DIOK rommelt zich ruim langs DSRC Holland straft kwetsbaar Alphense Boys af Mannen Alecto kloppen Reigers LOHC mist vertrouwen Roomburg blijft Baarn voor: 2-1 Sport MAANDAG 19 SEPTEMBER 1994 UTRECHT In de bus van Alphense Boys werd de regiozender Radio West doodgezwegen. Niemand van de technische staf en spe lers was geïnteresseerd in uit slagen. Voor die houding was na de 6-1 nederlaag tegen Hol land wel wat te zeggen. Elftallei der Haverkamp probeerde met Hollandse dijenkletsers de sfeer op de terugweg van Utrecht naar sportpark De Bijlen wat op te vrolijken. Meegezongen werd er echter niet. Daar was ook weinig reden toe. De nederlaag was uiteinde lijk verdiend, maar voor een be langrijk deel kon het verlies op eigen conto worden geschreven. Liefst vier maal blunderde de Alphense verdedigers. En man nen als Rick Testa La Muta en Etienne Kelders weten door gaans wel raad met buitenkans- Binnen een half i land al zeker van de zege. De zelfde spelletje verordonneerd als vorig jaar. toen Alphense Boys met een zege aan de haal ging. De bedoeling ploeg, getraind door ex-prof balvaardige ex-profs veel Gert Kruys, had op dat moment een 3-0 voorsprong in handen. Vreemd genoeg was had Al phense Boys het beste van het spel. Paul Bahlmann had het mogelijk uit hun spel te halen. Hollandia was daar vorige week ook al in geslaagd, getuige de 5- Maar alles liep verkeerd. Na acht minuten vergreep Marcel de long. na onnodig balverlies, zich aan zijn opponent Testa La Muta. De door arbiter Van de Brink toegekende strafschop was een gemakkelijk karwei voor Testa La Muta. Dezelfde speler tikte even later simpel 2- 0 binnen na niet bepaald over tuigend optreden van de Al phense verdediging. Nadat Marcel van Dijk zijn tegenstre ver Etienne Kelders 3-0 had la ten scoren, was de wedstrijd ge speeld. De tweede helft stond voor Alphense Boys in het teken van 'redden wat er te redden valt'. Holland voelde zich als een vis in het water en speelde Alphen- Rommelig rugby kan toch punten opleveren. Dat overkwam DIOK afgelopen weekeinde in de wedstrijd tegen de Delftse Studenten RC. Het vertoonde spel dat slechts bij vlagen goed was, bezorgde de Leidenaars een 52-15 overwinning. RUGBYMEDEWERKER DIOK-coach Julius Breinburg was voor de wedstrijd overtuigd van winst op DSRC, maar dat de overwinning zo groot zou uit vallen, had de Leidse oefen- meester niet durven dromen. DSRC was vorig seizoen nog de verrassing van de competitie door de kandidaten voor de landstitel het vuur na aan de schenen te leggen. De studen ten moeten in het nieuwe sei zoen echter aantreden zonder fly-half Michiel Snijders, die de ze competitie voor de Haagse RC heeft gekozen. Zijn plaats wordt nu ingenomen door de minder ervaren Martijn Koop man en dat was gisteren goed te merken. Al na drie minuten plaatste DIOK de eerste plaagstoot door een goed opgezette driekwar- tenaanval over links, diep op de helft van de tegenstander. Steve Smith kreeg echter geen grip op de bal en verzuimde te scoren. Het talrijke publiek moest toen nog een kwartier wachten op de eprste punten. Scrum half Yves Kurtim'èr transporteerde de bal in eep fraai opgezette tweede fase naar Mark Michelsen, die links van hem Marcel Chaudron volledig vrij vond. Op volle snel heid