Leimuidenaar verliest hal na faillissement uilÜlX I "Fietspad tussen Dwarsweg ftn Poeldijk Rijpwetering -Alkemade hoort steeds meer bij Leidse regio Rijn Veenstreek PJL0?' Boeren weten niets van mestopslag in olietanks Optredens, kinderspelen en kramen op jaarmarkt Alphen Romeinse legionairs oefenen ITERDAG 17 SEPTEMBER 1994 'u^i -•hi uitblijven betalingen van Limburgse aannemei iw Sen e^n jaar geleden ging het bouwbedrijf Kibos van Leimui- ^naar Martin Kinkel failliet. Volgende maand wordt zijn edrijfshal aan het Noordeinde geveild. Martin Kinkel is T uwpnhopig en wijt het faillissement aan wanbetaling door 8k sa l-im^ur8se aannemer, die Kinkel nog altijd zo'n d prj)0.000 gulden schuldig zou zijn. üb28j 3431 lmuiden liesbeth buitink f Ink el werd door de Leimui- inse accountant H. de Rijk be- B.v.f1 vor'K )aar in contact ge- ?688jacht met een aannemer uit fct Limburgse plaatsje Roggel. >6T je had mankracht nodig bij de uinoéuw van bungalows in Tege- 3en fi. De twee bouwers kwamen tereen dat Kinkel die mensen mmaterialen zou leveren. Al toedig bleek echter dat de Lei- Ta Sluidenaar geen cent te zien en hij trok zijn mensen te- Zijn werknemers traden olgens in dienst van de burger, zodat Kinkel vrijwel nsen in zijn bedrijf over i 1993 deed Kinkel aan gifte bij de politie in Roelo- farendsveen van verduistering. De agenten stuurden de aangif te door naar hun collega's in Tegelen, maar die ligt daar nog altijd in een lade. ,,De zaak moet nog besproken worden met de officier van justitie. Door de reorganisatie bij de politie is het in het slop geraakt. Dat is heel vervelend, maar het is ook een hele ingewikkelde zaak verklaart een politie-woord- voerder in Tegelen. Kinkel probeerde bij de Lim burger zijn geld te krijgen door beslag te laten leggen op ver schillende goederen, maar dat bracht hem niets op. De meeste goederen bleken op naam van anderen te staan. „Die procedu re heeft alleen maar een hoop geld gekost", constateert Kinkel. Uiteindelijk hakte Kinkel de knoop door en vroeg hij in no vember zijn faillissement aan. Hellend vlak Hij verwijt accountant De Rijk dat die had kunnen weten dat de Limburger niet met geld over de brug zou komen. De Rijk ontkent dat. „Het faillissement kwam niet alleen door die Lim burger. Kinkels bedrijf bevond zich al een hele tijd op een hel lend vlak. De Limburger was ge woon een klant die personeel zocht en ik heb die twee met el kaar in contact gebracht. Toen de Limburger niet betaalde, heb ik Kinkel geadviseerd achter het geld aan te gaan. Maar het fail lissement wijten. Hij elde remade ma rieta kroft Ikemade wil in overleg met de tovincie de weg tussen de hvarsweg en de Poeldijk in fjpwetering verharden. Dit testelijke deel van de Molen- leg wordt daarmee geschikt ge laakt voor fietsers. Dat melden en W in de begroting voor 095. Aanvankelijk was het de be- peling dat er een fietspad zou lorden aangelegd tussen de joordveenweg in Nieuwe We- Sring en de Poeldijk in Rijpwe- ïring. Pogingen om grond te ^rwerven zijn echter op niets ftgelopen, meldt het college. „De eigenaren zijn niet bereid gronden af te staan." Vandaar dat de gemeente als alternatief het fietspad langs het westelijke deel van de Molenweg heeft be dacht. De voorbereidingen voor de aanleg van het fietspad Geest- weg in Roelofarendsveen en de Zuidweg in Rijpwetering verlo pen ook al niet naar wens. Rijkswaterstaat weigert tot nu toe om een deel van zijn eigen dom af te staan. Het alternatief is volgens wethouder ruimtelij ke ordening W. Nugteren om een fietspad rechtstreeks van het eind van de Geestweg naar Rijpwetering aan te leggen. „Maar dit tracé heeft niet onze voorkeur", zegt Nugteren. „Dan moeten we grond verwerven. Daar staan agrariërs meestal niet op te wachten." Verder zijn er plannen voor de aanleg van een fietspad over de Zuidkade in Roelofarends veen en de Googermolenweg in Oude Wetering. Wanneer met de aanleg wordt begonnen, hangt af van wanneer het wa terschap De Oude Rijnstromen begint met de kadeophogingen. Hierover moeten Alkemade en -hap nog overleg Kinkel zelf te de de andere en is bo vendien al eerder failliet ge gaan." Kinkel