eyenoorders laten Van Hanegem niet vallen Roda brengt Ajax weer terug op aarde Probleemloze zege voor Willem II Sport NDERDAG 22 SEPTEMBER 1994 le spelers hebben geprobeerd om een einde aan de hetze te maken krenveen «marcel van der kraan Id-verslaccever deur van de kleedkamer |vaaide open, Willem van negem stapte naar buiten en fcg net voordat hij de deur ach- Ir zich kon dichttrekken, hield ■hn van Loen zijn coach nog jen staande. „Hé, trainer!" i Hanegem, op weg naar zijn Irste confrontatie met de me- |a na 24 bewogen uren, draai- ^zich om, keek naar Van Loen li vroeg wat er was. Waarop de Jnge spits van Feyenoord met «n brede grijns kraaide: „Laat 1 een poepie ruiken, hè?" De Kh op het gezicht van Van Janegem hield weinig verbor- In. Het zit weer redelijk snor ■ssen hem en het gros van zijn Hers Nee, niet alles is meteen pais vree binnen het Rotterdamse ip. Dat beseffen het bestuur iorzitter Van den Herik), de rectie (Thijs Libregts) en de ;hnische staf (Van Hanegem Meijer) van Feyenoord. De telers zuilen zelf moeten toe- >rken naar een verbetering het arbeidsklimaat. lorien den Herik staat voor de - idankbare - taak om Thijs Lib- is en Willem van Hanegem koppen bij elkaar te laten iken en een minimale basis te :ëren voor een verdere sa- lenwerking tussen het duo. De Kromme is geschrokken in uitlatingen, die Libregts de- week in VI heeft gedaan. Met ime de zinsnede 'Ik heb toch ;n aids?' is bij Van Hanegem het verkeerde keelgat gescho- |n. Libregts op zijn beurt vindt t Van Hanegem een starre luding aanneemt en geen en- Ie poging doet om met hem communiceren. Maar de relatie tussen Van lanegem en Libregts zal voor- niet tot een breuk leiden, [ie was er alleen ontstaan als spelersgroep het vertrouwen zijn coach daadwerkelijk had opgezegd. Maar de selectie van Feyenoord klopte gistermiddag letterlijk en figuurlijk bij Van Hanegem op de deur om hem te laten weten dat hij op de steun van een meerderheid in de spelersgroep kan rekenen. In het hotel, net buiten Heeren veen, waar Feyenoord zich 's middags prepareerde voor het competitieduel met de Friezen, meldden bijna alle spelers zich op de kamer van de Kromme. „Gewoon om duidelijk te ma ken dat hij zich over ons juist geen zorgen hoefde te maken," sprak Regi Blinker. „Dat hij twij fels had gekregen is niet meer dan logisch na zo'n verhaal in VI. Maar ik heb daar meteen zelf m'n vraagtekens bij ge plaatst. Ik sta midden in de groep bij Feyenoord, weet heel goed wat er bij ons leeft. Ik las dingen die ik absoluut niet zo voel." Blinker vond het succes in en tegen Heerenveen geen over winning voor Van Hanegem, maar een overwinning voor de club. Blinker: „Feyenoord is eindelijk een keer positief in het nieuw gekomen en dat was na de afgelopen periode hard no- dig." Dat alle commotie, die het weekblad VI heeft veroorzaakt, voor een enkele speler in de na bije toekomst nog gevolgen gaat krijgen, is zeker. Willem van Hanegem en Geert Meijer zijn vastbesloten uit te zoeken wie van de spelers heeft gemeend namens de hele groep te moe ten spreken waar het gaat om de ontevredenheid over het functioneren van Van Hane gem. Maatregelen als verkoop of ontslag moeten daarbij niet worden uitgesloten. Meijer: „Het is nu duidelijk dat de ellende van een of twee mensen afkomt. Het is onze taak om de groep weer 'gezond' te maken. Want we kunnen na tuurlijk wel zonder dit soort geintjes. Het hele mediacircus was naar Heerenveen gekomen om Feyenoord en Van Hane- rinst voor Alphians a force De softballers van Alphians hebben het eerste Europa- Cupduel in het Franse la Force met 17-0 gewonnen van Borger- hout uit België. De andere wedstrijd voor de Alphense softballers /vam te vervallen, omdat vlak voor het toernooi de Noorse ver tegenwoordiger zich heeft teruggetrokken. Vandaag speelt Al phians tegen