kon de rappe winger ook de laatste horde nemen, terwijl Gottfried Bos geen problemen had met de conversie: 7-0. Vijf minuten later maakte captain Marcel van Loon na een snelle spelhervatting gebruik van de chaos in de Delftse defensie en dook met bal en tegenstander over de trylijn voor 12-0. Even later liet DSRC twee opgelegde kansen onbenut. De toegeken de penaltykicks, recht voor de palen, bleken aan full back Ri chard Majoor niet besteed. Op knullige wijze dwarrelden zijn pogingen voor totaal zes punten iangs de palen. Luis Sosa nam daarna het kicken over en schoot vlak voor rust de bal tus sen de palen: 12-3 In de tweede helft veranderde het spelbeeld nauwelijks. DIOK speelde met de wind in de rug, waardoor de kicks voor terrein winst van de voet van Michel sen ver in het territorium van DSRC terecht kwamen. Weer drukte Marcel Chaudron in een fraai uitgevoerde driekwarten aanval aan het einde van de lijn zijn punten: 17-3. Bos conver teerde 19-3. De ongelukkige Smith hield een hoofdwond over aan een duel met zijn Delftse opponent en keerde met een groot verband om zijn hoofd terug om vervolgens in samenwerking met Justin Ver hoog de zwakke verdediging te verschalken voor zijn welver diende try: 24-3. Vervolgens ging Michelsen de fout in door de doorgebroken Majoor op ongeoorloofd^ wijze af te stoppen. De penaltytry en zorgde voor 24-10. LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER Van de vijf regionale hockey teams in de eerste klasse man nen hebben er gistermiddag drie de volle winst behaald. Alecto versloeg Reigers (2-1), Roomburg triomfeerde met 3-1 over DSHC en Leiden trok aan het langste eind tegen Were Di: 2-1. In Tilburg ging Forescate met 2-1 ten onder tegen Forward. De eerste helft ging gelijk op en leverde voor beide ploegen wei nig kansen op. Tien minuten na de hervatting resulteerde een voorzet van Gert Jan Egberink onverwacht in een doelpunt. De bal verdween via een verdedi gende stick hoog in de touwen. Vanaf dat moment nam For ward het intiatief en benutte een Voorschotense dekkings- fout en een strafcorner voor de 2-1 zege. Aan de Van Vollenhovenkade boekte Roomburg een 3-1 winst op Delftse Studenten. Dankzij een schot van Lukas van Schaik waarbij de doel man zijn been optilde omdat hij dacht dat de bal van buiten de cirkel kwam gingen de Leide naars met een 1-0 voorsprong de rust in. Na de doelwisseling schoot Rutger van Schaik tij dens een strafhoekslag 2-0 te gen het plankier, waarna zijn broer Lukas het karwei klaarde (3-0). Twee minuten voor tijd scoorde DSHC tegen uit een veldsituatie. Op eigen veld deelde Leidse Studenten de punten met As- vion: 1-1. LSHG stond in het eerste deel stevig onder druk en keek met de rust tegen een 1-0 achterstand aan. In de tweede helft kwamen de Leidenaars sterker voor de dag en dat resul teerde zeven minuten voor het einde in de gelijkmaker van Alexander van Liefland. Op eigen terrein won LOHC met 2-1 van Were Di. De Oegst- geester equipe startte slecht en kwam na 25 minuten met 1-0 achter. Dat was de ommekeer in de wedstrijd, want vanaf dat moment had Leiden zijn oppo nent continu in de tang. Vlak voor de doelwisseling mondde dat uit in drie korte corners en een tevergeefse doelpoging van Eelko Leeuwenburgh. Halver- Toen