h Sluiting Oosthoek geen verrassing voor FNV Alphenaar vecht voor berk in voortuin 'In water vallen blijft het mooist' Rijn Veenstreek Kunstige etalages Kroegentochttaptoe en nog veel meer Forse beloning voor terugvinden diskettes Celstraf Alphenaar voor handel in drugs Tussenweg in conflict renovatie Middenwaard 1-WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 15 CHEF nenny van ecmono 071 356414. plv chef hanskoenekoo'1 071 'ersoneel al langer ongerust Vervolg van voorpagina Lfoor bestuurder K. Verhappen van de Industriebond FNV komt de aankondiging dat Oosthoek Kemper de Vestiging Zoeterwoude wil sluiten niet als een verrassing. i.Maar ik hoor nu voor het eerst dat de directie het beves tigt. Wij hebben altijd gezegd dat de resterende bezetting e klein was om het bedrijf op den duur open te hou- toeterwoude rudolf kleun )m die reden is volgens Ver lappen voor het eerder afgeslo ten sociaal plan afgesproken dat liet ook van kracht is bij een Eventuele sluiting. „Daar zullen jve het bedrijf aan houden. We pjn plaatsing van het personeel geen reële mogelijkheid. „Nie mand wil naar Tilburg. Die af stand jaar-in-jaar-uit overbrug gen, dat kun je niet verlangen." Volgens een werknemer van het Zoeterwoudse bedrijf -die onder voorwaarde van anoni miteit spreekt- is het personeel al een tijd ongerust. „Als dit be drijf verdwijnt, gaat er meer ver loren, ook kennis. De gevelpla ten die wij maken, zijn hier ont wikkeld. De kennis daarvoor is er in Tilburg niet." Oosthoek Kemper zou nu nog één grote order afwerken. Het gaat daarbij om gevelplaten voor een reno vatieproject aan de Haagse Vail- lantlaan. Over ongeveer een jaar zou dat werk klaar zijn. Een ver- volgorder is er volgens de be trokken werknemer niet. Oosthoek Kemper heeft ver schillende reorganisaties achter de rug. De afgelopen twee jaar ging dat ten koste van 55 ar beidsplaatsen. Directeur Van Overbeeke zegt dat die afslan kingen nu vrucht afwerpen. Het gaat beter met het bedrijf als ge heel dat ook profiteert van het aantrekken van de economie. „Maar bij de huidige omvang is het de vraag of twee locaties niet te veel van het goede zijn. In Zoeterwoude werken nu twintig mensen in de produktie, kleiner is niet werkbaar." Van Overbeeke zegt het per soneel graag te willen houden. „Na alle reorganisaties resteert een groep -veertig- vijftigjari gen- die heel moeilijk elders aan de slag kan. Daar willen we zorgvuldig mee omspringen." De directeur meent in tegen stelling tot de vakbondsbestuur der dat het wel mogelijk moet zijn om te pendelen tussen Zoe terwoude en Tilburg. roelof arendsveen/anna paulowna marieta kroft Op een kabel van 20 meter, twee meter boven het water halen ze allerlei toeren uit: de oud-Veenders en gebroeders Straathof, hun zonen en vriend Jan Leegwater met zoon. Met z n achten vormen ze het Stuntteam Anna Paulowna, vernoemd naar hun huidige woonplaats in het noorden van Noord-Holland. Zondag zoeken de Straathofjes hun geboortedorp weer op. Daarmee luiden ze tevens de Veense feestweek in. De show begint om drie uur bij het sluisje aan het /uideiruie en duurt ruim een uur. „We lopen over de kabel, tegen elkaar in", ver telt Jos Straathof (47). „Ook halen we toeren uit met fietsen in aller lei soorten en maten en een brommertje. Verder vormen we een menselijke pyrainide op de kabel." Niet alleen het stuntteam gaat aan het werk. Ook het publiek wordt uitgenodigd. „We loven 25 gulden uit voor de eerste die droog overloopt", lacht