Tarup Giants uit Denemarken, morgen wacht het puel met het Franse Broke Arms. Twee duels schorsing voor Bergkamp Milaan Dennis Bergkamp moet twee competitiewedstrijden bij Inter toekijken. De international kreeg woensdag een schorsing pan twee duels opgelegd naar aanleiding van zijn rode kaart af gelopen zondag in het duel tegen Brescia. Bergkamp zou in die wedstrijd in de slotfase een tegenstander met een elleboog heb ben bewerkt. Bergkamp mag woensdag wel de bekerwedstrijd legen Padova spelen. Hij mist de competitieduels tegen Fioren- lina (zondag, thuis) en Juventiis (een week later, uit). )rie keer rood bij derby in München munchen Scheidsrechter Krug zag zich woensdagavond voor 62.000 toeschouwers in het Olympiastadion genoodzaakt bij de derby 1860 München - Bayern München (1-3) een lawine aan kaarten uit te delen. Hij trok drie keer rood, direct voor Winkler Ien Schwabl van 1860 en na twee maal geel voor Bayern-speler Nerlinger. Daarnaast trok Krug nog eens zes keer de gele kaart. Schupp (31e minuut) en Ziege (55e) zorgden voor 0-2 voor Bayern, waarna Pacult elf minuten voor tijd uit een strafschop [iets terug kon doen voor de nieuweling in de Bundesliga. Drie ninuten voor het einde bepaalde Zickler de eindstand op 1-3. Llberda volleybalcoach tot 1997 [den haag Joop Alberda heeft zijn contract met de Nederlandse jVolleybalbond (NeVoBO) als bondscoach van het nationale nannenteam verlengd tot 1 januari 1997. De mannenploeg, vinnaar van het zilver tijdens de Olympische Spelen in Barcelo na, begint volgende week in Thessaloniki aan de strijd om de wereldtitel. Met de nieuwe overeenkomst blijft Alberda aan tot Iruim na de Olympische Spelen in Atlanta (1996). ""Real Madrid zwaar in het rood m jmadrid» Real Madrid moet op korte termijn nieuwe financiële bronnen zien te vinden om een schuld van bijna 70 miljoen gul- jden weg te werken. Dit meldde het Madrileens dagblad El Pais ironkvoensdag. De gigantische overschrijding van de begroting is een ÏËfqgevolg van de verbouwing van het Bernabeu-stadion, die bijna |75 miljoen gulden kostte. Real Madrid financierde de renovatie e juit eigen middelen. vtiiv ^Piquet stopt met autoracen Rio de janeiro» Drievoudig wereldkampioen Formule I Nelson Pi quet stopt definitief met autoracen. „Mijn tijd is voorbij. Ik heb geen motivatie meer", verklaarde de 42-jarige Braziliaan woens dag tijdens een beurs in Rio de Janeiro. Een al vastgestelde start iin de 500 mijlsrace van Indianapolis volgend jaar heeft Piquet ouvjafgezegd. Twee jaar geleden verbrijzelde de Zuidamerikaan tij- 1 s|dens een Indycar-race zijn voet. Desondanks keerde hij terug op im),|de circuits, zonder al te veel succes trouwens. Piquet debuteerde ^Hin 1978 in een Ensign Ford in de Formule I. Drie jaar geleden jNilkeerde hij de hoogste afdeling van de autosport de rug toe. Pi- iquet nam tijdens zijn loopbaan als Formule I-coureur deel aan 204 Grand Prix-races. Hij won 24 keer. In 1981, '83 en '87 ver- :N 'overde hij de wereldtitel. rt, ^McDonald's haalt fors uit leiden De zaalvoetballers van McDonald's waren gisteravond op schot in de Leidse 3 Oktober-hal. De tweede divisie-ploeg won met 6-1 van Kawin. Herman van Marwijk (3), Hans van Marwijk, Sjaak van de Boer en Ronald van de Hoogen scoorden. De Leidse ploeg speelde een uitstekende wedstrijd. De Sleutels incasseerde een 9-4 nederlaag bij Tybex. De Leidenaétrs begon nen goed, maar nadat Simon van der Linden en Robert de Roo met blessures wegvielen, speelde Sleutels een verloren partij. Ronald Labordus, Robert van Iterson, Marcel van den Burg (2) scoorden. q- 'g< ld; gem op z'n bek te zien gaan. Nou, dat is mooi niet gebeurd. We hebben na vanavond zes punten uit vier wedstrijden en staan er sportief gezien prima Doelman Ed de Goey ver wacht het spanningsveld, waar in Feyenoord