vlak voor tijd Ewoud Chaudron en Bos de stand naar 31-10 tilden, was de Delftse weerstand gebroken. Na de tweede try van Smith kon alleen Stefan Nagtegaal nog iets voor de Delftenaren doen. Verhoog, Michelsen en Bos maakten met 52-15 een einde aan de lijdens weg van DSRC. In Den Bosch troffen de DIOK Athletics een sterker en mobie ler Dukes. Het verschil met de Leidenaars was dat de gasthe ren meer tempo in het spel kon den leggen. Bij de stand van 8-0 verzilverde Dave Langezaal een penaltykick voor 8-3. Het on derlinge niveauverschil bij de reserves van DIOK werkte in hun nadeel. Verkeerde beslis singen op momenten dat de kansen benut moesten worden waren in het voordeel van de Dukes. In de eerste helft maak ten de Brabanders goed gebruik van de rugwind, waardoor DIOK veel energie in het opzet ten van het spel moest stoppen. Na weer een Bossche try schoot Langezaal de stand naar 13-6. Veel hielp dat niet, want na een serie verwoede pogingen scho ten de Dukes met twee straf- kicks de eindstand naar 19-6. In een strafexpeditie aan de Smaragdlaan maakten de DIOK-vrouwen korte metten met Tilburg. De Brabantse vrouwen waren niet opgewas sen tegen de constante aanvals golven van de Leidse vrouwen. In de eerste helft werd hoofdza kelijk aanvoerder Tinka Tolsma in dé driekwarten goed aange speeld, waardoor zij kon scoren. Een hoofdrol was er opnieuw Dr hooker Mar- greet Termeer. Haar gedreven heid werkte bij de Leidse vrou wen aanstekelijk en zorgde me de in de tweede helft voor posi tief rugby. Met onder andere twee try's van Simone van Delft en van Patricia Konings stopte de chrono bij een stand van 79- 0. Andere koek wordt het vol gende week als de vrou het sterke Groningen zijn. wege de tweede helft bracht Joost van der Hout de thuis ploeg met een tip-in langszij. Peter van der Meer haalde in de blessuretijd op identieke ma nier de volle winst voor Leiden binnen. In Hoofddorp won Alecto met 2-1 van Reigers. De formatie van Rob Kerstens startte voort varend en verdiende al vrij snel een aantal strafcomers en een strafbal. Die bleven echter alle onbenut. Balverlies van Mare Posthuma strafte Reigers na tien minuten af met 1-0. Edwin Gravestein had na ruim een half uur tijdens een strafbal de ge lijkmaker op zijn stick, maar miste. Na de rust trok Alecto fel ler van leer en kwam via Albert Breedveld op gelijke hoogte: 1- 1. Op aangeven van Winand Hacker schoot Alexander Hagen vervolgens naar de 2-1 eind stand. In de derde klasse B was Groen Geel een maatje te groot voor Noordwijk: 7-2. De Hage naars stonden met de rust al met 2-0 voor. Nadat de gasten 3-0 hadden gescoord, kwam Noordwijk via Frank Brouwer en Fred Beuk (strafbal) terug in de wedstrijd. Groen Geel liet het er echter niet bij zitten en scoorde nog viermaal. Derdeklasser Alphen won met 3-1 van thuisploeg Weesp. Mare Boelens opende na vijf minuten de score met een di rect schot uit een strafcorner. De Alphenaren verkregen ver volgens een groot veldover- wicht, maar een volgende treffer liet twintig minuten op zich wachten. Boelens had voor de 2-0 ruststand weer succes uit een strafcorner. Hij schreef ook de derde treffer op zijn naam. In Den Helder verloor Hisalis. dat flitsend begon met na twee minuten al een goal van Rob