Steffi Graf voelt de pijn overal Resultaten korfballers net zo belabberd als het weer Boers verrast op de Masters Sport Rominger kraakt Boardman in tijdrit bs Leiden is optimistisch Piket is al uitgeschakeld Leidsch Dagblad Tennis Circuit RabobankQ (**»,u* v,n k Doden bij voetbalduel Kamsteeg MAANDAG 12 SEPTEMBER 1994 kodonlmkwak k 0 Van der Kooij wint na lange solo leiden» Vincent van der Kooij uit Leiden heeft zaterdagmiddag de Ronde van Numansdorp gewonnen. De wielrenner deed dat op een bijzondere wijze: hij reed bijna veertig ronden in zijn eentje aan de leiding en kwam ook alleen bij de finish. Het is de derde overwinning dit jaar voor de eerstejaars-nieuweling. Hille- gommer André van der Reep bleek de sterkste in de Ronde van Oudenbosch. De junior was met drie andere renners wegge vlucht en won de sprint. Brazilië wint volleybaltoernooi shanghai Brazilië heeft gisteren in Shanghai de Grand-Prixvol- leybal voor vrouwenteams gewonnen. De Zuidamerikaansen wonnen de drie wedstrijden in de finalepoule. In de laatste wed strijd zegevierde Brazilië met 3-1 over Japan (15-9 11-15 15-8 15- 7). Cuba, dat vrijdag het eerste duel van Brazilië met 13-15 in de vijfde set verloor, eindigde als tweede, China als derde en Japan sloot de rij. De vier teams treffen elkaar weer vanaf 13 oktober in Sao Paulo, waar het toernooi om de wereldtitel plaats heeft. Rus land, dat in de Grand Prix vroegtijdig is uitgeschakeld, verdedigt daar de titel. Motorcoureur Fogarty superieur assen Motorcoureur Carl Fogarty was de grote man bij de WK- races superbike, gisteren op het TT-circuit in Assen. De Brit was in beide manches superieur. In de stand om het wereldkam pioenschap verkleinde hij zijn achterstand op de Nieuwzeelan- der Slight tot acht punten. Slight eindigde eenmaal als derde, eenmaal als tweede. Jeffrey de Vries was de beste Nederlander. In zijn eerste race voor het WK superbike eindigde hij als veer tiende. Motocrossers VS verslagen roggenburg» Dertien jaar duurde de hegemonie van de Verenig de Staten bij de jaarlijkse Motocross des Nations. Soms kwam één van de Europese teams dicht bij de overwinning, telkens slaagden de Amerikanen er echter in dank zij hun vechtlust de eerste plaats te bereiken. Gisteren was dat eens niet genoeg, de Britten wonnen. Na twee van de drie manches in het Zwitserse Roggenburg waren nog drie kanshebbers over. De Fransen ver loren direct na de derde start alle hoop toen favoriet Demaria ten val kwam en een knieblessure opliep. Groot-Brittannië en de Verenigde Staten bleven over. De Britten verdedigden hun voor sprong van twee punten met succes. De laatste Britse zege in de landen wedstrijd dateerde uit 1968. Nederland eindigde in Rog genburg op de zesde plaats van de 31 deelnemende landen. Sanchez-Vicario over de rug van Duitse naar titel US Open Morgen in finale tegen Pennings Het viel tussen alle afgelaste en ingelaste tennispotjes al bijna niet meer op. Maar wie goed oplette zag dat Heddy Boers gis teren verrassend de finale van de Masters had bereikt over de rug van de tot dan toe zo impo nerende Annemiek Wissink. De Unicumse won de kruisfinale in twee sets: 6-0, 6-4. Boers, vorig jaar C-Master, speelt morgen avond (aanvang 19.00 uur) de eindstrijd tegen Ruby Pennings. Bionda Zonderop, die nog nooit een Masters-titel verover de, werd door Pennings uit de finale gehouden. Het talentvolle meisje van Hillegom liet maar vijf games (6-2, 6-3) aan 'La Bionda' die Unicum verlaat en voor De Merenwijk gaaj: tennis- Bij de mannen is in C de fina le nog niet bekend. Martin van Leeuwen is zeker van de eindstrijd (hij won van Hans Sjeng Schalken sterkste junior