Personele problemen breken BS Leiden op TOP houdt hoofd koel in Zeeland! Pecos dolt met De Veluwe Flair verliest duel én eerste speelster Sprookje vermoeide Rini Kuif is uit Sport Sfeer bij vrouwen Lisse opgeklaard na vertrek Keur en Stiefelhagen H MAANDAG 19 SEPTEMBER 1994 (M CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. O: Jeugd Leiderdorp goed van start De jongens junioren van Lei derdorp zijn de eredivisiecom petitie goed begonnen. In een spectaculaire wedstrijd met een vreemd scoreverloop werd Do- nar uit Groningen verslagen. De jeugdige leiderdorpers (veel spelers zijn eigenlijk nog geen junior) werden al snel op een 15-0 achterstand gezet. Door hard te knokken werd bij rust echter al een voorsprong bereikt (26-25). Na een gelijkoplopende tweede helft liep de thuisploeg vanaf vijf minuten voor tijd uit van 51-50 naar de einduitslag van 71-50. Scores Leiderdorp: Gadzuric 16, Smeding 13, Knij- nenburg 12. In de meisjes junioren eredivi sie werd de derby tussen Grasshoppers en Leiderdorp een gemakkelijke prooi voor de Leiderdorpse ploeg. Inde Boorsmazaal in Katwijk was de thuisploeg geen moment in de wedstrijd tegen de vice-kam- pioen van verleden jaar: Scores Grasshoppers: Kuiper 12, Ver steeg 9. Scores Leiderdorp: Van Zegveld 21, Saidi 18. Leidse zwemmers baas in eigen bad TACO DE VRIES Zowel De Zijl/LGB als LZ 1886 heeft verscheidene me dailles veroverd bij een B/C- kringwedstrijd in zwembad De Zijl. LZ nam gisteren in Waddinxveen deel aan een jeugdzeskamp. Erik Weyermans zwom voor LZ twee medailles bij el kaar op de B/C kringwed strijd van zaterdag. Weyer mans won op de 200m wissel voor jongens onder zestien in 2.45.1. Op de 50m vrij tikte hij als tweede aan: 29.7. Ook Robert van Vuuren kreeg twee keer eremetaal omge hangen. Op dezelfde num mers werd hij twee keer der de in respectievelijk 3.04.3 en 31.3. Angelique den Os kwam met 1.15.2 net te kort en werd dus tweede op de 100m vrij voor meisjes onder veertien. Voor De Zijl hadden vooral loleen van Essen en Twan Marlijn een goede dag. Bei den wonnen de 100m vlinder onder veertien jaar, Van Es sen bij de meisjes in 1.21.5 en Martijn bij de jongens in 1.18.7. Belangrijker was de promotie van beiden naar de A-categorie. Martijn zege vierde ook op de 100m vrij in 1.09.4, maar kwam daar te kort voor een A-limiet. Ar- noud van Haastert werd in C tweede op de 100m vlinder voor jongens onder veertien in 1.31.9 en derde op de 100m vrij in 1.13.2. Teye Klei- kamp kreeg brons omgehan gen na zijn strijd op de 200m wissel voor jongens onder twaalf: 3.16.7. In zwembad De Sniep in Waddinxveen pakte Louis van Schaarenburg ('83) goud en brons voor zijn club LZ 1886. Op de 200m rug zege vierde hij in 2.45.5, daarmee zijn snelste tijd ruim verbete rend. Brons volgde op de 50m vlinder in 39.7. Leeftijd genoot Michael van Schaik tekende voor de derde plaats op de 200m rug (2.49.1) en voor de tweede op de 100m rug voor jongens '81: 1.20.4. Stephan van Iterson ('79) kwam als eerste aan de finish na 2.05.5 op de 200m vrij en ook Dieuwertje Vermeulen ('84) sloot haar wedstrijd op de 100m wissel winnend af: 1.25.3. Remco Boom ('84) haalde maar liefst 4,5 secon de van zijn tijd af om de 50m vlinder in 42.4 te winnen. Op de 50m vrij voor jongens '79 tikte Bart Vermeulen na 30.1 als eerste aan, terwijl Noekie Klein ('83) als tweede bin nenkwam op de 100m wissel: 1.24.8. Een derde stek was er nog voor Kitty Turk op de 50m vrij voor meisjes '83 in 34.3. LISSE DRIES DE ZWAAN MEDEWERKER Hoe tegenstrijdig het misschien ook mag klinken, het vertrek van Annet Keur en Karin Stiefelhagen heeft het spelplezier bij de vrouwen van BV Lisse, uitkomend in de topdivisie, terugge bracht. „Iedereen wordt weer gewaardeerd. En