bert de Waard, met 3-2 van Hermes. De thuisploeg kwam door Lisser verdedigingsfouten op een 2-1 voorsprong met de rust. Nadat Hermes de voor sprong tot 3-1 had vergroot, herstelde Mathieu Schouten de marge voor open doel: 3-2. Thuisploeg Catwijck ging met 2-0 tenonder tegen De IJssel. Op doelman Ramses de la Parra na speelden alle Katwijkers be neden hun niveau. LOHC-verdedigster Simone Kokke (donker shirt, links) ruimt op met een push in het overgangsklasseduel met Schaerweijde. Annemarie Kersemaekers (rechts) laat de bal passeren. foto henk bouwman OEGSTGEEST NIEK F, HOCKEYMEDEWERKER Dat de overgangsklasse een niveau hoger is, heb ben de vrouwen van promovendus LOHC na twee wedstrijden in die klasse inmiddels aan den lijve ondervonden. Gistermiddag verloor de Oegstgeester ploeg voor de tweede keer. Bezoeker Schaerweijde, die vooral in de eerste helft verre weg de meeste kansen had, won dik verdiend met een magere 1-0. Trainer/coach Jorien Schuit sprak toch van een goede wedstrijd en is ervan overtuigd dat haar ploeg zich in de nieuwe klasse handhaaft. De 22- jarige rechtenstudente en voormalige trainster van dames 2: „Het niveau in de overgangsklasse valt me mee. De speelsters moeten wel meer zelf vertrouwen krijgen om beter te presteren. Som migen hebben nog te veel respect voor de tegen stander, wat leidt tot onrust in het spel en onno dig balverlies." De ploeg uit Zeist had na een kwartier al op een riante yoorsprong kunnen komen, als zij niet had naast geschoten uit vrije positie. Een rebound uit4 een korte corner belandde tegen de paal en doel- vrouw Merlijn Thunnissen maakte met goed uit lopen een uitbraak onschadelijk. Ook in het ver volg kreeg Thunnissen veel te doen, maar ont popte zich gaandeweg als betrouwbare sluitpost, waarbij het mooi was meegenomen dat de Zeister voorhoede het vizier allerminst op scherp had staan. Halverwege het eerste deel kwam de debute rende thuisploeg onder de druk vandaan en kreeg tevens kansen in de vorm van twee strafcomers, die echter niets opleverden. De mooiste Oegst geester aanval begon bij Charlotte Kokke met haar splijtende pass op rechterspits Marije Nubé, die de achterlijn haalde en vandaar de in de cirkel vrijstaande Karin Melzer bereikte met een strakke voorzet. Melzer miste echter deerlijk doordat de bal na het stoppen met veel effect naar haar doorrolde. Leiden startte zonder de geblesseerde basis speelsters Maartje Fleuren (lies) en Priska Tijdhof (achillespees). Coach Schuit moest tijdens de eer ste helft ook Charlotte Vintges missen met een bovenbeenblessure. De pauze moet nuttig zijn geweest, want LOHC kwam in de tweede 35 mi nuten veel beter voor de dag. Schuit: „Ik heb ze gezegd beter geen duels aan te gaan, liever sneller te passen en de opbouw beter te verzorgen." Na de hervatting kwam aanvoerder en centrale middenvelder Charlotte Kokke veel beter in haar spel, waardoor de thuisploeg gelijkwaardig werd aan Schaerweijde. Het duel werd feller, maar bleef sportief en gedegen geleid door Bakx en Lutz, invaller voor de om duistere redenen weg gebleven Hustinx. Bakx was wel wat streng met de vijfde en zesde strafcorner voor de Zeister ploeg, na onopzettelijk shoot binnen de 23 meter. Die extra mogelijkheden waren aan de gasten, die