Sjeng Schalken heeft de US Open 1994 voor junioren op zijn naam gebracht. De net 18- jarige speler uit Weert versloeg gisteren op baan een op Flus hing Meadow in de finale de Marokkaan Tahiri in twee sets, 6-2 7-6 (7-4). Schalken verloor in de kwali ficaties voor het seniorentoer- nooi. In 1993 veroverde hij op het gravel in Hoorn als jongste speler ooit de nationale senio- rentitel. Hij is lid van de tennis- stal van Henk van Hulst uit Val- kenswaard, bij wie ook Eltingh en Haarhuis trainen. van Velzen, 2-6, 7-6, 6-3) en zijn tegenstander is Arthur Hertz berger of Sander Kraan. Bij de G-vrouwen neemt Eveline Poell het zaterdagmiddag om 12.00 uur op tegen Charlotte Zand bergen. Poell (Oud Wassenaar) rekende gisteren af met Marloes ten Berge van De Leidse Hout: 6-4, 6-2. Zandbergen, uitko mend voor De Munnik, kreeg Ingrid van der Plas eronder. De Katwijkse kan terugzien op een goede Masters, maar kwam gis teren in een driesetter te kort: 3- 6, 6-4, 6-3. In D gaan zaterdagmiddag 12.00 uur Colin Vrieze en Bart Zuidervaart op voor de Mas- terstitel. Vrieze versloeg Bart de Wolf (7-6, 6-1), Zuidervaart won van Bastiaan Tromp, 7-5, 2-6, 6- 4. Ook de D-vrouwen gaan op dat tijdstip de baan op. Femke d» Boer (7-6, 5-7, 6-3 tegen Son- ja Korenhof) en Nicole Visser (4-6, 6-2, 6-4 tegen Hanneke Rothbarth) ontmoeten elkaar. CIRCUIT IN CIJFERS 6. Finale: Boogm 2. 6-3, Boers - Pennings - Zonderop 6- dinsdagavond 19.00 u - Ten Berge 6-4, 6-2, Zandbergen - Plas 3-6, 6-4, 6-3. Finale zaterdag 12.00 HED, kruisfinales: Vrieze - De Wolf 7-6, 6- 1, Zuidervaart - Tromp 7-5, 2-6, 6-4. Fina le zaterdag 12.00 uur DED, kruisfinales De Boer - Korenhof 7-6, 5-7, 6-3, Visser - Rothbarth 6-4, 2-6, 4-6. Finale zaterdag s 2-6. 7-6. 7-6. Oosten/Nederpelt 7-5,6-0. Hij was spoorloos na zijn roem loze aftocht in de Tour. Toni Rominger nam vakantie om zijn verdriet over de mislukte aanval op de hegemonie van Miguel Indurain te verwerken. Het WK kon hem niet motiveren. Ook al was er op Sicilië een regenboog trui voor de beste tijdrijder te verdienen. Die ging naar de Brit Chris Boardman. Gisteren werd de wereldkampioen tijdrijden 'gekraakt'. Door Toni Rominger. De Zwitser won de Grote Prijs Eddy Merckx, een individuele tijdrit over 63 kilometer. Boardman leek in de omge ving van Brussel lange tijd zijn reputatie als fameus tijdrijder te onderstrepen. Het laatste kwart bleek voor de prof van GAN te veel. Rominger bleek in die fase nog steeds veel inhoud te heb ben. Hij reed aanvankelijk in de schaduw van Boardman, maar leiden just blom basketbalmedewerker Steffi Graf dacht in Arantxa Sanchez-Vicario een speelba re tegenstander te hebben, zaterdag in de finale van de US Open 1994. Ze had 24 van de 31 partijen tegen de Spaanse hommel gewonnen en stond op Super Saturday in de eerste set van 22 minuten vijf punten en één game af, 6-1. nen, van de pijn, de baan. Na een week intensieve therapie was ze speelklaar voor de US Open. Niet 100 procent, niet su perfit, niet pijnvrij, maar ze kon en wilde spelen. ,,In de eerste set", treurde Graf, „in de eerste set voelde ik me goed. Ik voelde dat het mijn wedstrijd was." Met de eerste pijnscheut verdween dat gevoel. Hoewel Graf na de wedstrijd weigerde haar blessure als ex cuus op te voeren, liet Stroica daar geen misverstand over be staan. ,,Ze had constant pijn. De intensiteit van de pijn was wis selend. Op sommige punten had ze krampscheuten. Dan zakte ze door de knieën, wan delde wat over de baan of pro beerde te stretchen." Op 3-3 l§-0 in de tweede set kreeg Graf er een onzichtbare tegenstander bij. Haar rug. de van een stressfractuur ■vervel. Ze rekte zich uit