voor het eerst in vele jaren kunnen we weer ballen zonder uitgefoeterd te worden", verklaarde aanvoerder Annelies van der Hulst. Tegenstander Landslake Lions bleef zaterdag lang aan de goede kant van de score (rust 38-31). Joke van de Heuvel boog de achterstand echter om in een 71-64 voorsprong en hielp Lisse daarmee via een 75-70 overwinning de eerste punten binnen te halen. Scores Lisse: Van den Bosch 28, Van de Heuvel 22. De mannen van Lisse zijn de basketbalcompetitie het afgelo pen weekeinde overtuigend van start gegaan. De ploeg uit de Bollenstreek, die aan het eind van het vorig seizoen afscheid nam van coach Gerard van der Worp, boekte onder leiding van zijn opvolger, Lawrance McGray, een overtuigende 106-78 zege op het bezoekende BC Braggarts. De basis voor de overwinning werd gelegd in de laatste tien minten van de eerste helft. De thuisclub liep toen weg van 19- 16 naar 59-35 bij rust.Een belangrijke rol daarbij was wegge legd voor nieuwkomer Robert Balm, die niet alleen uitstekend gebruik maakte van zijn lengte, maar evenmin de duels onder de borden schuwde. Spetterende dunks van zijn hand gaven een voorproefje van wat de Lisse-aanhang dit seizoen te wach ten staat. Scores Lisse: Balm 21, Van de Akker 14, Ter Haak 13, Taal 12. Marleen Droog scoort namens Lisse. foto hielco kuipers Kleine nederlaag geeft MSV moed w Vóór de wedstrijd tegen Noorderkruis in de promotiedi visie was het al duidelijk dat BS Leiden het moeilijk zou krijgen. Zonder de inbreng van Erik Huybens (geschorst) en Loet de Ruijter (geblesseerd) is het team immers zwakker. Dat in Assen het verschil zó groot zou zijn (100- 60 nederlaag) hadden de Leidenaars echter van te voren niet verwacht. LEIDEN. JUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER De ploeg van coach Ton Kallen berg zat eigenlijk geen moment in de wedstrijd. Na tien minu ten was het verschil al veertien punten (28-14) en had Leiden geen antwoord op het spel van de Amerikaanse guard Camp bell (30 pnt) van Noorderkruis. Via 56-33 bij rust werd het uit eindelijk een veertig-punts ne derlaag. Kallenberg was niet be paald tevreden: „Ik was van te voren al bang dat we zouden verliezen gezien de personele problemen. Maar we hadden wel wat beter kunnen presteren. In oktober zijn we compleet en dan zal het veel beter zijn, maar we zijn er dus nog lang niet." Scores BS Leiden: Zevenho ven 14 (18 reb), Groot 14, De Bruyn 11. MSV kende een heel wat be moedigender start in de promo tiedivisie. Tegen de kampioen van vorig jaar, Voorburg, had het na elf minuten zelfs een flinke voorsprong van 29-17. De thuisploeg kwam echter goed terug. Dichter bij de basket spe lend sloop de ploeg naderbij en was tot drie punten genaderd bij rust (39-36 voor MSV). Na rust bleven de beide ploe gen dicht bij elkaar. Voorburg had in de laatste minuut een voorsprong van drie punten, maar de goed spelende Rick Driessen schoot een driepunter en zorgde daarmee voor een verlenging (74-74). Daarin kon den de Noordwijkers geen vijn10 meer maken zonder centers ]|he" Koek (geschorst) en Bpe Driessen (vijf fouten). De 9lilen nederlaag is desondanks 0SPe bevestiging van de kracht lij116 MSV. |ho< Scores MSV: Van Velzen 1 Dogo 17, Driessen 13. (s'a; De vrouwen van Leiderdd^ci hebben in hun eerste wedsttP10' in de eerste divisie hun favoiPp tenrol waargemaakt. Teg^f1 stander Prisma College 2 \^nic duidelijk een maatje te kl<^Q' voor de thuisploeg. Het fanatp) pressende Leiderdorp gaf |^n Utrechtse ploeg geen kans Jb11 bij te blijven, ondanks het dojA'1 wisselen van coach Henk-JJ Piket. iR') In de twaalfde minuut was)^ei overduidelijk dat LeiderdcjH^ overheerste. De 22-3 was njscc geflatteerd gezien het aantal g^n miste kansen. Daarna