erkent dat al eerder een bedrijf van hem failliet is gegaan. „Ik was in zee gegaan met een Duitse firma. Die ging failliet en ik ging mee. Dat ik vóór vorig jaar al financiële pro blemen had klopt ook wel. De economie stortte in en ik heb toen voor een deel van mijn mensen ontslag moeten aan vragen. Gelukkig konden /.ij bij een concurrent terecht. Maar daardoor kwamen er ook min der inkomsten binnen." Kinkel is wanhopig dat zijn bedrijfshal openbaar wordt ge veild. „Die is eigendom van de holding, die niet failliet is ge gaan. De loods is voor zeventig procent verhuurd aan derden, maar de bank wil dat ik hem verkoop omdat mijn bv's voor elkaar aansprakelijk zijn." De openbare veiling had aan slaande maandag zullen plaats vinden. maar is uitgesteld tot eind oktober. Len woordvoer der van de ABN AMRO in Am sterdam, die de veiling organi seert, wil het uitstel niet verkla ren. „Dat zijn vertrouwelijke ge gevens." G«rud van Rijn belangrijk gedeelte van de hal wordt verhuurd a Boeren slaan steeds vaker mest op jn oude olietanks'!' „Ik denk dat dat zwaar overtrokken is. Het zullen wel wat ouderwetse boertjes zijn die over een paar jaar willen stoppen. Die geen geld hebben om een grote mestsilo te bouwen en daarom naar een goedkoop alternatief zoeken", verwacht de Rijnsater- woudse secretaris van de Wes telijke Land- en Tuinbouworga nisatie (WLTO) Jan van der Salm. „Maar ja. je weet hoe dat gaat. Als de landbouw een scheet laat. wordt daar meteen een donderslag van gemaakt. De politie van het korps Hol lands Midden meldde gisteren dat boeren in toenemende mate daarin mest op tanks zouden alKomstig zijn weggesaru tions. Volgens een woordv De der van de politie hebben in middels enkele tientallen boe ren in de regio zo'n tank liggen. Maar wie je ook spreekt, geen boer in de Rijnstreek die er ook maar van gehoord heeft dat olietanks worden gebruikt voor de opslag van mest. „Het is voor het eerst dat ik daarvan hoor", reageert Karin Castelijn, secre taris van de Ripse WLTO. ver baasd. Ook Nico Kempenaar van de WLTO Aar en Rijnstreek weet van niets. Zij kunnen zich overigens wel voorstellen dat boeren wat extra opslagcapaci teit willen hebben na de moei lijke zomer van vorig jaar. De koeien konden toert pas laat de wei in en moesten al weer vroeg naar binnen. In het voorjaar kregen sommige boeren te ma ken met mestkelders en -silo's die tot de nok toe gevuld waren. Door het natte najaar konden de boeren maar met moeite hun gierkeldcrs leeg rijden. Op het hoofdkantoor van de land- en tuinbouworganisatie is het agrarisch gebruik van de olietank ook al een onbekend fenomeen „We zulten eens ki| ken of het op meer dan inciden tele schaal plaatsvindt", meldt Bart Soldaat. Van der Salm kent geen colle ga s die een olietank in de tuin nebben. Maar hij heelt wel een idee van hoe de tanks hun weg vinden naar de agrariërs. „In De volgens de t voor ge .1.' ,i(yi. de iiKiariiTS Zwaar gewonde in slecht weer Het slechte weer eiste gister avond zijn tol in Alphen. Op tal van plaatsen in de stad ouden aanrijdingen plaats. Zes keer bleef de schade be perkt tot deuken en kreukels in het blik. in één geval was er sprake van ernstig licha melijk letsel. Het slachtoffer w.is een tl |arige bestuurder van een personenauto. De man vloog op de krui sing i Uaterfam Vi Dra dt Zwijgerlaan uit de bocht en kwam tot stilstand tegen een boom l en 19 jarige passa gier bleef ongedeerd, maar de bestuurder kwam knel te zitten. De brandweer moest het dak van de auto wegzag en om de man emit te kun nen tillen. Met ernstig been letsel is de gewonde overge bracht naar net ziekenhuis. Tl Uil CvLft tvo-fr chAchA Joilmf Puickstep' Jiv« IRoCC Mambo )tKil.