forehand van Sanchez voelde een krampachtige pijn in haar rug schieten. De Duitse zakte door de knieën en liep wat rond om de pijn te laten zaken. Na de ga me liet ze zich masseren door fysiotherapeute Kathleen Stroi ca, maar Graf was op slag kwetsbaar. Een gezonde Graf had San chez nooit laten glippen. Een geblesseerde Graf vormde voor Sanchez de ideale uitdaging. De onverzettelijke Spaanse terriër trok zich op aan Graf en zo ont stond er op het Stadium Court voor 20.362 toeschouwers een aantrekkelijke finale. Na 2 uur winning en de 550.000 dollar voor Sanchez, 1-6 7-6 6-4. Het was haar eerste US Open titel, de eerste van een Spaanse in 108 jaar US Open, haar twee de Grand-Slamtitel in dit jaar, de derde in haar loopbaan. ,,Dit is de gelukkigste dag van mijn leven. De US Open winnen, daar heb ik atijd van ge droomd." Van opwinding kon Sanchez (22) nauwelijks uit haar woorden komen. „Na de winst keek ik omhoog en zei 'danku'." Ze gaf toe dat ze in de eerste set gefigureerd had. „Vanaf de tweede set kwam ik vaker naar het net. Ik moest Stefi's spel ontregelen. Ik bleef steeds me zelf zeggen: blijf vechten, blijf vechten. Ik begon in de tweede set meer winners te slaan en zij meer afzwaaiers. Dat was het verschil tussen de eerste en tweede en derde set." Kwaal Ze ging bijna achteloos voorbij aan de kwaal van haar tegen stander. „Ja, ik wist van de rug problemen van Steffi maar daar wilde ik niet aan denken." Net- zomin als ze er drie weken gele den aan dacht in de finale van de Canadian Open in Montreal. Graf onderging op de baan een uitvoerige behandeling aan haar rug, weigerde op te geven tegen Sanchez en verliet in tra- Door de blessure moest Graf haar spel aanpassen. „Haar op slag sloeg ze op halve kracht", aldus fysiotherapeute Stroica. „Ze moest haar bewegingen veranderen, dichter voor de bal len komen te staan. Dat veroor zaakte meer vermoeidheid in de spieren. Aranxta rende achter elke bal aan, dat kon Steffi ab soluut niet meer. Ze was be perkt." Een nadeel vond Stroica was,dat Graf na de halve finale tegen Novotna geen rustdag had. „Ze had geen dag vrij om te herstellen." In de aanloop naar de wed strijden tegen Novotna en San chez stond Graf (25), houdster van vijftien Grand-Slamtitels en 86 toernooizeges, gemiddeld vijftig minuten per partij op de baan. Ze zocht tussen de trai ningen en langdurige massages door verstrooiing bij de musical Damn Yankees, op het concert van de Eagles, bij de uitreiking van de MTVVideo Music- Awards met de Rolling Stones en Michael Jackson en in de bioscoop bij True Lies van Schwarzenegger en Natural Born Killers van Oliver Stone. Maar vergeten kon ze haar bles sure niet. „In Australië was ik voor het laatst blessurevrij", keek ze te rug. „Dat was een tijd om nooit te vergeten." Daarvoor had ze maanden met pijn gespeeld. Tijdens elk toernooi pijnstillers moeten slikken en zelden voluit kunnen trainen. In Melbourne BS Leide r het i et enig opti- Sanchez-Vicario in haar nopjes met de titel op de US Open. stak ze voor het eerst sinds ja ren in topconditie en ze won de Australian Open spelenderwijs. Twee maanden later was ze op nieuw geblesseerd, aan de lin kerknie. Ze liet Roland Garros en Wimbledon door de vingers haar tweede op ht glippen en filosofeerde hardop de tegen Sanchez). Ze over het einde van haar carrière. Ondanks de nederlaag bleef ze met afstand de nummer een van de wereld. Het verlies was haar vijfde nederlaag in dit jaar, waarvan drie tegen Sanchez, haar tweede op hardcourt (bei- n toernooien. Gisteren vloog naar Essen voor een consult in haar vertrouwensarts. „Ik 1 een rustpauze inlossen", 1st ze voor haar vertrek. „Ik