Straathof terwijl hij de natte pakken al voor zich ziet. „In het water vallen is natuurlijk net mooist. Maar dat kan ons ook overkomen. We zijn geen professionals." De hobby voor de Straathofjes begon jaren geleden na de aan schaf van een rooimachine die door een uitgerolde kabel moest worden voortbewogen. „Die kabel lag dus over het land en wij pro beerden daar overheen te lopen. De overbuurman zag dat en zei 'als jullie die kabel over de sloot spannen, zet ik een kratje bier aan de overkant." Van het een kwam het ander. Het team groeide door dat ook de zoons mee gingen doen. Nu vormen ze samen met pre sentator Kees Heemskerk een hecht team, variërend in leeftijd van 13 tot 51 jaar. Haagse aannemer voor stadshart alphen aan den run» Projectontwikkelaar Meijer Aannemings bedrijf uit Den Haag gaat het masterplan opstellen voor het stadshart van Alphen aan den Rijn. De commissie plan- en beleidsvorming koos gisteren voor de projectontwikkelaar uit twaalf concurrenten. De gemeente houdt zich wel het recht voor om voor de uiteindelijke projectontwikkeling met een ander bedrijf in zee te gaan. Sieraden uit huis gestolen benthuizen Uit een huis aan de Rode Kruisstraat in Benthui zen zijn gisteravond sieraden gestolen. De achterdeur van de woning werd opengebroken. De inbraak is gepleegd tussen 17.00 en 22.00 uur. Fietsster gewond bij aanrijding alphen aan den run Een 16-jarig meisje uit Alphen is gister morgen met hoofdletsel opgenomen in het Rijnoerdzieken- huis in Leiderdorp. De Alphense reed met haar fiets vanuit de Ouvertureweg de Concertweg op en werd daarbij aangereden door een personenauto, die werd bestuurd door een 31 -jarige Alphenaar. Het meisje verleende volgens de politie geen voorrang. 9_ Auto gestolen in Alphen alphen aan den run» Vanaf een parkeerplaats aan de Doornen burg in Alphen is maandagnacht een Opel Vectra gestolen. De waarde bedraagt 39.000 gulden. De auto is eigendom van een Alphenaar. Gereedschap gestolen voor kraak ter aar Uit een huis aan de Westkanaal weg in Ter Aar is in de nacht van zondag op maandag gereedschap gestolen. De inbrekers braken de achterdeur open. Ze hebben het gereed schap later die nacht gebruikt bij een kluiskraak in een super markt aan de Beukenlaan in Langeraar. roelofarendsveen De Veense winkeliers, die vier juryleden alle etalages langs om ze te be- zijn aangesloten bij de winkeliersvereniging oordelen. Jacco Castelijn, voorzitter van de Raak, zijn de afgelopen dagen druk bezig ge- jury en tevens voorzitter van de culturele weest met de herinrichting van hun etalage werkgroep, maakt maandagavond in het café rond het thema 'kunst'. Eind deze week gaan De Haven de winnaar bekend. De etalage wedstrijd wordt voor de achtste keer gehou den en is een initiatief van de winkeliersvere niging Raak en het oranjecomité, leder jaar wordt weer voor een ander thema gekozen. FOTO HINK BOUWMAN Straatonderzoek levert niets op 'Eerst aantonen dat boom scluide aanricht alphen aan den run. De Alphense politie heeft gister avond een 'passantenonder- zoek' gehouden op de Steekter- weg in Zwammerdam. Vorige week dinsdagavond werd een vrouw uit Zwammerdam ge wond bij een overval op een benzinestation op de Steekter- weg. Tijdens het onderzoek werden tussen 20.00 en 21.00 uur enige honderden bestuur ders aangehouden en gevraagd of zij op die bewuste avond iets hebben gezien bij het tanksta tion. Met name ging het om be stuurders uit de richting Utrecht, die goed zicht hebben op het