VVSB feest niet meer op zaterdagavond Ji«J?feDIADORA Badmintonteams Flair streven naar handhaving Sport NK tennis gaat verder zonder dubbelspelen - Kl fC VAN DE De Klerk getuige van derby^ Oegstgeest - Voorschoten pe Klassement topscorers '94-'95 ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1994 -CHEF ROB ONDERWATER. C Trainer Paul van der Zwaan vindt tweede klasse niet hoog genoeg NOORDWUKERHOUT WSB komt dit seizoen uit in de tweede klasse van de KNVB zondag. Maar, de Noordwijkerhoutse vereniging wil hogerop. Dat komt goed uit, want dat wil Paul van der Zwaan ook. De 37-jarige oefenmeester, ooit werk zaam als assistent-trainer van Quick Boys en als hoofd trainer bij (toen nog) zaterdageersteklasser Vitesse Delft, is ambitieus. Heeft zichzelf, op termijn, de top van het amateurvoetbal ten doel gesteld. En ziet goede mogelijk heden om met WSB in elk geval de eerste klasse te berei ken. ganisatorisch klopt het allemaal goed, het beleid is gericht op de langere termijn, er is een gezon de sponsorclub, er is een per fecte accommodatie om te wer ken en er is een talentvolle spe lersgroep die ook graag wil. Misschien is het voor de buiten wereld wat vreemd als je als ambitieuze trainer bij een der deklasser aan de slag gaat. Maar in dit geval was daar niets merkwaardigs aan." Van der Zwaan, dat is duide lijk, geniet nog elke dag van zijn indertijd gemaakte keuze. Hij vertelt met groot enthousiasme over de Noordwijkerhoutse ver eniging, prijst de 'dagploeg' die elke dag in de weer is om de (trainingsjvelden optimaal te verzorgen en laat ook geen mo gelijkheid onbenut om zijn se lectie van pluimer Een groep waarvan je als I droomt, zo weet hij. „Een CERT-JANONVLEE Van der Zwaan laat er geen twij fel over bestaan. Als de vereni ging WSB de nu bereikte twee de klasse wél als een eindstation had gezien, was hij nu niet meer werkzaam in Noordwij- kerhout. Sterker nog, dan was hij eind 1992 niet eens bij WSB begonnen. Toen de club, op zoek naar een vervanger van de tussentijds afgehaakte Eokke van der Reyd, bij hem aanklop te, is er eerst ook heel wat afge praat voordat hij zijn jawoord gaf. „Ik wachtte op dat moment bewust op een club met ambi ties. Een vereniging die niet al leen in woorden liet weten ho gerop te willen, maar bereid was dat ook in daden om te zet ten. WSB bleek zo'n club te zijn. Van der Zwaan somt op: „Or- O N beeld. We trainen drie keer in de week. Een serieuze belasting toch voor de spelers. Maar ze zijn er wel allemaal. Steeds weer. Als ik trainingsvormen voorbereid en op papier zet, zet ik er ook direct de namen bij. Omdat ik weet dat ze er zijn. Dat is toch een heerlijke situatie vooreen trainer?" Zoals de spelersgroep bereid bleek Van der Zwaan ver te vol gen. „Ik werk bij WSB met een vriendengroep. Dat betekent dus dat verjaardagen en andere feesten druk worden bezocht. Toen ik kwam. waren die fees ten ook met grote regelmaat op zaterdagavond. Dat gebeurt te genwoordig dus niet meer. En niet omdat Van der Zwaan dat toevallig niet wil. Nee, omdat de groep zelf inziet dat dat soort dingen niet past bij een elftal dat graag nog minimaal een stapje hoger wil." Een stap die volgens Van der Zwaan tot de mogelijkheden behoort. „Deze groep zit nog lang niet aan haar top. Kan nog veel beter." Dat betekent overigens niet dat Van der Zwaan en WSB dit jaar direct maar denken door te stoten naar de