Degradatie A V Holland DIOK wint regendans van lastig Hilversum Van der Marei onaantastbaar in Wassenaar Alphians nog in race voor landskampioenschap Sport Hitte teistert Voorschotense golfbaan Drechsler stunt op zevenkamp MAANDAG 12 SEPTEMBER 1994 22 De vrouwen van AV Holland kunnen nog niet zonder Yvonne van Dorp. Zonder de gelouterde sprintster/ springster degradeerde de afgekalfde I^eidse ploeg giste ren voor het eerst in de geschiedenis van de Leidse atle tiekvereniging. Hoewel de eerstedivisionist zich tot het uiterste verweerde, moesten de atletes het in het klets natte Tilburg op de afsluitende 4 x 400 meter definitief afleggen tegen Hollandia Hoorn, dat de. veilige derde plaats bemachtigde. Tot .die estafette mocht de ploeg, die behalve Van Dorp (in verwachting) ook Monique Bo- dijn, Mirka Macel, Amarenske Bui/er en Karin llöld node mis te, hoop koesteren. De laatste tussenstand gaf namelijk pre cies hetzelfde puntenaantal (23167) voor Holland en Hol landia aan. Maar Hollandia had nog enkele troeven achter de hand, terwijl Holland moege streden was. Van de kleine Leidse equipe moest bijna iedere atlete uitko men op twee of drie onderde len. Bianca Vermond (400 me ter in 59,32, 800 meter in 2.19,2) en Cathy van Loon (200 meter in 28,16 en 400 meter in 63,86) vormden de ruggegraat van het team, dat verder kon bouwen op de technische inbreng van Jacqueline Baljet (kogel en 100 meter horden), Wendy Water reus (kogel 10,70), Astrid Hng- wcgen (speer 36,62). Op de sprint- en springnummers liet I iolland echter belangrijke ver- De vreugde van de vrouwen van AAV '36 stond in schril con trast tot de gelatenheid waar mee de i loii,iihI vrouwen <i< degradatie naar de districts competitie accepteerden. De Al- phense vrouwen, die de degra datiewedstrijd als winnaar af sloten, kwamen geen moment in moeilijkheden. Marielle Stok- dijk verraste met een snelle hor denrace (100 meter in 15,90), Hazelegers snel in Rotterdam leiden wilmar kortleever Hans Schelling kampioen in Valken-klasse loosdrecht De Leidse zeiler Hans Schelling is Nederlands kampioen geworden in de Valken-klasse. Samen met Koudekerker Rien van Pa rition was de Leidse zeiler het afgelopen weekeinde ongenaakbaar op de Loosd- rechtse plassen. Het duo won vier races en legde de vijfde keer beslag op de vierde plaats. waaraan zij een vertesprong van 5,06 koppelde. Miranda Boon stra kwam goed voor de dag op de 400 (62,78) en 800 metét (2.24,2). Lynda Verhorst won de 200 meter met overmacht in 26,92.Invalster Bep Noten boom, afkomstig van de Super lüiige Afstand-groep van AAV, beëindigde haar 3000 meter netjes in 11.36,82. Ook de mannen van AAV, die in Delft in actie kwamen, ontlie pen de degradatie naar de dis trictscompetitie. De meeste punten vergaarde als altijd hor denloper Kuud van Maurik, die dit keer ook de 400 meter hor den moc'ht doen. In 55,40 werd hij hierop tweede, in 14,47 won hij wel zijn hoofdnummer over 110 meter. Sterk was ook de rentree van Rastiaan Heus op de 800 meter (winst in 1.55,34). Bert de Boer ontbrak omdat hij gisteren vader werd van een zoon, maar op zijn 1500 meter liep Hans Wubbe netjes 4.06,4. Opvallend was ook de driekwart minuut progressie die Leon van der Meijde dit jaar boekte op de 3000 meter steeple chase (dit keer In 94543). Paul Boere- en Bob Dongel- mans ten slotte werkten voor veel punten hun standaard- nummers af. Boere benaderde met 14,19 en 41,80 meter kogel en discus zijn eigen clubre cords. Dongelmans pakte veel punten met de winst met de polsstok (3,80) en de derde plaats speerwerpen (50,10). Bataven en Spartaan naar promotiefinale WASSENAAR WILMAR kortleever medewerker De Bataven en De Spartaan hebben in de regionale finale van de districscompetitie in West 2 de eerste stap gezet naar promotie gezet naar de landelij- ke eerste klasse. De mannen van De Bataven plaatsten zich I met een tweede plaats hoogst waarschijnlijk direct voor de landelijke finale over twee we ken in Eindhoven, de vrouwen en waarschijnlijk ook de man nen van De Spartaan als beste I s drie eveneens. Gespartel in het Valkenburgse meer, vlak na de start van de kwarttriathlon van Wassenaar. DICK HOCEWONINC Twee weken na zijn tweede plaats in het nationaal kampioenschap hele triathlon heeft Jan van der Marei in Wassenaar zijn tweede kwarttriathlon gewonnen. Harry Ruumpol en de Leidse junior Rin se van den Ouweelen finishten achter hem, terwijl Casper van den Burgh met twee lekke banden en een diskwalificatie gisteren de pechvogel van de dag was. Vele sterke triatleten kozen voor Was senaar om het seizoen uit te luiden. In de Super Prestige-wedstrijd en de afslui ting van het Casema-circuit was de re gionale top present. Van den Burgh be gon sterk, maar werd ver teruggeworpen door zijn materiaalpech. De Leidenaar vocht zich terug naar de vierde plaats, maar werd in de slotronde onverbidde lijk gediskwalificeerd toen een fietser een stuk met hem meereed. Zonder Van den Burgh bleef Van der Marei onbedreigd. Harry Ruumpol uit Ruurlo knabbelde nog de helft van zijn achterstand af, maar kon Van de Marei niet bedreigen (1.57.01 om 1.57.27 over 1,5 kilometer zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen). De ver rassende en sterke derde was 19-jarige junior Rinse van den Ouweelen, die op de streep een voorsprong had van vier minuten op het De Zijl/LGB-trio Willie Bogers, Mart Moraal en Harco Schaafs- ma. Bogers' diskwalificatie vanwege een ontbrekend startnummer werd uiteinde lijk ingetrokken, maar kostte de Leide naar wel veel tijd. Een sterke prestatie leverde verder ju nior Raymond Pet. Pet finishte in zijn eerste kwarttriathlon als vijftiende in 2.09.06, volgens streven binnen een kwartier van zijn oom Ruumpol. Bij de veteranen deden Hans van Zijp (in 2.13.01 vierde man 40+) en Voorhouter Ben van Kempen (2.21.01 en eerste man 50+) het goed. In het Casema-circuit van wedstrijden in Den Haag, Leiden, Delft en Wassenaar eindigden Bogers, Moraal en Schaafsma knap als tweede, derde en zesde. Zonder diskwalificatie had Van den Burgh goede kans gehad op de eindzege, die nu naar Delftenaar Kwaaitaal ging. Bij de vrouwen was de volgorde snel bepaald. De Amsterdamse Zeekant, der de in de hele triathlon van Almere, had i fietsen veel voor sprong. De Voorburgse Keuning onder vond meer naweeën van Almere en kon daardoor ook op haar sterke looponder deel niets goedmaken. Wel won ze het Casema-circuit bij de vrouwen. De re- gionele eer verdedigde Gonnie Wens- veen (De Zijl/LGB) met de derde plaats. In het circuit voltooide de Leidse slechts twee wedstrijden, maar eindigde toch als vierde. Ze moest wel clubgenote Gemma van Nijnanten voor zich dulden, die vijf de werd in Wassenaar. In de scholierenwedstrijd debuteerde Elselein Vriens met een overwinning. De talentvolle atlete van AAV'36 realiseerde over 250 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 3,3 kilometer lopen een tijd van 1.00.12. De mannenploeg van De Ba taven scoorde over de hele linie i sterk. De beste nummers waren als vanouds de 1500 en de 5000 