tankstation. Het onder zoek dat door vijf politiemensen werd uitgevoerd leverde voor alsnog geen bruikbare tips op. Minder heffing alleenstaanden Alkemade maakt in de toekomst onderscheid in de tarieven voor het ophalen van huisvuil voor één- en meerpersoonshuishou- dens. Eénpersoonshuishoudens gaan vanaf 1 januari 297,50 per jaar betalen. Dat betekent een verlaging van 90,50 gulden. Alle andere huishoudens gaan fors meer betalen, namelijk 429 gul den. Dat betekent een verho ging van 41 gulden. Nu betaalt elk huishouden nog 388 gulden. Dat hebben burgemeester en wethouders van Alkemade gis terenbesloten. De raad had eerder dit jaar er al op aangedrongen om onder scheid te maken in de tarieven voor meerpersoonshuishou- dens. Voorlopig hebben B en W voor deze vorm gekozen. B en W willen nog niet zover gaan als de gemeente Oostzaan waar het afval wordt gewogen en de be woners betalen per aangeboden hoeveelheid afval. Deze vorm verkeert namelijk nog in een ex perimenteel stadium. roelofarendsveen Behalve de stuntshow. is er van zondag 18 september tot en met zaterdag 24 nog veel meer te beleven in Roelo- farendsveen. Het optreden van het Stuntteam Anna Pau lowna bij het Veense sluisje wordt gevolgd door de rol- si haaisgezelligheidstocht. Het volledige progamma: ZONDAG 17.ou uur, iedereen vanaf 16 jaar bij een van de Veense kroegen starten met de tocht van café naar café op de rol schaats. MAANDAG 19.30 uur: de oranjeloop, die weer wordt georganiseerd door loopvereniging Plantaris. De start is vanaf de Noord- hoek en gekozen kan worden uit de afstanden 2, 6 en 10 ki lometer. DINSDAG 18.00 uur; het Blaas Maar Raak Festival rond de optre dens van blaaskapellen in ale soorten en maten. Het festival is georganiseerd door winke liersvereniging Raak en het Oranje Comité. WOENSDAG 20.00 uur; een taptoe die wordt verzorgd door de Liefde voor Harmonie uit Roelo- farendsveen en de Show- en Drumfanfare De Glazen Stad te 's Gravenzande begint en wordt gehouden op het Alke burchtplein. DONDERDAG 20.00 uur: alle verenigingen worden uitgenodigd om mee te doen aan een optocht. In clubtenue, met vlaggen, vaan dels of spandoeken presente ren de clubleden zich. De tocht begint op de West meer laan. Samen met vijf muziek korpsen uit De Veen en om geving wordt naar het kermis terrein gelopen die vervolgens wordt geopend. VRIJDAG 10.00 uur; alle lagere school kinderen van de groepen 1 tot en met 4 doen 's ochtends mee aan een ballonnenop- tocht. De start is bij of in de buurt van hun school. 14.00 uun de inwoners van 65 jaar en ouder komen 's middags aan hun trekken in de bloemenveiling met het optreden van lan en Zwaan. 14.00 uur; viswedstrijd voor de jeugd tot en met 15 jaar. Het vertrek is vanaf het Alke burchtplein. 14.30 uur: kinderen van de groepen 5 tot en met 8 kun nen meedoen aan behendig heidsspelen die op het speel veld achter het postkantoor wordt gehouden. 20.00 uun Vanaf I lui/.e Iam bus vertrekt uur een lampion nenoptocht. ZATERDAG 10.00 uur: dat Roelofarencls- veen de bloem van de rand stad is, moet weer tot uiting komen tijdens het bloemen corso. Het corso begint op de Westmeerlaan. 13.00 uur, liefhebbers kun nen tonknuppelen in de oe fenboek van DOSR. 14.30 uun tobbetje steken op de Wilgenstraat. 