\ Boerderij staan weieens adver tenties waarin tanks en open containers worden aangeboden die ook geschikt zijn voor de opslag van mest. Als je dan belt, krijg je te horen dat die tanks van dik ijzer zijn en dat ze nog jaren mee kunnen als mestop slag Dat de tanks daar politie absoluut nit schikt zijn. krijgen pas te horen wanne ten langs komen en op de bon slingeren. Van der Salm vindt dat allemaal niet te recht. „Je kan dat negatief bekij ken en zeggen: die boeren doen tets wu ntet mag Maai ja kuig het ook positief zien. Ze probe ren tenminste nog iets te doen aan het mestprobleem. Mn bo vendien: je kunt nog altijd in ie der woordenboek lezen dat mest een vruchtbaar makende stof is. Dat wordt in al die dis cussie nog weieens vergeten." Computerclub De Hobby Computer Club zal maandelijks bijeenkomsten gaan houden in Alphen aan de Rijn. De eerste bijeenkomst is op woensdag 21 september om 20.00 uur in buurtcentrum 'Westerhuv )p deze eerste verei gingsavond worden ook niet den uitgenodigt om kennnis maken met de t omputerclub. Houten masten weg uit Noordpolder Llektriciteitsstoringen in de Noordpolder in Benthuizen gaan vrijwel tot het verleden be horen. Nadat er dit jaar al zo'n drie keer een storing in het bo engrondse net was opgetre VRUETIJD den de het Jeugdtheater Het Slim Jeugdtheater komt op 18 september met zijn nieuwe show naar I lazerswoude. Het In hel dorpshuis aan de P. de Hoogstraat 3, zal de clown Slim pie et de Energiebedrijf Rijnland. In het buitengebied is de afgelopen twee maanden een onder gronds net aangelegd voor in totaal 150.000 guRMn Dan week zijn de laatste houten elektriciteitsmasten verwijderd. gen de palen gebruik gens behoudt de zogenoemde afgeknotte molen' in de Noord polder wel het bovengrondse net. „Het is te duur om voor één aansluiting het net te vervan- Ren", legt een medewerker van et EWR uit. stelling beginnen Kaartjes zijn telefonisch te bestellen op num mer 03440-24555. Vanaf 13.30 uur zijn ze ook verkrijgbaar aan de zaal. In de pauze kunnen kinderen zich gratis laten schminken. )ntmoi'tings<Iicnst De baptistengemeente Ichtus houdt op 18 september In Al phen aan den Rijn een o tingsdienst rnet onder zangeres Mieke Visser dienst begint om half zj de aula van de Ichtus aan de Henry Dunantwc spreker is evangelist G. v pen. Clubavond De aquarium- en U eniging in Alphen aan de Rijn houdt op 20 september om 20 uur een clubavond met als titel 'De natuur in huis'. De bonds keurmeester I Stnalburg ver zorgt een dia lezing.Plaats van handeling huuricentum 'ElckerlycHavixhorst 254. Incontinentie De Stichting Actieve Gezond heidszorg Plassengehled en Thuiszorg Groot Rijnland ver zorgen een cursus 'blaas en hckkcnhnricmspicrlrainlug'. )p 20 september wordt daarmee In Ter Aar een begin gemaakt. De cursus is bedoeld voor vrouwen die kampen met stress of uri ne incontinentie. Voor meer in formatie: lel. 01722-2868 Dromen 'Werken met dromen' Is een se rie van vijf cursussen waarin deelnemers hun eigen dromen kunnen uitwerken. De lessen worden gegeven aan de Vivaldi hol 40 mi Alphen aan dan Rijn Op 21 september begint de eer ste les om 20 uur. Voor meer In formatie tal 01720 222 M Ken kramenlint van 3500 meter door het centrum. Dat Is ko mende woensdag 21 september het beeld in Alphen als de tradi tionele jaarmarkt voqr de twin tigste keer wordt gehouden. Mr worden ongeveer 500 kramen neergezet en daarnaast zijn er nog zo'n 150 'grondplaatsen'. De markt wordt georgani seerd door de winkeliersvereni gingen uit het centrum, zowel aan de hoge als aan de lage zij de van de Rijn. Behalve (Ie markt staan er ook nog andere activiteiten op het programma. Zoals een kermis die al op maandagmiddag op het Thor beckeplein gaat draaien. De jaarmarkt kwam in 1974 in de plaats van de traditionele paardenmarkt uit het grijze ver leden van de gemeente. Deze markt werd op 15 mei 1894 voor de eerste keer in het toenmalige Alfen gehouden. De jaarmarkt werd in eerste instantie opgezet door de gemeente Alphen. Na dat de bezuinigingen werden doorgevoerd werd de jaarmarkt geprivatiseerd en kwam in han den van middenstand en het bedrijfsleven. De gemeente ver leende alleen hand- en span diensten. Sinds twee jaar is de gemeente niet meer van de par tij wat betreft organisatie en personele bezetting. Wel treedt de gemeente op als sponsor. Gondel vaart Het programma begint al een dag eerder met een gondelvaarl. De vaartuigen vertrekken om half acht van de jachthaven aan de Heimanswetering naar Gouwsluis. Dm kwart voor ne gen vaart de stoet weer terug naar de jachthaven. Vanwege de viering van het vierde lus