UDO knap langs Rijnland Docos en VCL winnen weer Jeugd UVS laat te veel kansen liggen Mannen Alecto beginnen goed Forescate blijft Huizen voor: 2-0 Slechte organisatie breekt LOHC op Sport MAANDAG 12 SEPTEMBER 1994 'B ONDERWATER. 0 In de afdeling zondag won UDO ook de tweede wedstrijd. 'l egen FC Rijn land hoekte het een 3-0 overwin ning. Alphen maakte een lelijke uit glijder. Tegen (Jol Sport kwam het niet verder dan 1 -1 LEIDEN AAP SIERA MEDEWERKER Bij Warmunda kunnen de kampioensaspi raties voorlopig in de ijskast. Hen sterker AS(won met 1-0 van de Warmonders. Stompwijk '92 won wel. Bandstad Sport verloor in Stompwijk kansloos met 4-1. Warmunda - ASC 0-1 (0-1 AS(bleek te hebben geleerd van het gelijk spel tegen Stompwijk; het hield de voor sprong nu wel vast. De beginfase van hel duel was echter voor Warmunda. Na deze fase was het Sander de Wolf die via een mooie vrije trap de Oegstgeester ploeg op een voorsprong zette (0-1). Volgens trainer Wally Gallert (ASC) had het gezien de legio kuisen wel een nulletje of vlei vijf moe ten worden. Kickers '09 - VNA 1-0(1 -0) Hen te behoudend spelend VNA moest voor de tweede achtereenvolgende keer een i 0 slikken. lfZlj speelden veel te be houdend om het ons echt lastig te maken", aldus Kickers '69 -trainer John /.onderop. Ook de Leimuidense ploeg had niet haar beste dag. Wel had het Hein Visser in de ploeg die na een kopbal van Rogier Hoog- enboom de enige treffer van de wedstrijd aantekende. UDO - FC Rijnland 3-0(1-0) Dit seizoen moet er wel degelijk rekening worden gehouden met UDO. Dat mag ge zegd worden na de uitstekende zege op FC Rijnland. Met vier uit twee mag de ploeg uit Oegstgeest zich zelfs de lijstaanvoerder van de afdeling noemen. Belangrijk is het feit dat naast Werner Knetsch nu ook ande re spelers aan scoren toekomen. Ditmaal nam Ronald de jong het voortouw (1-0). Na rust deelde Rijnland nog wat spelde prikjes uit. Het waren echter uiteindelijk Martin van Zaanen en invaller Renè Fleur die de eindstand op 3-0 bepaalden. Hcidsche Boys - Alkmania 1 -3 (0-1) Alkman ia was de klap van het verlies van vorige week tegen Warmunda al snel te bo ven. Met een grote brok agressiviteit werd Leidschc Boys bedwongen. De ploeg uit Alkcmade moest echter tot tien minuten voor rust wachten op een treffer. Rob Ob- dam bracht de bevrijdende treffer (0-1). Daarvoor was het Gido Meinders die oog in oog met doelman Hd Neuteboom faalde. De eindfase bleek in deze pot het belang rijkst. In de laatste tien minuten werd de voorsprong door doelpunten van Frank van der Meer en Michel Obdam naar een 0-3 uitgebreid. Pal voor tijd redde Peter Kooien de mi .Stompwijk '92 - Randstad Sport 4-1 (2-0) Breekpunt van dit duel was de bal die Remy Hngelhard van Randstad Sport bij een 2-0 achterstand keihard op de lat plaatste. De directe tegenaanval van de Stompwijkers betekende een kansloze 3-0 achterstand. De drie doelpunten werden gemaakt door Hans van Benten, Jos Olie hoek en Michel van Marwijk. Martijn Droog volmaakte het kwartet. Het morren de Randstad Sport had als enige doelpun tenmaker de teruggehaalde Chris Nijssen. Gol Sport-Alphen 1-1 (1-0) Belangrijkste reden van het verrassende ge lijkspel van Alphen was het bijzonder slechte spel van de Alphenaren. Hoewel het richting de nieuwe club éénrichtingsver keer wak stond het vizier bepaald niet op scherp bij Alphen. Zoals wel vaker gebeurt, viel het doelpunt aan de andere kant. Het was Gunduz