zich vorig seizoen op het nippertje redden in de overgangsklasse, echter niet besteed. Ook de zevende korte comer werd afgeslagen, maar vormde wel de inleiding tot het enige doel punt. Noor Maas veroverde de bal voor Schaer weijde en bereikte de vrijstaande Poekie Hage naars en liet keepster Merlijn Thunnissen kans loos: 1-0. Leiden verdiende in de resterende twaalf minuten twee strafcomers, maar kon aan de stand niets meer veranderen. Leidse Studentes minder succesvol LEIDEN STEFAN FAAS In de tweede speelronde van de hockeycompetitie hebben de vrouwen van tweedeklasser Roomburg met 2-1 gewonnen van Baarn. Poulegenoot en kampioenskandidaat Leidse Studenten was minder succes vol en liet twee punten liggen bij Maarssen: 3-0. Eersteklas ser Forescate behaalde de vol le winst (2-1) in het uitduel met Soest. De uitwedstrijd van vierdeklasser Hisalis tegen Magnus op natuurgras werd afgelast wegens hevige regen val. In Amsterdam speelde over- gangsklasser Alecto met 1-1 gelijk tegen Pinoké. Na ruim twintig minuten zette Lydian Mentink de Leiderdorpse gas ten op voorsprong uit een strafcorner. Zij stond op de goede plaats bij de gepareerde doelpoging van Susanne De- menint. Tien minuten later al trok Pinoké de stand gelijk uit eveneens een strafhoekslag. In het tweede part deden de ploegen niet voor elkaar on der, maar kreeg Alecto met na me in de laatste tien minuten nog kansen uit overtalsitua- ties. Treffers bleven Bezoeker Forescate kwam met een 2-1 overwinning terug van het eerste-klasseduel met Soest. Beide ploegen startten rommelig en leden veel bal verlies. Desondanks hadden de Voorschotense vrouwen het beste van het spel en kwamen zeven minuten voor de thee op een 1-0 voorsprong door Marja Sprey. Na de hervatting maakte het elftal van Maurits Eikenhout meer gebruik van de flanken, wat resulteerde in veel Voorschotense kansen. Nadat Soest via een verdedi gende stick langszij was geko men, stelde Sprey de eind stand op 2-1 uit een cornerva- riant. In en tegen Baarn behaalde Roomburg een 2-1 overwin ning. De Leidse vrouwen start ten aarzelend, maar namen vanaf de tiende minuut het heft in handen. Keer op keer drong Roomburg tot diep in de vijandelijke cirkel door, maar schoot te kort in de afronding. Tegen de verhou dingen in nam Baarn in de tiende minuut van de tweede helft een voorsprong. Het team van Robert Montanus liet zich echter niet ontmoedi gen en kreeg in de slotfase als nog loon naar werken. Nadat Liselore Schuring uit een straf- cornervariant 1-1 had ge scoord, haalde Veerle van der Meer de volle winst binnen uit een scrimmage. In de tweede klasse A leed Ixddse Studenten een 3-0 ne derlaag in en tegen Maarssen. De studentes lieten aanvanke lijk achterin veel gaten vallen en keken binnen een kwartier tegen een 2-0 achterstand aan. In het vervolg bivakkeerde LS- HG meestentijds op vijandelij ke helft, maar slaagde er niet in de hechte Maarssen-defen- sie te slechten. Tegen het ein de stelde de thuisploeg de eindstand op 3-0 uit een korte In de derde klasse B deelde Alphen de punten met thuis ploeg Wcstland: 2-2. De Veen- strcekploeg startte voortva rend en kwam al binnen vijf minuten via Nicole Jansen op voorsprong. Westland kwam vervolgens sterk opzetten, maar bleef dankzij