keuken LJ' Weet watje wilt bij kopen van Nederlander zit graag op zijn eigen plekje WAAR VINDT U ZO'N SORTERING? SASSENHEIMS VLOERENHUIS IN ONZE KEUKEN SMAAKT HET NET EVENANPERS ^VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1994 Driekwart van de mensen heeft een eigen plekje op de bank, of een vaste stoel. De bank is als zitmeubel duidelijk favoriet. Van alle on dervraagden kiest42% voorde bank, 32% voor de eigen stoel en 26% heeft geen vaste zitplaats. Ouderen hechten meer aan aan vas te stek dan jongeren Beneden de 35 jaar is dit 70%, maar boven de 50 bijna 80%. Bij 59% van de jongere groep geniet de bank de voor keur, maar 11 kiest voor de stoel. Bij men sen van boven de vijftig scoort de stoel meer dan 50% en de bank maar 28%. Dat blijkt uit een onderzoek uitgevoerd in opdracht van de Centrale Branchevereniging Wonen (CbW) Ook zijn er verschillen tussen mannen en vrou wen. Bij mannen geniet de bank met 38% de voorkeur, gevolgd door de stoel met 36%. Van de vrouwen zit 45% het liefst op de bank en 30% op een stoel. Alleenstaanden hebben vaker dan gemiddeld een vaste zitplek (38%). Van partners met kin deren heeft maar eenderde een vaste plek. Maar ja, met opgroeiende kinderen is het vaak heel moeilijk ze uit een stoel te verjagen, ook al zit je daar als ouder zelf nog zo graag in Er staat bij ons allen in huis heel wat om op te zitten. Een kleine 47 miljoen eenpersoonsmeu- beien (fauteuils, zitelementen, barkrukken, poefs, bureaustoelen, klapstoelen, schommel stoelen en zitzakken) en ruim 10 miljoen meer- persoonszitgelegenheden (twee- toten met vijfzits banken en slaapbanken). Dat we tegenwoordig niet meer een leven lang met meubelen doen, wisten we al. Maar hoe lang dan wèl? Ruim eenderde van alle zit meubelen wordt langer dan tien jaar in ere ge houden. Van alle banken staat 21 er langer dan tien jaar. Ondanks de steeds wijzigende trends en de groeiende vraag naar designs, is 42% van de huishoudens klassiek ingericht en 38% mo dern, waarvan 4% onder de noemer design en avant-garde kan worden gerangschikt. THEA WAMELINK In Nederland is de bank de favo riete zitplaats. foto gpd Een keuken kopen is geen gemakkelijke zaak. En als alle wensen in keukenkastjes, apparaten en verder benodigdheden zijn omgezet, blijkt vaak dat je ver boven je begroting zit. Grote keus: draaideurkasten, schuifdeurkasten, vouwdeurkasten, zweefdeurkasten, kosten op maat, te zien in div. kleuren en uitvoeringen. Voor de slaapkamer 5 bedden, hoogslapers, t matrassen, bed bodems, dekbedden, overtrekken, slaapbanken. Kleinmeubelen te kust en te keur: ladenkastjes, schoenenkast|os, audio/tv meubels, buro's en draaistoelen, spiegels, kapstokken, halkast|es, dressoirs etc. nplete keukenopstellingen zoals u nog nooit gezien hebt in verschillende uitvoeringen: wit, camee, jasmijn, eiken en essen maar ook in groen, rood, blauw rosa, geel etc Apparatuur van AEG, Afag, Bosch, Bauknechf, Liebherr, Miele, Neff, Pelgrim. Natuurlijk werkbladen van Corian, graniet, Cesarstone, rvs en kunststof en dat alles tegen zéér interessante prijzen 'ING color in vier kleurstellingen, uitgebreid et een witte kastenwand met één open vak. t'n opstelling kost rond de 15.000 gulden. FOTO PR Een goede keukenverkoper zal dan ongetwijfeld alternatieven kunnen aandragen. Een andere indeling, een aantal open kasten of schappen in plaats van gesloten fronten, geen compleet fornuis maar alleen een kookplaat, zodat er weer geld voor een magnetron overblijft; een hoogglans kunst stof voor de fronten in plaats van duurdere gelakte deuren. In feite hoeft een keuken van tienduizend gulden heus niet minder degelijk, praktisch en mooi te zijn dan een inrichting die het drievoudige kost. Werkhoogte Belangrijk voor de efficiency zijnr de werkhoogten in de keuken. Zó kunnen werken datje zo weinig mogelijk met een kromme rug staat of hoeft te bukken. We wor den langer, dus de standaard hoogte van het keukenwerkblad groeit met ons mee. Bovendien hebben veel keukenfabrikanten voor de onderkasten poten in ver schillende hoogten, die vaak bo vendien nog enkele centimeters nastelbaar zijn. Dat de kookplaat eigenlijk iets la ger moet liggen, is algemeen be kend. Anders kun je niet in de pannen kijken en wordt roeren onhandig. Maar heel belangrijk is ook de bedieningshoogte van ap paraten en de indeling van kasten. Bij inbouwapparatuur is de oven op werkhoogte praktisch, als je hem