Aydin die zijn ploeg op een onverwachte 1 -0 zette. Na rust was het niet anders. Ditmaal kon het sterkere Alphen wel een doelpunt bejubelen. Uit een comer was het Siegfried Leverock die de 1-1 liet aantekenen. Sezgin Capri (Gol) kon voortij dig vertrekken. Wel vond Alphen-trainer Willem Dekker dat zijn ploeg vijf straf schoppen is onthouden. LEIDEN. ERIK V VOETBALMEDEWERKER Docos en VCL, de Topfavorieten in de zondag vierde klasse, blijven samen met MMO zonder puntverlies. De Morsclub won gemakkelijk van ROAC, de Vlietclub wat lastiger van Teylingen en de Hoog- madenaars zelfs gelukkig van UDWS. Docos - ROAC 4-1 (1-0) Een fluitje van een cent. Dat was de con clusie van de Docos-aanhang na de regel matige zege op ROAC. Al voor rust had de thuisclub afstand moeten nemen, maar slechts Dennis Stuifzand vond in die fase het doel. Pas nadat de bezoekers risico's gingen nemen vonden de gastheren vol doende ruimte voor doelpunten. Johan de Ridder, Leo van Teylingen en nogmaals Dennis Stuifzand waren de uitvoerenden alvorens Eelco van Es namens ROAC de eer redde. VCL - Teylingen 1-0 (0-0) ,,We hebben twee promovendi gehad en hun spel viel me niet mee", was het oor deel van VCL-trainer Frans Sjardijn. Met name had hij moeite met de behoudende speelwijze van de nieuwelingen Bernard- us en Teylingen, waardoor zijn ploeg wei nig ruimte la^eeg. Gisteren vond VCL.pas vlak voor tijd een opening via een straf schop die door René Schouten werd om gezet. UDWS-MMO 0-1 (0-0) UDWS en MMO leverden geen hoog staande, maar wel een boeiende wedstrijd af met kansen over en weer. Uiteindelijk moest de thuisclub de punten aan de te genstander laten, doordat onder andere Ronald Mink tot twee maal toe faalde. Aan de andere kant kreeg Rob van der Meer eveneens twee grote kansen, maar hij trof wel één maal doel. SjZ-LFC 1-2 (0-1) De uitsluiting van LFC'er Jan 1 lölper bete kende een ommekeer voor SJZ. Vanaf dat moment kon de ploeg van Bert Kort de te genstander pas onder druk gaan zetten, maar het was te laat. Marco de la Rie en Remco van Waveren hadden eerder na melijk al geprofiteerd van fouten in de af weer van de Zoeterwoudenaars. De door Arjan van Rijn namens SJZ benutte straf schop had daardoor geen gevolgen. Altior - Meerburg 7-1 (1-1) Ondanks de slechte voortekenen, te we ten een plaatselijke braderie, de nederlaag van vorige week en de 0-1 achterstand via Jacco van Es, kon er toch een vrolijke 'derde helft' worden gevierd in de grote feesttent te Ter Aar. Allereerst gaf invaller Joost van der Plas namelijk zijn visite kaartje af door de achterstand persoonlijk om te buigen in een voorsprong. Vlak voor tijd werd dit door zijn trainer Dick Blijleven beloond met een publiekswissel. De ingekomen Bob Jacobs solliciteerde vervolgens voor een identieke behande ling door ook een treffer voor zijn reke ning te nemen. Vaste krachten Martijn van den Bosch (3) en Sander van der Hoorn namen de rest van de produktie voor hun rekening, die leidde tot een ge flatteerde Altior zege. DOSR - 3ernardus 0-0 Deze week kreeg Bernardus waar het vori ge week ook al op hoopte: een punt. Dit keer hield de promovendus namelijk het doel schoon, al was daar wel de hulp van 'een engeltje op de lat' voor nodig. Maar liefst drie maal hield het houtwerk de be zoekers op de been. Wassenaar - Scheveningen 0-1 (0-1 De cijfers spreken het tegen, maar Wasse naar kwam er tegen Scheveningen niet aan te pas. Dat de nederlaag zo