accuraat optreden van laatste vrouw Charlotte Pegels vrijwel zon der doelpogingen. Nadat Westland kort na de doelwis seling 1 -1 had gescoord, roken de Naaldwijkse vrouwen hun kansen en scoorden een kwar tier later 2-1. Alphen toonde echter veerkracht en kwam via Anouck van Bruchen weer op gelijke hoogte. I ierdeklasser Noordwijk dolf met 2-0 het onderspit in en tegen Gouda. De kustbe- woonsters hielden in de eerste helft nog gelijke tred, maar misten voorin de afwezige An gela Pasma en Mirjam van der Sloot. Fleur van der Sloot was in het tweede deel dicht bij een Noordwijkse treffer, maar liep tegen de doelvrouw op. De cornerverhouding was vijf tegen één in het voordeel van Noordwijk. >8 ONDERWATER. 071 ,e Boys volledig van de mat. Pe er Straver zorgde bij 5-0 in de rorm van een tegentreffer nog oor een lichtpuntje. De mid- ienvelder kon er de ellendige •ertoning van Alphense zijde tiet mee verhullen. Zoals de muziek naderhand n'de bus de nare smaak ook al liet kon wegspoelen. (René d«- long). Feldmann. Marcel de long. Van Dijk; Straver. Van der i-aan. EERSTE KLASSE A Noordwijk-Heerjansdam 5-1 (1-1) 21 Van der Burg 0 1-14 Sm.t 11. 59. Bloem 2 1. 64 Lima te d 3 1. 72. Pruvmboom ie d 4 1, 85 Stolk 5 1 Scheidsrechte/ Veltrop Toeschouwer* 700 Gele kaart 110 0 2 2 0 2 0 2 2 0 111 EERSTE KLASSEB MVOatg' 'vvi?z Cjpelle O S, Bennel 2 0 2 0 2 0 3 0 12 1 IJsselm v-Genemuiden 0-0. ACV Oranje N afg. W0G HZW 1 1 Flevo Boys Dracht Bil. 6/oekste/ 8 Urk atg. Blauw W34-00SK atg. LlDurger SC Spakenburg 0-1 Flevo Boys 3 2 10 5 8-1 IJsselm v 3 2 1 0 5 7-3 Genemuiden 3 2 1 0 5 6 2 00SK 2 2 0 0 4 5 2 E iburgerSC 3 1113 3 2 10 12 2 3 1 0 2 2 4 2 0 111 4 3 0 12 1 2 3 0 12 1 3 2 0 0 2 0 2 2 0 0 2 0 1 HOOFDKLASSE A WV ADO 3-2 (1-1) 4 hrook 10. 42 Van N - 1 1.4" V.in Uilri r.-• 1 3-2 Scheidvechter Markus toeschouw* X». Rode kjjrten (allen 2 geel) Reus*/ (OW in Galen (DWV) en Verlangen (AD0) -AFC 13 (0 1 it 0-2. 60 2e*hg 1 - Scheidvechter De Gri ilho. tig* t. Smit (AFC) lland-Alpher 25 Testa Gele Canlho, Eigenstem (Ho 15 Testa La Muta Kelders 3-0. 47 De 0. 65. Kelders 5-0, 70 Straver 5 1. 71 Van der Brink Toe latcel de Jong (Al 2 0 0 wBoys). 3 2 0 1 12 en bij 4 gast (AFCL Moleman' (AFC '34)' Vr^k (DHC), Krook (0WV), Chorado (1 '21 StevoO 3, Quid HOOFDKLASSEB HOOFDKLASSE C 1/ /At K 4 0. Baronie WVO 3 2 10 5 3 0 3 0 3 3 1113 2 - 7 10 12 7 3 0 2 1 2 2 TWEEDE KLASSE A Nantes vaster op eerste plek FC Nantes heeft zaterdagavond de positie aan de kop van de ranglijst in de Franse eerste di visie versterkt. De ploeg won met 3-0 van St Etienne. Loko, Ouedec en Makelele maakten de doelpunten. Bordeaux werk te zich op naar de middenmoot. De ploeg van de Nederlandse middenvelder Richard Witschge won met 4-1 van Sochaux. De Griekse voetbalclub Olym- piakos Piraeus heeft trainer Ni kos Alefantos ontslagen. De ne derlaag in de eerste ronde van de UEFA Cup tegen het Franse Olympique Marseille (1-2) gaf de doorslag bij de beslissing. De Poolse international Woj- ciech Kowalczyk heeft een vier jarig contract getekend bij Betis Sevilla, dat uitkomt in de hoog ste Spaanse divisie. Met ae transfer van de 22-jarige spits van I-egia Warschau is circa drie miljoen gulden gemoeid.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19