zich sinds de trip naar Litouwen bevond, volgen de week helemaal verdwenen zal zijn. „We hebben nu een stap in de goede richting gezet. Als volgende week de tweede ronde van de Europa Cup is be reikt, reken ik erop dat de mees te ellende voorbij is." De Goey is realist genoeg om te beseffen dat er bij Feyenoord intern problemen hebben be staan en nog steeds bestaan. „Onvrede tref je overal aan. De ideale selectie bestaat niet. Ik kan me immers niet voorstellen dat er bij Ajax en PSV nooit iets gebeurt. Maar wat er nu bij ons gebeurde, was tamelijk overdre ven. Alles werd op de trainer ge richt en die verdient het niet om zo aangevallen te worden. Er werd een hetze gevoerd. De spelers hebben geprobeerd om daaraan een eind te maken." De jongste telg in de Feye- noordklas heette gisteravond Giovanni van Bronckhorst. Hij moest onder extreme omstan digheden-zijn debuut in de ba sis maken, maar slaagde met verve. Van Bronckhorst: „Ik be greep heel goed wat er aan de hand was. Je probeert je er niet te veel van aan te trekken, maar onbewust houd je toch alles in de gaten. Voor de trip naar Li touwen was ik niet geselecteerd. Het verbaasde mij dat er werd beweerd dat er na die Europa Cup-reis zoveel mis was. Voor dat de ploeg wegging, stond de tent toch ook niet op z'n kop?" Media-spektakel in Heeren veen heerenveen -gpd De eerste vraag was er één voor open doel: „Denk je dat deze overwinning een gebaar van de spelers was, naar jou toe?" Het gezicht van Willem van Hanegem trok in een gretige grimas Het antwoord van ('nog steeds') de trainer van Feye noord was helder: „Ik denk dat ze altijd spelen voor de premie. De punten, die zijn voorde club." Toen Willem na 20 minu ten met zijn kop uit het zit- hutje torende, scandeerden de supporters een spontaan 'Wil-lem-Van-Ha-ne-gem, klap-klap-klap-klap. Voor het laatst gehoord in 1983 bij zijn afscheidswedstrijd in de Kuip. Ze waren 's middags bijna allemaal op zijn kamer geweest, in Motel Joure, vlak onder de geur van de DE-bo- nen. En hadden de trainer hun aanhankelijkheid be tuigd. Na Uli van Gobbel, dinsdag, waren er meer, véél meer gevolgd, die het opna men voor Van Hanegem. Hij had al weer met ze aan de eenarmige bandiet ge staan in het motel, waar in de speelzaal (gelukkig) alleen frisdrank wordt geschonken. Of er al weer gekaart was? Voor de punten waren ze hier. Ze moesten nu ook ein delijk maar eens laten zien wat combinatievoetbal was, met goals. „Ik ben er wel uit," sprak Van Hanegem, na de soms flonkerende eerste, maar kleurloze tweede helft. „Ik weet dan achtennegentig procent van de groep achter me staat. Die hadden me be zworen hier voor honderden twintig procent te zullen knokken." cpd-verslaggever Een week lang kon Ajax nage nieten van de fraaie zege op AC Milan, gisteren bracht Roda JC de landskampioen terug op aar de. Met voetbal gebaseerd op inzet en agressie legden de Lim burgers de landskampioen het vuur na aan de schenen. Na ne gentig minuten kwam Ajax met de schrik en een punt (1-1) vrij. Het eerste puntverlies voor het elftal van Louis van Gaal in deze nog prille competitie. Het was voor de thuisclub al het vierde opeenvolgende gelij ke spel. Ook de uitslag was tel kens identiek. „We hebben blijkbaar patent op 1-1", grapte Roda-coach Huub Stevens. „Het is jammer dat je nog steeds niet gewonnen hebt, maar vanavond had ik er vrede mee. We gaven Ajax heel goed partij." De Limburgers opereerden geheel in de geest van de trai ner. Huub Stevens, indertijd een beperkte voetballer die op basis van werklust het zelfs tot het Nederlands elftal schopte, stuurde z'n elftal geladen tot op het bot het veld in. Daarbij trof de thuisploeg het dat de gasten het wel heel makkelijk opna men. Louis van Gaal had z'n spelers nog zo gewaarschuwd in de euforie na het sprankelende Champions