meter, met Joost la Lau en Mi chel Versteegen op plaatsen 1 en 2 (3.55,7 om 4.00,4) en Jan Kortekaas en Jaap van Duiven voorde op 1 en 3 (15.03 om 15.17). Ook de sprinters waren op dreef: scheikunde-student Martijn de Lange viel op met 11,4 op de 100 meter en een vertesprong van 6,40. Johan van i Velzen wierp de speer naar 50,14. De vrouwen van De Bata ven vielen als vierde precies buiten de finaleplaatsen. De beste atlete was Saskia Engels, die op de 400 en 800 meter 62,6 en 2.22,1 noteerde. Door de regen vielen hoog- en het polsstokhoogspringen in Vlaardingen uit, maar De Spar taan werd hierdoor niet getrof fen. Ploegleider Piet Waaning was tevreden met de derde plaats, die hem het hoogst haal bare leek. Individueel vielen Dennis Verhaar en Edwin Kor tekaas op, met 6,44 ver en 39,50 meter discus. Willem Boon nes telde zich op de vijf kilometer knap tussen de beide Bataven. Stefan den Harder liep in 51,8 een nette 400 meter. Mark Bee- len kwam met de speer krap drie meter te kort voor de magi sche vijftig-metergrens. Bij de Lisser vrouwen viel Marriët Aanhane op met een clubrecord hinkstapspringen van 10,52. Jan-Dirk en Regina Hazeleger hebben in de Rotterdamse Kon- marloop een goed resultaat neergezet in de voorbereiding op tie Eindhovense marathon over vier weken. Jan-Dirk Haze leger leidde de koude wedstrijd enkele kilometers, maar de Kat- wijker moest terrein prijsgeven toen de toppers versnelden. Op de 13de plaats werd Hazeleger zesde Nederlander. Op de sterk bezette tien kilometer gaf hij in 30.14 een minuut toe op het winnende Marokkaanse trio. Echtgenote Regina, ook lid van De Bataven, eindigde achter de toppers Van Hulst, Beurskens en Ereriks als vierde in 36.18. In IJmuidense Pierloop liepen Ineke Vis en Joke Kleijweg een zware 15 kilometer die deels door de duinen en over het strand voerde. Vis finishte als tweeile in 55.30. Kleijweg be reidde zich voor op de Dam tot Dam-loop van volgende week met een derde plaats, net twee minuten achter Vis. Echtgenoot lluub Pragt finishte bij de man nen als tiende. voorschoten Groot en klein kwamen zaterdagmiddag naar de Richard Wagneriaan in Voorschoten, voor de officiële opening van de nieuwe golfbaan. Het was een feestelijke bijeenkomst, met een speechje van de burgemeester, een wedstrijd met onder anderen baanpro Ralph Wilde en een borrel voor de gezelligheid. Waarom ook niet, de 9 holes par 3 golfbaan (kosten: zes ton) heeft al 450 leden aangetrokken. Pech is echter dat die nog bijna niet op de grote, nieuwe fairways terechtkunnen. De grote hitte van afgelopen zomer is er de oorzaak van dat het veld er niet fris en groen bijligt. Het gras is slecht doorgekomen. Daar kan maar een enkeling spelen. De rest moet het doen op de driving-range en op de putting-green. Om het leed enigszins te verzachten heeft directeur Van der Velden de jaarkaart, die op 15 juli inging, verlengd tot 1 januari vol gend jaarfoto» loek zuyderduin In 1981 deed Heike Drechsler als zestienjarige haar laatste zevenkamp. Zij vestigde toen met het totaal van 5812 punten in Halle een wereldrecord voor junioren. Dertien jaar later blijkt de Duitse nog steeds een uitstekend allround atlete. Bij de internationale zeven- en tienkamp in Talence bij Bordeaux zorgde Drechsler met 6741 punten voor de beste wereldseizoenprestatie. De poging van Dan O'Brien zijn wereldrecord op de tienkamp boven de 9000 punten te bren gen. was in feite zaterdag, na de eerste vijf onder delen, al kansloos. De Amerikaanse wereldkam pioen miste twee jaar