eerste klasse. Er zijn processen waar tijd voor nodig is. Ook een ploeg die een seizoen eerder met overmacht en met de intentie om aanval lend voetbal te spelen kam pioen is geworden in de derde klasse, moet een klasse hoger de tijd worden gegund om te wen nen. Van der Zwaan: „Dan denk ik nog niet eens voetbaltech- nisch. Goed, de handelingssnel heid ligt in de tweede klasse wat hoger. Maar tot nu toe is dat nog geen probleem gebleken. De ploeg moet dat aankunnen. Het probleem ligt eerder op het mentale vlak. Het team kent zijn eigen mogelijkheden nog Paul van der Zwaan: „De spelers horen stuk v stralen het nog niet uit." niet. De spelers horen stuk voor stuk in de tweede klasse, weten dat ook van zichzelf, maar stra len het nog niet uit. Dat zag je afgelopen zondag ook tegen DWS. Die ploeg hadden we ei genlijk van de mat moeten spe len. Maar het ging allemaal wat te angstig, te verkrampt." Ook dat is een proces, weet Van der Zwaan, die zijn ploeg daarvoor overigens geen maan den de tijd wil geven. „We heb ben de eerste twee wedstrijden drie punten gepakt. De ploeg weet ook dat het er vier hadden moeten zijn. Dat zijn zaken die Houwaart steekt man met mes GENT/DEN HAAG ANP Henk Houwaart heeft zich woensdag met een mes ver- erd tijdens een conflict met de i i zijn De Haagse oud-voetballer, al jaren woonachtig in België, bracht de man enkele steken toe. I let slachtoffer kon na behan deling het ziekenhuis verlaten. Houwaart mocht na verhoor op het politiebureau naar huis. Hij zou hebben gehandeld uit zelf verdediging. De politie stelt een nader onderzoek in. Houwaart (49), trainer van tweedeklasser Racing Harelbe- ke. haalde in het Oostvlaamse Knesselare het kind van zijn school. Toen de ex-man zich ter plaatse meldde, kwam het tot een hooglopende ruzie tussen beide mannen. Houwaart trok een mes en stak toe. Zijn vrouw was getuige van het incident. Tsjech van manipulatie verdacht SINGAPORE RTR Een rechtbank in Singapore heeft de zaak tegen de Tsjechi sche voetballer Michal Vana uit gesteld. Vana wordt ervan ver dacht wedstrijden te hebben ge manipuleerd. Singapore speelt in de Ma leisische competitie, Vana was tot voor kort één van de topspe- lers in het team. De 31-jarige middenvelder zou 250.000 gul den van een bookmaker hebben gekregen als Singapore bepaal de wedstrijden met bepaalde uitslagen zou beëindigen. De Tsjech heeft ontkend. Hij werd tegen betaling van een borgsom van 600.000 gulden op vrije voe ten gesteld. Gabon en Zambia kruisen degens De harde kern van het vlaggeschip v Bas van Zeist en Bianca Dijkstra. LEIDEN PETER KLEIN De Afrikaanse voetbalfederatie (CAF) heeft de bonden van Gabon en Zambia opgedragen hun onderlinge wedstrijden voor het Afrikaans kampioen schap te spelen. De landen le ven in onmin met elkaar sinds april 1993, toen een vliegtuig met de nationale selectie van Zambia boven Gabonees grondgebied neerstortte. Zam bia vond dat Gabon niet genoeg meewerkte aan het onderzoek naar de ramp. De eerste wedstrijd tussen beide landen ging op 4 septem ber niet door wegens de onder-, linge spanning. De bonden vroegen daarop aan de CAE de duels op neutraal terrein te mo gen afwerken, maar daarmee gaat de koepelorganisatie niet akkoord. De CAI; /al de landen diskwalificeren als ze niet voet ballen in de hoofdsteden Libre ville en Lusaka. Flair is een toonaangevende vereniging geworden in de lan