League-debuut. Hij repte daarbij constant over een 'moment-opname'. Je opladen voor een duel tegen Milan is niet zo moeilijk, de concentratie vinden voor een ontmoeting op een hobbelveld op een doorde weekse avond, dat is een ander verhaal. Geen enkel team kan een wedstrijd winnen zonder enige inspanning. Ook Ajax niet. Toch probeerden de Amsterdammers het in de eerste helft tegen Roda. De wankele instelling werd prompt afgestraft door een bij vlagen ontketende thuis club, die tien minuten voor rust terecht op voorsprong kwam. Het curieuze doelpunt kwam in drie bedrijven tot stand. Edwin van der Sar keerde in eerste instantie nog een schot van Eric van der Luer, de aan- Johan de Koek vergrijpt zich aan Mare Overmars. Roda hield zich gemakkelijk staande tegen de Amsterdammers. sluitende inzet van Barry van Galen belandde op de lat, waar na Max Huiberts in extremis toesloeg. „Dat doelpunt zag je aankomen", vond Van Gaal. Roda was veel feller dan wij. Ik heb me schor geschreeuwd, maar we wonnen echt geen du el." Integendeel. Ajax, met Cla rence Seedorf als vervanger van de zieke Ronald de Boer, bleef volharden in 'ongewenste frivo liteiten'. Frank de Boer probeer de een overstapje bij de zijlijn (uitbal voor Roda), Mare Over mars wilde het liefst drie spelers tegelijk door de benen spelen. Ajax bleef om moeilijkheden vragen, maar haalde verder on geschonden de rust. Het spelbeeld veranderde al vroeg in de tweede helft. Patrick Kluivert, Ajax' antwoord op Ro- naldo, sprintte weg bij Johan de Koek, kreeg de bal op maat aan gespeeld van Finidi George en rondde bekwaam af in de korte hoek. In elk competitieduel is de 18-jarige Amsterdammer nog succesvol geweest, maar de spits speelde nog geen wedstrijd uit. Nu mocht leeftijdgenoot Nordin Wooter z'n maatje aflos sen in de punt van de aanval. Ook Peter van Vossen mocht het weer eens proberen op de linkerflank, als invaller voor de tegenvallende Clarence Seedorf, maar zijn acties sorteren nog te weinig effect. Maar ook Jari hit manen, vorig seizoen de top scorervan de PTT-Telecompeti- tie, speelt nog ver onder z'n ni veau. „hitmanen stond op tien meter van de keeper, maar ging toch weer kappen", kritiseerde Van Gaal het gebrek aan killers- instinct bij zijn Finse crack. Achteraf konden beide coaches zich vinden in het gelij ke spel. „Dit was een wedstrijd van hoog niveau", doceerde Van Gaal. „Die zie je in Italië of Spanje niet." Een groter com pliment kon Huub Stevens niet krijgen. Roda JC: I tesp; Senden, Aifcveld, De Koek en l.uijpers; Doomernik, Van de Luer en Van Galen; Iwan (70. Van lloogdalem), Gracf (79. Derksen) en Huiberts. Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijk aard en Frank de Boer; Seedorf (61. Van Vossen), Uimanen en Davids; Ge orge, Kluivert (83. Wooter) en Over- Excelsior - De Graafschap 4-2 (2-1). 13. Vonk 1-0, 22. Vonk 2-0, 26. Van de Brink 2-1. 50. Been 3-1, 60. Victoria 3-2, 82 Dijkhuizen 4-2. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Schuur- huizen, Spork (Excelsior) Eindhoven - AZ 0-0. Scheidsrechter Van Beek. Toeschouwers: 1400. Gele kaart: Buskermolen (AZ). RBC - Fortuna Sittard 1-0(1 0). 36. Magi- else 1-0, Scheidsrechter Takacs. Toe schouwers: 2650 Gele kaart: Bulayina (RBC), Usta, Van Bommel, Rayer (Fortuna Sittard). Helmond Sport - TOP 2-1 (1 1) 10. Wal.' rink 0-1,35. Vincent 1 1 (strafschop), 53, Schuman 2-1. Scheidsrechter: Van Velu- wen. Toeschouwers: 2300. Gele kaart: Meeuwsen, Vincent, Siahauo (Helmond Sport), Koopmans, Königs, Waterink (TOP). FC Den Bosch FC Zwolle 0-0. Scheids rechter: Blom. Toeschouwers: I 139. Rode kaart: 60. Van der Velden (FC Den Bosch, 2x geel). Gele kaart: De Haan (FC Den Bosch), Plug, Van der Haar (FC Zwolle), Heracles - Telstar 2-0(1-0) 19. Mol i-0j 58. Leurink 2-0, Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 1740. Rode kaart 72. Si mons (Telstar). Gele kaart: Waslander (Her acles), De Zeeuw, Koordes, Ahamach, Van Roon, Simons (Telstar). Bijzonderheid: 15. Telstar-trainer KiBtemaker wegens herhaal delijk bemoeien met arbitrage naar tribune gestuurd. FC Den Haag - Veendam 2-1 (0 0). 