand het op hem heeft gemunt. „Ie gaal van alles bedenken. Zo van, heb ik niet een vijand? Maar dat kan niet, want dan zou iedereen hier dezelfde vijand hebben." Zo langzamerhand is Buch er van overtuigd dat hel steeds de zelfde figuur is die met zijn scherpe voorwerp lijnen kerft in de lak. Meestal gaat het om krassen aan de trottoirkant, maar soms ook op neus en achterklep, ,1e gaat er een soort handschrift in herkennen, hé. Ook wat tijd be treft zit er een regelmaat in. Het gebeurt altijd na elf uur, of op zaterdagmorgen." Zijn hoop is gevestigd op de beloning. Hij vermoedt dat er in de buurt mensen zijn die weten wie de dader is, maar om een of andere reden niks zeggen. „Mensen verliezen hun loyali- teitsgevoel als er geld wordt uit geloofd," weet Buch. Wordt de dader niet gepakt, dan is er vol gens hem nog maar een moge lijkheid. „Dan overweeg ik om te gaan verhuizen. Want dit is niks, elke dag weer die span ning of je auto nog wel heel is." VRUETIJD Cursussen Het Leidse Volkshuis start bin nenkort met een aantal cursus sen speciaal voor vrouwen. Het gaat om de cursussen sociale vaardigheden, zelfverdediging, assertiviteit en een themagroep vrouwen en wonen. Voor 55- plussers zijn er lessen in geheu gentraining, studiekringen en de korte cursus 'Over wonen en ouderen gesproken'. Ook staan er politieke cursussen op het programma. Voor aanmeldin gen en informatie: Het Leidse Volkshuis, Apothekersdijk 33a Leiden. Tel. 071-149180. Stedenband Leiden heeft behalve met ste den in Polen, Engeland en Duitsland ook een band met Juigalpa, een stad in Nicaragua. De werkgroep die zich bezig houdt met deze stedenband zoekt nieuwe en enthousiaste leden. Een beetje kennis van de Spaanse taal is daarbij erg nut tig maar niet vereist. Inlichtin gen en aanmeldingen bij C. van Ingen. Tel. 071-165317. Pasteurstraat 23, Leiden, 'fel. 071-217222. Museumbezoek Het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk 33a is begonnen met een cursus museumbezoe ker!. Elke maand wordt er een actuele tentoonstelling bezocht die wordt ingeleid met een le zing. Als afsluiting wordt de gro te overzichtstentoonstelling in het gemeente museum van Den I laag besproken en bezocht. De bijeenkomsten zijn elke derde en vierde dinsdag van de maand. Voor informatie: tel. 071-149180. Exposities In de centrale bibliotheek aan de Nieuwsstraat 4 in Leiden zijn op het moment twee exposities. Tot 5 oktober is de expositie van het grafisch en typografisch werk van Karei Beunis nog te bezichtigen. Tot eind oktober zijn in het leescafé nog de aqua rellen van Lia Veldkamp-Vissers te zien. Fietsen Buurthuis Groenoord is begon nen met het geven van fietscur- sussen. Naast het fietsen zelf komt ook de theorie aan de or de. Het buurthuis heeft zelf vijf oefenfietsen maar een tekort aan begeleiders. De lessen zijn op dinsdagochtend van 11-12 uur en kinderopvang is moge lijk. Vrijwilligers kunnen voor informatie en aanmelding te recht bij buurthuis Groenoord, Groenoord Wekelijks wordt in het buurt huis Groenoord aan de