ging Ljde derdorp echter goed door i bereikte, via 36-13 bij rust, F' eindsignaal bij 80-39. Scores Leiderdorp: Schuit |ec' (13 reb.), Van Meurs 17, W® Zegveld 14 (7 reb.). va Sti |W« LEIDEN BRAM VAN GENT foto henk bouwman Maroesja Bonsen bood de speelsters van Haka/ De Treffers goed partij. LEIDEN RON HOOGENDAM Op de eerste speeldag van de landelijke tafelten niscompetitie hebben de regioclubs hun wed strijden met wisselend succes afgesloten. Pecos/Oegstgeest maakte met een 10-0 winst De Veluwe tot het lachertje van de eredivisie. De vrouwen van Rijnsoever boden in eigen huis titelfavoriet Treffers prima te genstand, die echter niet in de score tot uitdrukking kwam: 0- 10. Van het sterke De Veluwe van weleer is weinig over. De Van Spanjes vertrokken naar Duits land, Jonah Kahn naar Oegst- geest. Laatstgenoemde debu teerde zaterdag tegen zijn oude club, die met Polman, Greeve en Vesseur echter niets in de eredivisie te zoeken heeft. Het tegendeel geldt voor Oegstgeest dat met Jurgen Pastoors en Ted van de Berg dit seizoen zelfs op de play-offs mikt. Een 'dubbel weekeinde', met zater dag Kluis en zondag Sloun als Limburgse gasten, moet de wa re kracht van het Oegstgeest- trio blootleggen. In de eerste divisie opende Scylla met 7-3 verlies bij Spaar- ne. Lars Wittebrood, Paul Kan- bier en het dubbelspel zorgden voor de Leidse punten, terwijl Marc Kleijn met lege handen bleef. In de andere eerste divisie- groep trok Avanti met 4-6 aan het kortste eind tegen Rhenus. En dat terwijl Joost Mentink de Gelderlanders in de onderste re gionen een belangrijke concur rent vond. De Leidenaar in Ha- zerswoudse dienst bleef met le ge handen. Edwin Vente (3x) en Vincent de Beer waren beter bij de les. Ex-Scyllaan Martin Groe- newold staat met Salamanders in deze poule bovenaan. Het Katwijkse Rijnsoever kwam in de tweede divisie beter uit de startblokken. De reserves van FVT werden door Roald van der Landen (3x), Marco Cecchi (2x) en Johan van Meurs (2x) met 7-3 geklopt. Op de weg naar handhaving is dit een goe de eerste stap. Oegstgeest 2, met een teleurstellende Robert Velema, kon zijn kampioensas piraties met 6-4 winst bij El TC nog niet veel kracht bijzetten. De mannen van De Treffers openden hun tweede-divisiesei zoen met een prima 5-5 bij Combi '67. Kees Vesseur was, met handhaving als doel voor ogen, dan ook tevreden. Hijzelf won evenals Rico van Veen een maal. de uit het tweede afkom stige Robert Thijssen pakte zelfs twee potjes, zodat het dubbel spel voor de remise zorgde. Een goede start, al maakt de Roelo- farendsvener zich voor het thuisduel tegen Irene weinig il lusies. Daar spelen immers een sterke Zweed en oud-interna tional Frank Boute. In de vierde divisie kende Do- cos een bliksemstart tegen De Treffers 3. De gebroeders Zlatan en Armin Ramic waren on genaakbaar, terwijl Jean Paul Haanen eenmaal onderuit ging. Vrouwen Rijnsoever maakte, ondanks het maximale verlies tegen kampioenskandidaat Haka/De Treffers, een verdienstelijke ren tree in de eredivisie. Niet zon der slag of stoot liet de Katwijk- se ploeg van trainer René de Smet en coach Hans Bonsen zich naar de slachtbank leiden. De ploeg speelde met volle overgave. Met name Mariska de Haas (28 gamepunten tegen topper Timina) speelde zonder veel emoties, wat haar spel ten goede komt. Maroesja Bonsen etaleerde haar sublieme spel, ook in de dubbel met zus Cora, door veelvuldig de aanval (te gen Schoonewille en Timina) te zoeken en behield op cruciale momenten de kalmte en het overzicht. Het beoogde resul taat kan hierdoor niet lang uit blijven. Gerdie Keen kende geen enkele moeite met de Katwijkse ploeg, die zich, afgaande op dit duel geen zorgen hoeft te ma ken voor een slechte afloop