14.00 uur; de lagere school jeugd kan in het Treffersge bouw terecht om te kijken naar de voorstelling 'De Bon te Bakfiets' van het Kinder theater Sanders Co. alphen aan hl ti l-'iin KEES VAN KUILENBURG Directeur J. Straver van het Alphense bedrijf VSB Elektro looft een beloning uit van vijfduizend gulden voor de tip. die leidt tot het te rugvinden van een tas met een twintig diskettes De tas werd maandag in een onbewaakt ogenblik gestolen uil een auto aan de Antoni van Ix'euwenhoekweg in Alphen. l evens werd een compu ter ter waarde van 22.000 gulden meegenomen. Het bedrijf is zeer gedupeerd omdat op de diskettes belangrijke gegevens staan. „Wij leveren software voor machines in tal van be drijven. Daar is ongeveer een jaar aan gewerkt. Die gegevens slaan op die diskettes", legt Straver uit. „Er zit een jaar werk in wat er nu is gestolen, Een waarde van zeg maar dik 25.000 gulden." De directeur, die in Oegstgeest woont, was maandag op weg naar zijn bedrijf in Alphen en moest onderweg een pakje algeven. Toen hij daarvoor de auto had verlaten, werden de computers!''bijtjes ge stolen. „De man waar ik het pakje heb afgegeven zag de dief weglo pen met mijn spullen", aldus Straver. Volgens Straver heeft de dief niets aan de betreffende software. „Je kunt er geen kant meer uit. I iet is voor hem waardeloos." te bedreigen. Op 26 april nikte de man op de de trappen van een winkel centrum een plastic mand uit de handen van een oude vrouw, die daarbij bijna ten val kwam. Vier dagen later maakte hij een tas buit die onbeheerd aan een fietsstuur hing. Op 15 mei stal hij tenslotte twee fietsen en elektrisch gereedschap uit een schuur. Omdat de Alphenaar inmid dels een goede bekende begint te worden, eiste de officier van justitie twee weken geleden een lange straf: twee jaar cel en een half jaar voorwaardelijk. De rechtbank heeft die straf nu enigszins verzacht en terugge bracht tot 'slechts' anderhalf jaar opsluiting. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RUN De rechtbank in Den I laag heeft gisteren een 21-jarige Alphe naar veroordeeld tot anderhalf jaar cel met aftrek van voorar rest. Er was twee jaar tegen hem geëist. De man stond terecht voor handel in verdovende mid delen en diverse Inbraken en berovingen. Het grootste deel van zijn ver grijpen pleegde de Alphenaar tussen 15 maart de dag waar op hij tot vier maanden cel werd veroordeeld voor een tasjesroof - en 26 mei, de dag waarop hij werd opgepakt. Op 10 april werd hij op heterdaad betrapt bij het stelen van drank uit een loods bij een Alphens bowlingcentrum. Hij ontkwam door de eigenaar met een mes koudekerk aan den run Nadat vorige maand de com missie financiën vaststelde dat de twee partijen nog maar eens met elkaar moesten gaan pra ten, hebben B en W nu een tus senoplossing uitgedacht. Daar bij hebben ze ook andere extra kosten van de renovatie meege wogen. De gemeente heeft in dertijd 24 mille meer aan het winkelcentrum uitgegeven dan de bedoeling was, de winkeliers gaven ruim 5000 gulden uit aan een belasting-adviseur. In het voorstel van B en W worden al deze kosten verdeeld op dezelf de maniei all de oorspronkelijk kosten van de opknapbeurt: een kwart voor de winkeliers, drie kwart voor de gemeente. Daarmee komt de gemeente via een omweg bijna volledig te gemoet aan de verlangens van de winkeliers. De winkeliers moeten nu een dikker 2000 gul den meer betalen dan wat ze in hun eigen voorstel kwijt zouden zijn. De gemeente betaalt iets meer dan zij van plan was en de win keiiers van het Koudekerkse winkelcentrum Middenwaard betalen iets meer dan zij in hun hoofd hadden. Burgemeester en wethouders van Rijnwoude hebben een tussenweg gevon* den voor de betaling van de