laag uit viel was slechts te danken aan de slechte afwerking van de bezoekers. LEIDEN. JOB DE KRUIFF De jeugd van Quick Boys be haalde zaterdag bij zijn eerste optreden in de tweede divisie een moeizame, maar terechte 3-1 overwinning. UVS was veel sterker dan UW, maar faalde in de afronding en moest tevreden zijn met e'e'n punt. Arie van Duijn zag zijn ploeg voor de redelijk gevulde eigen tribunes een nerveuze start ma ken en met een 0-1 achterstand de rust in gaan. Na de thee en met de wind in de rug bleken de Katwijkers echter toch sterker dan DWO. Al na vijf minuten verzorgde Wouter Tavenier de gelijkmaker. Vervolgens maakte Patrick Heemskerk de 2-1 en in de slotfase viel het meest curi euze doelpunt. Na twee schoten op de paal, terwijl Heemskerk al stond te juichen, was het Martin van Beelen die uiteindelijk de bal in het net deed belanden. Fred Filippo hoopt dit met UVS bovenin mee te draai en. In de eerste wedstrijd speel de zijn ploeg tegenstander UW bij vlagen geheel weg, maar zelfs een open doel was niet aan de Leidenaren besteed. Een kwartier voor tijd kwam men zelfs op achterstand en ,,dan mag je nog blij zijn dat je gelijk maakt", aldus Filippo. Het was Raymond Bennekers die zijn team behoedde voor een onver diende nederlaag. Zijn coach blijft optimistisch: Het resul taat viel tegen, maar het ver toonde spel stemt me uitermate tevreden. En daar gaat het toch om in de jeugdopleiding." In de derde divisie B behaalde mede-koploper Alphense Boys zijn tweede overwinning. Toch sprak trainer Dennis van der IJssel van een 'beetje tegenval lende wedstrijd'. Een vroege achterstand werd halverwege de eerste helft door Nassim Kallis vereffend. Goed vleugelspel le verde nog enkele mogelijkhe den op, maar pas in de tweede helft was het Pascal ten Berge die uit een strafschop scoorde. Barry Wesseling zorgde na een solo voor de 3-1 eindstand. Ook Velo dat met 4-1 won van Rijnsburgse Boys, is nog zonder puntverlies, evenals Roodenburg dat Nieuwerkerk met 6-1 naar huis stuurde. RB- trainer Paul Guyt vond de Wate- ringse opponent 'vooral fysiek sterk'. Na een snelle 2-0 achter stand bracht Gerwin Freke kort voor rust de marge terug. Ter wijl Rijnsburg in de tweede helft volgens Guyt 'alles op alles zet te', scoorde Velo nog tweemaal uit een vrije trap. Noordwijk-RCL was lu t eer ste uur een waar doelpunten- festijn. De Leiderdorpers kwa men van 2-0 op 2-3, om met 3-3 te gaan rusten. Toen het na een kwartier in de tweede helft 4 was, nam de spanning bezit va beide ploegen en werd meer gescoord. RCL-speh Sven Kamphues kon in iedc geval tevreden zijn met dri doelpunten achter zijn naar Soccer Boys-FC Lisse voor Frank van der Kroft 'aardige wedstrijd, met kansen'. Ook zijn ploeg rr een achterstand goedmake maar trok uiteindelijk aan langste eind. Dankzij goals Maarten Smakman, Michai van der Laan en Kuno de Vriei zegevierden de Lissenaren 3-2. ARC-trainer Aad Koren wa ondanks 1-0 winst op Wilhel mus niet geheel tevreden. „He was een matige partij. Eigenlij) had de afstand groter moetq worden en dat was onze tekort koming." Nu bleef het bij ee| doelpunt van Harold Lek. Nederlagen Roomburg en LSHG LEIDEN» STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER Het hernieuwde, optreden in de eente klasse is vooi de hockeyers van Alecto gister middag voorspoedig geëin digd in een 3-2 overwinning op Strawberries. Eersteklasser Roomburg begon de compe titie met een 3-0 nederlaag