geleden de Olympische Spelen in Barcelona doordat hij zich bij de Ameri kaanse selectiewedstrijden niet kwalificeren. Hij miste bij het polshoog de aanvangshoogte. Drechsler profiteerde in Talence van haar grote basissnelheid. Zij imponeerde op de 100 meter horden (13,34), de 200 meter die zij met tegen wind in 22,84 seconden liep en haar specialiteit, het verspringen, met 6,95 meter. Ook op de af sluitende 800 meter deed zij het goed. Zij won het zevende onderdeel zelfs in 2.11,53. Drechsler los te landgenote en Europees kampioene Sabine Braun (6665 punten) af als aanvoerder van de we reldranglijst van dit jaar. leiden pieter v medewerker ACS Alphians heeft zaterdag in Utrecht vriend en vijand verrast. De Alphenaren liepen vorige week tegen Antlllian Stars een 2-0 achterstand op in de best-of-five Holland Series, maar dit weekeinde won de ploeg van Alvaro Ascuncion de derde ontmoeting overtuigend met 5-0. Al phians kreeg daarna echter geen kans de stijgende lijn voort te zetten, doordat de geplande vierde wedstrijd werd afgelast. Alphi; nog een onneembare hindernis, l ot en met de derde inning bleef Bonde op- nieuw foutloos overeind, maar daarna kon de Deense geweldenaar het ook niet meer bolwerken. Eugene Martha haalde als eerste Alphenaar flink uit met een so lo-homerun in de vierde inning: 1-0. Eén inning later bereikten Glanys Kenepa en Ashwin Dall de thuisplaat voor een 3-0 voorsprong. Terwijl Bonde op de heuvel duidelijk gas moest terugnemen, ging Alphians- werper Tuti Rumai ijzersterk door met dertienmaal drie-slag en slechts twee honkslagen tegen. De Alphense slagpar tij kreeg vervolgens opdracht de ver moeide Utrechtse werper nog verder uit te putten door de eerste twee slagballen te laten lopen, waardoor Bonde iedere .Alphenaar van minstens drie worpen ln de zevende inning bracht deze tac- iek nog twee Alphense honklopers bin nen. Kenepa en Ernie Solomons zorgden voor de 5-0 eindstand en een 2-1 tussen stand. Deze overwinning van Alphians maakte een vierde confrontatie nodig, die echter door de aanhoudende regen geen doorgang kon vinden. De afgelasting dwingt de KNBSB op korte termijn een nieuwe wedstrijdda tum te vinden, daar zowel ACS Alphians als Antillian Stars komende zaterdag af reist naar het Eranse La Force voor het Europa Cup- DIOK heeft in Hilversum in een rommelige wedstrijd het hoofd boven water gehouden. In de stromende regen wonnen de Leidenaars hun openingsduel van RCH met 18-5. Vooraf stond op papier vast dat de eerste wedstrijd van DIOK geen eenvoudige Idus zou worden. RC Hilversum is en blijft een tegenstander om reke ning mee te houden. De Leide naars moesten met een aange paste opstelling het veld in. Zonder Yves Kummer, die gele genheids-scrum-half was, in de eerste rij, en met Marcel van Loon in de derde rij op de plaats van de geblesseerde Thomas Suring was het wennen. In de aanhoudende regen be gonnen de gastheren DIOK in het eigen 22-metergebied terug te zetten. De pressie zorgde niet direct voor paniek, maar ver oorzaakte wel veel individuele fouten. Na zeven minuten mocht Robert Balkestein voor de thuisploeg tot tweemaal toe een penaltykick nemen na over tredingen van André de Haas en Perry Noordermeer. De straffe wind gooide echter roet in het Meer geluk had Leidenaar Gottfried Bos met het verzilve ren van de strafkicks. Na een kwartier opende hij voor DIOK de score: 0-3. Het spelbeeld ver anderde hierna nauwelijks, het bleef nerveus en de strak lei dende referee Christian floot voor alles. Marc Michelsen