van de competitie. Een klasse lager ging promo vendus Docos thuis onderuit te gen Veldhoven. Door twee ze ges van Manon Nijssen en één van Miriam Bik bleef de schade beperkt tot 3-7. Karin Bunnig noteerde een 'nul'. De vrouwen van Oegstgeest zijn afgezakt naar de derde divi sie. Wellicht is de 8-2 overwin ning op Middelburg-Zuid het begin van de weg terug. Miran da Karsdorp zag teamgenotes Iris Sjaardema en Karin van der Heiden elk eenmaal onderuit gaan. KORFBALMEDEWERKER Ook voor de korfbalcompetitie was de re gen het afgelopen weekeinde spelbreker. Zaterdag kwam TOP in actie bij Swift(M) en nam verassend een punt (10-10) mee terug uit Zeeland. Velocitas werd met 10-1 afge droogd door Maassluis. Gistermiddag bleef KZ Leiden Crescendo in een aantrekkelijke derby met 13-11 krap voor, terwijl buurman De Danaïden met 11-9 verloor van Vlaar- dingen. Fides Pacta won met grote cijfers (15-11) van Victoria. Coach Anne van der Zaag was maar wat trots op het 10-10 gelijkspel dat TOP uit het vuur sleepte bij het Middelburgse Swift. Zijn jonge ploeg - „Aan het einde van de wedstrijd, toen ik Olaf Dannijs had ingezet voor Jan de Vroomen, was de oudste 22", grapte hij - speelde een bijzonder degelijke partij. „Bewonderenswaardig hoe ze het hoofd koel hielden. Ze moeten het ook kun nen, ik heb ze niet voor niets gekozen, maar ze maken het nu ook perfect waar.". Nadat Tim van der Horst voor TOP de score had geopend, volgden vier strafworpen (3- 2). Het was tekenend voor de strengheid van de man in het zwart, die wel een (goe de) grensrechter langs de lijn had lopen, maar de brave man consequent negeerde. De thuisclub had voortdurend een voor sprong, maar slaagde er niet in TOP van zich af te schudden. Het verschil was nooit meer dan twee goals. Na rust hadden de Sassenheimers zelfs het beste van het spel, toen Swift geforceerd op het afstandschot ging spelen met een lange man onder de korf. Tot een ommekeer kwam het niet, maar wel slaagde Michiel Kok er in om kort voor tijd vanaf de stip TOP op gelijke hoog te te brengen. Een vrije bal mocht even daarna niet meer worden genomen. Tijd is tijd, oordeelde de arbiter stipt. In het spel van De Danaïden bespeurt coach Rolf Latuperisa eveneens duidelijk vooruitgang, ook al kwam zijn ploeg tegen Vlaardingen niet tot winst. Vooral na de rust speelde de thuisclub volgens zijn richtlijnen en had het in aanvallend opzicht een ant woord op gewijzigde Vlaardingse verdedi gingstactieken. In de tweede helft slaagde De Danaïden er ook in om de voor rust op gelopen 7-4 achterstand geheel weg te wer ken. Na treffers van Ame Heyman (2), Eric Peters en Marcel keizer lag de strijd bij 8-8 weer geheel open. Vlaardingen liep daarna weg naar 10-8 en daarop bleef de thuis ploeg het antwoord schuldig: 11-9. Fides Pacta behaalde een ruime 15-11 zege op Victoria. De meeste treffers vielen na rust (5-3), toen arbiter Visser op werke lijk elke slak zout legde. In tien minuten vie len er maar liefst acht strafworpen. „Hij was wel consequent, want hij gaf ze aan beide kanten", aldus Fides-coach Steven Tims. Ook was hij tevreden met de terughou dendheid die zijn ploeg aan de dag legde je gens de arbiter, op wiens fluiten het nodige aan te merken was. Vanaf de strafworpstip toonden vooral Frank Peter de Haas en Di- mitri IJzerman zich trefzeker, waardoor een 15-11 eindscore op de formulieren kwam. In het laatste kwartier van de eerste helft sloeg KZ Leiden een gat van vier punten (rust 9-5) en dat verschil bleek te veel voor stadgenoot Crescendo. „De vrouwen helve ben verschrikkelijk sterk gespeeld", idi prees KZ-coach Herman Godefroy zijn vi) re vrouwen. Met vier treffers (Annelies van d| ge Blom (2), Els van Lunteren en Kitty de W| pt