wil ;ze blessure volledig laten ge •zen voordat ik op tie baan te Kkccr." uitkijken. In de laatste oefen wedstrijd voor tie competitie scoorden de Leidenaars er flink op los. De winstmarge legen Ju ventus in Schiedam was welis waar niet groot (94 87) maar aanvallend kwam loeiden goed uit de voeten. Aangezien zowel Loet tie Ruyier als Theo de Bruyn ontbraken én Leiden vo rig jaar vooral aanvallend vaak teleurstelde zijn tie 94 punten (16) lieten de meeste punten Ook tie dames van Grasshop pers zijn klaar voor tie competi tie. Op het toernooi van BB Centrumblad in België behaal den de Katwijksen tie overwin ning door twee eredivisieteams te verslaan. Na eerst Stars Gent met 61 hebben verdagen werd ook tie finale een prooi voor Grasshoppers. De thuis club werd met goed spel via 51 47 opzij gezet. Petra Weetla trok in aanvallend opzicht de kar door 19 punten te scoren. De dames van Leiderdorp wa ren minder succesrijk. legen topdivisie-ploeg de Schiestreek werd een kleine nederlaag gele den. Zonder Renate Sluys trok leiderdorp met 65-71 aan het kortste eind. liet Interpolis schaaktoernooi moet het na tie eerste ronde al zonder nationaal kampioen Jeroen Piket doen. De groot meester uit l-eiderdorp verloor beide partijen van de Servische meeser Dejan Mozetic nadat hij twee keer op winst had gestaan. Voor Piket betekende de dub hele nederlaag een einde aan een opmerkelijke reeks succes ten. HIJ bleet seven majuiden en 46 partijen ongeslagen met eindzeges in sterk bezette toer nooicn in Dortmund en Am sterdam. Met Piket verloren ook de sterke grootmeesters Beljavs ki (vorig jaar nog halve finalist) en Topalov. Tilburg hanteert voor de laatste keer de knock out-for mule. De organisatie had ge hoopt dat andere grote evene meuten de formule zouden het nooit gekomen, Het streven was het opzetten van een soort tennisclrcull. Übp Alleen De Algemene komt als winnaar uit de bus had zijn krachten aanmerkelijk beter ingedeeld. Boardman viel ver terug. Zijn achterstand op de winnende Zwitser bedroeg als nummer tien uiteindelijk drie minuten en achttien seconden. rJe Fransman Pascal Lance eindig de tweede op 28 tellen van de winnaar. De Italiaan Chiurato, die verrassend zilver veroverde bij het WK tijdrijden, finishte als derde. Jelle Nijdam eindigde als elfde, op 3.29 van Rominger. In de Ronde van de Toekomst (Tour de l'Avenir) heerst TVM. Zaterdag won Jeroen Blijlevens voor de ploeg van Cees Priem de vierde etappe, Maarten den BaJcker verdedigde in het week einde met succes zijn vrijdag veroverde leiderstrui. Gisteren won de Duitser Zabel. Die ver sloeg in de sprint de Nederland se stagiair Aart Vierhouten uit de Zoeterwoudse Casba/Wonenploeg. Alfred Lambooy (rechts) boekte leiden» michel v korfbalmedewerker De tweede speeldag van het veldseizoen viel voor de Leidse ploegen zeker niet mee, wat weer en resultaten aanging. On weersbuien en regen zorgden ervoor dat TOP-Pernix en Al dus-KZ leiden werden afgelast en dat RWA en Madjoe vroegtij dig naar de kleedkamers moes ten. De Algemene was de enige van de zeven actieve clubs die de volle winst behaalde. Verder behaalden Fiks, Fides Pacta en Crescendo tenminste nog een punt uit het waterballet. Geruime tijd had De Danaï den weinig in te brengen tegen Oranje Wit, dat via 0-3 en 2-5 (rust) tot 3-7 wegliep. „Zij speel den heel doordacht en met veel geduld, zo behoor je te korfbal len", prees Rolf Laluperisa de tegenstander, waarmee hij ge lijk het grote verschil met zijn eigen ploeg aangaf. De leidse coach zag echter even nieuwe mogelijkheden, nadat Arne Heiiman en Paul Hüsken 5-7 hadden gemaakt. Hij zette Charlotte Nap en Marcel Keijzer