delijke badmintoncompetitie, die dit weekeinde van start gaat. Het topteam van de Alphense club moet de vorig seizoen ge realiseerde promotie naar de eerste klasse waarmaken. Het tweede team promoveerde bij keuze naar de tweede klasse. De overige clubs uit de Leidse re gio, zoals Bacluvo uit Voorhout, Lisse. Wassenaar, Apollo uit Roelofarendsveen en de stadse vertegenwoordigers Veglo en Merenwiek vinden hun vlagge schip terug in de derde klasse. Shuttlewoude uit Zoeterwoude debuteert in de vierde klasse. De hogere klasse voor zowel het eerste als het tweede team levert Flair de nodige proble men in de personele bezetting op. De eerste klasse betekent een uitbreiding van het aantal mannen van twee naar vier, en daarmee de uitbreiding van het aantal partijen van acht naar elf. Van de vorig seizoen gepromo veerde formatie werden Bas van Zeist, Ronald van der Meer, Maaike van den Berg en Bianca Dijkstra gehandhaafd. Het Al phense topteam wordt aange vuld met Cees-Jan van Vliet en Wouter de Lijster. Daarnaast kan Flair een beroep doen op nieuwkomer Jeffrey Meijer, die vorig jaar nog in de overgangs klasse acteerde. Het tweede team van de Alp- henaren ruilde Van Vliet in voor Natasja van Zeist. De dubbel- speelster van team 1 moet sa men met 'blijver' Arnold Duijm het team gaan dragen. Van Zeist weet zich gesteund door Karin Kuipers, die onder haar meis jesnaam Van Pelt al eerder de kleuren van toen ook eerste klasser Flair verdedigde. Eline de Lijster is de derde speelster. Bij de mannen is voor de open gevallen plaats een beroep ge daan op Martin Voskuilen. De veteraan staat zijn plaats af aan jeugdtalent Peter van den Berg, als deze sneller gaat doorbre ken. Veel regionale vertegenwoor digers in de derde klasse zorgen tevens voor veel streekderby's. Wassenaar en The Printer- /Veglo bijten vandaag al de spits af in een klasse waarin ook het gedegradeerde Lisse en het gepromoveerde Bacluvo uitko men. Wassenaar ruilde de routi ne van Monique Hilgeman, Margret van Bourgondiën en Richard Remmerswaal in voor de jeugdiger dadendrang van Sonja van der Marei, Ellen van Vliet en Arne Hartogsveld. Si- mone Turk, John van Egmond en Leon van Leeuwen bleven gehandhaafd. De 'ervaring' van Wassenaar is nu opgenomen in het tweede team, dat vorig sei zoen naar de landelijke compe titie promoveerde. Badmintonclub Lisse heeft twee ploegen in de derde klasse. I let vlaggeschip degradeerde vorig seizoen, maar mag met Christien van Santen op de plaats van de gestopte Angela Conijn proberen het verloren gegane niveau te heroveren. Ook Erik Mesman heeft de club verlaten, zodat Mark Anderson en Ronald Jacksteit die ervaring Het i de districts- naar de landelijke der de klasse gepromoveerde Ba cluvo kan volgens Ad Langelaan opnieuw een rol van betekenis spelen. De met 15 dienstjaren jubilerende Voorhoutse compe titieleider baseert zijn mening onder meer op de komst van Nick Domburg. De voormalige tweedeklasser vervangt de ge stopte Johan Bakker. Daarnaast snel vertrouwen in een team kunnen brengen." Het zou prettig zijn als WSB zich morgen tegen HSV uit Hei- loo (vier uit twee) als een ploeg met zelfvertrouwen zou presen teren. Maar ook als het resultaat tegenvalt, vervalt de trainer niet onmiddellijk in doffe berusting. „We hebben onszelf dit eerste jaar in de tweede klasse een plaats bij de eerste vijf als doel gesteld. Maar waar we dit