te gen Were i» en LSHG venoor de studentenontmoeting met DSHCmet 1-0. In Tilburg verloor eerste klasser Roomburg met 3-0 van Were Di. De Leidenaars leden in hel eerste deel veel balverlies en de achterdeur stond aanvankelijk wagenwijd open. De thuisploeg maakte tiaar gretig gebruik van en liep voor de rust al uit naar een 3-0 voorsprong. De Leid- se sof zou helemaal compleet geweest zijn als Were Di vlak voor de pauze zorgvuldiger met een strafbal was omge sprongen. Na de doelwisse- ling vocht Roomburg zich te rug, maar dat leverde niet meer op dan wat onbenutte kansen voor Ruiger van Schaik. Onderspit De andere eersteklasser Leid- se Studenten dolf met 1 -0 het onderspit tegen Delftse Stu denten. dat fysiek veel sterker was. Linkerspits Willem Plan tenga creëerde namens LSHG nog een handvol kansen, maar daar werd nagenoeg niets meegedaan. Ook Ivo Blois slaagde er voor open doel niet in te scoren. In de eerste klasse B won Alecto met 3-2 van Strawber ries. Het duel startte romme lig. maar Alecto had deson danks vrij snel een overwicht. Tegen de verhoudingen in echter namen de Velsenaren halverwege het eerste deel de leiding na balverlies van Mare PosthuVna. Hen van links hard de cirkel ingeslagen vrije slag van Strawberries resulteerde even later zelfs in 2-0. De-Lei derdorpers herstelden zich en kwamen via Melchior Spies, die tijdens een strafcomer het gepareerde schot van Eric Kruis alsnog inschoot, terug in de wedstrijd. Kruis zelfver zorgde de 2-2 ruststand. Na voorbereidend werk van I lan- ko Arnolds, die de bal met een passeerbeweging de cir kel in bracht, schoot Kruis na de thee naar de 3-2 overwin ning. In de derde klasse B kwam Noordwijk, dat nagenoeg het gehele eerste part domineer de, met een 2-1 nederlaag te rug van de uitwedstrijd tegen Hoorn. Hen afschuif van Fred Beuk tijdens een strafcomer tikte Erik Verdoorn in voor de 1-0 Noordwijkse voorsprong. De doelpogingen van Cees Vermaas en nogmaals Ver doorn werden vervolgens uit de touwen gehouden. Na de rust zakten de Noordwijkers in en ging Hoorn er met de volle winst vandoor. Derdeklasser Alphen boek te thuis een 5-0 overwinning op IJsseloever. Sander Vrij rondde na zeven minuten een aanval over rechts af met een behendig backhand stiftje over de doelman. Bart Hout koop en Maarten van Moorsel troffen vervolgens doel voor de 3-0 ruststand. Na de her vatting troffen alleen Mare Boelens (strafcomer) en Peter de Blois troffen nog doel: 5-0. Fout In en tegen Bodegraven bleef vierdeklasser Catwijck steken op een 1-1 gelijkspel. Een in schattingsfout van Catwijck- doelman Ramses de la Parra resulteerde na elf minuten in 1-0 voor Bodegraven. In het restant van de eerste helft vochten de Katwijkers het meest tegen zichzelf. Na de rust keerde het tij en kwam Catwijck via Ernst jan Hoge- woning op gelijke hoogte. In het erkla wijck zijn opponent, maar beet zijn tanden stuk op de hechte defensie. In de vierde klasse C won llisalis met 2 l van bezoeker Magnus. De Lissese formatie kwam aanvankelijk met 1 -0 achter, maar kwam in de vijf entwintigste minuut via Dun can Meeder langszij. Een schot van Meeder in de slotfa se werd met de voet gestopt en resulteerde in een strafbal. Pieter Diepeveen verzilverde die voor de 2-1 overwinning. Vrouwen Alecto overtuigen VOORSCHOTEN NIEK FAAS HOCKEYMEDEWERKER Forescate mag blij zijn met de komst van Wouter loefers als trainer/coach van het mannenteam. Leefers op zijn beurt moet