en twee geforceerde strafworpen hadden j te een bijzonder groot aandeel in de overwil ni ning. Zelfs collega Ruud Niesing kon dat i) fe afloop beamen. „De eerste helft werden Cc afgebluft. Ze waren bang voor grote namd v£ bij KZ: Kitty, Els. Als je angst hebt voor tj er genstanders sta je zonder te spelen al acl ni ter. Het was het derde duel in success» v( waarin we vier doelpunten achter kome| o] Weer kwamen we nu goed terug. KZ zat j si in de tweede helft doorheen. Als 11-10 w» gevallen, hadden we een goede kans giH had". Wijnand Alberts en topscorer Gert Jan Hei sing (2) brachten Crescendo terug in c wedstrijd. Een strafworp van Wil de Wit (1 8) bracht even opluchting voor KZ Leide| maar Crescendo bleef aandringen. Dod kansen kreeg overigens alleen Wijnand dl - berts en pas in de 25ste minuut was hl g raak: 11-9. Invaller Aldo Spadon, binnen d n lijnen gekomen voor de zwaar geblesseerd U Dirk Jan de Kreek, maakte één minuut vod Sj tijd aan alle onzekerheid een einde (12-9 hoewel in blessuretijd de score door treffe H van Hensing en Alberts voor Crescendo ei van Mare Zierikzee voor KZ Leiden nog op o liep tot 13-11. d Voor Velocitas liep het bezoek aan Maaj i sluis uit op een catastrofe. Halverweg stond de ploeg van coach Klaas Bosman j met 6-0 achter. Jeroen van Driel redde d eer van de Leiderdorpers, die een smadela c ke 10-1 nederlaag leden. LEIDEN PETER KLEIN TILBURG ANP Rini Kuijf heeft het niet gered. Aan zijn op vallende zegereeks in het Interpolis schaak toernooi in Tilburg kwam zaterdag een ein de. Het Hongaarse talent Zoltan Almasi ver sloeg Kuijf in het tweede duel van de derde ronde opnieuw. Daarmee verdween de laatste Nederlander uit het toernooi. De Leidenaar verklaarde na de partij dat zijn mat ogende spel in de 'return' voor een gedeelte aan vermoeidheid was te wijten. Na de zware nederlaag in de eerste partij te gen Almasi op vrijdag koos Kuijf in de twee de partij voor een verrassingswapen, het Weens. Deze opening werd begin deze eeuw regelmatig gespeeld, maar tegen woordig is het algemeen bekend dat zwart bij goed tegenspel niet in het nadeel hoeft te komen. Almasi begreep waar het in de opening om draaide. Kuijf bereikte niets en stond al snel een fractie minder. Omdat winst nood zakelijk was voor het afdwingen van een barrage, moest de Leidenaar risico's nemen om het spel gaande te houden. Dat bleek echter onverantwoord. Kuijfs stukken ston den vrijwel allemaal op de verkeerde velden en Almasi profiteerde met een eenvoudige centrumactie die de Hongaar beslissend voordeel opleverde. Na 33 zetten gaf Kuijf de ongelijke strijd op en kon hij bij de kas sier zijn prijzengeld van vierduizend gulden afhalen. Anatoli Karpov rekende af met Antonio Antunes. In de eerste partij ontsnapte de Rus tegen de sterke Portugese meester, die een winstwending over het hoofd had ge zien. In het tweede duel liet de FIDE-we- reldkampioen er geen twijfel over bestaan wie de sterkste schaker is. In de volgende ronde speelt Karpov tegen Alexander Sja- balov, een Amerikaanse grootmeester van Russische origine. De als tweede geplaatste Rus Valeri Salov ontliep tegen de voormalige wereldtopper Lajos Portisch aan het spelen van de altijd riskante barragepartijen. In de eerste partij won Salov moeiteloos, maar het tweede du el ontwikkelde zich aanvankelijk heel gun stig voor de Hongaar. Hij miste vlak voor de veertigste zet een directe winst, waarna de Rus met schrik vrij kwam: remise. Andere favorieten als Sokolov, die in Oegstgeest woont, en Ivantsjoek hadden geen moeite met hun tegenstanders. Hun respectievelijke opponenten Vaganian en Nenasjev verloren met 2-0. Van de acht ge plaatste spelers verliet na Timman ook Vla dimir Episjin het toernooi. De