sei zoen vooral aan moeten werken is weer beter spelen dan vorig jaar. Doorgroeien, verder gaan met het proces dat in gang is gezet. En of we dan dit vijfde, derde of zevende worden maakt niet eens zo veel uit. De plaats wordt het jaar erop wel weer belangrijk." Dat betekent niet dat WSB dit jaar een eventuele titel be wust zou laten lopen. „Eerste worden is ook goed", lacht Van der Zwaan desgevraagd. Per slot van rekening is die eerste klasse een doel waarnaar in Noordwij- kerhout nadrukkelijk wordt ge streefd. AMSTERDAM SCOREBORD de eigen kweek Ro bert Zwetsloot'door. De vrou wen van Bacluvo vormen al een aantal jaren de spil van het team. Dit jaar zal het voor Bian ca de Groot en Cynthia van der Slot niet anders zijn. Apollo uit Roelofarendsveen en het Leidse Merenwiek zor gen tezamen met de reserves van Lisse en het derde team van Flair eveneens voor een serie streekderby's. De ploeg uit de Veenstreek zag haar promotie als 'beste tweede' ondersteund met de komst van Thea Turk, die ook vroeger al bij Apollo speelde. De steunpilaar van de BC Leiden keerde dit seizoen bij haar oude liefde terug. Carol van Oyen, Rolf Driessen en Mi- chiel Zwaan bleven. Ook het tweede team promoveerde als beste tweede. De Veense reser ves komen in de vierde klasse uit. Merenwiek handhaafde de basis van haar eerste team. San dra van der Hart, Rob Burgerjon en Danny Plug bleven. De op komende Patrick Oosterveld verkreeg een vaste plek. Ilse Spierings neemt de rol van Co- rinne Kortekaas over. Ook in het tweede team in de vierde klasse veranderde niet veel. Smitha Chaturvedi en toernooileider Dick Sijmonsma maken de ploeg evenwichtiger. In do vierde klasse debuteert Shuttlewoude uit Zoeterwoude met Simone Heemskerk, Esther Smeink. René Kruithof, lacco Lemmerzaal en de weer in het team teruggekeerde Inge van Leeuwen. BC Leiden hoopt via een positieve samenwerking met de BC Drive het verloren gegane terrein te heroveren. Vaste waarde, Bram Segijn, vindt Reinier Pepping, Marco Stouten, Wilma Breijer en Nora de Koning naast zich. irijs: geen wi bruto f 52 s f652.70. boord 0-1, 70. Boere 1-1, 77. Goelab 2-1, 90. Van' der Vegt 3-1. Scheidsrechter' Blommesteijn. Toeschouwers: 2100. Gele '.ouhenapessy (Excelsior). 3 miljoen gulden, 1. Gates (GBr), Palmer (ZAf), Murray (GBr) Bowman (VSt) 67, 5. Els (ZAf) (Ier) 68. 7. Orr (GBr), McGinley Ivantsjoek (Oek) 0-1. Tsjermn (Hon) - maiparasjvili (Geo) 1/2-1/2. Hjartar (IJsl) - Khalifman (Rus) 1/2-1/2, Joedasin Bowman (VSt) 67. 5. Els (ZAf). Walton 'T, 7. Orr (GT (Spa) 69 Geijsteren. Vrouwen, NK profs, eindstand: 1. De Boer 219 (71 75 73), 2 Weima 221, 3. Hageman 228. Geijsteren. Mannen, NK matchplay profs. Kwartfinales: Saddington wint van McLean met 3 holes en nog 2 te gaan, Giles wint met 5 en 4 van Borst, Steenkamer wint met 5 en 3 van Bensdorp, Gee wint met 7 en 5 van Metgod. finales: Saddington win 1/2-1/2, Sokolov (Bos) - Vagaman (Arm) 1- i (Geo) 1-0, 2-1/2, Marie olgar (Hon) 0-1. Cramling (Zwe) 'eng 3 (uit 5). 6. 5), 8. Foisor 1, 9 ran Gilt n Steen- Parijs. Novotel Challenge Open, i PAARDESPORT (Conners/Spring Elegance 4+0, Chesney- /Diamond Exchange 12+4, Splaine/He- ather Blaze 0+0, Coyle/Cruising 0+0), 2 Nederland 8 (Harmsen/Bogie Look 8+12, Van der Vleuten/El Bandolero 4+0, Van der .75. 