ook blij zijn met Forescate dat gistermiddag met 3-1 heeft gewonnen van LOHC. de nieuwe ploeg van Wouter Eikenhout. Ix-efers treft in de Voorschotense ploeg een jonge, leergierige en vooral een zeer ijverige ploeg. Het gebrek aan organisatie bij LOHC kwam de ploeg al na negen minuten op een 2-0 achterstand te staan. Reinout de Haas en Derk Jaap Engelen scoorden namens Fo rescate van zo dichtbij, dat doelman Tom van der Meer vrijwel kansloos was. De dit seizoen voor het eerst niet meespelende Ei kenhout dirigeerde na de \Toege treffers Harm van Hulhuys naar de voorstopper- plaats ten koste van Peter van der Meer. Gerrit Groen kwam tegelijkertijd binnen de lijnen om de rechtermiddenveldpositie in te Eikenhout: „We speelden in het begin slecht, de organisatie was zoek en de passes kwamen niet aan. Als je de hal dan zo mak kelijk inlevert vraag je om problemen. Ie dereen moet weten dat er op een goede manier gebikkeld moet worden om tot een goed resultaat te komen." Eikenhout weet het verlies voorts aan het falen van zijn spit sen bij meer dan genoeg mogelijkheden. Leiden had na een minuut al een goede kans de score te openen uit zijn eerste straf comer. Arbiter Jacques van der Rest consta teerde echter dat Eelko Leeuwenburgh zijn lichaam gebmikte bij zijn doelpoging en floot vroegtijdig af. LOHC kreeg nog zes kansen uit de korte corner, maar miste enerzijds de scherpte en moest meer dan eens constateren dat goalie Ferdinand van Loon zich goed opstelde l.eewenburgh was halverwege het eerste deel nog het dichtst bij de tegengoal met een schot vlak naast de verkeerde kant van de paal. Ook de inzet van Groen uit vrije positie ging rakelings langs in de verste hoek. Het ervaren arbitersduo John Meyers en jacques van der Rest kreeg gaandeweg met fellere acties te maken, hetgeen Forescate- speler Paul de jager als eerste voor vijf mi nuten op de op de bank deed belanden, luist in die periode sloeg Sander Vinkesteijn de belangrijke tegentreffer vlak voor de doelwisseling tegen de plank, na aangeven van Van Bolhuvs: 2-1. In het tweede deel bouwde Erik Kruvsmulder via de eerste Voorschotense strafcomer uit naar 3-1. Lei den stelde daar slechts een wegens buiten spel afgekeurde goal tegenover. Belangrijk, en niet in de laatste plaats voor het moreel van de ploeg, was het ge woon meedoen van midden-midden Gert Ian Egberink die direct na het hockevduel naar het Leidse Unicum moest om daar de regionale Mastersfinale tennis te spelen, 's Ochtends speelde hij al de halve finale. Wouter Leefers. die Maarten van Grim bergen als tweede trainer aantrok (samen goed voor ruim 300 interlands), was verrast door het goede optreden van Robbert Co- hen de Lara als voorstopper. Leefers: „Hij stelde zich altijd goed op en had een goede tweede actie. Een extra pluim verdient ook middenvelder Derk Jaap Engelen, die twee maal 35 minuten zeer geconcentreerd speelde en op de juiste manier zijn krach ten verdeelde." Leefers liet weten Forescate niet alleen technisch op een hoger plan te brengen, maar ook verschillende systemen te willen leren om altijd greep op de wed strijd te houden. Over gebrek aan spirit had Leefers in het eerste competitietreffen in elk geval niet te klagen. Ter illustratie zegen een paar spe lers na het laatste fluitsignaal uitgeput, maar voldaan ter aarde. LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De meeste regionale ploegen zijn de hockeycompeti- tie gistermiddag