trum wordt de gondelvaart be- sloten met vuurwerk bij de jachthaven. Dit vuurwerk is te vens bedoeld als 'startschot' voor de jaarmarkt een dag later. Aan de Van Boetzelacrstraat staat tijdens de markt een for mule I racewagen, waarhij de liefhebbers kunnen laten zien hoe snel zij banden kunnen ver wisselen. In die straat worden ook gymnasiiekdemonstraties gegeven. Bij het stadskantoor /.ijn optredens in hel kader van de TROS Zomert oer. De Deur- zakkers. Bertus Stetgernaip en de meidengroep Ufy Marleen De Mevinstraat Is door de korfbalvereniging Tempo Inge richt als «pellen straat voor kJn deren Op de parkeerplaats naast de school in de Stevin- straat staat de kindertruuk, met daarin een speleircuit. BIJ de ju lianattraat/Hofbrug speelt de Willie Ashn\an Original jazz band. Dn het plein bij de Rara dijslaan wordt onder andere van 11.00 tol 17.00 uur het Sterrenspel gehouden Onder deel daarvan is een talenten jacht, waarvan de finale in janu ari in de Rotterdamse Doelen wordt gehouden, 's Avonds zijn er optredens van onder andere zwaargewicht Sugar Ice I loo per. Gerard Joling sluit de jaar markt daar muzikaal af. Provincie akkoord met overgang streekplan Ikemadehoort steeds meer bij de l.eid- e regio. Na enkele jaren soebatten is het tfovinciebestuur nu toch akkoord met verstap van streekplan Zuid-Hol- nd-oost naar -west. Alkemade verkeert i nog in een 'ongelukkige positie'. De jemeente moet zich wat betreft de in tilling van haar gebied houden aan de in de provincie voor plan-oost. derzijds werkt ze intensief samen met gemeenten uit de Leidse regio die onder het plan-west vallen. Door •erstap kan Alkemade voortaan be roet de Leidse regio meepraten. De provincie heeft wel een voorwaarde gesteld: voor Alkemade blijft hetzelfde woningbouwbeleid gelden. Ze is en blijft een Groene Hart-gemeente, waarvoor een restrictief woningbouwbeleid geldt. Twee jaar geleden heeft de gemeente al voor het eerst gevraagd om onder het plan-west te mogen vallen. Steeds wilde de provincie er niets van weten omdat ze vreesde dat er niets meer terecht zou ko men van het Groene Hart-beleid. De be perkte woningbouw vindt ze beter ge waarborgd in het plan-oost. waarin meer Groene Hart-gemeenten liggen. Door het stellen van die voorwaarde, is het provinciebestuur toch overstag gegaan. Chel ruimtelijke ordening A. de Kok van Alkemade is blij met dit besluit dat overigens nog wel moet worden be krachtigd door provincie. „Het was nooit onze inzet om over te willen stappen naar west. in de hoop dat we het Groene Hart-beleid zouden kunnen verlaten. Zoeterwoude is ook een Groene Hart-ge- meente en valt ook onder west Waarom zouden wij dat dan niet mogen? Wij wil den alleen naar west omdat we over di verse zaken en dus ook over de invulling van het gebied beter kunnen meepraten met de gemeenten die onder dit streek plan vallen." Hij geeft een voorbeeld: „De provincie wil het aantal woningen via de regionale volkshuisvestingscommissie (rvc) verde len. Vervolgens moeten de gemeenten in dat gebied de woningen onderling ver delen. Hoewel wij onder de rvc van de Leidse regio vallen, zouden wij over die verdeling niet mee mogen praten omdat wij onder een ander streekplan vallen. Op onze beun zouden wij aan een an dere rvc vragen of wij ook een deel van hun toebedeelde woningen kunnen krij gen. Dat is niet handig. Dergelijke dis cussies worden met de overgang naar west vermeden." alphen aan den run Ruim zeventig Romeinse legionairs zijn vandaag en morgen actief in het Alphense Archeon. De Romeinse soldaten zijn afkomstig uit Nederland, België, Engeland. Schotland en Duitsland. Het is voor het eerst dat zoveel Romeinse groepen bij elkaar zijn. De sol daten geven in het weekeinde diverse demonstraties in het amfitheater, waarbij ook artillerie wordt gebruikt. Bij de demonstraties zijn ook twee Romeinse ruiters, van wie één een uniform draagt met een waarde van meer dan 100.000 gulden. Na dit optreden gaat het uniform naar een Duits museum. In zes tenten zijn verder Romeinse burgers te bewonderen, die het leven uit die tijd zullen to-

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15