6. Frankrijk Springconcours tabel A, na barrage: 1 Le- jeune (Bel) Roby Foulards Gouvernor 0- tr Vleuten/El Bandolero 4 Schans/Diejasper T 58,18 uonaueschingen (Dui). CSI. BeckerL(Du°UButterffy 0-48,68. T' Fuchs (Zwi) Dudley 0-52,31. 3 Hennie de Klerk geeft vanmid dag zijn tactisch/technische vi sie op de streekderby in de der de klasse Oegstgeest - Voor schoten. De Klerk, trainer van Roodenburg, is niet onbekend met het zaterdagvoetbal. Vorig seizoen was hij nog oefenmees ter van het Amstelveense RKA- VIC. Twee spelers van die clubs. Dick Krommenhoek en Zeger Oudshoorn, spelen nu overi gens bij de w Katwijk. Eerder was De Klerk werkzaam bij Lyra uit De Lier. Oegstgeest is de competitie ronduit slecht begonnen onder de leiding van de nieuwe trainer Wim van Harskamp. Thuis te gen Monster (0-3) en uit bij Ro- hda '76 (0-4) incasseerde Oegst geest forse nederlagen. Voor schoten begon met verlies tegen Rohda, maar herstelde zich te gen titelfavoriet 's Gravenzand- se SV: 3-1 winst. Voorschoten steunt voor een niet onaanzienlijk deel op de in breng van Frank Buizer. Vorig i werd de 19-jarige spits Hennie de Klerk topscorer van de zaterdagvoetK ballers. Het leverde hem divers^ 'uitnodigingen' op bij gerenomk meerde amateurtoppers in daju regio, maar Buizer koos voof Voorschoten. Oegstgeest zoekt nog naar de juiste balans. Vait Harskamp wil Oegstgeest verc zorgder laten voetballen, maai* de spelers pikken dat vooralst nog niet op. Leidsch Dagblad De derde dag van de nationale buitenkampioenschappen tennis is nog erger verregend dan de eerste twee. Konden woensdag en don derdag de deelnemers tussen de buien door nog even de sfeer proeven, gisteren wa's daar op de banen van het Amstelpark in Am sterdam zelfs geen sprake van. De organisatie zag zich gedwongen voor het eerst in de 96-jarige geschiedenis van het NK de dubbels van het programma af te voe ren. De toemooi-directie is'naarstig op zoek naar een formule om de enkelspelen te redden. Met nog slechts twee dagen te gaan is dat een moeilijke opgave. Zes van de acht partijen uit de eerste ronde van het mannen-enkel zijn nog steeds niet beslist. Het gaat daarbij om best-of-five, terwijl het vervolg van het toernooi al op voorhand is teruggebracht tot best-of-three. De vrouwen hebben nog nauwelijks een bal geslagen. Toernooi-directeur Peter Lever: „We proberen vandaag eerst door die hatelijke eerste ronde van de mannen heen te komen en vervolgens de kwartfinales te spelen. Morgen zouden dan de halve finales en de Finale kunnen worden afgewerkt. Of dat echter alle maal lukt, is de vraag." Doelpuntenmaker van de week: Maurice van Berkel (Leiden) 3 1) Fred Bloem (Noordwijk) 0 4 2) Maurice van Berkel (Leiden) 3 4 3) Dennis Stuifzand (Docos) 2 4 O Martijn van der Bosch (Altior) 3 4 5) Martin Steenvoorden (Quick Boys) 2 4 6) Leen Baay (Alphia) 0 3 7) Marvin James (VCL) 0 3 Johan dé Ridder (Docos) 1 3 9) Marco de Ridder (Katwijk) 2 2 Stefan Hulsebos (SJC) 2 2 Diadora stelt voor de topscorer van de week een v; Marco van Basten T-shirt beschikbaar. b De meest produktieve voetballer van de maand ontvangt een paar Diadora Rosse Nero voetbalschoenen t.w.v. 169,95. Aan het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassement een Diadora-trainingspak, coachjack, shirt, broek, kousen, /Brownboy 4-45,98, 5. Raymakers/Riviera 4-49.53, 7. Ehrens/Macho KB 4-51,17, zonder barrage: 9. Romp/Jus de Pommes 0,50-87,07. Kwalificatie voor de Grote Prijs: 1. Goodin (NZe) Rivage 0-71,28, 2. Grandjean (Zwi) Sir Archy 0-75,18. 