vaste secon dant van Karpov verloor na vier spannende barragepartijen met 3-1 van Alexej Drejev. BADMINTONMEDEWERKER Badmintonclub Flair heeft met haar vier ploegen de eerste ron de van de landelijke competitie voor een totaal van slechts twee winstpunten met veel verlies af gesloten. De uitwedstrijd in Amstelveen bij Zijderveld 3 le verde het vlaggeschip na elf partijen een 6-5 nederlaag op. De minimale marge betekent echter nog wel één Alphens competitiepunt. Het uitvallen van Maaike van den Berg was voor Flair een groter verlies. De eerste singlespeelster moest in de derde game van haar enkel spel met een afgescheurde achillespees opgeven. Reserve Natasja van Zeist kon in de dubbels echter geen potten bre ken. Karin Kuijpers vervangt Van den Berg voor de rest van het seizoen. Op het moment van het on geval had Flair een 3-2 voor sprong opgebouwd. Bas van Zeist won in de verlenging van de derde game. Cees-Jan van Vliet drong zijn tegenstander zijn spelletje op. Bianca Dijkstra kwam geen moment in de pro blemen. Dankzij de twee ge wonnen mannendubbels bleef de Alphense formatie in de race voor de eindzege. De beslissen de eerste mixed van Dijkstra en Bas van Zeist ging echter in drie games verloren. Ook bij de Alphense reserves ging het in de gemengdubbels fout. Veteraan Martin Voskuilen bleek nog onmisbaar en zorgde met Eline de Lijster voor twee gewonnen enkelspelpunten. De Lijster voegde daar met Natasja van Zeist het punt voor de vrou- wendubbel aan toe. terwijl Vos kuilen met Arnold Duijm in drie games moest buigen. Het derde team ging in de derde klasse bij DKC 4 met 6-2 ten onder. Elise Zandstra zorgde voor de twee punten. Wassenaar nam in de regio nale derdeklasderby tegen The Printer/Veglo na de enkelspe len een 3-1 voorsprong. Ame Hartogsveld en Ellen van Vliet debuteerden verdienstelijk met zeges op Stefan van Giezen en Irene Bik. Simone Turk liet An nelies Smit kansloos. John van Egmond stond het eerste enkel spel af aan Randy Thepass. De kopman van de Leidenaars bleef ook in het mannendubbel met Van Giezen en de mixed met Monique Borsboom onge- klopt. Wassenaar pakte simpel het punt voor de vrouwendub- bel en na veel spannende mo menten ook het laatste en be slissende gemengddubbel van Sonja van der Marei en Van Eg- mond. Het naar de vierde klasse gepromoveerde tweede team van Wassenaar won eenvoudig- met 7-1. De competitiestart van Lisse en Merenwiek was goed voor drie van de maximaal vier te be halen punten. Het kopteam van de derdeklasclub uit de Bollen streek won met 5-3 bij VSB- Dropshot dankzij gewonnen singles van Mark Anderson en Ronald Jacksteit en drie punten van de ongeslagen Sandy de Haas. Team 2 kwam dankzij ge wonnen mixen van Sandra Bon- /Paul van der Hulst en Annet Dekker-Koop/Bert de Geus nog naast Leyton 2. Merenwiek had met 7-1 een 'makkie' tegen Er- idos 2. De reserves namen in de vierde klasse een 4-1 voor sprong. maar verzuimden KO Flyers 2 een knock out te geven. Stefan van Giezen van Veglo speelde met een gewonnen dubbel en twee nipte nederlagen in single en mixed een minder gelukkige derby tegen Wassenaar. foto henk bouwmah Apollo uit Roelofarendsveen verloor de eerste wedstrijd in de derde klasse met 6-2 van Schol- levaer. Carol van Oyen en Thea Turk zorgden voor de twee (single-)punten. Het uit het dis trict gepromoveerde tweede team eindigde bij Duinwijck 8 op een draw. Het eveneens tot de landelijke competitie door gedrongen Shuttlewoude pakte het eerste winstpunt in het streekduel bij Flair 4. Rend Kruithof klopte Erik Beuker via verlengingen tot 18-17 in zowel de tweede als de derde game. Jaco Lemmerzaal bleef in drie] partijen ongeslagen.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20