gestart met een nederlaag. Positieve uitschieter Alecto, dat in de overgangs klasse A met 5-0 won van Ros malen. Eersteklasser Forescate en tweedeklasser Leidse Stu denten kwamen eveneens tot winst tegen respectievelijk Hui zen (2-0) en Kraaien (3-2). Roomburg hield één punt over aan het thuisduel met Weesp: 0- Overgangsklasser Alecto be haalde op De Bloemerd een klinkende 5-0 oveiwinning op Rosmalen. Alleen de eerste tien minuten had Rosmalen het be tere van het spel, maar daarna nam de thuisploeg het heft in handen. Dat resulteerde vrij snel in een strafcornerdoelpunt van Lydian Mentink. Nog geen minuut later rondde ex-interna tional Sandra le Poole een door Kiki Tesselaar en Tessa van Dijk opgezette aanval af voor de 2-0 ruststand. Vijf minuten na de thee verspeelde Sylvia Karres aanvankelijk de bal, maar her stelde zich knap met een pass op Dominique Kuijlaars, die 3-0 aantekende. Nadat Karres naar 4-0 had gesoleerd, stelde Men tink de eindstand op 5-0 uit een korte corner. Fataal In de overgangsklasse B werd LOHC het eerste kwartier in het duel met Hurley fataal. De Am sterdamse thuisploeg creëerde in die periode tot tweemaal toe een ovërtalsituatie en speelde die perfect uit: 2-0. Het elftal van Jorien Schuit kwam daarna beter in de wedstrijd en over heerste bij vlagen. Karin Melzer kreeg een tweetal riante moge lijkheden om namens Leiden iets terug te doen, maar miste schotkracht. In het laatste kwar tier kwam Hurley sterk opzet ten, maar bleef dank zij de Oegstgeester defensie, die' tij dens de oefencampagne de zwakste schakel bleek, zonder verdere treffers. Eersteklasser Forescate zege vierde thuis met 2-0 over Hui zen. De Voorschotense equipe i heer en meester kwam halverwege de eerst helft via Querien Baak, die alei was tijdens een strafcornersitii atie, op voorsprong. Marj Sprey stelde in de eerste mi na de rust de zege veilig eveneens een strafcornerdoe punt. Het tweede-klasseduel t Roomburg en bezoeker Wees bleef doelpuntloos. Beide ploe gen kenden een matige eerst) helft en waren slordig met pi ses. Na de hervatting hock( den de Leidse vrouwen n meer overleg, maar konde voorin nog steeds geen potte breken. Veerle van der Meer e Merel Bern hadden pech schoten die van de doellijn den gehouden. Thuisploeg Leidse Studentei uitkomend in de tweede klass B, won met 3-2 van Kraaien. D studentes kwamen vrij snel voo door strafcornergoals vai Boevé en Eugenie van Nispe tot Sevenaer. Daarna echtt zakte het aan Leidse zijde in kwam Kraaien terug Tot 2 Boevé verzilverde in de slotfas een dubieuze strafbal vooi Sterk Een jong en onervaren Noorc wijk dolf op eigen veld met 0 het onderspit tegen derdeklas ser Aeolus. Met name in hd tweede part kwam de kustploe sterk uit de hoek met counter: maar kwam tekort in de afron ding. De Rotterdamse opponer daarentegen likte met nog dri minuten op de klok de 0-1 bin nen uit een scrimmage. Liber Merel Stikkelorum blonk t Noordwijkse zijde. In de derde klasse B jging A phen in een gelijkopgaand wedstrijd met 0-2 tenonder te gen Dopie. De Delftse bezoeke trof zowel voor als na rust dot uit een strafhoekslag. Nicol Jansen en Gitta Möller verzuim den namens Alphen iets teru te doen. Het weerzien met de vierd klasse leverde thuisploeg Hisa lis een 6-0 nederlaag op tegei Purmerend, dat continu dom neerde. De ploeg van Albei Schaafsma keek met rust al te gen een 4-0 achterstand a<

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20