Pasteur- straat 23 een combinatie van taalles en naailes gegeven voor vrouwen van verschillende na tionaliteiten. De lessen worden begeleid door deskundige do centen en vrijwilligsters. Be langstellenden kunnen tijdens de lessen die op donderdag van 9.30-11.30 worden gegeven een kijkje nemen. J.L.M.B.L. Bézy en S.C.L. Gault Shan non, dv. A.J. Kemp en C.M. Matters Sajnab Mohamed Dahir, dv. Mohamed Dahir Mohamed en Hali Abdi Maalin Berry Nicolaas Petrus, zv. N. Schouten en C.C.C.M. Hoogervorst Gert, zv. M.H. van Opdorp en M.C. de Geus Co- rine, dv. M.H. van Opdorp en M.C. de GeusSamantha Petronella, dv. M.P.R. Kromhout en P.M.J. van der Ploeg Jens Fedor, zv. O.F.J. Welling en J.M.A. Arts Jeffrey, zv. J.J.E. de Ridder en C.J. Turnhout* Lara Simone, dv. M.M Gelens en E.A. Tromp Merel Rosanna, dv. P.M. Hijzelendoorn en E.G. Roeiofs Jeroen Jan, zv. R. Walchenbach en M.M. Schuylenburch Jill Constance Maria, dv. H.J. van Arcken en J.M. van Haarlem Marifille, dv. E.A, Hofman en J.J.C. Neuteboom Chris Pieter Adri- aan, zv, K.G.A. Martini en E.H. Hellen- doorn Annabel Maria Adriana, dv. P.L.M de Jonge en G. de Best Milco, zv. A.T.P. Leijen en M. Bomekamp Fleur, dv. A.T.P. Leijen en M. Bome kamp. Overleden J.K. Sanders, geb. 22 sept. 1913, geh. gew. met L.J. Oosterhoff S.L. Langeveld, geb. 12 sept. 1933, man J,C.M, van Dorp, geb. 8 jan. 1941, vrouw *G.J. Baaten, geb. 19 fe- br. 1906, geh. gew. met C.M. van der Werff C.J. Onderwater, geb. 2 aug. 1907, geh. gew. met P. Dubbelaar W.J.M. van Veen, geb. 27 febr. 1950, man C.M. van der Bol, geb. 23 aug. 1949, man W.F. de Bruin, geb. 17 april 1908, man J.H.L. Tieken, geb. 28 april 1919, echtg. van C.P.C.M. van Roemburg*S, Bonte, geb 16 febr. 1916, man J. Geenjaar, geb. lOokt. 1913, man Ali Akbar, geb, 1 aug. 1989, zoon K. Zijlstra, geb. 28 |unl 1911, geh, gew. met D. van Duijn C.J.C. Tamboer, geb. 4 maart 1966, vrouw W.G. Noppen, geb. 9 mei 1933, man K.J. Seib, geb. 13 april 1899, geh, gew, met G.L. Seib D. van Ees, geb. 1 maart 1917, man J.T, ten Bosch, geb. 11 mei 1921, man M Boom, geb, 1 april 1923, echtg. van H. Smit G. Gressie, geb. 29 juli 1937, man A. I, Ruigrok, geb. 17 sept. 1914, man G. van der Sluis, geb. 4 jan. 1956, man G. van der Quast, geb. 24 dec, 1914, echtg. van J. Oppelaar. Gehuwd F.W. Dekker en J. Gussekloo R. van Houten en A. van den Berg A,J van Polanenen S.J. IJzerman H.H van Staden en A.V.M, van Bommel K. Kortmulder en C.J. von Ronnen A.J. de Bes en I.M. van den Berg* J.J. Montan je en G.H. van der Putten G. J. Keijzer en P.J.T.M, Bouwmeester I. Piket en Mvan der Zeeuw A. Verhoeks en N Veldhuis* M.J. Verhagen en B, Jansen J.J. van der Hoeven en A. Kuijvenhoven G.J, Sloos en S. van den Broek P.W.A.M. van Aacken en M.A. Jongkind A.G. Kraaij en A.C, Molderink P. de Groot en N. Schuit E.A.R. Litan en J.H.M. Jansen E.E. Eveleensen E.M.L. van Wijk* RB. Middelkoop en J. van Leeuwen J.M. van den Broek en L.C.M Hazes J A. van Dam en M. Kuit E.H. Schlagwein en M. de Cler

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 13