dagelijks gebruikt. Zo niet, kies dan liever voor de koelkast op werkhoogte of de afwasmachine. Combinatie Schaf je een koel/vriescombinatie aan, dan zit de vriezer meestal on der. Ook voor een afwasmachine kan het heel praktisch zijn deze ook op werkhoogte te plaatsen Dat scheelt heel wat bukwerk bij het in- en uitruimen. In een kleine keuken is het soms moeilijk zowel de koelkast als de afwasmachine op een hoger ni veau onder te brengen. Maar voor een smallere vaatwasser (45 cm) is dikwijls nog wel een in- bouwmogelijkheid Als je een twee- of maximaal drieperspons huishouden hebt, heeft deze vol doende inhoud voor de dagelijkse afwas. Voor een onderkast met planken moet je regelmatig door de knie ën Beter bereikbaar en overzich telijker zijn uittrekelementen. Maar dit soort (onder)kasten is wel prijzig. Werkbladen In werkbladen is de keus tegen- Komt u eens kijken, de koffie staat voor u klaar! K0ETSIERSWEG 7, SASSENHEIM &ts#^TEL. 02522-30481 m.ond.9, ...i.» TT De keukens van Leslella zijn er in alle soorten, kleuren en maten. Zo kunt u uw keuken naar eigen smaak en idee samenstellen. Om ideeën op te doen kunt u natuurlijk eerst onze showroom bezoeken, waar talloze combinaties opgesteld staan. Er is een vakkundig team aanwezig dat u advies geeft en eventueel een ontwerp voor u kan maken, waarbij rekening wordt gehouden met al uw persoonlijke wensen Lestella kan voor u het gehele keuken traject verzorgen, van ontwerp tot en met totale montage Dus. kom langs en proef de sfeer van een Lestella keuken! Keukens Sanitair Tegels Haarden E S T E L L A kv Dorus Rijkersweg 15. 2315 WC Leiden, Telefoon 071 223123 Betaalbare exclusiviteit met het kookcentrum "SOLITAIR" van Bosch keukens woordig zeer gevarieerd. Het voordeligst zijn een standaard roestvaststalen en een kunststof blad. Het eerste kan goed hitte doorstaan en hoeft er niet 'kli nisch' uit te zien als je kiest voor een wafelmotief Daar krijg je ook nauwelijks krassen op Het kunststof blad heeft het voor deel dat het er in vele kleuren en dessins is. Nadeel is, dat het een hete pan niet goed verdraagt. Simpele oplossing: naast de kook plaat een inzet van keramisch glas of tegels in het blad laten aan brengen. Schitterend is ook een houten blad Als dat geolied is, vergt het weinig onderhoud (alleen de eer ste maanden nog een paar keer extra in de olie zetten) en het ver draagt scherpe voorwerpen goed Het afwerken van houten bladen met een tweecomponentenlak geeft weliswaar een prachtig mat glanzend uiterlijk waar geen vocht of vuil kan binnendringen, maar krassen zie je er gauwer op en bo vendien is de laklaag veel minder goed bestand tegen een hete pan Tegelblad Het tegelblad verdraagt hitte en scherpe voorwerpen, maar op den duur kunnen de voegen vettig en plakkerig worden Er zijn ook nog allerlei steenachtige materialen met een kunststof bindmiddel in diverse types, kleuren en prijsklas sen te koop. En natuurlijk zijn er de werkbladen van massieve, hoogwaardige kunststof die een uiterlijk hebben als van marmer of graniet. Vrij prijzig, maar bestand tegen krassen en beschadigingen (of gemakkelijk te herstellen) en tamelijk goed warmtebestendig. Lijst maken Het kiezen van een keuken is iets heel anders dan het uitzoeken van een bankstel of slaapkamer Je kiest zelf de componenten die je aanspreken. In een goede show room vind je niet alleen complete keukenopstellingen, maar ook aparte en overzichtelijke presenta ties van keukenapparatuur, werk bladen, fronten, Kranen, tegels en Al die comportenten bij elkaar zoeken is geen kleinigheid. Daar om is het handig van tevoren een lijst van noodzakelijke (en voorlo pige) wensen op te stellen. Teken ook een plattegrondje van de keuken. Het hoeft geen professio neel tekenwerk te zijn, als de voornaamste maten er maar nauwkeurig op staan. Ga je daar mee bovendien naar een keuken specialist die is aangesloten bij de ANVK (herkenbaar aan het vig net) dan kun je je geen buil vallen. Zelfs als de zaak waar je koopt het loodje zou leggen, ben je je geld niet kwijt. Een andere keukenspe cialist van de organisatie neemt dan de verplichtingen van die zaak over Meer informatie AN VK. Bilthoven, 030-286353 THEA WAMELINK Keuken- en badkamershowroom en werkplaats: W. Barentzstraat 23, Leiden Ind.terr. "De Waard" Tel 071 - 21 15 78 Maandag geopend v.a. 13.00 uur. Ruime parkeergelegenheid.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 33