in, die wel kansen creëerden maar die te slordig afwerkten. De bezoekers lieten de bal wel rustig rondgaan en wonnen af getekend met 5-11. Tijdens de eerste helft leek Tempo tegen Merwede weer op weg naar een ruime nederlaag, zoals eerder tegen Ventura Sport. De Alphenaren raakten immers 3-7 achter, waarbij Marjolein de Jongh, Ben Nikkcls en Martijn Hooijer (strafworp) als enigen scoorden. Na de pau ze kwamen de patronen en het schot eindelijk weer terug in de aanvallen. Martijn Hooijer be kroonde de inhaalrace met een gelijkmaker (9-9) en invaller Erik Pons maakte zelfs 12-11. In de laatste twee hectische minu ten ging het echter net weer mis: 12-13 verlies. Negen minuten voor tijd stond Fiks nog 5-10 voor op Doorn, om uiteindelijk toch nog op 10-10 te eindigen. „Wij heb ben een punt verloren aan de scheidsrechter, niet aan de te genstander", verzuchtte coach Gé van der Water achteraf. Hij vond dat de arbiter enige snij- ballen ten onrechte als doel punten had erkend en een paar aanvechtbare strafworpen aan de thuisclub had geschonken. Bovendien werden in de slotfa se ook nog eens treffers van Marleen Boomgaard en topsco rer Theo Vreeken (3) a feekeu rd, de laatste net in het eindsignaal. Fides Pacta behaalde op het doorweekte gravelveld van Am stel eveneens een 10-10 gelijk spel. Dat was niet nodig ge weest, gezien het gegeven dat de Leidenaars het grootste deel van de wedstrijd domineerden. Jan Willem Meijer (3), Dimitri IJzerman (2), Wendy van Hooven en René van der Vooren bouwden na 4-3 een 6 10 voorsprong op, waarna er nog twintig minuten resteerden. Blijkbaar waren de aanvallers conditioneel uitgeput door het hoge tempo, want de zuiverheid verdween uit de schoten, ook bij de ene worp die op 8 10 van af tweeënhalve meter mocht worden genomen. )ok Crescendo kwam lot een gelijkspel tegen NIO, maar kon met 12-12 wel vrede hebben. De formatie van Ruud Niesing ver loor na een goed begin (2-0, 4 3, 5-4) het schot ?n raakte even na rust 6-10 achter. Het zegt gr noeg dat deze zesde treffer een Strafworp van Wiinand Alberts was. Hierna volgoe er opnieuw een productieve periode met goals van Gert Jan I lensing, Wijnand Alberts (2), Saskia en Peter Baak (12-11). Doordat de erden Rabobank. Aangenaam. Advantage begint bij VINTERSPORT Breestraat 133, Leiden tel. 071 - 123 953 kansen op 13-11 niet benul, bleef de vijandelijke ge lijkmaker in de resterende acht minuten het enige wapenfeit. Liefst zeven strafworpen Het Velocltas onbenut tegen Spirit en dat verklaart grotendeels de 12-15 nederlaag. De Leider- dorpse acht speelden zonder geestdrift en concentratie en verloren in het laatste kwartier van de eerste helft de aanslui ting met hun tegenstander (6-7, 6-10 rust). Deze achterstand was niet meer goed te maken, al haalden Selma Hulst en Inval Iers Erik Spek en Emanuel Vlagsma na 9-13 nog wel tot 12- 14 op. Voor Madjoe was het jammer dat onweersbuien het afmaken van de uitbeurt tegen RWA on mogelijk maakten, want de oranjeneinden stonden hij de staking 7 5 voor. Zij gingen na rust (3-3) de duels onder de paal met meer felheid aan, zo dat er meer werd afgevangen. Bep de Mooy (3) en Remco van de Meeberg profiteerden hier optimaal van (4-7), maar na tweeënvijftig minuten hield de scheidsrechter het voor gezien. Mocht het duel nog van belang zijn, dan zal het worden ultge speeld. BOGOTA PPA Vlak voor het einde van de voet balwedstrijd tussen Tulua en Deportivo (all (3-0) in Colom bia is een van de bezoekers dood geschoten. Drie anderen raakten zwaar gewond. Volgens de politie werd een vete uitge vochten tussen twee drugsben den.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21