3 Lorengel (Dui) Araff 0-76,58, 12. Voorn/Amethyst 4-72,00. een paar voetbalschoenen, tas en een voetbal. De derde plaats is goed voor een paar Diadora voetbalschoenen, - tas en een voetbal. SPORT OP TV Tilburg. Interpolistoernooi. Derde ronde, eerste partij Chenkin (Isr) - Akopian (Arm) 1/2-1/2. Pigoesov (Rus) - Cvitan (Kro) 1/2-1/2. Salov (Rus) - Portisch (Hon) 1-0, Sermek (Slv) - Serper (OezMD-1 Barejev (Rus) makov (Oek) - I (Rus) - Drejev (Rus) 1/2-1/2, nasjev (Oez) irnin (Hon) - Az 1/2. Hjartars /2-1/2, Joeda; Giek (Rus) 1-0, Karpov (Rus) - Antu- I (Aus) 15-6 15-10 15-8), Marshall (Eng/3) - Rodney Martin (Aus/5) 3.15-18.15 BBC 1. Gra 14.00-16.00 Super: Sport: AVP Beach volley bal en World Cup Golf 15.00-16.00 TV 5: Sports Africa. 15 00-17.00 Did 3 Sport 3 extra 16 00-17 00 Super. Wheel to wheel: auto -en motorsportmagazine 16.00-18.30 EURO: Roeien: WK vanuit In- 18.30-20.3 18 40-18 48 Ned 2- Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport 19 10-19.50 Did 1 Sportschau: mei 19.30-20.00 8RT 2. Sport. 13 00-14.00 BBC 2 Rugby special, o.a. Coi rage league 1 e divisie Orrell-Leicester. same vatting en Gala-Melrosen vanuit Schotland ar South-Shields), cricket great north South A Equity ters, finale vanuit Wob Ie vanuit Indianapolis). 15.05-17 00 Did 1 Sport extra: en (WK vanurt Indianapolis), paa toernooi voor springruiters vanuit Donaueschir 15 30-18 00 RAI UNO Domenica in: rust standen voetbal en einduitslagen 16 00-17 00 EURO. Roeien WK vanuit In- 16 30-17 00 RTL 5: Sport: Major League 17 00-19.00 EURO Golf Dunh.ll British Mas 17.00-19.00 Super: Sports. 17.15-18.10 Did 2: Die Sportreportage o.a. 0.30-21 00 EURO/! 22.15-23.00 Ned 3: Studio sport Bukarest. Mannen, 1 miljoen gulden. Kwartfinales: Alberto Costa (Spa) - Gorriz (Spa) 6-3 6-4, Davin (Arg) - Kucera (Slw) 6-3 6-0, Ivanisevic (Kro/1) - Coretja (Spa/8) 3-6 6-2 6-2, Furlan (Ita) - Muster (Oos/5) walk over wegens ziekte. Saarbrücken. Mixed Masters. Kwartfinale. Tsjechië - Wit-Rusland 2-0. WIELRENNEN 1 Steels (Bel) 103.5Jkm m 2^35. 2. Zabel (Dui). 3 Teutenberg (Dui). 4 Jala- e etappe, individuele tijdrit: (Fra) 0 40. 6 Vogels (Aus) 0.53. 7. Chau- 22.15-23.35 Did 2 23.00-00.00 EURO F daag gespeelde wedstni 09 00-10.00 EURO: Golf Presidents Cue 10 00-11.00 EURO: Roeien: WK vanuit li 12 40-14 00 Ned 2: TV Sport: g 13.00-14.00 RTL 5: Sport: z 13.00-14 00 EURO Autospi 18 10-18.40 RTL 5: Sport: Engels vo. 18 10-18 40 Did 1 Sportschau 18 20-18 50 RAI UNO 90 mmuto vc 18.34-20 00 Ned 1: Studio Sport. 18.45-19 10 RTLSport. 18 50-19.10 Did 3 Sport im Westen. 19.00-21 00 EURO: Autosport: Indyc van Nazareth. Pennsylvania Live 19.30-20 00 BRT 1 Sport 19.30-20 00 BRT 2: Sport. 19.45-19.53 Did 1: Sportschau-Teleg 21.00-22.00 EURO. Autosport: DTM- Singen 21.55-22 05 Did 2 Sport am Sonntaj Bundeshga-voetbai (Werder Bremen-B 21.56-22 45 Ned 2: Studio sport Ital en Spaanse voetbalcompetitie. 22 00-00.00 EURO Roeien. WK vani dianapolis 22.25-22 55 BRT 1 Sportweekend 22.55-23 15 B ri Sport. 00.00-00.30 Did 1: Sport e: 0 EURO: Golf Presidents Cue 6 00 Did 1 f 09.00-11.00 EURO: Golf. F vanuitGainesville. 11 00-12.00 EURO: Roeiei dianapolis. 12 00-13 00 EURO Autosi van Nazareth. Pennsylvania 13 00-14 00 EURO Autosi Singen. 13 07-15.17 Ned 2: Studie 14 00-15.30 EURO Tenn.: 1

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 24