uit de hand gelopen renovatiekos- ten van het winkelcentrum. Voor de renovatie van de Middenwaard moet nog een be drag van 36.000 gulden op tafel komen: een vordering van de belastinginspecteur die bij na der inzien de eerder terugbe taalde BTW toch weer opeist, i winkeliers vonden dat deoe meente driekwart van dat be drag moest betalen, de gemeen te stelde dat tweederde voor re kening moest komen van de winkeliers. Beide partijen berie pen zich daarbij op vage afspra ken uit het verleden. Zijn echtgenote had er vanaf haar sterfbed een prachtig uit zicht op. En dat uitzicht gaf haar troost in haar laatste da gen. „Ze zei altijd tegen me: ik lig hier als een vorst", herinnert Alphenaar Dick Leertouwer zich als de dag van gisteren, al is het al weer dertien jaar geleden. De berk in de zijn voortuin aan de Uranusstraat is onlosmakelijk verbonden met zijn overleden echtgenote. Vandaar dat de 64- jarige Alphenaar zich tot het. ui terste verzet tegen de plannen om de boom te kappen. „Als die boom wordt gekapt is dat voor mij een beleving alsof haar graf wordt geschonden. Al meer dan twintig jaar staat er in de voortuin van Leertou wer een berk. De boom werd ooit bij de aanbouw van de wijk geplant door de huiseigenaar, woningbouwvereniging Sint Jo zef. Hoewel de woningbouwver eniging op een gegeven mo ment het beheer van de tuin en van de boom overdroeg aan de bewoner, blijft de berk eigen dom van Sint Jozef. De woning bouw vindt nu dat de inmiddels elf meter hoge boom weg moet omdat hij schade kan toebren gen aan het huis. Bladeren kun nen de afvoeren verstoppen en de wortels kunnen de fundering aantasten. Voor het kappen van een flin ke boom moet de gemeente een vergunning verlenen, maar wanneer het gaat om bomen in particuliere tuinen doet de ge meente over het algemeen niet moeilijk. Zonder veel poespas kreeg de woningbouwvereni ging in juni van dit jaar de be nodigde papieren in handen. Leertouwer wist echter door op tijd beroep aan te tekenen de motorzaag voorlopig uit zijn tuin te houden. „Ik wil vaststel- Dick Leertouwer bij de berk die volgens de woningbouwvereniging weg moet omdat hij schade toe zou brengen gekapt is dat voor mij een beleving alsof het graf van mijn vrouw wordt geschonden." len of het echt zo is dat de boom weg moet. Volgens de woningbouwvereniging brengt de boom schade toe aan het huis. Als dat zo is, dan zit er niets anders op dan dat hij wordt gekapt. Maar anderen hebben mij verteld dat de boom helemaal geen kwaad kan." Bij een onlangs gehouden hoorzitting vond ook de ge meente dat er eerst moet wor den gekeken of de boom nou echt zo veel kwaad kan. Aan de bladeren die de goten zouden verstoppen valt volgens de ge meente gemakkelijk wat te doen. Of de wortels de funde ring kunnen beschadigen moet volgens de gemeente maar eens worden onderzocht. Maar ondertussen zou wo ningbouwvereniging officieel al gebruik mogen maken van de kapvergunning, zodat Leertou wers berk hetzelfde lot zou on dergaan als de monumentale kastanje bij de Alphense brug die anderhalf jaar geleden al werd gekapt voordat de hoorzit- aan het huis. „Als die boom wordt FOTO HOLVAST/MARX LAMERS ting erover was gehouden. Daarom staaf de Alphenaar vrij dag in Den Haag voor de Raad van State om van de gemeente te eisen dal de vergunning tot 16 november niet mag worden gebruikt. Op die datum nemen burgemeester en wethouders een definitief besluit over het lot van de boom.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15