had in het eerste kwartier al laten zien dat hij met zijn kicks DIOK het initiatief kon terugbezorgen, ondanks de wind. De uiterst nauwkeurig geplaatste kick in de hoek van de aanval was voor de rappe Marcel Chaudron een simpele prooi. Hij scoorde 0-8. Toch was coach Breinburg niet tevreden. Zijn ploeg kon geen vuist maken bij spelher vattingen. De line-outs leverden geen balwinst op, er werden veel persoonlijke fouten ge maakt, terwijl de scrum terrein moest prijsgeven. De overtre ding vlak voor de thee van RCH-winger Rino Bouthoorn op Jeroen Schuurman leverde Bos een penalty kick recht voor de palen op en hij zette de rust stand van 0-11 op het score bord. De tweede rondgang werd weer een open strijd. De Hilver summers probeerde alles om maaf op de aanvalshelft te ko men. Na een kwartier verloor DIOK voor de zoveelste keer de line-out en vond Balkestein voor de thuisclub het gat in de Leidse verdediging: 5-11. DIOK hervond zich en stelde orde op zaken. De hardwerken de Robert Broers tackelde me- dogenloos, terwijl Steve Smith in de verdediging de longen uit zijn lijf liep. Aanvallend kwam het Schotse loopwonder op het natte veld niet uit de verf. Weer was het Michelsen met zijn uit gekiende kicks die ditmaal Ewout Chaudron in stelling bracht. Met zijn try en de con versie van Bos werd de regen- dans met 18-5 beslist in het voordeel van DIOK. Het invullen van de tweede rij in het voorwaartsenpack van DIOK wordt voor coach Brein burg straks een luxe-probleem. Het duo De Haas/Koenen maakte tegen RCH geen indruk. Als de nu nog geblesseerde Su ring straks zijn vertrouwde stek in de derde rij weer inneemt, keert Van Loon terug als lock. Vierde lange man Arjan van der Eist staat te trappelen om de in terne strijd aan te gaan en terug te keren in de hoofdmacht. Reserves Aan de Smaragdlaan ontvingen de DIOK Athletics de reserves van RC Hilversum. Twee aange paste en daardoor verzwakte ploegen maakten er toch een leuke wedstrijd van. Een snelle 12-0 achterstand trokken de Leidenaars Robert van der Vlist en Dave Langezaal nog voor de rust gelijk: 12-12. In de tweede helft schopte Langezaal de thuisclub nog wel naar een 15- 12 voorsprong, maar dat bleek niet genoeg voor de eindzege. Twee penaltykicks van RCH zorgden ervoor dat op de val reep de winst, 18-15, naar Hil versum ging. De Sassenheimse Bassets moesten naar Middelburg voor hun eerste wedstrijd. Op het veld van Oemoemenoe werd het een spannende strijd, die zich hoofdzakelijk op het mid denterrein afspeelde. De hard werkende voorwaartsen, met fl ankers Frank de Jong en Bob Voorbraak in een hoofdrol, hiel den dapper stand en gaven de tegenstander geen kans om een goede aanval op te zetten. De gevaarlijke uitbraken van de Zeeuwen werden door de atten te driekwarters buiten de zijlij nen gelopen. De Sassenheimse kicker Rob van der Heiden schoot al in de eerste helft de eindstand van 3-0 voor de Bas sets op het bord. Vrouwen De DIOK-vrouwen speelden in Utrecht tegen RUS in een hoog tempo. In de eerste helft bereik te captain Tinka Tolsma op snelheid de trylijn: 0-5. Met Margreet Termeer als hooker en Yvonne van Delft als prop werd RUS vaak gedwongen om in de scrum de bal bij de Leidse vrou wen in te leveren. Het balvoor deel leverde in de tweede helft meer gevaarlijke spelmomenten dan punten op. Mak voor tijd was het weer Tolsma, die als speelster van de wedstrijd met haar tweede try en de conversie van Lianne Schoone de eind stand op 0-12 bracht.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 22