7? Vennema 0 183. Van der Laan 1 1 (straf schop), 86 Faerber 2-1. Scheidsrechter: Helmstri|d. Toeschouwers 1500. Gele kaart. Tebbenhof, Gentile (FC Den Haag), Slor (Veendam) Emmen - Cambuur Leeuwarden 1-2 (0-0). 53. Meijerman 1-0, 64, Konterman 1 1, 85. Van Oostrum 1-2 (strafschop). Scheidsrechter: Schaap Toeschouwers: 3304. Gele kaart: Abma (Cambuur), Veld wijk (Emmen). Haarlem - VVV 2-2 C' tl) Huysen 10, 32. Huysen 2-0, 55. Sibon 2 165. Slbon 2-2. Scheidsrechter: Van Hulton. Toe schouwers: 1936. Gele kaart: Van Eekeros, McDonald, Van der Poel, Huysen (Haar lem). PROGRAMMA Zaterdag 24 september: Veendam Hora cles, Telstar Excelsior, Graafschap Den Bosch, FC Zwolle Helmond Sport, TOP RBC, Fortuna S. Eindhoven, VW Fm men, Cambuur FC Den Haag; zondag 25 september: AZ Haarlem VVV 5 4 1 0 9 20-11 Fortuna S. 5 3 117 10-4 Cambuur L 5 3 1 1 7 9-5 TOP 5 3 117 8 4 RBC 5 3 0 2 6 7 7 Helm,Sport 5 3 0 2 6 11-13 Heracles 4 2 115 6 2 FC Zwolle 4 13 0 5 6 4 Den Haag 4 2 115 8*7 Haarlem 5 1 3 1 5 12-10 Emmen 5 1 2 2 4 6-6 Veendam 5 12 2 4 5-8 AZ 4 1 1 2 3 5-5 Graafschap 4 112 3 H 10 Excelsior 5 113 3 6 10 Telstar. 5 0 2 3 2 7 14 Eindhoven 5 0 2 3 2 2-11 Den Bosch 4 0 13 1 5-10 Philips achter olympisch plan van Kaapstad KAAPSTAD «GPD Electronicagigant Philips steekt 10 miljoen rand (5 miljoen gul den) in de poging van het Zuid afrikaanse Kaapstad om de Olympische Spelen van 2004 te organiseren. Als Kaapstad erin slaagt de sportfestiviteiten bin nen te halen, zouden het de eerste Olympische Spelen op het Afrikaanse continent wor den. „We geloven dat de tijd er meer dan rijp voor is", aldus Raymond Ackerman, voorzitter van het comité. Zijn organisatie heeft inmiddels van drie spon sors toezeggingen voor in het totaal 30 miljoen rand gekregen. De totale kosten van de Spelen worden beraamd op vijf miljard rand. Willem II zag het duel met Vo- lendam met angst en beven te gemoet. Halverwege de matige wedstrijd hadden de Tilburgers bij een voordelige stand van 2-0 echter al uitzicht op een ruime zege. Na de rust gaf Volendam zoveel kansen weg dat de thuis ploeg de score eenvoudig kon verdubbelen: 4-0. Bij Willem II, geteisterd door blessures, heerste afgelopen week lichte paniek, gevoed door trainer Reker die bij het bestuur aanklopte om versterking van zijn gehavende team. Voorzitter Groels gaf hem te verstaan dat daar geen sprake van kan zijn. Al het geld is nodig om het sta dion af te bouwen. Zonder de geschorste Meijs en de gebles seerden Van Geel, Sylla en Van Arum ging Willem II ondanks alles aanvallend van start. Vo lendam had echter dezelfde be doelingen. De bezoekers hadden juist het beste van het spel toen het eerste doelpunt van Willem II ineens uit de lucht viel. Hofste de haalde van 25 meter uit en verraste doelman Zoetebier vol komen. De laatste voorkwam een kwartier later een zekere treffer van Stewart (knap inge schoten na een voorzet van Van Hintum), maar was schuldig aan de tweede Tilburgse treffer. Een verre trap van Laros kwam een minuuut voor rust bij Van Gastel. De uitblinker schoot hard en laag, maar houdbaar in en zag Zoetebier over de bal heenduiken:2-0. In de tweede helft hield Vo lendam het al snel voor gezien. Typerend was een situatie, tien minuten voor tijd. Steur kwam oog in oog met Willem-II-goalie Jansen, maar bood hem de kans de bal gewoon op te rapen. Het stond toen al 4-0 door Smits (in de 63e minuut met het hoofd) en Feskens (vijf minuten later met een diagonaal schot).

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 27